Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wywiad z Pele i Tede

Wywiad z Pele i Tede

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: Tede, Pelson.

Z Pele spotkaliśmy się po koncercie na Bless Da Mic w Poznaniu. Do wywiadu z czasem dołączył się TDF, co znacznie urozmaiciło rozmowę. Myślę, że wyszedł z tego ciekawy wywiad, choć obiegający od początkowej koncepcji, czyli rozmowy o płycie Pelego i Vienia. W każdym bądź razie, życzę miłej lektury.

Redakcja: Co się zmieniło, że nagraliście płytę własnie w składzie Ty i Vienio?

Pele: Nic się nie zmieniło. Włodek nagrywa swoją solową płytę, Wilku Hemp Gru, a ja nagrałemé

Red: A zaszły jakieś inne zmiany w Waszym życiu, od kiedy zaczęliście wydawać płyty ?

Pele: Przybyło dużo problemów, może nie koniecznie problemów, ale rzeczy w stylu - trzeba coś załatwić, coś dokończyć, coś zrobić, w takim sensie, że robimy okładkę, singiel, teledysk., podkład, wokale, zapraszamy gości.. w tym cały czas jesteśmy. Diametralnie nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o sprawy finansowe.

Red: Fajnie, że jest Tede, bo pytanie akurat będzie do Was dwóch. Czy pisząc teksty zastanawiasz się jak ludzie je odbiorą, jak to przyjmą, czy mówisz to co myślisz, nie zastanawiając się nad tym ?

Tede: Piszę do konkretnych ludzi. Wiem, do których ludzi piszę i co oni sobie pomyślą jest dla mnie obojętne, to czy zaakceptują, czy nie zaakceptują, powiedzą spadaj, czy nie, ale usłyszą. Nie myślę o wszystkich ziomach, bo bym pewnie zwariował.

Pele: Nie, nie myślę o tym. Po prostu daję od siebie czyste tchnienie, tak jak to czuję, tak piszę, ale wiem, którym ludziom to się będzie podobać, a którym nie, ponieważ nie jesteśmy na rynku od wczoraj, tylko jesteśmy razem z Tede na rynku 6 lat. Także wiemy o co chodzi.

Red: Czyli raper nie powinien brać odpowiedzialności za to jak go ludzie odbiorą ?

Pele: Odpowiedzialny za to co mówisz jesteś ty i tylko ty. Jeżeli mówisz coś od siebie, to znaczy, że jesteś odpowiedzialny za to. To nie jest tak, że w rapie mówisz inaczej niż w życiu. Jeżeli w życiu mówisz coś i coś zrobisz komuś, to jesteś za to odpowiedzialny. Tak samo jest moim zdaniem w Hip-Hop'ie. Jeżeli ja mówię "pierdolę policję" albo "lubię palić zioło", to ja jestem za to odpowiedzialny.

Red: Jak podchodzisz do takiego rapu, który ostatnio stał się modny - wiesz przechwałki, drogie limuzyny na teledyskach, dziwki... czy ten, może w pewien sposób nieszczery przekaz, odbierasz jako coś pozytywnego ?

Pele: Nie mogę powiedzieć, że to jest nieszczery przekaz, ponieważ różni ludzie, różnie w życiu mają. Jeżeli ktoś pokazuje się na teledysku z dziwkami, z zajebistymi samochodami, to na pierwszy rzut oka nie możesz tego sprawdzić, czy on tak nie ma, ale może być tak, że on to sobie wziął do teledysku. Nie mówię, że to jest złe, po prostu to jest takie typowo amerykańskie. Samochody, wille - spoko, nie jest to jakaś zła rzecz, bo wiadomo, że każdy się lubi bawić z dziwkami, każdy chce mieć jakąś dobrą furę i każdy chce mieć zajebisty dom, tylko w moim odczuciu, nie jest to utożsamiane ze mną.

Tede: Fajnie by było jakby to był jego dom i jego fura. To wtedy byłoby wszystko zajebiście.

Pele: Tak, dokładnie, ale jeżeli mam to wypożyczać do teledysku, to, to nie ma sensu tak naprawdę. Wiem, że, może nie dzięki Hip-Hop'owi, ale dzięki swoim umiejętnością i ambicji, będę miał kiedyś taki samochód, chociaż nie jest to taką najważniejszą rzeczą, którą chcę osiągnąć.

Tede: Ale po drodze można to zdobyć.

Pele: Tak, to się bardzo przydaje. I tu nie ma co się oszukiwać. Fura, dom - to się naprawdę przydaje.

Tede: Kto to robi od lat ? My. Komu to się należy ? Nam.

Red: Widzę, że do Hip-Hop'u macie takie podejście, że jeżeli jesteś dobry, to masz na tym zarabiać ?

Tede: O to chodzi.

Pele: Jeżeli jesteś dobry i coś reprezentujesz sobą i potrafisz wyjść na scenę i przekazać ludziom swój flow i swoją miłość, to masz na tym zarabiać pieniądze, bo to jest jakby twoja praca. Tylko nie praca, w takim znaczeniu, że rano wstajesz, idziesz do studia...

Tede: Bo nikt do tego nie podchodzi jak do pracy.

Pele: Tak. To jest twoja jazda. Wiem to na pewno, że i Molesta i Tede, rzuciliśmy wszystko ze swojego życia, żeby robić Hip-Hop.

Tede Nie robię nic innego tylko Hip-Hop, więc należy mi się hajs za to co robię. To jest proste i oczywiste.

Pele: To nie znaczy, że robimy to dla hajsu, ale jeżeli to robimy to należy nam się hajs.

Tede: Zdajemy sobie sprawę z tego, że gramy koncert, przychodzi 1000 osób, to wiadomo, że każdy musi swój hajs wziąć.

Red: Nie wszyscy mogą rapować, więc co byście doradzili osobą, które chcą żyć w zgodzie ze sobą, ale ni są w stanie tego zrobić z rapu ?

Tede: Powinni rapować, nie pokazywać tego nikomu więcej, nie dawać demówek i mówić "co o tym sądzisz". Robisz to co chcesz robić. Jak robisz to dobrze, to jest taka akcja, że ktoś ciebie dostrzeże i powie: "ty rób dla mnie".

Red: Ale jeżeli ktoś nie jest raprem, studiuje coś tam, to co powinien robić w życiu, żeby być ze wszystkim ok.

Pele: To, ze ktoś studiuje albo to, że się uczy lub to, że jest zajaranym rajdowcem, to wcale nie znaczy, że nie może być hip-hop'owcem.

Red: Tak, ale czym taki człowiek powinien się kierować w swoim życiu ?

Pele: Hip-Hop'em i to wszystko. Generalnie... "powinien, powienien"... to jest taki schemat, co powinien hip-hop'owiec.

Tede: Nic nie powinien.

Pele: Jeżeli lubisz rap, to bądź raprem.

Tede: Jeżeli chciałbyś być hip-hop'owcem, to musisz być nim po prostu. Jeżeli jesteś nim to nim będziesz, jeżeli nim nie będziesz, to nie jesteś.

Red: Jesteście już w sumie weteranami na polskiej scenie. Powiedzcie, czy szukanie inspiracji przychodzi Wam dalej łatwo, czy już trudniej Wam się znajduje tematy na kawałki?

Pele: Myślę, że na każdej płycie słychać to, czy nam jest łatwo czy trudno.

Tede: Ja cały czas kseruję Molestę.

Vienio: Ja cały czas kseruję 3H.

Pele: Jakbyście słyszeli demówkę "WuWua", bo nie każdy ją na pewno słyszał, ale jest parę osób, które ją słyszało, to wiedzą co wtedy się działo.

Tede: To był oldschool. My jesteśmy oldschool. Tak naprawdę może powstać tysiąc zespołów nowych, ale to my jesteśmy oldschool.

Pele: Oldschool to nie znaczy, że jesteśmy starzy.

Tede: Nie, jesteśmy młodzi duchem.

Pele: Powiedzmy tak - z każdym rokiem potrafimy udowodnić, że zjadamy wszystkich.

Red: Zawsze rapujecie o tym co Was otacza, o życiu, a czy prywatnie interesujecie się polityką ?

Pele: Nie.

Tede: Interesuję się, ale nie rapuję o niej bo to nie ma sensu. Bo tym czym ja się interesuję to wielu tego nie rozumie. Ludzie w moim wieku w 99% kompletnie nie wiedzą co się dzieje na świecie. Za miesiąc są wybory samorządowe, a nikt nie wie jakie są ugrupowania.

Pele: Mówię w tym sensie, że wiem kto jest prezydentem, kto jest premierem, ale jakie ruchy polityczne istnieja, to kompletnie mnie to nie interesuje.

Tede: Mnie to też nie interesuje, tylko wiem co się dzieje. Kto chce nas ściemnić.

Red: Pójdziecie do wyborów samorządowych ?

Tede: Pewnie, że pójdę, bo jak mam głos wyborczy, to chcę go oddać.

Pele: Nie pójdę.

Red: Zmarnujesz głos.

Pele: Taki los.

Tede: Pójdę, zagłosuję i się wyrówna.

Vienio: Pójdę na wybory i napiszę "spierdalaj", ale zgłoszę głos.

Tede: Wolę żeby ten mój głos był, ale nie ważny, niż żeby go nie było w ogóle.

Red: Łatwo Wam się żyję w Polsce? Obierasz ten kraj jako przyjemny do życia ?

Pele: Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nigdy nie żyłem w innym kraju. Denerwuje mnie w chuj rzeczy w Polsce, ale tak samo denerwuje mnie w chuj rzeczy w Niemczech, czy na Słowacji.

Tede: Jakbyś się zastanowił to wszystko by ciebie wkurwiało. W wypożyczalni samochodów w Pradze masz Skodę za 2000 koron i masz Porsche za 25 000 koron na jeden dzień, bo na dwa dni Polakowi nie wypożyczą. Jest napisane "Polakowi nie wypożyczymy na dwa dni". Tylko na jeden dzień Porsche za 2500 złotych. Czyli ciebie to wkurwia. Pojadę tam tylko po to, żeby to gówno wypożyczyć i powiedzieć - "kurwa, Polak wypożyczył i ci oddał i się pierdol".

Pele: Czy jesteś w Stanach, Argentynie, Kolumbii, czy Polsce, żyjesz tak, jak daje na to dany ustrój. Jeżeli teraz Polska jest niby taka demokratyczna, to są ludzie, którzy sobie poradzą i są ludzie, którzy sobie nie poradzą. Tak samo jest na całym świecie. Generalnie w Polsce jest spoko, aczkolwiek jest 20 uwag, które można zawsze wpierdolić, bo to gdziekolwiek żyjesz, to zawsze możesz dodać.

Red: Ok., zakończmy jakimś pozytywnym akcentem - dobre słowo, dla wszystkich, którzy będą czytali ten wywiad.

Pele: Molesta Ewenement i Warszawski Deszcz. Powiem wam tak - pamiętam taką budkę, w której pracowałem, pod pałacem i pamiętam jak Tede tam przychodził razem z nami. I były pierwsze teksty i pierwsze podkłady, pierwszy freestyle i pierwsze kawałki. Tego nam nikt nie zabierze, więc dzieciaki miejcie takie wspomnienia, których wam nikt nigdy nie zabierze. Najważniejsze to mieć co przekazać dzieciom. Za dwadzieścia lat mogę powiedzieć swojemu synkowi albo córce, że w tym miejscu była taka budka i przyszedł do niej kiedyś wujek Tede...

Tede: Myśmy tam posiedzieli, napisali tekściwo, dobre.

Pele: I tego się trzymajcie. Niech nikt nie zabierze wam nigdy wspomnień.

Dowiedz się więcej o: Tede, Pelson.


Informacje o artykule
Data dodania:2003-03-26
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:5.67 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: dj Winyl   Link do posta
22:27:40, 14-07-04
pryszczaty sprzedawczyk!!

anonim
Autor: Gniewek89   Link do posta
18:56:23, 06-09-04
TEDE,vienio.O.S.T.R są zajebisci sa juz "starą"gwardią HH i to naturalne ze po tylu latach grania czegos sie dorobili!!!!!!!!!!!!TEDE jest the best "...ja trwam my trwamy wytrwamy..." No a notes jest zajebisty jest troche sylu(grania) ze sportu i nowego Tedzia fakt ze to najlepsze na imprezke POZDRO TEDE TAK DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: ankus'   Link do posta
15:54:52, 12-10-04
VIENIA i PELE krótko skomentuje w kilkuch rymach ich rap ujmuje : "vienio i pele to nie są warszawscy menele ci ludzie dla hh robia wiele to polskiego rapu najlepsi przedstawiciele!!"

anonim
Autor: Niki   Link do posta
16:36:35, 10-11-04
Obierzżacie Libera i Dunia ... dlatego bo nieumiecie śpiewać i bojicie sie o swoją kariere. I tak beda od was zawsze lepsi

anonim
Autor: DropS Kozienice   Link do posta
14:45:55, 12-12-04
BUHAHAHHAHAHAHAHA SZYEAHHHHHHHHHHHH! Skad cie kurwa wytrzasneli?? masz wokale u Donia na płycie?? Będą lepsi?? W czym?? chyba w śpiewaniu na weselach z zespolem Kombi... buahaha zresztą jak sam to ująłeś/aś Tede i Molesta nie umia śpiewać:D u mią rapować.. a Doniu ze swoim śpiewem niech wypierdala do idola... robić lache Wojewódzkiemu ... buahaha

anonim
Autor: Mistrz pod pseudonimem mistrz   Link do posta
16:53:03, 04-01-05
Ten Niki to nieżły pedał Liber i Doniu to szmaty i nikt temu nie zaprzeczy

anonim
Autor: bez podpisu   Link do posta
14:51:02, 24-02-05
ale zajebane gęby :D:D:D:D:D

anonim
Autor: Szija   Link do posta
17:51:09, 06-04-05
Spoko wywiadziwo, pozdrawiam Pelsona i Tedzika i ekipy do których przynależą, bo zrobili na tej scenie dużo i należy się im szacunek nawet jeśli nie lubi się ich rapu. Choć ja akurat tego i tego lubię. Pozdro.

anonim
Autor: asd**   Link do posta
23:27:48, 14-06-05
Kiedys uwielbialem tedego ale jest strasznie slaby spostrzeglem sie w poer i huj mu w dupe

anonim
Autor: ziooooooooom   Link do posta
23:38:14, 25-10-05
Jak czytam wypowiedz AeSDe
To mam wrazenie ze kto wali go w pupe
Zadrosci wszystkim wszystkiego
Pozdro dla Pele i Tedego!!!

anonim
Autor: Tede Fan   Link do posta
22:07:17, 14-01-06
oni nie robia zwyklego rapu. oni robia cos wiecej niz rap, to juz jest wyczyn. 100% hh

anonim
Autor: Cyrek   Link do posta
09:34:34, 05-07-06
Zazdrosc straszna rzecz... Wiadomo, ze wydajac na legalu zawsze sa jakies kozysci z nagrywania. Dopoki zdobycie hajsu nie jest mysla przewodnia jest ok. Kazdy musi z czegos zyc..

anonim
Autor: traktorzysta   Link do posta
12:57:30, 17-11-06
3 KORONY I CHUJ

anonim
Autor: Grześ:]   Link do posta
11:14:09, 12-12-06
\"...a miałem biegac po boisku, byc jak Van Basten...\"
Pelsonowi eeeelllooooo... hehe
Tede tez daje rade, kumaty chłop, wie jak zrobic dobry biznes i oby tak dalej
to sie nazywa progres!!

anonim
Autor: mpXXX   Link do posta
23:39:43, 21-12-06
Do traktorzysty.  \"Knebel w pysk\"
Pelson jest spoko ale Tede to sprzedajna dziwka.

anonim
Autor: Dżem   Link do posta
10:30:47, 06-01-07
Tede i Pele to kozaki , mają zajebiste piosenki ale Molesta z Jamalem śpiewa , że Pele nie żyje? Czy to prawda ;/?

anonim
Autor: Lampaa   Link do posta
10:48:59, 06-01-07
To prawda , że Pele nie żyje :/? M0leSta tak śpiewa :/ Piszcie czy to prawda na mojego e-maila

anonim
Autor: adiiison   Link do posta
22:02:50, 06-01-07
pele zyje idioci on spiewa przecierz w tej piosence pele spiewa ze pele niezyje !!!!

anonim
Autor: adiiison   Link do posta
22:03:58, 06-01-07
a jak ktos sie niezgadza ze mna to piszcie na tupac1986@op.pl

anonim
Autor: nieznajoma   Link do posta
14:29:05, 16-01-07
pele spiewa ze nie zyje, ze pele nie zyje, bo teraz jest nowy pod pseudo PELSON!! wsluchajcie sie w tekst :-)

anonim
Autor: Isten   Link do posta
22:02:43, 19-01-07
Pelson Elo

anonim
Autor: Regallo   Link do posta
14:08:49, 26-01-07
Ta kurwa Pelson śpiewa hahaha a ja myślałem że rapuje :]

M_A_S_T_A
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:45:18, 26-01-07
nie ma jak przeczytac wywiad po 4 latach hehe
do teraz sa i do teraz rzadza
ema !

basym
Autor: basym   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:53:35, 29-01-07
bez kitu. mogliby nagrać znów coś wspólnie o jaraniu :)

anonim
Autor: Aniaaa   Link do posta
22:15:33, 20-02-07
oni sa suuuper;* Super;)

anonim
Autor: ARIA   Link do posta
14:45:59, 03-03-07
PELSON DOBRZE W TYM WYWIADZIE GADALES SZACUNECZEK ZIOMMMMMMM ROB SWOJE I ZAWSZE NA KONCERTACH W LBN JEST JAZDA POZDRO

anonim
Autor: traliho jaraniho   Link do posta
19:27:02, 27-03-07
ziomy dobre fajniutki wywiadzik mam nadzieje ze beda rymowac do konca swiata i rok dluzej elo wwa

anonim
Autor: traliho jaraniho   Link do posta
19:27:09, 27-03-07
ziomy dobre fajniutki wywiadzik mam nadzieje ze beda rymowac do konca swiata i rok dluzej elo wwa

anonim
Autor: Layla   Link do posta
00:26:36, 11-04-07
wywiad spoko....  osobisice za hip hopem nie przepadam.. ale kawalek tak mialo byc mi ise osobiscie podoba :)  pozdrawiam ;)

P.S. .. niektórzy urzytkownicy  powinni zastanowic sie co pisza nim  te slowa splyna na klawe... dzieci moje kochane.. troche kultury :D

MLS
Autor: MLS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:39:45, 03-06-07
Stare to. Ale wywiad spoko. Troche kozaczyli. Ale taki los. Spoko to zdanie ze trzeba miec wspomnienia:) To tyle odemnie!

anonim
Autor: KMSKSMKSMSKSMSKMSKSMSKM   Link do posta
23:28:52, 14-06-07
tede juz nie ma.

anonim
Autor: !NERWOOS!   Link do posta
00:07:59, 26-06-07
NAJLEPSZYM ODDYCHAJĄCYM MOIM TLENEM JEST : !HIP-HOP! BO , PRZEZ NIEGO ODDYCHAM !

anonim
Autor: BEZEL SKATE ONAR MORDO TY MOJA   Link do posta
19:17:14, 20-10-07
TEDE RZADZI MOLESTA TEZ I BEEF TRZESIE MIASTEM SLUCHAJCIE KAWLKOW TAKICH JAK 69,68,ZAMKNIJ PYSK,3 KORONY,MORDO TY MOJA
PŁOMIEń 81 A PRZEDE WSZYSTKIM ONAR, NOWATOR MUSZA KIEDY POZNAC Z KIM ZADARLI

anonim
Autor: yoł   Link do posta
17:46:41, 19-04-08
tekst z płyty tedego : robisz aferę, że zdissował mnie Pele. Przestań. Jak wyszła Molesta przyszedł z ręką i zaprosił mnie na następną"

anonim
Autor: dejna21   Link do posta
18:12:12, 20-06-08
to wolne tempo Tede S.M.O.P
wypimy za blendy 2 - Synku jesli sie nie myle

anonim
Autor: Nali   Link do posta
17:04:17, 01-10-08
Dla mnie Doniu, Tede, Pele, O.S.T.R, Molesta itp. są GooD. :) Śpiewają jak chcą...mi sie all ich piosenki podobają.Na RAPGRA w Zielonej było dobrze!! Molesta był ZAJEBISTY :P--------- TEDE, MOLESTA, DONIU, O.S.T.R OBY TAK DALEJ! :P                    szacun dla Rapera PELE ktory nie żyje :( :P

anonim
Autor: Cisse   Link do posta
20:49:29, 13-11-08
tede to pedał jebany tak jak go pojechal pezet:) dzieci gorolskie:)

szyyyja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:18:58, 09-12-08
Pelson- z małej chmury duży deszcz. Mam wielką nadzieję, że Cię kiedy spotkam osobiście.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.