Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Niesamowita broń - Lil Dap

Niesamowita broń - Lil Dap

Autor: Jakuza / Wielkie Joł

Dowiedz się więcej o: Group Home.

Mieli przyjechać razem - Lil' Dap i Melachi The Nutcracker - we dwóch tworzący niepowtarzalny duet prosto z Brooklynu - Group Home. Niestety Nutcracker wciąż siedzi w pierdlu, więc zespół gra w trochę zmienionym składzie - zamiast Melachiego na scenie pojawia się Ike Da Don.

Korzystając z okazji KonkreTnej Imprezy 9 zasiedliśmy w hotelowych fotelach wraz z Lil' Dapem, aby dowiedzieć się, co się zmieniło od jego ostatniej wizyty w naszym kraju.

Red.: Witam ponownie w Polsce. Jak Ciq1

Lil' Dap: Kiedy byłem ostatnio miałem super przyjęcie. Publiczność dawała do zrozumienia, że zna nasze kawałki i wie, czego chce posłuchać. Podoba mi się tutejsza publika.

Red.: Mam nadzieję, że również spodoba Ci się klub, w którym będziesz grał. Jest nieco mniejszy od hali, w której grałeś ostatnio.

Lil' Dap: Tak to prawda, jest mniejszy. I to bardzo. Jestem troszkę zawiedziony tym faktem.

Red.: ...ale pozwala to na lepszy kontakt z widownią...

Lil' Dap: No zobaczymy. Jeżeli oni będą reagowali na to, co robię to będzie, na co narzekać.

Red.: Powiedz nam, co z Nutcrackerem? Ostatnio jak byłeś to siedział w więzieniu. Czy jest tak nadal?

Lil' Dap: Nutcracker wciąż siedzi, ale niedługo pojawia się na scenie. Zobaczysz wyjdzie o wiele silniejszy, przygotowany do działania i bardziej zorganizowany. Pobyt w więzieniu ma duży wpływ na człowieka. Nutcracker rośnie w oczach, bo kiedy z nim rozmawiam widać, że chce nagrywać nowe kawałki i ma masę patentów do wykorzystania.

Red.: Po drugim albumie mówiłeś, że chcesz "wyjść z podziemia" i nagrywać dla dużej wytwórni. Czy zmieniłeś zdanie?

Lil' Dap: Czy zmieniłem zdanie? Pewnie, że nie zmieniłem. Wciąż trzeba do tego darzyć.

Red.: Nie sądzisz, że wydawanie dla majorsa zmienia ludzi. Jest zawsze ta opcja, że artysta zostanie wykreowany na gwiazdę. Co sądzisz o takich produktach medialnych promowanych usilnie na przykład przez MTV?

Lil' Dap: Wiesz, w MTV robią swoją robotę. W MTV grają wiele klipów, wciąż też grają moje, więc dlaczego miałbym mieć coś przeciwko. To jest telewizja, mają promować artystów. To, że grają inny rap niż kiedyś też nie jest dziwne. Teraz jest więcej bling bling w klipach, ale to przecież przemysł. Muszą grać to, co w tej chwili jest na fali.

Red.: ...ale Ty pozostajesz sobą.

Lil' Dap: Pewnie. Ja jestem Lil' Dap, tego mi nikt nie odbierze. Nauczyłem się w życiu wiele o szacunku, respekcie i docenianiu innych ludzi. Ulica nauczyła mnie, że trzeba być sobą, inaczej traci się respekt. Trzeba być sobą by wyróżniać się w tym pierdolonym biznesie.

Red.: No właśnie, mówiąc o ulicy. Po drugim albumie, kiedy wybiliście się do góry i znaleźliście wśród topowych artystów, Ty wciąż pozostajesz blisko ulicy. Czy zmieniłeś się po tym sukcesie? Jeżeli tak to, w jaki sposób?

Lil' Dap: Lil' Dap jest wciąż taki sam, ale nie do końca. Każdy się wciąż zmienia. Zmieniasz się w ciągu każdego dnia, każdej sekundy, ale wiesz ja czuję, że jestem starszy. Czuję, że lepiej pojmuję życie i samego siebie odrobinę. Jednak wciąż na ulicy. Stamtąd jestem.

Red.: Nie wiem czy wiesz, ale pewna grupa z Polski wykorzystała podkład muzyczny z chyba najbardziej znanego Waszego utworu "Livin' Proff" i nagrała na nim tekst o krytykujący kopiowanie pomysłów. Wiesz coś o tym?

Lil' Dap: Tak obiło mi się to o uszy już kilkukrotnie. Nie słyszałem tego kawałka, ale jedno jest pewne - nigdy nie dostaliśmy za to żadnej kasy od nich.

Red.: Jeździsz po całym świecie koncertując. Obserwujesz wiele kultur i społeczności. Jak widzisz Hip Hop w tych różnych miejscach?

Lil' Dap: Hip Hop jest wielki, więc wiesz to wielki biznes. Każdy może powiedzieć, co chce w swoim języku. To niesamowita broń. Daje duże pole do popisu i pokazuje, co i jak. Ważne żeby to umieć odpowiednio wykorzystać.

Red.: Powiedz jak odnosisz się do ewentualnych możliwości współpracy z ludźmi spoza Stanów. Przykładowo gdyby ktoś z Polski zaproponował Ci wspólne nagranie, co byś zrobił?

Lil' Dap: No przede wszystkim chciałbym usłyszeć jego nagrania. Zobaczyć co sobą reprezentuje. Poznać go trochę. Nie będę dyskryminował kogokolwiek, bo jest stąd czy stąd. Robię kawałki, z kim chce i jak chcę. To jest moja metoda. Jeżeli słucham i to brzmi dobrze, staram się poznać kulturę i to, o czym rapuje. Jeżeli jest to prawdziwy artysta, nie kopiuje od kogoś to pewnie, ze dobrze się z takim współpracuje. To prawdziwa muzyka i prawdziwe życie. Tu nie ma miejsca na pierdolenie.

Red.: Jakie są Twoje najbliższe plany wydawnicze? Kiedy nowy album?

Lil' Dap: Niedługo uderzam ze swoim solowym albumem, którego teraz słuchamy.

Muzyką na ten materiał w dużej mierze zajął się Alchemist, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Później chcemy wydać kolejną produkcję Group Home, już z Nutcrackerem, ale to na razie dalsza przyszłość. Póki co czekajcie na moją solówkę, bo jest na co.

Red.: Dziękuję za rozmowę. Udanego koncertu.

Dowiedz się więcej o: Group Home.


Informacje o artykule
Data dodania:2004-01-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Jakuza / Wie..., 38 lat
mężczyzna, Warszawa

Ostatnie artykuły tego autora:
Prawdziwy Hip-Hop i dobra zabawa - wywiad z DJ Noz'em
Ruszamy na gruuuubo! - Tede o Wielkie Joł
Gurala priorytetowa misja na wschód - wywiad
"Rap żyje na ulicy" - wywiad z Lukasyno
Człowiek z głową na karku - wywiad z Jakuzą

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Zeschły Stek   Link do posta
17:38:44, 12-12-04
Zajebisty rap, zajebisty typ, szkoda że nutcracker wciąż siedzi, czekam na płytke Lil dapa i Group Home. Pozdrawiam...........Venomone

anonim
Autor: Zeschły Stek   Link do posta
17:40:15, 12-12-04
a to że się tu nikt nie wpisuje świadzczy o poziomie rozwoju naszej kultury........wpisujcie sie i tyrajcie na forach Żuroma i tych innych.........zero zainteresowania taką legendą...........to boli.............

anonim
Autor: Monty   Link do posta
08:51:39, 31-01-05
kocham ghg ,group home ,sa zajebisci , maja style i polski hh nie moze sie równac, "our society iz fuckd'up"...peace Mel .peace Dap...brainsick mob and all A-MOB. ...smiley da ghetto child ..preemo love ya

anonim
Autor: ISA   Link do posta
12:43:14, 05-06-05
ZA JE BIS CIE.sieee wiee ;] p.e.a.c.e

anonim
Autor: goorg   Link do posta
01:01:21, 11-07-05
piątka dap:]

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-226-244-70.compute-1.amazonaws.com (34.226.244.70). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.