Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Kada

Oto instruktażowy opis dla osób, które nie dbają o naszą planetę i uparcie przyczyniają się do marnowania plastiku, użytego do produkcji nośników audio.

1. Początek
a) Bardzo dobrze jest rapować krótko i stosunkowo rzadko ćwiczyć. Dodatkowym walorem jest też brak pokory, cwaniakowanie, grafomania i uparte kłócenie się z krytykującymi, którzy mają o tej muzyce większe pojęcie. Im szybciej pokażesz swój materiał, tym prędzej się spalisz. Cel zostanie więc osiągnięty! Uwaga. Spotyka się t

2. Muzyka
W komponowaniu słabej muzyki pomocne będą proste programy komputerowe. Przyda Ci się brak wyczucia rytmu, a także brak słuchu. Nie korzystaj choćby z zagranicznych instrumentali dobrej jakości! Im więcej szumów i trzasków, im bardziej muzyka się "rozłazi" i "nie zgrywa" tym lepiej! Jeśli już musisz używać loop'ów, tnij je niedokładnie i rozciągaj przez okres trwania utworu. Wykreśl wyraz "aranże" ze swojego słownika, gdyż nie będzie Ci on potrzebny. Słowem, pamiętaj o dążeniu do stworzenia jak najmniej ciekawego podkładu. Jeśli sprowokujesz słuchacza do utopienia wieży w wannie, tym bardziej w wannie, w której ów słuchacz będzie - wygrałeś!

3. Część wokalna
a) Każdy znajdzie coś dla siebie - to hasło, które powinno przyświecać Twoim muzycznym poczynaniom. W tym przypadku nijakość, kryje się pod słowem różnorodność. Miej to na uwadze! Mów o rzeczach, o których mówił już każdy i staraj się to robić w podobny sposób. Nie wyciągaj własnych wniosków, korzystaj z interpretacji innych, a daleko zajdziesz! Nic bardziej nie determinuje myśli samobójczych, jak prostota (inaczej prostactwo) w wyrażaniu swoich nie najgłębszych myśli. Jeśli już musisz użyć porównania, wykorzystaj zjawiska przyrodnicze (np. gorące jak słońce). Dużo ciekawych analogii znajdziesz wśród wierszyków na kartkach urodzinowych. Polecam więc uważną lekturę! Jeśli natomiast myślisz, że "panczlajn" (org. punchline) to tytuł nowego forum dyskusyjnego o rodzajach obróbki skrawaniem, to myśl tak dalej!! Nie daj sobie wmówić, że jest to coś innego, nawet jeśli przekonują Cię do tego osoby z muzycznego panteonu! Życie jest brutalne, a oni są z pewnością zazdrośni o Twoje teksty, dlatego próbują Ci coś wmawiać. Nie daj się! Nie zapomnij o przekleństwach!
b) Pamiętaj, aby nie sugerować się dobrymi raperami! Co oni mogą wiedzieć o nagrywaniu słabego materiału!? W cenie są tutaj opinie bardzo dobrych znajomych, którym z jakichś względów zależy na znajomości z Tobą. Obserwuj poczynania swoich kolegów z klatki, którzy również działają w imię idei kiepskiej produkcji. Nie pozostawaj obojętny także w Internecie. Obecnie możesz znaleźć mnóstwo stron z utworami, o jakich nawet nie śniłeś. Słuchaj i ucz się. Bardzo efektownie może także wypaść jakiś featuring. Pomyśl o tym!
c) Rymy, czyli powtórka z gramatyki. Używaj oczywistych zrymowań. Dzięki temu odbiorca będzie mógł dokończyć Twoją linijkę już za pierwszym przesłuchaniem! Połóż nacisk na zasób czasowników. Aktualnie bardzo "trendy" jest rymowanie wyrazów zakończonych na "-uje" i "-iśmy", "-yśmy" (zauważ, takie końcówki mają właśnie popularne czasowniki!). Jeśli więc chcesz być na topie, trzymaj się tych reguł!
d) Powinieneś teraz poważnie pomyśleć nad "płynięciem" Twoich rymów. Zacinanie się i rozciąganie głosek, tak, żeby zmieścić się idealnie w takt, musisz opanować do perfekcji. Jeśli masz dobrą dykcję, najlepiej zrezygnuj z nagrywania! Jeśli chcesz nagrać słaby rap musisz być niezrozumiały. Bełkot jest trendy! Sposobem alternatywnym do "przeciągania" jest "zapierdalanka" (skądinąd dość popularna gra karciana). Żeby opanować tę sztukę, powinieneś pisać w wersach możliwie największą ilość wyrazów. Jeśli dodatkowo są to wyrazy, które trudno wypowiedzieć, podium jest Twoje! Zwracaj uwagę na to, aby rymować tak, by nie mieć miejsca na oddechy. Nagrywaj zwrotkę partiami, nawet jeśli osobno musisz rejestrować wers po wersie. W końcu i tak nie grasz koncertów, więc oddechowa gospodarka jest Ci zbędna. Jeśli chodzi o intonację, to najlepiej wypadniesz w konwencji pacjenta oddającego honorowo krew. Z tym, że najlepszy wariant to ten po pobraniu, mniej więcej czwartego, piątego litra. Twój rap zabrzmi wtedy zawodowo!
e) Pomysłowość i oryginalność to wrogowie, których musisz wytępić. Szczyty list przebojów zdobędziesz tylko jako przeciętny raper. Nie stawiaj na inwencję, nie wykorzystuj ciekawych patentów! Po prostu zrezygnuj z jakichkolwiek upiększeń, a będziesz zwycięzcą.

4. Płyta
a) Liczy się efekt końcowy. Okładkę powinieneś zatem potraktować "efektem dziada". Podobieństwo do gazety, w którą w czasach nagich haków zawijano jedyny egzemplarz mięsa w sklepie, wskazane! Postaw na nieczytelność i niechlujne wykonanie, a osiągniesz apogeum realizacji słabej produkcji.

Niech Twoja produkcja będzie opatentowanym sposobem do zlikwidowania przeludnienia na ziemi!

Foto: MAŁA ANIAInformacje o artykule
Data dodania:2004-03-11
Dział / Kategoria: produkcja / produkcja
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Kada   rap graffiti breakdanceKada

Ostatnie artykuły tego autora:
Prawdziwy rap jest w zwrotkach - wywiad z Owalem/Emcedwa
Hip-hopolo to Funky Filon
Samemu i dużo, bo to kocham - wywiad z O.S.T.R
Kiedy rymujesz jesteś niesmiertelny - Zack Turner
Czasem musisz opuścić dom, żeby go docenić - mówi Dave Hollister

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: charly   Link do posta
01:40:34, 09-11-04
jest po 1:30 w nocy a ja prawie że parkiet gryze...zajebisty pomysł,kumple jebną jak to zobaczą / by the way - wypaśna charakterystyka sceny hip hopowej,jakiej co poniektórzy nie chca widziec,respect

raku-kielce
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:11:24, 09-04-05
zapomniałeś o odpowiedniej xywce - najlepiej taka zapożyczona albo podobna (np. 17 - 18l) :):):):):) albo M.A.R.C.I.N. :):):):):):) ważny jest image :):):):)

anonim
Autor: DiRtY   Link do posta
10:11:08, 08-05-05
masakra !! haha zajebisty artykuł hehe pozdro

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:26:55, 10-06-05
To jest zajebiste ha normalnie koleś mnie powaliłes na podłoge

anonim
Autor: kodi   Link do posta
18:28:48, 20-09-05
o ile dobrze kojarze to kada to ona:) wiec raczej nie koles:)

moru$zakal
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:21:46, 04-12-07
Dobre dobre dobre... Streszczenie tego co nas otacza...

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-216-28-250.compute-1.amazonaws.com (3.216.28.250). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.