Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Dr. Jekyll i Mr Hyde - wywiad z DBS

Dr. Jekyll i Mr Hyde - wywiad z DBS

Autor: Roksi

Jesteś jednym z filarów RS Entertainment. Czy jako właściciel hip-hop'owego labela czujesz się choć trochę odpowiedzialny za stan czeskiej sceny Hip-Hop?
DBS:
RS Entertainment jest małym, niezależnym labelem, ale i tak dał czeskiej scenie hip-hop'owej parę kawałków do zapamiętania. Do niedawna nie było w Czechach ani jednego artysty na legalu, więc małe, niezależne wytwórnie mogły się "przebić". To nie labele, ale artyści i ich dokonania powinni być odpowiedzialni za stan (nie tylko) czeskiej sceny hip-hop.

Oprócz tego, że jesteś współwłaścicielem RS Entertainment należysz również do grona wykonawców tego labela. Jak łączysz te dwie funkcje?
DBS:
To jest jak bycie Dr. Jekyll'em, który promuje pana Hyde'a. Staram się trzymać te dwie osoby oddzielnie i decydować obiektywnie. Doszedłem do wniosku, że najlepiej jak po 5 latach zajmę się promocją tylko mojej osoby. Także ze względu na to, że nasz najsławniejszy projekt, Rhymes Street Squad, jest narazie "nieczynny". Oczywiście cały czas są sprawy, które trzeba załatwiać w imieniu RS Entertainment, ale staramy się z DiGaZ'em (drugą połową RS Entertainment) nie rozpoczynać nowych projektów.

W jakiej roli czujesz się lepiej? Raper czy filar labela?
DBS:
Każda rola ma swoje plusy i minusy, ale prawdę mówiąc - pewniej czuję się rymując. Label powstał przez potrzebę promowania rezultatów naszej pracy, więc także dlatego jest dla mnie zawsze ważniejsze rymowanie. Ale jako jeden z dwu właścicieli labela mam wpływ na parę spraw...

Wkrótce ukaże się Twój debiutancki album. Cóż, większość polskich słuchaczy zapewne nie rozumie o czym rymujesz, zatem proszę Cię byś powiedział kilka słów na temat swoich tekstów.
DBS:
Tak. Mój album będzie się nazywał 6ka i zostanie wydany na jesień tego roku przy współpracy naszego labela z Universal Music. Będzie to jedna duża opowieść składająca się z około 12 samodzielnych mniejszych opowieści. Opowieści te dotyczą 6ki. A 6ka to slangowy odpowiednik dzielnicy gdzie mieszkam: Karvina 6 - Nové Město. Tak samo jak w codziennym życiu są opowieści o KUMPLACH i kumplach, radościach, zmartwieniach i będzie także jeden kawałek w języku polskim. A jeżeli ktoś chce dokładnie wiedzieć o czym rymuję w pozostałych kawałkach to niech zajrzy na www.DBS6ka.com i tam znajdzie teksty przetłumaczone na język polski. To samo dotyczy starszych wydawnictw na www.rss-ka.com i na www.rs-ent.com.

Co możesz powiedzieć o stronie muzycznej swojego albumu? Czy producentem tym razem również jest DiGaZ?
DBS:
Tak, producentem muzycznym jest tak samo jak w przypadku kompilacji Rhymes Street Squad jedyny i niepowtarzalny, ciągle się udoskonalający DiGaZ (www.digaz.com). Wyprodukował on wszystkie beaty na mój album oprócz jednego - do kawałka "Od zítřka... (Od jutra...)", którego jestem autorem.

Czy na Twojej solowej płycie usłyszymy jakichś gości?
DBS:
Nie jestem zwolennikiem solowych płyt z 50-cioma gośćmi. Zatem na tym oto albumie goście pojawią się tylko tam, gdzie jest trzeba żeby uzupełnili moje opowieści. Chinin w kawałku "KÁMOŠI a kámoši (KUMPLE i kumple)", Chang, wokale Baby D w refrenie kawałka "V těchto dnech (W tych oto dniach)" oraz młody, zaczynający, ale za to bardzo zdolny Rumen w kawałku "K.A.R.V.I.Ň.Á.K.".

Jak długo trwały prace nad płytą?
DBS:
Długo. Oficjalnie w roku 2002 ogłaszałem rozpoczęcie prac nad płytą, ale wtedy byłem bardziej skupiony na promocji innego naszego projektu - Rhymes Street Squad. Na serio zacząłem przygotowywać album od połowy roku 2003. Ale i tak zawsze wchodziło mi do tego coś innego. Tak czy inaczej - płyta jest już w 90% gotowa. Pozostaje tylko nagrać znów 2-3 starsze kawałki (+ ewentualnie 1 nowy), zrobić całkowity mastering albumu, zdjęcia, okładkę i można oddać master albumu dyrektorowi artystycznemu Universal Music. Po wakacjach powinien być wypuszczony pierwszy singiel i do niego teledysk. Będzie to najprawdopodobniej kawałek "Chci se smát (Chce się śmiać)". No i pod koniec października album zostanie oficialnie wydany.

Czy możemy się spodziewać koncertów DBS'a w Polsce?
DBS:
Jeżeli chodzi o mnie, to z bardzo dużą przyjemnością koncertuję w Polsce. Jest tutaj zajebista i żywo współpracująca publika. Ostatni koncert DBS'a w Polsce odbył się 27 sierpnia w Rybniku. Wystąpiłem tam ze Strefą z Rybnika i z Peją. Co do dalszych koncertów - wszystkich chętnych o energiczny występ Czecha rymującego m. in. po polsku proszę o kontakt pod e-mail info@rs-ent.com.

Gdzie będzie można nabyć Twój krążek?
DBS:
Na pewno w shopie internetowym pod adresem shop.rs-ent.com - to jest shop naszego labela, który za pomocą znajomych w Polsce realizuje także zamówienia z Polski na bardzo dogodnych warunkach i opłatach. W Czechach o dystrybucję zadba Universal Music i hip-hopowe webziny. Natomiast w Polsce - jeszcze zobaczymy jak wypadną negocjacje z miejscowymi dystrybutorami i webzinami.

Słowo dla internautów.
DBS:
Sprawdźcie stronę labela www.rs-ent.com i poszczególne projekty. Można zładować mp3jki, videa, teksty przetłumaczone na polski, ...i zostawić zapis.

W naszym dziale mp3 możecie znaleźć nagrania Rhymes Street Squad:
"Rhymes Street Squad"
"II"
"KA 46"
Możecie też przeczytać biografię DBS.Informacje o artykule
Data dodania:2004-09-15
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Roksi   rap graffiti breakdanceRoksi

anonim
Autor: Faiby Jamaica   Link do posta
20:37:19, 16-09-04
Peace to my man DBS. Never give up my brotha

anonim
Autor: -----   Link do posta
08:58:17, 19-09-04
DBS prezentuje kawał dobrego hip hopu! Mam nadzieję, że wkrótce zagra w Polsce.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.