Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Parszywa Dwunastka, czyli hity bez klipu

Parszywa Dwunastka, czyli hity bez klipu

Autor: seba

Showbiznensem rządzą klipy. Te krótkie filmy narodziły się razem z MTV i dziś mało kto wyobraża sobie świat bez teledysków. Klipy stały się wielkim biznesem. Najbardziej uznani twórcy zarabiają krocie, firmy wszelkiej maści starają się o product placement, budżety klipów to liczby często sześciocyfrowe. To swoiste rewie mody, pięknych kobiet, stylu życia i nieopisany lans szczególnie w wykonaniu raperów. Są klipy skandaliczne, piękne, wręcz dzieła sztuki, ale są też sztampy do cna pozbawione finezji.

Machina promocji muzyki oparta na teledyskach kręci się coraz szybciej i nie zapowiada się żadna rewolucja w tej dziedzinie. Nie zmienił tego nawet Internet, który podrzucił biznesowi muzycznemu niezwykłą łamigłówkę w postaci mp3. Z jednej strony to zmora dyrektorów finansowych majorsów, z drugiej nadzieja marketingowców, którzy coraz częściej potrafią skutecznie użyć mp3 w promocji. Klip jednak trzyma się mocno, a dzięki kompresji, coraz częściej oglądany jest w Internecie (sprawdźcie prawie 200 teledysków na Hip-Hop.pl).

Tak więc zebraliśmy 12 utworów, nad którymi powinni łamać sobie głowy spece od marketingu. 12 utworów, które zna prawie każdy, pomimo, że nie ma ich w telewizji. Prezentujemy też nasze propozycje scenariuszy.

Warszawski Deszcz - "Gram w zielone (jaram!)"
Numer Raz i Tede z gibonami lubią się bardzo, czego wyraz dali na płycie Warszawskiego Deszczu. O tym, że są często nastukani rymują w przejmującym stylu nie pozostawiającym wątpliwości, że wiedzą o co chodzi w tej grze. Numer i Tede grają ten kawałek na każdym koncercie, a publika zawsze głośno odpowiada na pytanie "Grasz w zielone?". W klipie koniecznie musiałyby pojawić się "chmury", które zamienią się w "koleżkę, który wsiadł do autobusu z liściem na głowie". Tylko jaka stacja puściła by taką fazę?

WWO - "Halabardy"
Ten numer to odpowiedź na rap o niczym. Sokół z Jędkerem pokazali, że poskładanie kilku słów bez sensu, tylko żeby się fajnie rymowały, jest dla nich tak proste jak dla Tedzika i Numera gra w zielone. Teorii spiskowych dotyczących "Halabard" było multum, hip-hop'owa opinia publiczna licytowała się na kogo rzekomo to jest diss. Jednak ze względu na humorystyczne rymy, fragmenty tego utworu szybko zapadają w pamięć. "Halabardy" pojawiły się na płycie "We Własnej Osobie" w 2002 roku i formą oraz treścią są na niej wyjątkowe. Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że wyprzedziły swój czas, jeżeli odniesiemy ten utwór do sezonowych rap-hitów z tego roku. Na klipie nie mogłoby zabraknąć Sokoła, który już na początku "ostrzy noże i nożyczki" i Jędkera przeglądającego atlas i słownik języka polskiego na raz. Chwała scenografowi, który umieściłby na planie wszystkie wymienione w tym utworze rzeczy z usuwaną ciążą włącznie.

Dj Buhh ft. Tede i Kołcz - "Pęknięty jeż"
"Kawałek kurwa, edukacyjny, ziom". Tede z Kołczem na kradzionych bitach, przy pomocy przeklętych mp3 postanowili krzewić higienę pomiędzy Odrą i Bugiem. Koniec z zarośniętą strefą bikini, kłakami, dżunglami, czarnymi kępami, bo "chłopaki wolą wygolone cipki" i "cały świat cipek" podąża w kierunku gładkości. Od lata 2003 roku wszystkie pusie mają być gładkie jak głowa skinheada. Ten utwór ma wszelkie cechy szlagieru - chwytny refren, dobry (kradziony) bit, skandaliczną treść i dobre rymy. "Pęknięty jeż" wywołuje podczas koncertów uśmiech na twarzach świadomych kobiet, a zacofane miłośniczki "rosy na włosach" spuszczają głowę ukrywając rumieniec wstydu i speszony wyraz twarzy. Klip zdecydowanie nie nadawałby się do puszczania przed godziną 23:00, a holenderska firma produkująca m. in. maszynki do golenia byłaby wniebowzięta za reklamę w refrenie. Płyty Dj Buhha, nielegale wydane tylko w mp3, są najlepszym dowodem, że można odnieść sukces bez klipu. Umieściliśmy tutaj tylko jeden utwór, który najlepiej reprezentuje nikczemną działalność podstępnego kradzieja bitów.

Pezet ft. Mes - "5-10-15"
Pezet z Mesem na "Muzyce klasycznej" pokazali co myślą o małoletnich grouppies. Najlepsze jest to, że na koncertach reprezentantki grupy docelowej magazynu Bravo gromko śpiewają refren. Pezet i Mes to raprzey nieprzeciętni, więc z dobrego tematu, fajnego nawiązania w tytule, bez trudu zrobili hit. Pozostawiając dbałość o higienę kobiet Kołczowi i Tedzikowi, zajęli się edukacją seksualną i kulturą nastolatek. Zamiast kręcić z czternastolatką, Pezet słusznie zauważa, że wolałby jej mamę, a Mes przenosi się na górę piętrowego łóżka do starszej z sióstr. Seksownie ubrane i wulgarne młode dziewczęta są niebezpieczeństwem w życiu każdego rapera, o czym dotkliwie przekonał się R. Kelly. Klip w tym wypadku to ciężka sprawa i na sto procent byłby oprotestowany przez LPR.

Paktofonika - "Rób co chcesz"
Przykre doświadczenia ma się nie tylko ze "słabymi cieniami grouppies", ale też ze starszymi kobietami. Tomy już o tym napisano, ale fakt jest jeden: w takich sprawach facet musi być stanowczy. Taką też receptę głosi Paktofonika na "Kinematografii". Obok okrutnego dowcipu jaki Fokus wyciął swojej ex w tym utworze, "Rób co chcesz" to wyraz troski o facetów. A, że to temat ciężki, Magik szybko nakazał: "teraz siadaj - ja wykładam. W ciszy słuchaj, bynajmniej to nie poezja dla ucha". Forsa, kumple zdrajcy i niewierne kobiety - to musiałoby się pojawić w klipie. Poza tym proponujemy głupią dupę w ciąży szukającą taty dla dziecka, pokaz ruchów, które "zapewniają co noc na noc dupę do poduchy" (niezaspokojona, biseksuualna "suka skuta kajdankami" z koleżankami raczej nie przejdzie w TV), a na koniec wzruszającą scenę odjeżdżającej na rowerze dziewczyny w stronę zachodzącego słońca i "na drogę całus, przez życie pedałuj".

O.S.T.R. - "Salsa"
Związki damsko - męskie są często niezrozumiałe. Po naukach Pezeta, Mesa i Paktofoniki można już coś kumać. Potem trzeba wejść na wyższy poziom wtajemniczenia, a uczynił to O.S.T.R. na swoim debiucie "Masz to jak w banku" w 2001 roku. Na następnym stopniu zaawansowania zaczyna się hardcore i nic nie jest takie jak się wydaje. To straszny labirynt z mnóstwem pułapek, którego rozwiązanie kryje się za drzwiami do łazienki, w której "laska sika na stojąco". To jest koszmar każdego faceta. Rzecz, która zdarza się ponoć tylko w komediach. Straszny musi być moment odkrycia, że osoba, z którą się zabawiasz na imprezie, to eksperyment chirurgów i genetyków. Tu nie proponujemy scenariusza teledysku. Boimy się takich koszmarów. Lepiej nie mieć do tego wizualizacji, wystarczy świetny i zabawny opis sytuacji w wykonaniu Adama Ostrowskiego.

Tede - "Drin za drinem"
Imprezowanie to ulubiony "S.P.O.R.T." Tedzika. To trudna konkurencja polegająca na rozpierdalaniu gablot w hotelach, wyjebaniu alkoholowego napoju o smaku banana i całego Cin Cin, a kończy się na przypominaniu finału. Tede brawurowo przyznaje, że był taki melanż, że mógł polec. Jednak twardy zawodnik walczy dalej i nie stosuje zabronionego wylewania za kołnierz. O tym numerze Tede mówi: "pokaż mi drugi polski kawałek, który nie ma klipu, a znają go wszyscy". Tak więc pokazujemy jedenaście innych, ale faktem jest, że "Drin za Drinem" to niekwestionowany generał w Parszywej 12. Na klipie muszą być pokazane "napisy poprzestawiane na tych ścianach", ona "najebana tańcząca na stole" oraz Tede z Radoskórem "napierdoleni o rzesz kurwa ja pierdole" (jakkolwiek to miałoby wyglądać).

Fokus - "Fiesta"
"Fiesta" wyszła na mało znanej płycie "Atomistyka", ale z miejsca stała się szlagierem na koncertach PFK Kompany, a teraz Pokahontaz. Fokus wrzuca zabójcze rymy o imprezowaniu, w trochę inny deseń niż Tedzik, bo po: "pierwsze: jesteśmy w klubie. Po drugie: dobrze wiesz, że tak lubię. Po trzecie: skończ drinka i na parkiet, to ostatnia taka impra. Po czwarte: dla nas klubowiczów fiesta". Tede pokazał nam jak się bawi na imprezach hotelowo-domowych, a Fokus podkształci nas w kwestii imprez klubowych. Klip nie obszedłby się bez chowającego się dj'a ("przyczaj go jest tam") z niezłym zestawem płyt, "najazdu wściekłego jak DMX psa" i kota, który ma ochotę na u-bota jak na kitty-kat (wolna interpretacja).

Fokus - "Czas"
Gorzej jak się w klubie narozrabia, bo potem mogą być problemy. Można zostać zatrzymanym pod klatką, jak się wychodzi ze śmieciami przez osiłków i wpaść w niezłe tarapaty finansowe. Są też tego dobre aspekty, bo można poznać córkę milionera, "Angelę, która lubi relaks" i jest "aniołem w skórzanych butach", pojeździć w "jej koleżanki nissanie, jak na Rajdzie Wisły", a na końcu pójść z nią na obiad tam "gdzie jest tanio, ale fajnie". Ten rewelacyjny storytelling ukazał się na "Alchemii" IGS'a i z miejsca stał się znanym utworem. Na klipie powinien być pokazane jak Angela się relaksuje, a reszta scenariusza, wraz z zagadką, opisana jest mistrzowsko przez Fokusa.

Flexxip - "Mam wiadomość"
Odchodząc od gangsterskiej rzeczywistości prezentowanej w storytellingu Fokusa, Emil Blef skupił się na bardziej szpiegowskiej scenerii. Jednak zahaczył o polskie realia, poruszając jakże ostatnio modny temat korupcji. Kawałek pochodzi z debiutanckiej płyty Flexxip "Fach" i szybko zyskał rozgłos dzięki dobremu rapowi Blefa i ciekawej historyjce. Nasza propozycja na finał to po słowach "Bóg jest skorumpowany", powinien pojawić się Łona odbierający telefon i mówiący "Halo, słucham" i pytanie "Łona, co tam się dzieje". Resztę "Rozmowy" już znacie. To by się dopiero zagadka zrobiła.

Łona - "Helmut, Rura!"
Łona ze spokojem kończy "Rozmowę", wsiada do swojego ulubionego Trabanta i odpala ten "przebłysk geniuszu niemieckich inżynierów". W radiu, żeby dodać trochę klimatu, powinien lecieć akurat kawałek Kołcza, Tedego i Kiełbasy "Na Wu" z drugiej edycji Buhha. "To nie jest film "Za szybcy Za wściekli" i w tym momencie Adam rusza Helmutem. Refren o Helmucie stał się hitem po wydaniu płyty "Koniec żartów". Niezwykle optymistyczny, ironiczny styl Łony od razu przysporzył mu wielu sympatyków. Na końcu klipu Łona powinien podjechać pod sklep, w którym pracuje pani Maria, którą skądś znamy...

Tede - "Mróz"
Ale raperzy nie tylko jeżdżą grzecznie Helmutami. Czasem mają jakieś dziwne interesy do załatwienia i nikogo nie obchodzi, że jest zimno, przed świętami i "9 dni po rocznicy stanu". To kolejny kawałek z płyty "S.P.O.R.T." który nie doczekał się klipu, ale znają go wszyscy. Tu mamy gotowy scenariusz z psem, który jednak okazał się człowiekiem, więc zaskoczenie gotowe. Nie może zabraknąć wesołego Tedzika przy świątecznym stole, bo w końcu nie dostał mandatu, a robotę wykonał.

W Parszywej 12 zdecydowanie najwięcej kawałków jest autorstwa Tedego i Fokusa. Może to się wydawać dziwne, ale rozwiązanie leży w ich umiejętnościach i wytwórniach. Płyty Tedzika i Fokusa wychodziły w firmach, które przeciętnie, z różnych powodów, dbały o promocję. Z drugiej strony to raperzy wyjątkowi i nagrywają dobre utwory. Tak więc dobre utwory trafiały na płyty, które nie były należycie promowane i w ten sposób stały się hitami bez klipu.Informacje o artykule
Data dodania:2005-01-05
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Hokus   Link do posta
18:40:06, 05-01-05
Świetny artykul

limakcaput
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:42:26, 05-01-05
...ja tu znam tylko 3 utwory...

FITNESS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:49:37, 05-01-05
ciekawy pomysł, jednak tylko niektore pozycje są tutaj dobrze umiejscowione. jest kupa innych kawalkow , choc i tak 5tka dla autora za swiezy art. a nie kolejną smutną pierdoloną opowiastkę o kolejnym raperze! pozdro. fitness

anonim
Autor: KeNiZZZ   Link do posta
18:52:00, 05-01-05
Bardzo tekst mi się podoba... mówiąc szczerze mało kojarzę tylko "Mróz" Tedzika, resztę utworków, znam, mam i bardzo chętnie, bardzo często słucham. Polecam osobiście każdy z nich! Pozdro.

Rapher
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:56:23, 05-01-05
, w której "laska sika na stojąco". To jest koszmar każdego faceta. Rzecz, która zdarza się ponoć tylko w komediach Kojarzy mi się z "Wszystko o Miriam" :P

anonim
Autor: Barti   Link do posta
18:58:58, 05-01-05
ja znam 9 :D a pozostale 3 tytuly obily sie o zjarane uszy heeeeeee :D

radzi
Autor: radzi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:59:29, 05-01-05
ja bym jeszcze dodał pih- 40% i hst (feat.focus)- alkoholzim to lubie.

Rapher
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:01:58, 05-01-05
Nie znam tylko Mrozu... :P "S.P.O.R.T"-u nie posiadam i to za pewne dlatego. Reszta jest mi dobrze znana :) Ogólnie fajne kawałki ;)

DarKilleR
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:04:06, 05-01-05
zaraz a gdzie jest Łona i "KAWA"???? to najbardziej znany kawałek!!!

anonim
Autor: felipe2323   Link do posta
19:13:25, 05-01-05
a ja nie znam tylko ptrzech, chociaz moze powinienem...

anonim
Autor: cholok   Link do posta
19:18:57, 05-01-05
yooooo wszystkie kawąłki znam choć zamieściłbym jeszcze "blok" oraz "nie lubie poniedziałków" OSTRA z " JAZZ w WOLYCH CHWILACH"

anonim
Autor: mathias mezler   Link do posta
19:30:43, 05-01-05
nie zapomnieliscie o "czerwonej sukience" fisza?

anonim
Autor: duhh   Link do posta
19:42:16, 05-01-05
Podoba mi się wybór, bo wszystkich kawałków słucha się z ekscytacją:-) Szkoda, że później niektórzy raperzy obniżyli poziom tekstów:-( Do hitów dodałbym klasyki z Junoumi2, SkandaLU, SLU, Zakon Marii i coś Ani Sool. A najbardziej mi szkoda, że BEZ TELEDYSKU pozostaje tak ABSOLUTNY KLASYK jak: "Język Polski" WZGÓRZA YA PA3, KALIBRA i Jajonasza

anonim
Autor: Calkiem calosciowo   Link do posta
19:45:50, 05-01-05
Czerwona sukienka miała już klip Alkocholizm w nocnym klubie...

anonim
Autor: upalony (:   Link do posta
19:50:35, 05-01-05
wszystkie znam hehe i dorzucil bym jeszcze -mozg uwiklany w dwa stany- pojara Bu z experymentu psycho. na kazdej domowce powinien krolowac . i Magika solo NOWINY !!!!

anonim
Autor: Mr. Dredd Z Dupy   Link do posta
20:17:52, 05-01-05
No i szkoda że nikt w postach nie wspomniał o Mezo - Dziewczyno jak vino uuuggggrrhh

anonim
Autor: uniklany chrowiak   Link do posta
20:24:52, 05-01-05
co wy kurwa wiecie..... jeden słyszał tylko trzy....reszta jakies pieroły...... hity! lepiej słuchajcie a nei kurwa........to sa hity dla fanów z internetu.....wszstko jest dobre, a akurat te tutaj co napisali to akurat przecetniaki......sa lepsze HC z WWO, TD, FKZ, hity to są kurwa ZIPY HG WSP RG i jeszcze w huj bym tu wymeiniał!!!! słuchajcie i sie delektujcie, a nie robicie z tego kurwa cyrk i big cyc

anonim
Autor: nie powiem i chuj   Link do posta
21:03:25, 05-01-05
a ja znam wszystkie i dorzucilbym duzo wiecej P.S. fajnie nie znac Mrozu :d "Jeden pies drugi pies o co chodzi qrwa co jest" !!! Pozdro

anonim
Autor: jesteście z kosmosu??   Link do posta
21:20:27, 05-01-05
jak mozna nie znac tych kawałków?? forumowi znawcy tematu....eh

Szał_Baj_Najt_:)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:22:49, 05-01-05
wu o wu o kutfa! nawet buhha tu znalazłem faaajnie hahaha :)

anonim
Autor: MAQ20   Link do posta
21:23:55, 05-01-05
czemu nikt nie wyminia zadnych kawalkow Eldo ? przeciez on ma wypasone niektore kawalki

1nS
Autor: 1nS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:29:01, 05-01-05
HST - "alkoholizm" albo "suki" nie ma klipu a jest genialne... znaja wszyscy co siegali po "masy ludu na jezykach"

PeJot
Autor: PeJot   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:43:02, 05-01-05
nie znam jednego:D dobry artykuł pozdrawiam i powrot do nauki sesja sie zbliza:)

jtm.
Autor: jtm.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:47:33, 05-01-05
ja by dodał ostr salsa i tabasko! no i magik-nowiny!!!

anonim
Autor: Ruby   Link do posta
21:58:30, 05-01-05
artykuł bardzo fajny i wybór kawałków równiez a może teraz zróbie artykuł z 12 kawałkami najgorszymi które maja teledyski??:)

Teiko
Autor: Teiko   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:18:17, 05-01-05
nie no artykuł konkretniasty. brawo dla tego Pana. więcej takiego towaru.

anonim
Autor: d0s   Link do posta
22:22:20, 05-01-05
Znam wszystkie ale kurwa gdzie są tracki z Księgi Kalibra???????? Psychoza, Psychodela, Nasze mózgi..., Do boju..., albo archiwum kinematografii - mechaniczna pomarańcza, A robi sie to tak. PFK Kompany - Nieme kino.

anonim
Autor: pani C   Link do posta
22:44:25, 05-01-05
a kurwa czy to ważne kto ile zna kawałków, tu nie o to biega, ja pierdole kurwa! zróbcie zakłady, albo teleaudio wysyłajcie esemesy pod numer 7654 o treści... albo wycinajcie kupony po chińskich zupkach i wysyłajcie na adres...ludzie!

anonim
Autor: target   Link do posta
22:49:31, 05-01-05
jebac ten portal,portal dla toyow!!!

anonim
Autor: zdziwiony   Link do posta
23:09:31, 05-01-05
a na koniec wzruszającą scenę odjeżdżającej na rowerze dziewczyny w stronę zachodzącego słońca i "na drogę całus, przez życie pedałuj". - jak mozna to tak odebrać? ze rower niby? o cos innego biega raczej. I z tym ibeseksualizmem tez przegiales. Gdzie wogole jest o tym mowa w kawalku?

anonim
Autor: SoPeL_NLF   Link do posta
23:09:44, 05-01-05
Wypasss...pikny artykuuu :]

anonim
Autor: Chuj wam w dupe   Link do posta
23:20:24, 05-01-05
Nie znacie tych kawałków lamusy to wypierdalajcie z tego forum pedelu jebane

seba
Autor: seba   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:49:33, 06-01-05
Do zdziwiony: "Lecz zadowolona będzie suka skuta kajdankami Dopiero Hetero ja a ona bi więc da mi Z koleżankami Nie mam wyboru Myśli się jajami wtedy nie? no te "

anonim
Autor: Ebi   Link do posta
10:55:57, 06-01-05
OSTR & TEDE - ZIOM ZA ZIOMEM

btl_ka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:35:32, 06-01-05
hahaha tede i fokus...tych kawalkow fokusa to bym nawet nie chciala przesluchac a tede chociaz jest znany nie jest najlepszy...pominieto tu kawalki molesty i kilku innych wykonawcow

anonim
Autor: MaziR   Link do posta
13:04:44, 06-01-05
To że wszyscy te kawałki znają jest dość przesadzona bo niewielu ludzi zna na wskroś taki dobry kawał polskiego hip-hop'u!!!

anonim
Autor: b4   Link do posta
13:18:37, 06-01-05
najbardziej mi tu jednej piosenki brakuje no w zasadzie wiecej ale to sprzed roku 2ooo... wiec czego mozna sie spodziewac haihair - nie ejstem kurwa biznesmenem... tobyl przezajebisty hit... a tu co ?! pozdro

anonim
Autor: Szponcica   Link do posta
13:47:14, 06-01-05
znam wszystkie te kawalki i sa w huj wyjebane w kosmos.....

anonim
Autor: SPR   Link do posta
13:47:48, 06-01-05
a do nowinuf maga mial byc teledysk scenariusz nawet jest na pfk1.prv.pl

anonim
Autor: Szponcica   Link do posta
13:48:27, 06-01-05
.....artykół tez jest lajtowy

magieraa_
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:22:16, 06-01-05
nie wsadziliście tu konewki łony ? :| jak mogliście ? :D *PEACE

anonim
Autor: sdfg   Link do posta
15:12:40, 06-01-05
moim zdaniem jezeli tak podchodzi sie do sprawy to do kazdego lepszego kawalka powinni robic teledysk. heh

Yxel
Autor: Yxel   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:14:11, 06-01-05
fajny artykul znam to 6 piosenek

paradox-sap
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:20:20, 06-01-05
Łona - Konewka !!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie na koncertach jest szał.... "MAM Konewke w ręce lewej"

góru
Autor: góru   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:35:50, 06-01-05
zadnego kawałka SLU!! Połowa kawałków Peji & Decksa to klasyka!! nietylko z płyty "Na Legalu?"!! Dużooo jest tego!!

mtv-ziolo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:10:46, 06-01-05
Autor: MAQ20 Dodany: 2005-01-05 21:23:55 Host: ---.internetdsl.tpnet.pl czemu nikt nie wyminia zadnych kawalkow Eldo ? przeciez on ma wypasone niektore kawalki Bo tu nie chodzi o wypasione tylko o znane. I wogole mowicie ze nie bylo tego czy tamtego, ale czy na prawde tak duzo osob zna "Blok" czy "40%"? Nie wiem, nie nazwalbym ich kultowymi

...
Autor: ...   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:20:56, 06-01-05
jol dzieciaki chcecie prawdziwa parszywa dwunastke to sprawdzcie to ( w mojej pojawiaja sie tez te kawalki co wyzej ale ogolnie chyba ja mam racje w doborze kawalkow) jesli wy "hiphopowcy" wogole znacie te kawalki he he : 1. Drin za drinem - Tede & Veto 2. W witrynach odbicia - WWO 3. 40 stopni w cieniu - Trzyha ( w skladzie Tede i Ceube i Marian ) 4. Latajcy Holender - Pijani Powietrzem 5. Cudaniewidy - Ego & Pokahontaz 6. Ja to ja - Paktofonika 7. Agresja - Fu na plycie 600 volt 8. Ukryty w miescie krzyk - Pezet & Noon 9. Ja i Ty - Numeraz 10. Jaram jaram - Trzyha/Warszafski deszcz 11. Sie zyje - Molesta 12. Relaksuje - Trzyha/Warszafski deszcz moim zdaniem te kawalki sa sto razy lepsze niz te co przedstawil autor artykulu. po cholere tu sie pojawil flexxip no bez przesady kto wogole zna te kawalki to jakis ich koleszka musial pisac bez kitu. prawda jednak jest taka ze nawet ja popelnilem blad bo jak zaczelem kalkulowac te wszystkie kawalki bez teledyskow to wyszlo na to ze byloby ich drugie tyle albo jeszcze wiecej ale chcialem wam pokazac ze ten kto kompletowal te powyzsza 12tke nie mial zupelnie racji bo wsadzil tu kawalki z dupy bez kitu z dupy - jak nie znacie moich propozycji to wspolczuje bo na tym porzadny chlopaczyna sie musial wychowac te kawalki to legenda polskiego hh. polecam kazdemu gowniarzowi aby sobie sciagnal. dalem tu tez nowy kawalek numera bo choc plyte wydal slaba to ten jeden kawalek jest kozak. sam nie przepadam za romantycznymi klimatami lae numer zrobil to z klasa a nie jak ... a zreszta nie o to sie tu rozchodzi he he pozdro kochana Polsko

anonim
Autor: wartolini   Link do posta
18:04:56, 06-01-05
ja stawiam na owal/emcedwa ft. piec dwa - przepraszam i tede - mroz

anonim
Autor: rybi_w2p   Link do posta
18:36:50, 06-01-05
eeee ty "..." napewno ci chodzi o kawalek numera? czy moze o fu? bo plytki raza nie slyszalem ale na fu jest cus takiego:/a co do 12 kawalkow to kazdy moze zredagowac wlasna taka liste bo wychowywal sie na innych tasmach i koniec to po co te klutnie... dla szalonych 14 by sie znalazly jakies kawalki MEZO bez klipow a wtedy to byl by dopiero szal baj najt (w internecie:D)

anonim
Autor: fantom_z_bew'u   Link do posta
19:36:49, 06-01-05
znam z tego 7 kawałkow ale chetnie przelsucham reszte ...

anonim
Autor: ziomziomziom??   Link do posta
21:32:00, 06-01-05
a Bas i Gutek - Protest ?

anonim
Autor: mokotow warszawa   Link do posta
22:04:06, 06-01-05
ja nie znam tylko tej "fiesty"... ale rzeczywiscie, ta lista nie wydaje mi sie zbyt trafna. to maja byc kawalki bez teledyskow, ktore wszyscy znaja, tak? no to wlasnie, "sie zyje" chyba nie mialo teledysku a kto tego nie zna? czy wlasnie dla osob z okolic warszawy "40 stopni w cieniu" - to musi byc znane! a niektore z waszej listy to wedlug mnie kawalki o ktorych jakos bardzo malo bylo slychac... ale zreszta, co tam! :D KTO JEST SUPER I KTO MOC MA ? ? ?

Bravo_Girl.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:25:56, 07-01-05
my jestesmy wszystkim, to my kreujemy rynek w kurwe. BRAVO GIRL !!

Abjasz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:58:57, 07-01-05
spoczny artykul :]

jajo1920
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:30:16, 07-01-05
mokotow warszawa - to załujj!

Kopruch
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:42:32, 07-01-05
hmm... dobrane doskonale, w sumie pomyslalem ze mozna by z tego wyjebac "mroz" ale jak se pomysle o "WYGLADAM NA RAPEEERA" to az sie lezka w oku kreci :) Widze ze ktos w koncu docenil Czas i Fieste. I popieram zdanie wspolwyznawcow: Konewka albo Kawa!

anonim
Autor: Magik R.I.P.   Link do posta
20:11:40, 07-01-05
ja tam bym cala kinematografie wybral ale moze jestem zbyt stronniczy (w koncu to maja byc znane wiekszosci a nawet wszuystkim wałki) a co do nowin Magika to jush na pewno powinien ten track byc na tym zestawieniu, chociaz cala ta lista tak szczerze to mnie zdeqa smieszy "wałki znane" dla mnie jest raczej podział na wałki dobre średnie lub złe ale to jest biznes wiec takie zestawienie jest obecne Pozdro dla wszsytkich fanow PFK i oczekujacych na plytke pokahontaz no i dla wszystkich innych (trzeba byc otwartym i pozytywnie nastawionym do innych:)

anonim
Autor: pti   Link do posta
21:55:37, 07-01-05
primo po pierwsze: obok podpisu podawać wiek piszącego opinię primo po drugie: widać w opiniach, kto ma mleko pod nosem (pewno wszyscy zaczęli słuchać hip hopu przed 2000) - hej, suczkoluby primo po trzecie: artykuł ciekawy, bo nie taki jak zwykle, ale... primo po czwarte: na liście tej powinno być parę numerów z legendarnych już nagrań, np. WuWuA, Smak Beat, Chleb powszedni - to się zna, a nie widziało (chyba, że na sjeście w przedszkolu, w półśnie niedorostka) pozdr dla szczerych

anonim
Autor: Fudal   Link do posta
23:51:00, 07-01-05
Moim zdaniem dorzucil bym do "parszywej12" 3 kawalki i zrobil 15mc hehehe:P !Bas i Gucio - Protest !! Latajacy Holender - Pijanych powietrzem !!Nowiny -Paktofonika (Magik) - brak teledysku i tylko raz grany na koncercie a wszyscy go znaja!!

anonim
Autor: piczon   Link do posta
00:45:17, 08-01-05
powinni wrzucic kawalek molesty- aluminium szelesssssssci :P

anonim
Autor: pioter   Link do posta
14:56:39, 08-01-05
naprawde dobry artykuł... naprawde pomysł łączący dwa klipy (Flexip i Łona) jest wyjebany... może to jest pomyśł żeby łczyć klipy ukazując koneksje (aha zdecydowanie zabrakło innych kawałków które wszyscy znają np "Relaksuje", "koneksje") w polskim HH. w ten sposób można by sie ustrzec przed zaistniałą falą hiphopolo. WSZYSCY POLSCY RAPERZY vs hiphopolo. hymn polskiej rap sceny... "kurwy co ukradły Hip Hop odnajde..." czyli w skrócie "Odzyskamy Hip Hop"

anonim
Autor: ja dupie   Link do posta
15:57:54, 08-01-05
przefatalny art, widze seba ze calkiem niezle wladasz jezykiem z bravo, bravo girl i twista, mozna powiedziec ze jestres"zaczepistym ziomem", ktory lubi "hardkorowo pojechany styl", "siemaszka ziomalu" - "dobra akcja", ja pierdole jaka farsa, ale targetem jest przeca mlodsza publika o nizszym ilorazie intelegiencji wiec luzik..."narazka"

anonim
Autor: Dominik WWW   Link do posta
23:48:07, 08-01-05
moim zdaniem ten artykuł pisał jakiś dzieciak, idiotyczny pomysł ta parszywa dwunastka polskich kawałków bez klipów

anonim
Autor: cabanos   Link do posta
10:04:13, 11-01-05
moze jeszcze WWO - "Krew Ziemi Sól" to jest dopiero kozak.

janek_prt
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:25:58, 12-01-05
oks ja teraz zrobie swoją liste :) 1. Siedem Łez - Chwile z życia 2.WNB ft Głos ulic - Jak oka strzeż 3.Onar - Osobiście 4.Dj Buhh - Wyścig Szczurów 2 5.Borixon - Rap daje mi siłe 6.1z2 - Bezemnie 7.Flesh - Prosto z duszy 8.Slums Attack - I nie zmienia się nic 9.Dj Buhh - Abonent 10.Borixon - dla EM 11.CeHA. Jak to się stało 12.1z2 - Jeszcze raz nie poukładałem tego od najlepszego do najgorszego bo na serio nie wiem co jest najlepsze ale wszystko warto przesłuchać (wiecie ja jestem fanem Meza i bym tu wszystkie jego 12 piosenek wstawił ale on sobie do wszystkich teledyski ma robić dowiedziałem się z pisma Mezo-szkoła-mama) Buhahaha teraz to w nawiasie świrowałem liczą się prawdziwi jedno jest pewne :) a jak lubisz meza to mów że słuchasz RNB polskiego POZDRO

anonim
Autor: RODOWITY POZNANIAK   Link do posta
13:45:59, 12-01-05
ZAPOMNIELIŚCIE O NAJLEPSZYM KAWAŁKU JAKI KIEDYKOLWIEK BYŁ W POLSKIM HIP-HOPIE Slums Attack - I nie zmienia się nic

anonim
Autor: pan pamparam   Link do posta
22:12:33, 12-01-05
"Od lata 2003 roku wszystkie pusie mają być gładkie jak głowa skinheada." - hehe cóż za trafne określenie - mam kuzyna skinheada (ale nierasiste) i kuzynke z wygolona pusia. czyli łysość rodzinna

JĘDKER REALISTA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:18:48, 15-08-05
A PIERDOLISZ PICZKO - NIE ZNASZ SIE NA RAPIE I FELIETONY PISZESZ . ELO

SaCHeN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:06:36, 15-02-06
jeszcze \"śródmieście południowe\" ZIP

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-202-172.compute-1.amazonaws.com (3.94.202.172). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.