Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

"Mierzymy jak najwyżej" - wywiad JurasWigor

"Mierzymy jak najwyżej" - wywiad JurasWigor

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: JurasWigor.
Jesteśmy pewni swoich racji i umiejętności, dlatego mierzymy jak najwyżej tylko się da, co nie oznacza, że mamy głowy w chmurach. / fot. Marszull.com

Dwóch warszawskich raperów wywodzących się z różnych ekip: Wigor z Mor WA oraz Juras z WSP. Chłopaki pokazują, że swobodnie czują się w tematyce poważnych przemyśleń zainspirowanych życiowymi doświadczeniami i wnikliwą obserwacją rzeczywistości, jak również w klimatach imprezowo-klubowych. Sprawdźcie co mają do powiedzenia po "Wysokich lotach".

Udzielacie się w różnych ekipach, więc naturalne wydaje się pytanie o to jak nawiązała się Wasza współpraca?
Juras:
Po dłuższej przerwie od wydania mojej pierwszej płyty z grupą WSP zabrałem się do pisania tekstów na mój solowy projekt. Na początku 2004 r. dostałem telefon od Wigora, który zaproponował mi nagrywanie solówki w studio zespołu Mor WA - Drugi Dom. W trakcie realizacji nagrań, w marcu, padła propozycja, aby nagrać tę płytę wspólnie. Po kilku dniach namysłu przystałem na tę propozycję i tak zaczęliśmy nagrywać wspólnie płytę pt. "Wysokie Loty".

"Mierzymy wysoko, stąd wysokie loty" - jak wysoko mierzycie? W skali od 1 do 10 na tle polskiej sceny jakbyście się ocenili?
Juras:
Nie nam siebie samych oceniać. Niech to robią "oceniacze". Poza tym, dałeś za małą skalę... Tytuł sam mówi za siebie.
Wigor: W związku z tym, że na rodzimej scenie nastąpiło znaczne zalanie rynku albumami słabej jakości chcieliśmy wyjść naprzeciw z materiałem przemyślanym i dopracowanym pod względem treści i muzyki. Jesteśmy pewni swoich racji i umiejętności, dlatego mierzymy jak najwyżej tylko się da, co nie oznacza, że mamy głowy w chmurach.

A w porównaniu do Waszych zespołowych albumów jak oceniacie "Wysokie Loty"? Czym, dla Was, różnią się od tego co robiliście wcześniej?
Juras:
Minęły trzy lata od wydania płyty WSPólnicy. W międzyczasie dużo wody upłynęło w Wiśle, wiele rzeczy również wydarzyło się w moim życiu. Można powiedzieć, że nastąpił pewien zwrot w mojej drodze wojownika. "Wysokie Loty" to zupełnie inna płyta niż ta z WSP. Tematyka utworów o wiele bogatsza, mój styl rapowania - mam świadomość - lepszy o kilka poziomów, warunki pracy profesjonalne, różnorodność producentów muzycznych, nieporównywalne brzmienie, o które zadbał Waco i wreszcie dobry wydawca PROSTO, a nie zasrany RRX.
Wigor: To płyta bardziej eksperymentalna, przynajmniej z mojej perspektywy. Jest to wypadkowa wcześniejszych dokonań, a zarazem nowa koncepcja w procesie twórczym. Do tej pory nagrywałem płyty z Mor WA, więc jakieś wspólne mianowniki są sprawą oczywistą.

Czy jeszcze pod szyldem Waszych zespołów (WSP, Mor WA) możemy się spodziewać z Wami nagrań? Czy w ogóle Wasze zespoły planują jeszcze jakieś płyty?
Juras:
Moja współpraca z WSP została definitywnie zakończona. Na tę decyzję miało wpływ wiele czynników, zarówno muzyczne, jak i pozamuzyczne, o których nie chcę się wypowiadać, bo jest to wewnętrzna sprawa zespołu. Z tego co wiem, to WSP się rozpadło, a część składu przemianowało się na Podziemny Styl. Chłopaki chcą dalej nagrywać. Ja już zdecydowałem o swojej drodze.
Wigor: Na pewno planuję jeszcze nagranie płyty Morwy. Jestem w trakcie jej realizacji, ale nigdy nic nie wiadomo. Nie chcę obiecywać, kiedy dokładnie się ukaże. Na przyszły rok planuję również moją pierwszą solową płytę, ale to pozostaje jeszcze w sferze zamierzeń.

Już po premierze Waszej płyty, a co z promocją?
Juras:
Promocją są właśnie wywiady do gazet, na strony internetowe, jak i te radiowe i telewizyjne. Co do teledysku, to pierwszy klip do utworu singlowego pt. "To zbyt piękne..." jest już dostępny (pobierz). Opóźnienie było związane z nie wywiązaniem się reżysera ze swoich zadań. Niestety, musieliśmy pewne sceny dokręcać na własną rękę, a także sami szukać montażysty. Co do drugiego i trzeciego klipu to na naszej stronie internetowej umieścimy sondę, w której podamy kilka tytułów kawałków - faworytów na teledysk. Odwiedzający naszą stronę będą mogli sami zadecydować, co chcieli by zobaczyć.
Wigor: Czasami tak bywa, że nie da się przewidzieć pewnych sytuacji, ale robimy wszystko co w naszej mocy, żeby nadgonić z promocją.

Nasza płyta to nie rymy o dupie Maryny tylko spostrzeżenia i refleksje o życiu w wielkim mieście. / fot. Marszull.com

Nie wydaje się Wam, że te wszystkie poruszane tematy przez Was już były w polskim rapie? Wielu słuchaczy zwraca uwagę, że nie są one odkrywcze.
Juras:
Nie, nie wydaje mi się. Nasza płyta to nie rymy o dupie Maryny tylko spostrzeżenia i refleksje o życiu w wielkim mieście. Oczywiście, pewne kwestie były już kiedyś poruszane na innych produkcjach, ale nie uważam, że wszystkie. Moim zdaniem kawałki z płyty "Wysokie Loty" są niepowtarzalne i mają moc. Nie twierdzę tak z braku skromności czy z braku samokrytyki. Po prostu to wiem, bo te utwory do mnie przemawiają, mimo, że byłem ich współtwórcą. Poza tym nie zamierzam być Kolumbem polskiego rapu i odkrywać nowych nieporuszonych wcześniej tematów (jeżeli w ogóle jeszcze takie istnieją). To, co mówimy słowem rymowanym, plus nasz flow albo trafia do ludzi, albo nie.
Wigor: Przede wszystkim nie patrzymy na innych tylko zastanawiamy się nad sobą. Tematy poruszane na naszej płycie to po prostu my sami i nasze przemyślenia. Nie należymy do wybujałych indywidualistów, chcemy, żeby tematy były na tyle uniwersalne, by nasi odbiorcy mogli się z nimi utożsamić.

Wiem, że to śliska sprawa, ale zapytam wprost: "List do Pana Boga" i wyśmiewające teksty o raperach na tarpanach, ostrzeganie, że nie mogą się czuć bezpiecznie kilka kawałków dalej. Czy to jest podejście chrześcijańskie?
Juras:
Odpowiem pytaniem: A skąd wiesz, że jestem chrześcijaninem? W utworze pt. "List do Pana Boga" nie ma o tym żadnej wzmianki. Ten "List..." jest ponadkonfesyjny, ponadwyznaniowy. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga lub Bogów, tak czy inaczej pochodzimy z jednej rodziny, bez względu na kolor skóry, język, którym się posługujemy, czy wyznanie. W tym kawałku zwracam uwagę na ogrom zła zarówno lokalnego, na mojej dzielnicy, jak i globalnego zła. Ludzie zapomnieli o wzajemnym szacunku i miłości do bliźniego. Staram się po prostu odnaleźć w świecie pełnym nienawiści i szukam odpowiedzi na pytanie, jak przeciwstawić się złu, jak pozostać dobrym człowiekiem? Czy po chrześcijańsku jest budowanie z przepychem kolejnych kościołów, jak np. Świątynia Opatrzności Bożej, kiedy 30% dzieci w Polsce jest niedożywionych? Czy po chrześcijańsku jest wysyłanie do zniszczonego, umęczonego Iraku naszych wojsk na krucjatę po ropę i przetargi na budowanie nowych aglomeracji? Także ideały chrześcijańskie niestety pozostają tylko ideałami, polityka pozostaje polityką, życie jest życiem, a rap rapem. Co do wyśmiewania "raperów" baunsujących na tarpanach to myślę, że jest to kapitalny temat do pośmiania się z chamstwa i drobnomieszczaństwa niektórych pseudo wykonawców, którzy chcieliby naśladować zachodnie wzorce, a słoma im z dupy wystaje. Poza tym, w "Poza konkurencją" nie ma nic o tym, że nie mogą czuć się bezpiecznie.

Ostro skomentowaliście bitwy na wolno, jednak to nieodłączny element tej kultury. Czemu tak krytycznie się do tego odnosicie? Rywalizacja przecież zwykle daje postęp.
Juras:
Bitwy na wolno, to w moim odczuciu karykatura zachowań z USA. Nie wiem, jacy mężczyźni walczą na słowa. Myślałem, że mężczyźni walczą na pięści. Co to za walka na to, kto jest bardziej wyszczekany? Na słowa to mogą walczyć baby na jarmarku. Zresztą, w kawałku pt. "Poza konkurencją" jest jasno powiedziane skąd taki krytyczny stosunek do "walk" na rymy i dissów.
Wigor: Najlepsza impreza zawiązana z walką na rymy, jaką miałem okazję obejrzeć, odbyła się w Londynie dzień po koncercie Morwy. To naprawdę było coś, a to co zauważyłem na polskiej scenie, to jakieś nieporozumienie. Moim zdaniem wolne style są zajebiste na imprezach wśród znajomych, kiedy opisują konkretne sytuacje, a popisywanie się przed mało rozgarnięta publiką nie jest czymś specjalnym. Musze przyznać, że kilku raperów ma styl, ale tego typu bitwy mnie nie krecą.

Jak według Was powinna wyglądać dobra walka na wolno?
Juras:
Dobra walka na wolno powinna pokazywać umiejętności improwizacji i trzymania rytmu, a także wszechstronność zainteresowań zawodników i tę iskrę Bożą zawartą w słowie. Niestety, często "walka" na rymy sprowadza się do ubliżania sobie nawzajem i jechania po rodzinie. To jest tak żałosne, że aż śmieszne, gdy dwóch "kozaków" stoi na scenie i obrzuca się nawzajem gównem.
Wigor: Jurek ma rację. Sam nie czuję się zajebistym freestylowcem, ale parę razy się zdarzyło złożyć coś ciekawego na poczekaniu. Poza tym nie określałbym tego walką tylko wzajemną zajawką na komentowanie rzeczywistości.

A dissy, w których też roi się od ostrych stwierdzeń nie powinny mieć miejsca? Sami dissujecie "pseudoraperów" tyle, że nie podajecie kontretnych ksywek.
Juras:
My nikogo nie dissujemy tylko zwracamy uwagę na ludzką głupotę i komentujemy ją. Zaczynam tak: "To nie jest diss, to tylko spostrzeżenie...". Dla mnie dissy to też jest jakieś nieporozumienie. Jak ktoś ma do kogoś jakiś problem to niech go załatwia jak mężczyzna, a nie jak dupek, który u siebie w studiu pojedzie komuś od najgorszych, a w sytuacji oko w oko spuszcza głowę i jest cały w strachu.
Wigor: Dissy to zjawisko, które przyszło do nas z Ameryki i polega głównie na promowaniu siebie przez tanie sensacje i kręcenie jakiejś afery. Unikam tego jak ognia, chociaż nie powiem: parę razy miałem ochotę komuś pojechać wprost, ale stwierdziłem, że zatrzymam to dla siebie. Kawałek "Poza konkurencją" opisuje zaistniałe zjawisko na naszej scenie, nic poza tym.

Na płycie ostro komentujecie system. Słusznie wskazujecie jego błędy, tylko co trzeba zrobić, żeby było lepiej?
Juras:
Żeby było lepiej trzeba przede wszystkim skoncentrować się na sobie, na własnym rozwoju i poprawie swoich wad i słabości. Nie można non stop być zaaferowanym tym, co się dzieje wokół nas, bo oglądając się na innych zapominamy o swojej drodze i o własnych wyborach. Tracimy kontakt z naszym głosem sumienia i przegrywamy walkę zwaną życiem. Odpowiedź na pytanie: "co zrobić, żeby było lepiej?" można znaleźć w kawałkach: "Naturalna kolej rzeczy", w refrenie kawałka pt. "Hipnoza", w "Sercem i Duchem", czy choćby w "Szukam Źródeł". Po prostu: "kto ma uszy do słuchania niechaj słucha".
Wigor: W dzisiejszej brutalnej rzeczywistości system próbuje uwięzić człowieka. Trzeba dokonywać właściwych wyborów, nawet chodząc na wybory. Nasz kraj wchodzi w kolejna fazę rozwoju. Warto iść z biegiem czasu i interesować się wszystkim po trochu, nawet polityką. Ci, którzy się zamulą i zostaną daleko w tyle, mogą już nie zdołać nadgonić dzisiejszych realiów. Myślenie zawczasu to podstawa. Inaczej łatwo stać się marionetką w rękach systemu i wyzyskiwaczy.

Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga lub Bogów, tak czy inaczej pochodzimy z jednej rodziny, bez względu na kolor skóry, język, którym się posługujemy, czy wyznanie / fot. Marszull.com

W "Hipnozie" miedzy innymi pojechaliście polityków. A co myślicie o akcjach przed wyborami, gdy raperzy namawiali do głosowania? Zaangażowalibyście się w taką akcje?
Juras:
Niektórzy, jak Mezo, który poszedł o jeden krok dalej i zaangażował się nawet w kampanię wyborczą jednej z postkomunistycznych partii, świetnie się sprzedali! Na szczęście ze słabym skutkiem, bo SDPL nie weszła do parlamentu. Co do akcji zachęcania ludzi do uczestnictwa w wyborach, to raperzy namawiali do głosowania z marnym skutkiem - do urn wyborczych poszło mniej niż połowa uprawnionych! Ludzie są już zmęczeni nieustannym oszukiwaniem i mamieniem kolejnymi obietnicami. W trzeciej zwrotce "Hipnozy" jest wszystko w tym temacie. Większość przedwyborczych obietnic i tak nie zostanie spełniona. Jednak do wyborów trzeba iść, bo to nasz obowiązek, żeby wybierać mniejsze zło.
Wigor: Uważam, że to nasz obowiązek jako obywateli tego kraju iść na te przeklęte wybory. Nigdy nie ma pewności czy oddany głos jest właściwym głosem, ale warto zaryzykować dla dobra przyszłych pokoleń.
Co do akcji przedwyborczych to nie sądzę, bym kiedykolwiek dał się wciągnąć w tego typu kampanie.
Polityka to bardzo śliski temat i trzeba z tym ostrożnie. Poza tym to powinny być osobiste wybory, a nie przekonywanie kogoś za wszelką cenę do swoich racji.

Wasz "Bilet w jedną stronę", singiel "Gangsterka" WSZ i CNE, płyta i historia Małolata - mówią praktycznie o tym samym. Coraz częściej raperzy dają przestrogi przed zarabianiem poza prawem. Z czego to wynika? Z doświadczeń, dojrzałości, a może z czegoś innego?
Juras:
Te przestrogi wynikają z doświadczeń i pewnej dojrzałości. Jak wchodzisz w ten przestępczy półświatek, to musisz się liczyć z konsekwencjami: ciągłym stresem, możliwością utraty wolności, a nawet ze śmiercią. Poza tym w pewnym momencie jest już za późno, by się wycofać. Ta gra nie jest warta świeczki. Ja miałem więcej szczęścia niż rozumu. Jakimś cudem udało mi się wydostać z tego bez większych konsekwencji, nie licząc dwukrotnego spotkania ze śmiercią, dlatego ostrzegam i będę ostrzegał ludzi przed konsekwencjami ich wyborów. Wielu młodych nie widzi innych możliwości i wchodzą na wąską ścieżkę życia na krawędzi. Politycy i rząd okradają ich i ich rodziny, a oni żyją w szarej strefie i nie płacą państwowej administracji haraczu i pierdolą tzw. "prawo". Niestety jest to walka Dawida z Goliatem, którą rzadko komu udaje się wygrać. Zastanów się dobrze, zanim kupisz "Bilet w jedną stronę".
Wigor: Przestroga przestrogą, a rzeczywistość, rzeczywistością.

Kiedyś w sławetnym programie w MTV Eldo wymienił Wigora wśród "7 MC's, którzy potrafią rapować w tym kraju". Od tego czasu minęło kilka lat i jak teraz odnosisz się do tego stwierdzenia z "Mówią Bloki 2"?
Wigor:
Owszem, wymienił mnie w swoim rankingu najlepszych MC, ale dla mnie to nic wielkiego. Ówczesne jego wypowiedzi w tym programie nie były najlepsze, zwłaszcza, a propos polskiego słuchacza, dlatego bardziej zraziło mnie to, niż zrobiło na mnie wrażenie. W Polsce jest wielu dobrych raperów. Osobiście nie podejmowałbym się gloryfikowania kogokolwiek, ale przecież każdy ma prawo do swoich opinii.

Na pewno spotkaliście się już z wieloma opiniami na temat Waszej płyty. Podajcie jedną dobrą i jedną złą, która Was przekonała, typowo konstruktywną krytykę i pochwałę.
Juras:
Jest mi miło, gdy słyszę opinie, że nasza płyta jest spójna, ciekawa i różnorodna tematycznie oraz gdy ktoś mówi, że podczas słuchania niektórych kawałków przechodzą mu ciarki po plecach. Co do konstruktywnie krytycznych opinii na temat naszej płyty to nie spotkałem się z takimi, jedynie z prostackimi komentarzami leszczy na forum. Jest tak, że wszystkim nie można się podobać. Nie da rady trafić w gusta wszystkich, to umie tylko zespół Ich Troje i Mandaryna.
Wigor: Dla mnie najważniejszy jest głos bliskich mi osób. Jeśli oni mówią, że płyta im się podoba to znaczy, że są ze mną uczciwi. Chcieliśmy zaciekawić słuchacza i przyciągnąć na godzinę jego uwagę do naszych kawałków. Do tej pory spotykam się raczej z pozytywnym odzewem, ale fakt faktem płyta do najlżejszych nie należy i niektórym może się po prostu nie podobać. Nas to jednak nie zniechęca - jesteśmy z niej dumni!

Produkcja muzyczna to mocna strona Waszej płyty. Który bit jest Waszym faworytem?
Juras:
Wszystkie bity są kozakami. Najbardziej jednak podobają mi się: "Naturalna kolej rzeczy", "Hipnoza" i "Na własne oczy".
Wigor: Mam kilka typów, ale zostawię to dla siebie. A tak na serio to każdy bit ma w sobie coś specyficznego co mnie urzekło, dlatego właśnie takie bity są na tej płycie.

Prosto często wydaje płyty na eleganckich winylach. Czy Wasz album też doczeka się takiej wersji?
Juras:
Oczywiście, że tak. Pracujemy już nad naszym winylem (może podwójnym).
Wigor: Z tego co nam wiadomo, podwójny będzie na bank i zrobimy wszystko by ukazał się jak najszybciej. Informacje będą na naszej stronie.

Co to za walka na to, kto jest bardziej wyszczekany? Na słowa to mogą walczyć baby na jarmarku. / fot. Marszull.com

Wigor, w tamtym roku katałeś deskę na SMS 2004 w Andalo. Jak oceniasz ten wypad i jakie plany masz na ten, nadchodzący sezon?
Wigor:
Pojechaliśmy tam z Morwą na koncert, a że udało połączyć się przyjemne z pożytecznym to lepiej być nie mogło. Wyszło bardziej na wyjazd rekreacyjny powiązany z codziennym gibonem w gondoli i kilkugodzinnymi, codziennymi zjazdami. Było pięknie tym bardziej, że decha bardzo mnie kręci, a to był dopiero mój 3 sezon, niezwykle udany.

Zadowoleni jesteście z efektu końcowego tej płyty? Kiedy i czy w ogóle możemy spodziewać się kolejnych Waszych nagrań?
Juras:
Jesteśmy zadowoleni z końcowego efektu naszej współpracy. Czy będą kolejne wspólne nagrania? Przyszłość pokaże...
Wigor: Oczywiście, że tak. Teraz chcemy ją konkretnie przypromować, no i jak będzie na to czas, nagrywać dalej.

Gdzie i kiedy będzie można Was usłyszeć na żywo? Czekacie na propozycje koncertowe czy planujecie jakąś konkretną trasę?
Juras:
Oczywiście czekamy na propozycje koncertowe ze strony organizatorów. Infolinia koncertowa znajduje się na rozkładówce okładki płyty. Informacje na temat naszych koncertów będą na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej www.juraswigor.pl.

Kilka słów na koniec...
Pokój wszystkim dobrym ludziom! Niech wszyscy źli pozdychają w swoich wojnach. Pozdrawiamy wszystkich prawilnych słuchaczy w tym kraju i poza granicami. Jeśli dajecie nam szacunek, my dajemy go w zamian. Kupujcie te oryginały, bo to nasza ciężka praca!

Autorzy: Seba i Wilku.

Dowiedz się więcej o: JurasWigor.


Informacje o artykule
Data dodania:2005-12-30
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.67 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
HuskyeMCe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:03:09, 30-12-05
Wigor z Mor WA oraz Juras z WSP------ ....... trzeba się jakoś czu7ć trzeba robić wszystko by było lepiej i na promo ---pokój WaWA

SAD
Autor: SAD   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:14:47, 30-12-05
ja to bym z checia sprawdzil solowke jurasa, gdyby taka powstala i gdyby bylo na niej mniej wigora a wiecej wporzo gosci............... tyle

anonim
Autor: x   Link do posta
13:18:21, 30-12-05
szkoda tylko ze WSP sie rozpadło...

danielpns
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:20:53, 30-12-05
brawo fajny wywiadzik duzo ciekawych spostrzezen...w 100% zgodze sie z wypowiedzia Jurasa co do wolnego stylu \'\'Niestety, często \"walka\" na rymy sprowadza się do ubliżania sobie nawzajem i jechania po rodzinie. To jest tak żałosne, że aż śmieszne, gdy dwóch \"kozaków\" stoi na scenie i obrzuca się nawzajem gównem.\'\'

siwete slowa...brawo chlopaki RESPECT

pzdr

[słuchacz][nn]
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:32:47, 30-12-05
Wywiad super.. a co do płytki to nie zawacham sie powiedziec że to najlepsza płyta tego roku .. zaskoczyła mnie pozytywnie i gdy puszczałem ja innym znajomym a sa to ludzie ktorzy nie słuchaja hip hop\'u na codzien a nawet wogole go nie słuchaja to byli zachwyceni i chcieli usłyszeć wiecej dobry materiał !! moze jeszcze nagraja co razem..

anonim
Autor: chuj wam w dupe   Link do posta
14:22:39, 30-12-05
a dla mnie bitwy na wolno jak WBW czy cokolwiek innego to fajna zajawka i lubie sobie posluchac jak goscie maja skila, a co do dissow to tez zajebiscie mi sie podobaja .... cos innego niz tylko jebac policje politykow jarac trawe nie zabijat tip tid. blel ble lbe !

anonim
Autor: to nie kolejny leszcz z forum   Link do posta
14:51:29, 30-12-05
Juras/wigor - wysokie loty, WWO - witam was w rzeczywistości, WWO - Życie na kredycie, Olsen/Fu - Kameleon, Peja(slu) - NOJA, Płomień 81 - Historie z sąsiedztwa... nie wiem czy o jakiejś nie zapomniałem ale wg. mnie to najlepsze płyty tego roku...jak widać \"duety\" czyli :D 2 raperów z innych ekip są bardzo na miejscu.....potrafią zrobić coś bardzo wartościowego, nie mówie już o klasykach.....jak ktoś ma jakieś obiekcje to piszcie gzyp8@o2.pl..elo....acha, i *ebać tych leszczy z forum którzy sie nie znają na muzyce a sie wypowiadaja, pachołki, takim frajerom pętla na szyje...elo..!

anonim
Autor: JELI   Link do posta
15:08:41, 30-12-05
Bez zwatpienia jedna z najlepszych plytek...

Rybaaa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:27:24, 30-12-05
i wreszcie dobry wydawca PROSTO, a nie zasrany RRX.
no pozdro pozdro bardzo dobra płyta a kawałek \"Po Za Konkurencją\" wymiata :)

anonim
Autor: uskok   Link do posta
15:31:25, 30-12-05
Najlepsza pyta w tym roku

anonim
Autor: fransuuuuu   Link do posta
15:32:52, 30-12-05
Jak sie nie rozumie przekazu plyty, to nie dziwie sie negatywnych wypowiedzi na jej temat. Dla mnie jw \'wysokie loty\' to jedna z najlepszych plyt w hisotrii polskiego rapu, i najlepsza plyta tego sezonu tuz przy
2-paku wwo. A z nowym rokiem idzie odrazu grubsze pierdolniecie, czyli  bc \' klasyk\' elo !

anonim
Autor: rapufan   Link do posta
16:06:09, 30-12-05
Szacunek dla was chłopaki-WSP to dlamnie klasyk Polskiego rapu i mam nadzieje że jeszcze coś nagrają chłopaki solowo.Płytka dobra nawet bardzo.czekam koncercik

anonim
Autor: o przepraszam   Link do posta
16:17:01, 30-12-05
pomylilem tematy - tak naprawde juras i wigor wymiataja

lilek
Autor: lilek   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:25:16, 30-12-05
slabi mc, slaba plyta. juras to jeden z najgorszych mc wydajacy plyty na legalu. taka prawda.

EloiEmanko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:27:35, 30-12-05
bardzo slaba plyta + zalosny teledysk =zenada  ,ema

50CENTOW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:32:19, 30-12-05
Plytka zajebista!!

anonim
Autor: bulet   Link do posta
16:45:28, 30-12-05
moze bys sie buraku podpisał kurwa zakompleksiony lamuusie według mie płyta zajebiscie trafiona i nagrona do obecnych czasów i do polskich realiów jedna z najlpeszych pordókcji w tym roku

anonim
Autor: ghhrsn   Link do posta
17:20:27, 30-12-05
Mierza mierzą ale dla mnie to mega nietrafiony duet,nic do polskiego hh nie wniósł nowego niestety

anonim
Autor: aaaaa   Link do posta
17:57:31, 30-12-05
Dwa slabiaki ktore spadly z chuja. Zwlaszcza Jurek. Kurwa sprobuj sam cos pojechac na wolno pajacu a nie mowisz ze polski freestyle to zenada. Trzeba byc pierdolnietym zeby widziec powiedzmy WBW i tak napisac. Po drugie jak mi ktos napisze \"podpisz sie ty podly chuju co wyzywa moich idoli, nie podpiszesz sie tchorzu\", to ja sie pytam - a po chuj sie mam podpisywac? Moge sie podpisac Stanislaw albo kurwa Zygmunt i i tak nic ci to nie da bo i tak mnie nie znasz pajacu. Po trzecie ten co chce komus na szyje petle zakladac za inny gust, to sie powinien isc leczyc. Po czwarte smiesza mnie debile ktorzy jesli napiszesz, ze nie lubisz wykonawcy, w ktorym oni sa zakochani (w tym przypadki obiektem ich milosci i ich idolami sa prawilni elo Jurek i Wigor znani takze jako wielcy raperzy z prawdziwie wartosciowym przekazem typu \"psy, jebane skurwysyny czaja sie za rogiem\" - oh jakie to madre i dojrzale), to od razu wyjezdzaja Ci, ze sluchasz jakiegos kurwa Libera, Donia lub Meza. Nie kurwa, nie slucham Libera, Donia ani Meza, nie slucham takze Ich Troje ani Mandaryny oraz Jurka i Wigora - kazdego z wymienionych z tego samego powodu - szkoda mi i moim uszom czasu na gowno. Wole sobie puscic wartosciowy rap jak np Looptroop. A wy zostancie do poznej starosci \"psy jebane skurwysyny czaja sie za rogiem, elo jestem Jurek i pierdole disy i bitwy na wolno, jebac policje, bo spisali mnie wczoraj jak przechodzilem z Żuromem na czerwonym swietle\".

anonim
Autor: kawu   Link do posta
18:09:06, 30-12-05
płyta na pewno jedna z najlepszych w tym roku jak nie najlepsza !! elo

anonim
Autor: aaaaa   Link do posta
18:15:48, 30-12-05
Płyta na pewno chujowa jak nie najchujowsza !! nie-elo

Aha a Jurek mnie jeszcze rozjebal tym, ze wszystkie zle opinie o tej plycie to nie byla konstruktywna krytyka, tylko jakies lepszcze. Wiedz wiec iz sam jestes leszczem i bucem mowiac takie slowa. Idz Jurek wydoic krowe z Doniem, bo gracie w tej samej druzynie o nazwie \"Zenujacy rap\"...

adasko44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:48:04, 30-12-05
Dobry wywiad co t uwiecej nic i Elegancko

anonim
Autor: mIskA   Link do posta
18:50:55, 30-12-05
\"Niech wszyscy źli pozdychają\" tak jest heh :D:D - dobra płyta-dobry klip-wypas !! ]:->

anonim
Autor: reptos   Link do posta
19:02:47, 30-12-05
cieniutki ten wywiadzik nie wiem jak płyta cała ale singiel przechujowy

Kubaradzyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:03:43, 30-12-05
Wywiad jest spoko chlopaki muwia ciekawie o zyciu i rozsadnie jesli tak samo jest na plycie kupie orginalna nie stety nie slyszalem jeszcze zadnego kawalka tylko zciagnelem teledysk.POzdro dla nich jak polski rap bedzie zmierzal w ta strone to bedzie super

anonim
Autor: emte   Link do posta
19:39:10, 30-12-05
aaaaa, reptos, eloiemanko, lilek.... ciekawe czy prosto w oczy byście im  to powiedzieli. Zachowanie rasowych hejterów. Wasze wypowiedzi są nie uzasadnine. Teksty typu \"to jest hujowe, oni rapują tylko o psach\" to Juras i Wigor mają w dupie. Dla mnie też najlepsza płytka roku. Super rymy, ciekawie dobrane tematy, świetne występy gości oraz doskonała warstwa muzyczna. Elo!!!

anonim
Autor: Targówek (L) (L) (L)   Link do posta
20:51:31, 30-12-05
WSP SIE NIE ROZPADŁO!!!!!!!!! W ICH NOWEJ PRODUKCJI NIE BIERZE UDZIAŁU JURAS ALE WYSTĄPIŁ GOŚCINNIE NA NA PŁYCIE \"WŚRÓD\"

anonim
Autor: fvyubyu   Link do posta
21:08:23, 30-12-05
a ten cały juras to jaki prymityw.Załatwić to po męsku....czyli jednym słowem napierdalac się hehe.to może odrazu w skóry wskoczyć i napierdalac jak w walce o ogień hehe.Oto metoda jurasa na rozwiazywanie problemów.Niby stary chłop a jaraja go jakieś bitki!może po lekcjach na piaskownicy hehehe

anonim
Autor: WalczakZG   Link do posta
21:17:33, 30-12-05
Wolalem Jurasa na WSP chociaz ta plytka tez jest zajebista na swoj sposob chociaz nadal licze ze WSP wyda zajebiscie hardcorowa plytke WSROD miala wyjsc na legalu ale wydawca polecial w huja

anonim
Autor: Error2   Link do posta
21:28:00, 30-12-05
To bedzie prostackie ale Juras jest hujowy

anonim
Autor: jzr   Link do posta
21:53:56, 30-12-05
kurwa niektorzy jestescie fletami bez kitu...jedziecie jurasowi ze jest burkiem bo mowi ze meska sprawa jest zalatwiac konflikty na piesci,a kim wy kurwa jestescie ublizajac mu zza monitora? skad pedaly sie urwaliscie pozwalalibyscie sie obrazac tylko z tego powody ze dzieje sie to w ramach jakiejs tam bitwy na wolono? to cale wbw ewoluluje i jest momentami ciekawe ale i tak w wiekszasci to zwykle pojazdy.moicie ze ta plyta nic nie wnosi ,a co wnosi to cale wbw? dokladnie o was rowniez powiedzial juras w tym wywiadzie mowiac o ludziach ktorzy jak staja z kims do kogo cos maja twarza w twarz to spuszczaja wzrok i kleja glupa.jestescie debilami bo wyrazac swoje opinie to jedno a bezsensownie pierdolic i ublizac zza monitora to drugie.kurwa ciekawe ilu z was podbilo by do nie go z takim tekstem.jebane internetowe lamusy!!!!!!!!! kurwa wchodze czasami na to forum poczytac jakies newsy ale jak czytam te wasze posty to zygac mi sie chce,po ile wy macie lat,13? co do plyty to jest dobra,styl jurasa wyewolulowal bardzo od czasu wsp i mi osobiscie bardzo lezy,co do wigora to polecial troche po standardach ale nie czekalem na niego na tej plycie bo on caly czas cos wydawal i bylo go slychac takze wiadomo bylo czego sie spodziewac,co innego juras,po wsp cisza,jakies featuring i nagle ta plytka ktora jest zajebista,a kawal \'\'po za konkurenca\'\' jest po prostu kotem.

anonim
Autor: dhl   Link do posta
22:14:56, 30-12-05
jzr co bys kurwa nie pisal ten chujowy wywiad tylko przekonal mnie ze nie warto sobie nawet dupy podetrzec ta ich plyta. nagrywki wsp i mor w.a. to calkowita zenada i nie wiem dlaczego teraz mialoby byc inaczej. co do bitew to wiadomo ze jak sie kurwa czegos kompletnie nie potrafi robic to mowi sie ze to jest niepotrzebne. zreszta nie chce mi sie wiecej o tym pisac bo szkoda slow 

anonim
Autor: PODZIELAM ZDANIE DHL   Link do posta
22:24:28, 30-12-05
i dopisZe tylko ze wiekszego kurwa wiesniaka prostaka i beztalencia niz ten juras(tu celowo z malej litery=zero szacunku)nie widzialem....

anonim
Autor: DHL i jego ziomal to pedały   Link do posta
22:46:54, 30-12-05
Ty kurwa jesteś wieśniak buraku jebany!!!!!!!DHL DEBILHUJLAMUS i P jak PEDAŁ brakuje. Wielki szacunek dla Jurasa za tę płytę bo jest najlepsza w tym roku w Polsce tyle!!!

anonim
Autor: DHL i jego ziomal to pedały   Link do posta
22:47:08, 30-12-05
Ty kurwa jesteś wieśniak buraku jebany!!!!!!!DHL DEBILHUJLAMUS i P jak PEDAŁ brakuje. Wielki szacunek dla Jurasa za tę płytę bo jest najlepsza w tym roku w Polsce tyle!!!

WuPeR
Autor: WuPeR   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:22:44, 30-12-05
Ja niestety nie zgadzam sie z Jurasem i Wigorem w kwesti freestyle bo uwazam ze jest to zajebista sprawa i wiadomo ze jak ktos komus jedzie np po rodzinie to nie przeklada sie to na rzeczywistosc, ale jesli chodzi o dissy to tu przyznaje racje jest to najwieksza głupota jaka moze byc i jest to wielki syfff i nie porozumienie.A co do plytki to jest niezła ale napewno nie najlepsza w tym roku. POzdro

anonim
Autor: ggggggggg   Link do posta
00:06:19, 31-12-05
o nie. nie wierzyłem, że istnieją jeszcze tacy idioci ! juras, ogarnij się. pozdrowienia

anonim
Autor: formator   Link do posta
00:10:28, 31-12-05
Co za kraj...
Wy wszyscy musicie się ciagle wyzywać??
Zamiast szanować poglądy innych...
echhh...

anonim
Autor: najebany jak szpak   Link do posta
00:57:25, 31-12-05
motto jest dobre i oby tak dalej chlopaki zeeee stolicy

Kamikaze_e
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:51:24, 31-12-05
Formator - \"bo to Polska, nie elegancja Francja\" :) Niestety nasz kraj nie jest tolerancyjny.

anonim
Autor: BDP   Link do posta
02:13:19, 31-12-05
Jak można szanować takie pierdolenie co drugii nie czaji o co chodzi (pewnie w ogóle nie słuchał płyty) ale wchodzi na forum i jedzie z tematem wjezdza anonimowo na osstrej kurwie a taki aaaaa np. gdyby na ulicy spotkał Jurka to by na niego spojrzał z ckiekawościi najprawdopodobniej przeszedł obok i sie obsrał i tyle by z tego było a co do różnic w kwestii gustu to ja jak i oni raczej nic do tego nie mam tylko wiesz jak ktoś nazywa muzyke rozrywkowa nazywa rapem, nazywa siebie rapem i usilnie twierdzi ze nim jest majac o tym  mylne pojecie to to juz zaczyna wkurwiac  a co do bitew to byłem na WBW i nie zrobiło na mnie zadnego wrażenie z małymi wyjatkami a zeszłoroczna edycja to już w ogóle poziom sredniawy, w tym roku miejscami lepszy aczkolwiek tez bez fajerwerków ogólnie jedne z najgorszych bitew jakie w życiu widziałem także jeżli nadal uważasz że majacy takie a nie inne zdanie na ten temat sa pierdolnieci to radze zebrac troche floty no chyba ze juz masz kupic bilet pojezdzic troche po Polsce i Świecie zobaczyc troche poszerzyć choryzonty narodzić sie na nowo i podejsc inaczej do teamtu, no chyba ze chcesz nadal być zapatrzony w coponiektórych bogów polskiego freestyle, którzy co raz zminieja wejscie w bit i poczucie rytmu czesto sie gubiac  w tym wszytskim(wszeczgolności duży Pedał ) a co do przekazu płyty to ją sobie kup i pożadnie odsłuchaj alez Twoim IQ to i tak mało prawdopodobne żebyś zrozumiał  ..............................


\"Prostota nie snobstwo szacunek budzi......\"

anonim
Autor: ceal   Link do posta
05:05:39, 31-12-05
O co wam chodzi z tymi rekawiczkami ? ;) ...muza dobra.

anonim
Autor: józek k. długość chuja też podawać?   Link do posta
07:03:03, 31-12-05
kuuuurwa prawilne gówno - chłopy wyszły z getta i chcą oceniać świat wedłóg ułomnych kryteriów wyniesionych z tego getta -ok - ale pchac to jeszcze w muzyke, z misją nawracania innowiercow-leszczów w poczuciu jakiegos moralnego uświęcenia, prawidłowości, ferowania co jest prawdą a co leszczem?  czym tu się jarać?
tręścią? ziomki przyznają się do mentorstwa, podczas gdy ich \'odkrywcze teksty\' są zwykłym zapisem myśli  - sory ziomki tu każdy myśli, dlatego dobra plyta ma upajac dekiel formą (koncepcja, styl, to co się naprawde liczy dla świadomego odbiorcy) wysyłając słuchacza w kosmos jak spótnik, budzić poczucie transcendencji, a nie jakieś napószone gooownaaa..

nie interesuje mnie, żę ziomki są samurajami z życiowymi zasadami na nieżyciowe sytuację, to bardziej dla zajaranych dzieciaczków - no dalej klony -  ja się jaram mf doomem i quasem, a ziomy chodzą - jeden w masce - drugi w ogóle z innej planety.

anonim
Autor: crazy dogg   Link do posta
08:36:46, 31-12-05
no cóż, juz dawno mówiłem ze polski HipHop zeby sie rozwijać i byc jak najbardziej oryginalny-niestety zatrzymał sie w miejscu!!!nie nudza wasz juz te same płyty, tematy od warszawskich \"prawilnych ziomów\"?!? dobre to było 4-5 lat temu, teraz to raczej żenada! a co do tego ze prawdziwy mężczyzna powinien powinien swoje sprawy załatwiać pięściami-to potrafi byle Prostak!!! i to mówi koleś który uważa sie ze robi dobry hiphop- Hiphop to Kultura, a za tym idzie historia w której dość mocno zakorzenił sie Freestyle- nie potrafisz tego uszanować- do odłóz mikrofon, on nie jest dla ciebie!!!

anonim
Autor: aaaaa   Link do posta
09:40:31, 31-12-05
EMTE a po chuj mam im to mowic w twarz? Powiedziec w twarz koms, ze jest chujowym raperem to mozna normalnym ludziom a nie takiemu Jurkowi, co jest pewnie za prymitywny na przyjecie krytyki i by sie zaraz napierdalac chcial. Ale tak to jest jak sie zeszlo z lawki, na ktorej sie chlalo i palilo blanty, zeby zostac raperem.

anonim
Autor: wiktas   Link do posta
10:04:30, 31-12-05
ja wam mogę tylko tyle powiedzieć że jak ktoś mów że plytka jurasa i wigora jest z dupy ,to widocznie sam jest z dupy bo go matka wysrała a nie urodziła! J&W jeden z lepszych duetów w polsce a płyta mistrzostwo ! sieah!

Z84
Autor: Z84   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:11:21, 31-12-05
elo

Z84
Autor: Z84   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:16:51, 31-12-05
DOBRY WYWIAD DOBRZE CHLOPAKI GADAJA.CO DO JURASA TO  PLYTKI NIE SLUCHALEM ALE BIORAC POD UWAGE JEGO POPRZEDNIE PLYTY I GOSCINNE WYSTEPY TO UWAZAM ZE ZAJEBISCIE SIE ROZWIJA. CO DO PLYTKI WSP TEJ Z 2005 TO MOIM ZDANIEM JEST TO JEDNA Z NAJLEPSZYCH PLYT WOGOLE JAKIE WYSZLY!! DAWNO JUZ NIE SLYSZALEM TAK SPOJNEJ I PRZEMYSLANEJ PRODUKCJI DLA MNIE KOZAK SZACUNEK ZA KONSTRUKTYWNE WYPOWIEDZI A DLA TYCH CO PRZEKLINAJA NA FORUM I UBLIZAJA TO WIELKI CHUJ W DUPE!! 

anonim
Autor: BAŁAGANN   Link do posta
11:03:19, 31-12-05
SZACUNEK!

anonim
Autor: left-eye..rip..alliyah..   Link do posta
11:09:20, 31-12-05
POLSKIE REALIA W ZAJEBISTEJ OPRAWIE...SZACUNEK ZA TĄ PŁYTE...WSP!!MOR. WA!!..\"IDŹCIE ZA CIOSEM\"

anonim
Autor: kubi   Link do posta
12:07:12, 31-12-05
zajebista płyta szacunek za prawdziwy rap!!!!!

anonim
Autor: ghfdg   Link do posta
12:34:10, 31-12-05
płyta brzmi jak średni nielegal... nuda

bobek1125
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:39:57, 31-12-05
Juras z WSP i Wigor  z Morwa zajebisty duet, zajebisty rap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a wszystkim forumowiczom zycze miłej zabawy sylwestrowej i kurwa uwazajcie na siebie!i oby rok 2006 przyniósł nam wiecej duetów takich jak J&W!Pozdro Dzieciaki!

anonim
Autor: TZ   Link do posta
13:24:06, 31-12-05
plytka juras&wigor nawet spoko ale gdybym przeczytal najpierw ten wywiad to bym napewno jej nie odpalil
w tekstach mowia o tolerancji a w wypowiedziach brak jakiejkolwiek, hipokryzja... mowia ze bitwy na wolno i disy przyszly do nas z ameryki a qrwa skad przyszed caly hh? pozatym slyszalem jak na koncercie wigor cos tam jechal na free-zalosnie PS.GDYBYM MIAL TAKIE TEKSTY JAK JURAS TO TESZ BYM BYL PRZECIWKO WOLNYM STYLU BO ONE OBNAZAJA POIOM TEKSTOW JURASA-CZYLI NA POZIOMIE LIPNEGO FREE

WiLQu
Autor: WiLQu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:20:49, 31-12-05
ich płytka jest w porządku ale nie wiem o co im chodzi z tymi bitwami na wolno... przecież to jest jeden z fundamentów Hip-Hop\'u... może po prostu są w tym słabi.. zresztą nie wiem...

PEACE

Kamikaze_e
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:44:13, 31-12-05
\"Nie wiem, jacy mężczyźni walczą na słowa. Myślałem, że mężczyźni walczą na pięści. Co to za walka na to, kto jest bardziej wyszczekany? Na słowa to mogą walczyć baby na jarmarku.\" - Juras ukazal swoje prostactwo...przeciez kazdy inteligentny czlowiek probouje spory rozwiazac za pomoca slow, jesli on swoje problemy rozwiazuje piescia to zycze mu powodzenia...prostota w prostocie.

\"Moim zdaniem wolne style są zajebiste na imprezach wśród znajomych, kiedy opisują konkretne sytuacje, a popisywanie się przed mało rozgarnięta publiką nie jest czymś specjalnym.\" -
z kolei Wigor obrazil publike chodzaca na jakiekolwiek koncerty HH bo przeciez publicznosc to publicznosc, nie ma reguly czy ktos przyjdzie na WBW, na ich koncert czy innego wykonawcy HH. Jednym slowem: ma nas w dupie :)

anonim
Autor: JiKoB   Link do posta
15:58:15, 31-12-05
daliby spokoj z tym freestylami ... nic o tym nie wiedza a nawijaja ... szanuje ich za dokonania ale z tymi wypowiedziami o wolnych stylach to sie kompromituja ...

anonim
Autor: JiKoB   Link do posta
16:06:25, 31-12-05
poczytałem torchę waszych wypowiedzi ... na temat freestylu - bo to mnie ciekawiło
\"Duży Pedał\" - BDP cała Twoja wypowiedź właśnie pokazuje  wysokie IQ
ale cieszę się, że kilka osob borni wolnych i chyba lepiej wie o co w tym biega ...
co do wrzutów na rodzine - one są raczej źle widziane , więc nie wiem co to za argument ...

generalnie polski freestyle sam się obroni ...
5.

Wnunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:19:14, 31-12-05
 Zaniepokoił mnie rozpad WSP. Czemu, kurwa, czemu? Przecież nagrali zajebistą płytkę \"Wspólnicy\" i w ogóle zespół był zakuristy. No cóż, gdyby jeszcze MOR WA się rozpadła, to byłaby tragedia. No to tyle, nara!

Kamikaze_e
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:47:58, 31-12-05
JiKoB - freestyle to jest super sprawa, podziwiam freestyle\'owcow za to co robia,piatka dla nich! Ci ludzie maja talent, ale tez duzo pracy ich kosztuje utrzymanie sie w czolowce. Nierozumiem negatywnych spostrzezen w/w wykonawcow na temat freestyle\'u. Moze faktycznie, sa slabi (tak jak juz to Wilqu napisal) i krytykuja wolny styl (zazdrosc?)

anonim
Autor: JiKoB   Link do posta
16:53:00, 31-12-05
i w pełni się zgadzam z Toba Kamikaze

anonim
Autor: jestescie hiper pedaly podpisano JLZ   Link do posta
17:16:37, 31-12-05
jzr bdp jak dla mnie to jestesci mega wackireszta z reszta tez zsie popisuje na tych forach zazranych ale jka to mowie Eis JEBAC TO...ja wystepuje w obronie freestyle\'u - nie znacie sie?? to wypierdalac kurwa...bdp obejrzales sobie w polsce pare bitew w tym te 3 wbw i co?? i chuj i sie madzrzysz jaki to jestes kozak
ze wbw jest chujowe ze nic odkrywczego ze bluzganie zze jazda po rodzinie i ze bla bla bla a gdzie kyto i komu w sezonie 05 pojechal w finalach po rodzinie he?? no kto??  poza tym nawiqzujac jeszcze raz do tej ewolucji wbw to co Ty chcesz?? jakich tematow sie domagasz?? rozumiem ze zeby nawijala o jaraniu melanzach i jak to chujowo jet na szarym osiedlu ?? tak ?? czlowieku moze jeszcze nie rozkminiles przez te 3 sezony co wbw tak wiernie ogladales ze freestyle i te imprezy to ZABAWA?? co Ty myslisz ze Ci kolesie to co?? serio cos do siebie maja ?? bo tak wynika z Twoich wypowiedzi...a to ze ktos kogos nazwie dziwka to jest taka sama oznaka intelektu jaka ty rowniez dajesz nazywajac tych pedalow (tak ja tez daje)z forum kurwami itd. kazdy sie teraz wyzywa nie widac trudno ...a to ze to hamstwo to juz zupelnie inna sprawa

nastepny mardry jzr kieruje dociebie to samo co do bdp czyli poza stekiem bluzg na was mowie OGARNIJ SIE i zobacz ze wbw jest zabawa...


a to co napisal juras z wigorem ze ciekawsze jest rymowanie o czym a nie puste punche to popieram...rowniez wole poszukiwania sensu i nowych pradow myslowych za pomoca freestyle\'u
ah no i jeszcze jedno pedaly freestyle to jest slowo ktore sie odmienia a jak nie czaiccie w jaki sposob to sobie zmiencie na wolny styl bo jak juz przeczytalem to slowo dzisiaj z 40 razy na tym site\'cie to mnie kurwica trafila...
wszystkiego najlepszego w nowym roku i zycze dystansu

anonim
Autor: =JW=szacunek   Link do posta
21:17:06, 31-12-05
aaaaaa- JURASOWI byś nie powiedział w twarz , cyberkozaku :-D


Kowalczuk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:55:29, 31-12-05
przeciez juras nie ma wogole pojecia o hip-hopie........... wescie z takimi kolesiami idzcie w pizdu.....koles bitwy na wolno,dissy rozwijaja poziom rapu i odzucaja tych slabych, wiadomo, ze taki Juras by nalezal do tych slabych

Z84
Autor: Z84   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:23:48, 01-01-06
JAK KTOS SADZI ZE JURAS JEST CHUJOWY TO NIECH SOBIE POSLUCHA    MOJ GNIEW   Z PLYTY WNB

anonim
Autor: rzeznik   Link do posta
13:58:01, 01-01-06
A co takiego dobrego pokazal juras w tym kawalku \"mam lyso glowe i spodnie dresowe\" tez mi pokazal klase. Przy korasie i fu to wyszedl kiepsko

Z84
Autor: Z84   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:58:48, 01-01-06
NIE OCENIAJ ICH ANI MNIE!! JAK NIE ROZUMIESZ TEGO TEKSTU TO SIE KURWA NIE WYPOWIADAJ

bampm
Autor: bampm   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:43:16, 02-01-06
dla wszystkich fanów umc records i wytwórni camey\'a-\"po za konkurencją\". hehehe  brawo chłopaki.
\"nakarm swinie wydoj krowy i spierdalaj\" nic dodac nic ując. popieram j&w w tej kwesti.jebac buraczany rap!!!!!!

anonim
Autor: psajdak5   Link do posta
15:31:57, 02-01-06
poprostu nie wypoweim sie na temat kolo \"aaaaaa\"bo jak dla mnie jest to najwiekszyburak jakiego widzialem na tym forum i sadze ze jestes dobilem!!bo sam nie szanujesz pogladów innych ludzi!!!BURAKU!!!!

anonim
Autor: Mary Jane   Link do posta
20:27:01, 02-01-06
Nie no to forum w rozsmieszaniu mnie jest niezastapione, a plytka jurasa i wigora nie jest taka zla biorac pod uwage inne polskie produkcje... a teraz cytat do wszystkich frajerskich kozakow na tej stronce:

Szydzisz ze mnie? No to chodź tu,
weź ze sobą swoich chłopców,
chyba, że pękasz jak kondomy z kiosku.
Się prostuj, zdejmij bryle, wyłącz monitor! 
 Gardzisz ulicą? No pewnie!
Jak twoim jedynym osiedlem
jest ten pierdolony serwer!
We mnie prawdziwy HipHop.
Pierdolę trueschool i yo,
freestylowców śpiących z komputerem w łóżku.


pzdr dla graczy

Wu tang Clan  mack10 ice cubeLords of the underground  Ludacris pewnie polowa stad nie wie kto to jest,,, a szkoda,

anonim
Autor: sch-ursus   Link do posta
00:49:45, 03-01-06
kupilem plytke, powiem ze powinna byc w pierwszej trojce na rankingu najlepszej plyty hh w 2005.
ale odbijając od tematu ja bym jeszcze przetrzymal HG bo do tej pory ich slucham i sie mi nie znudzili,
ja bym dla JW dal drugie miejsce, pierwsze WWO \"Witam was w rzeczywistości\" też kozak. pozdro elo dla hg, jw, wsp, morwa, molesta, caly zip sklad,  proceder, ths klika, RRI, wnb, tylko dla prawdziwego rapu...

anonim
Autor: jagus   Link do posta
11:08:57, 03-01-06
ema dajcie linka do tej plyty z gory dzieki

anonim
Autor: dhl   Link do posta
13:23:17, 03-01-06
Jak juz napisalem - nie slyszalem \"wysokich lotów\" i po tym wywiadzie na pewno nie zamierzam bo j&w przekonali mnie ze sa wiesniackim duetem i pewnie w jednym kawalku mowia o napierdalaniu sie a w drugim o jakiejs imprezie z cyklu techno - przypał - przynajmniej na takich mi wyglądają. I to że mam w dupie j&w nie znaczy wcale że słucham jakiegoś jebniętego meza, verby czy innej hujni z koryta umc. Nie jestem też kurwa jakimś pedałem jak większość co się tutaj próbuje wypowiadać. Chociażby jzr, z84 - spedalone dzieci co się podjarały tym że ktoś się woli napierdalać niż coś zarymować. Idźcie kurwa na swoją wieś wprowadzać uliczne zasady cwele

anonim
Autor: lndp   Link do posta
19:41:17, 03-01-06
Juras&Wigor moim zdaniem wydali najlepszą płytę 2005r.

anonim
Autor: sWb   Link do posta
00:26:10, 04-01-06
ty jakis tam \"dhl\" ty własnie słuchasz meza, verby itp. typie Jutas i Wigor byli od poczatku na polskiej scenie hh, ta płyta to kunszt rapu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niechce ci jechac po zyciorysie ale kolo masz lipe jak tam myslisz PROSTE. dziekowa dla chłopakow za ta płyte elOoOoOoOOoO

anonim
Autor: dhl   Link do posta
12:18:04, 04-01-06
tepaku dla cibie to ze byli od poczatku na polskiej scenie znaczy ze automatycznie ich plyta jest zajebista??? idz pierdolnij sie w leb i pusc sobie liroya bo on byl jeszcze wczesniej matole

anonim
Autor: Mary-- Jane   Link do posta
15:49:32, 04-01-06
dhl - dlaczego oceniasz skoro nie sprawdziles tej plyty?
ta plyta wogole nie mówi o \"napierdalaniu sie albo o imprezach w stylu disco\" Ja nie krytykuje jesli nie sprawdze, no chyba ze beznadziejnosc czyjejs plyty jest oczywista ale jak nie slyszalam to nie wypisuje na forum jakim to ktos jest \"wiesniakiem\" dlatego nie rozkminiam twojego myslenia. Dla mnie tez ta plytka nie jest taka zajebista ale nie jest tez zla. Wole sluchac tego niz reszty polskiego dna.Przesluchaj i bedziesz mogl robic im OBIEKTYWNE pojazdy nawet na taakim pseudo forum jak to...  ;X

anonim
Autor: Dominikbro   Link do posta
04:26:58, 16-01-06
tak czytam i czytam to chce powiedziec jedno znam Jurka i to nie jest baran. Zna kozacko angielski, boksuje juz od 3-4 lat nawet w ringu, narazie a semi kontakcie ale do czasu to nie jest jakas ofira tylko tak mogl to skorzystal. Pije i pali jak normalny ma swoje zdanie i mysle ze dobry z niego czlowiek. Wracajac do plyty to tematy sa zroznicowane jak sie nie podoba za 1 sprawdz za 2 czasem tak bywa, ze 1 raz nie pasi a 2 jest ok.Napewno byly lepsze plyty niz ta ale porownanie do donia i reszty to lekka przesada . Kwestia gustu bo to jest do pomyslenia i nie ma ją się czego wstydzić.Flow jest kanciaty i taka ich uroda bardziej chodzi o przekaz niz spiewy ja np kasta czy mezzo. Zreszta lepiej powiedziec ze sie nie podoba, a nie ze hujowy bo sam jestes hujowy jak tak piszesz taka prawda.

anonim
Autor: Dominikbro   Link do posta
04:27:45, 16-01-06
tak czytam i czytam to chce powiedziec jedno znam Jurka i to nie jest baran. Zna kozacko angielski, boksuje juz od 3-4 lat nawet w ringu, narazie a semi kontakcie ale do czasu to nie jest jakas ofira tylko tak mogl to skorzystal. Pije i pali jak normalny ma swoje zdanie i mysle ze dobry z niego czlowiek. Wracajac do plyty to tematy sa zroznicowane jak sie nie podoba za 1 sprawdz za 2 czasem tak bywa, ze 1 raz nie pasi a 2 jest ok.Napewno byly lepsze plyty niz ta ale porownanie do donia i reszty to lekka przesada . Kwestia gustu bo to jest do pomyslenia i nie ma ją się czego wstydzić.Flow jest kanciaty i taka ich uroda bardziej chodzi o przekaz niz spiewy ja np kasta czy mezzo. Zreszta lepiej powiedziec ze sie nie podoba, a nie ze hujowy bo sam jestes hujowy jak tak piszesz taka prawda.

Kamikaze_e
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:38:14, 16-01-06
Dominikbro - ja mam tylko jedna prosbe, zebys od kasty odbil. Nierozumiem porownania meza z Kastą. Kompletny brak rozeznania, sorry ale taka prawda. To jest rap z Dolnegosląska, nigdy nie będzie taki jak rap z Warszawy bo ma swoj klimat,swoje brzmienie. Nie wiem czy zauwazyles ale rap w kazdym rejonie kraju brzmi inaczej. Pojedz na Sląsk a potem do Poznania lub Kielc(wiele mozna wymieniac) i widac roznice. Spoko ze znasz Jurasa, ale nie porownuj Kasty do meza - litosci...

anonim
Autor: domininbro   Link do posta
02:44:36, 18-01-06
ok mezzo to wiadomo powinno go tu nie byc mowie o hip hop a kasta ok osobiscie nie lubie ale tak jak piszesz inny styl. Ale ten styl jak diabli mi sie nie podoba za duzo czegos dla mnie pcp jesli chodzi  radosc melanzyk i inne takie wesole tematy. ale respekt kamikaze e

Kamikaze_e
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:48:46, 18-01-06
No kwestia gustów i tyle :) Jedni lubia taki rap a drudzy inny. Poprostu sluchasz tego co Cie kreci.respekt dla Ciebie!

anonim
Autor: Maniura z Pulaw   Link do posta
12:01:14, 02-03-06
NAJLEPSI MC NA ŚWIECIE TO: JURAS, RADAR, DAMIAN, ZATOR, CAŁE ZIP, LUKASYNO, OLSEN, RZARY, BILON, WILKU I RESZTA DOBRYCH CHŁOPACZYN Z PROSTO!!! POZDRÓWKI DLA TYCH KTÓRYCH ŻYCIE NIE PIEŚCI, ELO! PRAWDZIWI RAPERZY SĄ WIECZNI A MEZOSY, 18L, WERBY I INNE SZUJE... NIECH SIĘ ZMIENIĄ NA LEPSZE BO NIC NIE JEST WARTOŚCIOWSZE JAK BYCIE PRAWDZIWYM! ELO

anonim
Autor: PoliCeKiiLLEr   Link do posta
15:44:25, 27-04-06
HWDP OPOLSKIM KURWOM

anonim
Autor: Henryck USA   Link do posta
17:41:53, 10-12-08
Pedały jebane co sie nie znajom! Prawdziwy uliczny rapper to kurwa nosi kaptur jak ziomki z WSP. Lamusy piszom na forum, zajebać i huja. Kurwa! WSP pany a reszta ciongnie druta. I kurwa nie ma jak jebnoć 3 setki i poganiac se po mieście. Telefonik, radyjko idealne, zegareczek. Jakaś prukwa z pełnom kabzom. I impra! Kurwa w stanah gnaty som po dwie stuwki nowe w sklepie i bez przypau nosić można. A tu kurwa ni huja, jak cie zwinom to kaplica. Na benzynacje texaco sie robi wejście i pieńć stuwek wpada. Za pieńć stuwek masz hujowo fure, 4 wory koko i dwie czarne suki. Jo ziomki!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.