Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Zawodnik ze stylem - rozmowa ze Stanleyem

Zawodnik ze stylem - rozmowa ze Stanleyem

Autor: Radi

Radi.: Ile lat tańczysz i gdzie pierwszy raz spotkałeś się z tym tańcem Break Dance?

Stanley: Tańczę 9 lat. Pierwszy raz spotkałem się z tym tańcem w 93 roku w Szczecinie w klubie "Miami Nice", gdzie odbywały się turnieje tańca Break Dance, Electric Boogie i Rap. Zobaczyłem wtedy najlepszych tancerzy, którzy walczyli ze sobą min. Stogo, Banan, Pasiak, Cygan, Emil. Pozdrawiam ich gorąco. Zafascynowało mnie to jak kręcili się na bańkach, barach, itd. Od tamtej pory postanowiłem bAŰ$

Radi.: Jakie są Twoje największe osiągniecią, sukcesy i porażki?

Stanley: Moim największym sukcesem jest to, że tańczę. Osiągnięć mam dosyć sporo m.in. w Electro solo 12 pucharów i 2 medale, a także z grupą "Ready To Battle". Dużym osiągnięciem jest dla mnie także poznanie Camey'a dzięki któremu zatańczyłem w dwóch teledyskach, oraz na imprezie hip-hop'owej w Opolu.

Radi.:Czemu już nie bierzesz w zawodach ?

Stanley: Przestałem jeździć na zawody, bo jury oceniało niesprawiedliwie zawodników.

Radi.: Od kiedy tańczysz w grupie "Ready To Battle" i dlaczego?

Stanley: Tańczę w tej grupie około 6 lat. Dlaczego? To jest proste kolesie są spoko i każdy z nich ma własny styl. Po prostu ta grupa ma w sobie to coś. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich tych, którzy są w niej ze mną oraz tych, którzy musieli zrezygnować z różnych przyczyn od nich niezależnych czyli: Wódka (Częstochowa), Kulas, Szeroki (Bydgoszcz) i DJ (Włocławek).

Radi.:Kto obecnie tańczy u was w grupie?

Stanley: Obecny squad grupy "Ready To Battle"; wygląda następująco: Ja, Blow, Locky, Snake, Robson, Kaski, Grabarz, Krychol, Pyszol i Pitol.

Radi.: Co sądzisz o polskiej scenie hip-hopo'owej.?

Stanley: Jeśli chodzi o scenę polskiego hip-hop'u to jest ona dobra, nic do niej nie mam. Podziwiam tych wszystkich ludzi za to co robią, a robią to dobrze. Pozdrawiam ich gorąco i życzę wytrwałości w tym co robią. PEACE!

Radi.:Jak oceniasz imprezy w Polsce?

Stanley: Jeżeli chodzi o imprezy w Polsce to nie będę się wypowiadał na temat tych w których nie uczestniczyłem. Powiem natomiast o imprezach na których byłem, m.in "BOTY" w Szczecinie od 2000r. do 2003r. są dobrze zorganizowane, bo przez A.A. Tyszkiewicz, którzy mają o tym pojęcie.

Radi.: Co myślisz o grupach tańczących w Polsce, oraz która według ciebie jest najlepsza?

Stanley: Cofając się o kilka lat wcześniej. W Szczecinie odwiedzali nas najlepsi tancerze z różnych zakątków świata, m.in.: Storm, Kujo, Herman i wielu innych, którzy pokazali jak się tańczy. Grupa "Broken Steps" ze Szczecina zapoczątkowała na maxa Break Dance w Polsce. Poznawali oni ludzi z zagranicy i tak to się zaczęło. Były także inne grupy, takie jak: "Scrap Beat" (Włocławek) czy "Top Toys" (Koszalin). Jeśli chodzi o najlepsze grupy w Polsce, to jest ich sporo. Nie ma jednak tej najlepszej, ponieważ co roku na "BOTY EE" w Szczecinie poszczególne grupy zajmują inne miejsce. np. w tym roku w czołówce znalazły się: "Ready To Battle" i "Stylowa Spółka Społem".

Radi.:Dlaczego Twoim zdaniem "Ready To Battle" niezbyt dobrze wypadło w tegorocznej edycji "BOTY EE" w Szczecinie?

Stanley: Niezbyt dobrze to za bardzo niska ocena. Co prawda układ nieposzedł jak byśmy chcieli, ponieważ brakowało nam dwóch czołowych tancerzy Snakea i Kaskiego, z powodu kontuzji i egzaminu. Myślę, że "RTB" pokaże jaką jest silną grupą w najbliższym czasie.

Radi: Jak myślisz, czy jesteś dobrym tancerzem?

Stanley: Myślę, że tak ponieważ jestem wszechstronnym tancerzem i przede wszystkim tańczę własnym stylem: Electro, style, również Power Moves.

Radi: Co zmieniłbyś w polskim b-boyingu i dlaczego?

Stanley: A co ja mogę? Tyle co każdy, czyli nic. Po prostu każdy z nas ma swój rozum i robi co chce. Na pewno nie toleruje tego, że jedni oskarżają drugich o ściąganie numerów, a sami to robią na żywca. Szkoda mi tylko widzów ponieważ nie mają dostępu do materiałów i nie wiedzą, które numery są kopiowane od zawodników z zagranicy, a które nie.

Radi: Komu zawdzięczasz umiejętności jakie posiadasz?

Stanley: Przede wszystkim sobie samemu, intensywnym treningom, samodyscyplinie i wyobraźni w wymyślaniu nowych numerów.

Radi: Kogo chciałbyś pozdrowić?

Stanley: Pozdrowionka dla żonki, córeczki, dla p.Daniela, Dyrka, Jacka, Samsona, Tomka Sychli z firmy Netto za dobrą współpracę. Dla grup: NASA,CRAZY SQUAD, stare ABC,BROKEN STEPS, SCRAP BEAT i dla wszystkich b-boy'ów, którzy mają szacunek dla innych.



Informacje o artykule
Data dodania:2004-01-08
Dział / Kategoria: taniec / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Radi Radomski Rafał  rap graffiti breakdanceRadi

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad z grupą N.A.S.A z Koszalina
Wywiad z grupą Azizi z Rybnika zwycięzcami BOTY POLSKA 2003

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: gaspar   Link do posta
20:23:42, 16-09-04
jak tanczyc electro

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-230-119-106.compute-1.amazonaws.com (3.230.119.106). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.