Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

I tak jest do przodu - wywiad z Pezet/Noon

I tak jest do przodu - wywiad z Pezet/Noon

Autor: V1

Dowiedz się więcej o: Pezet.

Drugi krążek duetu Pezet/Noon pt. "Muzyka poważna" to chyba najbardziej oczekiwana polska płyta 2004. Po świetnej "Muzyce klasycznej" dużo wymagano od tej produkcji. Choć jest to muzyka zdecydowanie poważniejsza, to nadal można ją zaliczyć do klasyków. Przeczytajcie, co powiedzieli nam producent i mc, którzy swoją kolejną produkcją rzucają na kolana fanów dobrego rapu.

Pezet

Czy na bardziej refleksyjnyZ ŕ

W planach miałeś płytę solową na bitach różnych producentów. Nawet sporo czasu trwały pracę nad tym materiałem. W końcu nagrałeś płytę z Noonem. Pomijając już kwestię podkładów, współpraca z nim motywuje Ciebie w specjalny sposób?
Pezet:
Na pewno! Noon to perfekcjonista. Czasem potrafię na chwilę zgubić gdzieś sens i motywację. Wtedy Noon mówi mi, że czas nagrać kawałek, lub zagrać koncert i trzeba to zrobić dobrze. W końcu się tego nauczyłem.

Nawijając na bitach Noona nagrałeś lepszą płytę, niż miałbyś to robić na bitach producentów z całej Polski?
Pezet:
Nie wiem czy lepszą, bo moja w rezultacie nie powstała, ale na pewno płyta z Noon'em jest bardziej spójna. Podoba mi się progres w jego beat'ach. Czuję, że robimy coś swojego. Myślę, że gdybym nagrał kawałki do beat'ów innych producentów to wspólnie z nimi również moglibyśmy stworzyć coś naprawdę dobrego, ale nie było by to aż tak do przodu. Byłby to bardziej klasyczny projekt, a taki jak wiadomo mam już za sobą.

"Nie wiem co będzie z bratem / nie wiem czy to dobrze, że zaczął przygodę z rapem." O co w tym chodzi? Inni mówią że rap zmienia na lepsze. Jakie doświadczenia skłoniły Cię do napisania tych wersów?
Pezet:
Pisząc te wersy myślałem o finansach. Chodziło mi o to, że młody człowiek, który poświęca szkołę i całą swoją przyszłość dla rapu, nie wie na co się pisze. Nie jest różowo, a gdy to pisałem było znacznie gorzej. Na szczęście w niedalekiej perspektywie pojawiły się szanse, które powoli odsuwają ode mnie aż tak czarne scenariusze.

O "Senioritę 2" upominali się w T1 czy już w Embargo?
Pezet:
W Embargo, ale w formie żartu.

Słyszałem, że reaktywujecie Płomień.
Pezet:
Zgadza się! Niebawem zaczynamy pracę. Płyta najprawdopodobniej ukaże się na początku przyszłego roku.

Po "Muzyce klasycznej" mc's jadący technicznie, używających dużej ilości porównań często są oskarżani o kserowanie Twojego stylu, mimo iż nie ma w tym nawet inspiracji. Nie wkurza Cię to?
Pezet:
Owszem, jeśli takie zjawisko występuje to wkurza mnie i to mocno. Nie chcę wyjść na narcyza, ale jeszcze bardziej denerwuje mnie, jeśli ktoś zachwyca się jakimś nowym, młodym mc nie dostrzegając, że on kogoś kseruje.

Mówisz, że nie spełnisz już snów o rapie. Czy ten sen się właśnie nie spełnia?
Pezet:
Gdy to pisałem ten sen był daleki od spełnienia. Podobnie jak w przypadku pytania o mojego brata, mogę powiedzieć, iż teraz jest lepiej, ale jeszcze nie tak jak bym chciał.

Twoje plany związane z muzyką...
Pezet:
Teraz planuję nagrać płytę z Onarem. Nie wiem jak to się będzie nazywało, być może Płomień 81- tak jak na początku. Pozostaje jednak kwestia Deusa, z którym dawno nie mieliśmy kontaktu, więc ciężko by było nagrać wspólnie coś spójnego. Poza tym on chyba zawiesił działalność. Później będę gościnnie na płycie Praktika, może jeszcze jakieś gościnne udziały. Potem pewnie kolejny album Pezet/Noon.

Noon

Jak się narodził pomysł kontynuacji projektu z Pezetem? Początkowo Pezet miał przecież nagrywać na bitach innych producentów.
Noon:
Spontanicznie. Pezet nagrywał, nagrywał i po pół roku tego nagrywania miał półtora numeru, więc wyszła od Pawła propozycja pomocy w ogarnięciu płyty. Z biegiem czasu zdecydowałem się na całość, bo jarałem się również kawałkami które nagrał do innych bitów.

Czy to, że praktycznie nie udzielasz się na żadnych projektach hip-hopowych jest efektem tego, że inni mc's niż Pezet nie sprostaliby Twoim wymaganiom?
Noon:
Z jednej strony trudniej o bardziej wszechstronnego rapera, a z drugiej chodzi o samą jakość współpracy. Kolaboracje w ramach jednego kawałka zazwyczaj nie do końca oddają to, co potencjalnie można zrobić. Oczywiście nie przekreślam takiego rodzaju tworzenia muzyki, ale po prostu mniej mi on pasuje. Taka taktyka daje mi pełną kontrolę nad tym jak ktoś odbiera to co robię. Udzielając się na 15 płytach nie masz wpływu na ich okładki, klipy, wizerunek. Tworząc pełne projekty mam nad tym znacznie większą kontrolę.

OSTR na swojej płycie wspominał o modzie na robienie bitów jak Noon. Możesz to skomentować?
Noon:
Powstała taka opcja i dość konkretne zarzuty, natomiast co mam tutaj do skomentowania? Sama świadomość, że ludzie naśladują twój styl jest największym dowartościowaniem. Sam inspirowałem się różnymi rzeczami i ogólnie bez przejścia tej fazy nie ma mowy o budowaniu czegoś własnego. Powiem tak: to jak ciąłem i wykorzystywałem sample na poprzedniej płycie z Pezetem odnosiło się przede wszystkim do kanonu w tej dziedzinie, choć oczywiście starałem się nadać temu swój wymiar. Na nowej płycie nie ma żadnego utworu, który ma rwane, charakterystyczne cięcia. Tylko kawałek "To-samo" jest nawiązaniem do poprzedniej płyty, a i tak jest do przodu. Na "Muzyce poważnej" sample są poklejone blisko, często świadomie wyjeżdżają poza bit, jest sporo mało słyszalnych cięć i globalnie starałem się uzyskać dość dużą surowość. Jeśli teraz chłopaki zaczną tak robić bity, to faktycznie będzie to moda.

Wyreżyserowałeś klip Łony. Skąd taka zajawka? Sprawiasz wrażenie człowieka zapracowanego, który między robieniem muzyki, a prowadzeniem studia nie ma na nic czasu, tymczasem robisz coś, co jeśli chodzi o proces tworzenia, nie jest związane z tymi dwoma rzeczami.
Noon:
Niestety tak jest. Sama propozycja zrobienia tego klipu nie złożyła się zbyt szczęśliwie z nawałem prac przy kończeniu "Muzyki poważnej". Dlatego też pierwsza wersja poszła w pełni do kosza, a był to zupełnie inny teledysk do innego numeru. Z całą "zajawką" jest tak, że swojego czasu się tym zwyczajnie zainteresowałem. Wiem jednak, że nie będę w tym specjalnie wybitny bo brakuje mi motywacji do pogłębiania tematu. Nad muzyką mogę siedzieć całymi dniami, a to jest po prostu jakaś tam forma hobby.

Czy to jest Twój debiut reżyserski?
Noon:
Nie za dobrze, że ludzie zaczęli o to pytać, bo nie jestem żadnym reżyserem. Zawsze wydawało mi się, że co jak co, ale jak będę robił takie rzeczy jak klip to jest to jakaś szansa na anonimowe wykonywanie pracy. No ale nic... Pierwsza rzecz jaką zrobiłem z marszu po zakupie karty montażowej to był klip do "Gier studyjnych", potem ogarniałem klip Leszka a ostatnio właśnie klip Łony. Poza tym mam trochę unikatowych nagrań ludzi z rapbiznesu. Twistera unikatowo opowiadającego żarty pod wpływem, czy też ekipę Junoumi wraz z ich epokowymi przemyśleniami o showbiznesie. Ogólnie "Blokersi 2" nadchodzą...

Co sądzisz o epce Grammatika? Kiedyś mówiłeś, że odchodzisz z Grammatika, ponieważ razem nie zrobicie już nic lepszego niż "Światła miasta".
Noon:
Prawda jest taka, że jest dużo ludzi, którzy potrzebują Grammatika, tylko mam wrażenie, że najbardziej chcą tego starego ze "Świateł miasta". Takich rzeczy już nie będę robił i zdałem sobie z tego sprawę 4 lata temu. W pewnym sensie rozliczyłem się z taką muzyką i nie jest to już coś, czego potrzebuje nawet jako słuchacz. Leszek np. ma w sobie motywacje i potrzebę, żeby nagrywać takie rzeczy jak "Eternia", jest w tym autentyczny. Żeby nie unikać odpowiedzi to sama "Reaktywacja" nie jest arcydziełem, ale jest na pewno materiałem na poziomie.

Czy słuchając "Muzyki Poważnej" myślisz, że z Pezetem możecie nagrać coś jeszcze lepszego?
Noon:
Zupełnie szczerze myślę, że dopiero się rozkręcam. Zwłaszcza podczas pracy nad tą płytą zdałem sobie sprawę z olbrzymiego pola do progresu, jaki mam zamiar poczynić. Myślę, że na poziomie emocjonalnym nie nagramy już nic lepszego, pełniejszego. Natomiast, jeśli chodzi o kawałki techniczne to przestrzeń jest spora.

Dlaczego uważasz, że sukces komercyjny Grammatika był przypadkowy?
Noon:
Na pewno był niespodziewany. Zaczęliśmy od 500 sztuk nielegala, a 2 lata później sprzedaliśmy 20 tysięcy płyt udzielając może ze 2 czy 3 wywiady w międzyczasie. Byliśmy kompletnie poza machiną biznesową a docieraliśmy do ludzi i sprzedawaliśmy dużo płyt.

Wspominałeś, że masz nadzieję, że zaczną się pojawiać w Polsce filmy do których będzie można robić dobrą muzykę. Miałeś już jakieś takie propozycje? Może już pracujesz nad soundtrackiem do jakiegoś filmu?
Noon:
Dość dawno temu zrobiłem kilka motywów do 2 filmów dokumentalnych, przy których pracowałem jako dźwiękowiec. Były takie propozycje, ostatnio nawet jedna dość poważna. Problem, oprócz poziomu, jest również taki: dla mnie rzeczą nie do przeskoczenia jest to, że muszę najpierw zobaczyć obraz żeby pomyśleć o muzyce, a przede wszystkim zdecydować się na jej tworzenie. W tej branży jest trochę inaczej, ludzie zazwyczaj określają się na podstawie scenariusza. Dla mnie jest to trochę absurdalne.

Dowiedz się więcej o: Pezet.


Informacje o artykule
Data dodania:2004-08-19
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:8.50 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
V1   rap graffiti breakdanceV1

Ostatnie artykuły tego autora:
Być Albo Nie Być Endefisu
Ciepły listopad - wywiad z Masło
Onar - Dissuje uniwersalnie
Smutne rzeczy są za proste - wywiad z Klimatem
Nadal bezkompromisowi - wywiad z Mor W.A.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
bialek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:21:45, 30-08-04
Pezet jest najlepszy!!!!Tak dalej Muzyka Poważna zajebista płyta

Yog
Autor: Yog   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:20:16, 30-08-04
I daj mu buzi jeszcze tak do kompletu

Yog
Autor: Yog   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:23:34, 30-08-04
I daj mu buzi jeszcze tak do kompletu

anonim
Autor: czlowiek z lasu   Link do posta
18:24:44, 30-08-04
moim zdaniem mody na bity noona nie ma (w znaczeniu jakim on sam to okreslil). ludzom, w tym mnie, poprostu podobal sie styl w jakim to robil. muzyka powazna w kwesti muzyki rozczarowala mnie i to bardzo. nie widze tu zadnego progresu i mysle, ze nikt malo chlopakow bedzie staralo sie produkowac wlasnie taka muzyke.

kawu44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:39:49, 30-08-04
Muzyka Powazna -Najlepsza plyta tego roku Pezet i Noon gora Zawsze pokazuja klase!!!

anonim
Autor: Ziombelson   Link do posta
19:55:33, 30-08-04
Noon nie zrobił duzego progresu w produkcjach ale Pezet napewno dojrzał szkoda tylko ze na płycie znalazł sie kawałek "A mielismy być poważni" który jest doprawdy nędzny i najsłabszy na całesj płycie. Brakuje mi tez featuringow chociaz Ajron wyjebał nie zły bit i pewnie jego płyta z Małotalatem bedzie zajebsita poczekamy zobaczyzmy...

anonim
Autor: tmk   Link do posta
20:22:17, 30-08-04
Noon dopiero się rozkręca? To następna płyta chyba wzniesie poprzeczkę tak że Siergiej Bubka drugi raz zakończy karierę! No i Pezet w końcu rymuje jak trzeba! Noooo... ciekawie będzie!

anonim
Autor: BRW   Link do posta
20:23:31, 30-08-04
Powiem tak: Ta płyta jest najlepsza w tym roku jak do tej pory, ale poczekajmy na Grammatika. Mysle, że Eldo i Juzek pokazą klase. A co do bitu Ajrona to wymiata!!!

anonim
Autor: sonee   Link do posta
21:11:02, 30-08-04
pezet i noon sa najlepsi!!!!!!!

anonim
Autor:    Link do posta
21:24:08, 30-08-04
strasznie ta strona sie sprzedala... te relkamy sa fatalne, wiele osob zrezygnowalomjuz z odwiedzania hh.pl przez nie...to juz przegiecie..a te beznadziejne ankieyt to juz pozostawie bez komentarza...

anonim
Autor: V.I.S   Link do posta
22:23:25, 30-08-04
Według mnie muzyka klasyczna była lepsza. Myśle tak chyba pod względem podkładów. Muzyka poważna jest dobra ale na inny sposób. Teksty spoko. Jednak nic nie przebije "Refleksji"

anonim
Autor: shieeeeeeeeee   Link do posta
22:38:25, 30-08-04
Czekam na plyte Malolat/Ajron... A "Muzyka powazna" bardzo dobra...

anonim
Autor: Przemoooo   Link do posta
22:46:38, 30-08-04
Wegług mnie pezet to moze i zdolny chłopaczyna ale jebany frajer bo juz nie pamieta jak zaczynał i jak chłopaczyny z Gramatika mi pokazali co i jak.

anonim
Autor: Pyczeek_yo hip-hop   Link do posta
00:50:19, 31-08-04
pezet spoko ziom tak jak eszyscy z tej branży bardo podoba mi sie jego muzyka jak spiewa ma po prostu zajeb....glosik no nie :)

anonim
Autor: Absinth   Link do posta
01:34:39, 31-08-04
Moja reakcja na widok wywiadu- iiiii na pół mieszkania :] Pezet/Noon rlz! :]

mateo
Autor: mateo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:15:11, 31-08-04
"Prawda jest taka, że jest dużo ludzi, którzy potrzebują Grammatika, tylko mam wrażenie, że najbardziej chcą tego starego ze "Świateł miasta"." Noon... święte słowa - jestem jedną z tych osób.

Pan_Kleks
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:13:43, 31-08-04
Mateo - szacunek dla ciebie,tez jestem jedną z tych osób! Grammatik -"Światła Miasta" i wszystko jasne! :) Pezet/Noon mega zajebisty duet!

anonim
Autor: csr19   Link do posta
08:21:52, 31-08-04
muzyki klasycznej nie przebija muzyka powazna :P pirwsza plyta zdecydoqanie lepsza

mtv-ziolo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:23:30, 31-08-04
"Prawda jest taka, że jest dużo ludzi, którzy potrzebują Grammatika, tylko mam wrażenie, że najbardziej chcą tego starego ze "Świateł miasta" JA też :) A jeśli chodzi o muzykę poważną to bardziej podobały mi się beaty na pierwszej płycie.

Enigma88
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:27:55, 31-08-04
Płytka poprostu najlepsha!!! O wiele bardziej przemyślana niż poprzednia i bardziej "poważna" - ma swój klimacik!! Pezet/Noon wymiatają!!!!!!!

anonim
Autor: taki pan   Link do posta
10:14:06, 31-08-04
ta plyta jest prze3pierdolona ale O>S>T>R> terz ma plyte nie do wyjebania

anonim
Autor: roman   Link do posta
10:35:39, 31-08-04
i daj mu buzi do kompletu

G-Panzer
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:15:06, 31-08-04
Ludzie straszni jestescie i tyle no ale coz i tacy sie rodzom beheheh

anonim
Autor: fruzia89   Link do posta
12:03:54, 31-08-04
Ta płyta od razu rzuciła mnie na kolana. Słucham jej bez przerwy i nie ma możliwości, żeby mi się znudziła... Jest to najlepszy album jaki kiedykolwiek słyszałam!!!

anonim
Autor: nie chce mi sie logowac   Link do posta
12:36:45, 31-08-04
pezet dał dupy w kawałku z polaczkiem sidneyem

nawet
Autor: nawet   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:54:13, 31-08-04
oj Paweł Paweł, nie podoba mi się twoja nowa płyta :) lepsza była klasyczna :) no ale moje zdanie tylko :) pis :)

Bnd
Autor: Bnd   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:23:06, 31-08-04
Płyta Muzyka Poważna ma niesamowity klimat. Jest jedną z najlepszych płyt wydanych na polskim rynku hip-hopowym. Noon i jego produkcje zmieniły sie ale niewiele choć zauważalne zmiany można usłyszeć w cięciu sampli. Pezet natomiast zmienił sie owiele(moim skromnym zdaniem) oczywiście na lepsze. Jego texty i styl rozwalaja prawie każdego na rynku!!! Ma to coś w sobie:D Pezet/Noon - Muzyka Poważna -Sprawdźcie to bo naprawde warto!!! Pozdro

MCMigacz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:55:01, 31-08-04
muzyka powazna dobra ale wg. mnie klasyczna byla lepsza... jak dla mnie to dwie najlepsze plyty w tym roku to sinus i nic dziwnego

crs19
Autor: crs19   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:32:19, 31-08-04
sinus lipa wedlug mnie, łona jak najbardziej rozpieprza :) ballada o szlachetnym czorcie :D

anonim
Autor: Justynaaaa   Link do posta
15:45:08, 31-08-04
Te płyty, które wydał Pezet są naprawdę spoko[!] Jego teksty poprostu do mnie trafiają. Absolutnie się z tym niezgadzam, że Pezet to frajer. Jego teksty są bardzo osobiste i m.in. za to właśnie Go cenie[!]a co do głosiku to hmmm . . . jest poprostu zajefajny=) No i mam nadzieję, że usłyszę też kawałki z nowej płyty=) pozdro dla Pezeta i Noona =)

anonim
Autor: huj mu w dupe   Link do posta
18:22:23, 31-08-04
Weś białek co ty pierdolisz takie głupoty jak PEZET to kutas Jak go tak lubisz to weś mu jeszcze pałke ojeb a nie chodzisz i piwerolisz że to jest zajebisty koleś Ci mówie weś mu pałe opierdol i będzie fajrant.........

anonim
Autor: Doter wion   Link do posta
19:57:20, 31-08-04
pezet , ostr , eldo , sokół , abradab ===> najlepsi w polsce ! chuj w De tym którzy ich nie szanuja ! Saluto !

mutilator
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:15:13, 31-08-04
Pezet raper na poziomie, dobra płytka, naprawde mnie zaciekawiła polecam ją bardzo gorąco ludziom którzy jej jeszcze nie słuchali a Ci co słuchali to też pewnie twierdzą ze jest to dobra produkcja. Pozdro dla Pezeta i Noona....

anonim
Autor: EMB   Link do posta
23:03:08, 31-08-04
Lada moment .."hopla ..i siuuup "" ...będzie drugi teledysk ... heh . ...osobiście i obiektywnie Płyta Roku.

anonim
Autor: oto ja-hh to moja pasja   Link do posta
23:24:26, 31-08-04
Pezet i Noon sa po prostu oryginalni.podkłady i bity Noona są bardzo charakterystyczne-nie mozno pomylic ich z nikim innym!podoba mi się jeszcze to, że Pezet i Noon nie podążaja za nowymi trendami w hip-hopie (jak to zauwazyłam zaczeli robic inni):( po prostu jest taka nowa moda na ściaganie jedni od drugich i na robienie z siebie "amerykańskich" raperów jak ten frajer Tede_RESPECT. Osobiście uwazam,że muzyka klasyczna jest lepsz niż powazna,ale to juz tylko kwestia gustu.pozdrawiam

anonim
Autor: tmk   Link do posta
23:36:07, 31-08-04
nie patrzcie chlopaki na to co o was mowia... kazdy robi rap jaki chce...jak komus sie nie podoba wasza plyta niech nie slucha!!!! proste... dla mnie NOON jest jednym z najlepszych producentow w Polsce..wykreowal styl jakiego dotychczas nikomu nie udalo sie wykreowac... on jest PRO... dla mnie robienie bitów jest pasja... chce osiagac progress jak inni....kazdy twój bit może być lepszym bitem.... do tego trzeba dążyc!!!

anonim
Autor: bum   Link do posta
00:02:06, 01-09-04
hmmmm PEZET wydał płyte dobrą ale poprzednia była leprza :] dlamnie zajebisty jest SOKÓŁ :] i dla niego pozdro !!!!!

anonim
Autor: jokS   Link do posta
10:33:04, 01-09-04
Nie ni Pezet to calkiem niezly Raper jak na Polskie mozliwosci... Z noonem tworza niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju duet... Pezeta flow i jego technika rymowania pasuja jak najbardziej do Bitów Noona... Duzo pisac niebede ale powiem wam szczerze ze czekam na TRZECIA plytke w ich wykonaniu...... PZDR dla GRAMMATIKA -->

anonim
Autor: fan z sgn klan   Link do posta
12:54:30, 01-09-04
pezt ma 1-sza plyte zajebistą druga słabsza, cóz ale plomien moze będzie git

anonim
Autor:    Link do posta
14:13:59, 01-09-04
Czy muzyka poważna była najlepszą płytą tego roku ? napewno nie. Jest naprawde dobra ale bardzo osobista i nie wszyscy mogą zrozumiec o co tam w tym wszystkim chodzi. Mają napewno swój styl i są chyba w tej chwili najlepszym w Polsce duetem (Producent - Mc). MUzyka klasyczna była lepsza pod względem podkładów a najlepszą płytą tego roku była moim zdaniem Zipera "Druga strona madalu". Z niecierpliwościa czekam na następną kozacką płyte PEZET\NOON mam nadzieje że troche miej osobistą i ciężko w przekazie. Pzdr!

anonim
Autor: Maaartynaaaa   Link do posta
21:31:26, 01-09-04
o krcze... :D hehe spoko pezet jest naj naj naj pozdro :*:*:*

anonim
Autor: marat   Link do posta
23:49:59, 01-09-04
Plyta na bardzo wysokim poziomie i nic nie mozna jej zarzucić. Widac mentalny rozwój Pezeta i bardzo dobrze ze znów bity robił mu Noon!dla mnie i tak najlepszą płytą polskiego hip-hopu są Światla Miasta Eldoki i Józka!!!!!!

anonim
Autor: marat   Link do posta
17:11:25, 02-09-04
Noon wymiata najlepiej w Polsce, i taki Volt to sie przy nim chowa! Jego podkłady na Muzyce Poważnej są kurwa najlepsze jakie kiedykolwiek słyszałem! Czekam z niecierpliwością na ich kolejną płytę!a może Noon z Grammatikiem??

anonim
Autor: tertetetete   Link do posta
23:10:49, 02-09-04
hahahaha i daj im buzi do kompletu

AnIusIaaa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:51:48, 03-09-04
Brak słów na określenie drugiej płytki Pezta i Noona. Jest genialna, niesamowita, nie nudzi się po kilkudziesięciu przesłuchaniach! Dzięki im za to :)

anonim
Autor: (R)(B)(L)   Link do posta
15:06:40, 03-09-04
muzyka powazna a wlasciwie jej rymy mnie rozwalaja. nie kupilem orginalnej plytki bo nie mam kasy na plyty. mam ta plytke juz ze 4 miechy i cały czas ja sobie "katuje" non stop poprostu jesli pezet to czytasz to wiedz ze jestes najlepszy i nie przejmuj sie kurwa co inni pierdola rob swoje ale i tak sie upieram przy zdaniu ze nawet gdybys byl tak zajebisty jak jestes a bylbys z malego miasta z jakiego ja pochodze nie wybilbys sie a co do noona to poczynil na maxa postepy( a starsze bity wcale nie byle zle) pozdro pezet robal bilgoraj

anonim
Autor: sweeper   Link do posta
23:57:08, 03-09-04
UWAGA! UWAGA! Płyta Grammatika, ma byc ich ostatnim albumem, wiec na pewno bedzie to jakis KOZAK! A potem czekajmy na nowa plyte ELDO "Człowiek..."...

anonim
Autor: taki jeden   Link do posta
02:02:28, 07-09-04
ta plyta jest po prostu nudna, oprocz kilku dobrych kawalkow nie ma czego tak naprawde posluchac, a szkoda, bo czekalem na ta plyte z niecierpliwoscia. Co do grammatika, to sadzac po ostatnich dokonaniach solowych eldo, no i po reaktywacji bedzie kolejna plyta z serii "lek na bezsennosc" ostatnio chlopaki strasznie przynudzaja, rymuja bez klimatu. Wracajac do plyty Pezet/Noon.. a zreszta, nie ma do czego wracac. Do jej sluchania zmusza mnie wylacznie sentyment do dawnych dokonan panow P/N, ale nic poza tym. przykre

anonim
Autor: MONIKA DLA PEZETA   Link do posta
10:40:16, 24-10-04
PEZET NAJZAJEBISTSZY Z NAJZAJEBISTSZYCH:] BRAK MI SŁÓW ŻEBY OPISAĆ TEGO CHŁOPACZKA:) I NOON ZAJEBISTE BITY ROBI ALE PEZETA TO UWIELBIAM BO JEST MOIM ZDANIEM NAJLEPSZY!!!

anonim
Autor: Kama,-)   Link do posta
09:00:28, 19-01-05
Ja oczywiście powiem i napisze jedno-PEZET JESTES NAJLEPSZY!!!! TWOJE KAWAŁKI SĄ NAJLEPSZE-SA ZAJEBISTE! trzymaj tak dalej-nagrywaj nowe spontany i skity:)byle nie z ONAREM!!!!! a może jakas solowa produkcja??? Pozdro

anonim
Autor: mmaa   Link do posta
10:52:25, 28-01-05
,,czas teraz na pezeta ktory jest jednym z niewielu polskich mc ktory umie sie poslugiwac słowem!!!!!.ma lata proktyki w poslugiwaniu sie nim,,

anonim
Autor: Algier(R)   Link do posta
22:35:19, 28-06-05
Zajebista płyta (muzyka poważna) i zresztą prawie wszystkie single pezeta. Nie ma lepszego MC od niego! Tak trzymaj i jeszce lepiej twórz z Noon\'em kawałki. Przejkdziecie do historii polskiego rapu jako jego ikony i zajmiecie jedne z najwyższych miejsc w tej BRANŻY.!!

pln2003rok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:36:06, 30-06-05
jak dla mnie obie płyty sa zajebiste. a co do gramatika to ich\"3\" nie podeszła mi, taka jakby od niechcenia, nagrana zeby nagrac. pz ma wyjebany przekaz, a gramatik fajny to był na \"swiatła miasta\". pz noon - pozdro, od plna nie na komercyjnym prosto

Mroofka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:09:16, 29-05-06
Pezet/Noon - to co Oni robią to po prostu \"muzyka totalna\" :] tak trzymać!!
Pozdro

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:12:01, 20-07-06
Pozdro Pezet, jesteś zajebisty gość :)! Tak 3maj!

anonim
Autor: ju$t@   Link do posta
17:35:54, 31-08-07
Zajebista muza i w ogóle właśnie sobie słucham <muza>  zajebisty jesteś! Pozdro :]


Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.