Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Dla siebie, bez tandety - wywiad z Żuromem

Dla siebie, bez tandety - wywiad z Żuromem

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: Żurom.

Żurom zawsze budził kontrowersje. Jednak nie budzą ich tylko osoby, które nic nie robią. A on robi sporo. Pracuje przy wydawaniu wielu płyt, stworzył "Road to Hip-Hop" i nagrał solowy album. Właśnie solowy album wzbudza najwięcej skrajnych opinii. Poruszył ostro drażliwe tematy, nie boi się mocnych słów. Z drugiej strony to ustatkowany facet, który wie czego chce. Przeczytajcie z nim wywiad i sprawdźcie czy tym razem też jest ostry i kontrowersyjny.

Budzisz skrajnie odczucia. Jedni lubią Twoje ostre teksty, inni sugerują Ci porzucenie mikrofonu. Chcesz robić rap dla tych pierwszych, czy żeby wkurzyć tych drugich?
ŻUROM:
Chcę robić rap dla siebie. Piszę teksty pod siebie, a nie pod publikę. Porzucę nagrywanie jeśli stwierdzę, że tak trzeba, nikt nie będzie mi mówił co mam robić. Nagram jeszcze dwie płyty w ciągu trzech lat i po nich stwierdzę, czy nagrywać dalej, czy zająć się wydawnictwem. Ci, którzy lubią moja twórczość - czekajcie, a ci co chcą bym porzucił nagrywanie, też poczekajcie, tylko dłużej. Podziałam wam na nerwy. Tylko dziwi mnie, że skoro mnie nie lubicie, to słuchacie. A może wy słuchacie wszystkich i w domu się podniecacie, a potem krytykujecie? Zauważyłem sporo takich fanów i nie mówię tylko o swojej płycie.

Lubisz budzić wokół siebie zamieszanie?
ŻUROM:
Nie wzbudzam zamieszania, to ludzie wokół mnie się podniecają i je tworzą. Zmieszanie wzbudza Doda Elektroda i Wisniewski. Jestem spokojnym, wyciszonym człowiekiem. Nie jestem medialny i nie pcham się wszędzie drzwiami i oknami by się pokazać.

Stanąłeś "naprzeciw hiphopolowym rurom", ale nie wymieniłeś ich z nazwiska. Kim więc oni są? Co to jest "hiphopolo"?
ŻUROM:
Nie wymieniłem z nazwiska, bo nie mam dziennika klasowego. Nie znam ich nazwisk. Chcesz wiedzieć kim są, więc proszę, to żadna tajemnica: wszyscy z UMC (oprócz Endefisow, bo chłopaków szanuje za twórczość i prywatnie, a to, że poszli do tej wytworni to już inny temat), Teka, Trzeci Wymiar. Pan Duże Pe jest dla mnie straszny - te nauczone do teledysku gesty, teksty i jego przydupas dj co "groźnym" głosem mówi: "morda na kłódkę". Nazywam go dj Małysz. Doniu i Liber są straszni, wydaje mi się, że jakaś gwiazda disco polo pisze im teksty. Mezo, szkoda gadać, a jego "Panczlajner" to parodia hardcoru. 18l grzeczni chłopcy, ułożeni tak, jak reszta grają koncerty dla rodziców z dziećmi, które wcinają watę cukrową, a większość ich odbiorców ma od 7 do 15lat. Do Owala nic nie mam, jedynie, że tacy goście na jego płytach występują i dlatego ma minus.
Co to jest hiphopolo? Jest to pseudo Hip-Hop. Płytkie teksty w połączeniu ze śpiewanymi refrenami. Coś strasznego, ale tak jest ze wszystkim, że masowe gówno się lepiej sprzedaje od czegoś wartościowego. Ludzie lubią łatwe i przyjemne teksty wpadające w ucho. Ciężko się bawić przy np.: OSTR czy Grammatiku. Lepiej się upić i śpiewać "tarara ra suczki znamy wasze sztuczki", czy "blejstu blejst monamona mei". Po co kupować coś ambitnego, lepiej szmirę, bez przesłania. Tak jest ze wszystkim, np. Deawoo - nikt nie znał tej marki, a w Polsce stała się potentatem, bo cena zrobiła swoje i fajnie było kupić sobie podróbkę Mercedesa lub innego zagranicznego samochodu. Ludzie kochają tandetę. Tania sensacja napędza publikę. Tym jest hiphopolo. Straszną tandetą, która zalała nasz kraj. Najgorsze jest to, że ludzie, którzy utożsamiali się od początku z Hip-Hop'em, typu Hirek Wrona, pomogli zaistnieć tym ludziom. Stacje telewizyjne, gazety, radia puszczają to non stop dlatego, że odbiorca chce tego słuchać. Pracownicy, którzy prywatnie rzygają na te zespoły, muszą je puszczać bo danemu radiu spadnie popularność i wyrzuca ich z pracy. Takie Radio Eska było podupadające i nagle bum! Jest w czołówce, pojawia się wszędzie, ich dziennikarz oznajmia w "Barze", że Norbi to prekursor Hip-Hop'u w Polsce, potem Mandaryna, Doda Elektroda, wszystko wymieszać jak w mikserze i powstaje wielka śmierdząca kupa. A ludzie bija brawo. Jaki jest morał? Winny jest odbiorca, bo gdyby na tę chałę nie było zapotrzebowania, to zginęłaby śmiercią naturalną.

Skoro hiphopolo to "płytkie teksty w połączeniu ze śpiewanymi refrenami", to czy słuchacze nie mogą odebrać w ten sposób utworu "Świat idzie do przodu"?
ŻUROM:
Kawałek z Sylwią jest o czymś - o moim życiu, tak jak reszta kawałków na mojej płycie. Jest łagodny, refleksyjny, ale jest o czymś konkretnym, a nie o dupie Maryny. Mówię w nim, że życie pędzi do przodu, trzeba spoważnieć, że mam już rodzinę i nie mogę żyć z dnia na dzien. Skończył się pewien etap, a zaczyna nowy. Ten na całe życie.

Dużo rapujesz o miejskim życiu, nielegalnych interesach, sprawach nie dla dzieci. Ciągle tak żyjesz, czy się ustatkowałeś?
ŻUROM:
Ustatkowałem się, wyszedłem cudem i ciężką pracą z problemów, w które wpadłem. A jak żyję oprócz wydawania płyt, to moja prywatna sprawa. jedno mogę powiedzieć to, że żyję mądrzej.

Czy rap to zabawa tylko dla twardzieli?
ŻUROM:
Nie. Może być dla zabawy, dla spokojnych ziomków, dla hardcorowców. Ważne by był szczery i ambitny. Hip-Hop trzeba czuć! Breakdance, graffiti, deska, rower, rap trzeba robić, uprawiać lub słuchać z sercem. Bardziej szanuję człowieka, który się temu poświęca w całości, niż typa, który marszczy freda przed Internetem i czyta plotki. Potem jest mądry, bo wie, że ktoś, kiedyś, coś tam. On nie ma własnego życia, jest tylko statystą. Wiedzę trzeba mieć, ale bez przesady. Więcej teraz mądrali, niż fachowców.

Często udzielasz się na forum Hip-Hop.pl. Za co lubisz to miejsce?
ŻUROM:
Raczej rzadko. Tak sumując to może 2 godziny w tygodniu. Z 20% można pogadać, sporo ludzi to zakompleksieni Internauci, którzy swoje płyty ściągają przez Internet. sami uważają się za bóg wie kogo, a prywatnie to zwykle pizdy życiowe. Oczywiście można trafić na człowieka, z którym się normalnie rozmawia. Internet ma dobre strony np.: poznałem Ciebie, robisz ze mną wywiad. Poznałem parę osób i robię z nimi biznesy. Internet służy do zabawy, pracy i to jest dobre. Pozdrawiam forumowiczów i mojego "serdecznego oddanego fana mastermyagi".

Zdarzyło Ci się, że jakiś hejter z forum, powiedział Ci co myśli o Tobie prosto w twarz?
ŻUROM:
Nigdy nie zdarzyło się by w realu jakiś typ mi coś takiego powiedział. Było parę akcji gdzie pewnych panów, którzy myśleli, że są anonimowi trzeba było ich odwiedzić, ale tylko dlatego, że najeżdżali na moich bliskich, a nie mogę na to pozwolić. Jeśli ktoś mnie atakuje z klasa, to może dobrze spać.

Kiedyś na forum przedstawiłeś wyliczenie produkcji sprzedaży płyt. Wynikało z niego, że wydawanie płyt to praktycznie działalność charytatywna. Czy rzeczywiście nie da się zarobić na płytach?
ŻUROM:
Z mojego wyliczenia wynikało, że trudno jest zarobić na debiutantach, a i na znanych zespołach nie są to kokosy. Sprzedanie 2000 płyt debiutanta uważane jest za dobry wynik, a znanego zespołu powyżej 10 000 za rewelację. Jeśli na debiucie zarobisz na czysto z 10 000 zł a na znanym zespole 30 000 to uważasz, że jest to duża kwota? W muzyce poważnej ludzie kupują płyty, są znikome ilości piratów, bo fan kupi płytę która przeważnie kosztuje powyżej 50zł. U nas 70% ludzi ściąga z Internetu, nie szanują wykonawcy, a są niby wielkimi fanami. Raperzy żyją głównie z koncertów, bo na płytach maja grosze. Słuchacz nie ma szacunku dla artysty, okrada go kupując pirata czy ściągając z Internetu. To jak wpuścić "przyjaciela" do domu, spytać się czy chce coś do picia, pójść do kuchni, wyjąć z lodówki napój i gdy go nalewasz on zapierdoli ci coś z mieszkania. W Polsce ludzie mało zarabiają, ale nie wmówisz mi, że nie można 30zł miesięcznie wydać na jedną oryginalną płytę. Takie pseudo ziomki: na melanż jest prawie codziennie, a płytę nie, bo lepiej flaszkę opierdolić z joitem pod blokiem dzień w dzien.

Tatuaże to osobny rozdział w Twoim życiu. Opowiedz o swoich dziarach.
ŻUROM:
Długo by gadać. Posłuchajcie kawałka dziary z mojej płyty, bo jestem cały czas pytany o dziary i mam dość. Zacytuje pewnego znanego polskiego aktora, który zapytany czemu nie lubi wywiadów powiedział: "bo ile kurwa można mówić w kółko o tym samym''.

Czym są dla Ciebie produkcje z cyklu "Road Hip-Hop"?
ŻUROM:
Fajna sprawa. To było tak: jechałem ze znajomym samochodem i mieliśmy ładny kawałek do przejechania. Ciągle zmienialiśmy płyty i on wpadł na pomysł by takie produkcje powstawały dwa razy do roku: zupełnie nowe kawałki. Dobrze się ich słucha w samochodzie, bo nie zamulają jak jedna płyta na dłużej. I stało się - wydałem Road Hip-Hop 2004r, a teraz ma wyjść Road Hip-Hop 2005. Zanim coś zacznę robić muszę mieć z tego satysfakcje i pieniądze, te dwie rzeczy sprawiają, że chce się pracować (ameryki nie odkryłem). Jestem uczciwy do odbiorcy bo daję mu dobrą płytę z nowymi kawałkami, a nie po raz kolejny ten sam utwór który był już we wszystkich pismach, TV, radiu.

Jaka jest Twoja rola w Fonografice? Ostatnio ta firma mocno angażuje się w rap.
ŻUROM:
Jestem nie oficjalnie odpowiedzialny za promocje płyt hip-hop'owych, bo ta wytwórnia nie tylko takie wydaje. Poznaliśmy się kiedyś, zgadaliśmy, mamy do siebie zaufanie i działamy w różnych tematach. Tak samo jest z wytwórnią Promil. Jestem takim mostem łączącym wiele firm i osób. Ludzie mnie lubią i chcą załatwiać pewne sprawy przeze mnie i tak to wygląda. Mam swoją firmę Syndykat Dźwięku. Na razie było o niej cicho, bo istnieje krotko, ale w 2005 parę strzałów zrobię i będzie lepiej ta nazwa rozpoznawana, bo do tej pory logo firmy pojawiło się tylko na okładkach płyt, które współprodukowałem, promowałem itp. Fonografika, w krótkim czasie zyskała status porządnej wytworni, bo założyciele i pracownicy są profesjonalistami i nie robią żadnych wałków. Firma ma dobra dystrybucję o co w tych czasach trudno i sa efekty: Kodex 2, Dj600v "Style", Hemp Gru, PCP, nowy Peja itd. Lubię jak coś co robię sprawia mi i innym przyjemność i mam z tego hajs. Tak jest z Fonografiką, pozdro prezesi.

Dowiedz się więcej o: Żurom.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-06-08
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:5.50 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
cytrynaa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:24:48, 05-06-05
jaki piekne dzidzi on ma....

anonim
Autor: rukzz   Link do posta
00:36:05, 05-06-05
no soory ale moim zdaniem to panczlajner choć jest pseudohardcore\'owy to i tak miażdży Żuroma. Człowieku stań z boku i popatrz na swoje flow, rymy - bez spięć ale mi osobiscie strasznie się to nie podoba. tyle

stasiu34
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:06:07, 05-06-05
to flow swoje poprawi to bedzie niezly.rymy ma dobre, bity tez, zobaczymy co bedzie dalej

anonim
Autor: nieważne   Link do posta
01:07:01, 05-06-05
Co do UMC - Oprocz Endefisów jeszcze Hansik robi dobry rap :) A Zurom? Słaby jest, nie slucham go, bo nie lubie, ale poglądy ma spoko [dotyczące masówki]

wladek_jagielo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:28:48, 05-06-05
zurom ta dziewczynak czy chłopiec jest podobna do ciebie !!! te oczy :D:D:D

anonim
Autor: hst   Link do posta
08:12:09, 05-06-05
Żurom jest zajebisty czekam na kolejna plyte

anonim
Autor: kozzzz   Link do posta
08:16:56, 05-06-05
Wywiad spoko, ale jego kawałków to nie lubie i nie słucham.

anonim
Autor: KeNiZZZ   Link do posta
08:39:19, 05-06-05
Rymy ma dobre, szkoda, ży pojawia się jeden na cały kawałek i to czasami =D. A tak ogółem - miałem okazję przesłuchać jego płyty, jego utworów z RHH i sądzę, że nie jest tak źle - przekazy są całkiem niezłe, flow do dopracowania, a reszta stoi na poziomie niewysokim, ale kurwa - teraz w polskim Hip-Hopie nie ma PRAWIE nic porządnego, samo disco, Mezo czy Hop Kids przekazuje naszemu póki co pięknemu Hip-Hopowi wszystkie najgorsze cechy innych popowych i dyskotekowych muzyk, co jest po prostu koszmarem! No... a ostatecznie Żurom to jednak hip-hop bez zarzutów. ... tylko refrenik śpiewany w \"Cały czas\" (wersji nie-teledyskowej) to PORAŻKA! =D.

anonim
Autor: filip_z_konpii   Link do posta
10:12:37, 05-06-05
\"Zdarzyło Ci się, że jakiś hejter z forum, powiedział Ci co myśli o Tobie prosto w twarz? ŻUROM: Nigdy nie zdarzyło się by w realu jakiś typ mi coś takiego powiedział. Było parę akcji gdzie pewnych panów, którzy myśleli, że są anonimowi trzeba było ich odwiedzić, ale tylko dlatego, że najeżdżali na moich bliskich, a nie mogę na to pozwolić. Jeśli ktoś mnie atakuje z klasa, to może dobrze spać.\" hahahahahha o kurwa rozjebales mnie tym tekstem, hahah myslisz, ze sie ktos ciebie przestraszy?? wez gosciu sie nie ponizaj

lewuch
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:15:25, 05-06-05
dobre gówno

maxks
Autor: maxks   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:36:29, 05-06-05
w sumie to po tym wywiadzie nic do zarzucenia mu nie mam ma na plus hmmmm

anonim
Autor: ciocia dobra rada   Link do posta
10:39:07, 05-06-05
to teraz niech Żurom stanie się waszym idolem numer 1, no bo ten wywiad przecież taki spoko ...

anonim
Autor: do nieważne   Link do posta
10:47:40, 05-06-05
do nieważne : : ŻÓROM zjada dupą hansa i całe to umc (bez endefisów)

anonim
Autor: Bad Boy   Link do posta
10:57:02, 05-06-05
dobry wywiad!!!

Kac
Autor: Kac   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:00:16, 05-06-05
straszny koles..... ci z UMC to chociaz cos tam porapowac umieja a ten tym smiesznym glosem cos tam pierdzi.... ogolnie patologia pelna :( ogolnie pozdrawiam tylko lepiej zajmij sie czlowieku czyms innym, rap zostaw tym ktorzy to potrafia

dedoel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:07:46, 05-06-05
o kurwa ale dziecko :|

anonim
Autor: koneser dobrego rapu   Link do posta
11:10:32, 05-06-05
cenie go jako producenta ..lllecz jako MC jak dla mnie porazka....

Przemysław
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:32:07, 05-06-05
Szanuje go za szczerość i za dobry kawał rapu! Pozdrawiam Żuroma i jego fanów, ale tylko tych prawdziwych...<==

anonim
Autor: Tymczol   Link do posta
11:33:03, 05-06-05
Qrwa Żurom jako jeden z niewielu w tym kraju ma swój styl i niepowtarzalny flow, nie da się go podrobić.

macio
Autor: macio   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:11:10, 05-06-05
to nie motylki rozyczki robione henna by na wakacjach sie pokazac to przyklad mistrzowskiego rapu jejejeje

anonim
Autor: HipHopolowa rura   Link do posta
12:14:16, 05-06-05
\"Co to jest hiphopolo? Jest to pseudo Hip-Hop. Płytkie teksty w połączeniu ze śpiewanymi refrenami. Coś strasznego, ale tak jest ze wszystkim, że masowe gówno się lepiej sprzedaje od czegoś wartościowego.\" To w takim razie zycze powodzenia przy promowaniu Rudego MRW.....

anonim
Autor: slomiany wdowiec   Link do posta
12:51:57, 05-06-05
Ja \"tworczosc\" Żruonimo określiłbym jako HARDKOPOLO. Czyli nieudolny rap z pseudo hardkorowymi textami.

dareks85
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:58:55, 05-06-05
Jego muzyki praktycznie nie znam bo szczerze to słyszałem tylko kawałek z FU - Cały czas, noi na RTHH2005 - Plotka i szczerze to miażdżyć nie iażdżą ale koleś ma odpowiednie podejście i wie o co tu chodzi!!! Z UMC to bym jeszcze ocalił DeobeDena (bo chyba tam wydali swoją płyte ale nie jestem tego pewien:P) bo ta płytka jest zajebista!!! pozdro Żurom

anonim
Autor: benwallace   Link do posta
12:59:06, 05-06-05
\'\'Szanuje go za szczerość i za dobry kawał rapu! Pozdrawiam Żuroma i jego fanów, ale tylko tych prawdziwych...<==\'\' kurwa jak można szanować jego rap ??!! Przecież to jest totalna porażka!! Nie oszukujmy sie !! On wogóle flow nie ma ... Może producentem jest dobrym... ale jego rymy są fatalne ... no i te flow JA PIERDOLE To ja nie wiem czym ty sie koles jarasz jak Żurom to dla ciebie \'\'kawał dobrego rapu\'\' nawet taki Mezo wypada przy nim jak mistrz przy uczniu..

anonim
Autor: Obik   Link do posta
13:18:10, 05-06-05
Mysle ze muzyke z internetu mozna by bylo sciagnac, tylko ze jak sie spodoba plyta (tak naprawde nie tak troche w ta w troche w ta) to powinno sie kupic oryginala. Staram sie tak robic. Zgadzam sie ze mozna te 3Dychy wydac na oryginala. Pozdrawiam, ogolnie mi sie podoba tworczosc Żuroma.

anonim
Autor: o tobie samym   Link do posta
13:27:05, 05-06-05
zurom nawet mezo wpierdala ci z butami jestes ostatnia osoba ktora powinna sie wypowiadac na temat textow ..ty nawet nie potrafisz w tempo wchodzic czlowieku ............

anonim
Autor: nie mam pytan   Link do posta
14:02:38, 05-06-05
zurom czlowieku jak ty mozesz sie wypowiadac na temat rapu leszczu zajebany, mowisz o hiphoppolo sam cos takiego robisz bo hiphoppolo to nie tylko spiewane refreniki czy spiewanie o dupie marynie ale to tez chujowi emce ktorzy pierdole trzy po trzy z rymami podwojnymi czestochowskimi takimi jak Ty. Czy Ty czlowieku kiedykolwiek sluchales swojego tekstu czlowieku jak ty rymujesz stary czy ty wogole wiesz co to jest rym. a druga sprawa chcesz robic rap to musisz miec flow czlowieku rap to muzyka tego sie nei robi bo sie chce to sie robi bo sie umie i sie chce a ty nie umiesz twoj glos i sposob wypowiadania nedznego tekstu jest nie do sluchania i nie masz racji ja nawet nie przesluchalem twojej plyty tylko lubie sprawdzic wszystko czego nie sluchalem wiec obejrzalem twoje teledyski posluchalem 3 czy 4 tekstow i to jest nie do sluchania to jest padaka jakiegos typa czerwono skorego spod sklepu. a jeszcze jedno hardcorowcu ty zajebany zgrywasz takiego cwaniaka a sam na sam bys sie kurwo zesral jak sie patrzy pewnie kurwo nigdy sie nie przyznasz ale zesrales sie kiedys w gacie jak cie chcialem lac bo sam byles ja dobrze wiem jaki ty cwany jestes z koleszkami bo mieszkam na srod p i dobrzre wiem co tu sie dzialo ziomus ale jak sami bylismy to kurwa skonczyl sie cwaniaczek i byles jak mala pizdeczka. a wogole co ty mowisz o przekazie w tekstach kurwa co ty masz za przekaz pizdo o tym ze wszystko sie zmienia to juz milion zespolow nawinelo wymysl cos kreatywnego cos ambitnego a nie pierdolisz tylko ze chujowo na ulicy i czeg oto niby ty nie robisz lamusie ty zajebany ach szkoda moich slow na ciebie. nie mowie zebys rzucal rap bo kazdy robi to co lubi ale nie madrz sie kurwo ze ten i ten jest chujowy bo sam jestes najgorszy w polsce wiec morda w kubel chuju zajebany. a jak cie jeszce na ulicy zobacze to dopierdole ci lamo zobaczysz.

anonim
Autor: hmm   Link do posta
14:06:44, 05-06-05
szczerze to noigdy rap Żuroma mi nie podlatywał nie jest rytmiczny bityrobi dobre wydaje tez luz ale z rapem moim zdaniem sobie nie radzo tak na mój gust a o gustach sie nie gada.Pozytywne podejście ma do pol sceny hh widać ze wie ocb i to tyle

rozkminiacz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:43:57, 05-06-05
rudy nie robi hiphopolo.jego teksty sa o czyms.ma zajawke na ostre klubowe kawalki i tyle.nie wszystko mi sie oczywiscie podoba w jego tworczosci,ale to normalne,ze na plycie kazdy znajdzie dla siebie pare dobrych kawalkow ,a pare hujowych.najbardziej podobala mi sie wypowiedz,ze robie dobre bity!hahahaha,jakis niezle poinformowany koleszka,prawdziwy znawca hh.a do znawcy hh wypowiedzi:chyba ci sie cioto osoby pomylily lub miales taki sen i sie z podniecenia zmoczyles i obudziles...

anonim
Autor: zabrze power   Link do posta
14:52:30, 05-06-05
www.afera.studio.prv.pl w szczególnosci sprawdzcie sobie AMC sciagnijcie cała płyte i zobaczycie ze taki rapst najlepszy zadne hiphopolo a max wpada w ucho to sa mistrze yo ( najlepsi w polsce bez watpienia) radze ich sprawdzic

anonim
Autor: FKKTPCTJD   Link do posta
14:59:15, 05-06-05
Ja nie lubie rapu Żuroma ale szanuje go za to co robi, a wy haterzy pozamykajcie ryje bo jakby nie on to wielu płyt byście nie mieli ... Respect Żurom

PrawilnyZip
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:04:41, 05-06-05
robi hardkor z ulicy. huj w dupe hejterom. zip skład na zawsze. elo.

anonim
Autor: goosia   Link do posta
16:17:47, 05-06-05
Osobiście nie lubię twórczości Żuroma, ale wszystko jest kwestią gustu. Jeśli chodzi o wywiad to zgadzam sie ze stwierdzeniem, że tandeta zawsze jest bardziej zauważona i dostrzegalna przez szeroko rozumianą populację ludzką, jest lepiej promowana, dociera do wszystkich przez wszelkie srodki masowego przekazu,które niestety kształtują gusta muzyczne, głownie młodych ludzi,przez co odczuwają oni później srednia potrzebę poszukiwania nowych, bardziej ambitnych brzmień...Takie życie, nic na to nie poradzimy. Ale każdy niech słucha tego ,na co ma ochotę. Tyle.

anonim
Autor: HipHopolowa rura   Link do posta
16:35:49, 05-06-05
Zurom, dla mnie teksty rudego sa tak samo o czyms jak teksty wysmiewanych przez ciebie hh-polowcow (ich kawalki tez mowia o czyms. jest to czesto przeslanie naiwne i bezsesowne - ale jest, i nie powinienes mowic ze nawijaja o niczym tylko dlatego ze uwazasz ich za lamusow i masz inny sposob na zycie). Oczywiscie nie da sie tu podwazyc tez wybitnie lekkiego (delikatnie mowiac) charakteru nagrywek i spiewanych refrenow w wiekszosci kawalkow. Nie zmierzam do tego zebys przyznal ze rudy robi hhpolo (bo nie zrobisz tego chocby ze wzgledu na to ze jestes jego wydawca i ziomkiem), tylko zwracam uwage na wkurwiajacy relatywizm zarowno dotyczacy tej sprawy, jak i wielu innych (vide: UMC to gowno oprocz Endefisu..... Kurwa, blagam!). Nie mam nic przeciwko wyglaszaniu najbardziej radykalnych pogladow. Ale jesli juz starasz sie reprezentowac postawy sztywnego i bezkompromisowego typa to postaraj sie byc przynajmniej konsekwentny, bo w przeciwnym wypadku rozpierdalasz caly swoj z takim mozolem budowany wizerunek.

mellos
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:59:10, 05-06-05
hahahahahahahahahaha ale wykurw :D :D :D :D

anonim
Autor: 13Apostoł   Link do posta
17:10:52, 05-06-05
CZYTAM I CZYTAM TE KOMENTARZE I NIE WIEM CZY SMIAC SIE CZY PLAKAC???? MACIE JAKIES KOMPLEKSY ZAL DO SWIATA ZA JEGO ZLO???? MIELISCIE W DZIECINSTWIE TRAUMATYCZNE PRZEZYCIA ,WUJEK ZA CZESTO BRAL NA KOLANA A MOZE BYSLISCIE W SLOWIKACH???? ZASTANOWCIE SIE CO PISZECIE ..TEKSTY TYPU ŻUROM TO ZUROM TAMTO?? CO TO MA BYC...TAKIE Z WAS KOZAKI POWIEDZ ZUROMOWI TO W OCZY A NIE CHOJRAKA ZGRYWA JEDEN Z DRUGIM ZA MONITOREM ... A CO DO MUZY ZUROMA..ROBI TO CO ROBI ..ROBI TO NA SWOJ SPOSB TAK JAK ON TO CZUJE .....JA SLUCHAM WSZYSTKIEGO I NIE MOWIE ZE WSZYSTKO PASUJE MI... BO MAM SWOJ GUST...A O GUSTACH I GUSCIKACH SIE DO KUR%% NEDZY NIE KONWERSUJE!!!! KONCZE PISAC BO I TAK NIE MA SENSU ...NIE ZMIENI SIE MENTALNOSCI GLUPICH LUDZI...... >>>>>>>>>>>>\"JA NIE MYSLE CO MOWIE, JA MOWIE CO MYSLE.....\"<<<<<<<<<<<<<<<<<<< P.S. - EJ A KIEDY NASTEPNA PLYTA CHRZANKA????...................CI KTORZY CHCA MI ZJECHAC PODAJE MOJ NUMER GG: 2205037

anonim
Autor: ebi   Link do posta
17:48:40, 05-06-05
wszyscy z umc procz endefisu hehe a czym to sie rozni endefis od duze pe? tam pierdolisz zurom sam nie wiesz oco ci chodzi

rozkminiacz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:06:22, 05-06-05
do ebi:czym sie rozni endefis od duze pe?no to ladnie masz pod kopula bracie popierdolone jak nie widzisz roznicy.....

smirnoff
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:07:03, 05-06-05
Zurom - mam wrazenie ze gdyby nie fakt, ze znasz 1z2 i reszty Endefów to byś także uważał że to gówno. Duże Pe jest chujowy? No tak, od momętu jak nagrał kawałek z Mezo i płytka wyszła w UMC. To mam pytanie - skoro Pe i Spox są pizdami to czy to tez sie tyczy IGS`a? pozdrawiam szacunek za to co robisz z Promilem, Fonografiką i Syndykatem. Wielkie brawa za obie Road Hip-Hop. I raz jeszcze powiem cos co juz kiedys pisalem jestes dla mnie slabym raperem, ale szanuje Cie, chocby za to ze potrafiles sam sie wydac.

anonim
Autor: Vet   Link do posta
18:12:00, 05-06-05
Kto się nie urodził raperem i nie ma raperki we krwi nigdy nie będzie dobrym raperem. Jak dla mnie Żurom pomimo że z tego co wiem jest spoko typem to nie nadaje się do tej muzyki pozdrawiam

anonim
Autor: Zenobiusz   Link do posta
18:28:41, 05-06-05
Wole se kurwa posłuchać Liber albo Donia bo Żurom to sie kurwa nienadaje do rapu (chociaż szanuje go za co robi dla polskiej sceny) Wkurwił mnie jeszcze tekst:,,Nigdy nie zdarzyło się by w realu jakiś typ mi coś takiego powiedział. Było parę akcji gdzie pewnych panów, którzy myśleli, że są anonimowi trzeba było ich odwiedzić, ale tylko dlatego, że najeżdżali na moich bliskich, a nie mogę na to pozwolić. Jeśli ktoś mnie atakuje z klasa, to może dobrze spać.\" Bez jaj kurwa jakby był jakimś kurwa gangsterem.

P.lo
Autor: P.lo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:50:54, 05-06-05
Czesc Rozkminiacz:) Dawno Cie nie bylo hihi;)

mellos
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:28:09, 05-06-05
Żurom jak bedziesz na GG to daj znak, wiesz o co chodzi :D :D

anonim
Autor: kaszel   Link do posta
19:58:43, 05-06-05
jak sie nazywa ten kawalek zuroma co jest tam \"swiat idzie do przodu bla bla .. \" ??

korcej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:00:19, 05-06-05
Hip-hopolo to nie jest tylko śpiewany refren weź se kurwa posłuchaj rapu człowieku to zobaczysz ze da sie meić śpiewane refreny i nie sa one jak to nazywaja hip-hopolowe. A poza tym jeżeli ktos uwaza ze hip-hopolo to ejst jakis np gorszy rap tos ei myli, zastanawiam sie dlaczego np na tej stronie sa czasem jakies news\'y np o zyciu meza i jego twórczosci. Przecież to nie ma nic wspólnego z Hip-hopem wiec pytam sie kurwa co takie rzeczy robia an stronie poświęconej hip-hopowi?? Właśnie ciekawe czy uz ysakm odpowiedź. Ludzie jakbyscie przestali sie podniecać tym że UMC jest np chujowe i przestali o tmy pisac to zrozumcie ze wcześniej czy później sam to umrze i slag to wszystko trafi.

anonim
Autor: huragan wolomin   Link do posta
20:04:08, 05-06-05
no taki nielegal fajny to AMC - sprawdz chlopakow z wolomina: www.reakcja.prv.pl pzdr

anonim
Autor: hejtter internetowy   Link do posta
20:18:46, 05-06-05
\"Kawałek z Sylwią jest o czymś - o moim życiu, tak jak reszta kawałków na mojej płycie. Jest łagodny, refleksyjny, ale jest o czymś konkretnym, a nie o dupie Maryny. Mówię w nim, że życie pędzi do przodu, trzeba spoważnieć, że mam już rodzinę i nie mogę żyć z dnia na dzien. \" czyli uważasz, że to jest jakies wielkie przeslanie i dla porownania np: kawalek Mezo - Ważne, czy jakikolwiek inny, jakies np: kawalki Duzego Pe, są o niczym?

anonim
Autor: Oczolog   Link do posta
20:38:43, 05-06-05
Od kiedy HG wydaje w Fonografice ? BUAHHAHAHAAHAHAH Hg jest z PROSTO. ELO ELO A co do Żuroma to nic do niego nie mam, robi rap tak jak potrafi i niech robi go dalej. Zajebista składanka RHH 2k5 Pozdro żurom czekam na RHH 2006.

anonim
Autor: Flaak   Link do posta
21:03:20, 05-06-05
Dobry wywiad ale ten Żurom to jedna wielka *****, porównajcie go a Guralesko, on nie ma flow\'a wogóle a klip Cały Czas mnie rozjebał i na dodatek ten fu co nie wiadomo oczym rapuje - LUDZIE!!

anonim
Autor: Flaak   Link do posta
21:05:17, 05-06-05
\"Życie jest jak stek - krwiste\" - to mu sie udało hahahahahaha!

Peka
Autor: Peka   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:53:19, 05-06-05
i on krytykuje Duże Pe........heh

Giermek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:19:44, 05-06-05
szkaradny ten twój dzieciuch żuromie, nawet ty jesteś ładniejszy.

korzen7
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:22:53, 05-06-05
Powiem jak wielu tutaj \"nie przypadły mi do gustu rapsy Żuroma ale szanuję go za to co robi, za wydawanie płytek i za to, że bierze hajs za to co lubi (bo to sztuka)\". POza tym podobają mi sie jego poglądy (no do Dużego P nic nie mam). Pieprzyć hejterów, którzy wyzywają Żuroma od najgorszych na tym forum! Pieprzyć z reszta wszystkich \"twardzieli\" którzy na tym forum jako anonimowe nicki potrafią tylko rzucać mięsem. Acha jeszcze jedno Żurom przypominam sie po raz kolejny o płytke ;p już 3 razu ci adres podałem i ciągle zapominasz ja przesłać :(

mellos
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:29:36, 05-06-05
\"Acha jeszcze jedno Żurom przypominam sie po raz kolejny o płytke ;p już 3 razu ci adres podałem i ciągle zapominasz ja przesłać :(\" :D :D :D

U-r-b-i-k
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:34:45, 05-06-05
Jak dla mnie to on jest slaby i to bardzo.Ale to jest tylko moje zdanie.

anonim
Autor: nikotyna   Link do posta
22:48:02, 05-06-05
Żurom-to, ze nie rozumiesz tekstow Duzego Pe, to jeszcze nie znaczy,ze jego teksty są wysrane z dupska.zastanów się co mówisz,albo przynajmniej podaj sensowne argumenty swiadczące o jego beznadziejnosci, bo argument dotyczacy jego gestow to zaden argument

UMC rec
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:38:35, 05-06-05
Pozdrowienia dla Żuroma :)

anonim
Autor: zbix   Link do posta
23:50:57, 05-06-05
zwykle nie wypowiadam sie na forach...ale teraz musze to powiedzieć... \'żurom jesteś tak chujowym mc, że gorszego jeszcze ziemia nie wydała...\' :(

anonim
Autor: LiDeR   Link do posta
00:04:48, 06-06-05
Zdrowe podejscie do tego biznesu ma facet....o tworczosci sie nie wypowiadam kazdy robi na swoj sposob.............szacunek za szczerosc tez mam...................p.s. dzieciaki puknijcie sie po glowie........tekst w stylu............\"szkaradny ten twoj dzieciuch....\" jest nie dosc ze nie na miejscu to kurewsko dziecinne, kurwa czlowieku co Ci zurom zrobil osobiscie zebys mu po rodzinie jechal?......Zastanow sie zanim nastepnym razem bedziesz Post\'owal................Daj Boze Rozum.........HWD Nadludziom.........pozdro&peace dla prawdziwych

anonim
Autor: czornyx   Link do posta
00:12:24, 06-06-05
ja pierdole jebani internetowi krytycy ;) Żurom to Żurom tamto, nagrajcie jeden z drugim coś lepszego to będziecie go krytykować dla mnie Żurom robi zajebisty rap może troche ma problemy z wczuciem się w bit, no ale każdy ma wady.... co do tematyki na jego płycie to jest w porządku txt nie są chuj wie jakie zajebiste, ale napewno robi dobry rap ;) czornyx@interia.pl

anonim
Autor: żadna tam hejterka   Link do posta
00:42:02, 06-06-05
\'napewno robi dobry rap\' buahahahahahahaha, rozjebałeś mnie tym /lol/

anonim
Autor: ANALOG   Link do posta
02:40:59, 06-06-05
JEBAC TAKICH LESZCZY POZDRO DLA GDANSKA PRZYMORZE NR 1 JEBAC SLEDZI JAK ZAWSZE EHHEHEH

anonim
Autor: knsr   Link do posta
02:42:12, 06-06-05
kurwa , litości...

anonim
Autor: <>   Link do posta
08:22:46, 06-06-05
Heeh mój brachol też nazywa spoxa dj małysz:D.a tak na serio to żurom jest spoko gość

anonim
Autor: KDZ   Link do posta
09:36:49, 06-06-05
Król Salomon powiedział ładna a głupia kobieta jest jak świnia przyozdobiona kolczykiem.To samo jest z pustym flow.Potrzebujemy różnego czasu do osiągnięcia perfekcji,to co się liczy to sens i prawdziwość człowieka.Do końca świata będzie walka z debilizmem.Niech każdy robi swoje,ale rap najpierw był prawdziwy!Żurom idź wciąż,masz wsparcie.

anonim
Autor: Wujek Sławek   Link do posta
10:11:11, 06-06-05
Dla mnie Żurom to żaden raper. Każdy głupek umiał by tak zarapować albo i lepiej. I nie zgodze się z tymi to mówią ze popracuje nad flow i bedzie luz. Jego tekty też są beznadziejne, to brzmi jak by jakąś książke czytał, zero rymów. Pojechał po dużym pe, a taka jest prawda że Pe go zjada pod każdym wzgledem.

pehaoen
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:24:20, 06-06-05
promuj plyty innych zurom to ci chyba dobrze idzie. pozdro dla zony i dziecka.

anonim
Autor: czornyx   Link do posta
14:27:31, 06-06-05
Żurom jeśli to przeczytasz to daj znać na maila nagrałeś jakiegoś nielegala i masz go w mp3? jak tak to weno mi podeślij na czornyx@interia.pl albo skontaktuj sie ze mną ;). Zgóry thx

anonim
Autor: Maupa   Link do posta
15:51:46, 06-06-05
Flow jak flow ale nareszcie konkretne teksty... jak dla mnie poza PIHem tylko Żurom wypuścił ostatnio coś dobrego!!! Cała reszta troche za delikatna i zalatuje tandetą... może wreszcie na półki sklepów wrócą płyty w stylu pierwszej Molesty albo ZIP składu!

anonim
Autor: huragan wołomin   Link do posta
16:29:16, 06-06-05
maupa chłopcze/dziewczyno(??), jeżeli sądzisz ze tylko pih i żurom wypuścili dobre płyty, to weź ty sie lepiej rozejrzyj po podziemnej scenie hiphopowiej, tylko tam znajdziesz prawdziwy rap hajsem i kłamstwem nieskarzony... pozdrowienia dla prawdziwych.

anonim
Autor: Przester   Link do posta
00:26:29, 07-06-05
Słuchałem płytki Zuroma i nie podeszło mi ale posluchałem kilka razy i nawet daje radę, flow ma tragiczny ale coś w tym jest, co do piractwa to prawda jest taka ze nie tylko ci słuchają rapu co chleją pod klatkami ale także ci którzu mają rodziny i tyrają za 600zł w tesco- i mam pytanie, czy takie osoby dażysz szacunkiem które ściągają płyty z neta??? Inna sprawa to Endefis, oni poprostu się sprzedali, oglądałem wywiad w którym tłumaczyli to przejście tym że poprzedni wydawca nie promował ich wogóle więc znaleźli UMC ktore bardzo dobrze promuje ale neistety kosztem twórców, przypominam że pierwszy numer który zobaczyłem ich to z panienką w refrenie czyli jak prawie każdy z UMC i Camey, no to tak wygląda, ogólnie szacunek dla Żuroma za to ze jest jaki jest a nie kolejny pedał z hiphopolowni. Zapraszam na www.przeester.prv.pl - sciagnijcie płytkę Przesteru.Polecam

anonim
Autor: nienatemat   Link do posta
09:12:37, 07-06-05
wfewwwwwwwwwwwwwwwwwwd ttttttttttcccccccczc kurwa odpiedolta sie jhfsdgajkgf ccccccccccccooooooooo! Znawcy

anonim
Autor: mc sir prezes   Link do posta
14:53:10, 07-06-05
spoko

LUCZADOR SUPRIME
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:23:45, 07-06-05
ejj, kiedy zurom byl w ciazy ?? Xd a tak w ogole to gesty na teledysku to nie zaden argument bo i tak mezo i duze pe zjadają go dupą, ten jego dj małysz to b.dobry dja panczliner to spoko kawalek(nie sucham meza)a pozatym to smieszne zeby mowic ze spiewane refreny to cecha hiphopolo i samemu robic kawalki ze spiewanymi refrenami.

anonim
Autor: jan marian wmordelepszy   Link do posta
23:08:57, 07-06-05
ziom żurom - tak trzymaj- my ostre chłopaki z ulicy musimy trzymac się razem i nie przejmuj sie tymi krytykami bo życie jest jak stek - wilgotne i pachnie żuromem, pozdro gangster. nie przesadzaj z tym kolumbijskim katarem bo ci zatoki przez nos uciekną, a i jeszcze jedna sprawa - pożyć dwa koła papieru bo ja już wszystko przewąchałem. trwój oddany sławomir fistaszek aka pusykraszer

anonim
Autor: Beret_27   Link do posta
10:59:19, 08-06-05
hahahahahahaha, ten typ to jakas wielka pomylka. Uwaza sie za wielkiego gagstera a tak naprawde jest zwyklym sutenerem z wylotówek, który awansowal na wydawce plyt. hahahah. Sam sobie wydal plyte bo jakby ja komus zanisl do wydania to kazdy po wlaczeniu 1szego lepszego kawalka jebnalby z krzesla z brechtu. On mysli, ze jest hardkorowy i uliczny raper. Czlowieku to sie nie porownuj z chlopakami z molesty czy zip skladu. Nie siegasz im nawet do piet. Osobiscie tez nie trawie hhpolo ale twoje kawalki tez ciezko nazwac rapem. Czlowieku z taka wadą wymowy to ja bym sie wstydzil jakby mnie ktos nagral w czasie rozmowy przez telefon i puscil w obieg. Widac, ze mam nie puscila cie do zerowki w przedszkolu gdzie cwiczy sie wymowe i poprawne akcentowanie. Mam nadzieje, ze nie zaniedbasz w ten sposob swojego dzieciaka. Reasumujac rob jak chcesz ale ci powiem, ze do raperki to pasujesz jak świni siodło. narazicho

anonim
Autor: joaka   Link do posta
15:01:58, 08-06-05
W pewnych kwestiach dobrze się wypowiada ale niech popatrzy na swoją \"rap grę\".W jednym z wywiadów zapytano Fu o współpracę z Żuromem i dał wyrażnie do zrozumienia że gościu nie przyłożył się do dopracowania kawałka więc o co mu chodzi z kupnem płyt w sklepach?Niech zapyta te 70%Polaków jakie mają miesięczne dochody na życie.Jeszcze jedno określasz internautów pizdami życiowymi a ty jaki jesteś skoro nawołujesz wszystkich piratów\"aby się nawrócili\".Skąd oni mogą wiedzieć czy reszta albumu nie jest równie kiepska jak kawałek z Fu.Kiedy tego słuchałam uszy mi się śmiały.Może właśnie dzięki piractwu mogą poznać twoje kawałki a potem przy \"lepszym guście \" je kupić.Zastanawiałeś się czy aby ty nie jesteś gorszy od Meza czy 52 Dębiec?Twoje flow jest kiepskie i tyle co mogę powiedzieć.I choć Mezo nie jest najpiękniejszy to jego muza jest spoko.Wolimy słuchaś Aniele niz twojego niezrozumiałego seplenienia.

anonim
Autor: joaka   Link do posta
15:03:36, 08-06-05
Jak się douczysz to wróć w pięknym stylu i nie wciskaj nam większego shitu!

anonim
Autor: joaka   Link do posta
15:07:02, 08-06-05
A jeśli chodzi o przyśpiewki w refrenach zauważ że wielu szanujących się raperów stosuje taki \"chwyt\"więc nie wciskaj nam kitu chyba kiepsko jesteś poinformowany jak łatwo zrzucić wszystko na Meza ,Libera i Donia nie umiesz poradzić sobie w \"rap świecie\" dlatego mówisz w wywiadach to co chce usłyszeć większość że JEBIESZ UMC ITD.

anonim
Autor: elo nino   Link do posta
17:05:30, 08-06-05
ja tam juz wole techno jebac hip hop same problemy!!!!!

anonim
Autor: ulikk   Link do posta
22:06:09, 08-06-05
zurom i rudy - smiech na sali a te teksty w ywwiadzie poprostu sa niszczace . @czornyx u niego sie nic nie rymuje pzdr

anonim
Autor: PIUS   Link do posta
12:01:19, 09-06-05
Żurom jest TRAGICZNY, niedaleko mnie jest taka wiocha Żuromin, gość ma taki poziom i styl jak ona. Słyszałem pare jego kawałków - Czestochowa ze chuj. Nie sucham akurat gości z UMC, ale trzeba przyznać, że taki Mezo, Duże P czy Hans to goscie z talentem, a to w jaki sposób go wykorzystują to inna sprawa. SKOŃCZCIE LUDZIE SIE WPIERDALAĆ W NIE SWOJE SPRAWY, NIE SŁUCHASZ CZEGOŚ TO NIE SŁUCHAJ, CHUJ CI DO TEGO CO INNI ROBIĄ. PRZESTAŃ KRYTYKOWAĆ, ZACZNIJ DOBRZE R-E-P-R-E-Z-E-N-T-OW-A-Ć - jak to mówił dziadek Liroy.

anonim
Autor: CeWueS   Link do posta
15:05:15, 09-06-05
zdecydowanie dobrze rozwazyles to ze kiedys trzeba wybrac, fakt bity dobre bardziej sprawdzasz sie jako prducent, niechce nikogo krytykowac, przemysl... poprostu POKOJ czlowieku --== CeWueS [ Life4underground] ==--

anonim
Autor: cwf   Link do posta
16:59:20, 09-06-05
hahahahahah zurom chyba ta swoja pocieche tabletami karmi, fajne ma oczka :)

kszksz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:59:01, 10-06-05
@zurom kurwa wez posluchaj siebie ; ) slyszales kiedyś łone? eldo? familie hp? co tu wymieniac... \'pochyl sie nad soba, pochyl sie w sobie i dowiedz sie teraz od siebie, co jest obledem\' ; ) ktos tam napisal ze zurom i pih to jedyny dobry rap... kurwa jak cos innego mogloby byc dla was dobre jak macie tylko trzy plyty? sciagnietego zuroma z beznadziejnym flejworem, sciagnietego piha i oryginalne 18l?

anonim
Autor: kapc   Link do posta
12:09:43, 11-06-05
Tyle tych wypowiedzi, moze dlatego ze powiedzial w wywiadzie ze z coniektorymi robi biznesy ;-), apropos, gdzies tam porownywaliscie zuroma do hansa z 52, kompletna odmiennosc, z opiniami sie zgadzam ze UMC to kupa nieprzemielonego gowna ktore smierdzi smrodem na cala Polske a onni nazywaja ten swod czczym rapem... awaria... Zurom ma fajny kawalek na Volcie z BRX-em, zreszta trudno zrobic fatalny kawalek z BRX-em ;-), co do flow to moze nie jest to fokus lub ostr, \"...Bośnia i Harcegiwiną, nie wqriwaj nas bo Cie zawina...\" na poczatku wydawalo mi sie fatalne a potem poczulem w tym sporo baunsa (rozumianego jako człowiek = melodia), co do Gramatika to jestem sceptycznie nastawiony, mnie zamula, a np. 3 wymiar nie jest taki zly umiejetnosciami, dis na aro mnie zabil normalnie. Zuromowi zycze powodzenia i rozwoju, bo nikogo jako odbiorca nie skreslam, lub traktuje z gory, wydawaj dobre plyty i dbaj o rozwoj innych, bys odcisnął trwałe pietno na to cale srodowisko, a ślad twojego hip-hopu ostal sie na stale jak dziara ! (ło toche to jak esej, ide robic projekt na monitoring środowiska, bo sesja i wogole, mgr inz Janczarek sux! )

anonim
Autor: Sąsiad z SND   Link do posta
12:14:45, 11-06-05
Żurom, z całym szacunkiem... słyszałem twoja produkcje i jest całkiem spoko..Bity nawet zajebiste..proponuje tylko pokazac wiecej pokory do hh...Życze wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia Tobie i twojej rodzinie. pozdro

anonim
Autor: Sąsiad z SND   Link do posta
12:30:45, 11-06-05
Przestancie mu tak jechac ! ! ! Tacy korwa tu wszyscy madrzy jestescie to nagrajcie lepsze gowno i pokazcie tym samym co soba reprezntujecie, a nie tu pierdolicie bez przemyslenia..\"Twoja hustawką bedzie sznor i drzewo\" słyszałes? To prawda ze Żurom ma zadatki na mikrofonowy rozwoj, i musi z tego skorzystac, ale przeciez wcale nie rymuje ze jest najlepszy..Pierdolic gowniarzy! ! !

anonim
Autor: kapc   Link do posta
12:53:25, 11-06-05
a i jeszcze do tej wyzej wypowiedzi kszksz-a pisalem tak o zuromie bo udowodnil ze bez specjalnych skillsow daje rade, ale stawianie piha kolo zuroma, a juz wogole kolo 18l to grzech hiphopowy, pih jest niesamowity, robi jedne z najbardziej kozackich kawalkow w tym wyschnietym artystycznie kraju, moze jego wokal nie jest 50 centem, X-bit-em, lub chociaz guralem, ale hasla jakie rzuca, kombinacje slow sa naprawde ostre, np.\"na twoje cienkie jak sik pająka rapy....\" czy \"jęki piski cienkie jak polsilver\" typowo polski klimat z tym przyżadem do golonia ;-), koles jest w pierwszej 10 w tym kraju, krew pot i łzy, nie ma tam zadnego nawet średniego kawalka, same wykurwy, z hst kawalek i pyskatym S.O.S to kozak wogole z chada fajne nagrania, Pe I Ha jest wielka postacia na tej waskiej scenie na ktorej stoi tyle blaznow ze padaczka... normalnie... PIS FOR PIH (peace nei Prawo i Sprawiedliwość ofkors) ;-) pierdole jutro zrobie ten projekt przynajniej zaczne, dzisiaj mozna kozystac z zycia jeszcze, i ten kibicowac Polsce w meczu z Serbia & Montenegro

anonim
Autor: mob71   Link do posta
14:49:43, 11-06-05
Heh mi się tam nie podoba za bardzo głównie przez kiepski (wg mnie) flow i artykulację ale za wywiad i podejście do życia respekt ;) Pozdro dla wszystkich normalnych :D

anonim
Autor: eWciAaAa   Link do posta
15:32:16, 11-06-05
LoL ... heheh ... ogólnie.... fajnie ... peace

anonim
Autor: zar   Link do posta
23:23:20, 12-06-05
Ludzie są jak oczy innych widzą siebie Nie... =/

anonim
Autor: glooobi   Link do posta
00:10:54, 13-06-05
caly czas to byl jeden z tych kawalkow ktory wpadl mi tak do glowy, ze nie sluchalem nawet swoich mysli przez kilka dni- ten numer jest gites! nie wiem co za cipy krytykuja Zuruma, ale wiem na bank ze huja wiedza. plytki jeszcze nei mialem okazji przesluchac, ale chyba sie o nia postaram raz dwa. jebac hiphopolo i internetowych wali-gruchow. pis

anonim
Autor: OERSKI   Link do posta
10:57:47, 17-06-05
PRZYPADKIEM TRAFIŁEM NA TEN WYWIAD I STWIERDDZAM ZE CALE TO I INNE FORA TO NIEZLA DAWKA OGROMNEJ KROWIEJ SRACZKI, WOLE DEBATY SEJMOWE BO ONI CHOCIAŻ MÓWIĄ CO MYŚLĄ SOBIE PROSTO W TWARZ!!

heroiniarz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:48:52, 27-09-05
jeden wielki lol poprostu buhahahahahahahahahahahahahahah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!       ~elo żurom zabije cie~

anonim
Autor: to ja   Link do posta
02:25:25, 13-10-05
jeb sie w leb sie
cwelu

anonim
Autor: Drewnianej malpy rock   Link do posta
12:41:38, 23-10-05
Zjechał Dużego Pe... Zalosne i tyle, ,, Sinus\'\' to była zajebista plytka, a z UMC są jeszcze dobrzy Hans, Deobe/Dena i chwilami Mezo. ( no i Endefis oczywiscie). A Zurom... No comment.

anonim
Autor: geeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah   Link do posta
13:41:10, 15-03-06
Skoro ludzie kochaja tandete to on powinien byc bogiem

_GiT_
Autor: _GiT_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:57:00, 13-08-06
pozdrawiam ....
 a wy gnoje huja  sie znacie i moze w dupsku byliscie.....jasnie pan Wyrzyk...

anonim
Autor: hwdp-   Link do posta
11:07:11, 17-10-06
elo!posluchajcie internetowi plotkarze,jak wam sie nie podoba ram Zuroma,to na huj go sluchasz i udajesz wielkiego krytyka i znawce!odstawcie troche kompa na bok,zajmijcie sie swoim zyyciem,nauczcie sie jednego : nie wpierdalajcie sie w jego zycie prywatne!!!! on nie wchodzi w wasze,bo jemu nie potzrebne to! a wy chcecie byc madrzy bo naczytaliscie sie bzdur o nim,uslyszeliscie gdzies tam i puszczacie plotki na jego temat i  innych ludzi!takim zachowaniem pokazujecie jakimi jestescie zawistnymi kurwami,co patrza na kogos a nie na siebie!!! pozdro Zurom

anonim
Autor: hwdp-   Link do posta
22:54:58, 07-11-06
Zurom daj jakis namiar do siebie,mam kilka pytan do Ciebie,pozdrawiam serdecznie. kubat2005@interia.pl

anonim
Autor: \'joon;\'   Link do posta
23:12:46, 03-03-07
fgjkghjhmkgm njhgbm, bn mgbng

anonim
Autor: \'joon;\'   Link do posta
23:12:48, 03-03-07
fgjkghjhmkgm njhgbm, bn mgbng

anonim
Autor: MICKIEWICZ XXI W   Link do posta
23:18:11, 03-03-07
KURWA GOSC MA SWE ZDANIE MOZE RYMY TAKIE SOBIE NA RAZIE NO ALE NIE TRAGICZNE ANI LIRYCZNE.ALE KURWA TWARDY TYP TAKICH TRZEBA W RAPIE KURWA CZLOWIEK BLOKU ODPIERDOLCIE SIE OD NIEGO ZA PARE LAT TO O UMC NIKT NIE BEDZIE PAMIETAL A ON BEDZIE SOBA TO JEST RAP ELO ZUROM

etytka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:03:46, 22-04-07
:( Bedzie dobrze ! ! !   Musi byc dobrze ! ! ! 
Trzymam za Ciebie kciuki ziom zeby wszystko sie ulozylo ! ! !
Wszyscy Twoi fani sa z Toba i zawsze beda ze wzgledu na wszystko ! ! !
pozdrowka
PS.Ci ktorzy nie wiedza o co chodzi:
chodzi o to ze zatrzyali Zuroma za posiadanie prochow :(
ale bedzie dobrze !

anonim
Autor: xcacfasf   Link do posta
21:05:50, 26-04-07
Zurom teka i 3wymiar nie sa z umc tylko z cameya,
jesli chodzi o zuroma, nagral pare fajnych kawalkow, np dziary, albo ten kawak z pihem"), cenie go, tez za to jakim jest czlowiekiem, ale szkoda, ze maczal palce w brudnych interesach 10kg ziola 3.5 amfy--- miejmy nadzieje, ze jakos sie z tego wytlumaczy

anonim
Autor: co go nie znaja   Link do posta
11:17:03, 14-09-07
ZUROM TY KUTASIE BO TAK CIE NAZWE . NA TYM ZDJECIU CIULU Z TYM Z DZIECKIEM WYGLADASZ NACIPANY DLATEGO TEN TWOJ WYWIAD JEST NIE NA TEMAT . SAME GLUPOTY WYGADUJESZ NAPIERW SIE UPEWNIJ A POZNIEJ SIE WYPOWIADAJ .KROTKO CI POWIEM KUTASIE JESTES ZAZDROSNY INNYM ZESPOLOM ZE MAJA WIEKSZA WARTOSC NIZ TY GLABIE KAPUSCIANY NA TYCH ZDJECIACH WIDAC ZE DLA CIEBIE JEST TYLKO ULICA TAK JAK TU PISZA NARKOTYKI POPROSTU NIE MA CO TU OTOBIE PISAC JESTES PROSTAKIEM

anonim
Autor: Natanael Opas   Link do posta
03:19:48, 31-01-08
Dla mnie Żurom może nie jest muzykiem z górnej półki ale z pewnością się wyróżnia i już za to należy mu się respekt

anonim
Autor: toooooom   Link do posta
17:04:57, 12-07-08
Żurom nie Łona TAK!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: papasido   Link do posta
21:03:08, 19-10-08
ekst w stylu............\"szkaradny ten twoj dzieciuch....\"
na chuj mu szmaty jedziecie kurwa na dziecko,ciekawe ten kto to pisał pewnie ma z góra 10 lat,bo nawet nie wie,że kutas nie tylko do sikania jest,po chuj jeżdżenie po rodzinie,obojętnie jaki on by nie był to kurwa sie rodziny nie dotyka,ciekawe zjebana hatersko szmato czy będziesz mieć dziecko jak tak jedziesz,kurwa widać,że to szmata zajebana napisała

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.