Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Trzeba wziąć się do roboty - mówi Włodi

Trzeba wziąć się do roboty - mówi Włodi

Autor: V1

Włodiego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Trzy płyty Molesty/Ewenement, składanka "Radio Ewenement 5G FM", masa koncertów i właśnie wydana, długo oczekiwana solówka "Jak nowonarodzony", jak najbardziej godna polecenia. Zapraszam do rozmowy m. in. o nowej płycie, kolejnej solówce, konfliktach, wytwórni. Włodek ujawnił też parę szczegółów dotyczących długo oczekiwanej składanki producenckiej Waca.

Podzieliłeś swoją solówkę na dwie części. Dlaczego?

Włodi:<9-

Czy to będzie kontynuacja "Jak nowonarodzony?"

Włodi: Raczej nie, będę chciał zrobić coś innego. Tam powiedziałem pewne rzeczy i już nie będę chciał mówić dosłownie o tym samym. Chciałbym spróbować to zrobić w trochę innym stylu. Coś urozmaicić, w inny sposób napisać. Zobaczymy, mam już trochę patentów na całą płytę.

Jak wychodził Kodex, WHR podklepałeś kawałek z własnej solówki tłumacząc to brakiem weny. Wnioskuję, że minął ten okres...

Włodi: No pewnie! Myślę, że każdy, kto chciałby pisać kawałki o czymś innym, nie być wtórnym, ma czasem takie jazdy. Można pisać non-stop kawałki prawie takie same, ale to nie jest dla mnie. A to nie jest tak, że nie miałem weny nie miałem tematu. Wolałem sobie odpocząć, dałem sobie spokój, nie myślałem w ogóle o tym. Robiłem coś innego: np. zająłem się muzyką, zrobiłem trochę bitów i zauważyłem, że to się sprawdza.

Ewenement ostatnio zagrał koncert w pełnym składzie. Czy możemy się spodziewać kolejnych płyt Molesty? Przez pewien czas mówiło się o tym, że Wasz zespół się rozpadł.

Włodi: Na razie nie mogę powiedzieć tak, ani nie. W chwili obecnej działalność jest zawieszona. Musimy załatwić parę spraw wewnątrz zespołu. Jeżeli dogadamy się, to płyta będzie. Ja na pewno chcę, żeby taka płyta powstała. Nie mogę też obiecać w 100%, że ona będzie. To cały czas jest niepewna sprawa. Teraz pracuję nad swoimi rzeczami, bo nie chcę robić przerw.

A planujecie wydać coś takiego jak Radio Ewenement 2?

Włodi: Nie wiem. Może będę chciał wydać swoją producencką płytę. Muszę mieć tylko trochę więcej wiedzy muzycznej. Chciałbym w ogóle wyprodukować kogoś, płytę nie producencką może, tylko nowego człowieka, z którym warto by było zrobić wspólny materiał.

Właśnie, swoją płytę w całości wyprodukowałeś razem z Wacem. Z tego co pamiętam mieli być też inni producenci...

Włodi: Tak, wziąłem podkłady też od innych producentów: od Ostrego, od LA i Magiery... Miałem plan, żeby zebrać różne podkłady, ale w międzyczasie jak zaczęliśmy robić jeden czy tam dwa podkłady razem z Wacem, dobrze nam się pracowało i chcieliśmy nadać płycie spójność, co potem i tak nie wyszło, bo płyta jest różna stylowo i nie jest spójna muzycznie. Zrobiliśmy wszystkie podkłady, bo razem nam się dobrze robi muzykę. Tą współpracę będziemy kontynuować przez jakiś czas.

Twoja płyta była zapowiadana już od bardzo dawna. W końcu ukazała się, ale materiał nie jest zbyt obszerny. Czy to skutek tego, że nagrywasz bardzo powoli, czy może dużo kawałków nie weszło na album?

Włodi: Jest to skutek i tego, i tego. Może jest to spowodowane moim charakterem - nie lubię robić szybko i masowo. I przez to, że robię powoli, dużo kawałków nie weszło. Był już czas, żeby wydać, miałem plan ze zrobieniem drugiej części płyty. Myślę, że teraz się bardziej sprężę i w krótkim czasie zrobię więcej kawałków. Dało mi trochę do myślenia. Trzeba wziąć się do roboty.

Jak wyglądają obecnie Twoje stosunki z Chadą?

Włodi: Spotkałem się z Tomkiem ostatnio kilka razy, rozmawialiśmy sporo i z tych rozmów można wnioskować, że jest spoko. Dzwonił do mnie i mówił, że płyta mu się bardzo podoba, że zrobiła na nim dobre wrażenie i myślę, że to samo mówi za siebie.

Nie żałujesz wywiadu, który jako Ewenement udzieliliście dla strony tylkokonkret.net? Wasze wypowiedzi były wielokrotnie wypominane i cytowane, pojechaliście ostro po Eldo.

Włodi: Czasem mówi się coś, a potem się tego żałuje. Mówisz coś, bo tak sądzisz w danym momencie, a po czasie okazuje się, że nie miałeś racji. Ja nic do tego człowieka nie mam, może poza tym, że kiedyś wypowiedział się za bardzo krytycznie albo wywyższając siebie w pewnych aspektach rapu. Może to częściowo na to wpłynęło, że tak powiedzieliśmy, może to, że byliśmy bardzo najebani. Na bieżąco widuję Eldo co piątek, rozmawiam z nim normalnie po koleżeńsku. Nie ma w sumie do czego wracać, cieszę się z tego, co jest teraz. Pewne sprawy się powyjaśniały i moim zdaniem jest ok.

Słyszałeś "Al Hub" Eldoki i Reda? Nie myślałeś o tym, żeby wypowiedzieć się o swojej wierze w jakimś kawałku?

Włodi: Po części myślałem, ale chyba nie jestem na to jeszcze gotowy. Nie chciałbym zrobić czegoś nieprzemyślanego. Nie chciałbym zrobić z tego metki do afiszowania. To jest dla mnie bardzo osobista sprawa. Jeżeli będę chciał coś konkretnie o tym powiedzieć, to będę musiał się nad tym więcej zastanowić. Raczej wolałbym dawać odnośniki religijne w przenośniach, jeżeli to ma jakiś bliski związek z tematem, o którym mówię.

Na Twojej płycie jest gościnnie Peja. Wiadomo, że wcześniej stosunki między Wami nie były najlepsze. Czy do porozumienia nie mogło dojść jeszcze prze sukcesem, który odniósł Peja?

Włodi: Do porozumienia doszło zanim Peja wydał "Na legalu?", bo dogadaliśmy się już wcześniej. Wszystkie konflikty moim zdaniem wynikają z braku porozumienia itd. Niektórzy ludzie są pobudliwi, inni mniej powiedzą coś, czego by nie powiedzieli, potem dowiedziawszy się o niektórych rzeczach. Tak samo było z Peją. Uważam go za inteligentnego człowieka, szanuję jego i Decksa za to, co robią, możemy sobie po koleżeńsku pogadać. Osobiście nie podobały mi się płyty, które robił wcześniej. Cenię go za to, że jest człowiekiem, który nigdy się nie poddał. Wiele zrobił, a mało mu się powiodło. Nigdy nie dał sobie z tym spokoju i w tym momencie dostał za to nagrodę. Zrobił coś takiego kozackiego, że przyjęło się wśród wielu ludzi. Wielu się nie podoba, ale tak naprawdę sprzedaż jego płyt i ilość koncertów, które gra, mówi sama za siebie. Ja go cenię za to, jaki jest, a nie za to, że jego płyta odniosła sukces. Ja rozmawiam z nim o życiu. Doszedłem z nim do porozumienia, bo mamy wspólne tematy do rozmów, a nie dlatego, że jego płyta odniosła sukces. Przeżyliśmy podobne rzeczy i mamy o czym rozmawiać.

A co myślisz o kolażach Hip-Hop'u z innymi gatunkami muzyki? W Polsce ostatnio tego coraz więcej: Tede z Kukulską, Peja i Sweet Noise...

Włodi: Jeżeli to jest dobrze zrobione, to jest w porządku. Trzeba wyczuć ten smak, żeby to miało odniesienie, żeby się podobało, bo chyba po to się łączy gatunki. To tak jakbyś do zupy dodał trochę pieprzu więcej zamiast soli i spróbował jak smakuje. Nie zawsze ci to wyjdzie tak, że to będzie bardzo dobre, ale spróbowałeś.

Słyszałeś kawałek "Kolejny buhh" z mixtapu DJ`a Buhha na podkładzie "Spalam to"?

Włodi: Słyszałem i podoba mi się. Słyszałem całego Buhha. To jest humorystycznie raczej nagrane i tak to trzeba traktować. Podoba mi się większość tego, co tam jest.

Grasz support przed Gangstarrem. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że dla dużej części publiki będziesz "gwiazdą wieczoru"? Co o tym sądzisz w ogóle, że na koncerty zagranicznych gwiazd ludzie przychodzą tylko i wyłącznie, żeby zobaczyć polskie zespoły?

Włodi: Nie zgadzam się z tym do końca. Nie wszyscy przecież przychodzą tam w tym celu. Na pewno duża grupa, powiedziałbym nawet większość, szczególnie młodych słuchaczy. Oni się wychowali na czymś, co powstało tutaj, a my ludzie starsi, ja mam np. 27 lat, kreowaliśmy własny wizerunek Hip-Hop'u na czymś innym, na zachodzie. Słuchaliśmy rapu zachodniego, bo jak byliśmy w wieku 16, 17 lat to nie było w Polsce zespołów, którymi moglibyśmy się jarać. Jaraliśmy się amerykańskim rapem, było troszkę francuskiego, bo wtedy nie mieliśmy do tego dostępu. Młodzi ludzie, którzy jarają się tylko polskim Hip-Hop'em nie powinni tak robić, bo to wszystko wyrosło na tym zachodnim. Nie ma co się oszukiwać, to tam powstało i trzeba to znać. Żeby dobrze oceniać wszystko, trzeba znać korzenie, znać te pierwsze wartości. To jest taki rdzeń wyjściowy, jak to znasz, to łatwiej i trafniej można oceniać tą muzykę w naszym kraju.

Przed referendum niejednokrotnie wypowiadałeś się przeciw wstąpieniu Polski do Unii. Czy cały czas myślisz tak samo?

Włodi: Myślę tak samo i przekonamy się w maju, jak dopierdolą nam takie ceny, że będziemy srać pod siebie. Mydlą nam oczy lepszymi warunkami nauczania, itd., ale kiedy? Po siedmiu latach? A co przez te siedem lat? Tak jak powiedziałem dziś na chacie: Unia Europejska to marna kopia Związku Radzieckiego, tyle, że utworzona w kapitalizmie.

Na jakich płytach będzie Cię można usłyszeć?

Włodi: Nagrałem ostatnio taką małą zwrotkę na Hemp Gru, myślę, że będę na tej płycie w jeszcze jednym kawałku, w którym ma być też Gutek i Bas. Będę na nowej płycie producenckiej Waca będę miał na niej swój solowy kawałek i w przyszłym tygodniu zaczynamy prace nad nim.

A kiedy ta płyta Waca się ukaże?

Włodi: Wydaje mi się, że na wiosnę powinna być. Wiem, że od strony muzycznej ma dużo już zrobione, tylko jest teraz kwestia nagrania wszystkich wokali. A to jest trochę trudne, bo on sobie wybrał ludzi z różnych regionów Polski itd. i troszkę mu to zajmie. Z tego co słyszałem muzycznie materiał jest naprawdę zajebisty.

A co z Baza Lebel? Wydasz tam kolejną płytę?

Włodi: Ja już się tym nie zajmuję w ogóle. Pełniłem tam rolę człowieka, który przyprowadzał zespół do wytwórni i zaświadczałem, że ten zespół jest dobry do wydania. Oni wydając płyty opierali się na opinii mojej i Vienia. Nie do końca mi się to podobało, bo warunki, które oni dawali tym zespołom nie były najlepsze. Źle się z tym czułem, czułem się, jakbym wjebał kogoś na kiepskie warunki.

Na przykład Onila?

Włodi: Ja go nie znam osobiście. To Vienio go zaproponował, a że jego płyta się beznadziejnie sprzedaje to raczej nie kwestia warunków, tylko tego, co on tam nagrał. No i ogólnie z Baza Lebel nie jest tak, jak sobie to zaplanowałem. A swoją nową płytę wydam samemu, chcemy założyć lebel najprawdopodobniej z moim menadżerem, tylko do wydania mojej płyty. Chcemy być jego wydawcami i mieć podpisaną dystrybucje z Pomatonem. Zobaczymy jak to będzie.

Dzięki za wywiad.Informacje o artykule
Data dodania:2004-02-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
V1   rap graffiti breakdanceV1

Ostatnie artykuły tego autora:
Być Albo Nie Być Endefisu
Ciepły listopad - wywiad z Masło
Onar - Dissuje uniwersalnie
Smutne rzeczy są za proste - wywiad z Klimatem
Nadal bezkompromisowi - wywiad z Mor W.A.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: SiWeK !   Link do posta
09:54:56, 02-10-04
Włodi Tak Trzymać !!!

anonim
Autor: ApG   Link do posta
09:14:13, 25-11-04
ELO WŁODI! Wielki Szacunek!Oby tak dalej!Płytka ''JAK NOWO NARODZONY'' jest poprostu zajebista!Trzymaj tak dalej - i czekamy na następną płytke!(OBY JAK NAJSZYBCIEJ)ELO!

Havoc_Krk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:03:29, 21-12-04
WŁODEK, TY I CAŁA MOLESTA JESTEŚCIE GENIALNI I SERYJNIE MACIE TALENT. FACHOWO TRAFIASZ W BEATY, BARDZO PODOBA MI SIĘ TWÓJ STYL...CO TU DUŻO GADAĆ - NAGRYWAJ DALEJ!!! A tak na marginesie, to masz strasznie sympatyczną twarz:)

anonim
Autor: wlodi-fan   Link do posta
16:13:37, 04-01-05
WŁODI jest najlepszy UWIELBIAM TEGO KOLESIA I JEGO WYJEBANE W KOSMOS KAWALKI -WŁODEK I MOLESTA NA ZAWSZE ZIP.:)

anonim
Autor: kTo   Link do posta
22:53:13, 04-02-05
kurwa włodi najlepszy mc w polsce ,jest prze zioom !! nagral bym z nim i to jest prze mazenie!!!!!!!!!

anonim
Autor: MOLESTA EWENWMENT!!!   Link do posta
18:02:34, 11-05-05
Elo Włodi, Pozdro jest jednym z najlepszych!!!!

anonim
Autor: TcWE   Link do posta
09:28:55, 14-05-05
ElO Elo Pozdro dla Calej warszawy szczegolnie:wlodi sztrajt za odwage i optymizm szukaj tego co jest tak wazne czlowieku tak dalej robisz zajebista muzyke elo pozdrowienia rowniez dla wilka ,bilona i caly stary mokotow elo chlopaki ...Hemp Gru JlB H W D P

anonim
Autor: Lokas   Link do posta
01:12:38, 25-05-05
Kapie wazeliną...

anonim
Autor: czarnuch = ]   Link do posta
19:06:51, 29-06-05
dobry wywiad :) dobra plyta... dobry rap od zawsze w wydaniu Wlodka ! \"...pamietaj te chwile...\" duzo Elo! szaunek za ten rap = ] CH.W.D.P. na zawsze

anonim
Autor: **CzereP**   Link do posta
15:00:43, 01-08-05
Elo Włodi nagrajcie nową płytke z molestą wszyscy tego potrzebują!!!!!!!!!!! Trzymaj sie NarQa

anonim
Autor: serdzi   Link do posta
20:54:41, 24-08-05
siemka ziom twoja ostatnia piosenka poprostu zajebista ...refleks stary teraz mam do ciebie szacunek

anonim
Autor: DODI JZD   Link do posta
23:46:21, 20-09-05
ELO Pozdrowienia dla wlodexa I powodzenia w dalszych utworach napewno przeslucham to jest pewne ELO WLODI TAK CZYMAJ

anonim
Autor: Order lg   Link do posta
02:11:35, 27-09-05
elo

anonim
Autor: Order lg   Link do posta
02:18:17, 27-09-05
o spoko kurde wtedy mi ucieło wpisa <lol> ale jus jest dobre,no fakt zgadzam sie z opniami co niektórych ze wLodi jeden z najlpesych mc w kraju,a dlaczego?? bo jako jeden z pierszych pokazał jak to robić dobrze,koleś ma bardzo dobrą rytmike wczuwa sie do bitu i nawija swe przemyślenai w sposób oczywsity i dojrzały,nie boi sie brać odpoweidizalnosc za swoje słowa na danych albumach i za to chwała elo SZaCuNeK i jebać policje i to ich całe to prawo,pierdolony system,moze keidys dożyjemy lepszych czasów,dobra dosc rozkminy...oby tak dalej Włodku...dobra nic zawijam

anonim
Autor: Mikers   Link do posta
00:23:09, 20-12-05
Trzeba, nagrywac trzeba Włodi....ale to nie jest takie proste...sam cos próbuje i wiem, ze to nie jest takie łatwe jak dla wielu osob sie wydaje...Pozdrawiam

kaska wro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:30:59, 26-12-05
Wywiadzik całkiem konkretny Szacunek dla Włodiego. Czekam na płyte Molesty mam nadzieje ze jeszcze kiedys sie ukaze. Byłby przekozak! Pozdro dla wszystkich Elo

anonim
Autor: FAN   Link do posta
16:16:53, 05-01-06
WLODEK TO DOBRY ZAWODNIK I WIE CO MOWI JEGO RAP JEST NA WYSOKIM POZOMIE!!

anonim
Autor: mucha zmc   Link do posta
23:05:00, 17-01-06
elo wlodi zajebista plytka i zajebiscie rob tak dalej hwdp pozdro

anonim
Autor: lempik   Link do posta
14:10:55, 14-11-06
elo elo włodi,wilku,wienio i pele ,.Kurwa jest juz nowa płyta MOLESTY....po sześciu latach.pozdro teraz wsłuchuje się w te rymy....A tak wogle to mam 14 lat

anonim
Autor: Slim Shady   Link do posta
16:04:23, 05-01-07
Molesta Ewenement rządzi w  polsce! Powiem wam tak Molesta Ewenement bierzcie styl Hip Hopowy z Eminema i ten styl rapowania to zajebisty rap będzie w polsce.

anonim
Autor: Natalusia   Link do posta
21:18:26, 31-01-07
Włodi jest zajebisty... Fajnie śpiewa i jest przystojny. Kocham tego człowieka. Elo;]

anonim
Autor: Ksiel   Link do posta
11:36:59, 17-04-07
Włodi jest zajebisty i cala Molesta najbardzie j podoba mi sie Glos Bilona wilka noi Włodiego
Najlepsztyy Mc W polsce !!! Dobrze Włodi 3maj sie !!!

anonim
Autor: basketballerM   Link do posta
15:48:07, 08-05-07
Włodi jest zajebistym raperem, jak z reszta wszyscy z molesty. Wybił sie bo ma talent. napewno musiał wiele lat pracować i nalezy mu sie wynagrodzenie.  projekty molesty są wykurwione!!! PZdr

anonim
Autor: obraz   Link do posta
20:18:12, 22-05-07
Włodi wypas Mc proste.... czytałem ten wywiad niektóre wypowiedzi z leka mnie rozjebały i doprowadziły do ataku smiechu... co zrobic  i lamusowi sie zdazy cos dobrego usłyszec  elo 5g

anonim
Autor: wwy   Link do posta
09:58:34, 13-01-08
wlodi jeste zajebiscie..elo pozdro od calego wwy

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.