Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Po pierwsze wiara, po drugie muzyka - wywiad z Eldo

Po pierwsze wiara, po drugie muzyka - wywiad z Eldo

Autor: Jacek Kowalski

Dowiedz się więcej o: Eldo.

W dzisiejszych czasach, gdy wiele osób twierdzi, że książki powinny być tylko ozdobą na półkach, a "religia to opium dla mas", istnieją jeszcze ludzie, którzy pragną zdobywać wiedzę i dążą do prawdziwego poznania Boga. W dodatku potrafią to doskonale połączyć z hip-hopowym bitem. Sprawdźcie co do powiedzenia na temat Boga, wiary i religii i ma warszawski raper - Eldo.

Chciałem porozmawiać z Tobą o rzeczy chyba najważniejszej w Twoim jak i Ů

Kiedyś usłyszałem bardzo mądre słowa: "jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu". Czy Ty też coś takiego zauważyłeś w swoim przypadku?
Eldo: Bodajże Pascal powiedział, że jeżeli nie wierzymy w Boga, a tak naprawdę Bóg jest, to tracimy wszystko, wszelką szansę na zbawienie. A jeżeli Boga nie ma, a w Niego wierzymy, to tak naprawdę tylko staramy się być dobrymi ludźmi i nic nie tracimy, wręcz zyskujemy. Człowiek powinien żyć według jakiegoś systemu etycznego czy moralnego, który polega na tym, żeby nie robić nic złego drugiemu człowiekowi. Ta myśl ma wielką tradycję, bo w Biblii jest powiedziane: "mierz innych ludzi miarą, którą sam chciałbyś być mierzony". Kant później nazwał to imperatywem kategorycznym i powiedział: "postępuj z taką zasadą, wobec której chciałbyś, aby się stała prawem powszechnym". A sprowadza się to do zwykłego przysłowia: "nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe". Staram się w ten sposób żyć. Staram się stać z boku wszystkich wydarzeń. Ludzie powinni traktować religię jako pewien system wskazówek do tego, w jaki sposób poprawiać swoje życie. Niestety często jest ona traktowana jako ślepy instrument do działania, a wtedy rodzą się tragedie.

Zanim przeszedłeś na islam byłeś katolikiem...
Eldo: Nie do końca mogę powiedzieć, że byłem katolikiem. Jestem ochrzczony, mam komunię, tak jak większość ludzi w Polsce. Choć gdyby dzieciom zabrano prezenty na komunię to połowa z nich pewnie nie chciałaby się na nią w ogóle wybierać. Bo największa frajdą na komunii jest zegarek i walkman, który dostaniesz. Właśnie religia powinna oczyszczać intencje, a nie zawoalowywać. Religia chrześcijańska powinna się oczyścić z wszelkich świąt, które mają swoje źródło w wierzeniach pogańskich. Np. Zielone Świątki to jest przecież święto pogańskie, a zaadoptowane do kościoła po to, żeby przekonać pewne osoby, żeby kultywować tradycje, które ludzie kultywowali. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z wiarą. Dla mnie wszelkie święta kościelne nie mają nic wspólnego z wiarą. Co to zmienia? To jest dzień jak każdy inny. Narodziny Boga można świętować codziennie i Jego śmierć można opłakiwać codziennie, myśleć o tym, starać się, żeby to wpływało na twoje życie, a nie raz w roku udawać, że jest coś szczególnego, a następnego dnia o tym zapominać. To jest bez sensu. Taka wiara tylko w niedzielę nic nie zmienia w życiu człowieka.

Właśnie, w Polsce mamy niby 90% ludzi deklarujących się jako katolicy. Są to ludzie ochrzczeni, ale bardzo niewielu ma jakąkolwiek świadomość swojej wiary...
Eldo: To jest właśnie przykre, że ludzie się nie edukują, nie interesują się... Ale tak samo jest z każdą religią. Są buddyści, którzy nie mają zielonego pojęcia o buddyźmie, są muzułmanie, którzy w życiu w meczecie nie byli. Jesteśmy tylko ludźmi. Jakąś drogą trzeba postępować. Staram się nie oceniać ludzi. Dla mnie nie liczy się to, czy ktoś jest w meczecie 10 razy dziennie, 50 razy dziennie czy raz na rok. Ważne jest, aby być dobrym człowiekiem. W Koranie jest napisane coś takiego: obojętnie czy jesteście chrześcijanami, żydami, muzułmanami, jeżeli jesteście dobrymi ludźmi i tak pójdziecie do nieba. Więc nie sądzę, żeby Bóg miał jakieś szufladki i mówił, kto może wejść do nieba, a kto nie. Wydaje mi się, że możesz być ateistą i żyć w sposób uczciwy, dobry i generalnie wszystko będzie w porządku. Tak mi się wydaje...

Interesuje mnie Twoja decyzja o przejściu na Islam. Nie była ona chyba prosta. Na pewno długo musiałeś się nad nią zastanawiać. Interesowałeś się wcześniej tą religią?
Eldo: Islamem interesowałem się odkąd pamiętam. Na historii zawsze ciekawiły mnie podboje Arabów i tego typu rzeczy. W końcu poznałem dziewczynę, która podrzucała mi płyty wykonawców, którzy byli muzułmanami. Sam też zacząłem wyszukiwać rzeczy z tym związane. Któregoś dnia wróciłem do domu i pomyślałem, że trzeba zacząć jakoś porządkować swoje życie. Przestałem jeść wieprzowinę, pić alkohol. Pół roku trwałem w takim stanie zawieszenia, w końcu uznałem, że Islam jest tą religią, w której odnajduje sposób w jaki chciałbym traktować wiarę w Boga, całkowite poddanie się Jego woli. Mam wolną wolę, decyduję o swoich czynach, a to, że wszystko jest zapisane nie zależy ode mnie tak naprawdę. Wierzę, że wszystko ma jakąś przyczynę i że wszystko zdąża ku czemuś. Jakakolwiek jest moja rola na tym świecie, to akceptuję ją z pełną odpowiedzialnością tego, jaki jestem. Każdą chwilę traktuję jako taką, która miała się zdarzyć. Może to jest troszkę taki fatalizm. Od jakiegoś czasu uporządkowało mi to totalnie życie. Nie mam żadnych problemów, niczego nie wymagam tak naprawdę. Cieszę się strasznie z tego co mam. Tam na górze naprawdę ktoś mnie lubi... To była długa i przemyślana decyzja pod wpływem kobiety, którą bardzo kocham i której wiele zawdzięczam. Zdobywanie wiedzy poprowadziło mnie do tego, aby odkryć Islam.

Wspomniałeś, że masz wolną wolę. Na swojej solowej płycie używasz stwierdzenia, że ludzie wierzą w "pozorną wolność". Czym jest ta "pozorna wolność"?
Eldo: Ludziom się wydaje, że mogą robić wszystko i nie poniosą za to żadnych konsekwencji. Wielu ludzi mówi "chrzanić to", po prostu żyją chwilą. Owszem, też żyję chwilą, ale czuję pewną odpowiedzialność. Wierzę w to, że jesteśmy tu tylko 5 minut w tym globalnym rozrachunku. A ja chciałbym być szczęśliwy nawet jak umrę. Jestem osobą inteligentną, jestem osobą, która studiuje i wszelkie metaforyczne przedstawienie nieba nie trafiają do mnie w ogóle. Wręcz zupełnie inaczej to sobie wyobrażam. Intelekt jest na tyle rozwiniętą rzeczą w człowieku, że nie może przestać istnieć. Jest to pierwiastek tak niezależny od naszego ciała, że musi w jakiś sposób trwać. Nie można go unicestwić. Choć ta moja odpowiedź jest taka trochę hipotetyczna, nie mogę zgłaszać żadnych koncepcji, bo niektórych rzeczy nikt z nas tak naprawdę nie wie. Każda chwila dostarcza mi dowodów na to, że Bóg istnieje i nie mamy się o co martwić, jeżeli tylko jesteśmy dobrymi ludźmi.

Na "Eternii" porównujesz się też do Ikara, człowieka, który troszkę przesadził z wolnością...
Eldo: To jest raczej metafora związana ze sztuką, z tym co robię. Chodzi mi o to, żeby uderzać w coś czego jeszcze nie było, wykraczać poza coś co mam. Chcę tak lecieć, chce robić coś takiego, obojętnie jakie będą tego konsekwencje. Ale to jest tylko kwestia dotycząca tego co robię artystycznie.

W utworze "522" opowiadasz o podróży autobusem między studiem Noona a meczetem. Jest w Twoim życiu taka łączność między muzyką a wiarą?
Eldo: Są to po prostu dwie najważniejsze rzeczy w moim życiu. Wiara w Boga będzie u mnie zawsze na pierwszym miejscu, a muzyka zawsze będzie na drugim. Religia daje mi spokój wewnętrzny, a muzyce zawdzięczam to, kim w tej chwili jestem. Ten autobus jest właśnie takim łącznikiem, przedstawia on drogę przez całe moje życie, od pętli do pętli.

Zacytuję Twoje słowa z "Ep+" Grammatika: "Wciąż żyję słowem Księgi, Ją czytam i nie myślę o tym co złe, bo życie chcę mieć tylko czyste..."
Eldo: To są strasznie stare czasy. Staram się realizować wiele rzeczy, które są napisane w Świętym Koranie, choć nie wszystkie, zdaję sobie z tego sprawę. Jak wcześniej powiedziałem jestem tylko człowiekiem, nie jestem perfekcyjny. Za złe rzeczy, które robię będę musiał odpowiedzieć. Zdarza mi się błądzić, tak jak każdemu. Tylko Bóg jest w stanie działać w ten sposób, który jest jedynym sposobem na wykonywanie tych rzeczy.

Jestem katolikiem, Ty jesteś muzułmaninem. Wierzymy w tego samego Boga, ale różnią nas pewne dogmaty. Czy między katolikami i muzułmanami może istnieć sensowny dialog?
Eldo: Ten dialog musi wynikać z pewnego zrozumienia nawzajem obu religii. Dlatego, że cały ekstremizm islamski bierze się z braku edukacji. To ma swoje bardzo głębokie przyczyny takie jak bieda czy wykorzystywanie przez zachodnie kraje. Bóg jest jeden, a w związku z tym, że studiuję filozofię wszelkie dogmaty działają na mnie alergicznie. I Biblia, i Koran, mimo, że są to pisma objawione, to ewoluowały razem z człowiekiem. A więc jakaś dawka naleciałości jak to się kształtowało w kulturze jest w nich zawarta. Jeśli katolicy poznają Islam, a muzułmanie religię chrześcijańską to tak naprawdę przyjdziemy do siebie i przybijemy piątkę. Bo o co mamy się kłócić? O to, że jedni mówią, że jest jeden Bóg, a drudzy mówią, że jest jeden Bóg? Przecież mówimy o tym samym, tylko używamy troszkę innych sformułowań. Jeżeli weźmiemy modlitwę "Ojcze Nasz" i "Al fatihę", surę otwierającą Koran, to zobaczymy, że mówią one dokładnie o tym samym. Jest to jakąś logiczną konsekwencją rozwoju myśli dotyczących Boga w historii człowieka. Buddyzm, judaizm, chrześcijaństwo, islam - nie ma żadnych więcej religii. Ludzie powinni zdać sobie sprawę z tego, że to nie jest walka brodatego Boga ze złotym posążkiem Buddy, czy z Bogiem, który nie wiadomo jak wygląda, bo islam nawet nie próbuje mówić o Jego wyglądzie. To nie jest tak, że siedzą sobie starsi panowie w niebie i grają pionkami na szachownicy. Bóg jest jeden i wydaje mi się, że te porozumienie jest jak najbardziej możliwe. Z tym, że musi do niego dojść po tym, jak lepiej się poznamy. Inaczej będziemy się siebie bali.

Dowiedz się więcej o: Eldo.


Informacje o artykule
Data dodania:2004-12-31
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.00 (9)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Jacek Kowalski Jacek Kowalski  rap graffiti breakdanceJacek Kowalski

anonim
Autor: Ian   Link do posta
11:42:59, 31-12-04
DOchodze do wniosku, że LDK jest jednym z namądrzejszych MC`s w Polsce.

anonim
Autor: teka_xbp   Link do posta
11:44:07, 31-12-04
Świetny wywiad, Eldo dobrze prawi.

anonim
Autor: k.o.   Link do posta
11:45:46, 31-12-04
Ale Eldo pierdoli.Nudza mnie takie wywiady. Każdy ma swoja droge i wiare.Po co piszecie że ten wywiad warto przeczytać pod koniec roku? I co mam wyciągac wnioski z jego słów, niech sobie żyje jak chce . Próbujecie wkręcać jakies autorytety jazdy jebie to w huj.Jak będe chciał Boga to sobie go sam poszukam a nie przez Eldo.

anonim
Autor: doniu PGR   Link do posta
11:46:55, 31-12-04
krzysiu co ty tu robisz!

czrny_pień
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:47:56, 31-12-04
Szanuję Eldo jako artystę, ale trochę nachalnie cały czas przypomina, że studiuje filozofię. Ten imperatyw kategoryczny, i inne po co to? Można odpowiadać prościej. Poza tym, jako niby czlowiek żyjący w zgodzie z Bogiem, etycznie i morlalnie poprawny, nie powinien młodym ludziom na koncercie opowiadać, że czasami lubi się przespać z jakaś fanką (byłem świadkiem owej wypowiedzi). Pozdrawiam

anonim
Autor: MeToDa_iF   Link do posta
11:51:54, 31-12-04
POZDRO ELDO.WYPAS WYWIAD,MĄDRE SŁOWA.3MAJ SIĘ.PEACE RÓB SWOJE!!!!!!!!

woskulski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:01:29, 31-12-04
swój człowiek na swoim miejscu najważniejszym słowem tego wywiadu jest moim zdaniem - dialog. Przenieśmy go nie tylko w dyskusji o wierze i Bogu ale i do życia codziennego a wtedy będzie tylko lepiej. Po co piszecie że ten wywiad warto przeczytać pod koniec roku? Moim zdaniem w tym szczególnym dniu dokonujemy swoistego rachunku sumienia, choć powinniśmy to robić każdego dnia, ostani dzień roku skłania do refleksji, to na Nowy Rok masz postanowienia, itd... pjona Leszek

anonim
Autor: Adam Małysz   Link do posta
12:02:09, 31-12-04
Kurwa wczoraj byłem trzeci dzis znowu to samo miejsce!!

anonim
Autor: pat 71   Link do posta
12:02:30, 31-12-04
Moim zdaniem kazda religia to zlo!!! a poszukiwanie boga to juz inna sprawa!!! nie wyznaje zadnej religii, a wydaje mi sie ze wierze w istnienie boga duzo bardziej niz 90 % ludzi w tym kraju!! pat 71

dJ)(ZuHH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:10:04, 31-12-04
i tak go nie lubie bo on nie lubi Tedzika !!!!!!! CHWDP Eldoka i tyle dzieciak

CymaN
Autor: CymaN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:14:33, 31-12-04
dJ)(ZuHH ===> Jestem z Tobą, a pozatym uważam, że Eldo to kiepski raper, a jeszcze gorszy frystalowieć, a pokazał to w płocku. Pozdro Bazele...

anonim
Autor: michal_lask   Link do posta
12:21:56, 31-12-04
Co wy mówicie, jak zobaczyliście na początku wywiadu ze jest o religi to go mogliscie nie czytać. A ja też nie lubie tedzika i co z tego.:|

anonim
Autor: dilowanie rąk niebrudzi   Link do posta
12:24:34, 31-12-04
mnie szcerze mówiac gówno obchodzi w co wierza raperzy polscy

anonim
Autor: gosc   Link do posta
12:30:47, 31-12-04
Na okładce ,,Eterni" jest napisane : Autobus 552,a Eldo rapuje 522 :) Przyznam sie ze mam kazdy oryginał z Eldoką bo szanuje tego gościa

anonim
Autor: Never_mind:-]   Link do posta
12:34:06, 31-12-04
Najinteligentniejszy polski raper Mistrz Ma pojęcie o czym gada

anonim
Autor: ręce opadają   Link do posta
12:38:15, 31-12-04
Do czrny_pień ®. Czlowieku jak możesz pisac, ze on za duzo razy pisze ze studiuje filozofie ze mówi madre slowa, ze mozna to bylo napsiac prosciej. Człowieku wysoko rozwiniety intelekt i elokwencja to nie powod do wstydu, zeby unikac tekich slow!!!!!!!!! Ręce opadają... człowieku twoja inteligencja na mózg Ci pada

czrny_pień
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:54:21, 31-12-04
Ciekawe, w ogóle, gdzie jest mój post... czyżby admin go usunął, bo był zbyt przeciwko systemowi? Dziwne i śmieszne. Do "ręce opadają": człowieku, smutno mi się robi, gdy czytam takie sformulowaniea "wysoko rozwiniety intelekt i elokwencja", ktora sa jakby prosto wyjete z podrecznika do polskiego. Trzeba bylo dokladnie przeczytac to, co napisalem: szanuje tego artyste, ale aby pokazac, ze sie jest czlowiekiem inteligentym, to nie trzeba na kazdym kroku szastac cytatami i powolywac na autorytety, bo to wtedy brzmi troche dziwnie, bardziej jak erystyka (wiesz co to w ogole jest??? nie wydaje mi sie...). "Rece opadaj" ton twojej wypowiedzi pasuje mi do tepawego ch;lopczyka slepo zapotrzonego w hip -hop, ale coz... moze kiedys dorosniesz.Pozdrawiam.

czrny_pień
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:55:21, 31-12-04
a post jest na gorze, nie zauwazylem, ale to nie zmienia reszty.

dobryczlowiek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:57:32, 31-12-04
Eldo dobrze gada.... i tyle. tylko czemu na tym portalu o religii jest? wiem ze on jest raperem ale powinny byc pytania dot muzyki a nie religii.. mimo wszystko facet dobrze mowi.. ciekawe jakby Tede o tym gadal.. pewnie w drugim zdaniu by juz o malatkach i bezelach nawijal.. pozdro. szczesliwego nowego roku wszytskim zycze. pokoj!

anonim
Autor: kej aj si   Link do posta
12:58:26, 31-12-04
a ja zawsze go szanowalam i nadal bede. i jezeli takie pustaki jak wy nie mozecie zrozumiec sensu tego wywiadu to lepiej nie wypowiadajcie sie.

anonim
Autor: miaru   Link do posta
13:01:25, 31-12-04
Muze Eldoki mozna sluchac caly czas. Chlop mowi o zeczach ktore nurtuja kazdego myslacego czleka. Nawet jezeli czasem nie zgadzam sie z tym co ma do powiedzenia (za duzo dobroci w niektorych sytuacjach ktore opisuje, nie potrafie odwrocic policzka tak jak moze powinieniem ale czasem skurwysynow trzeba skopac), to chlop daje duzo do pomyslenia. Wszystkiego najlepszego w 2005 Eldo. miaru

szpoik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:11:29, 31-12-04
Eldo gada mądrze :)

anonim
Autor: Aveu$z   Link do posta
13:14:44, 31-12-04
Eldo robi dobry rap, wywiady prasowe z Nim też są spoko, ale dziwi mnie fakt, że w wywiadach telewizyjnych mówi jak chłopczyk po zawodówce. Osiągnał pewien sukces w Polsce i teraz wyraźnie widać, że kreuję się na najmądrzejszego MC's w kraju.. no ale są pewnę granicę, czytelnik patrząc na wywiad powinien sam stwierdzić jak jest z inteligencją osoby pytanej, a nie że ta wyjeżdza z tekstami : "Jestem osobą inteligentną, jestem osobą, która studiuje(...)" - no dobrze, ja też zamierzam studiować poza tym w kraju liczba studentów jest spora, ale czy tak należy się z tym obnosić.. to o niczym nie świadczy, bo tak jak Eldo uważa że można być wiernym swej religii nie chodząc do kościołą/meczetu, tak samo można być inteligentnym nie studiując. Poza tym dla mnie jest On hipokrytą, sam krytukuje złoto na szyjach raperów, a coż można dostrzeć u Niego na koncercie hehe... sami sobie to oceńcie, to była tylko moja subiektywna opinia.

avengarda
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:40:02, 31-12-04
Takich raperów chce słuchać! Eldo jest osobą inteligentna i gdyby mnie spytał jakiś małolat jaką płytę kupić to bym bez wahania wskazał Grammatik, miałbym pewność, że dzieciak nie zejdzie na złą drogę. Czekam niecierpliwe na Grammatika, jak pewnie sporo osób

DeeDee_m2s
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:00:02, 31-12-04
dla mnie najlepszy polski raper.ma najlepsze teksty. na free nie jest najlepszy ale to o niczym nie swiadczy bo wole sluchac go na plycie w kazdym kawalku na poziomie niz Tedego ktory teksty ma mizerne i do tego na free tez najlepszy nie jest.no chyba ze we włazeniu w slowo. prawda ze Eldoka troche za bardzo obnosi sie z tym ze jest tym muzulmaninem, dupczeniem o religii i byciem studentem. chociaz patrzac z drugiej strony ma sie czym chwalić.

anonim
Autor: daw   Link do posta
14:01:35, 31-12-04
robi robote

Matthew
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:30:04, 31-12-04
Ludzie po trzech pierwszych odpowiedziach zmieniam zdanie o muzumaninach, a nie przeczytałem jeszcze do końca. A Eldo to naprawde najmarzejszy raper w Polsce!!! Czytam do konca to sie potem jeszcze wypowiem...

Rapher
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:39:35, 31-12-04
Eldo dobrze mówi. Trzeba piątkę przybić :)

anonim
Autor: misiek HWRO cRU UKf   Link do posta
14:43:22, 31-12-04
Eldo moim zdaniem dał dobry wywiad tylko jedna rzecz jest troche irytujaca bo chyba zapomniał ze nie wszyscy studiuja filozofie i mogł sie wypowiadac normalnym jezykiem nie naukowym bo ogolnie to chodzi o luzik nie pokoj!!

anonim
Autor: misiek HWRO cRU UKf   Link do posta
14:45:20, 31-12-04
zprosotowanie o luzik i o pokoj pozdrawiam

Nałęcz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:58:48, 31-12-04
Chylę czoła.

anonim
Autor: Evidence   Link do posta
15:03:30, 31-12-04
Madre slowa Eldo udowadnia ,ze jest najiteligentniejszym polskim mc.Zgadzam sie ze spora czescia jego opinii (choc rzeczywiscie z tym imperatywem kategorycznym to troche przegial)Pozdro Eldoka .

anonim
Autor: frez_71   Link do posta
15:23:07, 31-12-04
"nie lubie eldo bo on nie lubi tedzika" <-- mistrzostwo lansu ^^ poprostu zenada. jak lubie tedzika to mam nie lubic eldo? co wy, dzieci w piaskownicy? lubie obydwu raperów bo obaj są dobrzy. fakt - różnią sie znacznie, ale swoja robote wykonują dobrze. eldo wybral bardziej filozoficzną droge a tede bauns, co w tym zlego? rap jest dla ludzi. peace.

Mlody182
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:29:39, 31-12-04
Wielki respect dla niego!Szanuje go za to co robi!Chociaz jest jeden inteligenty MC i nie nawija o nastkach i grubych melanzach(jak TEDE)!Pozdro 4 all :D

Mlody182
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:31:05, 31-12-04
Zgadzam sie z toba frez_71!Pozdro dla ciebie!:]

anonim
Autor: łoj   Link do posta
15:48:29, 31-12-04
Eternia - najmadrzejsza plyta jaka kiedykolwiek slyszalem (nie mowie tu tylko o rapie). Eldo - Eternia to jego plyta - i wszystko jasne Na prawde, wielki szacunek

anonim
Autor: nie powiem i chuj   Link do posta
15:55:43, 31-12-04
wracajac do bitwy w plocku chociaz nie wiem po co to wymiatal tam pezet eldo sie nie popisal no ale co z tego jezeli swoja inteligencja wgniata tedzika i wszyskich bezeli razem w glebe. Pozdro dla tedego pozdro dla eldo pozdro dla pezeta pozdro dla OSTR. P.S. A wyzywajcie odpowiednich panow z UMC POZDRO @LL a nie ludzi robiacych dobry Hip Hop

Matthew
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:26:35, 31-12-04
Kurde Brawo Eldo jest najbadziej madrym raperem w Polsce. Kiedys nienawidziłem muzumanów, ale teraz zmieniam zdanie. Zeby tylko wszyscy muzumanie na całym Świecie tak postępowali to by było OK. Jestem katolikiem i to dosc wierzacym i zgadzam sie z słowami Elda w 100%, ale swojej wiary nie zmienie! POZDRO

SMG
Autor: SMG   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:30:26, 31-12-04
no to zonk................ jestem pod wrażeniem..... tyle, madre słowa

anonim
Autor: Kah   Link do posta
16:36:52, 31-12-04
"A wyzywajcie odpowiednich panow z UMC" - proponuje nie wyzywać, po prostu zamknąć ten temat, jeśli interesuje nas dobry hip hop (a wydaje mi się, że 99 procent ludzi tutaj tak) to nie warto wogóle mówić o Liberze etc. bo czy to jest jeszcze hip hop... A co do wywiadu to fajnie, że ktoś potrafi powiedzieć coś naprawdę sensownego nie koniecznie o muzyce i niesie jakieś przesłanie, a wiwiad ten chyba niesie pozytywne przesłanie (dla mnie na pewno)... Szczęsliwego Nowego Roku for all...

korzen7
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:55:39, 31-12-04
Eldo mowi to co mysli jak kazdy, a patrzac na jego poglady wcale nie mozna stwierdzic czy naprawde jest najinteligentniejszy. Mi sie podoba tylko to ze chce byc dobrym czlowiekiem, a reszta to zwykla rozmowa o wierze. Mysle ze 90% osob z forum byloby w stanie przeprowadzic taka rozmowe i nikt by nie powiedzial o super inteligencji.

dareks85
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:59:18, 31-12-04
.

anonim
Autor: Hatcher   Link do posta
18:29:01, 31-12-04
Ale Eldo pierdoli.Nudza mnie takie wywiady. Każdy ma swoja droge i wiare.Po co piszecie że ten wywiad warto przeczytać pod koniec roku? I co mam wyciągac wnioski z jego słów, niech sobie żyje jak chce . Próbujecie wkręcać jakies autorytety jazdy jebie to w huj.Jak będe chciał Boga to sobie go sam poszukam a nie przez Eldo. - autor K.O. ja wywnioskowałem z tego to iż w nowym roku powinnyśmy być lepsi dla siebie samych, szanowac siebie i swoje poglądy.

anonim
Autor: Adam Małysz   Link do posta
18:30:12, 31-12-04
kurwa mać ostatnio byłem 3, i znów wygrał jebany Ahonen no i ten pedał miał jeszcze dobry wiatr i był 2, norweg jebany.Ale chłopcy niebójcie nic bo mimo kaca i tak wygram w nowy rok.Pisss i pamiętajcie oglądjcie mnie w akcji

anonim
Autor: ZAjebisci jestescie<Jotuze><edlo>   Link do posta
18:38:39, 31-12-04
Ci co najezdzaja na eldoka bo lubia tedzika to niech lepiej sobie wezma plyte eldo''eternia'' lub''EP+''Grammatika i ja dobrze przesluchaja....i dowiecie sie ze on mowi prosto z serca a nie o jakichs tam pierdolach...hehehe teduniu wiesz

anonim
Autor: RZEZIMIESZEK   Link do posta
19:24:56, 31-12-04
A ja sądze że ty pierdolisz. Dlatego warto ten wywiad przeczytać bo może ktoś sie troche zastanowi nad swojim życiem a pozatym nie musisz tego czytać. Dla mnie Eldo mądrze gada pozdrówki dla Grammatika

anonim
Autor: kmx   Link do posta
22:48:20, 31-12-04
miara inetligecji nie sa studia ale w jakims stopniu wyznacznikiem na pewno.chwali sie ze studiuje?? i dobrze,tez sie chwale.doszedlem do czegos w zyciu sam.sam zdalem mature,sam oplacam studia,sam zarabiam na siebie,sam w tej pracy bez niczyjej protekcji dostaje awanse.po prostu powod do dumy i pewnie tez sie cieszy tym na co zapracowal sam.a tedzik ?? niech robi co robi.oni odbili i jada sie prywatnie,a wy rozpamietujecie akcje sprzed 40 lat. a swiatla+ep+najlepsze plyty w polsce.........tyle

anonim
Autor: Lookas   Link do posta
00:57:55, 01-01-05
Eldo to najmąrzejszy raper w Polsce

anonim
Autor: Schbóff   Link do posta
03:19:24, 01-01-05
Eldo zbyt obnosi się z swoją wiarą. 98% wywiadów z nim jest o wierze. Ja osobiście Eldo nie lubie, a jeżeli mówisz, że Eldo jest najlepszym MC to posłuchaj DonGuralEska

anonim
Autor: beztwarzypopieraeldoke   Link do posta
03:32:18, 01-01-05
JEDZIESZ LESZEEEEEEEEEEEEEEEEEEK GO GO GO;]

anonim
Autor: beztwarzy.   Link do posta
03:36:53, 01-01-05
Autor: dJ)(ZuHH ® (email: dj_zuhh@swidnica.mm.pl) Dodany: 2004-12-31 12:10:04 Host: [utajniony - ma wizytówkę] i tak go nie lubie bo on nie lubi Tedzika !!!!!!! CHWDP Eldoka i tyle dzieciak . -ja pierdole to co napisałeś to porażka,

anonim
Autor: .::aJeM::.   Link do posta
05:31:59, 01-01-05
Pokój ludziom dobrej woli.

anonim
Autor: stanik   Link do posta
10:37:49, 01-01-05
Do dJ)(ZuHH ®: "CHWDP Eldoka i tyle dzieciak."- co to kórwa ma znaczyć???Chuj W Dupe Policji Eldoka...??? Kórwa żenada.Człowieku co Ty kórwa robisz na stronie o hip-hopie. Idz lepiej posłuchaj O-Zone. I jeszcze to:"i tak go nie lubie bo on nie lubi Tedzika !!!!!!!"-porażka.Kórwa aż brak mi słów.A TeDe to chujowy raper,bo rap ma nieś za soba przekaz a nie pierdolenie o cipkach i Ginie Lubuskim. dJ)(ZuHH ®-JESTEŚ ŻAŁOSNY Peace EldoKa

anonim
Autor: stanik   Link do posta
10:39:24, 01-01-05
sprostowanie: nie "nieś" tylko "nieść". Peace Leszek

anonim
Autor: zbix   Link do posta
11:32:42, 01-01-05
wszytsko byłoby ok, poza jednym małym wyjątkiem, mianowicie ludzie inteligentni nie mówią o sobie, że są inteligentni, bo jesli tak, to jest to juz prostactwo, a nie inteligencja... generalnie ciekawy wywiad. pozdro

anonim
Autor: Adam Małysz   Link do posta
12:13:27, 01-01-05
A więc panowie, tu znów ja Wasz Adaś Małysz.Powiem dwa słowa i znikam, kurwa nawet żle niebyło w kwalifikacjach, ale huj znów niejestem pierwszy.Ale skoro wierzycie we mnie i zamiast złopać noworocznego browarka, wrzućcie na TVP1 o 13.30.Czas zajebać Ahonena i tych kurwa norwegów jebanych!Pisss

anonim
Autor: virus_eBola   Link do posta
12:16:05, 01-01-05
Nie rozumiem czemu tak bardzo frustruje was fakt, że Eldo otwarcie mówi o swojej edukacji, to że wzbogaca swoją wypowiedź wyszukanymi zwrotami...?Ja odebrałem to nie jako chwalenie się własnymi dokonaniami tylko jako podkreślenie rozwoju w rożnych dziedzinach. Poczytajcie sobie biografię Leszka i wywnioskujcie jak człowiek skazany na porażkę w życiu potrafił tak świetnie sobie w nim poradzić. Podziwiam Go jako artystę i "trochę" jako człowieka P.S. Korzeń a czego Ty się spodziewałeś jak nie debaty o wierze? Przecież to sugerowane jest w nagłówku. Co dla Ciebie znaczy "zwykła rozmowa o wierze"? Myślałeś, że Eldo powie wszystkim "Jestem Bogiem i zaraz wam to udowodnię", powie Boga nie ma i poda milion dowodów na to, tak to zaargumentuje że wszyscy będą musieli przyznać mu rację? Ktoś tam z kolei stwierdził, że Leszek obnosi się ze swoją wiarą - w jaki sposób? Mniemam, że nie znasz go osobiście - jak możesz mówić coś o człowieku, którego widziałeś tylko na koncercie. Czemu kolejny wywiad na ten temat - zapytajcie tego, który go układał, albo przeprowadzał.

elo_wnik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:27:04, 01-01-05
Powtarzanie tego samego robi sie nudne. O tym brodatym Bogu i Buddzie to juz chyba w 4tym wywiadzie. Zaczyna to przypominac reklame Islamu.

anonim
Autor: Dotka   Link do posta
13:29:23, 01-01-05
Bardzo dobry wywiad A co do inteligeligencji..to co tak naprawde jest jej miernikiem ? ilosc przeczytanych ksiazek? studia ? umiejetnosc poprawnego wyslawiania sie ? Kazda z tych rzeczy w mniejszy lub wiekszy sposob wplywa na nasza swiadomosc, ale zadana z nich nie jest jej wyznacznikiem. Moim zdaniem to jak postepujemy, jakimi zasadami kierujemy sie w zyciu oraz nasze sumienie moga udowodnic jakimi jestesmy ludzmi. Peace !

SzCzeniaaK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:33:33, 01-01-05
Heh ja Pamiętam ze pierwszy raz kupiłem na ślepo Światła Miasta , najbardziej trafiał do mnie Eldoka , szczególnie jego zwrotka z "Mówią mi" . potem kupiłem EP+ , i Na ślepo jego solówki i na koncu reaktywacje , powiem ze zadna płyta mnie nie zawiodła bo kazda jest inna ale doskonała , nie wiem po kjego chuja sie kłocicie kto lepszy czy cos , wolicie słuchac tedka ? wasz wybór i gust robi inny rap od leszka tyle , koniec kłotni .

anonim
Autor: Wtoras   Link do posta
14:10:34, 01-01-05
To jest po prostu ambitna muzyka, nie kazdy moze jej sluchac...

anonim
Autor: eternia do adeusza   Link do posta
14:39:08, 01-01-05
Poza tym dla mnie jest On hipokrytą, sam krytukuje złoto na szyjach raperów, a coż można dostrzeć u Niego na koncercie hehe... sami sobie to oceńcie, to była tylko moja subiektywna opinia. jestem bardzo ciekawy w jakich okolicznosciach widziales zebym mial na sobie cokolwiek ze zlota, cokolwiek, nawet zlotego koloru ;)

elo_wnik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:56:20, 01-01-05
ELDO wez niel ansuj tego Islamu na lewo i prawo. A poza tym ktos napisal, ze to jest ambitna muzyka. buahahah to jest zwykla muzyka rozrywkowa. Ambitna muzyka to moze byc Mozart, Bethoven czy inni ale napewno nie Eldo. Dla mnie osobiscie twoj rap jest kiepski. Slabiutkie flow poparte monotonnymi, zamulającymi rymami. No cóż nie tego szukam w muzyce. Ale nic do Ciebie nie mam jako człowieka.

Laight
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:57:25, 01-01-05
Mentalnosc podzielone zdania .....Bóg dal nam wlasna wole....Eldo maly Kozaka Peace!!!!!!!

anonim
Autor: LUCZADOR SUPRIME   Link do posta
15:12:22, 01-01-05
K.o jestes tempym prymitywem !!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Adam Małysz   Link do posta
15:45:41, 01-01-05
Ja pierdole ale ze mnie mongoł, kurwa sory miałem za dużego kaca żeby dobrze skakać.Robi Mateja dobrze nawet, ale boje się skurwysun mnie jeszcze wygryzie z interesu.

anonim
Autor: miłośnik hh   Link do posta
15:50:36, 01-01-05
kolego elo_wniku ® po pierwsze to zespół grammatik jest uważany powszechnie za zespół z ścisłej czołówki polskiego rapu a po drugie jesli jestes taki mądry to spróbuj sam robić swój rap zobaczysz wtedy czy to takie proste i ile trzeba pracy włożyć w to żeby dojść tak wysoko jak Eldo czy inni świetni raperzy

anonim
Autor: Bcn#11   Link do posta
17:46:09, 01-01-05
Tak czytam te wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że niestety pewien procent ludzi słuchających hip-hopu to debile i prymitywy. Eldo robi bardzo dobre płyty, jest inteligentny i wie o czym mówi...przede wszystkim można z nim porozmawiać na pewnym poziomie, którego większość polskich raperów nigdy nie osiągnie, bo jedyne co mają do powiedzenia to "CHWDP", albo jak głęboko w dupie mają polski system. W jednym z postów, ktos napisał, że Eldo jest cienki na free...co z tego? Przynajmniej jego płyta różni się od freestyle'u...A ciągłe przywoływanie przeszłości jaką jest bitwa w Płocku jest totalnym bezsensem-bo kto to widział wie, że nie przebiegała ona wobec takich regół jak powinna, ci ludzie powinni wysłuchać siebie nawzajem, co kto ma do powiedzenia na mc( o ile pamiętam, jedną z niewielu osób, które to zrobiły był właśnie Eldo). Eldo-może nie jest najlepszy, napewno też nie jest idealny-do czego się sam przyznaje, ale do kogo jego rap jest kierowany,do tego trafi napewno, a reszta niech sobie słucha prymitywnego bouncu w polskim wydaniu(bo jeżeli baronem polskiego bouncu okrzyknięto BRX to sorry...wogóle to reszta też nie jest lepsza)

anonim
Autor: Szekspir   Link do posta
19:01:13, 01-01-05
Eldo, czy starożytnie filozofowie nie mówili, że "każdy kto o sobie mówi, że jest inteligentny, tak naprawde nie jest inteligentny, bo nie daje sobie szansy na dalszy rozwój"? Ale to tylko mała dygresja... Eldo to bez wątpienia jeden z najlepszych artystów, podkreślam artystów, lecz nie jedyny na scenie Polskiej. Porównywanie go z Tede jest bez większego sensu, bo to jak porównywać Commona z Willem Smithem... Czekam na Grammatika! Filozofia to fajna nauka, jednak i relaks jest potrzebny... spadam więc na "E+MC2". Pozdrawiam z Bydgoszczy...

anonim
Autor: Faceless   Link do posta
19:46:49, 01-01-05
świetny wywiad ,

anonim
Autor: Nummer Kielce   Link do posta
20:25:23, 01-01-05
Eldo daj spokuj dobry wywiad szanuje go .... ale ciebie kurwa nie lubie i spadaj z warszawy zostaw miejsce dla BEZELE heheh pozdro TEDE zajebisty koncert dałeś w KIELCACH !!!

Rapher
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:17:59, 01-01-05
Niektórzy tutaj mówią, że Eldo mówi zbyt naukowo... Ja nie studiuję filozofii, ale wywiad rozumię... W ogólę Eldo to mądry człowiek i tworzy zajebisty rap :)

Rapher
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:21:48, 01-01-05
Ooo... I jeszcze jedno. U mnie na instrukcji do shure pisze, żeby nie trzymać mikrofonu tak jak Eldo robi to na zdjęciu :D:D

anonim
Autor: Oleś   Link do posta
21:28:05, 01-01-05
Dla mnie najleprzy raper to oczywiście Sokół , ale Eldo jest tym człowiekiem który nie boji się mówić o tym co czuje (nie mówie ze Sokół nie) i to samo powiedział w tym wywiadzie.Podobnie jak Eldo myslę ze nie jest warzna wiara czy kolor skóry liczy się tylko i wyłocznie człowiek.elo Pozdro dla ewelinki kuleszy malinki mary dzeji krysa larego łukiego bialego i dla wszystkich których znam elo

hexu
Autor: hexu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:47:02, 01-01-05
zgadzam sie z eldem!!! a ci ktorym sie nie podoba zdanie eldoki i jego przemyslenia, przekaz i muzyka i wolą tedego to c.h.u.j. im w d.u.p.e.!! w hh powinien byc prawdziwy przekaz a nie ciagle pierdoly o impreskach i baunsie bauns to kupa i tyle !!!!!

anonim
Autor: LcsHiZ'ka   Link do posta
21:47:14, 01-01-05
Eldo-szacunek...

anonim
Autor: Aveu$z   Link do posta
22:59:59, 01-01-05
eternia Pytasz w jakich okolicznościach, a więc: Koncert Eldo/Grammatik, Leszno 27.02.2003r. Na szyji złoty/może srebrny/ (bynajmniej nie komunijny) łańcuch.

anonim
Autor: Obik   Link do posta
23:04:12, 01-01-05
Ej przestańcie już gadać o tym że Eldo to... a Tede to... każdy robi swoje. Jak ktoś nie chce niech nie słucha. Dobry wywiad.

anonim
Autor: eternia w zlotych kajdanach   Link do posta
23:52:21, 01-01-05
aveusz bardzo ciekawe ale niemozliwe zeby bylo to zloto :)

mlaper
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:59:28, 01-01-05
hmmm ciekawy wywiad... big up !

anonim
Autor: T.O.M   Link do posta
00:12:45, 02-01-05
Wywiad fajny, aczkolwiek mało o muzyce. Niektórzy czepiają się bez sensu, tymbardziej że ten imperatyw kategoryczny został wyjaśniony przez Leszka, więc chyba nie powinno by problemów ze zrozumieniem. a tak odbijając od tematu to kiedy premiera Grammatik "3" i kiedy będzie promomix ??

anonim
Autor: ssssssssnajpa   Link do posta
00:36:59, 02-01-05
OSOBIŚCIE DO ELDA NIC NIE MAM, ZAJEBIŚCIE PODOBA MI SIĘ JEGO MUZYKA I WOGOLE, ALE W ŻADNYM STOPNIU NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM CO POWIEDZIAŁ!!!!!!!!! ON MA SWÓJ ŚWIAT!!!!!!! JA WIERZE W BOGA I SIĘ TEGO NIE WSTYDZĘ!!!!!!!!!! A WSZYSTKIE ŚWIĘTA KOŚCIELNE SĄ DLA MNIE BARDZO WAŻNĄ SPRAWĄ CHOCIAŻ INNYM SIĘ MOŻE WYDAWAĆ INACZEJ!!!!!!!!! LICZĘ NA TO ŻE NIE BĘDĘ JEDYNYM KTÓRY TAK UWAŻA!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: dżichaaaad   Link do posta
00:54:18, 02-01-05
islam to religia, która nie wyszła jeszcze ze średniowiecza ale z 3 żonki to bym chciał mieć:)))) to moje inteligentne spojrzenie na religie buhehe pis pizdki

anonim
Autor: Forever   Link do posta
00:55:29, 02-01-05
Jak co? - jestem. respekt eldoka

Twardy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
04:18:12, 02-01-05
Sama pawda

nenene
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:27, 02-01-05
Amen Amen Amen

anonim
Autor: tak czy nie   Link do posta
13:34:52, 02-01-05
podoba mi sie jego podejscie... to jak umie zyc w zgodzie z soba nie wchodzac nikomu w droge nikt nie powinien mu miec za zle to jak laczy swoja pasje z silnym poczuciem wiary... nietuzinkowy gosc

anonim
Autor: nooo   Link do posta
14:12:34, 02-01-05
mądry człowiek mądre słowa .

Hack
Autor: Hack   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:23:09, 02-01-05
Eldo zawsze dobrze gadał. W dodatku to sąsiad mojego brata!

SalaS
Autor: SalaS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:30:16, 02-01-05
Jaki tam Edlo najinteligentniejszy raper. Nikt nie pamięta o Łonie?? To jest dopiero gość. Pozdro dla niego i dla OSTRa - to jest człowiek od wolnego stylu.

anonim
Autor: wszystko   Link do posta
15:53:06, 02-01-05
NIE ROZUMIEM PO CO MÓWIĆ DO BOGA W INNYM JĘZYKU, WIERZE W BOGA I MÓWIE DO NIEGO TO CO MYŚLE,A NIE MYŚLĘ TAK JAK AUTOR SŁÓW: "Al fatihę". CZEKAM NA PŁYTĘ, MUZYKA

anonim
Autor: wholetrain   Link do posta
16:01:32, 02-01-05
jak by cie rocco w mib2 wyruchal w dupsko, spuscil leb w kiblu to tez byscie zaczeli wierzyc w boga hehehee jebac cwelda elo prawdziwi hardcorowcy !!!!!

anonim
Autor: HontaZ   Link do posta
16:10:41, 02-01-05
Moim zdaniem wiara to głęgoka rzecz...ja wierze w siebie, życie i boćce z nim zwiazane a nie w boga, nikt mną nie kieruje poza mną. Ale karzdy wierzy w swoje, karzdemu wiara w co innego pomaga...najgorzej mają ci którzy w nic nie wierzą więc zgadzam sie z tym że: Po pierwsze wiara, po drugie muzyka

anonim
Autor: tucz   Link do posta
16:40:55, 02-01-05
Podchodze do tego tak jak on "Po pierwsze wiara ...

anonim
Autor: pośród tych, co zawrócić nie mogą   Link do posta
16:44:57, 02-01-05
uważajcie żebyście się nie spuścili. k.o. masz rację.

anonim
Autor: czBowiek x   Link do posta
17:33:31, 02-01-05
Zgadzam sie z Eldo Bóg jest jeden i tylko On potrafi nas doprowadzi do szcze[cia Szukajmy Go w naszym |yciu i szanujmy innych. Moje motto od dzi[ "Po pierwsze Bóg"

aglaja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:46:47, 02-01-05
nudne jak flaki z olejem

anonim
Autor: niewazne   Link do posta
20:10:10, 02-01-05
kurwa mowicie ze tede jest dobry zgadzam sie ale nudne jest juz caly czas pierdolenie o impraz i tak wogole a Eldo madrze rapuje . ale ogolnie nie mam nic do tede ale eldo jest o wiele lepszy niz tede od eldo lepszy jest O.S.T.R. ale najlepsi sa ziomy z WWO i tyle

KLW
Autor: KLW   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:00:22, 02-01-05
niewiem wogle po co gadac kto jest dobry a kto jeszcze lepszy, kazdy ma swojego odbiorce. Ja szanuje Leszka najbardziej z polskich MC, jest szczery i prawdziwy w tym co robi. A Jego album "Eternia" pokazal jak wyglada prawdziwy, inteligetny i emocjonalny rap. Oby tak dalej Leszek bo dobra idziesz droga i robisz muzyke ktora kocham. Pozdrawim i WIELKIE DZIEKI. POKÓJ.

anonim
Autor: mimaj   Link do posta
21:07:28, 02-01-05
Eldo ma rację w 100%, jest jeden Bóg, a to w jaki sposób manifestujesz swoją wiarę w niego stoi z boku... Tyle, że np. w Islamie czy Judaizmie naprawdę chodzi o Boga, a nie jak w naszym chrześcijaństwie o kościół... wiecie o co mi chodzi... Przecież u nas te wszystkie starsze babusie to nie chodziły by tak chętnie do kościoła, ich wiara by się załamała, gdyby nie codzienne pranie mózgu przez księży na mszy wieczorem...

...
Autor: ...   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:51:11, 02-01-05
'Tede' ma tak daleko do 'L do K' jak my wszyscy do nowego roku :P

anonim
Autor: KAMO-amator rapu   Link do posta
23:06:14, 02-01-05
Tede jest spoc i KOłcz ziomki szydzą na Max-a z innch-prawdziwi raperzy.Słucahjcie ELDO se studjuje,i to nie znaczy że ma mieć dobry rap,nie mówie że ma zły ale studja nie oznaczają tego jak kto rapuje,można mieć najgorszą zawodówe a w podstawówce siąść sie 3 lata i można być lepszy od nie jednego,talent do bita,tekstu,głosu dostajemy od Boga a nie od Studjów ! ! !

anonim
Autor: kaznodzieja   Link do posta
23:08:03, 02-01-05
Eldo robi dobry rap, wywiady prasowe z Nim też są spoko, ale dziwi mnie fakt, że w wywiadach telewizyjnych mówi jak chłopczyk po zawodówce. bo do wywiadów prasowych przygotowuje sie tydzien :) a w tv musi odpowiadac na spontanie.

anonim
Autor: Kielu   Link do posta
00:19:19, 03-01-05
Dziekuje ci Eldo za twoje texty, za przeslanie , które zawieraja twoje wersy slucham ich często bo są sbosobem na zycie na chwile wesole i smutku pozbycie , czasami gdy ich slucham łaza kreci sie w oku bo to prawdziwa muza prosto z szarych bloków dlatego trzymaj tak dalej i dawaj ludziom sczescie niech wierza w to ze zycie moze byc piekne choc nie latwe sa chwile zycie to przywilej wiec korzystajmy z niego bo szybko przeminie bo nie wazne jest to jaka wiare wyznajesz wazne jest to ze w zyciu wszystko z siebie dajesz za to cie cenie i jestes dla mnie wzorem a dzieki twoim textom ide dobrym torem a ci ktorzy krytykuja cie za twe wyznanie za styl twego zycia za twoje spiewanie ignoruj ich i niczym sie nie przejmuj a w swoich utworach walke z zyciem podejmuj jescze raz ci dziekuje dla Eldoki pozdrowienia prosto z P-ka od zioma Kiela

RiKeN
Autor: RiKeN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:00:35, 03-01-05
Uwolniłeś umysł GW :] oby tak dalej :) Płyte przesłuchałem wielokrotnie równierz GW :] A co do studiów hmm np. Pih - "Ukończyłem prawo, jest dobrze jak je znasz" ma czuć się gorszy ? Szkoda tylko, że to z inteligencją Eldo łączy :D No nic czekam na kolejną produkcję... mam nadzieje, że równie udane :)

tomek1891
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:57:46, 03-01-05
Zainteresowanie sporo. Kolejna plyta dobrze sie sprzeda;) To żartem. Osobiscie szanuje Elda za to co zrobil, robi dla rozwoju muzyki w Polsce, slucham jego plyt sa naprawde cenne. Znalazles Eldo droge w zyciu - super sprawa, przydaloby sie to wielu ludziom. Draznia mnie natomiast Twoje wypowiedzi o religii, wierze. I nie chodzi tutaj o ich tresc a o sposob w jaki to robisz. To naprawde wyglada jak robienie z siebie lepszego, bardziej wyksztalconego, oczytanego etc. Jak widac z wypowiedzi wyzej nie sa to tylko moje subiektywne odczucia, moze wiecej skromnosci by sie przydalo.....

anonim
Autor: Witoońcio   Link do posta
11:26:59, 03-01-05
Nie ma nic otkrywczego w stwierdzeniu ze trzeba byc dobrym czlowiekiem aby dostac sie do nieba. Nic odkrywczego tez nie ma w wywodach na temat podobienstw miedzy krystjanami a muzlumanami. eldo... stary, dobroc i madrosc plyna od boga bo wszystko wraca do swojego wlasciciela a madrosc dana od boga jest najwyzsza prawda.. myslisz ze ktos tak odskonaly uzywa slownika ze 100000 slow?prosty jezyk prosty przekaz... i co to kurwa jest ten iperitif tej???

anonim
Autor: S.M.I.-KALA   Link do posta
11:52:39, 03-01-05
JEST W NIM PRAWDA.... MIALEM OKAZJE POZNAC LESZKA W WALBRZYCHU NIE NA KONCERCIE ALE CALKIEM PRYWATNIE ,UDALO MI SIE POROZMAWIAC Z NIM CALKIEM SZCZERZE I MOJE WNIOSKI JAKIE NASUNELYI SIE PO TEJ ROZMOWIE SATAKIE ZE JEST TO CZLOWIEK KTOREGO ZYCIEM KIERUJE PRAWDA I MADROSC JEGO ZYCIA KTORA OSIAGNAL SAM W SOBIE , Z JEGO BLEDOW, TRIUMFOW I PORAZEK ... JEST TO BOWIEM CZLOWIEK PRAWDY I SZCZEROSCI ... LESZEK POZDROWIENIA Z WALBRZYCHA ...KALA

anonim
Autor: diler   Link do posta
12:25:13, 03-01-05
a jaraliscie razem gibony?!..

anonim
Autor: w-ch   Link do posta
12:41:52, 03-01-05
EJ KALA JEZELI BYŁAŚ NA KONCERCIE W W-CHU,TO DOBRZE WIESZ O TYM ,ZE ZARAZ PO L ZAWINĄŁ KASĘ I SIĘ ZWINĄŁ(CO OCZYWIŚCIE NIE MA W TEJ KWESTII ZNACZENIA),WIĘC NIE GADAJ JAK BYŁO FAJNIE...WIEEEESZZZZZZZZZ

anonim
Autor: zhc nrx   Link do posta
12:51:51, 03-01-05
jesli chodzi o ELDO to jego rap jest dobry ale nie w typie mojego,ale jesli chodzi o jego wypowiedz na temat religii to zgadzam sie z nim w 100 procentach.RESPEKT dla Ciebie ELDO

anonim
Autor: zhc nrx   Link do posta
12:54:58, 03-01-05
AHA...O.S.T.R jest bogiem jesli chodzi o moja wiare!!!!!!!!!!narty!!POzdro dla ZHC KLIKI i ludzi uprawiajacych liryczny HARDCORE!!!!!!!!!

naomi
Autor: naomi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:18:20, 03-01-05
jesli uwazacie, ze uzywanie terminow, ktore wykraczaja poza zakres slow 'przecietnego nastolatka', cztyelnika hiphiop.pl, czy kogo tam mieliscie na mysli, to sory, ale.. a studiowanie to dla was lans, tak?? yhym... to pewnie dlatego tak czesto piszecie, ze czlowiek z zawodowki moze byc tak samo inteligentny jak ten po studiach, bo przeciesh szkola wyzsza to zaden powod do dumy.. Szekspir : Porównywanie go [Eldo] z Tede jest bez większego sensu, bo to jak porównywać Commona z Willem Smithem... szekspir, uderz sie w glowe dzieciaku :/ KAMO-amator rapu, tobie studia na pewno nie groza, wiec sobie glowki takimi problemami nie zaprzataj.. pis.

anonim
Autor: Rzezimiechu   Link do posta
13:30:13, 03-01-05
Napewno nikt nie jest doskonały ale ważne aby dążyć do doskonałości a jeżeli ten człowiek tak postępuje to dla mnie jest ok

anonim
Autor: KAMO-amator rapu   Link do posta
16:21:21, 03-01-05
Co ty wiesz czu ja bede na studjach czy nie bede co cie to obchodzi,sam pewnie jesteś po jakieiś szkole dla ułomnych a do mnie masz problem znasz mnie że sie odzywasz głupio ?Ziomek jak chcesz wiedzieć na studja se moge iść.I jeżeli o muze to jak ktoś ma talent to nie po studjach a już napewno nie po filozofi,chyba że mówimy o studjach typu:akustyk itp. ! ! ! I jak ma ELDO talent to go ma a nie przez studja.I sie głupio nie udzielaj ! ! ! I wez mnie nie rozśmieszaj tekstem "Studja ci nie grozą",bo mnie nie znasz !!! Cfaniaczku.Masz szczęscie że mam dobry humro bo bym cie tu wyzywał do bólu ! ! ! (DO nAOMI)

anonim
Autor: Czasu Wieki   Link do posta
16:24:44, 03-01-05
Eldo to jeden z najlepszych raperów, bo przynajmniej o czyms wie o co chodzi w hip hopie, a nie jakis tam Mezo. Trzymaj ziom dalej bo tak ma byc. Kielu niezly tekst. Chyba zalozymy jakis duecik :P :D:D pozdro dla all polakow i dla wszystkich HipHopOtamów. Pozdro

anonim
Autor: Malcolm X   Link do posta
16:29:50, 03-01-05
do - KAMO-amator rapu - wydajem isie ze Twoj nick w zupelnosci odpowiada tresci o ktorej sie raczyles wypowiedziec. Jak chcesz krytykowac kogos, to najpierw stworz chociaz konstruktywna krytyke, a pozniej sie wez za afiszowanie jej w internecie. A do tych co uwazaja ze studiowanie to nie jest powod do dumy, to chyba zyja w czasach PRLu, tam bylo bardzo malo osob z wykszatlceniema i kazdy mial prace. Teraz jest inaczej,a tytul magistra juz nie wystarcza by ta prace zdobyc. Wiec wezcie sie do roboy i zacznijscie inwestowac w swoja edukacje to moze cos z was bedzie. Nara Eldo jestes WIELKI !!

anonim
Autor: D-ca Gregor   Link do posta
17:06:08, 03-01-05
Każdy wierzy w co chce. I co to komu przeszkadza. Bóg jest jeden!!!! a Eldo jest dobry

anonim
Autor: KAMO-amator rapu   Link do posta
17:40:56, 03-01-05
Ja w żadnym wypadku nie chciałem skrytykowac ELDO nie miałem najmniejszego zamiaru ani jego muzy ani wypowiedzi,to dobrze ze studjuje tylko chciałem uświadomić ziomom niektórym że studja to nie jest przyczyna dobrego nagrywanie muzyki,wiadomo że dają coś w tekstach(sens) ale wązny jest talent który jest od Boga.I bardzo bym prosił żeby przy wypowiedziach nie było słów "że studja nie są dla mnie zagrożeniem"itp. bo wy mnie tu nie znacie :]

anonim
Autor: deelce   Link do posta
17:49:23, 03-01-05
Eldo to mój ulubiony raper tzw. rozkminkowo-filozofijny ale jakby grał bans to też bym sie nim jarał:] aldo dobrze gada i czekam na grammatika:] big up

anonim
Autor: ja25   Link do posta
18:28:52, 03-01-05
Kupe mi się chce.

anonim
Autor: ja25 znowu   Link do posta
18:31:01, 03-01-05
a, zapomniałem dodać... Słowo na niedziele: LIPA !!

anonim
Autor: mojhujdluzszyniztwojezwojemozgowe   Link do posta
18:36:45, 03-01-05
tylko ze ten wywiadzina byl juz w hip-hop.pl w gazecie

mutilator
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:49:21, 03-01-05
"Jestem osobą inteligentną, jestem osobą, która studiuje..." ale kurwa powiedział co za typ:/

anonim
Autor: kaciak   Link do posta
19:03:54, 03-01-05
Bardzo madre slowa. Widac to z reszta w utworach ktore daja zawsze duzo do myslenia. Cale szczescie, ze sa jeszcze tacy emce co umieja rymowac nie tylko o blantach i panienkach...

anonim
Autor: Amasz   Link do posta
20:27:17, 03-01-05
Odkad pamietam- cenilam Eldoke za jego intelekt ukazanay na-wg mnie juz klasycznej plycie "Ep+" , za jego dokladne zrozumienie waznych w zyciu jak i zatem w spoleczenstwie kwestii oraz za jego dla mnie wprost perfekcyjna skladnie. Mimo, ze nie znamy sie osobiscie- odczuwam pewna podobientwo we wrazliwosci, jaka posiadamy.Zapewne wiekszosc z nas ma taki platoniczny, metafizyczny kontakt z osoba, ktorej zdanie podzielamy, ktorej sluchamy, i w ktora sie przede wszytskim wsluchujemy.Teksty, ktore pojawiaja sie na plytach to zaledwie pierwiastek calej osobowosci czlowieka, jednak 'analogia pomiedzy nami' istnieje, tyle o tym:) Bardzo dobry wywiad moim zdaniem. Dobry temat i dobra osoba, do jego zrealizowania. Gratuluje:) Odpowiedzi Eldoki utwierdzily mnie w przekonanmiu, ze ten czlowiek mysli prawidlowo- w moim mniemaniu oczywiscie oraz skonily do refleksji na temat mojej wiary i 'aktywnej dzialalnosci' z nia zwiazana. Pozdrawiam. PS. Oby wiecej takich dialogow w Nowym Roku!

anonim
Autor: narcyzz   Link do posta
20:43:51, 03-01-05
najlepszy mc w polsce z nie watpliwie najlepszym przekazem zaszyfrowanym w wyjebanych textach ;] czekam na solowke i grammatika 3 ;]

anonim
Autor: psssssssssssss :P:P:P   Link do posta
21:11:05, 03-01-05
eldo jest z dupy, przypomnijcie sobie jak podskoczył do TDFa w Płocku !! A TEDE go zniszczył hahaaaa !! Pozdro dla prawdziwych

anonim
Autor: SSRRRRRUUUUUUUUBA   Link do posta
21:38:05, 03-01-05
niech sobie chlopak studiuje ale i tak jest osiedlowym leszczykiem na osiedlu

anonim
Autor: eldo to po hebraisku DREWNO   Link do posta
21:38:27, 03-01-05
Jednego wasz prorok nie ma: brak mu polotu. Przykro mi. Jego teksty sa owszem poprawne, ale toporne: powtarza frazesy. Wywarza otwarte drzwi. Sorka, ze jade po waszym idolu, ale żygać mi sie chce, jak czytam te peany. Jak go slucham, to mam wrazenie, ze dorzuci w nastepnym wersie, ze slonce wschodzi na zachodzie, a zachodzi na zachodzie, lub cos rownie otkrywczego. Fakt - koleś osiagnal szczebel patosu nieosiagalny dla wiekszosci ulicznikow, ale czy to wystarczy, zeby byc nazwanym najinteligetniejszym mc w tym kraju? Litości! Moim zdaniem to jest to lans - jak widac daliscie sie zlapac, hehe Prophet, czy philosopher to kalka z KRSa, czy Jeru. No tu go moge pochwalić: jest to jakaś marketingowa idee fixe: lans na najlepszego rapera wśród studentów filozofii.

anonim
Autor: Hatcher   Link do posta
21:41:16, 03-01-05
psssssssssssss :P:P:P te o chuj wie jakim niku skąd wiesz ze eldo jest z dupy ? idź sobie włącz piosenkeyo yo yo yo yo yo yo Wielkie yoooooooo - co to wogule kurwa jest ? Tede ma dobry flow ale teksty jedo dla mnie to gówno, gówno które śmierdzi. Ktoś tu pisał że Eldo ma chujowy Flow boshe stary ty wiesz wogule co to flow ?

anonim
Autor: pozytywkofil   Link do posta
21:44:16, 03-01-05
"z miejsca hołdu muzyce do miejsca hołdu Bogu" i miłością w ludzi typu "ten jest zajebisty bo zniszczyłi nnego" - zastanówcie się do czego to zmierza z takim podjeściem? puk puk ! jest tam ktos w srodku tej malej glowki panie pssssssssssssss ?

anonim
Autor: NOiCOteraz   Link do posta
21:56:02, 03-01-05
ogladnijcie sobie bitwe plocka i zobaczcie kto jest lepszym raperem Tede czy Eldo ta cipka... od niego to ja jestem lepszym raperem .Proste i pierdoli on glupoty to straszne.

anonim
Autor: Malcolm X   Link do posta
22:07:30, 03-01-05
do psssssssssssss :P:P:P - widac ze jestes gosciem ktory chce krytykowac czlowieka po jednym bledzie, albo po jednym nieudanym kroku. Wez przejzyz na oczy ! Czy caly czas bedziecie przypominac bitwe w Płocku? Qrwa to ze Edlo ma slabego free, to nie znaczy ze jest "z dupy" jak to napisales. Wsluchaj sie w jego teksty to moze znajdziesz tam odpowiedz jak zyc, jak sobie radzic z zyciem...etc. A jeszcze jedno, gdzies tam jest napisane " Kto nie pamieta swojej historii, skazany jest na jej powtórne przezycie..." Eldo pamieta swoja historie i za to mu chwala... P.S przynajmniej sie nie sprzedaje jak qrwa TeDe w Bezele :P

anonim
Autor: NoiCoteraz   Link do posta
22:12:36, 03-01-05
Nie obrazilem Elda jako czlowieka tylko jako artyste rapowego to takie drobne sprostowanie .Zeby nikt sie nie czepial .Oczywiscie. I ze glupoty gada to juz jego problem jedni to lubia inni nie . Ja nie !!stad takie skromne moje zdanie

naomi
Autor: naomi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:34:18, 03-01-05
KAMO - amatorze rapu, moj drogi, na poczatku chcialabym zaznaczyc, ze nie jestem zadnym ziomkiem, tylk dziewczyna. oczywiscie wiedziec nie moge, czy studiowac bedziesz, czy tez nie, ale czytajac twoje wypowiedzi umacniam sie w przekonaniu, ze w rozwoju to ty sie dawno zatrzymales. ciesze sie, ze masz dobry humor i oszczedzziles mi obelg, taki jestes milosciwy i wielkoduszny, az lza sie w oku kreci. i zacznij jakos bardziej logicznie artykulowac swoje mysli, bo poki co pojecia 'talent', 'wiedza', 'umiejetnosci', 'inteligencja' ci sie mieszaja.. ale wynika to zapewne z tego, ze wszystkie powyzsze sa ci zupelnie obce. psssssssssssss :P:P:P, jesli imponuje ci wulgarno-jarmarczny sposob prezentowania umiejetnosci, jaki przedstawia tede, to juz twoj bol. wielkie jou. pis.

anonim
Autor: Szekspir   Link do posta
22:56:46, 03-01-05
No i co teraz! Od Ciebie nawet lepszym raperem jest Rysiu Rynkowski!! I wogóle nie rozumiem co do tego wywiadu ma bitwa w Płocku? Rap to nie tylko free... A poza tym skad wiadomo kto jest najinteligentniejszym mc w Polsce? "sporządźcie ranging polskich mc's lisz dupe lisz". pozdrawiam z Bydgoszczy

tentypek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:58:16, 03-01-05
Eldo troche nawijał o wierze-to chyba dobrze że pokazał że każdy raper teże jest człowiekiem nie?? A jeżeli chodzi o jebo bycie raperem to jest jednym z lepszych i zawsze dobrze docierają do mnie jego kawałki a tedunio wiesz to też nie lubię--się wozi łajza

anonim
Autor: miłośnik hh   Link do posta
23:05:46, 03-01-05
Dyskusja zmierza w złym kierunku ;powtarzam jeszcze raz tylko skończony idiota twierdzi że Eldo jest słabym raperem gdyby tak było to nie miał by tylu fanów i tylu dobrych opini na swój temat a pozatym Tede tez jest dobry nie ma co sie nad tym sie zastanawiać to czołówka polskiego hh. Wracając do wlaściwego tematu ja sądze że każdy ma w sobie czystą dusze(pokłady pozytywnych chęci) i to jest dla mnie Bóg. Bóg jest w każdym z nas i tylko od nas zależy czy będziemy sie starali go odkryć w sobie i postępować zgodnie z tym sumieniem czy będziemy brnąć w bagno swojich prymitywnych rządzy

anonim
Autor: nie ważne   Link do posta
23:10:36, 03-01-05
kurwa odpierolcie sie od tedego bo to jest spoko ziom i zaczynając do tego żę tylko pozerzy robią jakiś chujowe wywiady na necie i kurwa o on sie jeszcze szczyci żę jest raperem a w rzeczywistości eldo więcej osób nie chce słuchać a eldo żadko nagrywa płyty a tede jak by mógł to by co miesiąc wydawał nową swoją płyte albo na wolynm albo normalnie pozdro dla wwa.

anonim
Autor: WiDzO   Link do posta
01:53:16, 04-01-05
Szanuje eldo robi dobrą muzyke z dobrym przekazem ale nie rozumiem jednego jezeli chrzescijanie i muzułmanie mają tego samego Boga w modlitwa Ojcze Nasz jest taka sama ja modlitwa w Koranie to po jakiego huja on zmieniał wiare?? mozna byc dobrym człowiekiem i być chrześcijaninem w Islamie sie nie wpierdala wieprzowiny i sie nie pije alkocholu chrzescijanin tez tak moze hhmm... mysle ze to była jego zajawka albo niechciał zeby jego kobieta sama chodziła do Meczetu czy jakos tak no cóż i tak robi dobrą muzyke i dalej dla niego szacunek i dlaej rzycze powodzenia i dalej dalej dalej... :] piss

anonim
Autor: D.G.   Link do posta
11:55:13, 04-01-05
pozdrówka dla wszystkich! oceniać artysty nie będe, bo nie mi to dane, lecz właśnie Bogu, jednakże jego dokonania zasługuja na uwagę i to podkreślić trzeba. Przyczym pytanie jedno mnie tu nurtuje, sam studiuję owy kierunek i nie bardzo pojmuję - może zbyt mały jestem - jakim cudem kolega wyzbył się wszelkich oprów co do religii (nie ważne jakiej), skoro jest tak odporny na dogmaty, sam jestem wierzącym człowiekiem, lecz nie mogę przyjąć zadnej narzuconej formy wiary, bowiem tej nie sposób oddzielic od naszego sposobu pojmowania świata, więc gdzie tu miejsce dla fiozlofii i jej dążenia do obiektywizmu w nauce. W każdy razie grtuluje znalezienia drogii!

anonim
Autor: mru   Link do posta
11:56:25, 04-01-05
ja tak czyta mten wywiad i dochodze do wniusku ze dzisiejszy rap nie dzieli się juz na czarny i biały tylko na taki który niesie jakis przekaz i do tych zaliczył bym eldo i innych raperów którzy swoja muza potrafią człowieka uspokoić i wprawic t taki melancholijny nastrój; i taki rap imprezowy... jak np. tede! ludzie ostatnio troche zbaczają z tego prawdziwego rapu[korzenie] i zaczynają robic właśnie takie imprezkowe kawałki... ;/ to mnie troche meczy... pzdr!

anonim
Autor: BzQ (BWNW)   Link do posta
13:50:41, 04-01-05
...Jestem dumny,że są tacy ludzie Jak Ty...Ps.www.kooperacja.prv.pl...Zapraszam.

anonim
Autor: Zuuu   Link do posta
16:00:57, 04-01-05
Ja Eldo szanuje jako rapera ale jego wypowiedzi mnie troche dziwiom np ze jest budyzm , islam i chrzescijanska a przeciez jest jeszcze hindujizm gdze czci sie paru bogow a drugom sprawom jest ze Budyzm wcale nie jest religiom bo jak mozna nazwac cos religiom skoro tam nie czci sie zadnego boga

anonim
Autor: bodzi   Link do posta
16:15:14, 04-01-05
eldoka niedość ze robi świetną muze to jeszcze umie sie wypowiedziec inteligentnie jak mało który raper w polsce

anonim
Autor: pssssss :P czyli Kotlet :]   Link do posta
16:50:56, 04-01-05
ale wy sie ludzie wczuwacie , to jest aż śmieszne, kogo wy tu udajecie?? Śmieszą mnie te wasze inteligentne tekściny i to bardzo... Żałosne... Zrobiłem sobie kino z eldoki, bo dla mnie "jest z dupy" i tak będzie zawsze, ale nie mam nic do tych którzy go słuchają... Są różne gusta... I dlaczego sie tak o to rzucacie?? masakra !! A ten to już mnie w ogóle rozbroił "psssssssssssss :P:P:P, jesli imponuje ci wulgarno-jarmarczny sposob prezentowania umiejetnosci, jaki przedstawia tede, to juz twoj bol." a jeszcze jeden coś o tym że TEDE to komercyjna k... i sprzedaje sie w BEZELE !! Przesłuchajcie sobie całą płytkę TDFa, a nie tylko hitu "WIELKIEJOL" i zrozumiecie że on nie robi tego TYLKO dla hajsu i nie jest "komercyjną k..." LUDZIE WYLUZUJCIE !! :))) pozdrawiam tych wszystkich wczuwających sie zagorzałych znawców i fanów polskiego hiphopu , hehe !! :]

anonim
Autor: nevermind   Link do posta
17:48:11, 04-01-05
pssssss :P wieesz ...wszyscy raperzy polscy i zagraniczni robia to dla hajsu i nie ma o czym gadac taka jest prawda ==>fuck!

anonim
Autor: elo   Link do posta
17:54:09, 04-01-05
eldo piatka elo

anonim
Autor: RZEZIMIESZEK   Link do posta
21:31:47, 04-01-05
Jeśli by to roblili dla kasy to by było to słychać i widać. Kolego nevermind prawdziwa sztuka nie jest robiona dla kasy a kasa jest w tej całej robocie tylko środkiem a nie celem. Ci dla których jest celem robią chałture jeśli chodzi o rap to przedewszystkim ci z USA pierdoleni klezmerzy robiący produkt na sprzedarz aby tylko zarobić takich raperów nie słucham.

niebieski_plazmak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:16:52, 04-01-05
1. Płyty eldoki i Grammatika jako nieliczne w Polsce (i na świecie) przedstawiają jakiś poziom intelektualny hip-hopu ,a ich płyty skłaniają do przemysleń. Szkoda tylko że jeszcze "3" nie wyszła 2. Do pssssssss ,czyli kotleta :"Zrobiłem sobie kino z eldoki, bo dla mnie "jest z dupy" i tak będzie zawsze, ale nie mam nic do tych którzy go słuchają... " "Jest z dupy" - zwrot z piaskownicy. Możesz pisać JAŚNIEJ 3. Do większości forumowiczów ogólnie: Po cholere piszecieże eldo jest mądry i inteligenty itd .( czemu nikt nie na pisał że jest skromny :-P). Non sens. Zamiast ubustwiać jego inteligencje mogli byście wypowiedzieć sie na temat poglądów (które pewnie większość z was nie rozumie tylko sie zgrywa) 4. Zgadzam się z Eldoką , większość ludzi ,która "praktykuje" jakąś religie nie zastanawia sie nad tym co robi i skupia się na obrzedach i rytuałach ,których nawet sami tak do końca nie rozumieją. W religii liczy się przede wszystkim filozofia jaką ona niesie ,trzeba ją jednak odnaleźć samemu ,a nie czerpać gotowe wzrorce zachowań i tepo przytakiwać na każde słowo ,które wypowie ksiądz ,pop ,czy mułła.

anonim
Autor: Pio   Link do posta
17:29:43, 05-01-05
Każdy wierzy na swój sposób każdy ma swoje wyobrażenie Boga. Ja sie nie przypieprzam do nikogo, niech każdy wierzy w co chce ale niech postępuje mądrze tyle

anonim
Autor: tojawłaśnie   Link do posta
18:12:42, 05-01-05
Eldo jest najlepszy!Jest jak mędrzec. Może dla niektórych w jego tekstach nic nie ma ale te osoby tak naprawde ich nie rozumieją. Może i Tede( szacunek) potrafi rymować ale nigdy nie wypowie się tak mądrze jak Eldo. Tede to nie ten poziom on nadaje sie na impreze i nic poza tym. Może poprostu teksty Elda są za trudne do odbioru dla ograniczonych, nieoczytanych i niedouczonych? Co? Spoko Tede potrafi wkręcić faze ale czy coś więcej? Czy jego teksty mają coś do przekazania? Co do Bezeli to nie Tede powinien być frontmenem programu tylko Kołcz. Tede zmula. To Kołcz nakręca cały program. Pozdro!

anonim
Autor: Ślicznotka@21.pl   Link do posta
09:25:12, 06-01-05
pierdolcie sie wszyscy huja wiecie!!!!!!!!!!1

anonim
Autor: Ślicznotka@21.pl   Link do posta
09:25:17, 06-01-05
pierdolcie sie wszyscy huja wiecie!!!!!!!!!!1

anonim
Autor: Pio   Link do posta
21:28:27, 06-01-05
Kurde czasem mi sie wydaje że powinien być zakaz 9dzieciaków do 16 roku nie wpuszczamy) na forum ;szkoda ze to narazie mało relane

anonim
Autor: mw   Link do posta
23:57:02, 06-01-05
Jest dobrym raperem i ma co chce od życia!! Dobry Wywiad!!!

anonim
Autor: LKS Rasto   Link do posta
14:01:30, 07-01-05
W mnie jest tak samo - Bóg na pierwszym miejscu, muzyka na drugim. Jestem Katolikiem i kocham swoją wiarę, ale co do ostatniego pytania zgadzam się w 100%! Po co te wszystkie "Święte wojny", przecież wszyscy i tak wierzymy w Jednego Boga! W pełni zgadzam się, że ELDOKA jest jednym z najlepszych i najmądrzejszych polskich MC's. "i tak go nie lubie bo on nie lubi Tedzika !!!!!!! CHWDP Eldoka i tyle dzieciak" Co do tej wypowiedzi powiem tyle - brak mózgu i jakichkolwiek własnych opinii. A z Tedzikiem (do niego szacunek również) to jest brak jakichkolwiek argumentów! PEACE!!!

anonim
Autor: LKS Rasto   Link do posta
14:02:39, 07-01-05
I "CHWDP" też nie pasuje baranie!!! Albo jesteś debilem i analfabetą, albo nie wiesz co to znaczy!!! PEACE

niebieski_plazmak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:09:00, 07-01-05
Eldo w swoich tekstach zawiera przesłanie ,którego większość pustogłowych słuchaczy nie rozumie.

anonim
Autor: harmonia sq(przynajmniej jedna osoba)   Link do posta
23:38:40, 29-01-05
nie szanuje tego ziomka bo on nie szanuje destroy.Dal dupy latkowskiemu i pokazal nielegalne nagrania ewc w blokersach. Palant jebany a tak jak juz ktos pisal to na huj sie on odnosi z ta inteligencja w ten sposob. To ze wypierdoli pare slowek ze slownika wcale nie swiadczy o tym ze jest intilidzent. tak pozatym to hwde i na tym skoncze.

anonim
Autor: ring ring   Link do posta
21:36:43, 02-02-05
"Proste po co słuchać (czytać ?!?!) tylko po to żeby z rana w internecie bawić się w młodych gniewnych"

anonim
Autor: dr.Lubicz   Link do posta
02:52:55, 21-02-05
Szacunek!!!!!!!!!!!! Eldoka dzieki za zajebista muze !!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Pikuś   Link do posta
09:46:54, 13-03-05
nie będę tu piepszył. to co robi eldo jest zajebiste, nie znam go więc nie będę go oceniał, pisze dobre teksty nie tylko o imprezach, \"eternia\"-polecam pazdrawiam

enduro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:52:04, 09-04-05
enduro jest najmądrzejszym raperem w polsce, jego inteligencja przewyzsza wszystkich mc\'s razem wzietych.

anonim
Autor: ELMES   Link do posta
23:26:59, 17-05-05
Mówi mądrze ale popełnia podstawowy błąd, obnosi się ze swoja wiedzą a to niedopuszczalne.Miałem kiedys podobne podejście do świata, chełbiłem się w swoją wiedzą lecz zaprowadziło mnie to do nikąd.Znajomi przestali mnie poważać, po krótkim czasie zostałem sam (ale nie będę płakał;))Teraz jest wszystko ok.Wystarczy jjedynie swoją wiedzę \"mnifestować \" nie poprzez górnolotne słowa, lecz przez czyny.Sam nagrywam w domu (dla siebie i znajomych) a dopiero efektem końcowym mojej pracy prezentuję moje mysli i wierzajcie mi ludziska daje to lepsze efekty niz nawijanie o studiach i Bogu.Lecz Eldo jest pod większa presją, gdyz w jakiś sposob jest postacią medialna, znaną i gdyby np. \"wyleciał ze studiów\" co każdemu może się stać , co by wtedy powiedział?-\"nie uczyłem się!? Może powinien powiedzieć: -\"nie jestem taki inteligentny gdyż jestem zwyczajnym chłopakiem , który tylko poszerza swoje choryzonty\"? Dużo bezpieczniej jest nie mówić o swoich możliwościach intelektualnych, nie będąc uznanym autorytetem.On w dzidzinie rapu jest \"kimś\" lecz naprawdę wiele osiągnięto przed jego urodzeniem. Zapętlą moje wypociny słowami: LECHU, \"WEŹ SIĘ ZASTANÓW\" LECZ TAK TRZYMAJ! KNOWLEDGE REIGNS SUPREME OVER NEARLY OVERYONE

anonim
Autor: Elmes   Link do posta
23:34:25, 17-05-05
ps. sorx everyone:)

anonim
Autor: JELI   Link do posta
19:19:15, 09-10-05
gadam z Eldo na gg i jest bardzo tajemniczy ;) na pytania ktore mu postawilem nie odpowiedzial :D dobrze ze znalazlem ten wywiad bueheh :d koLES Jest zajEBisty !!  

anonim
Autor: OSAMA BIN LACHU   Link do posta
05:06:07, 17-03-06
ZAWSZE WIEDZIALEM ZE  ELDOKA  NIE JEST  GLUPI ............. NIE PIERDOLI O  DZIFKACH JAK TEDZIK I  O JARANIU SYFU  JAK WILKU  CHOC  SAM  JARAM  ALE ROZPIERXDALA MNIE  TAKI RAP   TYPU  JRAJ ZIOLO  PIERDOL PSY  PRZECIESZ  NIE DOSC ZE JEST  TO PROSTE  TO DO TEGO  TO ROBIONE JEST  TO POD  BUBLIKE  KORWA  KAZDY  IDIOTA MOZE NAGRAC  KAWALINE O JARANIU BLANTOW  ALE TO NIE JEST  SZTUKA   SZTUKA JEST  NAGRAC RAP O WARTOSCIACH  O WARTOSCIACH Z KTORYCH MOZNA  WYWNIOSKOOWAC JAKIMS  SIE JEST CZLOWIEKIEM  CHOC  TEDZIKA  I WIKA  (TA SA TYLKO PRZYKLADY) SZANUJE TAK SAMO JAK     ELDO .................NAJWAZNIEJESZE JEST  TO  ZEBY  NIEROBIC  Z SIEBIE PROSTAKA .........A NAJ GLUPSZA REZCZA  JAKA KIEDY KOLWIEK  SLYSZALEM  BUUUHHHHAAA TO  WYPOWIEDZ WLODIEGOZE  ELDO TO PSEUDO INTELIGENT  BUHHHAAAA  WLODEK SZACUNEK ZA  RAP  OCZYWISCIE , ALE WYCHODZI NA TO  ZE TO TY JESTES PSEUDO INTELIGENTEM  TO TYLKO MOJA  OPINIA     J.R.M.  eRAPe  TO NIE  DLA  IDIOTOW

Jahar
Autor: Jahar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:33:45, 18-03-06
Prowadzący wywiad chciał porozmawiać o wierze, Eldo odpowiadał, ja tak jak on nie myślę, ale fajnie, że tworzy obraz normalnego muzułmanina a nie fanatyka. No a dialog jest potrzebny. Co do muzy to słucham i Tedzika i Eldoki zalezy od nastroju i mam wyjebane co wy i oni o tym myślą.

anonim
Autor: Łukasz Turzyński   Link do posta
16:54:30, 19-03-06
Nie rozumiem debili którzy gadają teksty typu \"nie lubię Eldo bo on nie lubi Tedego\". To znaczy jak? Magik pokłócił się z Kalibrem 44 to znaczy że mam słuchać tylko PFK ??? Słucham obu składów. A wracając do Eldo to myślę że to jeden z najprawdziwszych polskich raperów. A tede to burak. peace....

anonim
Autor: f   Link do posta
02:52:29, 18-08-06
a co jest zlego w tym, ze uzyl terminu \"imperatyw kategoryczny\" ktory jest (przynajmniej w mojej szkole byl) wprowadzony juz w pierwszej klasie liceum przy omawianiu filozofow w okresie oswiecenia
poza tym sprawdzenie co on oznacza z czego wynika i co wnosi do etyki nie jest w dzisiejszych czasach, w dobie komputerow i internetu zadnym problemem
do dobrze, ze eldo uzywa terminow, ktore mobilizuja do myslenia i poglebiania wiedzy, bo na pewno nic zlego sie nie stanie, jezeli czytajac wywiad z muzykiem, ktorego lubicie, czegos sie przy okazji nauczycie

a ludzie, ktorzy nie lubia eldoki, bo ... nie powinni w ogole czytac tego wywiadu, bo i po co?

co do uwagi, ze wywiady z muzykami powinny dotyczyc muzyki, zapytam: ile razy mozna czytac te same odpowiedzi na te same szablonowe pytania typu: na jakim projekcie sie aktualnie skupiasz? jak wygladaja wasze plany koncertowe? czy koncowy efekt w postaci plyty takiej a takiej pokrywa sie z twoimi oczekiwaniami? itd itp. bardzo sie ciesze, ze znalazlem tu pytania ktore rzadko mozna ujrzec w wywiadach z raperami i ciekawe odpowiedzi intelignetnego czlowieka

nea_gdp
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:49:39, 01-12-06
tak.wywiad dowodzi temu, że polscy raperzy w swoim słowniku znają więcej słów niż te z szuflady \" kurwa, spierdalaj, dziwka \". Eldo jest najlepszym przykładem tego, że hip-hop ma przekaz. i niekażdy pisze tylko o tym jak by tu poruchać albo żeby przygrzać. I jeśli ktoś powiedziałby mi że rap to tylko kupa bezsensownych wulgaryzmów zgrana z bitem to najpierw poleciłabym mu grammatik. Wywiad doskonały. Każdy ma swoje zdanie. Niektórzy mówią, że to niepotrzebne pieprzenie na hiphopowym forum o religii. Ale to przecież wszystko łączy się z muzyką i z tymi, którzy ją tworzą. Raperzy, szczególnie polscy to najzwyklejsi ludzie, bez zadartych nosów. Ich zycie i teksy zbiegają sie z naszymi doświadczeniami. Chyba że ktoś nie zbyt wczuwa się przesłanie. Hip hop nie jest monotematyczny. Tu wszystko dozwolone. Do mnie słowa Eldoki przemawiają. He. Co to tematu wyciągnęłam tyle wniosków, że należę do grupy, których jedna godzina w tygodniu nie czyni katolikami. Ale to i bez tego wywiadu wiedziałam. Nie tylko mnie te wypowiedzi dotknęły. Respekt dla Eldoki za to co robi, bo robi to dla siebie, nie na pokaz,he może to troche dwuznaczne;)ale kto ma wiedzieć ten bedzie wiedział ocb, i robi to dobrze. zajebiscie dobrze :)

nea_gdp
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:54:52, 01-12-06
a teraz jak ktoś zobaczy moją rażącą czerwień to nie jedźcie po mnie tylko zlitujcie sie i napiszcie gdzie zmienić to na czarny kolor :)

Szmul lub Esemel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:16:33, 10-03-07
Mądrze pierdoli:))
Islam to także moje zainteresowanie, jedno z głównych i po wieeelu wizytach w meczecie, przec zytaniu Koranu i kilku książek na ten temat, rozmowach z muzułmanami...twierdzę, że jest to naprawdę wspaniała religia. No ale alkochol też zły nie jest i to trzyma mnie przy tym, do czego zmusili mnie podczas chrztu.

anonim
Autor: ...............   Link do posta
15:21:24, 13-05-07
Eldo jest super!!! autorytet do nasladowania!!!!

anonim
Autor: logii   Link do posta
22:35:27, 27-06-07
jestem pod wrażeniem... jejuś! ten człoweik wygina... jest świetny :D tyle mądrości...

anonim
Autor: grzesiek   Link do posta
18:08:00, 04-06-08
jak można mówic o tym że Edlo zbyt czesto uzywa różnych cytatów, opowiada o tym  ze studiuje filozofie itp?? jezeli wychowujesz ise w blokowiskach to używasz slangu masz jakies słowa które nie kazdemu pasują. LDK jest człowikiem mądrym i to słownictwo jakim się posługuje powiedzmy na studiach utrwala się w mowie codziennej więc nie wiem o co wam chodzi. No i w komentarzu chciałem tylko to poruszyc bo jest to troche smieszne. pozdrawiam:) KUPUJCIE POLSKIE RAP PłYTY :)

anonim
Autor: knd   Link do posta
13:38:25, 07-07-08
Jestem zdecydowanie pod wrazeniem. Eldo udowodnil ze faktycznie ma na czym czapke nosic :-) To naprawde pozytywna sprawa ze hip hop moze przemycac inne tresci niz tylko o paleniu trawy, p.......niu policji i innych gowno znaczacych sprawach. Zdecydowany plus na tle calej masy bezmozgiego chlamu w polskim hip hopie!!!

anonim
Autor: ralph lauren   Link do posta
11:45:08, 07-12-08
szkoda że wykształcony Eldo zapomniał że Buddyzm to nie religia, tylko filozofia

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-144-24-41.compute-1.amazonaws.com (54.144.24.41). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies