Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Gutek - wywiad

Gutek - wywiad

Autor: Alicja

Red.: Krótki wstęp o sobie...

Gutek: Nazywam się Piotr Gutkowski, chociaż mówią do mnie Gutek. Zajmuję się muzyką, głównie reagge w pomieszaniu także z Hip-Hop'em. Trudno powiedzieć, każdy może sobie mnie kojarzyć jak chce, więc zostawiam to ocenie słuchaczy, kim jestem.

Red.: Opowiedz nam o swoim dorobku muzycznym...

Gutek: Mój dorobek muzyczny nie jest największy ani imponujący, ale na pewno cały czas się powiększa w tempie adekwatnym do mojej weny. Dlatego może moja płyta solowa

Nie mogę zapomnieć o Piotrze Banachu. Przypuszczam, że przez wielu hip-hop'owców nie jest on rozpoznawalny, ale to człowiek, który mnie sprowadził na właściwą drogę. Poznaliśmy się kopę lat temu, więc reagge zajmowałem się od dziecka. Jest on znany min. jako założyciel swego czasu dosyć słynnej grupy Hey. W 1999 roku nagraliśmy płytkę reaggową "Banach i Indios Bravos". Indios Bravos to nazwa zaczerpnięta od indiańskiego plemienia, które nigdy nie podpisało żadnego "paktu" z białymi, uciekali do samego końca i byli z góry skazani na przegraną, a my właśnie tak się czuliśmy gdy nagrywaliśmy tą płytę. I rzeczywiście - tak jakby została ona niezauważona. A z tego, co teraz wiem, to ona w kręgu tzw. białych kruków i jest jedną z ważniejszych płyt reagge w Polsce.

W tej chwili nagrywam drugą płytę z Piotrem i może nie jest to tak do końca kontynuacja tego Indios Bravos I, bo upłynęło już kilka lat i każdy z nas rozwinął się w swoją stronę, ale na pewno nie będzie gorsza. Jestem przekonany, że wniesie ona coś nowego do polskiej muzyki. Nie wiem jak to będzie z popularnością tego wszystkiego, ale jestem dobrej myśli. Kilka lat temu przekonałem się, że chcę robić po polsku rzeczy które uważałem za nierealne- np Ragga Machin.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejszymi produkcjami, którymi jestem zajęty to Mustafarai i Indios Bravos (po angielsku). Chcemy uderzyć na rynek zachodni czyli np. Francja, Anglia. Właśnie w tych krajach grane są nasze stare numery, co mnie totalnie zaskoczyło.

Red.: W takim razie zawsze chciałeś śpiewać?

Gutek: Od małego śpiewałem, a czy chciałem? Pewnie tak. Wierzyłem, że poznam kiedyś ludzi, z którymi będę mógł zrealizować moje marzenia. Właściwie tak się złożyło, że bardzo często takich spotykałem. Na początku to właśnie min. z Igorem grałem, potem Piotr, który zrobił totalną rewolucję w mojej świadomości muzycznej (wtedy wpadłem po uszy w reagge). Kolejną bardzo ważną postacią, o której wcześniej nie wspomniałem jest Jajo potem Dab, Joka i Magik...

To właśnie oni zaszczepili mnie Hip-Hop'oem. Razem z Dabem i Jajem chodziliśmy do liceum. Jestem od nich rok młodszy i tak się złożyło, że poznaliśmy się pierwszego dnia, kiedy to Jajo chciał mnie tępić. Ale trafiła kosa na kamień. Zaprzyjaźniliśmy się, zacząłem się interesować tym, co oni robią, a potem angażować.

Red.: Często śpiewasz o ludzkich błędach... Tak więc czy sam często zatrzymujesz się przy niektórych wydarzeniach podczas gdy ono płynie dalej? Czy po prostu uważasz, że niektóre rozdziały są zakończone i do nich nie powracasz, a może to jeszcze inaczej u Ciebie wygląda?

Gutek: Trudno mi jest odpowiedzieć na to pytanie. Bo nie do końca wszystko, co się wokół się dzieje jest świadome. Staram się głownie skupiać nad tym, co jest przed moim nosem. Jak buddyści mawiają: "to co najważniejsze, jest przed Twoim nosem, a cała reszta to tylko konsekwencje i to od Ciebie zależy, jakie ziarna zasiejesz i co w przyszłości wyrośnie". Ja staram się przemycać troszkę reagge, rhasta. Trudno jest mówić, że jest się rhasta, kiedy mieszka się w Polsce, kiedy jest się białym. Dla mnie jest abstrakcją śpiewać, że chcę wrócić do Afryki. Ale Bas ma zajawkę na slogany, nawet na hasła typu "babilon", także u niego pojawiają się takie rzeczy. Jak można zauważyć, u mnie rzadziej coś takiego się pojawia, nie dlatego, że nie jest to dla mnie ważne, ja czerpię z tego mnóstwo inspiracji, słucham dużo reagge i kolesi, którzy mają wielkie "otwarte głowy". Bliżej ideologicznie jestem buddyzmu - jest dla mnie najbardziej racjonalny w sensie filozoficznym. W tekstach staram się ująć prawdy, jakie poznałem i odkryłem w tej religii. A czy zatrzymuję się nad pewnymi momentami życia... Na pewno miewam refleksje, szczególnie jak coś sparzę i wiem , że to mogłem zrobić dziesięć razy lepiej. Trzeba czasami zwolnić tępo, o tym wszyscy mądrzy ludzie śpiewają, żeby złapać dystans... Ale mi się wydaje, że dystansu mam aż nadto i czasami jestem zbyt zdystansowany.

Red.: Wspominałeś wcześniej o Basie, jak przebiega współpraca z nim?

Gutek: Zazwyczaj Bas przyjeżdża na 15 minut, wypala 15 papierosów, wkłada słuchawki, nagrywa i ucieka do Dąbrowy. Nagrywamy osobno. Później siadamy z Igorem i wtedy się to składa.

Red.: O ile można powiedzieć, wraz z Basem i kilkoma innymi osobami grasz niekonwencjonalny typ Hip-Hop'u. Czy inspiracja tkwi poza granicami kraju, w kraju czy może wewnątrz was? Jak to jest?

Gutek: Inspiracja płynie z różnych rzeczy. Jeżeli chodzi o reagge - bo głównie o to chodzi - to jest muzyka spoza granic naszego kraju. Oczywiście jest kilka rzeczy, które mnie interesują w polskim reagge, na pewno wiele wyniosłem od Izraela - takich legendarnych grup... Moja inspiracja pochodzi bardziej z Londynu, z Jamajki, niemiecka i francuska scena również mnie bardzo interesuje. Uważam, że tutaj to była tylko kwestia czasu, żeby ktoś załapał, żeby grać taki Hip-Hop, Hip-Hop połączony z reagge. Być może tkwi część sukcesu w tym, że nikt w Polsce nie robił tego przed nami, tzn. nie łączył tradycyjnych rymów jakie tworzy Bas z reaggeowym śpiewaniem w moim wykonaniu. Choć rymy Basa nie do końca są tradycyjne, odbiegają treścią - są bardziej ideologicznie związane i bardziej zaangażowane w reagge. Choć wartości poruszane w tekstach hip-hop'owych i reaggeowych są bardzo podobne. Oczywiście nie we wszystkich. Wiem, że np. chłopaki z Molesty strasznie jarają się reagge, dużo ludzi jest tym zainteresowanych, cieszę się, bo coraz więcej moich znajomych zaczyna słuchać moich idoli. To taka naturalna ewolucja. Ta muzyka przeżywa swój renesans- "Jamaica is comming"...

Red.: Jak postrzegasz Hip-Hop, a jak reagge?

Gutek: Dla niektórych reagge jest muzyka miłości i pokoju a dla innych muzyką buntu. Hip-Hop dla części jest muzyką do zabawy, a dla innych do wyładowania agresji. Trudno jest mi powiedzieć, czy ocenić, jak to tak naprawdę jest. Marley kiedyś powiedział coś takiego, że muzyka reagge będzie rosła i rosła, aż znajdzie swoich prawdziwych odbiorców: " I hope the time is comming right now"-this is my time (śmiech)....

Red.: Mówisz, że różni ludzie, różnie rozumieją reagge. A jak ty tą muzykę rozumiesz?

Gutek: Jest jakby wyznacznikiem gdzie mam iść, co mam robić, a czego nie. Nie powiem, że jest to dla mnie wiara, bo nie jestem rhastafarianinem, nie jestem czarny tak jak już powiedziałem, nie noszę dredów, ale nie tylko wygląd i kolor skóry mówi o tym, kim jesteś. W pewnej piosence śpiewałem kiedyś, że jest dla mnie kompasem. To dziwne ale strasznie wpływa na moje życie, np. są sytuacje, że mógłbym postąpić "tak czy siak", a poprzez to, że słucham reagge, nie mam wątpliwości. To brzmi absurdalnie, wręcz abstrakcyjnie ale czasami tak właśnie jest. Pewne rzeczy stają się dla mnie naturalne, np. to, że unikam agresji, nie interesuje mnie przemoc fizyczna, choć z chęcią oglądam walki w klatkach, na maksa lubię sztuki walki, podobają mi się te rzeczy, sam chętnie też bym się czegoś nauczył. Ale w sytuacjach, gdy zaistnieje konflikt, ja zawsze jestem spokojny. Nie dlatego, że ulica mnie tak wychowała. Wiem, że ideologicznie to jest ze mną sprzeczne. Unikam takich sytuacji.

Red.: Jak będzie wyglądała Twoja solowa płyta?

Gutek: Będzie po części śpiewana, w pewnych momentach usłyszymy ragga, znajdziemy elementy dance hallu. Nie będzie nudna a ni szablonowa. Jest jeden utwór z Jajem, który ewidentnie podchodzi pod bauns - nie taki w stylu "impreza i dupy" tylko bauns jako forma. Dla mnie bauns to trend w sposobie rymowania a nie tylko jakaś otoczka. Będzie kilka melodyjnych piosenek. Może będą jakieś niespodzianki, ale to już nie mi oceniać, co będzie niespodzianką.

Red.: Jeśli chodzi o koncerty i studio...

Gutek: I to i to jest dla mnie ważne. Jedno nie istniałoby bez drugiego. Śpiewanie na koncertach to jest zajebista sprawa, tylko bardzo często nie jest to tak jakbym to sobie wyobrażał, nawet ze względów wydawałoby się prozaicznych jak złe nagłośnienie (wtedy nie słyszę się). Czasami boję się, że koncerty nie koniecznie wyjdą mi na dobre w celu np. promocji.

Ogólnie podczas występów na żywo działa sprzężenie zwrotne, jak jest wibracja to wtedy daje ci ładunek, po to, żeby przyjść do domu, napisać coś na kartce, a potem, żeby to nagrać. W Polsce żyje się tylko z koncertów, bo bez tego "kokosów nie zobaczysz".

Red.: Jak Twoi bliscy odnoszą się do tego, że wybrałeś taki a nie inny kierunek w życiu?

Gutek: Wspierają mnie, dają mi dach nad głową i jedzenie. Mama pewnie wolałaby, żebym był pilotem, prawnikiem czy ekonomistą , ale ona doskonale wie, że nigdy nie zostanę pilotem, prawnikiem lub ekonomistą.

Red.: Zawszę będziesz chciał robić muzykę?

Gutek: Nie zostawiam sobie innego wyboru. Ktoś może powiedzieć, że jest to głupie i nieodpowiedzialne, ale ja nie widzę tego inaczej. To jest moja droga. Na razie nie daje mi to wszystkiego co bym chciał. Np. w tej chwili mam 23 lata i nieopłaconą składkę emerytalną, a wielu moich znajomych ma już dzieci, albo dobrą pracę. Z jednej strony jestem szczęśliwy, że robię to co robię, a z drugiej strony to wszystko nie jest takie różowe czy kolorowe.

Red.: Przesłanie na koniec?

Gutek: Nie zamykajcie się, miejcie otwarte głowy, otwarte serca, nie myślcie szablonowo i sztampowo, bo schematy są zbędne w naszym życiu. Ważne jest to, żeby być szczerym przed samym sobą, żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami, ale nie szaleć na tym punkcie. Nigdy nie można mówić nigdy. To są frazesy, ale to poważnie bardzo ważne. Chciałbym, żeby w Polsce muzyka reagge była bardziej popularna. Polecam ją wszystkim. SŁUCHAJCIE HIP-HOP'U, SŁUCHAJCIE REAGGE!Informacje o artykule
Data dodania:2003-06-27
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Alicja Alicja Zdaniewicz rap graffiti breakdanceAlicja

Ostatnie artykuły tego autora:
Ciężko z nami o kompromis - rozmowa z TEWU
Król samplingu - wywiad z Amonem.
Wywiad z DKA
Sampel z flecika - wywiad z Meą
MCF

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Gabrysia_ns   Link do posta
23:35:51, 08-07-04
Gutek to po prostu zajefajny koleś..jego muzyka to odprężenie dla duszy :p;d;d;d nie no muzyka i słowa som zajefajne :p pozdrowionka =)=)

anonim
Autor: demo   Link do posta
15:28:44, 14-07-04
heh widze ze mało osoob sie wpisało pod tym wywiadem.. zyje nadzieją że nei zauwarzyli poprostu, ze można tu dodać jakiś koment abo coś... Zwykle nie chodze po stronach i nie czytam wywiadów.. weszłem tu tylko z faktu, że.. chciałem sie czegoś dowiedzieć o gutku ...hh sie interesuje od jakiś dobrych kilku lat ... i od kiedy usłyszałem pierwszy raz gukta w jakimś gościnnym kawałku to łoogień :] . NIe no pierwszy raz usłysząłem go w piosence ja to ja ... Zauważyłęm jednak że. zdarza sie że jako gość w kawałkach śpiewa tylko w refrenach. Wydaje mi sie ze ma durzo leprze texty niz ogorm tych hip hopowców z któymi nagrywa.. pozatym .. hyba sie zainteresuje sie regge ... no jest to coś przy czym można mieć klarowny umysł.. otwarty na świat... heh .. no bo tylko to nam może narazie pomuc od zagłady.. a zanim zjedza nas te terroryty dalekiego wschodu to chciałbym pomyśleć jeszcze troche... jeszcze nie wiem sam jak sie mam otworzyć na to co mie otacza inaczej niz inni ale dojde do tego .. pozdro 4 gutek.. heh big pozdro for gutek.. facet jest normalnie the best :D:D:D mam andziej ze znajdzie sie tu wiecej wpisó :D:D

anonim
Autor: ainaH   Link do posta
15:55:38, 19-07-04
rhasta? reagge? nowa pisownia?? :)

anonim
Autor: zelka_haribo   Link do posta
21:08:27, 22-07-04
Yo! yo! wszystkim odwiedzajacym i komentujacym! Gutek jest zajebistym kolesiem, podoba mi sie jego melodyczny glos i coolerskie rymy jego utworow. Koles jest wspanialy i jego muza jest dla mnie great!!!

radzi
Autor: radzi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:51:56, 28-07-04
jeśli ktoś zna jego strone internetową to szybko prosze o znak życia

anonim
Autor: dziewczyna   Link do posta
13:30:58, 20-08-04
on jest najlepszy nie pieprzy glupot i robi prawdziwe reagee tak trzymaj!!!!!

anonim
Autor: ja(goda)   Link do posta
21:23:14, 22-08-04
gutek jest the best ta muza wyraża opinie i co lepsze trafia do przepalonych muzguuuf respect

anonim
Autor: Skarbeczekrasta   Link do posta
01:10:33, 24-08-04
PeACE!Mam przesłanie:eggae jest kultem czyms co nie moze byc na sprzedaz ,bo w samo sobie jest naturalne!Kochajcie sie nawzajem szanujcie ....zyjcie w zgodzie ze swoja natura!i bawcie sie poki istnijecie!Rasta ma moc!!!!!!!!Gutek dziaj dalej ..

anonim
Autor: WiDziAłAmkOtECkA   Link do posta
16:31:14, 26-08-04
Chlopak, ktorego nie mozna nie zauwazyc... :) Szacunek dla tego pana ;)

anonim
Autor: Moniusia   Link do posta
14:41:14, 28-08-04
Gutek jest zajebisty.Indios Bravos poprostu genialne.Wielkie pozdro dla Nich!!!!

anonim
Autor: Wika Pruszków   Link do posta
20:00:51, 30-08-04
hm... Gutek jest zajebisty! Pełny szacunek! Ma też super melodyjny głos... Co tu mówić jest wogóle zajebisty!!!!!!!! :) :) :)

anonim
Autor: AnGeLuSiA   Link do posta
19:48:53, 07-09-04
GuEteK tO wSzYsTkO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):) zAjEbIsTy KoLeŚ ! kOcHaM gO nOrMaLniE i KoChAm MuZyKE kTóRa TwOrZy ;P

anonim
Autor: PsYch0   Link do posta
15:31:09, 09-09-04
Wielki szacunek dla Gutka za to co robi, lubię jego głos, teksty i osobowość.

anonim
Autor: korzyca   Link do posta
01:52:53, 12-09-04
to niesamowite jak wiele madrosci w tak mlodym kolesiu..pisze nie "udziwnione" teksty za to bardzo tresciwe i z przeslaniem.a wokal genialny - cieply i pozytywny.to co robia wspolnie z Piotrem Banachem w Indios Bravos to poezja dla ucha i nie tylko :)a i w hip-hopie potrafi sie znalezc.dlatego zycze sobie i innym dalszego rozwoju artystycznego tego pana!

JMadzik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:06:00, 15-09-04
Gutek to po prostu zajebisty koleś który tworzy najlepszą muzykę której można słuchać non stop godzinami. A ten jego głos... ZAJEBIOZA!!! ;)

anonim
Autor: yadiya   Link do posta
22:45:03, 15-09-04
madry chlopak...

anonim
Autor: Kaczi   Link do posta
12:17:32, 21-09-04
Indios Bravos jest dlatego takie zajebiste ponieważ w kilku słowach potrafi streścić to co w życiu człowieka jest istotne i wazne.Indios Bravos rules

anonim
Autor: ReBelia   Link do posta
17:17:19, 22-09-04
Pierwszy raz usłyszałam Gutka w 4TV w piosence Pom pom z Indios Bravos. Wtedy własnie uświadomiłam sobie jak wazne jest dla mnie reggae i to jakie wspaniale przeslanie niesie. Mam 2 plyty Indios i jedna nielegalna plyte Gutka. Co moge powiedziec? Kocham jego muzyke, jego glos i jego całego!!! Mam nadzieje ze nie ma dziewczyny ;)

anonim
Autor: Magdalena   Link do posta
14:01:37, 26-09-04
W niczym sie nie wyróżnię, bo mam takei samo zdanie jak WY! Kiedys nawet nei wiedzialam ze jest ktos taki jak Piotr Gutkowski, ale wszystko sie zmienilo od momentu kiedy dostalam jego plytke od kumpla. Od tej chwili moglabym Go sluchac godzinami. On ma tak urzekający glos i teksty ze nie mozna tego nie lubic! Takze wielki calus za to co robisz i rob to nadal bo wiesz ze tego chcemy. Wielkie pozdrowienia dla wszytskich fanów Gutka i Indios Bravos. p.s. dzieki za piosenke "Drogi"

anonim
Autor: Iwona i Kamila   Link do posta
19:44:41, 29-09-04
Chciałyśmy cos napisac...ale w sumie BRAK SŁÓW!!!!Po prostu fenomenalny facet z tego Gutka!!!! Słuchając jego głosu można zgrzeszyć!!! Pokłony dla muzyki, która robisz!!!!!!!!!!!!!I dla Ciebie i Indios Bravos!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Iwona i Kamila   Link do posta
19:45:16, 29-09-04
Chciałyśmy cos napisac...ale w sumie BRAK SŁÓW!!!!Po prostu fenomenalny facet z tego Gutka!!!! Słuchając jego głosu można zgrzeszyć!!! Pokłony dla muzyki, która robisz!!!!!!!!!!!!!I dla Ciebie i Indios Bravos!!!!!!!!!!

anonim
Autor: d_o69   Link do posta
21:31:36, 04-10-04
jak moja kumpela powiedziała ze zakochałą sie w kumplu z ktroym gada tylk o przez telefon bo nie widzieli sie juz kupe czasu to ja wybrechtałam...ale teraz wiem ze mozna zakochac sie w czyims glosie...nawet jak prowadzi prowizoryczny monolog a raczej przesłanie :))) gutek the best !!!!

anonim
Autor: Domina   Link do posta
14:20:27, 09-10-04
KOCHAM GUTKA!! TO JEST MOJ ULUBIENIEC... WSZYSTKO BYM DAŁA ABY GO ZOBACZYĆ NA LIVE ZGADZAM SIĘ W NIM I W JEGO GŁOSIE MOZNA SIE ZAKOFFFAAĆ...JA JUZ TO ZROBILAM!!! POZDROOO...4ALL!!!

anonim
Autor: Moniśka   Link do posta
15:33:42, 10-11-04
GUTEK JEST ŚLICZNY,CUDOWNY WIELE BYM DAŁA ZEBY GO ZOBACZYC,POZNAC MA ZAJEBISTY GŁOS I JEST CAŁY ZAJEBISTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

GRZ
Autor: GRZ   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:58:32, 10-12-04
gutek sie bardzo wysoko wyróżnia, mistrzowski głos, teksty i wykonanie na fundamentach zielonej krainy, kumaty czlowiek 17.XII rzeszowska akademia trzeba tam być

anonim
Autor: Sylwcia   Link do posta
16:03:19, 20-12-04
W sumie nie trzeba dużo mówic wystarczy posłuchać :) To jest coś...

anonim
Autor: bekonWakp   Link do posta
10:52:00, 28-12-04
Lo!!! Wielkie HWDP dla Gutka za to co robi, bo to mistrzostwo!!! pozdro od całego WAKP WSZCH sKUaTU! />.<\

anonim
Autor: KASIA -BERECIK   Link do posta
12:27:19, 29-12-04
Ellow! I LOVE YOU GUTEK FOREVER EVER ALL MY FUCKING LIFE!!!!!!!!!!!!!!STILL WAITING FOR PHONE NUMBER AND DATE!!!!!!!!!!!!!I DO ALL FOR YOU???!!!!!ONE LOVE KISSES IN.....

Alicja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:32:08, 01-02-05
a`propos bledow.. niestety nie bylo korekty... przepraszam, ale czasem zdarza sie przepisujac tekst o 2 czy 3 w nocy

anonim
Autor: Narkoelita   Link do posta
19:37:47, 14-03-05
hmmmmm.....

anonim
Autor: Sarusia   Link do posta
21:47:16, 18-05-05
Ludzie Gutek jest the best.Kocham go

anonim
Autor: kami-k2@go2.pl   Link do posta
23:48:40, 06-06-05
Gutek! byłam na ostatnim koncercie (festiwalu) i wychodziłam do domu(bo co to było?) ale wyszliście... fenomenalny głos i facet! Zamarłam, zostałm! życie ma sens! odezwij się (z zaproszeniem na mój urodzinowy koncert). szacunek i pozdrowienia.

anonim
Autor: Olina   Link do posta
15:58:15, 18-11-05
Zajebisty koleś, przeszywający głos no i talent... A o wizerunku zewnętrznym już nie wspomnę...:)Przystojniak na maxa:D

anonim
Autor: Nieśmiała   Link do posta
11:11:50, 09-05-06
Hej zostawcie Gutka on jest MÓj :)

anonim
Autor: SCT   Link do posta
09:38:17, 06-08-06
Gutek jest zajebisty. Dusza reggae w hip-hopowym wydaniu. To jest to! Tak trzymaj!

anonim
Autor: Niunia (katuniai@wp.pl)   Link do posta
18:50:53, 03-12-06
Kocham go chociaż nie wierze w miłość! wielbie go choć nie potrafie! ufam mu choć go nie znam! REGGAE!!! Indios bravos!!! Piotr Gutkowski!!! tylko z jednym Jego stwierdzeniem się nie mogę zgodzić:\"chciałbym żeby w Polsce muzyka Reggae stała sie bardziej popularna\" ... czy reggae wtedy pozostanie alternatywne? czy dalej będzie prawdziwe? ale polecam...

anonim
Autor: fiefiora   Link do posta
12:50:08, 12-01-07
gutek wymiata!!!! zajebisty głos!!!! dzięki radiu bis za otworzenie oczu na ŚWIAT!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: oliwia nalewajko   Link do posta
13:07:32, 07-04-07
Bardzo i to jak bardzo kocham Gutka dlatego że jest ładny ma ładny głos i jest fajny i ma fajnego kolege Abradaba i kocham abradaba.Mam tylko 8 lat,ale i tak jestem waszą fanką.

anonim
Autor: yo gutek   Link do posta
13:25:59, 07-04-07
yo!!!!!!!!!!!!!!!cześć kocham tylko gutka chociasz kocham i adama mojego kolege 18,5 lat a ja mam 8 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kocham kocham...............................gutka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: ewelinA MALIMka   Link do posta
13:29:22, 07-04-07
r6ug trfvit54hfgrtdrkt6iogytgfovgiuhvfpolhv

anonim
Autor: oliwia nalewajko   Link do posta
11:06:30, 08-04-07
yo kocham gutka i tylko gutka ja mam 8 lat ale go kocham i kocham

anonim
Autor: Pamcia<3   Link do posta
17:36:38, 28-06-07
Piotrus to wyjatkowa osoba ktora ma Wielki dar docerania do ludzkich serce poprzez to co robi czyli spiew .Jego glos jest lekarstwem na wszystkie moje gorzkie dni i ciezkie chwile daje mi wiare w Siebie i usmiech na twarzy ktorego potrzebuje .Bardzo Mu Dziekuje za to co robi bo Jest w tym Doskonaly Najlepszy Buziolki:):)

sqobler
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:03:34, 29-06-07
Mógłby ktoś zamieścić ostatnią audycję radia WuDoo z Gutkiem?

anonim
Autor: reggaepani   Link do posta
16:22:27, 11-10-07
Dla mnie Piotrek jest fenomenem muzyki młodego muzycznego pokolenia Polski. Przez swoja muzykę przekazuje niekonwencjonalne przesłania. To nie kawałki dla idiotów, to muzyka dla ambitnych i inteligentnych. Czerpie energię z jego gosu z treści tekstów. Oby więcej takich artystów na polskiej scenie muzycznej!

anonim
Autor: MonikaŚ:)   Link do posta
13:00:12, 12-11-07
byłam ostatnio na koncercie Indios Bravos w Toruniu ( nie pierwszy raz zresztą na Ich koncercie). Te momenty, gdy mogę Ich usłyszeć, zobaczyć są jednymi z najpiękniejszych w moim życiu. To są ludzie wrażliwi, naturalni w swoim przekazie i dlatego Ich muzyka jest odbierana jako prawdziwa. a wydaje mi się , że dla artystów wielkiego formatu( a takimi sa IB i Gutek ) najbardziej na tym zależy. Poprzez swoje wewnętrzne piękno trafiają do ludzi, dla których muzyka zajmuje istotne miejsce w życiu. DZiękuję Wam za to ze jesteście, za cudowne teksty, za mądre przesłanie, a przede wszystkim za uczucia jakie się we mnie rodzą słuchając Waszej muzyki. I za ukojenie dla ucha...:)

anonim
Autor: NAia T. z L.   Link do posta
16:27:35, 02-08-08
Gutek jest super ! kocham go po rpostu za piosenke "tysiac lat" gdyby moj facet tak  mi spiewał orgazm przy kazdym słowie xD kocham GUTKA ! genialny... piekne teksty... dobrze ze nie jest czarny ;D dla mnie jest  najpiekniejszt\ym facetem na ziemi ! chciałabym zeby kiedys to przeczytał :)) i love so much ! 4 ever:(

anonim
Autor: strawberry.f   Link do posta
12:51:26, 12-02-09
peace!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-174-43-27.compute-1.amazonaws.com (54.174.43.27). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies