Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Prys & Łoo - Nr 1 Underground Hip-Hop.pl?

Prys & Łoo - Nr 1 Underground Hip-Hop.pl?

Autor: mello_s

Dowiedz się więcej o: Prys.

Jak doszło do waszej współpracy? Przecież nie pochodzicie z jednego miasta czy osiedla.
Łoo:
Na początku 2004 r. zrobiłem dla Prysa remix i wszystko poszło dalej. Epka jest dowodem na to, że można robić rap dobrze bez kontaktu wzrokowego. Prys mieszka w Łukowie, ja od wczoraj we Wrocławiu, to jest prawdziwe "wschodnie czy zachodnie" (śmiech). Innym dowodem na to, że rap przez internet może być świetny jest płyta "Random Note". Patr00 mieszka przecież w Kanadzie. My to pikuś (śmiech).
Prys: Do współpracy doszło ze względu na nasze internetowe więzi. Kiedyś prowadziliśmy audycje w tej samej internetowej rozgłośni i dzięki temu nasze drogi się zbiegły. Na początku ograniczaliśmy się do pojedyńczych utworów, a Marcin wtedy jeszcze działał w projekcie TypuffDwuhh. Pierwsze pomysły na krążek pojawiły się ponad rok temu, a podczas jednego z nieudanych koncertów w moim ukochanym mieście rozwinęliśmy znajomość poza granicami zepsutego internetu. Efekt tych wszystkich perypetii można usłyszeć na EP. Zapewne byłoby to szybciej zrealizowane, ale Łoo jest jeszcze większym leniem niż Prys (śmiech).

Z jakim nastawieniem jechaliście na Hip-Hop.pl Underground Bruk Festival? Dużym zaskoczeniem była dla Was wygrana?
Prys:
Zatańczyć, wypić, odwiedzić Gdynię, położyć się na bity.
Łoo: Jechałem 8 godzin sam w pociągu, byłem okropnie wściekły. Liczyłem minimum na zwrot.
Prys: Ja liczyłem na koszulke Wielkie Joł (śmiech).

Jak oceniacie poziom granego rapu i sprawę organizacji tej imprezy? Dobrze się bawiliście?
Łoo:
Plusem był brak promocji imprezy w samej Gdyni, czego następstwem była meganiska frekwencja. Jednak "sztuka dla sztuki" zadziałała i wszyscy byliśmy dla siebie samych publiką.
Prys: Organizacja była całkiem przystępna czego w zupełności nie można powiedzieć o frekwencji. Poziom był solidny i pocieszającym faktem była dosyć przyjemna i przyjazna atmosfera wśród uczestników. Pozdrawiam grupę Film z Wałbrzycha, a w szczególności mojego człowieka DJ Qmaka.

Jak oceniacie poziom polskiego podziemia internetowego?
Prys:
Jest teraz silny jak nigdy wcześniej. Pozdrawiam wszystkich znajomych raperów z kraju.
Łoo: Underground niszczy teraz 80% artystów wydawanuch na legalu. Porównaj poziom Smarki/Pysk/Kixnare z płytą OlsenFu - wybór jest prosty (śmiech).

Powiedzcie coś na temat produkcji "Wszystko PrysŁoo EP". Jak zachęcicie ludzi do przesłuchania tej płyty?
Prys:
Płyta była budowana przez wiele, wiele miesięcy. Z mojej strony nie brakuje tam emocji i kilku minut pracy. Dobrym przykładem jest chyba to, że bohaterka utworu "Tysiąc" wysyła mi propsy (śmiech). Natomiast jeżeli chodzi o zachęcanie to sprawdźcie ten materiał bynajmniej dlatego żeby przekonać się jakiego postępu dokonaliśmy gdy usłyszycie LP.
Łoo: Zapewne lepszą promocją tej płyty byłoby zaproszenie jakiegokolowiek Francuza, nawet nie rapera, żeby pogadał coś na singlowym tracku (śmiech). Wydaje mi się, że ta płyta jest inna niż taka standardowa produkcja z Polski.

Łoo słyszałem Twoje demo, które od Ciebie dostałem, tam udzielałeś się wokalnie. Dlaczego więc na "Wszystko PrysŁoo EP" zająłeś się tylko robieniem bitów?
Łoo:
Owe demo jest zlepkiem projektów, nad którymi pracuję: PrysŁoo, Łooremixy i solowy materiał "MegaŁooMania". Zaczynałem mając 13 lat z moim kuzynem Cóqiem w składzie Erudycja. Musieliśmy sami robić sobie bity, sami rapować. Stąd moje podwójne oblicze. Przewaga jednak idzie w stronę bitów. Mikrofon łapię około 5 razy w roku. Bardzo za to lubię grać koncerty.
Prys: Łoo udzieli się wokalnie na LP, już ja o to zadbam (śmiech).

Z kim obecnie współpracujecie, a z kim byście chcieli coś nagrać?
Prys:
Współpracujemy z wieloma znakomitymi osobistościami. Należy wspomnieć o takich ludziach jak: DJ Ike, Emrat i całe Big Up Crew, Expe, DJ Qmak, Drutz, Maz, Po Prostu (duet producentów z Włodawy), Puzzel (mam nadzieję, że wróci forma i znajdziesz bity dla starego zioma), Ramzes, Syce (Conkretny Element) i cała masa fachowców. Co do tego z kim chciałbym współpracować to pozdrowie po prostu mistrzów: WOCC, Smarka i Jobixa. Elo!
Łoo: Współpracuję z Prysem, z Buszem i DJ-em Bobskim, mamy taki projekcik w powijakach, ale chłopakom się chyba nie chce ze mną nic nagrać (śmiech). Największy wachlarz artystów to Łooremixy: Eldo, Natural Dread Killaz, Drutz, Mil Mnóstwo i O.S.T.R. Emrat i wielu innych znakomitych polskich mc, także z undergroundu.

Jak oceniacie to, co dzieje się ostatnio w polskim rapie? Jest lepiej czy gorzej niż np. w roku 2000?
Prys:
Słucham niewiele, może Marcin ma większą wiedzę? Z Mojej strony zachęcam do przesłuchania "Katastrofy" tam wyraziłem małą opinię na ten temat.
Łoo: Jaram się POE, Smarki/Pysk/Kixnare, Grammatikiem, Łoną... lubię posłuchać Tedego czy Pezeta. Rap w Polsce jest dobry, tylko trzeba zdefiniować czym on jest. Bo Doniu czy Liber pomylili raczej przestrzeń (śmiech).

Gdzie wcześniej można było Was usłyszeć? Dużo ludzi po raz pierwszy o Was usłyszało, gdy ściągnęli promomix nowej płyty.
Łoo:
Zaczynałem w Erudycji, najpierw w 1999 r. była składanka "Komix" zrzeszająca reprów z Lubina i Polkowic. Później zrobiliśmy płytę "LGOM ubrany w dźwięki" dość przyjemnie oceniony przez Klan. Następnie była pomoc w projekcie Autentiko młodzi MC's z mojego rodzinnego miasta. Potem jeden z jaśniejszych punktów mojej
"kariery", bity na płytę "W Siną dal" Sinego, wydaną w blendzie w 2002 r. (czekajcie na Honory Skauta!) później TypuffDwuhh z Taxem, dużo świetnych koncertów, dobre kawałki, ale różne zdania na temat rapu.
Prys: Działamy Incognito (śmiech). Pojawiliśmy się teraz po latach tajemnych nagrań żeby zgarnąć nagrody w kategorii debiut roku (śmiech).

Na jakich produkcjach będzie można Was usłyszeć w najbliższym czasie?
Prys:
Nagrywałem ostatnio zwrotki dla mojego człowieka Emrata, którego ciepło pozdrawiam. Czekajcie na jego mega materiał. Poza tym będzie nas można usłyszeć na LP jeszcze w tym roku, jeżeli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem.
Łoo: W 2005 r. będzie nas słychać wszędzie.

Macie jakieś swoje ulubione pozycje muzyczne? Nie koniecznie polskie.
Łoo:
Zainspirowany przez DJ-a Ike'a słucham ostatnio liquid drum'n'bassu jak High Contrast czy Duo Infernale. Lubię słuchać polskiego rapu by móc go potem krytykować (śmiech). Lubię płyty Mos Defa, Redmana, Missy, Taliba i Hi-Teka, wszystko od Looptroopów i Hip-Hop instrumentalny jak Shadow czy RJD2. Lubię też pogibać się do aktualnych hiciorów 50centa (śmiech). Uwielbiam kicz lat 80-tych i całą światową muzykę z lat 70-tych, głównie to sampluję.
Prys: Moi królowie zza oceanu: Meth i Talib, oraz Akrobatik, Slum Village, Artifacts, Common, Gang Starr... i mógłbym tak jeszcze godzinami. Zaś z kraju w 50% są to ludzie z pod chodnika. Zresztą poza rapem jestem też fanem reggae, co byłoby widocznie jeszcze dwa miesiące temu ze względu na fryzurę. Poza tym wielbie też funk z lat 70-tych.

Kto według Was powinien zagrać koncert w Polsce po takich gwiazdach jak Snoop Dogg czy NAS? Macie jakiegoś faworyta?
Prys:
Michael co z naszym parkiem rozrywki?! (śmiech)
Łoo: MethodMan i Redman, Missy Elliot, Mos Def... jak wyżej.

Ostatnio w jednej ze stacji telewizyjnych miał powstać hip-hop'owy idol. Jak oceniacie tę akcję?
Prys:
Śmierdzi kupą, chociaż przy obecnej komercjalizacji wszystkiego co się rusza to jest to porządek dzienny. Może mielibyśmy Szymona Wydrę polskiego rapu? (śmiech)
Łoo: Ooooo weź to poczuuuuj (śmiech).

Jeżeli moglibyście wydać legalną płytę to w jakiej wytwórni chcielibyście się znaleźć?
Prys:
Jak dotąd jest mi dobrze tutaj, gdzie jestem. Jeżeli będą jakieś opcje to się zastanowimy.
Łoo: Największym prestiżem jest dzisiaj Asfalt, płyta tam to marzenie (śmiech). Oprócz tego Wielkie Joł, Blend... Przede wszystkim musi być dobra promocja płyty (byleby nie taka jak teledyski Lerka czy Trzeciego Wymiaru).

Odwiedzacie czasem forum na Hip-Hop.pl? Jeżeli tak, to jak odnosicie się do tego co tam się dzieje?
Łoo:
Po wygranej na Bruku pojawiły się posty: "forumowy skład, ustawiony wynik, pedały, chuje" etc. Nie lubię opcji forum. Siedlisko hejterów.
Prys: Ja też nie przepadam. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych i pełnoletnich forumowiczów.

Słowo na koniec.
Prys:
Kochaj albo rzuć (śmiech). Czekajcie na Long Play. Elo!
Łoo: Miejcie dystans. Sprawdzajcie nasze produkcje. Róbcie lepsze płyty od nas. Pozdro!

Pobierz EP PrysŁoo "Wszystko Prysłoo"

Dowiedz się więcej o: Prys.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-07-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.67 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
mello_s, 33 lata
mężczyzna, Reda

Ostatnie artykuły tego autora:
Bboy Kleju reprezentuje Funky Masons!
Nie jestem na maxa undergroundowy - wywiad z Emo
Polskie media to syf! - Kajman - wywiad
Bośniak: Warszawa omija Bałtyk szerokim łukiem!
Jezusa sprzedał Judasz, a Mnie sprzedał Jezus - Żurom

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
mello_s
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:42:47, 14-07-05
jakie komentarze ? :>

anonim
Autor: DRL   Link do posta
19:03:32, 14-07-05
wole bez

-<eRZet>-
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:28:58, 14-07-05
brawo mellos :D

panSeba
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:32:47, 14-07-05
niepodoba mi sie wasz rap, dlamnei zeter powinno miec pierwsze miejsce.

anonim
Autor: Przekot.   Link do posta
21:40:42, 14-07-05
Łoo to ten koleś co miał na płycie kawałek od Eldo?? Deszcz bodajże??

Mystic
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:46:34, 14-07-05
Tak.

anonim
Autor: ciaz   Link do posta
22:30:28, 14-07-05
łuuu gratulejszons prys i łoo, ale mnie zagielo jak was zobaczylam tu na głównej stronie ;d;d lol

anonim
Autor: Qdyl Sasiad :)   Link do posta
12:54:57, 17-07-05
Gratuluje udanej płytki naprawde wypasiona, nie słuchaj tych beznadziejnych nie znających się psełdo grajków i oby tak dalej.

anonim
Autor: podziemie ukf   Link do posta
14:47:08, 17-07-05
dla mnie to straszna chujnia i tyle wam powiem

anonim
Autor: mat;;;;;;;;;;;   Link do posta
12:51:50, 18-07-05
jak dla mnie zeter lepszy jezeli chodzi o cd.. na zywo nie slyszalem... ale zakazemi rarem to bezapelacyjnie lepszy cd... CI kolesie maja glos, flow, lepiej plyna poprostu.. moje zdanie

anonim
Autor: pan seba   Link do posta
15:06:59, 18-07-05
ty kolo nie kseruj the crims waflu

anonim
Autor: Horche   Link do posta
20:22:48, 21-10-05
łosiu jaki ty pojebany jestes , OlsenFu są zajebisci! hujowe koncerty w selawce!

anonim
Autor: tymon kamil s.waldemara   Link do posta
23:35:27, 28-07-06
elooo eloooo!! gracie taka chujnie ze uszy bola:D!! Wezcie i sie powiesci coo??:>

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-129-211.compute-1.amazonaws.com (3.94.129.211). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?