Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Historia Battle Of The Year

Historia Battle Of The Year

Autor: breakdance.pl

Dowiedz się więcej o: Battle Of The Year.

W 1990 roku w Hannoverze (Niemcy) odbyły się zawody pod nazwą "International Breakdance Cup". Organizatorem był Thomas wraz ze swoja ekipą "Burnin' Moves". Impreza miała za zadanie przede wszystkim pokazanie ludziom, że breakdance wciąż żyje, zachęcenie młodych ludzi do złapania zajawki, rozpoczęcia treningów. Można powiedzieć że osiągnęli swój cel.

Zawody gościły sześćset osób. Rok później już pod nazwa "Battle Of The Year" (B.O.T.Y.) przyjechało 1500 widzów. Impra rozkręciła się na dobre.

Z czasem BOTY ewoluowały, a wydarzenie to stało się bardzo popularne. Nie jest już to po prostu bboy battle, ale miejsce w którym cała kultura hip-hopowa może się spotkać, podyskutować, podzielić się doświadczeniem. I to jest właśnie to, co odróżnia tą imprezę od innych.

Na edycje 2000 (oficjalne mistrzostwa świata) do Hanoweru przyjechało 10000 ludzi z całego świata (!) a dla 3000 zabrakło biletów, mogli oni jednak wszystko oglądać na ogromnym telebimie znajdującym się przed samą hala Expo2000. Brały w niej udział takie kraje jak: Południowa Afryka, Japonia, USA. Wszystko doskonale pomyślane. Za zarobione pieniądze organizatorzy min. pokrywają koszty podróży ekip z najodleglejszych zakątków ziemi. Sami natomiast by to wszystko funkcjonowało ciężko pracują za symboliczne honoraria, więcej takich ludzi.

Przebieg samych zawodów wygląda następująco: Każda z ekip startujących w zawodach ma około 10 minut na zaprezentowanie swojego programu składającego się zazwyczaj z wymyślnych układów i solówek. Pokazy oceniane są ze względu na styl, power moves (figury), electric boogie, choreografie i wrażenie ogólne. Do finałów - bitew przystępują cztery drużyny (dwie walki o 1 i 3 miejsce), które uzyskały najwyższe noty sędziowskie (oni znają się na rzeczy, sami są bboyami i prezentują swoje umiejętności na scenie przed rozpoczęciem turnieju). Czas jednego pojedynku nie może przekroczyć 15 minut. Każdy kto widział musi przyznać, że jest to cholernie spektakularne widowisko.

BOTY gościły do tej pory w takich miastach jak : Hannover, Celle, Offenbach i Leipzig natomiast edycja 2001 odbędzie się w Braunschweig (również Niemcy), do której przeprowadzane zostaną eliminacje na całym świecie. Dla Europy Wschodniej takowe odbędą się w Szczecinie! Zgłosiło się już do nich kilka dobrych ekip Polskich, miejmy nadzieje że uda się którejś z nich zakwalifikować do finałów. Biało-Czerwoni gościli już na BOTY dwukrotnie: w 1995r. Broken Steps (Szczecin), Scrap Beat (Włocławek) i w 1996r. Top Toys (Koszalin).

Więcej informacji na temat Battle Of The Year Eastern Europe na oficjalnej stronie - www.boty.pl. Najświeższe wiadomości o samych mistrzostwach pod adresem www.battleoftheyear.de.

Dowiedz się więcej o: Battle Of The Year.


Informacje o artykule
Data dodania:2001-07-14
Dział / Kategoria: taniec / informacja, biografia
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
breakdance.pl Sadi i Logan  rap graffiti breakdancebreakdance.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Break w Warszawie

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-160-19-155.compute-1.amazonaws.com (54.160.19.155). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.