Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Dziker - Ojciec częstochowskiej sceny

Dziker - Ojciec częstochowskiej sceny

Autor: Wilku

Dowiedz się więcej o: Dziker.

Dziker to jeden z pionierów i promotorów polskiego Hip-Hop'u. Jego historia z tą muzyczną kulturą rozpoczęła się już pod koniec lat 80-tych, kiedy nikt w kraju nie wyobrażał sobie jeszcze rymowania w ojczystym języku. Nagrywał z Ideo, Lari Fari i wieloma innymi projektami... Teraz przyszedł czas na Jego solowy materiał.

Dlaczego Dziker? Raczej nie zgrywasz szalonego, dzikiego MC?
Dziker:
Dziker to lekkie przeinaczenie mojego pseudonimu Dziki. Tę kٛ

Gdzie można znaleźć Twoje nagrania?
Dziker:
Moje pierwsze legalne nagranie pochodzi z bardzo starej składanki wydanej przez SP Records. Wtedy grałem taki gangsta rap jako Sa-prize. W RRX Krzysztof Kozak wydał kilka składanek, kiedy grałem z Sektorem B oraz solo. Później pamiętny projekt Wspólna Scena, nagrania dołączone do gazety Klan, kilka gościnnych nagrań z reaggowym Habakukiem. Następnie dwie płyty z Ideo ("Stan Rzeczy" 2000 - Blend, "Mentalnie" 2003 - Gigant), składanka Atomistyka, S.C. 0-34 i inne z ramienia Gigant Records, Hiphopbitz Żustoprocent i w 2004 Dziker Epka, czyli singiel wydany własnym sumptem, jeszcze różne akcje na nielegalu gościnnie, nie pamiętam wszystkich. Obecnie przygotowuję solowy album.

Na Twojej EPce przy produkcji wspiera Cię m.in. OSTR i DJ Haem. Kogo jeszcze możemy się spodziewać na Twoim solowym krążku?
Dziker:
Od OSTR'ego mam kilka bitów, Haem zawsze służył mi pomocą. Już od pierwszego Ideo wspólnie przygotowywaliśmy materiał i miksy. Na mojej płycie pragnę pokazać głównie utalentowanych producentów oraz MC z Częstochowy jak: Demen (robił bity m.in. na Flexxip), Patryk (Dizkret oraz Junołmi), Karton (WWO), Deta, Mck (Pepers Skład). Będą jednak także zaprzyjaźnieni producenci z całej Polski, ale żeby nie zapeszać nie zdradzę kto. Z MC można spodziewać się Zabójczego Sławka (IDEO), Jachola (1000), Esera (Żywe Srebro), Śliwkę (Ego), mam także plany zaproszenia gościa niespodzianki ze starej szkoły polskiego rapu i moich przyjaciół ze sceny. Płyta będzie na pewno różnorodna.

Promujesz teraz swój singiel, następnie planujesz wydać LP i wyjechać w trasę koncertową z EGO. Kiedy to nastąpi?
Dziker:
Każdy, kto wydał solowy album wie ile to kosztuje czasu i pracy. Już przy produkcji EPki było niemało problemów, ale takie jest życie. Biorąc to wszystko pod uwagę planuję wydanie albumu w okolicach maja 2005 roku, jak Bóg pozwoli. Co do trasy z Ego to już planowałem ją dawno, niestety kłopoty z nowym materiałem chłopaków pokrzyżowały nieco ten plan. Materiał jest skończony i czekamy na wydanie go nakładem Gigant Records, niestety zależy to od wydawcy. Dopiero wtedy możemy mówić o trasie koncertowej, ale stanie się to najwcześniej w marcu.

Słyszałem o projekcie Silna Częstochowa, możesz zdradzić więcej na ten temat?
Dziker:
Sama nazwa to skrót S.C. oznaczająca nasze miasto. Nie pamiętam kto z nas wpadł na ten pomysł, ale idea jest jedna. Chodzi o promocję hip-hop'owej Częstochowy z jej znanymi już w Polsce przedstawicielami (Dziker, Zabójczy Sławek, Śliwka, Siv (Ego), DJ Haem, DJ Pistolet i inni). Dzięki temu kultura naszego miasta mogłaby być lepiej postrzegana w Polsce i pośrednio pomogłoby to rozwojowi innych składów w Świętym Mieście. Projekt ten jest jednak jeszcze nie wdrożony w życie. Ale będzie jeszcze o nim głośno.

Jesteś jednym z pionierów polskiego Hip-Hop'u. Jak teraz widzisz tę muzykę, a czym była dla Ciebie kiedyś?
Dziker:
Rap jest dla mnie tym samym, czym był kiedyś. Jest moją pasją, spełnieniem, jest kawałkiem mnie i mojego życia. Może to brzmi górnolotnie, ale to prawda. Odkąd ją poznałem jako uczeń szkoły podstawowej czułem, że to jest to i chciałbym robić coś w tym kierunku Przechodziłem przez takie etapy Hip-Hop'u jak: break dance, produkcja i wreszcie rymowanie. Od kilkunastu lat kultura rap i Hip-Hop towarzyszyła mi i pomagała we wszystkich dziedzinach mojego życia. Z perspektywy czasu dużo się zmieniło. Kiedyś było bardzo mało rapu w Polsce, nikt o nim nie wiedział, był trudno dostępny, była to kultura niszowa, ale niosąca dużo dobrej, pozytywnej energii. Każdy praktycznie każdego znał. I trzeba powiedzieć, że każdy słuchał i robił to z pasją. Praktycznie nie było koncertów zagranicznych gwiazd, a wszystkie rodzime koncerty podziemne były niezapomnianym przeżyciem. Cała polska rodząca się wtedy scena stała w jednej linii nie było podziałów, wspierano się nawzajem itd. Wspominam ten czas jako rozwój i wielki progres Hip-Hop kultury w naszym kraju, taki "Kamień milowy". Zawsze wyrażam wielki szacunek dla tych, którzy to rozkręcali w swoich miastach. Teraz trwa moda na Hip-Hop. Wiele rzeczy idzie w złym kierunku, oczywiście są także dobre strony, ale nie każdy wie, o co w tym chodzi, a każdy nagle chce to robić. Mało kto zna korzenie i inne dziedziny tej kultury. Młodzi fani oraz niektórzy wykonawcy w większości znają tylko rodzimą scenę i może kilka obecnych klipów zagranicznych. Na szczęście istnieje także wiele młodych osób, którzy szukają swojego celu poprzez tę kulturę i potrafią się w niej odnaleźć, nie patrząc na modę i na to, co się teraz dzieje. Poznają to, kochają, rozwijają, pracują nad sobą, przekazują to innym, promują, a o to w tym wszystkim przecież chodzi.

Nazywają Ciebie ojcem częstochowskiej sceny, czujesz się nim? Co przyczyniło się do tego tytułu?
Dziker:
Na to miano złożyło się kilka czynników. Pierwsze to czas, w którym zderzyłem się po raz pierwszy z rapem, już pod koniec lat 80-tych. Na mnie więc padł przywilej rozwijania tego dalej i zachęcania moich kolegów, przekonywania ich do nowej muzyki. Drugie to chęć robienia z tym czegoś i poszukiwania osób, które odnalazły tę kulturę. Reszta poszła już sprawniej, pierwsze nagrywki, demówki, nielegale, koncerty i obserwacja przychodzących na nie ludzi (całkiem innych niż obecnie). Ciągła praca, poszukiwanie znajomości w Polsce i rozwój, poszerzanie wiedzy o Hip-Hop'ie w jego każdej formie. Próba organizacji koncertów i promowania swojego miasta, a także pomoc młodym składom itd. Reszta po wielu latach działalności przyszła sama. W mieście wiele osób uważa mnie za mentora, jestem im bardzo wdzięczny za to i wiem, że to, co zrobiłem dla rozwoju Hip-Hop kultury w Częstochowie nie poszło na marne.

Powiedz gdzie są korzenie specyficznego, częstochowskiego rapu, bo Ciąg Dalszy, Pijani Powietrzem i EGO są mocno odjechane jak na polskie warunki.
Dziker:
To pytanie powinieneś zadać właśnie EGO, czy CDS. To specyfika naszego miasta powoduje różne formy eksperymentowania zarówno z dźwiękiem i stylem. Każdy u nas chce być oryginalny, różnić się od siebie, a nie kopiować i powielać znane już formy. Śliwka z Sivym zawsze szli w nietypową stronę. Duże znaczenie w tym "odjechaniu" miał na pewno DJ Haem, który chciał zrobić coś nietuzinkowego, innego, poszukiwał tylko odważnych MC, nie bojących się odejścia od standardów i takimi okazali się właśnie Ciąg Dalszy i EGO.

Organizujesz cyklicznie imprezy w Częstochowie, jak ludzie je odbierają?
Dziker:
Mój pierwszy koncert hip-hop'owy zorganizowałem już w 1996 roku, a miałem wtedy niewielkie doświadczenie w tym fachu. Od tamtej pory udało się już zrobić około 200 imprez i koncertów w moim regionie. Większość z nich jest spontaniczna, planowana miesiąc wcześniej, ale mam także już swoje prestiżowe cykliczne imprezy jak Hip-Hop Debiuty - Rym Częstochowski (raz w roku od 1998 konkurs na najlepszy debiut roku w Częstochowie) oraz Hip-Hop Basket (od 2001 roku - turniej koszykówki ulicznej w połączeniu z DJ'em). Ludzie reagują bardzo pozytywnie. Praktycznie nie mam większej konkurencji. Każdy woli przyjść na sprawdzone koncerty, które zawsze afiszuję "Dziker prezentuje..." niż na coś nieznanego. Staram się dbać o prestiż imprez i o wizerunek mojego miasta w Polsce. Nawet jak zdarzy się stracić finansowo, staram się być do końca fair i zaproszeni przeze mnie goście są zawsze zadowoleni.

Czy stworzysz coś jeszcze z chłopakami pod szyldem Ideo?
Dziker:
Historia pokaże czy będzie reaktywacja Ideo. Wzajemne relacje były, są i zapewne będą bardzo dobre. Haema znam już od 1997 roku, razem stworzyliśmy Ideo. Z CzubasSem aka Zabójczym Sławkiem jest podobnie, chociaż Sławka znam o wiele dłużej i razem przechodziliśmy przez to wszystko. W Sektorze B, obok mnie tworzył część częstochowskiej historii Hip-Hop'u i robi to do tej pory. Uważam go za przyjaciela. Planuję jego gościnny występ na mojej solówce. Ta Hip-Hop IDEO-logia i współpraca pomimo, że nie jesteśmy razem jako skład, wciąż się rozwija.

Dowiedz się więcej o: Dziker.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-06-21
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Wilku, 34 lata

Ostatnie artykuły tego autora:
Pozdro dla hejterów - wywiad z Siedem Łez
Reggae od Natural Dread Killaz
Ogólne tematy Mleka
Nie robimy muzyki po to by być gwiazdami - 18L
Uczę się od bezimiennych muzyków - IGS

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: KRT   Link do posta
09:00:40, 19-06-05
...siłą jest głos, siłą jest nasza mowa...

stasiu34
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:20:18, 19-06-05
Spoko gościu

anonim
Autor: Antymasakra   Link do posta
10:34:56, 19-06-05
Nie ma to jak zjebać Dzikera po całości a potem reklamowac swoj chory projekt, bedzie słaby jak sami wykonawcy. Dobrze ze napisałes \"Prawdziwe Pierdolnięcie\" bo to bedzie niebywałe gówno które spadnie z nieba i bedzie jebac.... hehe

anonim
Autor: heheheehehe   Link do posta
11:35:42, 19-06-05
jestescie masakrycznie kiepscy panowie dajcie sobie spokój zróbcie Swiatu przysługe

anonim
Autor: baunsy baunsy   Link do posta
12:00:52, 19-06-05
Poludniowy park kojarze ze starych plyt hip-hop magazyn, to ta sama ekipa? pamietam ze chcieliscie zsamplowac wszystkie kawalki kool & the gang i jednym z waszych mentorow byl Tupac, czy to ten sam zespol Poludnioy Park?

anonim
Autor: ;] komentarzz   Link do posta
13:27:54, 19-06-05
znowu jakis farmazono .. ;]

anonim
Autor: hwhwhhw   Link do posta
13:53:20, 19-06-05
dokladnie ten poludniwy park bendzie tak samo zjebany jak solowka dzikiego wien nie zachwalaj tak kurwa tego gowna bo szczeze mowjac wolalbym posuchac dzikiego....

dj_bartech
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:14:00, 19-06-05
dziker robi dobre biby ! pozdrawiam cie ziomek oby tak dalej

Beny-Fat-B
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:23:08, 19-06-05
Wielka pjona i szacuk dla Dzikiego,ok ziom. Beny, Reprezentuj Ent. - Zielona Góra

:P:P:P
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:53:42, 19-06-05
Najlepiej pojechac komus grubooo...a ja nie znam innej osoby ktora by zrobiła tyle dla czestochowskiej sceny i dla tego miasta...i mozecie sobie gadac duzo i nawet wiecej...jak sprawia wam to taka frajde...cfaniaki... Pozdro Pozdro Dla Dzikera Glo$no...:) za te wszystkie imprezy szacunek!!!

anonim
Autor: kolega sokola   Link do posta
15:08:39, 19-06-05
... jest jak wszyscy w czestochowie w sumie... pzdr Pepers

anonim
Autor: rtf   Link do posta
15:29:35, 19-06-05
no tak - kolejny gamon ktory zaczal nawijac jak nikt w polsce tego nie robil.....co to za pierdolenie? ja o nim dopiero uslyszalem przy okazji ideo a to dawno nie bylo......w latach 90 byla tylko cisza..... typ spoko ale raper z niego zaden.....

anonim
Autor: blablaa   Link do posta
15:40:49, 19-06-05
dobrze poweidziales ....na ideo o nim uslyszalem..........a wczesniej to wspolna scena i to wsyztko.

snak15
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:23:13, 19-06-05
Gangsta rap?? buhahaha!!!!!

anonim
Autor: Pablose   Link do posta
20:11:23, 19-06-05
SWOJĄ DROGĄ, FAJNA KURTAŁKA, MUSZE SE JĄ KUPIĆ, HEHE

anonim
Autor: szumta   Link do posta
21:14:04, 19-06-05
a tam jasper wymiata ze jol z krwi i kosci ziom raps buehehe kwtwocb nie?;]

anonim
Autor: bobero   Link do posta
22:20:12, 19-06-05
bez kutniero

anonim
Autor: Południe 1989   Link do posta
23:36:42, 19-06-05
stary rap jest zajjjjjjjjjebisty =D Liroy, WYP3, 3-x-clan, Kaliber44, Trzycha,projekty typu 10 osób.... to było fajne, miało wszystko swój klimat, wtedy jeszcze miałem 8,9 lat, a teraz powoli \"odkrywam\" to co wtedcy było i w porównaniu do dszisiejszego hip hopu to jest o 100 razy lepsze. ok, rymy i bity są gorsze, to słychać wyraźnie, ale jakos bardzioej mnie ciągnie do w przypadku np. liroya, wolę tysiąckrotnie Bafangoo niż jakis hujowy \"bestseller\" albo od Pokahontaz wolę 3-x-clan gdzie rahim robił to jeszcze szczerze a nie ciagnął wózek z napisem \"jestem byłym członkiem Paktofoniki\" =/ a tak na koniec: KTO Z WAS MĄDRALE WIE JAKĄ MIAU KIEDYŚ XYWKĘ BORIXON to na teledysku \"10 osób\" jest widoczne =D

anonim
Autor: zajęty nick   Link do posta
23:51:28, 19-06-05
o kurwa jaki znawca sie odezwał borygo mu polać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: lalala   Link do posta
09:46:22, 20-06-05
ksywke mial rekin ale kogo to obchodzi?

anonim
Autor: ORIENT   Link do posta
10:25:06, 20-06-05
dziker? ten typ ma promowac hiphop w czestochowie. przyblize wam cos jak jakis czas temu była zbieznosc terminów. w jeden dzien dwa koncerty w Czestochowie OSTR a w Blachowni TEDE i co było dziker organizator ostrego biegał po miescie jak głupi i zaklejał plakaty ogłaszajace impreze w blachowni nawijal w radiu jakies farmazony ze tede to jego ziom i ze odpierdoli koncert u buby i jedzie na koncert do czewy bo go dziker zaprosił tym czasem tede o niczym nie wiedział. Uwiezscie mi ze tede o niczym nie wiedział i niezle sie wkurwił byłem jak dzwonił do dzikiego i słyszałem rozmowe z nim. tych przykładów jest wiecej. chłopaki organizowali na otwarcie sklepu koncert MOR WA i znowu sie powtarzało wszystko i tak w innych przypadkach. CHCIAŁBYM JESZCZE PODKRESLIC ZE DZIKI NIE BYŁ ORGANIZATOREM HIP HOP ACTIVE zarowno w tym jak i w poprzednim roku tylko ks.Rafał Praski i tylko ten człowiek w miescie jest w stanie ogarnac takie przedsiewziecie. k44 tez niebyło przez niego organizowane on tylko poprowadził to i zgrana kase. WIDZE CO SIE DZIEJE NIE JESTEM SLEPY

anonim
Autor: Arg   Link do posta
13:58:53, 20-06-05
Ciekawe czy wy cos zrobiliscie ;) tylko krytykowac ten kraj umie.. ide napisac tekst otym ze nie lubie madrali bahahahha

anonim
Autor: jens   Link do posta
15:22:19, 20-06-05
ARG: trzeba krytykowac bo kazdy ma swoj gust, kazdy tepi wroga i kryje swojego i ma swoje podejscie do roznych spraw... bez krytyki kazdy moglby cos prezentowac i kazdemu musialo by sie to podobac... musi byc jakis kontrast miedzy gustami itp. poludnie 1989: moze i mlody koles ale wie ze siegajac do zrodel pl rapu znajdzie sie cos wiecej niz aktualny rap... ale to poprostu ewolucja... nie wymagajmy dobrego rapu od ludzi ktorzy juz sie pogubili w tym co robia i nawet nie widza tego... dareks85: mniej wiecej trafiles w sedno... wychodzi plyta dzikera i trzeba sie promowac... normalne wywiadu nie bede komentowal... sa rzeczy ktorych sie nie powinno poruszac :/ pasowala by mu ksywa \"dizker\" bo \"dziker\" jest nie tyle prymitywna co... \"podworkowa\"...

anonim
Autor: GLOS PRAWDY   Link do posta
15:46:15, 20-06-05
Jaki tam z niego ojciec??? Klamca, slaby raper, Klamca i jeszccze do tego slaby raper kazdy z nas to wie ziomusie elo

anonim
Autor: tojajol   Link do posta
16:01:43, 20-06-05
wolebyc sierota niz miec takiego ojca

anonim
Autor: DaWiDasON   Link do posta
17:06:22, 20-06-05
Dziki jest git organizuje Najlepsze impry Hip-Hopowe w Mieście!! Pozdro Dla niego i Dla Zabójczego Sławka tak dalej ZIOOOOOOOOOM!!!

ŁOLI
Autor: ŁOLI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:07:28, 20-06-05
DZIKER- organizował u nas w klubie kilka imprez minn: DEBIUTY ,Koncert POKAHONTAZ, kilka party- wszystkie te imprezy uważam za bardzo udane. Jako organizatorowi możemy mu wystawić piątkę.Jeżeli będzie miał jakiś pomysł na imprezkę napewno może go u nas zrealizować i jesteśmy pewni że będzie to następna udana impreza. Pozdrawiamy Dzikiego .....EKIPA CLUBU IGUANA

anonim
Autor: mały z górnego   Link do posta
18:26:27, 20-06-05
a moim zdaniem ten dziker to jakiś dzik albo dzikus przecież wszyscy wiemy że najlepszym składem w częstochowie jest ego ze śliwką na czele

anonim
Autor: południe1989   Link do posta
19:06:10, 20-06-05
a tak na marginesie: która zwrotka w \"10 osób\" jest Dzikera?? nie mówcie która z kolei tylko jakie słowa idą... wogóle ludzie z \"10 osób\" teraz \"powstawali z grobu\" mleko który chyba ostatni raz był w TV za pośrednictwem tego projektu teraz nagle wyjeżdża z jakimis psami (moja babcia to sobie nuci) teraz ten z kolei, a powiedzcie mi kurwa- KTO TO WSZYSTKO WYDAJE? bo pwoiedzmy sobie szczerze- takiego Gurala, choc jest zajebisty nikt nie kupi płyty tylko ściagną ludzie singiel i wsio, a co dopiero takiego Dzikera ?? komu to się opłaca ??

anonim
Autor: karlos MASAKRA/POŁUDNIOWY PARK   Link do posta
19:59:17, 20-06-05
W PEŁNI SIE ZGADZAM z ORIENTEM ŻE KURWA GOSĆ MA SIE NIE ZA DOBRZE. W MAJU MASAKRA / POŁUDNIOWY PARK GRAŁA W KATOWICACH PRZED TEDE PIERDOLNĄ IMPRE. NA BACK STAGU BAJEŻYLIŚMY Z TEDZIKIEM BO MÓJ BRAT JAHMAL SIE JESZCZE Z NIM KOJARZY Z CZASÓW JAK WYDAWAŁ HIP HOP MAGAZYN I NA MELANŻE Z KOZAKIEM Z RRX W WUWUA KOZANOSTRA Z AWSZE ZABIERAŁ TEDUNIA, TAK WIEC PAMIĘTA JESZCZE TEN CZAS I OPOWIADAŁ DOKŁADNIE TO SAMO APROPO KONCERTU W BALCHOWNI ŻE DZIKA ŚWINIA MU ZAKLEJAŁ I ZRYWAŁ PLAKATY PO CAŁYM MIEŚCIE, WPIERDALAJAC W TO MIEJSCE SWOJE. PODOBNA SYTUACJA BYŁA Z NUMEREM RAZEM , JAK TO DZIKI OPOWIADAŁ LUDZIOM JAKI TO NUMER JEST JEGO ZIOM, I TAK SIE ZŁOŻYŁO ŻE KURWA MELANŻOWAŁEM Z NUMEREM DO RANA I KURWA ZABARDZO SIE TO NIE POKRYWAŁO Z OPOWIEŚCIAMI DZIKIEGO. NO ALE CÓŻ, BIEDNY CHŁOPCZYK SIE CHCE CHYBA DOWARTOŚCIOWAĆ. WIELKIE POZDRO JADZIEM... MASAKRA/POŁUDNIOWY PARK BEZ PUCERY , BEZ PIERDOLENIA, TYLKO NA SOBIE POLEGAWSZY,

:P:P:P
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:44:19, 20-06-05
Bzdury piszecie....Znacie Dzikera?? Znacie Go?? Chyba nie!!!.. Ciekawe ze Numer taki Anty skoro na koncert organizowany przez Dzikera przyjechal...

anonim
Autor: dasdsafasdfas   Link do posta
22:17:41, 20-06-05
Koncert Numer raz i Dj Zero w iguanie nie organizował dziker :/

anonim
Autor: antyMASAKRA   Link do posta
22:27:56, 20-06-05
MASAKRA -> jak sama nazwa wskazuje masakryczna wielka lipa gorszego chlamu nie slyszalem i zaluje ze oni sa z Czewy Boze dopomorz by ten cieciowany squad znikl z mapy naszego miasta!

anonim
Autor: Yuno   Link do posta
23:59:50, 20-06-05
Jakby Dzikier byl taki slaby jak tu co to niektorzy pisza to zapewne nie pisano by o nim na łamach Hip-Hop.pl wiec nie wiem po co to biadolenie co po niektorych. Wydaje mi sie ono zbedne i jak dorownaja Dzikiemu i zaczna robic cos w naszym miescie tak jak on to wtedy pogadamy a teraz widze ze po prostu zazdrosc dupe sciska nic wiecej. Co do MASAKRA.net to qwa zaluje ze oni sa ze Swietego Miasta bo gorszego chlamu nie slyszalem od dawien dawna. Wiec Panowie czas zaprzestac robic tego co robicie i moze by tak wziac sie za cos innego a jesli nie to przylozcie sie bardziej do tego co robicie bo narazie to straszny lipton wam wychodzi z tego. Elo Dzikiero nie spuszczaj z tonu! 3mka

anonim
Autor: KRT   Link do posta
07:31:22, 21-06-05
do południe 1989. zaczyna sie tak ...cały czas konczy siw wokol was wokol mnie...

anonim
Autor: hihi   Link do posta
11:09:06, 21-06-05
w hiphop pl dzxiker znalazł sie dzieki znajomosci z roksana której pewnie w zamian kopsna wejsciówki na imprezy

anonim
Autor: lubliniec   Link do posta
11:12:40, 21-06-05
dziker robił u nas juz dwa razy koncert na dniach lublinca i mu to w miare wyszło mam nadzieje ze w tym roku bedzie lepiej niz do tej pory i ze wkoncu usłyszymy co ciekawego wynikło ze współpracy jaspera i cygana mysle ze ten sład bedzie równie oczekiwanym zespołem jak ostr. a moze w przyszłym roku tą cała impreze poprowadzi ktos od nas.

WuAeS
Autor: WuAeS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:00:13, 21-06-05
Czy to prawda ze na dniach lublinca ma byc ostry ? Bo widze ze 24 gra w jaworznie .. (?)

anonim
Autor: mistarr   Link do posta
13:10:46, 21-06-05
co do wspoolpracy Cygana I Jaspera to raczej nic z tego nie wyszlo z powodu konfliktu interesoow hehe i tzw. niedomoowien!!! i raczej na dniach lublinca ich nie uslyszycie!!! aczkolwiek dostepna jest juz nowa plyta Cygana&Co. w skateshopie u Macka. cena 3zl - na plycie 21trackoow!!! produkcje cygan, kristoph(gosc z niemiec), K.O.Wal, TDi... texty: Cygan, ZET, ERNI, ToudDOGG... tematyka roozna od kawalkoow na przemyslenia do trackoow ala. Pimp Syle... ogoolnie plyta dobra choc w niektoorych momentach mastering pozostawia wiele do zyczenia ale jak na \"lublinieckie warunki\" jest wiecej niz dobrze....

anonim
Autor: Marshal_85   Link do posta
18:56:13, 21-06-05
Ludzie wy jestescie pojebani i sie nie znacie!!!Dziki oby tak dalej!!!Twoje impry sa zajebiste!!!Czestochowa panuje tu jest prawdziwa przyszlosc HIP-HOPu!!! DZiki olej ich wszystkich cieplym moczem!!!SZACUNECZEK 4you!!!3m sie.Elo.

anonim
Autor: Dom Dyszellino   Link do posta
22:48:18, 21-06-05
no bo chuja słyszeliście i chuja wiecie.Mozecie nie lubić jego lub jego muzyki bo faktycznie mnie też nie zachwyca ale ogólnie zrobił baaaardzo wiele i ma do niego wielki szacunek.Pozdro Dziker a frajerzy i tak zawsze będą kłapać ryjem

anonim
Autor: szalone południe tego miasta, raków   Link do posta
00:44:43, 22-06-05
Kurwa kłapać ryjem? to ty chyba kurwo a za kłapanie ryjem dzika świnia takie zjebki zawsze będzie od nas zbierać bo ma niewyparzoną morde. Nie wiecie jeden z drugim kurwy o co chodzi to sie nie wpierdalajcie, pajace. co wy prawo studiujecie, . sie kurwa obrońcy znaleźli. gnojki ze śpikiem u nosa. Dał dziki dupy nie jeden raz i dobrze o tym wie. i co , i ja mam sie kurwa wyluzować? ze mnie idiote robił to niech sie zastanowi. zrobił wam gnojki kilka koncertów i sie posiusialiście ze szczęścia, i mordy prujecie teraz. biedaczki, zyze wam owocnego rapu od dzikiego, i zdrowia bo bedzie wam potrzebne na stare lata, w oczekiwaniu na prawdziwy hip-hop z tej strony a tym czasem Masakra zawsze spoko. ;)

anonim
Autor: gsdggsd   Link do posta
01:16:54, 22-06-05
Co do Dziekiego to szacunek za to co zrobil dla hiphop-u w cz-wa do tej pory.Liczne imprezy promocje skladow itp...Jako czlowiek,na tyle co go znam,rozmawialem z nim wydaje sie spoko,chociaz czasami odnosze wraznie ze uwaza sie za zajebistego emce-pioniera sceny.z tym bywa roznie,byc oldschool-owcem,a naprawde dobrym raperem to nie to samo,co potwierdza jego epka,ktora reprezentuje niski poziom jak na staz tego artysty,w ideo wlg mnie najlepszy jest czubek i jest gosciem z ktorym naprawde mozna prowadzic wartosciowa rozmowe(ale nie znam ich na tyle by ich oceniac...)Co do zrywania plakatow itp...To prawda,wszystkie imprezy nie organizowane przez dzikera sa a przynajniej byly szeroko dissowane.Dziki(i jego klika) uwazal ze na organizacje kocertow w cz-wie ma monopol,co staje sie juz przeszloscia.Przypomne tu sprawe gdy goscil 600v i zepsuly mu sie slochawki-dj hamem prawie bezinteresownie bo za 150 zl (chyba) pozyczyl mu swoje,a wszystko dlatego ze ta impreza nie byla organizowana przez Ideo i ich crew.Albo sytuacja o ktorej slyszalem,gdy za same wyjscie na scene i powiedzenie \"teraz zagra ...\"zgarnal kolo 100zl...Jezeli przedstawic sprawe hiphopu w czestochowie,liczy sie teraz tylko ego ktore rzeczywiscie odnioslo sukces,swoja orginalnoscia no a przedewszystkim wspopraca w PFK,no i dj haem ktory stal sie znany po wspopracy z ostrym...Natomiast ideo-hmm,cena plyty(4,90)chyba tlumaczy wszystko..a szkoda,bo wsporo materialu bylo na wysokim poziomie...co sie tyczy podziemia...Wedlug mnie liczy sie tylko-nadal stara gwardia-byly 1000 k2 do tej pory nikt im nie dorownal,kompletnie nie mam szacunku dla obecnego pepers-skladu-(moze jednynie za produkcje:2 plyty manifest-u i dla garbatego,ktory chyba jako jedny zachowal jakies pierwotne wartosci-jednym slwoem nie odjebalo mu)natomiast patrzac na takich gosci jak MCK ciezko powstrzymac sie od smiechu-koles byl pare razy w usa a stal sie trugim 2pac-kiem,zanujace tragiczne:/i warto wspomniec tez o skladach ktore tworza ludzie po 15-16 lat,ktorzy rowniez uwazaja sie za gwiazdy..haha,hiphop w tym miescie stacza sie i stacza...teraz kazdy chce byc raperem,tylko jak by to powiedziec...nie kazdy ma talent..co do graffiti -prawie umarlo,i to chyba tyle...a co do skladu masakra po tylu latach siedzenia w w rapie-robiec gowno,z tego co slyszalem na waszej stronce,jezeli macie jakies dobry material to zamiesccie,bo z takim umiejetnosciami ,a promocja jaka robicie(wlepki plakaty itp)to jest wrecz zalosne...no to chyba na tyle

anonim
Autor: pojebalo mnie w glowie   Link do posta
17:13:30, 22-06-05
zimeczku mily gssggsgs nie chec tutaj wogole poruszac tematu dzikiego ani nikogo wogole inna. odbiegam wogole od tematu ludzie wezcie w sie zdecydujcie jak bilet na impreze kosztuje 10 to duzo a jak plyta kosztuje 5 zl to slaba. jezeil tak uwazasz to wez nie chodz na imprezy za 5 zl chodz tylko na te za 100 takie beda super

anonim
Autor: fdgfdg   Link do posta
21:11:14, 22-06-05
popierwsze jak bys sie chociaz troche na tym znal i wczytal sie w moje slowa to nie pisal bys takich bzdur..w swojej wypowiedzi zaznaczylem ze mimo dobrego materialu ideo nie osiagnelo sukcesu,i tylko to mialem na mysli,ze media markt chce sie pozbyc ich plyt..najpierw dokladnie cos przeczytaj zanim sie wypowiesz..a tak sie sklada ze mam 2 plyty Ideo i to orginalne z szacunku dla nich..

anonim
Autor: wiem   Link do posta
10:17:33, 23-06-05
mozliwe caBkiem ze ostry sie tego dnia nie pojawi bo gra w innym miejscu ale w przypadku gdy organizuje dziki to by lo by to normalne

anonim
Autor: Łyszkoski - nie wiesz   Link do posta
15:26:18, 23-06-05
bedzie o s t r , spoko spoko

anonim
Autor: MC HuSaN   Link do posta
00:44:03, 24-06-05
DiZkret... Spoko koleszka! Dobry freestyllowiec, pozdrawiam go i wSzystkich najprawdziwszych raperów w polsce czyli \" OBROŃCÓW TYTUŁU \"

anonim
Autor: ehehehehahahahahe   Link do posta
07:28:17, 24-06-05
he naucz sie czytac nie dizkret tylko dziker heheheheh

anonim
Autor: ?   Link do posta
11:19:33, 25-06-05
A co do Graffiti w tym mieście tofaktycznie umarło http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,2786562.html ludzie nie wiedzą i oceniają.To jest najśmieszniejsze, a gdsggsg to chyba jest magistrem od dziedziny hip-hopu w tym mieście :> Akurat tak sie skłąda że wraiterzy cały czas bombią jednostki ,tylko tego nie widać bo jest buff i to czyszczą,ale wiadomo jak sie nie widzi to od razu sie pisze ze umarło .Dzieje sie i to sporo,co prawda wokół jednej ekipy ale cały czas.Pozatym 2ne od nowa coś sobie kreśli ,powrót pionierów ,dobrze, zostali ci co mieli zostać i oni zawsze będą to robić.proste. Pozatym kiedyś była moda na graffiti a terazjest moda na rap .teraz dzieci po 15-16 lat bezpojecia o czymkolwiek łapią za mikrofony i jest to fatalne,to że dziki ich promuje itd też troche żałosne bo promować trzeba najpierw to co jest dobre.ale dziker sam siebie nie może wypromować. Kiedyś takie właśnie dzieci po 14-16 lat malowały coś tam sobie i było żegraffiti żyje buahahahahahaah dobrzy jesteście moda sie skońćzyła na rap też sie skońćzy ale czy to znaczy że rap umrze ,rozkmikniajcie teraz dissujcie.------------------------------------------------------>pozdro

anonim
Autor: ?   Link do posta
11:22:42, 25-06-05
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,2786562.html

anonim
Autor: ?   Link do posta
11:26:25, 25-06-05
no tu jest dobry link heheeheheheh sorry http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,2786562.html

anonim
Autor: CZĘSTOCHOWA   Link do posta
11:45:06, 25-06-05
ej kurwo. zasysaj jaja błaźnie. Masakra cie kurwo zmasakruje. masz w dupe jebany mać gląbie wszarz do odpalenie. bądz pewien pajacu.

anonim
Autor: Pablo\'s   Link do posta
12:05:37, 25-06-05
Dziker raperem wybitnym nie jest, ale w chuj respektu za to, ze wogole cos robi. Znacznie latwiej jest debilom wejsc na stronek i pobluzgac chlopa. Trudniej troszke cos zorganizowac, zaprosic kogos na koncert itp. Dzieki takim ludziom jak Dziker, Panczo czy Bobilon cos sie w tym miescie dzieje. Wiec moze lepiej zamknac mordy i cos samemu zorganizowac.

anonim
Autor: do gsdggsg   Link do posta
13:58:49, 25-06-05
\"cena plyty(4,90)chyba tlumaczy wszystko..\" towje slowa zastanow sie moze co piszesz najpierw

anonim
Autor: do Yuno   Link do posta
14:19:43, 25-06-05
weź nie pierdol że jakby był taki słaby to by o nim nie pisali - pisali tu już o takich gównach i nędznych wypocinach że nie warto wspominać widzisz wystarczy posmarować gdzie trzeba i napiszą nawet o twoim wczorajszym gównie na wargach twego chłopaka pozdro dla znawców tematu ;]

anonim
Autor: Jesteście Śmieszni   Link do posta
13:43:59, 26-06-05
Wam to juz sie kurwa nudzi, ten jest chujowy, ten jest najlepszy, popierdoliło wam sie juz w głowach od tego wszystkiego. Jezeli cos robisz to rób swoje a nie krytykowac innych bo tak naprawde nie macie o niczym pojęcia co znaczy Hip Hop. Pozdro dla Dzikera za wszystko co zrobił dla częstochowy i nie tylko oraz dla prawdziwych squadów w Czewie.

anonim
Autor: clleooo   Link do posta
14:59:11, 04-07-05
hmmm....... wasze opinie sa smieszne:P byliscie na koncercie POKAHONTAZ w IGUANIE ??? Chyba nie? a własnie ten koncert organizował dziki !!! nara :P:P

anonim
Autor: se\"B   Link do posta
02:20:36, 22-07-05
Czubus! ta kurwa z czestochowskiej sceny HIP HOPowej,siedzialem przez rure w kriminale! Jebany cwel, jebany konfident! Jade z nim,mam nadzieje ze cie juz nie USLYSZE!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: se\"B   Link do posta
03:13:57, 22-07-05
Czubus! ta kurwa z czestochowskiej sceny HIP HOPowej,siedzialem przez rure w kriminale! Jebany cwel, jebany konfident! Jade z nim,mam nadzieje ze cie juz nie USLYSZE!!!!!!!!!!! kochamkobiety2@buziaczek.pl

anonim
Autor: se\"B   Link do posta
03:39:01, 22-07-05
Zabujczy Slawek z polnocy! huja do dupy! konfidentowi!

anonim
Autor: tomisz   Link do posta
21:46:36, 03-10-05
a dla mnie jest spoko
wielkie elo dla niego oby tak dalej
czekam na trzecie ideo

anonim
Autor: se\"b   Link do posta
20:27:36, 16-10-05
Elo do dupy, tobie i temu konfidentowi! jaki to przekaz od  policyjnej kurwy! HIPHOPOWCY

anonim
Autor: G.A.L.O.P   Link do posta
19:43:52, 29-10-05
KAŻDY RAPER(NO Z WYJĄTKIEM LAMUSÓW Z UMC)ZASŁUGUJE NA SZACUNEK A SZCZEGÓLNIE DZIKER.MA KOLO POJĘCIE TO NIECH TO ROBI DALEJ.NIECH RYM CZĘSTOCHOWSKI SIĘ ROZWIJA!!!!!POZDRO DZIKER!

anonim
Autor: Biggero   Link do posta
09:56:57, 10-11-05
Wszystkiego Bracie Najlepszego stary koniu dzis impreza bedzie gruuubooooo yo

anonim
Autor: GŁOWA (Cut-Orgia Recordz)   Link do posta
03:56:02, 22-02-06
Banda hejterskich gamoni :) Nie słyszeliście o Dzikerze wcześniej, bo nie słyszeliście SP Records. Bo widzicie... Tak się składa, że (UWAGA! Będzie szokująca informacja!!!) byli ludzie w tym kraju, którzy nagrywali zanim ukazało się WWO, Zip Skład czy Molesta. I nie chodzi mi tu o fejmowy Kaliber czy WYP3. Chodzi mi bardziej o S.a-Prize właśnie, o Trials X (widział ktoś z Was klip Trialsów? Heh.. KOTY? :D), Born Juices, Southcentral? Nawet nie wiecie jaki wkład w polski HH miały punkowe kapele Deuter czy Dezerter, że o Kaziku nie wspomnę. Proszę więc, nie krytykujcie bezpodstawnie. Wiem, że miały tu miejsce też jakieś prywatne porachunki, ale większość domorosłych krytyków, która się tu próbowała popisać nawet nie wie kto to Grand Wizard Theodore, że o MF Doomie nie wspomnę. Peace out PPL! Ogarnijcie się w końcu \"hiphopowcy\"!

lubcio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:14:16, 10-03-06
Sranie w banie głupie pierdolenie! hehe Ja nic do dzikera nie mam :) spoko imprezy robi tak jak ostatni np. OSTR w Rurze heh tam sie działo... :) i nasze Dni LCa :) w tym roku ma zawitac Fisz albo Pokahontaz wiec tez bedzie groobo :D pzdr

anonim
Autor: eshay   Link do posta
00:25:04, 10-05-06
weż ...........wyluzka pańcze spinacie sie kurwa czy dziki jest taki czy sraki nie znam osobiście kola ale on już napierdala te rapy z dekade i huj czy kurwa zryywał plakaty czy nie,to sie nie liczy kolo jest na tej scenie od lat i kurwa szacunek. pozdro

anonim
Autor: jebany cwelu niezapomne   Link do posta
20:25:47, 16-06-06
Czy chlopak z czestochowy wiedza kto  jest ta kurwa (czubas,zan,zabujczy slawek z polnocy,slawomir),to jebany cwel ktury daje z dupy na trujkoncie.Nie kumam jak ta dziwka moze  jeszcze publicznie pokazac swoja zruchana morde.Moze wy w czestochowie miedzy HIPHOPOWCAMI lubicie czasami dac sie z dupy na psy.INFO kochamkobiety2@buziaczek.pl 

anonim
Autor: herby 2000   Link do posta
22:52:52, 08-08-06
bo nie moge patrzec jak wychodzi na scene i wciska fzrmazon mlodym chlopakom.starsi z  polnocy widza ze to policyjna kurw,.moze sa za starzy, maja swoje problemy i dlatego maja to w d...  mlodzi ludzie z czestochowskiej sceny hip hopowej nie wiedza tak naprawde kto ich reprezentuje. i to mnie boli. zaluje tylko ze tak puzno moge o tym napisac,    , nie miale mozliwosci wczesnie tego zrobic.  Zabujczy kutas  w dupe slawek!

anonim
Autor: :):):P   Link do posta
22:45:16, 06-04-07
dziker spoko koles :) powiem ze niejestem w klimiacie hh tylko metal i gosciu potrafi gdac o wszystkim. zna sie na muzyce. jak dla mnie szacunek. projekt NEFRE zajebisty. dziker pozdrowienia od ludzi z kochanowskiego Sławek, Patrycja, Drzym,Jacek

anonim
Autor: SySy   Link do posta
22:26:49, 16-12-07
Oj, apropo graffiti to trzyma się całkiem dobrze. Faktycznie najstarsze pokolenie nieco się rozrzedziło, ale cały czas widać ruch - młodzi zostali starszymi, starzy się odmłodzili. Tymbardziej, że ostatnio pojawia się coraz więcej nowych liter - co prawda nie jest to szczyt możliwości, ale widać że młode dusze dopiero zaczynają, także są ludzie którzy kiedyś będą mieli możliwość przejąć pałeczkę.

Także o Częstochowskie Graffiti nie macie się co martwić!

anonim
Autor: SORY ZA WCZESNIEJSZA WYPOWIEDZ   Link do posta
15:18:34, 04-01-08
ta wypowiedz jest anulowana sorki mam czasem zabuzenia pod wplywam alkocholu ciebie dziki tez przeprzszam cos mi sie dzieje z czacha po przepiciu wszystkich was przepraszam
   PRZEPRASZAM

anonim
Autor: SORKI   Link do posta
15:21:12, 04-01-08
JESZCZE RAZ BARDZO PRZEPRASZAM   WSZYSTKICH KTORYCH URAZILEM W WCZESNIEJSZYCZ WYPOWIEDZIACH

anonim
Autor: beduingroup   Link do posta
15:41:53, 06-01-08
CHuj w dupę wszystkim napierdalaczom, poto życie płynie dalej żeby wyjaśniło sie  kto jest kto, iss ie kórwa wyjaśni niebawem...POzdro dla prawdziwych........

U.S.

anonim
Autor: usa gramatyka   Link do posta
18:51:31, 08-01-08
ziomuś jak u ciebie z gramatyką nie wiesz jak sie pisze KURWA najpierw panie "prawdziwy" do szkoły a potem pisz bzdury na temat tego co ma sie wyjasnić
ps obserwuje tą stronę od jakiegoś czasu i z moich wyliczen tylko jedna osoba ma racje i pisze na temat reszta to jakies wypociny w ktorych niewiadomo oco chodzi

anonim
Autor: selen   Link do posta
16:41:53, 20-01-08
 PIOTREK MA NIEPRZECIETNY GLOS I TO JEST FAKT !!! OGÓLNIE FAJNA MUZYCZKA fajny zespol;]

anonim
Autor: selen   Link do posta
20:14:21, 20-01-08
 I oczywiście Panowie mają niezły bajer :)

anonim
Autor: super wiesiek   Link do posta
11:13:56, 24-01-08
tragedia to co tu jest pisane przeraza mnie na max
JEDNYM SłOWEM MASAKRA W RYBNYM

super wiesiek

anonim
Autor: sebbbe   Link do posta
00:41:46, 08-05-08
kurwa nie chodzi mi o dzikera tylko o czubasa, kolo dal mnie na psy i dale pokazuje swoja zruchana morde.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.