Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

III dan w rapie - wywiad z Afu-Ra

III dan w rapie - wywiad z Afu-Ra

Autor: EMS

Dowiedz się więcej o: Afu-ra.

Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli nie wiesz czym było D&D Studios, nie wiesz nic o Hip-Hop'ie. Bez jakichkolwiek wątpliwości jest to prawda, zważywszy chociażby na listę artystów takich jak: DJ Premier, Notorious B.I.G. czy KRS-One, którzy podpisali umowę z tą wytwórnią. Zapytaliśmy się Afu o to, co czuł jako młody i nikomu nieznany raper, który otrzymał szansę współpracy z tak wielkimi rap-legendami?
Afu-Ra:
Czułem się przede wszystkim bardzo szczęśliwy, jak ktoś, kto nagle dostaje szansę od losu.Z č 

Czyli rzeczywiście Afu-Ra urodził się pod szczęśliwą gwiazdą?
Afu-Ra:
(śmiech) Tu akurat los mi sprzyjał, ale nie zawsze było aż tak dobrze...

Pierwszy raz usłyszeliśmy o nich na debiutanckim albumie Jeru The Damaja i od tego momentu wszyscy staliśmy się tak bardzo perwersyjni. Mam na myśli Perverted Monks i założę się, że wielu z naszych czytelników chciałoby dowiedzieć się kim są Perverted Monks oraz o co chodzi z tym "Perverted Style"?
Afu-Ra:
Każdy może być jednym z Perverted Monks. Perverted Monks są wszędzie, wszyscy jesteśmy Perverted Monks. Każdy, kto miał w życiu pecha, komu się nie udało, kto napotkał na swojej drodze na przeszkodę, której nie był w stanie ominąć, jest Perverted Monk. Jeśli zdarzyło ci się jakieś nieszczęście, spotkało cię coś przykrego to jesteś Perverted Monk.

Czyli to nie jest tak, że Perverted Monks to Twoja ekipa, grupa kilku, może kilkunastu osób z którymi się zadajesz?
Afu-Ra:
Nie. Tak jak mówię, Perverted Monks są wszędzie, każdy może utożsamiać się z nimi. To dobrzy ludzie, którzy mają do czynienia z narkotykami, alkoholem, seksem. Każdy może być Perverted.

Byliśmy dzisiaj świadkami interesującego zjawiska. Wyszliście na scenę w ciemnych habitach z kapturami na głowach przy akompaniamencie mrocznego intro z najnowszej płyty. Było to pewnego rodzaju wprowadzenie do całej mistycznej opowieści o Perverted Monks. Skąd pomysł na takie dziwne show?
Afu-Ra:
To był tylko show. Zrobiliśmy to dla ludzi po to, żeby dobrze się bawili. Nie chodzimy w tych ciuchach codziennie. To nasze sceniczne ubrania. Poza tym pomysł z mistycznymi Perverted Monks to całkiem dobra zabawa. Chodzi o to, żeby wzbogacić jakoś występ. Dać dobre show dla ludzi.

To wszystko? Nie ma w tym jakiejś filozofii?
Afu-Ra:
Nie, to tylko zwykłe show. Dajemy ludziom to, czego chcą. Pokazujemy to, co chcieliby zobaczyć. Po prostu...

Jesteś wielkim miłośnikiem Tae Kwon-Do. Czym jest dla Ciebie ten sport? Jest to tylko forma rekreacji i fascynacja sztuką wali, czy może coś więcej: życiowa filozofia, Twój kodeks i źródło inspiracji?
Afu-Ra:
Tae Kwon-Do to sposób na życie, to gwiazda, która oświetla ci prawidłową drogę w życiu. To spełnienie całkowite, pokarm dla duszy i umysłu. Tea Kwon-Do jest całym moim życiem. Daje mi wewnętrzny spokój i poczucie własnej wartości. Rozwija mnie intelektualnie i mentalnie. Jest nie tylko niewiarygodnym zjawiskiem natury filozoficznej, ale również świetnym treningiem dla ciała. Uczy dyscypliny, rozwija cię fizycznie i stanowi potężną broń. Jest metodą samoobrony i źródłem życiodajnej energii.

Każdy kolor pasa ma znaczenie Jakiego koloru jest Twój pas?
Afu-Ra:
Mam czarny pas i 3 dany.

Spoglądając na Twoją dyskografię można dojść do wniosku, że jesteś człowiekiem nieustannie zmieniającym się. Twoje kolejne albumy znacznie różnią się od siebie. Jakbyś opisał swoją twórczość?
Afu-Ra:
Jestem bardzo zadowolony z tego, co dotychczas osiągnąłem, ale cały czas mam wrażenie, że mogę być lepszy. Dlatego się zmieniam. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że ma się fanów, że są ludzie, którzy doceniają to, co robisz, że podoba im się twoja muzyka. Najważniejsze jest to, że moja muzyka do nich dociera. Ci ludzie przychodzą na koncerty i są żywym świadectwem mojego sukcesu. Uważam, że jako artysta doszedłem do czegoś, chociaż zawsze mogę być lepszy. Stawiam sobie poprzeczkę dosyć wysoko, a potem dążę do tego, aby sprostać temu wyzwaniu. Nagrałem dwie dobre płyty, jestem z nich zadowolony, bo są odzwierciedleniem mojego własnego wnętrza z czasu, gdy je nagrywałem. Dlatego są tak różne. Zmieniałem się na przestrzeni tych lat, zmieniały się moje gusta, inne rzeczy mnie interesowały. To odbiło się na mojej muzyce.

Czyli razem z Afu-Ra, jako mc, zmienia się również Afu-Ra, jako człowiek?
Afu-Ra:
Oczywiście. Nigdy nie rozdzielałem się na Afu - mc i Afu - prywatnie, bo to jest sztuczne. Afu-Ra to ten sam człowiek, którego utworów słuchacie, który jest z Wami na koncertach, który tworzy muzykę dla Was. Jeśli zmieniają się moje poglądy, zmienia się moja muzyka. Popatrz chociażby na najnowszy projekt, Perverted Monks. To płyta zupełnie inna niż te wcześniejsze. Po prostu, po raz kolejny nadszedł czas na zmiany...

Dowiedz się więcej o: Afu-ra.


Informacje o artykule
Data dodania:2004-06-29
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
EMS   rap graffiti breakdanceEMS

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad z Jeru The Damaja

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Dan   Link do posta
16:06:20, 30-07-04
nie wiem co powiedziec hahaha

anonim
Autor: dfg   Link do posta
10:57:30, 31-07-04
:)ja znam karate jak afu-ra...royce to tae kwon-do :P

anonim
Autor: Marek Z M Jak Miłość   Link do posta
09:44:27, 01-08-04
autorzy: Bldq, Bldq - LUDZIE ZACZNIJCIE TAM PRACOWAĆ!

anonim
Autor: pan lebiedź   Link do posta
09:26:28, 02-08-04
kurwa co za chujowy wywiad. co wy odpierdalacie. ludzie!! dfg : and I'ain't gotta know no karate like afu-ra jeszcze raz se przetlumacz. tym razem poprawnie i przesluchaj jeszcze raz:)

anonim
Autor: Evidence   Link do posta
22:01:38, 02-08-04
I'ts Hip-Hop strong or not,this is rap basketball that's all you got????

bBSSss
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:07:39, 03-08-04
eheh to ja wam dam tak : "The finest flow will amaze, rap without me Minus The Source, minus the Quotable page"

anonim
Autor: czarny stolec   Link do posta
21:49:22, 03-08-04
lipa

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.