Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Klasykę mają we krwi - wywiad z Projektantami

Klasykę mają we krwi - wywiad z Projektantami

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: Projektanci.
Znajomi napierali, żeby bity były bardziej nowoczesne, my stawialiśmy na to, żeby były bardziej klasyczne i sam rap też jest klasyczny. My wychowaliśmy się na dobrych, klasycznych, amerykańskich numerach, na korzeniach. Po prostu mamy to we krwi.

Bardzo trudno jest wypromować debiutantów, dlatego przed Projektantami ze Szczecina stoi bardzo ciężkie zadanie: przekonać publikę, że dobry i klasyczny rap jest nadal wart uwagi. Czy im się to uda? Wiele zależy od Was. Przeczytajcie wywiad z nimi i sięgnijcie po ich krążek "Mamy to we krwi".

Szczecin kiedyś był kolebką Hip-Hop'u w Polsce, teraz oprócz Łony, Twister i Was praktycznie nikt nie udziela się na ogólnopolskiej scenie. Dlaczego zatem tak długo kazaliście czekać na ten materiał? Czy nie lepiej było się z nim pojawić wcześniej?
Głowa:
To nie było tak, że kazaliśmy komuś czekać na ten materiał, bo sami nad nim pracowaliśmy dwa lata. Do płyty trzeba się przygotować, nie możesz po prostu wjeżdżać do studia i nagrywać piosenki, które nie trzymają żadnego poziomu. Czekaliśmy, dopracowywaliśmy swoje umiejętności do takiego poziomu, żeby można było to legalnie pokazać.

Nie żałujecie, że nie wydaliście tej płyty tak 1,5 - 2 lata temu, kiedy ciśnienie na Hip-Hop było znacznie większe i wszystko dużo lepiej schodziło?
Klema:
Wydaje mi się, że to jest jak z w winem, im dłużej leży, tym lepiej smakuje. Materiał też musi się w jakiś sposób obronić. Lepiej posiedzieć nad nim, zrobić go raz a dobrze i potem zbierać profity.

Czym Szczecin wyróżnia się na tle Polski? Tym jak to kiedyś było u Snuza, że mamy w płucach więcej jodu?
Głowa:
Przede wszystkim hulaszczy tryb życia. Ten szczeciński klimat przewija się przez całą płytę i jest na niej obecny. Mamy najlepsze imprezy w Polsce.

Pojawia się na płycie parę razy typowo szczecińskie określenie "styl życia - flatera", tylko czy to nie jest tak, że z szczecińskich klimatów została już tylko legenda?
Klema:
To nie jest legendą i cały czas w Szczecinie, trzyma się coś, co nazywam "syndromem szczecińskim", czyli ludzie coś robią, robią, robią i... w końcu przestają i nie kończą. W pewnym momencie tracą samozaparcie, osiadają na laurach i dają sobie spokój.

Tak, ale był kiedyś taki "fejmowy" Szczecin. Wszyscy tu przyjeżdżali i mówili, że tu są najlepsze imprezy i koncerty, dobre graffiti, dobre graffiti, ale czy z tego już nie została tylko legenda?
Głowa:
Hulany są dalej mistrzowskie w Szczecinie, graffiti też mamy mistrzowskie w Szczecinie, rap, jak paru dobrych chłopaków z tego miasta, zacznie nagrywać kawałki, też będziemy mieć konkretny. A flatera? Wiesz, wystarczy przyjść na imprezę i zobaczyć jak tu się hula. To określenie jest cały czas żywe. Trzeba kultywować tradycję i będziemy to robić cały czas.

Kto z Was jako pierwszy wyszedł z inicjatywą nagrania płyty?
Głowa:
Parę lat temu, jak jeszcze zaczynałem rapować założyłem zespół z Maślakiem. Po jakimś czasie doszedł Klema. Cały czas uskutecznialiśmy nagrywki. Mieliśmy kawałki, których słuchali znajomi, ale nie były tak dobre, żebyśmy mogli z tego zrobić płytę. Później powstał pomysł, żeby dołączył do nas Rymek, który jeździł z Łoną na koncerty, ale nie rapował z Wiele C.T. Na początku zrobiliśmy parę kawałków, potem stwierdziliśmy, że może być z tego płyta, zaczęliśmy robić coraz więcej i w końcu skompletowaliśmy materiał.

Najpierw byli Projektanci Stylu, potem zostali sami Projektanci. Skąd ta zmiana?
Klema:
Projektanci Stylu to była początkowa nazwa naszego projektu, potem po prostu ją skróciliśmy. Używamy cały czas określenia Projektanci Stylu w gronie znajomych, zresztą nazwa naszej strony internetowej też będzie brzmieć projektancistylu.pl.
Głowa: To że nazwa jest skrócona, to nic nie oznacza, to jest po prostu nasz kaprys.

W układach polskich Hip-Hop'owych jesteście od wielu lat. Znacie większość ludzi robiących rap w Polsce, a oni znają Was. Natomiast płytowo jest to Wasz debiut, więc co Was zaskoczyło na plus a co na minus, kiedy szykowaliście tę płytę?
Głowa:
Generalnie głosy jakie słyszałem od ludzi z Polski na temat tego materiału, kiedy powstawały te kawałki były bardzo pochlebne. Znajomi nasi z Polski jarają się tym co robimy. Sam fakt, że O.S.T.R. wyprodukował siedem bitów na tę płytę to już jest nobilitacja. A reszta? Komu nie puszczaliśmy tych kawałków, to się podobało. Czy to było szczere, czy nie, to już zostawiam im. To co słyszałem, to było dla mnie bardzo miłe.

Czy wybór T1-Teraz jako Waszej wytwórni był dla Was czymś naturalnym, czy szukaliście też innej firmy?
Głowa:
Jak robisz płytę i masz demówkę, to wysyłasz ją wszędzie bo czekasz na konkretne propozycje i warunki, które będą dobre dla zespołu. Wysłaliśmy demówki, odzew był z paru firm, ale były jakieś dziwne melanże o których nie chcę teraz mówić i T1 też się zgłosiło. Stwierdziliśmy, że to bardzo dobra opcja, bo z Arkiem Delisiem znamy się od paru dobrych lat. To nie jest dla nas ziomuś z nikąd, bo mieliśmy z nim wcześniej kontakt. On się tym interesował praktycznie od zarodka i postanowił wydać płytę. Chwała mu za to, bo wytwórnie teraz nie wydają debiutantów.

Peja, Mezo, Tede kilka razy w wywiadach i kawałkach powiedzieli co myślą o Arku Delisiu. Nie miało to wpływu na Waszą decyzję?
Klema:
Każdy ma swoje scysje, na zasadzie człowiek z człowiekiem. Sam mam parę takich nie załatwionych spraw na mieście, to jest tylko i wyłącznie relacja międzyludzka. Jeżeli ktoś rapuje o Arkadiuszu tak czy inaczej, to znaczy, że mieli jakiś tam beef. My nie mamy nic takiego i nie zamierzam go obrażać.
Głowa: Jeżeli ktoś mi nic nie zrobił i dla mnie był w porządku, to nie będę po nim jechał. Jeżeli będzie nie w porządku, to czas pokaże co się stanie.

A jeżeli teoretycznie, Wasze single trafiłyby do popularnych pisemek dla nastolatków, mielibyście o to jakieś pretensje?
Klema:
Czytałem u Was na portalu wypowiedzi i pojawił się taki post, który mówił, że "jesteśmy sztucznie wylansowanym zespołem". Dla mnie sztuczny lans to są kawałeczki do brawo, Bic Maca i granie koncertów na promocji sera żółtego w hipermarkecie.

Z drugiej strony idą takie czasy, i to nie jest trend tylko u nas w kraju muzyce. Tak to wygląda, że artyści nie będą zarabiali na sprzedaży płyt tylko będą zarabiali na swoim wizerunku, koncertach, reklamach. Czy myślicie, że jesteście na to gotowi?
Głowa:
Ktoś nawinął w jednym z kawałków hip-hop'owych, że swój wizerunek możesz stracić łatwo i trzeba o to dbać. Każdy ruch, który robisz musi być do tego dostosowany. Najwyżej nie zarobimy jakiegoś wielkiego szmalu, ale zawsze będziemy robili to co płynie z naszego serducha i to co jest zgodne z naszym sumieniem. Dla mnie to jest pasja i robię to dla jakiejś idei. Jeżeli będzie sos z tego, to będą się jarał, że mam sos z koncertów lub jeżeli płyta by się przyjęła, a jeżeli nie ta to następna i z tego będę miał pieniądze. Ze sprzedaży wizerunku? Dla mnie to lipa.

Nie jesteśmy typem gości, którzy chcą kogoś umoralniać. Nie jesteśmy mentorami. Każdy tekst, który jest nawinięty na płycie, jest odzwierciedleniem tego co myślimy o danej sytuacji.

Zawsze można wystąpić w reklamie i dalej być sobą.
Klema:
Brechtam z jakiegoś Funki Filona, który rekalmuje MacDonalda, tym bardziej, że ludzie go uważają za rapera. Można zareklamować coś co się lubi, na przykład jakąś dobrą wódkę. No ale nie jakiś ser podlaski.

Od roku 2000 wiele się zmieniło na scenie i powstało wiele podziałów. Jako osoby, które od lat to obserwują, czy uważacie, że to tylko kasa tak podzieliła ludzi, bo na swojej płycie dużo o tym mówicie?
Głowa:
Kasa podzieliła tych, którzy byli na nią pazerni. Jeżeli ktoś robi to wszystko w zgodzie ze sobą i jest w porządku do innych ludzi, to szmal jest drugorzędną sprawą. Wiadomo, że zawsze jest ważny. Ale jeżeli jest jakieś partnerstwo w tym co się robi i ufamy sobie, to zawsze będzie drugorzędny. W tym zespole, i to jest najlepszy przykład, dzielimy się sosem po równo i nie ma żadnych podziałów. Wiem, że tak będzie i nie będziemy po sobie nigdy jechali w kwestiach finansowych.

Czyli nie ma szans, że ta gra Was podzieli?
Klema:
Na pewno nie.
Głowa: A to, że podzieliła innych to trudno. Gdybym sprzedał 100 tys. płyt i miałbym wielki fejm, to też nie wiem jakbym się zachował. Człowiek nie jest w stanie ocenić sytuacji, jeżeli się w niej nie znajdzie.

Szczerze, spodziewałem się bardziej imprezowej płyty. To nie przytyk, po znając Was osobiście, spodziewałem się, że bezie tam więcej imprezowego klimatu. Dlaczego jest tak mało o tym na płycie?
Głowa: Tu nie ma o czym nawijać - jak ktoś chce, to przyjdzie, zobaczy jak hulamy i będzie wszystko wiedział. Nie ma co się rozwodzić tylko na temat hulania. Poruszyliśmy kilka tematów, które nam leżały na serducha i tyle.
Klema: Jest jeden kawałek o hulanie i jeżeli chodzi o debiut to wystarczy. Może na następnej płycie będzie więcej kawałków o tym, aczkolwiek, hulać nie przestaniemy.

Śmierć nie jest tematem, o którym się często mówi, a tym bardziej się nie rapuje. Skąd więc pomysł, żeby nagrać taki utwór i skąd u Was tyle dystansu do tego tematu?
Głowa:
Pomysł dałem ja. Ten kawałek siedział we mnie od bardzo dawna, ponieważ mojemu dobremu koledze zmarła siostra i kiedyś mu obiecałem, że nawinę dla niego zwrotkę na ten temat. Chłopaki na to przystali, a Łona stwierdził, że się odnajdzie w tym temacie, to wszystko wyszło in plus i się jaram, że taki kawałek zrobiliśmy.

"Mamy to we krwi" to dobry, normalny, konkretny rap, bez zbędnych fajerwerków. Czy zgodzicie się z takim podsumowaniem płyty?
Klema:
Tak. Znajomi napierali, żeby bity były bardziej nowoczesne, my stawialiśmy na to, żeby były bardziej klasyczne i sam rap też jest klasyczny. My wychowaliśmy się na dobrych, klasycznych, amerykańskich numerach, na korzeniach. Po prostu mamy to we krwi. Maślak mi zaszczepił rap, wbił tę strzykawkę w żyłę i do dziś krew mi się od tego gotuje.
Głowa: Założenie do materiału było takie, że zrobimy to wszystko na klasycznych bitach. Na płycie nie znajdziesz nie wiadomo jak technicznych zwrotek, popiątnych, poszustnych rymów, czy cokolwiek o czym teraz wszyscy gadają. To dla mnie jest śmieszne, jeżeli chodzi o rap, charakteryzowanie dobrego MC przez to czy ma jakieś popiątne rymy. Liczy się przekaz.

Kompletnie nie ma u Was śpiewanych refrenów. To z przekory dla obecnego trendu, czy po prostu nie jaracie się tym?
Głowa:
To nie jest tak, że się nie jaramy tymi refrenami, ale nie znaleźliśmy wśród tych kawałków, takiego gdzie mogłaby zaśpiewać jakaś kobieta. Poza tym nie mamy wielu koleżanek , które sprostały by wymaganiom.
Klema: Wiesz, Nate Dogg akurat nie miał czasu przyjechać do Polski.

Sporo mówicie na tej płycie jak wygląda życie, zarówno z tej dobrej jak i złej strony. Jednak nie ma tu zbędnego moralizatorstwa, pouczania ani też socjologicznego gadania. Nie interesują Was te tematy? Nie podobają się Wam takie kawałki?
Klema:
Na płycie są teksty o odczuciach i przeżyciach. Chociaż akurat z mojej strony są tam jakieś przestrogi, ale nikomu nic nie każe, nie będę łapał za rękę i odciągał oraz mówił, żeby tego nie robił. Podsumowuje to najlepiej mój wers z kawałka "Ferplej": "Nie oceniaj nas po błędach póki sam ich nie doświadczysz".
Głowa: Nie jesteśmy typem gości, którzy chcą kogoś umoralniać. Nie jesteśmy mentorami. Każdy tekst, który jest nawinięty na płycie, jest odzwierciedleniem tego co myślimy o danej sytuacji. Często jest tak, że niektóre sytuacje dotknęły nas osobiście i o ty nawijamy, bo wyciągnęliśmy z tego wcześniej wnioski.

Duże też mówicie, że trzeba być porządnym człowiekiem i być po prostu fair wobec innych. Czy tego Wam brakuje w polskim Hip-Hop'ie?
Głowa:
Tego nie brakuje tylko Hip-Hop'ie. Brakuje w każdym elemencie życia w społeczeństwie. Przejdź się na balety, wyjdź na ulicę i zobacz co się dzieje. To są rzeczy, które mnie maksymalnie wkurwiają. Jeżeli ktoś nie ma szacunku do jakiejś starszej kobiety i jej zabiera hajs, jeżeli ktoś bije słabszego ziomka na imprezie, tylko dlatego, że się nasiurał fetą, to dla mnie jest największym ścierwem.

Sami mówicie, że bycie normalnym "nie jest teraz w cenie", a ta płyta to po prostu normalny, dobry rap, więc czy to się przebije do świadomości ludzi?
Klema:
Materiał ma na pewno siłę, żeby się obronić. Ktoś może powiedzieć, że to jest klasyczne, ktoś że to jest normalne, a ktoś że to jest skurwiałe. My twierdzimy, że to jest dobre i tyle.
Głowa: Poza tym my nikomu nie narzucamy, żeby tego słuchał. Tak jak Klema nawinął w jednym z tekstów: "jeżeli ktoś się tym jara, to cieszy mi się morda".

Bawią Was czy żenują anonimowi hejterzy?
Głowa:
Każda krytyka jest dla mnie do zniesienia, tylko musi być konstruktywna i musi coś za sobą nieść. Jeżeli gość nawija na nasz temat, nie podpisując się zresztą, gówno na nasz temat wiedząc, to jedno mogę powiedzieć do takiego gościa: chłopaku póki co, to ty jesteś w głębokiej dupie, a my jesteśmy w przodzie.

Czy czytacie recenzje swojej płyty
Głowa:
Czytamy, Czytamy. Normalnie.
Klema: Tylko czekamy na konstruktywne. Każda recenzja jest do przyjęcia.
Głowa: Jakakolwiek nie będzie, to będziemy się jarać.

Jak widzicie teraz przyszłość. Jest płyta i co dalej?
Głowa:
Przede wszystkim klip. To jest najważniejsze. Później bardzo chcielibyśmy zrobić jakąś trasę, ale to jest kwestia finansów, pomysłu. Dalej zobaczymy. Na pewno liczę na koncerty, bo z tego są pieniądze.

Dowiedz się więcej o: Projektanci.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-11-18
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.82 (11)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: ziping   Link do posta
19:05:09, 18-11-05
zajebisty wywaidzik i zajebisty rap przede wszystkim tworzą projektanci plytka jest wyjebana tak dalej czekam na klip!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Ktos tam taki heeeej   Link do posta
19:10:19, 18-11-05
ooo czytaja hip-hop.pl :] \"sztucznie wylansowany sklad\" kurde pamietam jak ktos nademna to napisal hehe

anonim
Autor: bee   Link do posta
19:55:50, 18-11-05
Zawsze można wystąpić w reklamie i dalej być sobą.
Klema:
Brechtam z jakiegoś Funki Filona, który rekalmuje MacDonalda, tym bardziej, że ludzie go uważają za rapera. Można zareklamować coś co się lubi, na przykład jakąś dobrą wódkę. No ale nie jakiś ser podlaski.


no nie kumam za bardzo a jak ja lubie ser podlaski to nie moge go reklamowac??? no wlasnie, chodzi o to ze to co sie reklamuje trzeba to czuc a nie tylko reklamowac. a co to jest to jeden huj.

ps. moze Funki Filon lubi mac Donalda (nie wiem), ale jak lubi mac donalda to jebe go za to ze go lubi bo ja nie lubie mac donalda ale nie za to ze reklamuje wlasnie mac donalda czy ser podlaski

ja$u_ziooom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:57:25, 18-11-05
Dla mnie zajebisty skład i zajebista płytka!
eloo:)

anonim
Autor: RezoN   Link do posta
21:48:01, 18-11-05
Dobra płytka! Ostry i Twister sie postarali. Tak poza tym Projektanci niezle rapują. Album godby uwagi!

Z.K._Projekt
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:08:06, 18-11-05
Dobry wywiadzik :] a plytka Projektantów jest zajebista i naprawde warto tego posluchac !!! Pozdro

anonim
Autor: Bahadur   Link do posta
22:13:36, 18-11-05
Masz rację! Zgadzam się!

anonim
Autor: herk   Link do posta
00:10:53, 19-11-05
ciekawy wywiadzik, interesujace pytania i dosc konkretne odpowiedzi, jak dla mnie chlopaki dobrze daja - po raz pierwszy slyszalem ich pare lat temu na jakims koncercie :) - jednak co do tych imprez, to tu mam troszke inne zdanie, owszem imprezy u nas byly extra, gdy to przez caly koncert - bo glownie na koncertach prage sie skupic - darlo sie gebe, a potem ze zdartym gardlem wracala do domu, to byly czasy :),ale teraz koncerty jakos zanikly - no dobre chociaz to ze jest ten wasz :) - mam nadzieje, ze w koncu to sie zmieni, bo ile mozna ladzic na boogie, czy inne zwykle imprezy. to raczej tyle ...
"dla mnie sztuczny lans to kawaleczki do bravo, czy bic maca .." ciekawe czy to jakies odniesienie do naszego znanego ulicznika :).

anonim
Autor: castar   Link do posta
04:24:33, 19-11-05
elllo zajebiste dresy camo.chce takie.wie ktos gdzie moge je dostac?
1

sqbe
Autor: sqbe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:05:39, 19-11-05
Zajebista plyta ja sie jaram i garaco polecam

anonim
Autor: ~~~~ziom~~~~   Link do posta
11:08:20, 19-11-05
skad te chlopaki sie urwali ????? kurwa klasyczny rap ? to czemu o was nie slyszalem jak molesta nagrywala albo trzyha...wiec sobie kurwa frajerzy nie wlewajcie....i nie poslucham waszej pllyty bo wygladacie jak pasozyty hahahaah.eloo

anonim
Autor: mada faka   Link do posta
12:52:59, 19-11-05
pasuje mu ta skóra do bugów.... buehehehehehehehehe

anonim
Autor: :]   Link do posta
13:06:53, 19-11-05
dibol niezly z ciebie prostak:) zrob to glosniej :]

TkZeeeToReeeS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:03:45, 19-11-05
Czemu u nas w Szczecinie zapomnieli o podziemiu ?? Snuz, Łona, Projektanci , Dj TWister to jedna paczka ... a co zreszta !! i co do wywiadu nie wydaje mi sie ze w szczecinie jest jeszcze wyjatkowy klimat ...troche sie pozmienialo malo jest imprez , koncertow ostatnio .... moim zdaniem koncert projektantow powienien zawierac suporty szczecinskiego podziemia !! 

anonim
Autor: typ   Link do posta
14:41:22, 19-11-05
nie popiątne tylko pieciokrotne panie głowa ;]

anonim
Autor: joł   Link do posta
16:34:38, 19-11-05
niedawno własnie mam ich płyte jak dlamnie zajebista

anonim
Autor: dupazyzol   Link do posta
16:51:09, 19-11-05
JEDNA  z niewielu w tym roku wartych pszesłuchania pŁYT--AHa...dla mnie cały czas nr.1 wsród kobiet rapujących.Pozdrawiam.

anonim
Autor: OSHI   Link do posta
19:29:48, 19-11-05
" My wychowaliśmy się na dobrych, klasycznych, amerykańskich numerach, na korzeniach. " ... Żałosne. Tak jak ich muzyka. Ja sam na co dzień nie słucham hip hopu, ale pojęcie o tym dobrym mam, ich muzyka do niego nie należy...

anonim
Autor: marcinn   Link do posta
20:19:20, 19-11-05
ziom frajerze, pytasz sie gdzie oni byli jak wychodizl skandal i trzyha, a ja sie ciebie pytam gdzie ty kurwa teraz jestes ze sie wypowiadasz w takim tonie???

Abjasz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:04:54, 19-11-05
nom i o to chodzi :]

Lukabrazi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:35:20, 20-11-05
tkzetores - jestem za ;)

StAneK (S.A.K)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:11:58, 20-11-05
przy takim rapie trzeba pozostać

anonim
Autor: .........   Link do posta
18:57:56, 20-11-05
te o czy wy mowicie wogle ze nie ma klimatu w szczecinie??!! kurwa jest klimat tylko trzeba sie w nim poruszac a nie kurwa na dobranocke wracac do domu i kurwa sciagac cala noc albumy...kurwa pomyslcie....

anonim
Autor: mazunio   Link do posta
19:09:19, 20-11-05
bylen na ich koncercie w niechorzu.naprawde maja niezle teksty,niezle bity i wogole yo menciu super git coll

anonim
Autor: normal   Link do posta
19:45:09, 20-11-05
Ja tak znają ta klasykę to czy znają Polski Oldschool.. Lata 93-97 jak to się zaczynało robić.. Pamiętam
Rap Maddaz, Solfernus, Ak-47 , Born Juices, Thinkadelic, Trails-x,. Banita i 3-x Clan --- znacie ich.. ja grałem przy nich i byłem obecny w tej kulturze od 92

anonim
Autor: GjN(Haos)   Link do posta
07:23:51, 21-11-05
Kawalek Sciany ..... kurwa MIAZGA !!! jakeij juz pare lat nie slyszalem . dobra plyta !!

Lukabrazi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:47:15, 23-11-05
normal \'byłem obecny w tej kulturze od 92\' ja od 56 i co? :)

anonim
Autor: Kokoszanex   Link do posta
14:37:52, 24-11-05
nawet pani ania pierdzieli lecha z poznania, pogon pany\'!

Grabek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:34:42, 26-11-05
Zioom jak masz troche odwagi to napisz jeszcze prosze co ty robiles jak wydawali moleste czy 3h ,ile plyt juz wydales w swoim zyciu ,ile koncertow masz juza za soba ,ile długopisow juz wypisales ??? porownaj te liczby z liczbami projektantów ,pomysl 5 sekund i napisz tego posta od nowa

P.S. Zycze powodzenia

mario19
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:19:30, 25-01-06
mam pytanie, kiedy w koncu ukaze sie klip, bo wiem ze juz jest nagrany ale nie moge go nigdzie znalezc. z gory dzieki za odpowiedz, pozdro

anonim
Autor: piah   Link do posta
23:07:03, 01-02-07
.<..kurwac...wiem a inni to zdanie podziela, ze nie ma takiego numeru czy plyty na tym zasrajdole ktory by wszystkim odpowiadal i lezal,wiec kurwa zanim czegos nie zrobicie co godne bedzie uwagi ogolu nie wychylajcie sie z tego typu tekstami anonimowi frajerzy...>szacunek chlopaki. czekam na druga i wiem ze zamiecie ,,.Glowa Klema Rym material sie kreci..na rewirach.pozdro

anonim
Autor: Paszkowski Pawel (pasztet)   Link do posta
18:17:13, 20-12-07
TAK DALEJ CHLOPAKI!!!!!!!!!!!!   POZDROWIENIA ZE SZKOCJI- WESOLYCH SWIAT-POZDRO KLEMA I GLOWA I DLA CALEJ  RESZTY  PROJEKTANTOW!!!!!!!!!!!!

RapStrefa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:26:33, 19-03-08
www.rapstrefa.pl - Forum poświęcone kulturze Hip-Hop. Pełne polskie i zagraniczne albumy, biografie znanych wykonawców, newsy, recenzje, zapowiedzi, graffiti itp. Zapraszam ;)

BURCY$
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:20:30, 12-09-08
konkret :)

anonim
Autor: LysySZN   Link do posta
14:16:22, 20-11-08
ZIOM zycze ci zeby ktos ci sie wlamal do dupy miekkim lomem :)


luzik
Autor: luzik   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:59:06, 22-12-08
PROJEKTACNI GEJE

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:36:57, 28-02-10
////

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
05:24:01, 05-01-15
STARE

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
05:24:34, 05-01-15
STARE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-59-63.compute-1.amazonaws.com (3.236.59.63). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.