Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Rap nie na salony - wywiad z PIH'em

Rap nie na salony - wywiad z PIH'em

Autor: Bandi

Dowiedz się więcej o: PIH.

To jeden z tych MC, o którym z pewnością nie można powiedzieć, że jest nudny. Jego flow ma nieprzeciętną moc, za ten element jedni go uwielbiają, drudzy nie tolerują. PIH jest świeżo po wydaniu swojej drugiej płyty solowej. O nią, ale nie tylko, miałem okazję PIHa zapytać.

Kiedyś odnosząc się do raperów masowo opuszczających RRX, powiedziałeś, że "każdy ma w życiu problemy i jakby jeden drugiego zawsze w tych problemach opuszczał, to byłoby przejebane". Ty  odłączyłeś  się  od KNT  zaraz  po wydaniu pierwszej płyty. Problemy Kozaka minęły, RRX się odradza. Dlaczego nie wydałeś u niego kolejnego albumu?
PIH:
Nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy... Kozak zawiódł mnie jako wydawca i przyjaciel. To wyglądało tak, że podałem mu dłoń, a on chciał całą rękę. Nie docenił mojego gestu, zachowywał się bardzo nie w porządku. Problemu by nie było, gdyby nie jego głupota, która jest w zasadzie namacalna. On jest na tyle głupi, że ta głupota w jego przypadku się zmaterializowała i można ją dosłownie zmierzyć, zważyć. Chodził, opowiadał obcym ludziom plotki, snuł dziwne opowieści, które docierały do mnie, konfabulował, a patrząc mi w oczy, jak się spotykaliśmy, udawał szczerość. Taki punkt krytyczny, który przekroczył, to był dzień, kiedy przyszedł do Szyhy z prośbą o remixy dla Kaliego. Szyha puścił mu trochę mojego nowego materiału i Kozak generalnie był zajarany. Obiecali sobie jakąś współpracę i rozstali się w normalnych nastrojach. Kilka dni później na internecie Kozak wypisywał bzdury o tym, że stara gwardia zalicza niskie loty. Reklamował w ten sposób swoje nowe produkcje, obrzucając wiadomo kogo błotem. Wtedy pomyślałem sobie: "kurwa co to za typ!" Dlatego z nim nie współpracuję. Kozak to uosobienie fałszu. Jestem typem człowieka, który nie odwraca się do osoby w potrzebie plecami i mimo, że z Kozakiem nie chciałem po mojej pierwszej solówce już nagrywać całych projektów to gdyby mnie poprosił o nagrywkę na jakąś składankę to bym mu (ze względu na stare czasy) nie odmówił. Teraz jest tak, a nie inaczej, czyli sytuacja, którą Kozak wymusza swoim zachowaniem.

Rozumiem, że Kozak zmienił się, gdy jego ekipa zaczęła się wykruszać? Bo przecież wcześniej wszystko było ok. Te wszystkie wspólne akcje RRX, raperzy tworzący swoistą "rodzinę". To wszystko skończyło się w mgnieniu oka.
PIH:
Kozak doskonale pamięta jak było. Teraz gra pokrzywdzonego i przyjmuje pozycję obronną, wg niego my postąpiliśmy z nim jak z wrogiem. Oczywiście było różnie, niektórzy tak się zachowali jak opisuje KNT, jednak jeżeli chodzi o mnie to, mam taką nadzieję, że Krzyś nie zapomniał jak było.

Był RRX, MIL, Teraz jesteś u Cameya. Liczysz, że przysłowiowe "do trzech razy sztuka" znajdzie zastosowanie w Twoim przypadku?
PIH:
Mam taką cichą nadzieję, że Camey mnie nie rozczaruje. Liczę na niego i wierzę w to co robi, inaczej nie mógłbym z nim współpracować. Ma u mnie ogromny kredyt zaufania i mam nadzieję, że go nie rozmieni na drobne.

Czego oczekujesz od osoby, odpowiedzialnej za wydawanie płyt?
PIH:
Dobrej promocji i dystrybucji. To podstawa. Na początku Universal spierdolił trochę sprawę dystrybucji, ale mam nadzieję, że już wszystko jest w porządku.

Co powiedziałbyś, gdybyś dostał propozycję wypromowania Twojego materiału przez Remika z UMC. Pomijając oczywiście antypatie do artystów tego labelu.
PIH:
Nigdy nie potępiałem UMC jako wytwórni. Uważam, że pracują w niej naprawdę dobrzy ludzie od marketingu i to dzięki nim taki np. Mezo odniósł sukces komercyjny. W innej wytwórni jego płyta przeszła by bez echa. Taka jest prawda. Jeżeli chodzi o Remika rozmawiałem z nim kilka razy przez telefon i sprawiał wrażenie człowieka mającego głowę na karku.

Przejdźmy więc do "Krew, pot i łzy". Chyba najbardziej charakterystyczną cechą Twojego stylu jest flow. Czy dbasz specjalnie o ten aspekt?
PIH:
Tak sporo nawijam w domu, takie ćwiczenia. Staram się żeby wszystko było płynne, żeby słowa nie drażniły. To dla mnie jest bardzo istotny element mojego rapu.

Twój krążek wyszedł w "gorącym" okresie. Na rynku ukazało się akurat wiele wydawnictw. Nie obawiasz się, że ten zalew albumów może zaszkodzić sprzedaży Twojego?
PIH:
Mam określony krąg odbiorców. Mój rap jest charakterystyczny, słuchają go określeni ludzie. Osoby, które słuchają mojej muzyki to raczej nie są odbiorcy Meza, Duże Pe, czy Dizkreta. To osoby, które wiedzą czego chcą i co moja muzyka im da. Na moich płytach jest konkret, nie zapełniam tracków byle smutami, dla mnie liczy się bardziej to co jest między refrenami, a nie jak u większości tylko refreny. Moi odbiorcy to ludzie, którzy czekają na mój krążek i sięgną po niego jak tylko się ukaże, bez względu na to czy jednocześnie wychodzi z nim 5 czy 15 różnych płyt. Szanują moją twórczość i ja ich też szanuje dając z siebie w studiu zawsze 200%.

Biorąc pod uwagę wydane ostatnio polskie pozycje, czy są takie, które przypadły Tobie szczególnie do gustu?
PIH:
Tak. W 2004 rok na pewno dobre pozycje to płyta Pezeta, Daba, Hemp Gru... O ile dobrze pamiętam to tylko te 3 krążki mi się podobały.

Adam co z koncertami? Dlaczego jest ich tak mało?
PIH:
Nie wiem... Mam nadzieje, że będzie lepiej. Generalnie coś jest nie tak i wiem o tym. Rozmawiałem ostatnio z Żółfiem z Feno, też narzekał. Ponoć rynek się spierdolił, a przez kogo to my wszyscy chyba dobrze wiemy.

Ogólnie różowo nie jest. Ale mimo to inne ekipy rozkręcają imprezy. Swój koncertowy rajd miało Wielkie Joł, Prosto. a o trasie artystów Camey'a nie słychać. Może w konsolidacji siła?
PIH:
Jest plan zorganizowania trasy Camey Studio. Na razie tylko plan, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.

Ostatnio wyszedł album Tymiego, drugiego ogniwa 17. Jak Ci się widzi "Znamię doskonałości"?
PIH:
Nie miałem okazji przesłuchać. Jedyne co słyszałem to dwa utwory singlowe i nie podobają mi się.

A co z całym 17? Widzisz jakąkolwiek szansę na reaktywację?
PIH:
Nie. Reaktywacji nie będzie. Mam swoich ludzi, serdecznych przyjaciół, z którymi mi się przyjemnie nagrywa. Czerpie z tego satysfakcję. Nowe JedenSiedem to byłoby coś na siłę, w moim przypadku wbrew sobie. Nie widzę szansy na naszą wspólną płytę.

Ostatnio znowu zamieszkałeś w Białymstoku. Czy Twoje relacje ze sceną lokalną uległy poprawie?
PIH:
Nie wiem co masz na myśli. Jest kilka składów, z którymi trzymam od zawsze i nasze relacje nie uległy pogorszeniu. Co do innych osób, to jest tak, że ja przyjaciół w nich nigdy nie szukałem i tak pozostanie do końca. Każdy robi swoje. Współpracuje z D.W.A., FLM. Na uwagę zasługują również: Fabuła i Panorama Paru Faktów.

Nie myślałeś o przyłączeniu się do białostockiego labelu Vostock?
PIH:
To jeden z najlepszych żartów jakie ostatnio słyszałem, albo inaczej, niezły byłby z tego kawał. A tak serio słyszałem, że gwarantują zabójczy dla swoich artystów kontrakt i wlepki na klatkach.

Wróćmy jeszcze do płytki. Mocno piętnujesz na niej 18L i tzw. hiphopolo. To zemsta za podobieństwo w nazwie?
PIH:
Nie. To odruch obronny organizmu. Coś co jest tak sztucznym tworem nie ma racji bytu. Organizm powinien to zwalczać. Nazwa, nazwą, a tytuł płyty, okładka, z niczym Ci się nie kojarzy? Kurwa co jest grane?

Na początku chciałem położyć ich płytkę obok "Kinematografii", ale stwierdziłem, że to zupełnie inny sort. Myślisz, że to celowy zabieg?
PIH:
Szczerze, to dłużej niż 3 minuty się nad tym nie zastanawiałem, ale nie wierzę aż w taki zbieg okoliczności. Dla mnie Ci ludzie nie mają ambicji.

Słyszałem wiele opinii o "Krew, pot i łzy". Jeśli już pojawia się krytyka to często odbiorców razi wulgarny wydźwięk kawałków. Czasami też cięższe wyrazy pojawiają się w momencie zupełnie niepotrzebnym, jako przerywniki. Myślisz o tym pisząc teksty?
PIH:
Odpowiem w ten sposób. Te utwory są adresowane do moich ludzi. Ich, język, którym się posługuję nie przeraża. Na co dzień takim językiem się posługuję i nie wyobrażam sobie żebym w utworach miał być innym człowiekiem. Byłbym faryzeuszem, zakłamanym typem. Nie mogę używać eufemizmów. W swoich utworach mówię o czymś co miało miejsce, żyło lub nadal żyje własnym życiem, o prawdzie, a prawda jaka jest każdy wie. Trzeba ją nazywać po imieniu. Życie w dzisiejszych czasach nacechowane jest przemocą, rzeczywistość jest wulgarna, epatuje upadłą cielesnością. To jaki ma być mój język? Rap to nie muzyka salonów. Z drugiej strony posłuchaj sobie co nawijają MC's za kałużą. Tam im tego nie zarzucają fani Hip-Hop'u. Nasze społeczeństwo to banda bigotów, świętoszków o wątpliwej moralności. Mój rap jest szczery i adresuje go do ludzi szczerych.

Tak szczerze, czym Radoskór zasłużył sobie na taki wers w kawałku "2003"?
PIH:
Pomogłem mu w życiu, kiedy tego potrzebował. Jest dłużny hajsy i wali w huja. Zresztą nie tylko mi. To na tyle.

Odbijam od tego tematu. Ale jeśli już jesteśmy przy numerze "2003". Wg Ciebie poprzedni rok był Tedego, a 2004?
PIH:
Chciałbym żeby "Krew, Pot i Łzy" była płytą zauważoną i docenioną. Jest to jedna z najlepszych płyt roku. Poza tym tak jak już wcześniej wspomniałem to Dab, Pezet i HG.

Zmierzając ku końcowi. Powiedz coś o Twoich planach.
PIH:
Zacząłem nagrywać z Pyskatym Skurwielem nasz wspólny album, który ujrzy światło dzienne na wakacje. Mamy już część materiału, kończymy kompletować bity, tematy są, wersy piszą się. Poza tym oczywiście kolejne solo, które mam nadzieje wyjdzie w 2005. Chciałbym również żeby D.W.A. (Spec i Dyha z Białegostoku) wreszcie wydali coś na legalu. Rozmawiałem z nimi o tym i wiem, że też tego bardzo chcą. Postaram się im pomóc, mamy plany na kilka kawalin. Poza tym trochę feat'ów mam już na tapecie, składanki itd.

Dowiedz się więcej o: PIH.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-03-25
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Bandi Łukasz Banaś  rap graffiti breakdanceBandi

anonim
Autor: rórka z kremem   Link do posta
08:42:38, 26-03-05
o w morde ale on jest ostry!! jarule(kolejny debil) made in poland niech sie jeszcze na czarno przefarbuje kaban hehehe to w tedy bedzie super cool ;)

anonim
Autor: etrjimgfhj   Link do posta
09:41:42, 26-03-05
ty rurka z kremem nie pierdol, bo ten koleszka daje naprawde jedne z najlepszych rapów w polsce, takze jak nie sluchales \"wielkiej niewiadomej\", albo \"boisz sie alarmow\", czy \"o nas dla was\" to sie nie wychylaj, a jak sluchales i nie zauwazyles ogromnej ilosci konkretnych metafor, niebanalnych porownan i szeregu nawiazan do biblii, rastafarianizmu itp. to w takim wypadku ty jestes debilem. jak dla mnie jedynym minusem jego zwrotek sa czasem zbyt proste rymy, co jednak wynagradzaja mi z nawiazka wszelakiej masci oryginalne patenty liryczne. nawiasem mowiac jego producenci mogliby sie momentami troche bardziej postarac. od lat towarzyszyl mi w zyciu szczery, dobry, polski rap, wielka piona.

klemuś
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:16:19, 26-03-05
kurwa pihu ja mieszkam pog bialym jak cie spodkam to wielki szacunek dla ciebie bo ja wiem zena niego zaslugujesz wrednym hujom w morde plujesz jestes prawdziwy i szczey nie to co te z 18L Frajery. Twój Rap na zawsze zostanie a ich juz nei uslyszymy w membranie elo i tyle

anonim
Autor: ddd   Link do posta
10:33:43, 26-03-05
KREW POT I LZY TO PRZEMISTRZOWSKA PLYTA

anonim
Autor: PQ   Link do posta
11:05:40, 26-03-05
Qrwa szkoda że PeIHa mało koncertuje, przydałby sie w KrK!!!!!!!!

anonim
Autor: CLis   Link do posta
11:18:04, 26-03-05
pih wymiata mam wielki szacunek dla tego goscia i ma zajebiste teksty!!

Acid1988
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:24:57, 26-03-05
No zajebisty raper. \"Boisz się alarmów\" lepsze niż \"Krew Pot i Łzy\" ale i tak nowa płyta wymiata.Właśnie przydałby się jakis koncert w KrK.

anonim
Autor: Jablon Sąsiad Osiedlowy   Link do posta
11:27:05, 26-03-05
PIhu szacunek wielki był i będzie.

anonim
Autor: emesss   Link do posta
11:28:20, 26-03-05
SZACUN ... !

anonim
Autor: spn   Link do posta
11:33:18, 26-03-05
\"Pe I Ha Zawsze Góra\"

Rad
Autor: Rad   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:44:52, 26-03-05
Tak jak nie lubię jego muzyki, jego głosu i flow tak po tym wywiadzie ma u mnie plusa ;).

anonim
Autor: WŁÓCZ   Link do posta
12:05:23, 26-03-05
TEN WYWIAD JUZ BYŁ W WASZEJ GAZECIE , PO CO WDUPIACIE TU STARE WYWIADY? PZDR: 21G, SGN

mapetNBT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:57, 26-03-05
mam nadzieje ze trasa koncertowa wypali i PIH zawita do Grodu Kraka!

anonim
Autor: zmora z bagna   Link do posta
12:13:23, 26-03-05
ja też jestem z białego, ale Piha nie lubię, bo mnie drażni i tyle ale madafak z niego joł joł joł!

anonim
Autor: moja stara   Link do posta
12:16:25, 26-03-05
może doczekamy sie PIHA w Szczecinie........ ]

anonim
Autor: hexan   Link do posta
12:28:48, 26-03-05
chyba wolalem \"boisz sie alarmow\" kawalki nie ma miejsca jak dom albo zabijasz sie dla cyfry.... ale nowa plyta tez jest wyjebana a \"hawajskie koszule 2 \" hehe dobre tytułowy kawalek tez jest w pyte :) zajebjoza elo raper

WSZT
Autor: WSZT   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:01:50, 26-03-05
PIH ... jest dobry, byl i bedzie ... jak widze takie posty jak ten pierwszy, to mnie smieszy wszystko!!!. Pozdro!!! juz tego czytac nie bede. No a co do jego plyt, to \"boisz sie alarmow\" i \"o nas dla was\" z Chadą to dobre plytki!!!, \"Krew, pot i łzy troche mniej do mnie trafila, ale i tak, PIH jest dobry i jak widze takie texty jak ten pierwszy, to ja trace mowe, wzrok, sluch...i chcem sie zapasc pod ziemie!!! Z drugiej strony posłuchaj sobie co nawijają MC\'s za kałużą. Tam im tego nie zarzucają fani Hip-Hop\'u. Nasze społeczeństwo to banda bigotów, świętoszków o wątpliwej moralności. Mój rap jest szczery i adresuje go do ludzi szczerych. a w polsce 15 latki, narzekaja ze PIH klnie, bo ich Mezo nie!!!

anonim
Autor: NSZDO   Link do posta
13:07:33, 26-03-05
pokoj prawdziwym mc ktorzy znaja sie na rzeczy jestes w porzadku Pih

anonim
Autor: cHe$TeR   Link do posta
13:11:14, 26-03-05
A co z Chadą?... wie ktoś może?... a co do wywiadu... tego sie spodziewałem :) Pe I Ha górą!!!

anonim
Autor: 3xK   Link do posta
13:16:26, 26-03-05
\"W swoich utworach mówię o [...] prawdzie, a prawda jaka jest każdy wie.\" No faktycznie, ma dobre pancze. Ten tutaj w wywiadzie tez konkret, szkoda ze samobuj.

anonim
Autor: amo   Link do posta
13:21:42, 26-03-05
Jeż je marchewkę. Podchodzi do niego niedźwiedź i mówi: - co jesz ? - co niedźwiedź ? No to niedźwiedź się poprawia: - Co jesz jeżyku ? - Co niedźwiedź misiu ?

korzen7
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:22:22, 26-03-05
Jak na moje \"czy boisz sie alarmów\" było lepszą płytą od krew pot i łzy... przynajmniej dla mnie.

synonim
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:24:40, 26-03-05
Za to co było, jest i będzie Pozdro Adam ! Rob swoje.

anonim
Autor: zkorbąlamid   Link do posta
13:25:00, 26-03-05
Pe I HA najwyższy rap poziom a hip-hopolo zdycha

anonim
Autor: Rycytyuje   Link do posta
13:32:06, 26-03-05
Szmulu pozycja 126 Najpierw w dupe potem w suta:D Z tym co robisz przez chwile sie zrownaj poczuj smak zycia poczuj smak gowna PIha cenie za szczerosc przekazu w jego utworach i ma ciekawe flow:) pozdro

anonim
Autor: Kef   Link do posta
13:54:30, 26-03-05
Dokładnie... Wielki Szacunek za szczerość i prawdę! Tak ma być! Bez pierdolenia! PIH moim skromnym zdaniem to obecnie #1 raper w Polsce! Pozdro!

anonim
Autor: ktoś   Link do posta
13:59:26, 26-03-05
kurwa co za debil dobrze że to naszczęście 5 liga w polskim hip hopie bo kto to kurwa jest że się tak wozi

anonim
Autor: bebo   Link do posta
14:16:13, 26-03-05
pierdol sie ktosu i odbij od PIHa a jego plyka jest zajebista bez dwoch zdan wez przesluchaj najpierw anie pieprzysz glupoty wielki szacunek dla niego za to co robi

anonim
Autor: ochie wally   Link do posta
14:28:13, 26-03-05
KOLEŚ BĘDZIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE CHYBA TAK ZAMULAŁ - DAJCIE SPOKÓJ AIGHT

WSZT
Autor: WSZT   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:17:42, 26-03-05
w obronie dobrego rapu!!!!!!!!!!!!!!!!

AdDa
Autor: AdDa   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:59:41, 26-03-05
\'ktos\'==>kto wg Ciebie jest pierwsza liga?

anonim
Autor: chrzanek   Link do posta
16:24:04, 26-03-05
ja tam wole mezo wczoraj robilem mu laske i nawet polknalem!!!

RMN
Autor: RMN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:11:38, 26-03-05
Jak dla mnie Pihu to najlepszy MC w Polsce. Najlepsze teksty poczawszy od wielekij nie wiadomej skonczywszy na krew pot i lzy. Do tego swiezy flow. Dojeba !!!!

anonim
Autor: 1 LIGA   Link do posta
17:39:19, 26-03-05
PIERWSZA I JEDYNA LIGA TO: O.S.T.R., KALIBER, ŁONA, GRAMMATIK. RESZTA Z MAŁYMI WYJATKAMI TO SYF.

anonim
Autor: Znawca tej gry   Link do posta
18:09:29, 26-03-05
DLA MNIE TA PŁYTA JEST WYJEBANA W KOSMOS PIHU MA WYPASIONE TEKSTY A SZYCHA ZROBIŁ DOBRE BITY TROCHE MELANZOWE,TROCHE MELANCHOLIJNE I HARDCOROWE WG MNIE KREW POT I ŁZY JEST JEDNĄ Z LEPSZYCH PRODUKCJI W POLSCE ALE TO CO ZROBIŁ OSTROWSKI NA JAZZUREKCJI TO MISTRZOSTWO SWIATA CHWAŁA TAKIM RAPEROM JAK OSTRY,JOKA CZY PIH POZDRO DLA KUMATYCH ELO

anonim
Autor: LUCZADOR SUPRIME   Link do posta
18:19:20, 26-03-05
dobry wwywiad, jeszcze nie słuchalem zadnego jego kawałka prócz \"nie ma miejsca ja dom\" ale sprawdze jego krązki.Z wywiadu wynika że jest (elo)kwentny i umie się wysłowic.

anonim
Autor: LUCZADOR SUPRIME   Link do posta
18:29:47, 26-03-05
o co chodziło z tą kasą na zdjęciach ?

anonim
Autor: herk   Link do posta
19:00:41, 26-03-05
nie wiem po co ktos przyrownal PIH\'a do ja rula, przeciez ja rula to pala, jego kawalki mnie dobijaj co rusz to jakis o milosci i pierdolach, slyszalem tylko jeden jakis powazniejszy kawalek (pomijajac te na ktorych dissuje 50 cent - ale taka chala ze szkoda gadac), zas u PIH\'a nie slyszalem takich rzeczy - choc nie slyszalem jego wszystkich kawalkow, ale jak dla mnie przyrownanie PIH\'a do ja rula, jest jak najbardziej nietrafne.

anonim
Autor: kurwwaaaaaa tam wsp!!!!   Link do posta
21:19:09, 26-03-05
ty pihu nie przyjezdzaj juz do wwa bo cie wydymaja kurwo nacpana kiepskim towarem leszczu studenciku lamus pod maska obrotniachy-kurwa pedale odpierdol sie od lepszych od ciebie i dalej nagrywaj z lamusami!!!

anonim
Autor: BNN z MKŻ   Link do posta
21:59:50, 26-03-05
Zawsze podchodził mi rap Piha. Jest dobrym MC, moim zdaniem troche niedocenionym na polskiej scenie, ale jak powiedział Dab: \"Tandeta płynie wierzchem, a sztuka na dnie...\" (a tandety w tym kraju nie brakuje :) ). Krew, pot i łzy to dobry materiał, szczery prosto od Piha, kozackie bity i pyskate wersy-bez owijanie w bawełne. Szacunek dla prawdziwych, pozdro z Białegostoku!

anonim
Autor: wz   Link do posta
22:36:07, 26-03-05
Troche bys mogł popracowac nad swoim wizerunkiem bo zdjecia do tego wywiadu wygladaja nastepujaco 1 Pierwsze wyglada jak bys cwiczył sztuki walki 2 To chyba pustyna burza 3 A na trzecim to wygladasz jak cinkciarz PS hh robisz dobry wiec pracuj nad szczegołami

anonim
Autor: hehe   Link do posta
23:08:30, 26-03-05
muza piha jest zajebista, ten wywiad też :]

anonim
Autor: 13Apostoł   Link do posta
23:12:33, 26-03-05
pozdrawiam Adama robi dobry rap ktory mi pasuje a ze klnie kazdy bluzga taki jezyk:) jego wszystkie plytki sa dobre chlopak wie co mowi...PIHu rob co robisz bo robisz to dobrze....pozdro

anonim
Autor: DaRoSoNe cFd cReW \'05   Link do posta
23:42:28, 26-03-05
I znów PIH pokazał klase... zajebisty teskty, flow, prawdziwy skurwysiński rap i oby tak dalej !! Szacunek !!!!!!!!!!!

anonim
Autor: waves wst$tudio 2005   Link do posta
00:03:21, 27-03-05
\"...I am REAL to MYSELF and I\'m TRU to my nigga..\" <--- cała prawda o pihu Pozdro zioą ile to płyt jeszcze przed nami ?? (aż nie chce mi się liczyć ;) ) pozdrawiam wszystkich ludzi którzy soą prawdziwi waves

anonim
Autor: ziombal   Link do posta
00:04:34, 27-03-05
ale po co on te 100 zl pokazuje do kamery ?

anonim
Autor: OZG   Link do posta
00:10:06, 27-03-05
Pihu wyglądasz na bardzo inteligentnego człowieka....gratuluje Ci płyty,bo to naprawde jeden z lepszych materiałów zeszłego roku,gratuluje Ci....czekam na nowe nagrywki szacuneczek!!

anonim
Autor: matti23   Link do posta
00:16:42, 27-03-05
KREW , POT I LZY - plyta roku bezwatpienia tak trzymaj pihu, powodzenia

FaHu
Autor: FaHu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:31:05, 27-03-05
kurwwaaaaaa tam wsp!!!! kolejna cipeczka do wydymania ?? pałuj starego piczko ! pih 100 % haka

anonim
Autor: Tomasss   Link do posta
08:44:16, 27-03-05
kurde moze sie czepiam, ale zdiecie na glownej stronie Piha jest jak dla mnie podrabiane pod styl 2paca hehe, wiecie dolce w reku(tu zyle) lekko srodkowy palec i ta minka Tupaca, hehe a moze przesadzam

typowyzIom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:53:06, 27-03-05
nie przesadzasz też tak myśle :(

asp(przema)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:02:57, 27-03-05
pih nie jest nudny???pewie że jest monotonia jego flow jest wręcz przygnębiająca góra 3 fajne kawałki w życiu i tyle.Reszta szarym tłem.

Like
Autor: Like   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:46:09, 27-03-05
Pzdr dla Piha .. .

anonim
Autor: doere   Link do posta
14:05:51, 27-03-05
PeIHa zawsze górą...jesteś mistrzem gatunku, nikt nigdy cie nie pokona zagraj w końcu w Szczecinie bo bym chętnie poszła na Twój koncert. Pzdr.

anonim
Autor: 100% REAL HIP HOP   Link do posta
14:37:57, 27-03-05
no faktycznie PIHu cos malo koncertuje a szkoda bo daje naprawde wypasione koncerty!! Organizatorzy zrobcie cos z tym ludzie chca tych koncertow a PIHu chyab bardzo duzo sobie nie zyczy!! pozdrawiam

wjk7
Autor: wjk7   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:01:24, 27-03-05
ziomboy

anonim
Autor: aaaaaa   Link do posta
15:30:26, 27-03-05
l;aha mora laha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

anonim
Autor: tylko prawdziwy rap   Link do posta
15:42:14, 27-03-05
co do piha to od zawsze miałem do niego szacunek za to co robi bo jako jeden z niewielu na polskiej scenie nawija o tym co go boli bez owijania w bawełne a agresywny styl jest dokładnie taki jak zycie w polsce co do nowej płytki to nie moge sie wypowiedzieć jak narazie bo nie słuchałem a dwa utwory i tak mnie rozjebały ten człowiek poprostu odnajduje sie w kazdym temacie naprawde wielki szacunek PIH a co do hip-hopolo to zapewne sraja pod siebie słuchajac jego płytki hehe buce pozdro jeszcze raz trzymam kciuki i powodzenia zycze!!!!

szept
Autor: szept   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:09:06, 27-03-05
Autor: doere Dodany: 2005-03-27 14:05:51 Host: ---.160.30.2 PeIHa zawsze górą...jesteś mistrzem gatunku, nikt nigdy cie nie pokona zagraj w końcu w Szczecinie bo bym chętnie poszła na Twój koncert. Pzdr. wykresl koncert..wpisz beksteidz..;]

anonim
Autor: ktoś   Link do posta
19:38:43, 27-03-05
Pihu obok Fokusa to chyba najlepszy polski MC

anonim
Autor: hmm   Link do posta
19:38:55, 27-03-05
PIH to dobry kawał rapu jak dla mnie :] szept, z tym backstage\'m Ci się udało :)

anonim
Autor: sylwiaaa   Link do posta
19:40:22, 27-03-05
:) szacunek dla Piha za muzykę, i pozdro dla Chady:) ps . ubieraj sie cieplej żebys tyle nie chorował:) i nie marnował szansy jaką daje ci życie ....:) wiesz o czym mówię...

anonim
Autor: sylwiaaa   Link do posta
19:43:36, 27-03-05
a i jeszcze jedno...fajny utwór zrobiłeś z Mesem i Pezetem......w pełni zgadzam sie co do tresci...też bym chciałą podpalić jego willę;) ale no cóż.....moze kiedyś zrobimy to razem, jak mnie jeszcze bardziej wkórzy....POZDRAWIAM

dukato
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:47:55, 27-03-05
Szkooooda ,ze tak pozno na to wlazlam :))) Ale PIH Spoooko ziom... jego kawalki ,ktore slyszalam... to niezly poziom :)) ! PzDR. !!!! REAL HIP-HOP THE BEST !!!!!!!!! PEace

anonim
Autor: elszyn z łdz tu   Link do posta
19:54:09, 27-03-05
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? koleś ma flow jak staruszek!!!! Meso i peja zjedliby go na freestylu !!!!! Do tego za duzo bluzga !!!! nie trawie takich buraków

anonim
Autor: LUCZADOR SUPRIME   Link do posta
20:03:02, 27-03-05
Temat: Rap nie na salony - wywiad z PIH\'em Autor: kurwwaaaaaa tam wsp!!!! Dodany: 2005-03-26 21:19:09 Host: ---.itpp.pl ty pihu nie przyjezdzaj juz do wwa bo cie wydymaja kurwo nacpana kiepskim towarem leszczu studenciku lamus pod maska obrotniachy-kurwa pedale odpierdol sie od lepszych od ciebie i dalej nagrywaj z lamusami!!! wal sie na ryj pozerze z ohp, kurwa jak można kogos nazwać studencikiem, każdy normalny człowiek chce miec dobra poracę i przyszłość chyba że ty swoją wiążesz z dojeniem krów i (byków)albo zbieraniem złomu zakompleksiona szmato.

anonim
Autor: takijeden   Link do posta
20:03:25, 27-03-05
robisz dobry rap nawet powiem zajebisty ale jak jeszcze raz zaczepisz moją siostre na miescie , zabije

mutilator
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:54:02, 27-03-05
dobrą muze robi...\"Zaklubować się na śmierć\"

anonim
Autor: złota pipka   Link do posta
22:23:57, 27-03-05
nie no w ogole nie rozumiem jak ludzie słuchający meza i ryśka mogą w ogole wypisywać takie ścierwa jak to że pihu niby jest cienkim rapiduchem :| zniesmaczona jestem i zgedustowana wielceeee takim zachowaniem . . . jak dla mnie pihu zawsze był dobry a krew pot i łzy zbiły mnie z nóg totalnie . . . a co do tego że jest \"studencikiem\" to kurwa chyba dobrze świadczy o kolesiu ze ma czas na robienie dla nas muzyki a poza tym jeszcze na zapierdzielanie na studja i bycie mądrym bo jest wiele raperów którzy nawet nie potrafią się wypowiedfzieć a co dopiero skleić pożądny wers:/ to tyle

anonim
Autor: złota pipka   Link do posta
22:25:00, 27-03-05
nie no w ogole nie rozumiem jak ludzie słuchający meza i ryśka mogą w ogole wypisywać takie ścierwa jak to że pihu niby jest cienkim rapiduchem :| zniesmaczona jestem i zgedustowana wielceeee takim zachowaniem . . . jak dla mnie pihu zawsze był dobry a krew pot i łzy zbiły mnie z nóg totalnie . . . a co do tego że jest \"studencikiem\" to kurwa chyba dobrze świadczy o kolesiu ze ma czas na robienie dla nas muzyki a poza tym jeszcze na zapierdzielanie na studja i bycie mądrym bo jest wiele raperów którzy nawet nie potrafią się wypowiedfzieć a co dopiero skleić pożądny wers:/ to tyle

anonim
Autor: PtakuZjednoczony   Link do posta
22:57:33, 27-03-05
Nic innego mi nie przychodzi do glowy oprocz tego ze jestem jednym z tych 2000 najwierniejszych fanow, ktorzy czekaja na kazdy jego album. Moze nie potrafie byc krytyczny, ale jak ktos cie inspiruje i zachwyca to trudno byc krytycznym.

Wirone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:42:11, 27-03-05
Co do przekleństw to ja szanuję Meza za to że nie używa wulgaryzmów, ale Piha sobie bez kurwy od czasu do czasu nie wyobrażam :) \"Boisz się alarmów\" również jak dla mnie lepsza, ale tu też są kozackie kawałki, \'Chłopiec\' mnie rozwala hehe.. \'O nas dla Was\' też konkret. Pih to czołówka. Ale trochę stracił w moich oczach po kawałku na Road to hiphop 2005 i końcowej wstawce z Panem Duże Pe..., no ale nieważne. I tak szacunek.

Wirone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:48:08, 27-03-05
Aha, a co do samego wywiadu to jestem pozytywnie zaskoczony co do łatwości i poziomu wypowiedzi :) Bardzo dobrze, że studiuje. 5

anonim
Autor: ----   Link do posta
00:01:52, 28-03-05
wypas cedek:)

anonim
Autor: łdz człowiek   Link do posta
11:32:01, 28-03-05
dla mnie pih to jeden z najlepszych raperów i kurwa ciesze sie że jest nowa płyta. jebać hiphopolo.myśle że pih powiedział w tym wywiadzie na ten temat już wszystko i niema co si e tymi lesczami dalej zajmować pozdro

anonim
Autor: krytyk forumowiczow d(-_-)b   Link do posta
12:48:20, 28-03-05
dobrze ktos gdzie napisal Pih ma zajebisty flow za ktory jedni go uwielbiaja drudzy mieszjaa z blotem ale jest to ktos obok kogo nie mozna przejsc obojetnie..... popieram to to jest szczere prawda widac po waszych wypowiedziach Pozdro ja nalezy do tych ludzi ktorzy uwielibiaja PE I HA

anonim
Autor: Obik   Link do posta
12:52:19, 28-03-05
Bardzo dobre pytania i wreszcie wywiad z konkretnym gościem.

anonim
Autor: Marek (DJ MarF)   Link do posta
15:40:56, 28-03-05
Obik zgadzam się z Tobą w 100% Dobry wywiad z konkretnym zawodnikiem PiH wymiata \"Krew, pot i łzy\" I wszystko na ten temat POZDRO!!!

anonim
Autor: Mantis   Link do posta
23:33:04, 28-03-05
Wiecie moze jak sie nazywa chyba najnowszy kawalek Chady i Piha??... ostatnio czesto w telewizji leci teledysk co w refrenie jakis uliczny grajek spiewa i gra na gitarze ?

anonim
Autor: ziombojecleczeczek   Link do posta
00:45:02, 29-03-05
a hihi :) pih jest cool

anonim
Autor: FRAJERIMATKA   Link do posta
09:50:44, 29-03-05
Autor: Mantis Dodany: 2005-03-28 23:33:04 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl zgłoś do usunięcia Wiecie moze jak sie nazywa chyba najnowszy kawalek Chady i Piha??... ostatnio czesto w telewizji leci teledysk co w refrenie jakis uliczny grajek spiewa i gra na gitarze ? Kolego Mantis otoz ten grajek to Pan z odzialu zamknietego (buehehehe) a kawalek juz od roku lata i jest prze zajebisty i nie wiem dlaczego tak zadko, chyba dlatego ze o cpunach klej wciagajacych na Chmielnej ( tam bylo krecone zreszta cpuny tez orginalne , nie statysci :))

anonim
Autor: Mantis   Link do posta
11:58:54, 29-03-05
Dzieki... orginalna piosenke juz znalazlem ale jak sie nazywa ta z Pihem ?

anonim
Autor: DŁUGI   Link do posta
09:38:07, 30-03-05
CHADA I PIH TO DLA ZAGUBIONYCH ŚWIATŁO NIKT NIE OBIECYWAŁ ,ŻE W ŻYCIU BĘDZIE ŁATWO KIEDY KOLEJNA PRODUKCJA Z CHADĄ PŁYTKA O NAS DLA WAS JEST MISTRZOWSKA TAK JAK KREW POT I ŁZY NIEZŁA JEST TEŻ BOISZ SIĘ ALARMÓW POZDRO

anonim
Autor: SZpAK`u$   Link do posta
13:33:25, 01-04-05
CO TU PISAC POPROSTU ZAJEBISTA PŁYTKA !!!!!!!!! PIH TP BARDZO DOBRY RAPER !!!!!!1 WIELKIE POZDRO

anonim
Autor: paul   Link do posta
16:44:24, 01-04-05
Zalosne jaki on ma flow, moje skarpetki maja lepszy

anonim
Autor: wz   Link do posta
21:09:15, 01-04-05
Paul czy Paulina chyba to drugie , popraw rajstopy , umaluj usta i przejdz sie miedzy latarniami . Wystaw do przesuchania swoj jeden kawałek to stestujemy twoj flow.

anonim
Autor: Money-wwa   Link do posta
21:48:09, 01-04-05
Wielki szacunek dla Piha....Jest wyjebany i rozkurwia swoim flow......Takie pyty jak rurka z kremem...to się nadają....wiesz chłopcze co to wogóle jest dobry ciężki hip-hop...?? ?? Bo Pih jest jego uosobieniem...Jest w tej najściślejszej czołówce..między Borysem Tede i Góralem...Tylko szkoda że nie usłyszymy dobrego hardcorowego kawałka w wykonaniu moim zdaniem dwóch największych gigantów polskiego rapu czyli Tedego I Piha........Choć Tede robi z siebie teraz 127 SnoopDoga...co mi się nie podoba...w każdym razie.....Pihu czekamy na nowe materiały...i oby były tak dobre jak wszystkie poprzednie......

anonim
Autor: OTO JA   Link do posta
00:43:53, 02-04-05
ZIOMBEL....SZACUNEK ZA TO CO ROBISZ A KRYTYCY POPROSTU NIE ROZUMIEJĄ TEGO RAPU JEST ZABARDZO ZAWIŁY JAK DLA NICH......JEBAC BRUKOWCE.....POZDRROOOOO............HARDCORE RAP

anonim
Autor: sikor   Link do posta
22:51:26, 02-04-05
Boisz sie alarmów zdecydowanie lepsza od drugiej, ale i tak jesteś zajebisty

anonim
Autor: sikor   Link do posta
22:53:15, 02-04-05
Usłyszałem przypadkowo i kocham twój rap.Pozdro

anonim
Autor: czornyx@interia.pl   Link do posta
23:44:51, 20-04-05
heheh widze, że bronicie go na forum :D :D :D okażcie szacunek kupując płytę lepiej ;) Pih - najlepszy raper w polsce, tyle w tym temacie czekam na płytę z pyskatym

anonim
Autor: E~ka   Link do posta
12:10:07, 03-05-05
Qrwa jakiś pajac wbił tutaj i ma coś do PIHA;jak nie rozumiesz jego rapu to po huja sluchasz a jak ktoś go kocha tak jak ja to żaden pederasta nie przekona mnie,żeby zmienić o nim zdanie!!!!!PIH to elita prawdziwego hiphopu !

anonim
Autor: Przemek_UDR   Link do posta
18:53:26, 09-07-05
Elo Pih Jestes Kozak I tyle co tu duzo gadac wyjebane kawalki.

monia:)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:01:08, 02-09-05
co to za pedal ten pierwsz?? jak go to nie rajcuje to po co sie wpieprza, jakis debil, bez kitu

anonim
Autor: Mister Svietuana   Link do posta
13:38:51, 09-09-05
Czołowka polskiego rapu to Kaliber, Molesta, Grammatik, HG, Ostry, Pokahontaz, Pezet, TDF, Łona, Zipy, Peja, Flexxip, Kasta i paru innych, na przykład Morwa. Pih jest sredni. Moze i ma potencjał, ale nie wykorzystuje go jak powinien. I na huj się związał z Cameyem, przecież to frajer i głowny sponsor hiphopolo w Polsce, spójrzcie: Lerek, Teka, Trzeci Wymiar, Nowator.. Cała ta hujnia jest od Cameya, i poziom w miarę trzymają tylko Onar i BRX a Pihu balansuje pomiędzy hiphopolo, a prawdziwym hh. W UMC jest więcej dobrych produkcji: Hans, Endefis, Duże Pe, C&S...

anonim
Autor: ->>Dominika<<-   Link do posta
19:23:41, 15-08-07
 do ----->kurwwaaaaaa tam wsp!!!! tym swoim komentem to se mozesz dupe przetrzeć, PIH to jeden z najlepszych raperów w Polsce..... kto go wydyma ty ????????!!!!buhahhahah ZAjebisty singiel "Czarny kruk/Ulice bez jutra" zreszta jak wszystkie JEGO albumy!!! PIH wymiata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrooo

anonim
Autor: ->>Dominika<<-krk krk krk   Link do posta
09:41:34, 20-08-07
kurwwaaaaaa tam wsp!!!! - sorry za komenta wyzej;((     ale mnie ponioslo z deka:):) POZDrawiam:P:P papa;*;*;*

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-205-211-87.compute-1.amazonaws.com (54.205.211.87). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies