Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Przegląd polskich videoklipów cz. 1

Przegląd polskich videoklipów cz. 1

Autor: flaco666

Dowiedz się więcej o: Numer Raz, Ten Typ Mes.

Witam wszystkich interesujących się twórczością polskich artystów hip-hop'owych. Nazwałem tych ludzi artystami, gdyż to co tworzą jest nie tylko muzyką, ale też przełożeniem muzy na obraz, czyli teledyskiem. Postaram się opisać, a dokładniej mówiąc zaczynam pierwszy odcinek "Przeglądu polskich wideoklipów", w którym będę przedstawiał po jednym polskim teledysku. Trzeba przyznać, że nasz polski rynek teledysków hip-hop'owych nie jest dobry, gdyż w naszym kraju nie ma pomysłu, a może techniki na rozwinięcie i zbudowanie konkretnego obrazu. Taki jest stereotyp i myślę, że zaraz go obale, opisując pierwszy videoclip, który moim zdaniem zasłużył na wielki plus i na zwrócenie uwagi i przypatrzenie się mu. Jest to klip Mesa i Numer Raz do utworu "Rok później: Oczy otwarte 2".

To kolejny teledysk, który w swoim czasie został zrobiony na bardzo wielkim poziomie, podnoszący wysoko poprzeczkę, która w ostatnim okresie znalazła się niziutko. Oczywiście można wybrzydzać i czepiać się, że ten teledysk poza raperami, tekstami, producentami i dziewczynami nie zawiera niczego ciekawego. Może i tak jest. Dla tych, których brzydzi szczupła płeć piękna oraz ciągłe oglądanie twarzy raperów i producentów, teledysk ten będzie kolejnym nudnym klipem.

Jednak poziom teledysku określa wiele czynników. Jeden z głównych, to jak najlepsza realizacja pomysłu, nawet jeśli jest on niezbyt skomplikowany. Tak właśnie jest w tym przypadku. Pierwszym zabiegiem, jaki wzbogaca klip, jest efekt zbliżeń kamery, dla niektórych bardzo denerwujące, a dla większości bardzo dobre i efektowne. Drugim ważnym dodatkiem jest mrugające światło, a także mrugający za plecami raperów napis "Kodex 2", który jest wykropkowany i jest jedynym źródłem światła jaki występuje podczas ujęć przy tym napisie. Przechodząc teraz do montażu, który jest kolejnym plusem teledysku, wydaje mi się, że można go uznać za kolejne bardzo dobre połączenie wszystkich walorów w jedną naprawdę bardzo fajną całość.

Teraz coś o treści, bo od technicznej strony już opisałem, to co miałem opisać. Kości zostały rzucone - tak zaczyna się teledysk. Przy stole siedzą "gangsterzy", m.in. Magiera. Potem kadr zmienia się i na pierwszy plan wysuwa się DJ Kostek za gramofonami. Ogólnie cały videoclip opowiada o hazardzie, panowie siedzą i grają w kości. W drugiej części teledysku moją największą uwagę zwróciła niezła fura, która podjeżdża do chłopaków na schodach grających w kości. W samochodzie, który jest niesamowitą fioletową limuzyną z efektownie otwieranym dachem, siedzą Magiera i L.A. producenci Kodexu. Podchodzą do chłopaków na schodach i z czarnego płaszcza Magiera wyciąga płytę Kodexu. No i jeszcze jedna uwaga. Na wspomnianym napisie "Kodex 2", a właściwie na jego tle, pojawia się wiele ludzi. Są to oczywiście Mes, Numer, a także piękne polskie dziewczyny, które mają co pokazać, jest również wspomniany DJ Kostek, Macho, Koleś z gitarą, Gość z rowerem, i wielu innych, ale moją największą uwagę i podziw zwróciły te ładniutkie dziewczyny.

Mam nadzieję, że podoba się Wam ten pomysł opisu klipów. Podobny pomysł zrealizowałem z zagranicznymi videoclipami i dlatego też postanowiłem tak zrobić z naszymi rodzimymi produkcjami. Im więcej polskich teledysków tym więcej będziecie mogli poczytać w tym przeglądzie. W następnym odcinku będzie Liber i Marian z kawałkiem "Jedna z dróg".

Dowiedz się więcej o: Numer Raz, Ten Typ Mes.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-12-06
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:4.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
HalFmanHalFamazing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:20:51, 27-12-05
napis kodex 2? tez mi atrakcja... oglądając ten teledysk człowiek sie niczym nie zaskoczy, oglądanie raperów i tańczących sztuk ma być krokiem na przód? lepiej jakby zrobili kreskówke jak to poczyniło kiedyś wwo

anonim
Autor: MATERIAL PROMOCYJNY OFC (R) Records!   Link do posta
04:03:18, 10-06-06
ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA WITRYNY -----> http://www.onlyforchampions.republika.pl/

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-245-121.compute-1.amazonaws.com (3.234.245.121). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.