Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

PRK niszczy nie tylko słowem - wywiad

PRK niszczy nie tylko słowem - wywiad

Autor: Arczi eMDe

Rozmowa przeprowadzona z jednym z jedynych wartych uwagi raperów z kutnowskiej sceny - mowa o PRK. Przedstawi nam on swoje pasje, opowie o nowych projektach i zabawie z ogniem.

Jak wiadomo pochodzisz z Kutna. Rapem interesujesz sie dość długi czas co ukazujesz w swoich nagrywkach. Co skłoniło Cię do tworzenia właśnie tej muzyki?
PRK:
Już jako dzieciak odczuwałem fascynacje tym gatunkiem muzyki, powiedziałem sobie, że też będę robił rap i mniej więcej od tego zaczęło się pisanie pierwszych tekstów. W swoich nagrywkach staram się pokazać swój poziom. Całą energię i wolny czas spędzam na nagrywkach. Pomaga mi się to odstresować i uspokoić.

Reprezentujesz podziemie - słuchając twoich kawałków odnoszę wrażenie, że Twój styl odnosi się do prawdziwych korzeni rapu. Czy jest to zamierzone czy poprostu w tych klimatach czujesz sie najlepiej?
PRK:
Od początku wielkim zamiłowaniem darzyłem styl południowo-wschodni, kielecką scenę, na której powstawał czysty hardcore - "rap nie dla chamów ani nie dla buraków". Wychowałem się na płytach RRX Desantu, więc co innego mogło ze mnie wyrosnąć - Mezo? (śmiech).

Ostatnio nawiązałeś wspólpracę z MuLatem z Katowic. Tworzycie razem skład Dekada i nagraliście już wspólnego nielegala pt. "Raz Na 10 Lat". Jak oceniasz tę produkcję i czy ruszyły prace nad dalszymi kawałkami tego składu?
PRK:
"Raz na 10 lat" jest naszym pierwszym wspólnym projektem. Ma jeszcze sporo niedociagnięć, głównie z mojej strony, miałem trochę problemów podczas nagrywania utworów na nasz pierwszy projekt, przez co nienadgoniłem z poziomem, ale ludzie przyjęli go dobrze, więc dalsza współpraca jest wskazana. Jeżeli chodzi o produkcję to przyczynili się do niej Tata Denata, yOyO, Rebus, Mewa, jeden beat zrobiłem ja, kilka ukradłem i z tej strony pozdrawiam eMOCe, który mnie prawdopodobnie zajebie za podkład w kawałku "Rozpierdol głośniki". Co do dalszej współpracy to ruszyły prace nad drugim porojektem owianym nazwą Dekalog, klimatycznie przypominać będzie pierwszy krążek, ale poprzeczka jest podniesiona znacznie wyżej, teksty bardziej przemyślane, dopracawane najdrobniejsze szczegóły. Usłyszycie również psychorap i kilka innych odchyłów od normy. Będzie to nasz pierwszy projekt, do którego powstaną teledyski. Mogę uchylić rombka tajemnicy i powiedzieć, że niedługo ruszają prace nad klipami do kawałków pt. "Po Drugiej Stronie Lustra" (wspomniany wcześniej psychorap) oraz "Pamiętacie", który ma być zapowiedzią nadchodzącego wolnymi krokami Dekalogu.

przed naszymi zwrotkami zaczynamy ziać ogniem za pomocą gazu do zapalniczek

Skąd pomysł na płytę Dekalog? Będzie to nielegal czy może coś planujecie więcej? Jakaś grubsza afera?
PRK:
Jeżeli mam Ci opisać w trzech słowach, jaki będzie Dekalog to powiem tak: Hardcore Total Rozpierdol. Będzie to dobra płyta i chcemy aby trafiła do szerszego grona słuchaczy, zależałoby nam żeby to był legal, ale sam wiesz jak ciężko jest się przebić jeżeli nie jesteś z Warszawy.

Ostatnio wygraliście konkurs "Młodzi Hustla". Możesz nam coś więcej powiedzieć o tym konkursie?
PRK:
Kilka miesięcy temu dotarło do mnie info o konkursie "Młodzi Hustla". Nagrodą była promocja, pomoc w organizacji koncertów itp. Wystarczyło wysłać kawałek, krótkie info i czekac na efekty. Zdążyliśmy już zapomnieć o tym konkursie i coś mnie tkneło żeby zajrzeć na www.eraport.com i sprawdzić. Okazało się, że to właśnie my wygraliśmy konkurs i jesteśmy proszeni o kontakt. Póki co musimy ustalić terminy wywiadów, a co będzie dalej jeszcze się okaże.

Grałeś już kilka koncertów z materiału pierwszej płyty Dekady. Imponowałeś publiczności nie tylko umiejętnościami na scenie, ale także po koncercie "ziałeś ogniem". Który z koncertów Tobie najbardziej pozostał w pamięci i dlaczego?
PRK:
Nie tylko po koncercie, ale też w trakcie. Mam jakiś taki zwyczaj, że w momencie, kiedy wychodzimy na scene i zaczynamy grać "Raz na 10 lat" przed naszymi zwrotkami zaczynamy ziać ogniem za pomocą gazu do zapalniczek kupionego w kiosku, tani sposób, ale za to jaki efekt końcowy (śmiech). W przerwach między kawałkami podbijam publikę beatboxem. Najlepszy koncert zagraliśmy w Katowicach, w klubie Belka, gdzie oprócz nas zagrali: Mu.Ka., Rabunek Sumienia, Szereg Słów oraz DJ Promila, DJ Neo i DJ Przemo. Mulat dziwił się, że w ogóle jako tako dotarłem, bo podczas podróży do Katowic alkoholizowałem się w towarzystwie dwóch zakonnic w przedziale przez 4 godziny. Przez ten czas ukradłem z Warsu kilka browarów, jakieś słodycze. Przywiozłem Mulatowi zdobyczne pamiątki: tablice z napisem Stoczniowie Gdynia-Katowice, kilka popielniczek z przedziału, kosz na śmieci i firanki. Natomiast od Mulata dostałem twarzową kamizelkę, taką, w jakich remontują drogi (śmiech). Po koncercie zalaliśmy pałę, ale na szczęście zostały mi pieniądze na bilet powrotny (śmiech).

Nie grałeś jeszcze koncertu w Kutnie. Czy planujesz zawitać na kutnowskiej scenie z brzmieniem Dekady?
PRK:
Impreza w Kutnie wiąże się z dymem, o ile uda się znaleźć miejsce żeby zagrać koncert. Jeżeli się wkurwię to zrobimy to po bandycku, podłączając się do latarni parkowej i przeciągając przedłużacz na scene przy szkole muzycznej. Pewnie przyjedzie straż miejska lub policja żeby nas ukarać, ale przynajmniej zrobimy konkretny lecz krótki koncert. Jeżeli znajdziemy lokal, w którym będzie dostatecznie dużo miejsca na zagranie koncertu to z pewnością pojawi się info.

impreza w Kutnie wiąże się z dymem

Może coś na koniec od siebie?
PRK:
Na koniec przede wszystkim pozdrowienia dla mojej kochanej Marty, szacunek dla całego podziemia, z wyróżnieniem dla Kutna, Katowic i Płocka. Róbcie wszyscy dalej tę muzykę i pierdolcie krytyków w dupę. Krytycy - na przyjemność to trzeba sobie zasłużyć!

Utwory Dekady znajdziecie na ich ustawce.Informacje o artykule
Data dodania:2006-01-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:5.50 (6)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Arczi eMDe, 30 lat

Diabel@krkrap.com
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:01:26, 12-01-06
Dobre pytania, solidnie zrobiony wywiad. Niestety nie słyszałem żadnych kawałków tego składu. Pozdrawiam;)

A eR Ce Zet I
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:15:57, 12-01-06
W wywiadzie na koncu jest link do ich stronki ;)

Zieli
Autor: Zieli   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:12:58, 12-01-06
doibry wywiad a co do tej aorty to chyba sprostowac chcial nie jestes w temacie to wiesz ale wywiad 1 klasa ;p

Mulat SK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:58:39, 12-01-06
No PRK jest psychiczny w chuj i za to go lubie, bo pomimo swojej skręconej psychy ma cos czego Wy nie macie... jest soba. Dobry wywiad, lecz jako student 4 roku dziennikarstwa mam maluśkie zastrzezenia ;) ale i tak respect. Pozdro chlopaki. yO!_

A eR Ce Zet I
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:08:39, 12-01-06
Jak zwykle nikt nie umie docenić czlowieka ktory coś robi i robi to na wysokim poziomie.... ale szkoda gadać !!! Pozdroo dla tych ktorzy kminia klime ;)

Moment20
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:20:43, 12-01-06
PEACE.......Czlowieku nietrzymający regól tych szpiegów w tym biegu każdy z nich podstawą nad szczegół na ogół tak jest już wydłóż ten kunszt  to nie rebus  pracuje mózg  plus prawda i skrawek papieru  wyobraźni hangar Ty i ta kartka wciąż tocząca sie walka omijaj każdy arkan.......YO! 

anonim
Autor: El St   Link do posta
21:20:53, 12-01-06
Respekcik ;)

anonim
Autor: Chrzanek.zrdwp@interia.pl   Link do posta
21:48:38, 12-01-06
Pierdolcie się w dupę jebane cioty... PRK trzymaj poziom... niedługo moja nowa płyta trafi do Ciebie ziomuś...

scorpion
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:54:48, 12-01-06
Perek dobry z Ciebie wariat nie mam pytan:D

anonim
Autor: dresssssssssssss   Link do posta
22:12:56, 12-01-06
z niego to kurwa popierdulka jest jak chuj beka w chuj zawsze jak cos o nim czytam to sie brechtam czlowiek tragedia kurwa buahahaha

anonim
Autor: c o kurwa robi na wysokim poziomie?   Link do posta
22:29:41, 12-01-06
uprawia gangsterke ??


yezyez
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:29:22, 13-01-06
O co chodzi w ogóle? :/

anonim
Autor: hahahahahahah   Link do posta
01:12:26, 14-01-06
hahahahahahahha

siee
Autor: siee   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:13:53, 14-01-06
nie rozumiem tylko po co mu te kradzione bity, jak robi sie płyte to powinna być od początku do końca swoja

anonim
Autor: żulinho   Link do posta
13:50:06, 14-01-06
im a gangster , im a raper , im a gangsta raper... hahah

Olcia`
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:25:19, 14-01-06
yO =]
nie znam tego rappera, niestety.
Ale z tego co słychać kumaty i się zna na tym :).
Wywiadzik też kozaczek xP

pOzdrawiam ;*


anonim
Autor: nynekk   Link do posta
18:18:07, 14-01-06
a wam hejterzy nic nie pasuje , jesteście poprostu żałośni ;\\

anonim
Autor: Młody Stokwa   Link do posta
12:19:00, 15-01-06
Siemasz ziomuś masz mój szacunek za ten wywiad, przede wszystkim za to co robisz bo dążysz do celu co potrafi naprawdę niewielu. Robisz dobre kawałki a wiem że z czasem będą one lepsze.... A cała ta afera hmm.. stary \"prawda jest jedna\"!!! Dlatego wiem że wszystko będzie oka, a jak wyjdziesz nagramy jakiś dobry numer dla tych wszystkich \"śmiesznych a czasem dziwnych ludzi\" którzy udają a za plecami swoje...Wielu było, wielu się wykruszyło nieliczni zostali 3maj sie stary i do zobaczyska, a następnym razem już wybiore się z tobą do Kato... :) pozdro!!

PISY
Autor: PISY   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:27:26, 15-01-06
buahahahahahaha

Pozdrawiam

POZDRO
PISY

anonim
Autor: kgdudh   Link do posta
19:24:27, 15-01-06
hehe jakiś spoko gość.pozdrówki.

anonim
Autor: eye   Link do posta
15:25:23, 05-09-12
ehtbhgghhy

LUZACKI.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:27:24, 25-03-13
GDZIE ONI SĄ MULAT PRK

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.