Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Funk dla smaku - wywiad z 2cztery7

Funk dla smaku - wywiad z 2cztery7

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: 2cztery7.
"bycie raperem powoduje, że nie zajmują Cię wszystkie problemy „zwykłych śmiertelników”"

2cztery7 to grupa trzech zupełnie różnych osobowości co w połączeniu daje wybuchową mieszankę. Pjus ze swoja ogromna wiedza, którą przekazuje zgrabnie w swoich tekstach, Stasiak ze swoim charyzmatycznym stylem oraz zabójczym głosem oraz Mes i jego niebywały styl bycia, niesamowity flow oraz ogromne wyczucie muzyki powodują, że jest to jedna z najciekawszych grup w Polsce. Przeczytajcie co mają do powiedzenia na temat swojej płyty.

"Funk - dla smaku" to stary, dobry rap - ciekawe tematy, dobre rymy i flow. Bez ckliwych opowiastek, ale też bez bragga. Czyli, jeżeli jesteś dobry, to nie musisz się tym chwalić, tylko to robisz? Jaki jest Wasz stosunek do bragga?
Mes:
Dobrze, że tak odebrałeś naszą płytę. Braggadoccio jest ważnym stylem w rapie. Myślę, że jest niezbędne na początku podziemnej "kariery" każdego MC. Ale te czasy mamy już za sobą, teraz trzeba wejść poziom wyżej. Trzeba układać punchline'y o emocjach, robić z nich całe scenariusze, nie tylko dwuwersy o tym, że zjadam innych na majku.
Pjus: Rap wiąże się z bragga, ale nie chcę się z nim wiązać na całe życie. Przeszedłem drogę od takich kawałków jak "Cały czas", "Braggadoccio", wspierania Obrońców Tytułu i mógłbym pisać wersy - "pamiętasz bitwę w Płocku? Wiesz, byłem z tyłu" (śmiech) - do tego co nagrywam dziś i jakim człowiekiem jestem. Bragga szczególnie w wersji trueschoolowej to tylko walka z ideą na sztandarach i jednoczesne zamykanie się w fortecy o grubych murach. Nie widziałem w tym sensu, bo można skończyć jako ideowiec z kompleksami. Don Kichot z mikrofonem w ręku to zdecydowanie nie ja. Dziś gdy mowię o sobie to wiem, że robię to dobrze. Mówię kim jestem i nie muszę mówić, że jestem najlepszy
Stasiak: Bragga to klasyka, początki rapu i z mojego punktu widzenia najłatwiejszy rodzaj tekstów do pisania. Myślę, że tego typu numery mamy już trochę za sobą i nagrywając album myśleliśmy o czymś głębszym niż przechwalanie.

Kobiety, używki, pieniądze i melanże, a do tego Jan Nowicki, mówiący głosem znudzonego życiem amanta. Słuchając tej płyty miałem wrażenie jakbym czytał (niekoniecznie oglądał) taki dobry numer Playboy'a albo Maxima. Czy to w Waszym wykonaniu, "czas wypierdalać stąd" z rapem dla chłopców?
Mes:
Tak, dobrze to ująłeś. Męczy mnie podejście trzepakowych raperów, którzy od dwunastu lat jarają jointy i nagrali 2,5 kawałka. Uważają się za prawdziwych graczy, za esencję podziemia - dla mnie to bzdura. Nasza płyta ma być też prztyczkiem w ich przećpane fetą nosy. Pokazujemy, że stuprocentowe zaangażowanie w swoją pasję przynosi efekty. Chcemy łamać stereotyp, od tego jak wygląda raper, poprzez ten, który mówi o nieodłącznym buncie w tej muzyce, kończąc na tym, że nie trzeba się odcinać od Hip-Hop'u by realizować swoje nietypowe pomysły.
Pjus: Pieniądze na płycie? Chyba tylko naklejka z ceną. Wracając do pytania: "Czas wypierdalać" z rapem o niczym, "kawałkami w stylu przepisałem Wyborczą", nudą w tekstach i martwymi płytami. Żyjemy tak, a nie inaczej i o tym jest ta płyta. Jeśli ja mam na drugie imię "Playboy" nie znaczy, że płyta wydana przez osobę, która na drugie ma "Biblia" będzie zła. Wszystko zależy od tego czy i jak umiesz to pokazać.
Stasiak: To gruby album o naszym życiu, a w naszym życiu nie tolerujemy gównianego rapu, więc to raczej z naszej strony zdecydowana eksmisja chłopców na zupełnie inne podwórka.

Na płycie jest sporo szczerych tekstów. To jest jakieś Wasze prywatne podsumowanie tego co do tej pory osiągnęliście? Może to początek nowego rozdziału?
Pjus:
Gdybyście zapytali mnie przed płytą o jakąkolwiek rzecz poruszoną przez nas na płycie, odpowiedziałbym tak samo jak robię to w swoich tekstach. Nie sile się na szczerość. Wiem co w sobie lubię , a gdzie popełniłem błędy i nie boję się o tym mówić. Nagrałem zwrotki o sobie, a nie życiowych prawdach, bo o sobie jestem w stanie powiedzieć wiele, konsekwentnie z plusami i minusami. Nie jest to jednak jakiekolwiek rozliczanie się, podsumowanie życia. Natomiast samo wydanie płyty i wszystko z tym związane to dla mnie zupełnie nowy rozdział. Pewnie dowiem się o sobie więcej, czyli będę miał o czym rapować na kolejnej płycie.
Mes: Osobiste kawałki zawsze są jakimś podsumowaniem. A nowy rozdział to każda nowa płyta.
Stasiak: Każdy kawałek jest pewnym rozliczeniem z danym tematem. Przekazuję słuchaczom, co myślę na dany temat i jakie jest w danej sprawie moje stanowisko. Nasza płyta wbrew pozorom jest bardzo hardcorowym albumem, ponieważ na funkowych, wyluzowanych bitach, poruszamy często bardzo poważne i ciężkie tematy, ale robimy to z klasą i dystansem, a nie z wielkim wczuciem i chęcią naprawiania świata. Każdy tego typu kawałek jest swego rodzaju rozliczeniem i zakończeniem tematu z naszej strony, czyli automatycznie każdy następny kawałek jest nowym rozdziałem.

Bardzo dużo na tej płycie jest Waszych historii. Nie odnajdujecie się w opowiadaniu wymyślonych historyjek?
Mes:
Wymyślone historyjki kojarzą mi się z jakimś kreowaniem swojego wizerunku na siłę albo co gorsza, z początkami polskiego baunsu. My nagraliśmy wyluzowaną płytę, która wcale nie jest "baunsowa", ani "impressskowa". Jednocześnie szczere historie na niej zawarte nie sprawiają, że jest blokersowym, szarym hip-hop'kiem o "życiu".
Pjus: Nie każdy temat można, a tym bardziej nie każdy trzeba, pokazywać za pomocą wymyślnie skonstruowanego exemplum.

Rap biznes, jak sami mówicie traktujecie bez przemęczenia. Tylko z czegoś trzeba żyć. Czy ta płyta, to dla Was szansa?
Pjus:
Bez przemęczenia traktujemy życie, bo rap biznes czy samo bycie raperem powoduje, że nie zajmują Cię wszystkie problemy "zwykłych śmiertelników". Poza tym "nie potrzeba nam wiele do szczęścia". A czy rap biznes da nam wyżyć, powiem Wam jak zagramy pięćdziesiąty koncert z tym materiałem.
Stasiak: Jako debiutanci nie możemy traktować rapu jako głównego źródła utrzymania. Traktuję to raczej jako bardzo miłe dodatki do pensji i myślę, że to zdrowe podejście. Czy płyta okaże się naszą szansą to pokaże najbliższe pół roku.
Mes: To szansa najbardziej dla chłopaków. Teraz czekają nas koncerty, na których wreszcie zarobią jakieś sensowne pieniądze. Dla mnie z kolei nie jest to żadna szansa na wzbogacenie się. Zaangażowałem się w debiut z czystej potrzeby nagrania g-funkowej płyty w tym właśnie składzie. Najgrubsze worki hajsu zgarnąłbym np. za nagranie ckliwej solówki dla jakiejś dużej wytwórni.

Załóżmy, że płyta to wielki sukces. Dobrze się sprzedaje, rusza trasa, są sponsorzy jest i kasa. Czy po tym, co widzieliście już o rap-grze, może Was zmienić taki sukces? Co by się zmieniło po sukcesie w Waszym życiu? Czym dla Was jest sukces?
Pjus:
Sukcesem dla mnie jest samo powstanie tej płyty i to, że mam już ją w ręku. Koncerty? To praca odtwórcza tej wcześniej wykonanej. Żaden sukces, tak ma po prostu być. Kasa z koncertów? Moja sytuacja zdrowotna nie pozwala na usamodzielnienie się, więc sukces finansowy przeliczy się chyba tylko na ilość par butów w mojej szafie.
Mes: Sukces to spełnienie, głównie zawodowe, ale też emocjlonalne. Mam na myśli dobre płyty na swoim koncie. Realizowanie niekoniecznie najłatwiejszych pomysłów. Hajs jest potrzebny by przetrwać i potrafię sobie poradzić kiedy mam go mało. Na przykład w zeszłą zimę piłem najtańszą wódkę i nieregularnie odwiedzałem bar mleczny, ale nie byłem przez to wcale nieszczęśliwy czy podłamany! Wtedy nawet przez moment nie pomyślałem o tym, że powinienem zmienić jakoś swoje podejście do muzyki albo nagrać hit dla Popcornu. Nagrywałem zajebiste hardkorowe kawałki i dalej czułem sukces w zasięgu ręki!
Stasiak: Ciężko jest zdefiniować słowo sukces. Dla mnie istnieją raczej takie małe "sukcesiki", które pojawiają się w moim życiu regularnie i są to często rzeczy drobne, ale przynoszące mi dużo radości i satysfakcji.

Płyta została świetnie przyjęta, spodziewaliście się tego?
Pjus:
Zauważam symptomy (śmiech).
Mes: Szczerze mówiąc nie czytałem jeszcze żadnej recenzji. Wiem, że jest zbyt hardkorowa dla mojej rodziny, szczególnie jej młodszej części (śmiech).
Stasiak: Nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie na takie stwierdzenia, ale powoli coraz więcej na to wskazuje i obyś był dobrym prorokiem (śmiech).

"dopóki jesteśmy tu nie ma mowy o tolerowaniu gówna i cały czas będziemy gówno tępić"

Czy to nie jest trochę tak, że kiepski rap dał Wam motywację i takiego kopa do nagrania tego albumu?
Pjus:
Ostatnio zastanawiałem się nawet na ile kiepski rap sam stworzył opozycję dla siebie, ale to raczej umiejętności, a potem dopiero mówienie prawdy w oczy pozwoliły wyrobić sobie adwersarzom kiepskiego rapu pozycję. Ktoś może zarzucić oportunizm, ale należy przypomnieć sobie kto zaczął o tym mówić czy, kto dostał po ryju za swoje zdanie na temat gównianego rapu (śmiech). Co do motywacji dały mi ją oceny lekarzy co do stanu mojego zdrowia i wynikająca z nich myśl, że może to być moja pierwsza i ostatnia płyta.
Mes: Trochę tak, gdyby nie chujowe zespoły album byłby pewnie jeszcze bardziej rozleniwiony, chilloutowy. Ale to nie ma większego znaczenia, po prostu nie mogliśmy odpuścić, niech nikt ze swoimi marnymi tekstami nie czuje się bezpieczny - widzicie co zostało z Mezia? Niektórzy relatywizują swoje poglądy. Najpierw razem grali po naszej stronie, teraz zaczynają patrzeć w innym kierunku. Im dostanie się na drugiej płycie (śmiech)!
Stasiak: To jest tak, że my po prostu cały czas podtrzymujemy swoje zdanie, że dopóki jesteśmy tu nie ma mowy o tolerowaniu gówna i cały czas będziemy gówno tępić. Na szczęście nie jesteśmy sami, ponieważ wielu "weteranów" polskiej sceny rap też dosadnie mówi co o tym myśli. Poza tym jak powiedział nasz znajomy dziennikarz radiowy "zły PR to zawsze PR" więc musimy uważać by chłopaków nie wywindować za bardzo (śmiech).

Szerzycie wiedzę o antykoncepcji i jej stosowaniu, ale to już ten wiek, że część znajomych "wpada" w rodzinę. Chcecie ostrzec młodszych, czy dać do myślenia rówieśnikom?
Mes:
Jedno i drugie !
Pjus: Sporo naszych znajomych w mniej lub bardziej kontrolowany sposób zostało rodzicami. Mogę życzyć im tylko jak najlepiej i cieszyć się ich szczęściem. Kawałek "Mamoo" nie jest polemiką z tymi, co doczekali się potomstwa, czy straszeniem innych, ani nawet wstępem do podręcznika pod redakcją Lwa Starowicza. Każdy ma swoją wizję kontaktów z płcią piękną, a że taka gra musi mieć swoje zasady, nie muszę chyba nikogo przekonywać i uczyć jakie są dostępne środki antykoncepcyjne. To, że jaram się jakąś panią nie znaczy, że będzie moją żoną, ani tym bardziej matką moich dzieci. Więc uważam by nie zrobić ich komuś, kto do tej roli nie pasuje. Poza tym w ogóle odkładam raczej na później takie opcje jak własna rodzina.
Stasiak: To jest bardzo poważny temat, na który każdy dojrzewający młody człowiek powinien wyrobić sobie swoje zdanie i mieć jakąś wiedzę. My tylko przedstawiamy nasze punkty widzenia, poglądy, a w jaki sposób ktoś z tego skorzysta to już jest jego prywatna sprawa.

Czy słyszeliście już 2cztery7 w jakimś aucie po "Uchyl szybę"?
Mes:
Pewnie, bas wykolejał tramwaje jeszcze dwie przecznice dalej!
Pjus: Żyjemy w tak złym klimacie, że okres od 28 kwietnia nie obfitował na razie w pogodę dobrą do wystawiania łokcia za okno (śmiech), mało więc okazji do usłyszenia co też tam ludzie puszczają w samochodach. Czekam na lato i nadmorskie kurorty.
Stasiak: No myślę, że ten bas przerósł trochę możliwości ekspertów od car audio i po prostu szykują wzmacniacze i tuby aby wyruszyć w miasto i godnie reprezentować jak tylko wyjdzie słońce (śmiech).

A może prezenterka Polsatu upomniała się o hamak mamy?
Mes:
Ta prezenterka to oldskulowy ziom Stasiaka (śmiech)!
Stasiak: No mam nadzieje, że nie skojarzy tych faktów, ponieważ mogłaby rozpętać się wojna, ITI, POLSAT, to ogromne korporacje, najlepsi prawnicy, mogłoby być grubo (śmiech).

Trudno było przekonać gości do wystąpienia w bonusowym kawałku?
Pjus:
Jedni szlifowali formę, drudzy po prostu pisali i nagrywali, inni potrzebowali więcej czasu. Najtrudniej było przekonać tych, których nie ma w tym kawałku (śmiech).
Mes: Nie było to łatwe. Nie wszyscy stawili się na czas, ale i tak wyszedł dobry skurwiel!
Stasiak: Najtrudniej było nakłonić tych których nie udało się niestety nagrać czyli Ceu, DJ Panda, Wujlok, ale te smaczki miejmy nadzieje zagoszczą na następnym albumie.

Czy wiecie coś może o dissach na DJ mEZ'a? Ktoś może mieć pretensje do tej ksywki...
Pjus:
Eazy E nie żyje to może Easy Mo Bee? (śmiech)
Mes: Na DJ'a M-Easy ? Co Ty, żadne dissy go nie powstrzymają. Podobno jest też niezłym MC. To wszechstronna postać. DJ mEZ (czyt. Em-izii) mixtape vol. 1 niebawem w skateshopach!
Stasiak: To jest nasz gracz, człowiek orkiestra, mega postać. Dissować go "to jak trzepać królową matkę" (śmiech).

Kto wymyślał tematy do kawałków?
Pjus:
Moje dwa poszły się jebać, bo ktoś nie napisał zwrotek (śmiech).
Mes: Cały tercet! Nikt nie miał monopolu na tematy.

Skąd pomysł na skity i który Wam się prywatnie najbardziej podoba?
Pjus:
Grammatik zdecydowanie. Juzek nagrywał wszystko na totalnym freestyle'u i z jego 15 minutowych gadek wybraliśmy jedną. Może kiedyś usłyszycie resztę. My spadaliśmy z foteli.
Mes: Wariacje na temat 2cztery7 to patent na współpracę z ludźmi, którzy akurat nie mieli z nami rapować na tej płycie, ale ich głosy po prostu musiały się na niej znaleźć. Moim faworytem jest Juzek.
Stasiak: Ten pomysł był jakimś klonem wielu naszych pomysłów, ale tak jak powiedział Piotrek, chodziło o to by zaznaczyć w jakiś sposób obecność tych osób obok nas, a raczej ich głosów, które po prostu każdy rozpozna obudzony o 2:47 w nocy. Nie mam faworyta, każdy jest inny i oryginalny, więc nie chcę któregoś wyróżniać.

"piłem najtańszą wódkę i nieregularnie odwiedzałem bar mleczny, ale nie byłem przez to wcale nieszczęśliwy czy podłamany"

Rap wchodzi na salony, więc "taakie panie..." będą coraz bliżej. Przykłady już były. Może jednak warto zainteresować się polkami, bez względu na to co słuchają?
Pjus:
Niektóre przykłady są chyba skuteczną antyreklamą łączenia tych światów (śmiech). Może nie chciałbym jak Lil Dap mieć fotek z Brodzik, bo to mi trochę pachnie farsą, ale poznać zdecydowanie bliżej Cielecką czy Ostaszewską (śmiech).
Mes: Przykłady faktycznie już były, ale my mierzymy wyżej (śmiech).
Stasiak: To jakiej muzyki człowiek słucha, mówi o nim bardzo dużo, więc jeżeli jakiejś kobiecie podoba się taka biesiadna nuta to chyba raczej nie pogadamy o niczym interesującym.

Muzyka, pieniądze czy kobiety?
Pjus:
Seks, muzyka, gorąca kąpiel.
Mes: Kobiety - muzyka ex equo, pieniądze na końcu.
Stasiak: Pieniądze, lecz nie mówię tu o fortunach, po prostu to umowne minimum, abym bez nerwów i ze spokojną głową mógł słuchać muzyki z moja kobietą i nabierać apetytu na fortunę.

Ulubiony alkohol?
Pjus:
Królewskie, Guinness, Ruda i każda "ruda wóda na myszach".
Mes: Piwo dobre butelkowe, potem wódka. Może gdzieś czasem zaplącze się Malibu. Wina nie pijam w ogóle.
Stasiak: Ruda Ursynowska aka Gorzka Żołądkowa i Piwo Królewskie.

Z całym szacunkiem dla Małolata i powagi sprawy, to czy akcja "Free Małolat" nie jest zbytnim uproszczeniem całej sprawy? Takie hasła łatwo się powtarza, ale mało osób myśli co one znaczą.
Pjus:
Zbytnim upraszczaniem sprawy to jest wydawanie osądów. Najprościej coś powiedzieć, a grono chętnych maleje jak trzeba coś zrobić. Pomijając kwestie oceny działalności Małolata, bo wyrok wyda Sąd, czy też kwestie pracy organów ścigania i sposobów wpierdalania ludzi na mukę, stwierdzam jednoznacznie, że nie opuszczam ludzi mi bliskich. Swoje myślę, ale wolę po cichu, bo zbyt częste gadanie na ten temat w niczym mu nie pomoże. Nie wiem co myślą inni i nie oceniam ich postępowania w tej sprawie. Piszę do Michała listy, wysyłam książki i czekam kiedy wyjdzie. Gdy potrzeba coś załatwić, zrobić dla niego, po prostu jestem tam.
Mes: Jeżeli powtarzają to hasło to niech sięgną głębiej. Masz rację, że Free Małolat to grubsza sprawa, ale taki krótki zwrot jest potrzebny by ją nagłaśniać, zbierać pieniądze i w konsekwencji szybciej doczekać dnia, w którym Michał wyjdzie na wolność.
Stasiak: Dla nas to po prostu bycie z Miłkiem cały czas. Staramy się tu robić co tylko jest w naszej mocy, organizować najby, wysyłać listy, prasę i przekazywać przez Pezeta czy rodziców dobre słowo. Jest to nasz przyjaciel i po prostu czekamy na niego, aby znowu zbijać z nim codziennie pjone!

Mes, nie boisz się przesytu? Teraz płyta 2cztery7, a na jesień planowana jest Twoja solówka. Czym tamta płyta będzie się różnić od tej?
Mes:
Prawie w ogóle nie będzie moich bitów, skoncentruję się na tekstach i patentach na kawałki, które dalekie będą od tego, co do tej pory słyszeliście. Póki co nie chcę opowiadać o czymś, co dopiero powstaje - jak mawiał Charles Bukowski "to spuszcza powietrze z kół".

Czego Wam życzyć? Zdrowia? Szczęścia? Kobiet? Końca hiphopolo?
Pjus:
Puree z dżemem.
Mes: Wszystkiego co wymieniłeś, a koniec hiphopolo przydałby się chyba najbardziej słuchaczom!
Stasiak: Myślę, że tyle wystarczy. Dzięki wielkie za rozmowę.

Dowiedz się więcej o: 2cztery7.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-11-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.33 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: uuuuuuu   Link do posta
19:21:46, 10-11-05
nie moge patrzec na  mesa czy meza juz sam nie wiem...

U-r-b-i-k
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:28:08, 10-11-05
Temat: Funk dla smaku - wywiad z 2cztery7Autor: uuuuuuu
Dodany: 2005-11-10 19:21:46 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.plnie moge patrzec na  mesa czy meza juz sam nie wiem...
Jak nie mozesz patrzec to: "czas wypierdalac..."

anonim
Autor: banita_kruzeiro   Link do posta
19:28:44, 10-11-05
Sie zdziebko wożą po salonach. kanapy drogi alkohol w karawce. ehh taki to pozyje

StAneK (S.A.K)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:34:30, 10-11-05
to nie są moje klimaty Płomień 81 to jest to co kocham.

bidon
Autor: bidon   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:39:21, 10-11-05
Ołjjeee Chlopaki Daja Rade ;)

anonim
Autor: GK   Link do posta
19:40:33, 10-11-05
nowy mes jest wyczesany w czosnek

anonim
Autor: obiektywny sluchacz-nie zaden hejter   Link do posta
19:46:32, 10-11-05
247 to nie jest funk nawet nie gfunk nawet fun to chujowy funk nie jest.
chlopaki nie robcie z siebie nie wiadomo kogo.zasluzcie na to bo gadacie ze gowno trzeba tepic a tak naprawde to nagraliscie plyte na ktorej jest jakis belkot bez sensu.i ci co sie zwa truskulowcami tak naprawde nic nie wnosza bo przeciez ile mozna narzekac ze ktos jest nie prawdziwy,hiphopolowy, mozna nagrac jeden kawalek o tym i koniec.chociaz to tak jak te kaczory: zly dotyk komuny boli,walesa,jan pawel II,wyszynski itd. wybaczyli a oni nie moga tak samo wy drazycie bezsensowna gadke.
pokazcie mi jeden kawalek z jakas "prawda moralna" flexxipow,247 czy tez mesa?
pierdolenie ze jest zle w panstwie jest bez sensu ale pierdolenie ze tamci sa zli bo o tym pieprza tez jest bez sensu.wezcie sie za prawdziwy rap z ktorego ludzie cos wyniosa a nie to ze 2 razy 2 daje 4 bo to jest poziom szkoly podstawowej.
elo?

Kryty
Autor: Kryty   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:57:16, 10-11-05
troche chyba przeterminowany ten wywiad

anonim
Autor: ziping   Link do posta
19:58:08, 10-11-05
jeaaaa dobra muze robicie ale prawdziwa muza to bloki i chuj

DR.SLAFF
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:05:45, 10-11-05
Z tym wywiadem to przegięcie.Płyta wydana dawno temu a teraz wywiad.Jak tak bardzo kochacie Mesa to zróbcie z Nim wywiad nt."Alkopoligamii".

anonim
Autor: ks.robak   Link do posta
20:10:39, 10-11-05
mes to pomyłka  rodziców wisiał pewnie tydzien za oknem w kondonie i to chyba zimą

anonim
Autor: LySyziom   Link do posta
20:10:56, 10-11-05
Ja ich bardzo lubie i szanuje.A plyta solo Mesa zajebista ale jakos nie wielu ja docenia na razie nei wiedziec czemu.Alkopoligamia zasluguje na dobra sprzedaz!!!!

anonim
Autor: DJ ZUHH   Link do posta
20:11:52, 10-11-05
kurwa wyśilają się z tym marnym lansem na tych foto hehehehe a jak ktoś zarzuci im że są burżuje to odrazu fohy idą że nie ma co do garnka włożyć itd.

anonim
Autor: sie usmialem   Link do posta
20:18:07, 10-11-05
"Pjus ze swoja ogromna wiedza, którą przekazuje zgrabnie w swoich tekstach"sie usmialem!

anonim
Autor: jaWTK   Link do posta
20:34:06, 10-11-05
spoko wywiad fajnie sie czyta słuchając ich CD!

anonim
Autor: tojamothafucka   Link do posta
21:14:51, 10-11-05
niema co ten typ mes i ogulnie 247  to napewno czołówka polskiej sceny moze nie sa jeszcez tak znani jak molesta itd. ale ssa w huj dobrzy niema co..i cos tam wspomnial ze pierdola rap  i mc który reprezetuja hh  trzepakowy..i dobrze i to własnie trzeba tempic rozumei rap uliczny ale to juz pierdoli polska scene ze kazdy nowy napierdala otyum jak ejst ciezko na osiedlu..moze ma poniekad racji..ale poniekad..przydało by sie cos nowego nowi ludzie..w usa hh wyszedł juz dawno z blokowisk..oczywiscie nei calkowicie ale wyszedł..unas tze by sie to przydało..tyle yO !!

anonim
Autor: i ja tez w niej jestem   Link do posta
21:19:21, 10-11-05
kupa wszyscy jestescie i juz JEDNA WIELKA POLSKA KUPA

anonim
Autor: kjnkj   Link do posta
21:25:43, 10-11-05
mess   W HUJA NIE GRAJ ze pieniadze na koncu   JESTES SKURWIELEM  takim jak  ja I BEZCZELNIE KLAMIESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: bronek   Link do posta
22:07:15, 10-11-05
Kiedy widzę ich w tych wynajętych, luksusowych pomieszczeniach, pijących drogie alko, palących cygara, kiedy wypowiadają sie o kobietach i kreują się na jakąś societę polskiego rapu-chcę mi się śmiać. Mogę się założyć że w chwili kiedy fotografują się na tych salonach mają w kieszeni góra 50 zeta,a do swojego m3 na ursynowie wrócą sobie tramwajem albo jakimś zapyziałym autobusiwem. Straszna poza i próżność. Cóż jakoś trzeba się dowartościować w tych smutnych jak pizda czasach.

anonim
Autor: psychodelik ! !   Link do posta
22:13:58, 10-11-05
heh no na temat wywiadu to nie wiem co powiedzieć namieszali jak sam skurwysyn ale płyta dobra a solo mesa rozpierdalaanonim
Autor: niehejterwchuj   Link do posta
22:14:50, 10-11-05
etam.od kilku lat nic nowego sie nie dzieje na scenie.to ze jeden przez drugiego gada jaki to on nie jest prawdziwy to nic pozatym.

KeNZi
Autor: KeNZi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:16:41, 10-11-05
Pjusa podziwiam za intelekt, Mes i Stasiak wyszli inteligentnie, ale na tym właśnie polega "magia" wywiadów... Jakby nie patrzeć po jego teledyskach widać - na hajsie mesowi zależy, ale pozostałe rzeczy ceni sobie WYŻEJ, więc ludzie tacy jak... ekhm... kjnkj niech nauczą się czytać, albo wyjmą z szafki i włożą na odpowiednie miejsce swój mózg... Pozdro.

klaudek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:36:02, 10-11-05
Mes ma wg. mnie 1 z ciekawszych flow w PL, genialnie wchodzi w tempo. Błysnoł talentem na feat. u Małolata w utworze \"Pisze Teks\" .

anonim
Autor: pfkompany@tenbit.pl   Link do posta
22:44:43, 10-11-05
Nie czytam nawet powyzszych opinii,bo pewnie cisnienie tam jest nieziemskie:-D Mes odjebal "Alkopoligamie" jako jedna z najlepszych plyt(wg.mnie) w polskim rapie.To jest nowe,tego jesczze nie bylo:-d Maxxx,i tyle polecam,w tym roku tylko Gural i Płomień moga sie rownac,ale czekam na TDF\'a.Tyle i rzeklem,i bez piany bo to tylko muzyka rozrywkowa...

anonim
Autor: blackxxxx   Link do posta
22:48:13, 10-11-05
"247 to nie jest funk nawet nie gfunk nawet fun to chujowy funk nie jest.
chlopaki nie robcie z siebie nie wiadomo kogo.zasluzcie na to bo gadacie ze gowno trzeba tepic a tak naprawde to nagraliscie plyte na ktorej jest jakis belkot bez sensu.i ci co sie zwa truskulowcami tak naprawde nic nie wnosza bo przeciez ile mozna narzekac ze ktos jest nie prawdziwy,hiphopolowy, mozna nagrac jeden kawalek o tym i koniec.chociaz to tak jak te kaczory: zly dotyk komuny boli,walesa,jan pawel II,wyszynski itd. wybaczyli a oni nie moga tak samo wy drazycie bezsensowna gadke.
pokazcie mi jeden kawalek z jakas "prawda moralna" flexxipow,247 czy tez mesa?
pierdolenie ze jest zle w panstwie jest bez sensu ale pierdolenie ze tamci sa zli bo o tym pieprza tez jest bez sensu.wezcie sie za prawdziwy rap z ktorego ludzie cos wyniosa a nie to ze 2 razy 2 daje 4 bo to jest poziom szkoly podstawowej.
elo?"

jeden ktory mysli a nie jak te pojebane kidz ktore dawaja na meza bo mes go nie lubi i ida za moda!!!!!!!!!
a co do mesa to album byl taki slaby ze chuj ... no nie ma co! slaby slaby, i tyle!

Glanc
Autor: Glanc   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:00:06, 10-11-05
nie ma za bardzo sensu sie wypowiadac, po przeczytaniu powyzszych postow..

dobra plyta, zanim wlaczylem kompa leciala u mnie w odtwarzaczu, w wywiadzie nie ma nic nadzwyczajnego, dobrze mowia i tyle. a wracajac do \'funku - dla smaku\', przy okazji nastepnego wydawnictwa przydaloby sie zainwestowac w dobry mastering, no i przemycic troche funku, ktory malo gdzie slychac..

anonim
Autor: co?!   Link do posta
00:07:02, 11-11-05
MES I JEGO CAŁA EKIPA 247 TO LESZCZEEEEEEEEEEEEEEEEE POPIERAM StAneK (S.A.K) "to nie są moje klimaty Płomień 81 to jest to co kocham.". Płomień to HIP-HOP. A to gówno co robi 247 można porównać z mandaryną.

anonim
Autor: co?!   Link do posta
00:07:59, 11-11-05
Szpanuja że mają floooo i co z tego ?! Zamiast rapu robią komercyjne gówno.

sheen
Autor: sheen   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:19:31, 11-11-05
Przepraszam Cię bardzo, możesz uzasadnić swoją wypowiedź dotyczącą MANDARYNY, chętnie poczytam :|

anonim
Autor: mowil o problemach zdrowotnych   Link do posta
01:40:06, 11-11-05
a co jest Pjusowi?

anonim
Autor: dla was kurwa moze byc i 18l   Link do posta
01:42:24, 11-11-05
Autor: obiektywny sluchacz-nie zaden hejter
Dodany: 2005-11-10 19:46:32 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl247 to nie jest funk nawet nie gfunk nawet fun to chujowy funk nie jest.
chlopaki nie robcie z siebie nie wiadomo kogo.zasluzcie na to bo gadacie ze gowno trzeba tepic a tak naprawde to nagraliscie plyte na ktorej jest jakis belkot bez sensu.i ci co sie zwa truskulowcami tak naprawde nic nie wnosza bo przeciez ile mozna narzekac ze ktos jest nie prawdziwy,hiphopolowy, mozna nagrac jeden kawalek o tym i koniec.chociaz to tak jak te kaczory: zly dotyk komuny boli,walesa,jan pawel II,wyszynski itd. wybaczyli a oni nie moga tak samo wy drazycie bezsensowna gadke.
pokazcie mi jeden kawalek z jakas "prawda moralna" flexxipow,247 czy tez mesa?
pierdolenie ze jest zle w panstwie jest bez sensu ale pierdolenie ze tamci sa zli bo o tym pieprza tez jest bez sensu.wezcie sie za prawdziwy rap z ktorego ludzie cos wyniosa a nie to ze 2 razy 2 daje 4 bo to jest poziom szkoly podstawowej.
elo?
mam tylko jedno pytanie : a czego ty sluchasz i dlaczego?a do : 
 
jeden ktory mysli a nie jak te pojebane kidz ktore dawaja na meza bo mes go nie lubi i ida za moda!!!!!!!!!
a co do mesa to album byl taki slaby ze chuj ... no nie ma co! slaby slaby, i tyle! 
kurwa najpierw byla moda zeby lubic mezo, pozniej zeby nie, teraz znow go lubimy... a ty sam sie w tym niepogobiles przypadkiem? to samo co do kolegi napisz czego sluchasz uzasadnij i ewntualnie ile masz lat


a i ps. jesli kurwa oni nie wnosza swiezosci to ja kurwa niemwiem kto wnosi

anonim
Autor: pani Polozna   Link do posta
03:56:33, 11-11-05

pjus ma raka jader

skip71
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:47:58, 11-11-05
Dobra plytka i fajny sklad

asp(przema)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:26:29, 11-11-05
jedynie mes coś potrafi. stasiak jest dramatyczny a ten trzeci to już koszmar z ulicy wiązów

typowyzIom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:38:20, 11-11-05
czy każdy z was myśli ze coś wie na temat 247 bo wydaje mi sie ze NIE... 

anonim
Autor: czykier   Link do posta
09:41:49, 11-11-05
o ja pierdole ale oni sa zalosni..typowe cioty

WWO & Zipera & VIP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:58:12, 11-11-05
Mes ... to dobreee... ale reszta dno ... i czemu za karzdym razem nagrywa pod inną flanką ?? Najpierw Flexxip ... teraz 2cztery7 jutro Mes ... ludzie nie kojarzą że to ten sam chłopak i na tym traci ...

anonim
Autor: Sobek   Link do posta
10:36:35, 11-11-05
troche stary ten wywiad...ale 247 to dobre gowno cos innego na tej scenie pjona karol lukasz i piotrek p.s.nowy mes jest wyjebany w huj!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: keboS   Link do posta
10:45:09, 11-11-05
ja mam 16 lat ty masz 16 lat przed nami nowy mezooo, o o o ...

asp(przema)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:09:39, 11-11-05
\"troche stary ten wywiad...ale 247 to dobre gowno cos innego na tej scenie pjona karol lukasz i piotrek p.s.nowy mes jest wyjebany w huj!!!!!!!!!!!!!!!!!!\" no właśnie mes jest zajebisty i ciągnie tych ciołków którzy nie potrafią rymować prawie tak samo jak wujek i cne. może i to jest inne ale 18L też jest inne a teksty mają lepsze od tych dwóch panów.

anonim
Autor: eRTeJot   Link do posta
11:28:33, 11-11-05
Ten wywiad nie byl juz kiedys zamieszczony? A tak wracajac do wypowiedzi przede mna, to zastanawiam sie ile wiekszosc z was ma lat? Polowa z tych internetowych szczekaczy pisze bzdury, robi ranking MC, wielcy znawcy, a zaden nie umie napisac zdania bez bledu ortograficznego. A co do 247 to jedyny dobry kawalek to ten z cutami Malolata(zapomnialem tytulu), reszta  jakos do mnie nie przemawai, a Uchyl Szybe(chyba taki jest tego tytul) to takie Aniele, tylko w wykonaniu Mesa, a tak sie chlopak sadzil do Meza o komercje. A wracajac do Jacka(ktorego 99% trackow jest beznadziejna), to Panczlajnerem zniszczyl Mesa, w sumie to jeden z najlepszych dissow w polskim hip-hopie(szkoda ze to jedyny jego dobry kawalek). A pan 18 pytal osoby krytykujace 247 czego sluchaja, ja slucham OSTREGO- bo robi swietne plyty, ale najlepsza bylo Tabasko, GURALA- ale jego produkcji przed Drewnianej Malpy Rockiem, KILLAZ GRUP(ziomy Gurala) i oczywiscie GRAMMATIKA i co za tym idzie ELDOKI. A to chyba nie jest 18

anonim
Autor: joo   Link do posta
11:40:51, 11-11-05
zajebiste!

anonim
Autor: zerzykorowek   Link do posta
12:43:29, 11-11-05
ze mes ma dobre flow to niestety nie spostrzeglem ;-)

anonim
Autor: Sus3l   Link do posta
12:52:59, 11-11-05
Co Wy gadacie?
Funk dla smaku - jedna z najświerzych płyt, ma te jaja
Flexxip - wymiata
Alkopoligamia - też dobre


A dla tych którzy chcą, żeby raperzy chodzili tylko w obdartych ciuchach i jeździli tramwajami, to niech ci ludzie zrozumieją, że każdy ma prawo mieć marzenia - nawet oni. A to że pokazują je w muzyce, teledyskach itd. to ich sprawa.

Troche stary wywiad, czytałem go jakieś pół roku temu... Odgrzewane kotlety:/. Zróbcie jakiś nowy numerek pisemka...

Wg mnie funk dla smaku - najlepsza płytka roku... Tak samo alkopoligamia... Widać tu świerzość, a nie to samo ciągle "elo, zenon z warzywniaka wymiata, hwdp, elo"

anonim
Autor: lukki   Link do posta
12:56:19, 11-11-05
Mes to rozwydrzony bananowiec, afiszuje sie z piciem alkoholi i obracaniu dziewczyn jak szczeniak. Żenada: mes vs. mezo - swoj trafil na swego.
POE the best

anonim
Autor: ja pierdole   Link do posta
13:21:30, 11-11-05
ej lubię słuchać ich rapu ale tego wywiadu nie mogłem przeczytać do końca bo pierdolą głupoty

eFeniX
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:18:51, 11-11-05
Osobiście podoba mi się płyta 2cztery7, pozdro dla chłopaków i oby tak dalej. x]


anonim
Autor: OOO   Link do posta
14:56:38, 11-11-05
Badziewie. Nic do pokazania i do powiedzania nie mają.

bobek1125
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:44:47, 11-11-05
hujowe te 247 tyle!

anonim
Autor: Puzo Mario   Link do posta
16:10:03, 11-11-05
heh ,fajnie sie was czyta...w wiekszosci hejting w czystej postaci, ze sie lansuja, ze pija liskacza ze to ze tamto.Straszne kurwa ,siedzcie sobie w domu krytykujac innych a z pewnoscia was tez bedzie stac kiedys na palenie cygar i ktos bedzie chcial w ogole zrobic z wami wywiad.W ogole o czym my mowimy...szkoda gadac.A co do plyty 247 jest wedlug mnie przecietna z kilkoma bardzo dobrymi momentami (np.zwrotka Mesa w "nie moga nasrozdielic"), a "Alkopoligamia" jest bardzo dobra chociaz kilka trakow jest na nizszym poziomie wedlug mnie.  Przyznam jedno Polska to kraj zawisntych skurwysynow ktorzy zawsze sie do czegos przypierdola bo wtedy im lepiej , nie kazdemu musi sie podobac tworczosc kazdego, mozna to krytykowac itd. ale te gadki o hajsie wozeniu sie to zenada i nie chodzi tylko o rap, zamiast sie przypierdalac ze ktos jezdzi takim a takim samochodem czy ma taki a taki ciuch lepiej kurwa zajmijcie sie swoimi dupskami lamusy i przestancie sie cisnieniowac o wszystko troche luzu pierdolone sztywniaki.Peace.ale sie zagotowalem

anonim
Autor: uhuhhuhuuhuhuuh   Link do posta
16:58:44, 11-11-05
g funk??????hahah wyszedl wam g funk haha mes to zajebisty g codziennie hustluje na rogu i zabija tone gangsterow ostatnia wojna gangow byla niezla mes mial kalacha widzialem w panoramie kurwa co za haha g funk jasne moze funk tak ale nie g funk ,,,,,nie mam nic do mesa i tehj plyty ale g funk haha zastanow sie kto jest g....

anonim
Autor: 2czteryOSIEM   Link do posta
18:48:54, 11-11-05
A słyszał ktoś może Ten Typ Mes - Alkopoligamia Zapiski Typa ?!?! Przecież to jest taki syf, że się żygać chce !!!!

anonim
Autor: mcj4   Link do posta
20:42:47, 11-11-05
no straszne fotywywiad tez zawiele madrego mi nieprzekazal .

anonim
Autor: blackxxxx   Link do posta
21:03:55, 11-11-05
mezo rozpierolil mesa na maksa jesli chodzi o wydane plyty! mes bez szans i taka prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moge nawet sluchac Paula Walla albo Ruff Rydersow , co do tego co sie slucha?! jest fakt ze plyta mesa jest pojebana i tyle!!!!!!!!

anonim
Autor: herk   Link do posta
21:33:28, 11-11-05
"zwykle nie rapuja, ale..." ten kawalek jest godny przesluchania, choc teksty sa troche za mocno,ale to ich zdanie. co do nich samych, to stasiak jest cienki na 4funtv, nie pasuje mi tam tak samo jak diskret, ale to tak poza tematem.

karoka_18
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:48:35, 11-11-05
pil ktos ta ruda ursynowska? prosze podrzucic tam ja mojej kolezance a ona przywiezie mi do tarnowa :P

anonim
Autor: milk_man   Link do posta
23:03:59, 11-11-05
Gural to bragga a 2cztery7 nie i co z tego?? i tak nie doruwnuja mu do piet robia hujowe kawalki a mowia ze zrobili o sobie kawal dobrego grubego rapu to jest dopiero bragga frajerzy kurwa wypierdalac z tym!!! moze robia hip-hop dobry ale kurwa prosze was!!!!!!!wypierdalac

anonim
Autor: Sus3l   Link do posta
23:08:36, 11-11-05
Popieram Puzo Mario... Ehh, chciałbym sobie zajarać cygarko... bo do papierosów się przekonać nijak nie mogę:P. A co do Mesa - to wielkie wielkie wielkie GRATZ! Stasiu też się ładnie popisuje, a pjus mi tak sobie podchodzi... Płytka Mesa wymiata, a jeśli sądzisz, że mezo go miażdży to chyba jesteś jeszcze za młody na rap i wszelakie jego hybrydy... Mez roxwonz!!!

Sopeler
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:23:29, 12-11-05
Mes to player ... proste ze wszystkich zjada.... !!! 


PS.pozdro dla ulicznikow Hwdp jest bieda jaram blanty tata mnie rucha w dupe

pissssssssss

anonim
Autor: crazy dogg   Link do posta
09:59:56, 12-11-05
oskarżają innych o komercje a sami robią gówno a do tego nazywają to funkiem- do nagrania dobrego funku to im dużo brakuje i wątpie by kiedykolwiek do tego dorośli

anonim
Autor: mateoooooooooo   Link do posta
10:59:28, 12-11-05
słaby mes - słaba płyta - w ogole to jest slabe - kompleksy to ten ziomek ma - juz by wyluzowal z tym mezem - ale widac boliiiiii oj boliiii :) w dupie mam takich lapsow

anonim
Autor: ELO HARDKORAP   Link do posta
11:22:01, 12-11-05
\"...zmieniasz swój styl trzy razy na godzine, dla mnie zostajesz ZWYKŁYM MARNYM SKURWYSYNEM...\" Ema!

Książe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:27:19, 12-11-05
Pjus ze swoja ogromna wiedza, którą przekazuje zgrabnie w swoich tekstach, Stasiak ze swoim charyzmatycznym stylem oraz zabójczym głosem oraz Mes i jego niebywały styl bycia, niesamowity flow oraz ogromne wyczucie muzyki....

To najbardziej pedalski tekst jaki czytałem w ostatnim czasie. Rozumiem że autor wygenerował go bezpośrednio po zrobieniu laski członkom tego fantastycznego składu.

anonim
Autor: WrrrrrRR   Link do posta
14:13:38, 12-11-05
Pjus ty Pedale !!! leje na ciebie i kto jeszcze?

anonim
Autor: raport   Link do posta
15:07:58, 12-11-05
ja

anonim
Autor: szkoda   Link do posta
20:20:40, 12-11-05
szkoda ze wypowiadaja sie tu łajzy sluchajace jedynie produkcji zip- skladowskich, 2cztery7 wymiata, lyta mesa zajebista, a wy pseudouliczniki piszcie sobie dalej i tak oni wszyscy na was leja cieplutkim moczem. Ema dwie torby bialego siedem zielonego i kij baseball\'owy w klipie, chusta na twarzy, brak uzebienia WDZeta, ulica i te klimaty, gnoje z gizmnazjum spac i chuj !!

anonim
Autor: AAAAAAAAAAA   Link do posta
22:57:18, 12-11-05
hehehehehRAP GWIAZDY Z POLANDI EHEHHEHE BANDA LAMUSOW DOBRZE ZE CI PO GLOWIE POSKAKALI MES HEHEHEH JEBAC LESZCZY Z BOGACKICH DOMOW PA

WWO & Zipera & VIP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:11:15, 12-11-05
,,szkoda ze wypowiadaja sie tu łajzy sluchajace jedynie produkcji zip- skladowskich" ... a więc Szkoda to do Ciebie... te łajzy nie słuchają tylko ZIP ... ja słucham bardzo wielu rzeczy ... dzęki temu mam szeroki choryzont na którego tle moge ocenic płyty typu ... 2Cztery7 ... , która jest łagodnie mówiąc średnia... szumne zapowiedzi jakie towarzyszyły premierze ,,funk dla smaku" okazały się mocno przesadzone ... a tak dla porównania dla A. Deliśa... to undergroundowe projekty stoją na wyższym poziomie niż jego pupilek Mes ... np. Smarki... Jimson ... Tetris ... Epki tych gości zjadły na surowo takie oficjalne albumy jak 247, Płomień ... a singlowy kawałek Sokoła z nowego WWO ,, Mogę wszystko" pokazuje różnice jaka istnieje w polskim HH ... lata pracy przed Mes\'em jezeli chce nagrać choć jeden taki track ...

ELO! ELO! Pozdro ZIP!!


Ps: Na tych zdjęciach w pożyczonej chacie... Mes popija z kumpelami cherbate z kryształowego dzbanuszka ... co za przypał i jeszcze nazywają to ,,Ruda " ;) he he

anonim
Autor: Obserwator   Link do posta
01:32:47, 13-11-05
2cztery7,to żenada.Nic co dało mi jakakolwiek satysfakcję.Mes jes zjebany na maxa i ma wręcz niesamowicie puste i bezsensowne \"niby flow\".Od 87 roku obserwuję jak upada Hip Hop.I 2cztery7,z Lamusem typu Mes to jeden z głównych czynników hip-hopowej Apokalipsy.Dziwię się,jak można nazwać płytę \"Funk Dla Smaku\",skoro z Funku nie ma tam nic,tak samo zresztą jak z Hip-Hopu.Jak można w tekście,rzucic tak beznadziejnie chujowy tekst,typu \"zapomnij o samplach\"??????????Mes i ta denna banda pseudo Rapperów,dajcie spokój,bo słuchając tych wypocin,ma sie wrażenie,że słucha sie Pizdy po stosunku.Jestem zniesmaczony takimi Lamerami jak Wy i życzę sobie by ta Wasza kariera gwiazdorów Rapu,typu 50Cent skończyła się jak najszybciej.

anonim
Autor: Lukabrazi   Link do posta
10:13:58, 13-11-05
:)

anonim
Autor: jeli   Link do posta
12:14:55, 13-11-05
od 87 ? to dlugo powiem ci ja juz bym sie zalamal... :D

anonim
Autor: Dzolo   Link do posta
13:57:20, 13-11-05
Ja tam ci wbijam V. moze jakis koncercik w Bydgoszczy ??

anonim
Autor: SzczurekKSD   Link do posta
15:25:09, 13-11-05
Hehe śmiech, ludzie Was po**bało. Na jakiego gnoma was tylu sie tutaj zebrało ? fanów Meza ? hmmm lol, co tam dużo gadać, mes>marny mezo

anonim
Autor: PIERDOLIĆ LESZCZY,A FUNK JESTDLASMAKU   Link do posta
20:42:49, 13-11-05
REMIKOWI SIĘ WIECZORAMI NUDZI I NAPIERDALA W OBRONIE JACKA ZIĘCIA :D?

anonim
Autor: zio   Link do posta
23:48:23, 13-11-05
BURACTWO

anonim
Autor: TONY SORTU   Link do posta
16:37:04, 14-11-05
stasiak i jego charyzma hehe prosze was kurwa nie rozsmiesdzajcie mnie no i ta ogromna wiedza pijusa kurwa przeciez to jakies zarty sa CHLOPAKI Z 247 BARDZO MI PRZYKRO ALE FUNKA TO WY NIE CZUJECIE nie ma sie co czarowac

anonim
Autor: sus3l   Link do posta
08:33:56, 17-11-05
Jakbyście umieli słuchać byście wiedzieli o tym cytacie : " 2cztery7 z funkowym smaczkiem"... A nie "2cztery7" - funk:|. Boże ludu, co się dzieje....

anonim
Autor: BlackZone   Link do posta
10:47:29, 17-11-05
hmmm przeczytałem niemal wszystkie posty . Ludzie czemu tyle krytyki ? czy którykolwiek z was kupił 247 oryginalna płytę i  puscil od intro do konca ?!czy ktos sie wczul w te plyte tak jak trzeba ? po prostu wszyscy z was zobaczyli foto z drogimi alkoholami i od razu "lamusy , lansują sie itd " smieszne to jest. sus3l piona widze ze sluchales plyty "funkowy smaczek" to jest to...hip hopl z lekkim funkowym smaczkiem.Płyta jest ZAJEBISTA.sluchalem  plyty kilka razy dziennie i uwaznie ...gdy biegalem w gorach w szklarskiej porebie...Co jak co ale kazda plytka ma jakiejs bledy ale patrzac na caloksztalt moze klasyk to za mocne slowo ale plyta jest z prawdziwego zdarzenia i tyle."Mędry z kosmosu " z forum pozdrawiam ..kazdy  z was sluchal tylko urywki nie zrozumial przekazu i pisze tu na forum.....tragedia... prawie tak jak to cale hiphopolo ....lamusy ktorzy nie rozumieja przekazu........................!!!!!!!!!!

anonim
Autor: gitanes   Link do posta
16:26:32, 17-11-05
Płyta stanie się prędzej czy później klasykiem, część słuchaczy musi poprostu do niej dojrzeć, tak to jest tym bardziej że ktoś po raz pierwszy np. słyszy nazwe 2cztery7 i nie zna ani albumu, ani wcześniejszych dokonań ekipy. Mało osób jest w stanie wogóle wymienić kto tworzy 2cztery7.
Przesłuchajcie uważnie całej płyty, potem wyrażajcie swoje opinie.


anonim
Autor: dj_s_n_a   Link do posta
16:24:25, 18-11-05
A jak się nie podoba, to po co tu wchodzić i komentoweać...???

anonim
Autor: ja:)   Link do posta
17:08:35, 18-11-05
Mes to bardzo dobry raper ale należy też dodać że jest baaaaaaardddddzzzzzoooo przystojny:) ale to bardzo:) miodzio:)

anonim
Autor: JoLaZoPoLa   Link do posta
20:04:58, 19-11-05
potwierdzam że jest piękniutki:D:D:D:D:D

anonim
Autor: bez chujowych ksywek   Link do posta
16:22:14, 02-01-06
Spoko spoko kurwa jak czytam te hosty to sie dziwie....zgadzam sie z tym ze wiekszosc wypowiadajacych sie tutaj cwaniaków z bloków nie wie nic o 2cztery7.Moze to zazdrosc??...Co do wywiadu jest jak kazdy inny...A co do samego składu chłopaki wymiataja przede wszystkim jezeli chodzi o flow(kurwa nie piszcie ze tego nie zauwarzacie bo mi sie zal was robi wielcy znawcy)...PS.Ktos kto pakuje sie w schemat typu RAP TO TYLKO BLOKI I CHUJ jest zajebiscie ograniczony i nie powinien sie wypowiadac w kwestii muzyki...

anonim
Autor: <<<nIs<<<   Link do posta
22:00:16, 02-01-06
taaaaaaaaaaaaaaaaa p

anonim
Autor: Lochonnn =)   Link do posta
19:29:23, 27-03-07
ahhh ten bananowiec Mes mmm poezja :) nizeła dupcia, buchnął by go ;P haaaaaaaa

Snayperek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:24:12, 15-12-07
2cztery7 zajebiste jest!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-188-89.compute-1.amazonaws.com (18.232.188.89). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.