Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor:

Dowiedz się więcej o: donGURALesko.

Gural to jeden z najlepszych i najbardziej szanowanych artystów hip-hop'owych w Polsce. Ten utalentowany raper nie raz już udowodnił, że ma naprawdę dużo do powiedzenia. Bezbłędny technicznie i zadziorny tekstowo zarówno na nagraniach solowych jak i w formacji K.A.S.T.A. pokazuje, że ma swoje ugruntowane miejsce wśród panteonu gwiazd. Wydał on właśnie swoją drugą solową płytę zatytułowaną "Drewnianej Małpy Rock". Znajduje się na niej między innymi utwór z kontrowersyjnym niemieckim raperem Sido.

O nowej płycie, o zmianie wytwórni i spojrzeniu na świat z Guralem rozmawia Jakuza:

Od Twojej debiutanckiej solowej płyty zatytułowanej "Opowieści z betonowego lasu" minęły już prawie dwa lata. Jaki jest Gural na początku 2005 roku? Co się zmieniło w Tobie i Twojej twórczości?
Gural:
Zmieniło się wiele. Przede wszystkim jestem o 2 lata starszy. Człowiek analizuje samego siebie i może dojść do pewnych wniosków, ale bez przesady. Przez te dwa lata w moim życiu zdarzyła się kupa różnych rzeczy. I tych bardzo dobrych i tych nie dobrych. Na pewno rapuję lepiej. Mam o te dwa lata większy staż. Od tego czasu zagrałem około 200 koncertów, także jestem o tyle bogatszy w doświadczenia. Zmieniło się wszystko i nic. Styl jest ten sam, natomiast technik jest dużo, dużo więcej. Robiąc to nie zastanawiam się jak to robię, ale później, gdy tego słucham to zauważam postęp.

Skąd tytuł "Drewnianej Małpy Rock"?
Gural:
Nie wiadomo skąd się wziął taki tytuł. Rozmawiałem na ten temat z moimi przyjaciółmi, ale nie doszliśmy do tego. To jest jak z tymi kręgami w zbożu - one po prostu powstają. Nie należy pytać jak i po co, ale przyjąć, że tak po prostu jest. Tak na prawdę tytuł "Drewnianej Małpy Rock" ma parę przyczyn. Po pierwsze ubiegły rok w chińskim kalendarzu był rokiem drewnianej małpy. Nie jestem typem, który bezkrytycznie wierzy we wszystkie horoskopy i inne, ale zazwyczaj bywa tak, że czytam to już po fakcie. Teraz też tak było - przeczytałem niedawno tekst o roku drewnianej małpy i powiem szczerze - coś w tym jest. Nie musi to wynikać z układu gwiazd i pozycji ziemi, natomiast jest to jakaś emanacja jakiś prawideł. Do tego dochodzi fakt, że też czuję się małpą. Nie wiem czy to dobrze, może to oznaka jakiejś choroby psychicznej, ale naprawdę czuję się małpą. No i rock. Nie rok kalendarzowy, ale rock jako muzyka. To mój sposób na wyrażenie emocji muzycznej. Jeden tańczy, drugi klaszcze, a trzeci rapuje.

O czym możemy posłuchać na płycie?
Gural:
Od razu zaznaczam, że nie wiem, co autor miał na myśli, więc staram się nie analizować tekstów w ten sposób. Na płycie można na przykład usłyszeć "...Nie bądź błaznem, Gural zbiera na plazmę, dziś każdy z sarkazmem zbija kabzę na tym..." - Cóż to oznacza? Niejaki Gural zbiera na telewizor plazmowy? Nie do końca. Oznacza to po prostu tyle, że Gural nie wstydzi się powiedzieć tego, że zarabia jakieś tam pieniądze. Duże czy małe, nieważne. Trzeba odwrócić tą chorą sytuację w polskim Hip-Hop'ie, że ludzie się kurwa wstydzą tego, że robią siano na rapie. Wielu jest takich, którzy opowiadają o jakiś strasznych tematach, czerpią z tego całkiem zacną kapustę i wobec publiczności zachowują się tak jakby tych pieniędzy nie lubili. Nie rozumiem tego. O tym między innymi jest kawałek tytułowy, czyli "Drewnianej Małpy Rock". Właśnie o tym, że polska rap gra bardzo się zmieniła. Czy na dobre, czy na złe to już każdy musi ocenić sam. Przede wszystkim zrobił się biznes. Taki mini biznes w polskim wydaniu. Nie mówię nic dosłownie i nic nie narzucam. Nie chcę nikomu pokazywać drogi, ale wymagam od słuchacza by odbierał moją muzykę całym sobą. Siła Hip-Hop'u tkwi w ludziach, to oni tworzą tą kulturę, więc muszą odbierać muzykę przez pryzmat własnych doświadczeń, a nie kierować się tym, co wszyscy dookoła opowiadają i opowiadać razem z nimi. Jest to płyta zdecydowanie bardziej zorientowana na zabawę. Po prostu przyszedł czas na to, podejrzewam, że następny album, nad którym już pracuję, będzie bardziej poważny. Poza tym na płycie mówię o tym, że jestem zajebiście dobrym raperem i wszystko rozpierdalam. Spodziewajcie się dużo przejebanego bragga. Taki właśnie Hip-Hop lubię.

Czy możemy spodziewać się jakiś dissów?
Gural:
Jest bardzo dużo dissów. Jest wręcz nieprzebrana ilość dissów. Natomiast nie są to dissy ukierunkowane na kogokolwiek. Wydając płytę nie opowiadam ludziom, że nie lubię Franka czy Józka. Moje teksty są skonstruowane tak, że jeżeli ktoś odczuwa, że jest adresatem takiego kawałka, to już jego problem. Moje utwory to samonaprowadzająca się torpeda dissująca. Mówię o złej karmie, o złych rzeczach, które ludzie robią, o polskich słuchaczach, którzy zazdroszczą, plotkują i nie są tego świadomi, o polskich wykonawcach, którzy znakomicie się odnajdują w tej sytuacji i z pełnym cynizmem robią swoje karierki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest dużo producentów na płycie. Czyje kompozycje usłyszymy?
Gural:
Producentów jest całkiem sporo. Tym razem miałem ochotę zrobić coś zupełnie innego niż poprzednio. Wystrzeloną w kosmos transgalaktyczną płytę dla pojebańców. Zaprosiłem zupełnie innych ludzi, więc są zupełnie inne bity. Przede wszystkim na płycie będą Larwa i Mikser z Poznania - moi ludzie, którzy robią bardzo dobre bity. Jest też Magiera, choć ogólnie Białego Domu będzie na tej płycie zdecydowanie mniej niż wcześniej. Będzie Dj 600V, u którego już jestem na dwóch płytach producenckich. Jest Haem z jakimś "cosmicfiretechnojazz" - kosmiczna produkcja, którą nie łatwo opisać. Próby szufladkowania z góry skazane są na niepowodzenie. Oprócz nich będą dwa bity Pióra z Wrocławia, takie westcoast bardziej. Jeden remix Tabba. Kada też będzie - zrobiła biciora lirycznego i spokojnego. Coś zbliżonego do "Co to za miejsce". Oczywiście rasowe bity spod ręki Dj Kut-O, jednego z najlepszych bitmejkerów jakich znam. Jeden bit Sido do kawałka "Te Typy", który rapuję właśnie z nim.

Właśnie - jak to się stało, że nagrałeś kawałek z obecnie najbardziej popularnym niemieckim raperem?
Gural:
To wcale nie był jakiś super przemyślany plan - wydaje płytę i fajnie byłoby mieć takiego gościa. Po prostu weszliśmy do studia i nagraliśmy kawałek. Napisałem zwrotkę, on napisał zwrotkę, napisaliśmy refren i gotowe. Poznaliśmy się wcześniej, przed jego komercyjnym sukcesem i nawet nie zastanawiałem się jak to zostanie odebrane w Polsce czy w Niemczech. Każdy powinien sam ocenić. Robię to, co robię, a jak ludzie przyjmą to już ich broszka. To dobry Hip-Hop. Hip-Hop, który buja.

Najnowszą swoją produkcję "Drewnianej Małpy Rock" wydałeś w wytwórni Wielkie Joł. Czemu wybrałeś ten label?
Gural:
Moje Oko Ra przywiodło mnie tam - to jest odpowiedź A. Natomiast odpowiedź B: mimo, że nie zagłębiam się jakoś super w zjawisko, jakim jest polski Hip-Hop, nie analizuję tego, to jednak z powodów zawodowych muszę to obserwować. Na palcach jednej ręki można policzyć wytwórnie gdzie można sensownie z kimś porozmawiać. Tak właśnie trafiłem do Wielkie Joł. Dobrze będzie tu wydać płytę. Lubię robić dobre rzeczy. Poza tym jest to wytwórnia hip-hop'owa, to nie są goście, którzy sprzedają skarpetki. Hip-Hop to nie jest dla nich zajęciem popołudniowym, ale pracą w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nad czym pracujesz obecnie?
Gural:
"Pracuję nad tym by nie upaść z rumorem...". Będę robił przejebane rzeczy. Pracuję nad tym, żeby być coraz lepszym w tym, co robię. Zawsze nad tym pracuję. Rok się dopiero zaczął. Mam jakieś plany, wiadomo, każdy je ma. Niestety czas zazwyczaj weryfikuje te plany i co z tego wyjdzie to z tego wyjdzie. Nie lubię zapowiadać zbyt szumnie. Wolę działać. Teraz nagrałem dużo kawałków na różne mixtejpy. Cały czas to powstaje. Jestem raperem i rapuję.

Życzenia i przesłanie na rok 2005?
Gural:
W Polsce niby buduje się autostrady, pieniędzy jest niby coraz więcej, niby to, niby tamto i przecież powinno iść to w dobrą stronę. Niby są jakieś postępy, ale ilu skurwysynów siedzi tam, w tym sejmie, kradną, piją i pierdolą. Dlaczego tak się dzieje? Bo są złymi ślepcami. My powinniśmy dbać o swój Hip-Hop by on taki nigdy nie był, bo jak nie Hop-Hop'owcy, to kto? My jesteśmy rdzeniem tego gówna i siedzimy najbliżej korzenia. To my powinniśmy starać się by było coraz lepiej. Powinniśmy strać się być lepszymi wykonawcami, odbiorcami, projektantami odzieży, realizatorami studyjnymi, dziennikarzami, fotografami, b-boyami, dj'ami... Musimy być coraz lepsi. To jest moje przesłanie dla wszystkich. Porzucić złą energię. Zła karma zawsze do Ciebie wraca. Trzeba się jej wystrzegać, bo być może 2006 rok zwróci jej 6 razy tyle.

Dowiedz się więcej o: donGURALesko.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-05-04
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Jakuza / Wie..., 38 lat
mężczyzna, Warszawa

Ostatnie artykuły tego autora:
Prawdziwy Hip-Hop i dobra zabawa - wywiad z DJ Noz'em
Ruszamy na gruuuubo! - Tede o Wielkie Joł
Gurala priorytetowa misja na wschód - wywiad
"Rap żyje na ulicy" - wywiad z Lukasyno
Człowiek z głową na karku - wywiad z Jakuzą

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
ziolo ziolo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:10:36, 04-05-05
czy ja wiem czy ludzie tak sie wstydza robienia siana? juz w tej chwili z polowa raperow sie do tego przyznaje otwarcie. fajny wywiad.

anonim
Autor:    Link do posta
16:20:31, 04-05-05
jakis stary wywiad, ale spoko wywiad, czytajcie ten wywiad, wrecz zajebisty wywiad.

anonim
Autor: siee   Link do posta
16:25:10, 04-05-05
i połowa to tak duzo wg Ciebie?

anonim
Autor: ???   Link do posta
16:29:38, 04-05-05
Przcież pisze że to z 16 numery wywiad. Gural - Mój hiphopowy guru. dopierdala prosto z mostu i to jest najlepsze. wywiad - miodzio ;)

Spoke
Autor: Spoke   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:39:45, 04-05-05
jego flow rozpierdala!!!

wladek_jagielo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:40:41, 04-05-05
juz widziałem ten wywiad no cuz...moze ktoś inny go niewidział...yołłłłłłłłł

Pan_iXs
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:01:27, 04-05-05
jak dla mnie Gural spoko, nowa plytka fajna ale ja juz taki jestem ze nie moge non stop sluchac tego samego a kolejne bragga Gurala jest jak dla mnie podobne do poprzedniego wiec slucham sobie go od czasu do czasu - nie jestem jakos strasznie zajarany

anonim
Autor: Dzi-Lang   Link do posta
17:03:44, 04-05-05
nie do konca go nie lubie,ale i tak jest cienki w uszach

zieeew
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:06:51, 04-05-05
No, potwierdził klasę. Bez zbędnego pierdolenia, bez niepotrzebnych (niekiedy ;]) dissów. Czysty tekst, o to tu chodzi. Podoba mi się jego podejście do życia. A płytka też w deskę, właśnie sobie zapuszczę. Tylko, cholera, muszę kupić wreszcie oryginał, bo wstyd mi okradać takiego kolesia. Ale Głowa do Góry Gural, pierwszą Twoją mam w oryginale, drugą zaraz dokupię;] Pozdro!

people
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:19:27, 04-05-05
\'Musimy być coraz lepsi. To jest moje przesłanie dla wszystkich. Porzucić złą energię. Zła karma zawsze do Ciebie wraca\' Słowa mistrza:d hehe jak gural jest juz taki a chce byc lepszy..to ja się boje co z tego wyjdzie...:D zmiazdzy polską scene, a tak apropos sądzę że jedynie gural miałby szanse zaistniec za granica(nie dlatego ze zna Sido) tylko za granica nikt nie rozumiał by polskiego i zwracali by uwage na flow..a on je ma:) i to bardzo charakterystyczne :D Guralesko - git polskiej sceny :D oczywiscie jak dla mnie

anonim
Autor: big PrM   Link do posta
17:28:12, 04-05-05
\"drewnianej małpy rock\"-przekozacka płyta. nikt tak do tej pory nie rymował. szkoda ze treść nie dościga (zajebistej) formy w tych kawałkach. ogólnie- przekot.

anonim
Autor: duhh   Link do posta
17:35:12, 04-05-05
Zajebisty wywiad. Podobało mi się to, że Gural dokładnie powiedział ile w tekstach ma przekazu, a ile popis ów rymotwórczych. Że potrafi to oddzielić i ma do siebie dystans.

skinu
Autor: skinu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:41:35, 04-05-05
zaniedlugo w USA concert gurala

anonim
Autor: hoqs@interia.pl   Link do posta
17:54:12, 04-05-05
no dobra technike ma. ale nic pozatym. ->jak dla mnie

Bari/Rap_Federacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:11:10, 04-05-05
ta nowa plyta nie jest taka rewelacyjna

glodzio2
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:27:44, 04-05-05
\"ilu skurwysynów siedzi tam, w tym sejmie, kradną, piją i pierdolą\" to mi się podoba :D w ogóle respect dla Gurala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdro !!!! czekam z chęcią na jego 3 płytę

anonim
Autor: mutilator@poprostu.net   Link do posta
19:17:03, 04-05-05
Gural to zajebisty raper i huj

anonim
Autor: bzbz   Link do posta
19:25:34, 04-05-05
Autor: hoqs@interia.pl Dodany: 2005-05-04 17:54:12 Host: ---.it-net.pl zgłoś do usunięcia no dobra technike ma. ale nic pozatym. ->jak dla mnie

anonim
Autor: bzbz   Link do posta
19:25:42, 04-05-05
Autor: hoqs@interia.pl Dodany: 2005-05-04 17:54:12 Host: ---.it-net.pl zgłoś do usunięcia no dobra technike ma. ale nic pozatym. ->jak dla mnie zgadzam sie

anonim
Autor:    Link do posta
20:29:49, 04-05-05
gural jest pierdolonym cudotwórcą:)jego muza jest wyjebana... pozdro dla g.r.uuuuuuuuu. od P.I.Ł.A. syyyyynuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! yo! a saga wciąż trwa...

anonim
Autor: fgh648   Link do posta
20:46:26, 04-05-05
staare

anonim
Autor: herk   Link do posta
00:11:34, 05-05-05
fajnie konkretna gadka z konkretnym kolesiem \"zarabia bo gra a nie gra by zarabiac\", a plytka jest spox gites technika gites muzyka i gites rymy do tego jeszcze przekaz ukryty w skomplikowanych wersch.

Fidel_Castro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:52:21, 05-05-05
A ja nie przepadam za Guralem... Ile mozna sluchac o tym, ze jest super MC itd. Kazdy kawalek jest taki sam... Powinien odswiezyc swoj \"image\" :D Peace

anonim
Autor: gcc   Link do posta
14:49:12, 05-05-05
kolejna raz wasza strona mi sie rozjezdza, nosz kurwac mac.

Jakuza
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:20:41, 05-05-05
sprawdźcie www.donguralesko.com

anonim
Autor: asd**   Link do posta
22:07:53, 05-05-05
GURAL WYDAL ZAJEBISCIE ZAJEBISTA PLYTKE POPROSTU ROZPIERDALA WSZYSTKICH NA LOPATKI A POZATYM KAWALECZEK Z SIDO WYKURWIONY ZAJEBISCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GURAL RULESSSS!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Spencer   Link do posta
10:12:33, 06-05-05
\"My jesteśmy rdzeniem tego gówna i siedzimy najbliżej korzenia...\" Szacunek

sieroga
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:11:14, 06-05-05
Opoweisci z betonowego lasu zjadaja drewnianej malpy rok na maxa, co nie oznacza ze ta druga jest slaba. ale kojenym plusem bandity mikrofonu jest jego jechanie na koncercie - mistrzostwo. technika jak kazdy mowi - zajebista. jak dla mnie za duzo bragga. Ja dodalbym wiecej zyciowki i by byl w pierwszej trojce moich ulubionych mcs w Polsce.

anonim
Autor: MoDa   Link do posta
13:57:15, 06-05-05
ha to bedzie rok Gurala mistrza nawijki! Świat mówi hip hop, to Gural mówi drewnianej małpy rok jest!

anonim
Autor: SiWuS D.Y.S.K.   Link do posta
15:33:33, 06-05-05
Dla Mnie DONguralESKO ma najlepszy flow w Polsce...Najlepsza technike.....Ale gorzej z trescia....peace

anonim
Autor: T-Mac   Link do posta
17:10:59, 06-05-05
Don jest zajebisty kiedy uslyszalem jego plytke drewnianej malpy rock bylem rozjebany ten koles dla mnie jest najlepszym raperem w polsce Mezo,Liber chowaja sie do niego DON rzadzi teraz

mai
Autor: mai   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:56:05, 06-05-05
trzyma poziom, płyta oczywiście na półeczce i nie żałuje ani grosza wydanego na cd

Kurczak_from_Rudna
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:59:50, 06-05-05
Pierdolony KOZAK SIEEEEE

elan
Autor: elan   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:38:24, 06-05-05
\"Drewniany Małpy Rock\" - spradźcie to ! nie pożalujecie :>

anonim
Autor: braindamage   Link do posta
00:33:56, 07-05-05
mam pytanko: czy jest tutaj ktos z Wroclawia?? Prosilbym o kontakt na e-maila : braindamage@interia.pl, bo niedlugo sie wybieram wlasnie do tegoz miasta i potrzebny mi jest adres skateshopu, w ktorym moglbym kupic gleboka czapke z new era. czekam

anonim
Autor: @ betonowa:)   Link do posta
01:13:55, 07-05-05
kurwa lae koleś z tego nade mną skateshopu se szuka hehe ale odszedłem od tematu gurala płyta jest bardzo dobra i dobrze ze powiedzial ze nie wstydzi sie robic kasy na hh bo zaczyna mnei to ostro wkurwiać że wszycy rapują że nie robią tego dla kasy i kurwa od serca a na prawde jest inaczej pozdro!!

anonim
Autor: gestachmura   Link do posta
20:44:18, 07-05-05
choc ma styl czasem dosc jednostajny jest kotem...bez kiiitu.. pozatym bity są kotami, ale trzeba przyznac ze po 2 tygodniach sluchania dzien w dzien przejadlo mi sie,,, lepiej sluchac od czasu do czasu

anonim
Autor: :/   Link do posta
22:42:35, 07-05-05
Dla Gurala Big RESPECT

BTL
Autor: BTL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:46:58, 08-05-05
Wywiad wypas .. Gural ma jebane flow i wie co mówi ! Ja lubie to co robi Gural i niech robi to dalej !

Mati
Autor: Mati   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:47:08, 08-05-05
jak wy sie nie wstydzicie wypowiadać przed naszym Guru - Chrzankiem !!!!! teraz to sie nasz idol moze wkurzyc i przestac wypowiadac !!!! wtedy to by była katastrofa!!!!! przeproście go szybko i zapewnijcie ze to sie nie powtórzy :D:D:D

Kub@sSs
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:11:57, 08-05-05
kakaka

anonim
Autor: Fajna d...   Link do posta
12:17:26, 08-05-05
Co?! Ludzie ogłupieliście??? Góral jest dołem!!! Uuuu...

NORUNIO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:30:18, 08-05-05
RESPECT TOTALNY!!! OBIE JEGO PŁYTKI SA ZAJEBISTE...RESPECT

anonim
Autor: fdsxgndjb   Link do posta
21:55:28, 08-05-05
pojeb z kolesia

anonim
Autor: BBR   Link do posta
10:53:20, 09-05-05
A Dlaczego Nie Padło Żadne Pytanie O Walle-go???????Nie Ma Go W Żadnym Kawałku Na DMR....Czyżby Panowie Się Poróżnili?????

anonim
Autor:    Link do posta
15:35:04, 09-05-05
Gural-dobry dobry dobry nowa płytka jest the best.Najlepsza płytka na rynku narazie.A myślałem że cały Poznań jest z dupy ale Guralu udowodniłeś że się pomyliłem

Mikenowa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:34:28, 09-05-05
Lubie GUrala ale za nim nie szaleje... Bylam juz na jego 2 koncertach, oba byly inne wyjatkowe. Czekam na kolejne:) Big Up!

anonim
Autor: Poznan   Link do posta
17:44:17, 11-05-05
Gural jest Kozak w chuj najlepszy koleś w Polsce. Posłuchajcię sobie jeszcze PWS-ów tam są też same kozaki

anonim
Autor: eres   Link do posta
18:03:00, 11-05-05
Dla mnie gadki o kasie to totalne dno.Gówno mnie obchodzi to ze zarabia kase.Nie podoba mi sie to ze ktos sie chwali kasa w kawałkach.Jak to robi wielu amerykanw.Wogole Gural udaje amerykanskiego gangstarapera.Ale przecie my zyjemy w Polsce.A to raczej zupełnie inny kraj.Wielu słuchaczy nie ma kaski na płyte.Jak juz sobie ja kupi to raczej nie ma ochoty na słuchanie gadki o zakupie plazmy.Mnie to osobiscie wkurwia.Pracuje.Jak zarobiie 1000 to jest spoko.Pewnie nigdy nie bedzie mnie stac na wydawanie kaski na elektroniczne nowosci.Owszem styl,technika,muzyka sa baaardzo wysokim poziomie.Ale tresc troszke do dupy.Moze nastepna płyta??

anonim
Autor: tajson   Link do posta
14:34:00, 12-05-05
Gural_jast w czołowce oldscholowych raperów w polsce!!!!!!piwrwsza trójka!!!!plytka pełen wypas!!zajebiste jak zawsze flol,bity tez niczego sobie!!co ja pisze bity tez jedwabiste

anonim
Autor: G Thang   Link do posta
22:58:56, 13-05-05
Gural to jeden z najlepszych raperów tego kraju,dziękuję Bogu za taakich ludzi jak on.Którzy rozwijają rap na właściwym poziomie wypełniając go własną filazofią i wyjebanym poczucem humoru,nie mówiąc o technice.Jego gónwo jest na najwyrzszym poziomie,ciekawe co będzie się działo w następnych produkcjach!!!

sphdziewczynka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:47:39, 15-05-05
Jak dla mnie najlepszy flow polskiego rapu i narazie najlepsza polska produkcja tego roku. Kawałki z Sido i TEDE na wysokim poziomie. POLECAM!! Pis!

anonim
Autor: gural jest zajebisty   Link do posta
20:03:10, 25-06-05
gural jest zajebisty nawet tede mu niedoruwnuje a podobno ma niezłe rymy i ma racje i chodzą suchy hehe

anonim
Autor: digidy   Link do posta
00:52:30, 30-07-05
DO BBR: bo DMR to plyta Guraala,a nie KASTY... a pozatym z tego co wiem,to Wall-e jest obecnie za granica...w WB? chyba..nie wiem..Jakuza,jak to jest?

anonim
Autor: filek   Link do posta
13:56:13, 30-07-05
gural rozjebke robi :) sa krytycy i sa fani :P a ja jestem skurwysyn :D pozdrowki dla don gurala :D rycerza na drewnianym koniu z drewnianym mieczem :D pedzacym prosto na drewnianą owłosioną małpe :D :D :D haha ale fazka :) peace!!!

anonim
Autor: NPT   Link do posta
21:52:44, 13-10-05
To Jest Cały Gural Kurwa Właśnie!! Wielkie Pozdro !!   WWW.NPT.KOM.PRV.PL

anonim
Autor:    Link do posta
21:24:15, 19-12-05
kurwa was pojebało ci co napisali coś o Guralu sensownego spox to niemam nic do nich. ale niektuży widze pierdolą a nic niewiedza o nim wiec niewiecie zawiele to kurwa MORDA. 
A dlamnie Gural jest zajebisty ziom lubie jego muze byłem na koncercie i widziałem jak publika szalała (był zajebysty klimat). a co do wywiadu jest fajny podobał mi sie.  

anonim
Autor: kaszan   Link do posta
22:20:50, 27-01-06
ano tak to z tym guralem jest...raz niszczy a raz miażdży heh

anonim
Autor: Cytat   Link do posta
17:25:21, 21-02-06
\"[..]Gural przyjedź do Żywca spotkasz Gurali, zobaczymy kto więcej flaszek bimbru obali[...]\"

anonim
Autor: Xom   Link do posta
14:28:31, 03-08-06
GUral to nie człowiek to Hiphophominid :P napierdala jak trzeba rytmiczne kawalki z ostrymi kawałkami dla niego szacunek na maxa ;] na rowno bym go postawil z Fokusem na polskiej scenie ;]

anonim
Autor: pawlikk ziom   Link do posta
11:10:06, 04-07-08
gural jest zajebisty poprostu ziomalll  zimny kraj zimny flow zimna wóda..anonim
Autor: sziea yea yea YO!!!!!!!!!!!   Link do posta
04:53:45, 30-07-08
el polako.... 3 solo   poza kontrolo, to kolo co buja z ginem i koka kola, i KOKA stola, szieaaaaaaaaa pozdro de ge gie... YO

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.