Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Szalone chomiki - wywiad Mil Mnóstwo

Szalone chomiki - wywiad Mil Mnóstwo

Autor: Wilku

Dowiedz się więcej o: Milmnóstwo.
"oprócz podstawowych kosztów musiał bulić na plastry, bo chomikom... tyłki pękały!"

Tuż po premierze dość kontrowersyjnej EPki "Chomik wypchany papierkami od gum do żucia" przeprowadziliśmy wywiad z kalisko-łódzkim zespołem Mil Mnóstwo. Grupa, która powstała w 2004 r. w składzie Cnt, Ceka, Outline i Marta, obecnie liczy tylko dwóch członków Ceka oraz Cnt. Jednak udało nam się porozmawiać jeszcze w ich starym składzie.

Pochodzicie z Kalisza i Łodzi, jest Was czworo i działacie pod nazwą Mil Mnóstwo, możecie powiedzieć o sobie coś więcej?
Cnt:
Razem z Ceka zajmujemy się tekstami. On zajmuje się też muzyką, chociaż na epce jest też kilka bitów Feel-to. Przed Mil Mnóstwo nagrywałem z Lilu jako łódzki zespół Aqratt. Z większych szczegółów na swój temat to: uzależnienie od kawy, papierosów i ciągłych podróży pociągami.
Ceka: Mil Mnóstwo to w chwili obecnej cztery osoby o podobnych zainteresowaniach muzycznych. Trzonem zespołu jestem ja i Centy, wszystkie pomysły powstają w naszych głowach, do tego ja zajmuję się produkcją. W skład wchodzą na dzień dzisiejszy jeszcze: wokalistka - Marta oraz DJ - Outline.
Otl: Kiedyś producent i DJ. Teraz już tylko DJ. Staram się grać dużo imprez, budując klimat z oldschoolowych kawałków.

Każdy z Was zajmował się już wcześniej muzyką, jak doszło do powstania Mil Mnóstwo?
Otl:
Znam Cenetego już parę lat. Na przełomie sierpnia i września zacząłem namawiać go abyśmy nagrali coś wspólnie. Jednocześnie miałem rozpoczynać nowy projekt z Ceka po zakończeniu płyty CekaOutline - C.O. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu rozdrabniać się i można zrobić jedną, ciekawą płytę.
Cnt: To spoko, bo ja Cię widzę pierwszy raz na oczy (śmiech). Outline zaprosił mnie do Kalisza na nagranie wspólnego kawałka z Martą i potem Ceką i... tak już zostało.
Ceka: Kiedy w ubiegłym roku wraz z Outlinem ukończyliśmy wreszcie pracę nad nielegalem C.O., wiedzieliśmy, że trzeba zająć się czymś dalej. W między czasie Outline prowadził rozmowy z Centym i któregoś dnia spotkaliśmy się na nagrywce. Niedługo po nagraniu kawałka "Talent" wiedzieliśmy już, że to musi zaowocować większym materiałem.

Dnia 23 maja wyszła Wasza epka "Chomik wypchany papierkami od gum do żucia", skąd ten tytuł?
Cnt:
Inspiracją do tego był pewien znajomy, który miał strasznie dużo chomików, sprowadzał je ze specjalnej hodowli z Azji, ale mu się nie opłacało, bo oprócz podstawowych kosztów musiał bulić na plastry, bo chomikom... tyłki pękały! (śmiech).

Pierwsze co się rzuca w oczy na widok płyty to okładka, rozumiem, że jest to nawiązanie do tytułu, a kto jest autorem tego rysunku?
Cnt:
Mój serdeczny znajomy - Michał Nowak, który studiuje na ASP w Łodzi. Idealnie odwzorował nasz pomysł i wtopił się w jazdę tytułu. Na pewno będziemy nadal współpracować. Niedługo pojawi się na naszej stronie specjalna chomikowa wkładka do płyty jego autorstwa, oparta na kilku naszych mało zdrowych pomysłach.

Przeglądając tracklistę wśród gości można znaleźć Ostrego, jak doszło do tego nagrania?
Cnt:
Adamowi po prostu spodobało się to co robimy oraz szkielet kawałka. Należy nadmienić, że nie chodziło nam o to, że na płycie będziemy mieli kogoś sławnego, ale o to, że Ostry swoim stylem pasuje idealnie do charakteru utworu.

Wasza płyta jest do pobrania za free, gdzie można ją ściągnąć?
Otl:
Płyta jest dostępna na oficjalnej stronie zespołu pod adresem www.milmnostwo.com. Do płyty dołączona jest okładka w pliku JPG. Na specjalne życzenie wysyłamy okładki w TIFF.

"Legalna produkcja nie zmieniłaby wiele, bo i tak płyty rozchodzą się drogą internetową."

Utwór "Waletynki" wzbudził wiele kontrowersji, czy do kogoś konkretnego kierujecie ten skit?
Cnt:
Założeniem kawałka nie jest jechanie po niektórych artystach, jak to już kilka osób stwierdziło. Odwołanie do nich służy tylko i wyłącznie jako środek do prezentacji pewnego zjawiska u niektórych dziewczyn. Po tym kawałku do tej pory jednak mam wyrzuty sumienia, nawet do tego stopnia, że dręczą mnie koszmary z teletubisiami w roli głównej (śmiech).

Waszą grupę reprezentuje Apropos Records, możecie nam zdradzić coś więcej na temat tego podziemnego labelu?
Cnt:
Raczej użyłbym tutaj słowa "współpracuje". Po więcej informacji odsyłamy jednak bezpośrednio do nich. Apropos pomaga nam w internetowej promocji epki.

Kiedy znajdziemy Wasze płyty na półkach, czy macie już jakieś propozycje na legal i czy tego chcecie?
Otl:
Na mojej półce już leży jeden egzemplarz płyty.
Cnt: Jest pewne zainteresowanie ze strony wydawcy, ale to nic pewnego. Od propozycji do realizacji długa droga. Na pewno nam się nie spieszy i do tego tematu podchodzimy raczej ostrożnie. Poza tym propozycje zawsze mile widziane.
Ceka: Jeśli chodzi o rozpowszechnianie naszego materiału to nie ma się co oszukiwać. Legalna produkcja nie zmieniłaby wiele, bo i tak płyty rozchodzą się drogą internetową. Osobiście daleki jestem od klipów w stacjach tv, a to przecież w tej chwili nieodłączny element promocji legalnych wydawnictw. Label jest nam potrzebny jak na razie jedynie dla ułatwienia sobie życia np. w kwestii koncertów czy drobnej promocji w sieci lub prasie niezależnej.

Na koncertach wspiera Was Marta, zwana przez niektórych "polską Lauryn Hill", niestety na płycie za dużo nie mamy okazji jej usłyszeć, zakończyła się już Wasza współpraca?
Cnt:
Marty faktycznie za dużo nie można posłuchać na płycie. Marta to taki ukryty w płycie trik. Na LP zaprezentuje jednak swoje umiejętności w większym rozmiarze. A co do określenia "polską Lauryn Hill", to jest ono raczej grubo przesadzone.

Co macie teraz w planach?
Ceka:
Przede wszystkim koncerty i praca nad następnym, pełnym już, jednolitym albumem, który mamy nadzieje pozytywnie zaskoczy wielu.
Cnt: Zaczęliśmy pierwsze przygotowania do LP, chociaż do jej premiery i konkretów to jeszcze mil mnóstwo. Idziemy w stronę głównie brzmień inspirowanych funkiem lat 70-tych. Epka była głównie zbiorem wspólnych, dotychczasowych nagrań. LP będzie o wiele bardziej przemyślane.

Co na koniec?
Otl:
Pozdrówki dla wszystkich szalonych chomików!
Cnt: Zawsze sprawdzajcie przed użyciem czy to na pewno tabletka od bólu głowy.

Dowiedz się więcej o: Milmnóstwo.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-06-07
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Wilku, 34 lata

Ostatnie artykuły tego autora:
Pozdro dla hejterów - wywiad z Siedem Łez
Reggae od Natural Dread Killaz
Ogólne tematy Mleka
Nie robimy muzyki po to by być gwiazdami - 18L
Uczę się od bezimiennych muzyków - IGS

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-188-89.compute-1.amazonaws.com (18.232.188.89). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.