Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Kurdebalansy - wywiad z BNS

Kurdebalansy - wywiad z BNS

Autor:

Na początku powiedzcie coś o Waszym konertowo-melanżowym składzie.
BNS Rap-te(a)m to kilku ziombelasów. Każdy z nich wnosi coś do składu. Gix to koleżka od stylu wolnego, Jurek zajmuje się beatboxem. Czasami na bibach gramy z czarnych placków, które smaży DJ MIKSair. Oprócz nich jest jeszcze kilku melanżowców. Puzdro dla O.D.R., Ż.W.A., Olek, Tabu, Ponczek, Żółw i reszta ALELUZAKÓW.

BNS, czyli Bez Najmniejszego Sensu skąd pomysł na taką nazwę? To brzmi jak byście tworzyli bezsensowny zespół?
To nie był nasz pomysł. Po prostu od pewnego momentu naszej współpracy ludzie kojarzyli nas z tą nazwą i tak zostało. Ta nazwa odzwierciedla to, co robimy i to, czym się różnimy od całego polskiego Hip-Hop'u. Mamy duży dystans do rzeczy, które nas otaczają. Zdarza się nam w tekstach podchodzić do wielu rzeczy niepoważnych. Czasami myślimy, że tematy naszych kawałków są bardzo hmmmm... takie przyziemne nie? BEZ NAJMNIEJSZEGO SENSU. Pod każdą nazwą zespołu kryje się coś, czego niepowtórzysz, nie? Nawet, jeżeli byśmy zmienili nazwę to i tak będziemy robić nadal taką samą muzykę i znowu można stwierdzić, że ocenianie zespołu po nazwie jest BEZ NAJMNIEJSZEGO SENSU. Wydaje nam się, że nazwa nie gra dużej roli po prostu skołujcie nasz nielegal i sprawdźcie to gówno.

Jak opisujecie swój styl?
Stary, to są kurdebalansy. Łączymy ze sobą różne style muzyczne i robimy z tego całość. Zmierzamy w kierunku pozytywu, jednak nie chcemy być w jednej szufladzie.

Jak oceniacie poziom podziemnej łódzkiej sceny? Pojawiło się na niej w przeciągu ostatnich kilku lat wiele składów. Czy jest to zjawisko godne uwagi?
Pojawianie się nowych składów jest zawsze zjawiskiem godnym uwagi. Niestety nie zawsze powoduje to ogólne podniesienie poziomu na podziemnej scenie. Szacunek dla wszystkich, którzy próbują coś robić.

Organizujecie koncerty. Jak to wygląda w Waszym mieście?
W Łodzi króluje drum'n'bass i kluby niechętnie godzą się na organizacje imprez z udziałem podziemia hip-hop'owego. Tam, gdzie się da zorganizować są problemy ze sprzętem oraz promocją takich imprez, ale największe problemy pojawiają się w momencie pozyskiwania sponsorów, gdyż na bibę trzeba mieć hajs. Jest to dosyć dziwne zjawisko, że najpopularniejszy obecnie gatunek muzyczny nie znajduje swoich promotorów.

Jak wyglądają Wasze nagrywki, produkcja itp.?
Bartoś:
Rano przychodzę do Arasa...
Aras: Wtedy bierzemy 15plnów... Pozdro dla Szweda.
O.S.B.I.: I wtedy zjawiam się ja. Zaczyna się rozpylanie wersów w mikrofon. Tak poważnie to nagrywamy na kompie w amatorskich warunkach, ale próbujemy wyciągnąć z tego maksimum.

Na jakim etapie jest Wasz trzeci krążek?
Ciężko mówić już o trzeciej płycie, bo dopiero skończyliśmy drugą, ale na pewno nie będzie żadnych przestojów w produkcji. Projektów już kilka jest, całkiem ciekawych i na pewno innych niż kawałki na drugiej płycie. Chcemy się też skoncentrować na współpracy z innymi składami. Plany są do zrealizowania!

Z kim współpracujecie?
W planach mamy kawałek z Galimatias na ich nową produkcję. Pojawimy się również na producenckiej płycie Alladnyna (ze składu Raz Dwa) i prawdopodobnie u DJ MIKSaira.

Co myślicie o legalnych produkcjach, które pojawiły się ostatnio w Polsce?
Na ten temat nie ma się co wypowiadać, zdarzają się duże pomyłki. Promuje się gówno, które ma się sprzedać. Na szczęście zostało jeszcze kilku ziombli, którzy robią to konkretnie. Brakuje promocji podziemnej sceny, a jest tam wiele składów, które zasługują na uwagę.

Coś od Was na koniec.
Pozdro dla podziemia EUDEZETU i Krzyka z Bełchatowa!

Materiał przygotowany przez Piórasa i Krisa z AviCrew, adminów www.podziemie.lodz.prv.pl.Informacje o artykule
Data dodania:2005-02-17
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:1.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Pióras i Kris   rap graffiti breakdancePióras i Kris

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.