Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Tylko o Hip-Hop'ie, tylko dla Hip-Hop.pl część 3

Tylko o Hip-Hop'ie, tylko dla Hip-Hop.pl część 3

Autor: Andrzej Mikołajewski

Jest bardzo długa lista czego nie można pokazywać w klipie, więc to dużo tłumaczy dlaczego w stacjach muzycznych za oceanem klipy mają takie naiwne "bezpieczne" fabuły...

Co łączy zeszłoroczne klipy m.in.: Gurala, Jamala, Włodiego, Vienia i Pele czy Peji? Osoby autorów, czyli Dariusza i Rafała Szermanowicz z Wrocławia, twórców Grupy #13, która ma na koncie prawie setkę teledysków oraz wiele reklam i współpracę przy programach telewizyjnych i filmach dokumentalnych.

Pamiętacie pierwszy hip-hop'owy klip, który zrobił na Was pozytywne wrażenie?
Rafał Szermanowicz:
Na pewno jednym z piaţ

W latach 90-tych amerykańskie klipy hip-hop'owe były rzeczywiście kreatywne, np. rewelacyjny "Sabotage". Dziś są zazwyczaj banalnie schematyczne. Jaki teledysk zza oceanu ostatnio widzieliście, który był nowatorski nie tylko pod względem technicznym?
Dariusz Szermanowicz:
Wolimy klipy europejskie, np. klipy niemieckie dla Aggro, które zrobiły ostatnio na nas największe wrażenie. Klipy rosyjskie. A zza oceanu? Ja lubię "brudniejsze" klipy.
Rafał Szermanowicz: Jeśli chodzi o kreatywne klipy to niestety ostatnio nie pojawił się żaden rapowy klip, który wyróżniałby się nowatorskim pomysłem lub scenariuszem. Teledyski rockowe są zdecydowanie "odważniejsze" w tej kwestii.

Jak się zaczęła Wasza przygoda z kręceniem klipów?
Dariusz Szermanowicz:
Pierwszy klip zrobiłem dla zespołu HURT i tak potoczyło się dalej, powstały następne klipy dla HURTU oraz zaprzyjaźnionych rockowych zespołów. Pierwszym hip-hop'owym klipem był "Feel the Funk Or Die" FFOD. Od razu zrobiliśmy klip "baunsowy", czyli dziewczyny i fury, ale w tamtych czasach klip ten nie został miło przyjęty przez środowisko. Padały zarzuty, że był nie prawdziwy, że "lodówka" się "wozi" w wynajętych furach i z laskami z agencji modelek. Nikt nie rozumiał, że jest to pewna kreacja, zabawa klimatem. A kilka lat później? Nawet mało znane, początkujące składy robią sobie niskobudżetowe klipy udając lanserów.

Co zadecydowało o tym, że Ty, Darek zazwyczaj reżyserujesz, a Rafał montuje?
Dariusz Szermanowicz:
To nie jest tak do końca. Wszystkie te rzeczy powstają wspólnie, pomysły na klipy budujemy razem. Często na planie konsultujemy ze sobą co i jak. Najważniejsza część powstaje na montażu, a montaż to też wspólna praca. Przy klipach wspierają nas reżysersko czasami RFX lub Łukasz Tunikowski z Moustachefilmnacja.
Rafał Szermanowicz: Podział pracy jest różny. Na przykład ostatnio robiłem zdjęcia zarówno do "Ciszy" Gurala jak i do klipu 3W.

Gural wchodzi na plan i się pyta tylko gdzie jest kamera i kiedy będzie mógł pizgać do kamery

Jakim sprzętem dysponuje Grupa #13?
Rafał Szermanowicz:
Staramy się pracować na jak najlepszym sprzęcie, ponieważ jakość obrazu w teledysku jest sprawą najważniejszą. Zazwyczaj pracujemy na kamerach XDCAM IMX lub Digital Betacam. Niestety budżety w Polsce rzadko są wystarczające na realizowanie teledysku na taśmie 35 mm lub Super16. Poza tym używamy takiego samego sprzętu jak na całym świecie tzn. lampy KINOFLO, ARRI, a montujemy na AVID'ach.

Czy mieliście okazję używać steadycam przy którejś produkcji?
Dariusz Szermanowicz:
Nie, wolimy używać jazdy lub ramienia. Do tej pory nie mieliśmy teledysku, do którego byłby potrzebny steadycam.
Rafał Szermanowicz: Steadycam sprawdza się w bardzo dynamicznych ujęciach, tak jak to było np. w klipie WWO "Sen".

W efektownie zmontowanym teledysku PCP "Uciułany giecik" wykorzystaliście ujęcia m.in. z kultowego Abraxas'u. Jak oceniacie spóźnioną i dyskusyjną ocenę tego klipu przez KRRiTV?
Dariusz Szermanowicz:
Wydaje mi się, że tu więcej było problemów z tekstem numeru, który mimo że ocenzurowany wyraźnie dawał do zrozumienia o co chodziło autorom. Co do samego obrazu, to już w ogóle się namieszało, jeśli chodzi o cenzurę w klipie. Jest bardzo długa lista czego nie można pokazywać w klipie, więc to dużo tłumaczy dlaczego w stacjach muzycznych za oceanem klipy mają takie naiwne "bezpieczne" fabuły oraz przekaz. No cóż, będzie więcej wersji internetowych klipów.

Darek, ostatnio wspólnie z Łukaszem Tunikowskim nagrodzonym Yachem za "Życie kurewskie" wyreżyserowałeś klip do "Brudnych myśli". Czym, poza zgodnością z treścią kawałka Peji, ten teledysk będzie się różnił od wielu innych "klubowych" klipów zrobionych według prostej receptury: więcej erotyki, mniej logiki?
Dariusz Szermanowicz:
Nie nazwałbym go klipem klubowym, nie ma nic wspólnego z typowym teledyskiem imprezowym. Wszystkie sytuacje, sceny i klimat to jakby różne "projekcje" marzeń erotycznych, fantazji lub przeżyć. I przede wszystkim jest to klip bardzo osobisty dla Ryśka, tak go odbieram i takie było założenie. Wiem, że on też jest bardzo zadowolony z efektu i ma podobne odczucia.

Z realizacji którego teledysku jesteście najbardziej dumni?
Dariusz Szermanowicz:
Z klipu na klip wydaje mi się, że jest lepiej. Lubimy wiele klipów, z wielu jesteśmy nie wiem czy dumni, ale na pewno bardzo zadowoleni. Z ostatnich klipów to na pewno Slums Attack "Brudne Myśli", klip Gurala "Cisza", niedoceniony wydaje mi się klip Grammatika "Dedykowane". Ze starszych Mor WA "To dla słuchaczy", Kasta "1000 osób" i oczywiście klipy do KODEX'u, a przede wszystkim klip Mes i Numer Raz, który realizowaliśmy z Moustachefilmnacja (pozdrawiam w tym miejscu L.A.). Na pewno też klip Trzeciego Wymiaru "6MC", który właśnie powstaje. Widziałem już gotowe fragmenty (postprodukcja RFX) i będzie to bardzo ważna rzecz dla nas.

Najlepiej nam się pracuje z kimś z kim się kumplujemy, dobrze rozumiemy, lubimy to co robi

Jaki raper, z którym mieliście okazję współpracować naturalnie "czuje kamerę" i ma aktorskie umiejętności?
Dariusz Szermanowicz:
DonGURALesko. Nie wiem jak u niego z umiejętnościami aktorskimi, może kiedyś uda się sprawdzić, ale jeśli chodzi o "czucie kamery" i ruch to jest najlepszy. Gural wchodzi na plan i się pyta tylko gdzie jest kamera i kiedy będzie mógł pizgać do kamery. I jest często zawiedziony, że robimy tylko kilka dubli. TEWU, ten skład też ma to we krwi, bardzo lubię z nimi pracować i oni mają umiejętności aktorskie. Być może to po prostu ich naturalność, bo przed kamerą grają po prostu siebie.
Rafał Szermanowicz: No i Essencja, w najnowszym klipie 3W pokazał co to znaczy "czuć kamerę", "Loco Style".

Z którym raperem chcielibyście w przyszłości zrealizować jakiś projekt i dlaczego?
Dariusz Szermanowicz:
Najlepiej nam się pracuje z kimś z kim się kumplujemy, dobrze rozumiemy, lubimy to co robi. Mogę więc powiedzieć, że wśród tych artystów, których znamy, lubimy i cenimy to klipy już zrealizowaliśmy.
Rafał Szermanowicz: Fajnie byłoby zrobić klip dla kogoś zza granicy, złamać tą schematyczność, która ostatnio opanowała klipy w USA.

Jaki polski klip HH zrobiony przez Waszą konkurencję oprócz zaprzyjaźnionej grupy MOUSTACHE FILMNACJA uważacie za zrealizowany na światowym poziomie i szczególnie godny polecenia?
Dariusz Szermanowicz:
Klipy Kuby Łubniewskiego z grupy 4/4 - "U ciebie w mieście 2", WWO "Mogę wszystko" oraz wcześniejszy klip, który zrobił dla TEDE "Zeszyt rymów" czy klipy Fisza. Te klipy są dla mnie na bardzo wysokim poziomie i bardzo je lubię.

Darek grałeś w Hurcie, robiłeś klipy tej wrocławskiej kapeli oraz Kazikowi. Jaka jest obecnie sytuacja na scenie punk-rockowej?
Dariusz Szermanowicz:
Przychodzi znowu "moda" na gitarowe granie. Wreszcie do stacji radiowych i telewizji wpuszczane są zespoły grające rockową muzykę. Widzę, że jest rozwój, zespoły wydają płyty, dużo koncertują i robią klipy. Mówię tu o graniu ogólnie "gitarowym", o ciekawych nowych zespołach, które mieszają style, nie zamykają się w jednej szufladce z napisem punk-rock. Co do szufladki punk-rock nie zauważyłem nic na tyle wyraźnego, innego, rozwojowego żeby zrobiło to na mnie wrażenie więc nie mogę się wypowiedzieć do końca dokładnie. Myślę, że punk rock w Polsce niestety idzie od lat tą samą ścieżką.

Czy zgodzicie się z tezą, że właśnie Kazik jest tak naprawdę prekursorem rapu w Polsce, a teksty wielu raperów poruszających kwestie polityczno-społeczne nie dorównują poziomowi, który wyznaczył lider Kultu?
Dariusz Szermanowicz:
Kazik na swoich płytach często wykorzystywał pewną manierę, charakterystyczną dla wykonawców rap/HH. Korzystał z pewnej estetyki rezerwowanej dla tej muzyki, ale cały czas to co robił było w jego charakterystycznym stylu. Ale prawdą jest, że był można tak powiedzieć pierwszym, który tak wyraźnie wykorzystał te wszystkie elementy w swojej twórczości i wydał je na swoich płytach. Rap w Polsce po latach poszedł swoją drogą, rozwinął się i podzielił. Nie łączyłbym jednak tak wyraźnie Kazika i obecnych polskich twórców HH. Różnią się znacznie przekazem i stylem. Poza kilkoma wyjątkami Ci najbardziej "wyraźni", znani artyści HH mają mało wspólnego z twórczością Kazika. Ale to nie znaczy, że to co robią jest gorsze lub lepsze, jest po prostu inne.

będzie więcej wersji internetowych klipów

Co według Was łączy kulturę rockową z hip-hop'ową?
Dariusz Szermanowicz:
To, że robiąc klipy rockowcy chcą mieć dużo wielkich Marshali, a hip-hop'owcy super fury i laski, a tak na poważnie, muzyka to muzyka. O tym trzeba pamiętać. Istnieją jednak podziały, ponieważ dochodzi do tego pojęcie subkultury. I tak mamy faktycznie charakterystyczne elementy (ubiór, styl bycia, itp.). Ale przecież chodzi o najważniejszą rzecz w tym wszystkim, czyli muzykę, więc nie chcielibyśmy na siłę szukać elementów łączących.
Coraz więcej zespołów, artystów HH, gra z żywym składem oraz nagrywa z muzykami. Albo oprócz robienia rapu gra w zespołach typowo rockowych. Pozdrawiam zespoły "The Biskupins" i "Pizda z Dziobem", gdzie udziela się WHR.

Jeśli chodzi o kino czarnych, to jaki jest Wasz ulubiony tytuł?
Rafał Szermanowicz:
Ciężko wskazać jeden konkretny tytuł. "Boyz 'N The Hood", "Murder Was the Case", "Friday", "Higher Learning", "Paid In Full", dużo tego jest.

W zachodnich kinematografiach świetnie sobie radzi kolejne już pokolenie reżyserów, którzy zaczynali w branży reklamowo-muzycznej. Jaki jest Wasz ulubiony reżyser filmów fabularnych wywodzący się z tego środowiska?
Rafał Szermanowicz:
Nie mamy jakiegoś jednego ulubionego reżysera. Jest wielu zdolnych reżyserów, którzy wywodzą się z tej branży i długo możnaby wymieniać poszczególne tytuły jak i osoby.

Czy zrealizowaliście jakieś dokumenty nie związane z muzyką, ani nie będące projektem promującym?
Rafał Szermanowicz:
Wszystko co robimy do tej pory związane jest z muzyką.

Planujecie nakręcenie jakiejś fabuły?
Dariusz Szermanowicz:
Tak, mamy w planach fabułę. Nasz przyjaciel Łukasz Tunikowski z Moustachefilmnacja przygotowuje swój debiut "Władca Płynów", a my chcielibyśmy zrealizować krótką rozgrzewkę przed tym filmem. Krótki film, w którym wystąpi wielu naszych znajomych.Informacje o artykule
Data dodania:2006-03-01
Dział / Kategoria: kultura hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Andrzej Miko..., 39 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nigdy nie wystarczało mi słuchanie muzyki-Mikser
"Poglądy mam wciąż te same..." - wywiad z dAb'em
Kochamy tę muzykę i nie przestaniemy jej robić
Szkic o marihuanie w Hip-Hop'ie
Najważniejsze jest wyczucie rytmu - DJ HEN

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: kontem o.k   Link do posta
11:32:31, 01-03-06
konkret pytania a bohaterowie wywiadu działaja  genialnie jak bracia COENA

czlowiek demon zla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:23:36, 01-03-06
dobra robota ludzie

i oby tak dalej


pzdr dla ZP

papux
Autor: papux   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:48:46, 01-03-06
Klipy w ich wykonaniu są kiepskie

D'
Autor: D'   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:57:37, 01-03-06
bardzo dobry wywiad.

gibgibon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:03:03, 01-03-06
Chyba najlepsza ekipa co robi klipy - czyli grupa #13

anonim
Autor: BB   Link do posta
13:11:01, 01-03-06
TYLKO SZKODA ZE DLA TAKICH FRAJEROW JAK TZRCI WYMIAR

bullet
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:56:36, 01-03-06
swietny wywiad i dobre pytania

anonim
Autor: anty hejter hehe   Link do posta
14:02:28, 01-03-06
i znowu kolejny hejter sie udziela heh... ej człowieku po pierwsze nie uzywaj slowa frajer jak nie wiesz co znaczy bo watpie zeby ktoremus sie rozprula dupa na psy... tak wiec pomysl co mowisz... a po drugie zrob cos lepiej od nich... pokaz swoje skillsy.... a moze ich wogole nie masz ? hehehe... powiem Ci jedno jak masz takie problemy to nie zasmiecaj forum tylko wez napisz do brawo jak cos......Pjona za wywiad... grupa #13 robi zajebiste klipy pozdro pozdro...

bampm
Autor: bampm   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:30:01, 01-03-06
do chłopaków z 13 - cisza gurala zajebiście mi sie podobała, dobre ujęcia, fajne filtry.
eee, nie potrzebujecie montażysty???????? 

QUAQ
Autor: QUAQ   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:13:09, 01-03-06
Grupa #13 to w sumie w Polsce ma monopol na produkcje hip-hopowych teledysków :)

anonim
Autor: Jak jest oficjalna stronka internetow   Link do posta
17:26:53, 01-03-06
Jaka jest oficjalna stronka internetowa Grupy#13 ????????????/ można tam sobie jakieś klipy ściagnąć ?????

Sequana
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:13:32, 01-03-06
Piona chłopaki !! klipy naprawde wysoki poziom !!

Andrzej Mikołajewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:48:41, 01-03-06
http://www.grupa13.com/ a braci pozdrawiam!

anonim
Autor: PW   Link do posta
19:25:26, 01-03-06
zajebisty squad szkoda że teledyski na ich stronce nie dzialają

BTL
Autor: BTL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:12:32, 01-03-06
dobre teledyski robią :) !!>

mab3
Autor: mab3   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:29:22, 01-03-06
wywiad naprawdę na poziomie, chociaż chciałbym zobaczyć więcej pytań odnośnie samego kina niż muzyki :-) Ale tak czy inaczej - pro, tak samo jak 13, której klipami mimo - co tu się dużo oszukiwać - niewyszukanych scenariuszy, poziomem technicznym zjadają resztę polskiej klipowej branży. \"Dla mnie masz stajla\" i \"Kurewskie życie\" to moim zdaniem najlepsze klipy grupy - zawsze oglądałem na \"mute\", ale właśnie - oglądałem, bo są świetnie zrealizowane.

Swoją drogą czekam na te \"nieklipowe\" produkcje - może jakaś etiuda puszczona w sieć? Bo przeskok na pełnometrażówki średnio widzę jednak w tym przypadku - 13 jest za bardzo skupiona na aspektach technicznych, mniejszą wagę przykłada do treści. Ale krótki i średni metraż bardzo chętnie bym zobaczył. Szczególnie, jeśli nie byłby związany z muzyką.

Pozdro

anonim
Autor: dereberek   Link do posta
21:54:02, 01-03-06
CoToJest Steadycam??

Bari/Rap_Federacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:11:24, 01-03-06
bardzo dobry wywiad

RoMaN_16
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:13:36, 01-03-06
Co do trzynastki to jest naprawde wysoki poooziom oby tak dalej :] A tutaj tez dobra grupa z wrocławia ktora nalezy sprawdzic www.dwaem.com

anonim
Autor: Wujo   Link do posta
23:10:18, 01-03-06
Pozdro dla zioma z XXIV hehe

anonim
Autor: Wicioo   Link do posta
00:08:37, 02-03-06
Pozdro dla Rafala i calej Grupy #13! :)
P.S. Wujo dla Ciebie tez pozdro! ;)

menel
Autor: menel   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:23:58, 02-03-06
Nie znam się na robieniu klipów ale jestem ciekaw kto robił \'normalnie o tej porze\' oraz \'film\' bo te klipy to szczerze rozpierdalają i coś sobą reprezentują. Dupy i cycki to nie wszystko w teledyskach.

anonim
Autor: DUKE NUKEm   Link do posta
09:38:29, 02-03-06
Steadycam to system stabilizacji kamery przenoszonej przez operatora (nie na ramieniu). Od prostych \"balansów\" po wyrafinowane zestawy. A wszystko umożliwia operatorowi płynne sterowanie kadrem. Coś w rodzaju takiego FPP (first person perspective) z możliwością różnorakiej perspektywy, np \"bieg za psem\" itd.
Niezły fach mają goście. Zazdroszczę.   

anonim
Autor: JEBANY CWEL KASUJE POST   Link do posta
09:55:35, 02-03-06
ANTY HEJTER HEHE JESTES CWELEM TAKIM JAK 3 WYMIAR FRAJERZYNO

mai
Autor: mai   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:19:48, 02-03-06
Wywiad na wysokim poziomnie.Brakuje \"Ghost Dog\"\'a  w filmach:). podłapując temat;trzeci wymiar ze sceny

Jaskuł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:26:21, 02-03-06
spox, pzdr

anonim
Autor: ziioooomu$   Link do posta
16:10:27, 02-03-06
sprawdzcie to:
http://s7..pl/c.php?uid=27069

anonim
Autor: ,.,m.m,.,.,,m   Link do posta
18:38:47, 02-03-06
bando kretynow Trzeci Wymiar jest czlonkiem KASTYfrajerzy z was

anonim
Autor: BB   Link do posta
18:48:15, 02-03-06
CWELU NIE UDZIELAJ SIE BO NIEMIESZKASZ W WAŁBRZYCHU KUREWKO WALLI TEZ JEST FRAJEREM BO SIE ZNIMI ZADAJE I SAM JESTES FRAJEREM TAK SAMO PEJA SIE Z NIMI TRZYMA JESTES TAKIM SAMYM CWELEM JAK NULLO

anonim
Autor: Oktawia   Link do posta
20:15:03, 02-03-06
Hm...wywiad jest bardzo interesujacy...w szczególnośi że wypowiada sie Rafał....pozdrawiam OKTAWIA :*

SzklAnka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:25:13, 03-03-06
dobry wywiad, a klipy z pomysłem :)

anonim
Autor: bb   Link do posta
10:26:01, 03-03-06
no nie jestes z tad i jestes kurwa KAZDY TU WIE ZE TE SUCZKI SA FRAJERAMI WSZYSCY CI TU KORY W BIJAJA W MORDE SUKO

anonim
Autor: JA SPALAM   Link do posta
18:50:40, 03-03-06
NO ZROBILI TELEDYSK MORWA \'\'DLA SŁUCHACZY\'\' MAJĄ DUZEGO + ALE 3W,KASTA...O WEEEE ALE TO JEST SPRANE GÓWNO !

anonim
Autor: Szarpak   Link do posta
20:06:16, 03-03-06
Fajne klipy
Fajny wywiad
Ostatni chyba robili teledysk Peji
Czy ktoś wie kiedy premiera

anonim
Autor: bb   Link do posta
22:28:08, 03-03-06
co za kurwa skasowala mjego posta gdzie jest kurwa wolnosc slowa wy kurwy kurwione

anonim
Autor: felix-orzeszki ziemne solone...   Link do posta
18:08:20, 04-03-06
co ty gazet nie czytasz?? wszędzie mówią że wolnośc słowa w Polsce zaraz zniknie... :]


bardzo fajny wywiad, szkoda że tak krutki...:)

anonim
Autor: mf   Link do posta
23:05:07, 04-03-06
TY CIPO BURACZANA ODPIERDOL SIE OD TRZECIEGO WYMIARU!!!!!!!!ICH MUZYKA JEST ZAJEBISTA I TYLE....!!........WAŁBRZYCH........RULEZ!!

anonim
Autor: mf   Link do posta
23:11:27, 04-03-06
Hmmmm....możę powiesz ARO!!...to cie kręci!!??...hehehhe....hahaha....kim jest aro??....FujARO...??ten co jego płyte można kupić za 10 zeta w media markt....bo więcej nie jest warta...\"ten CoGoNieZnajom\".hehe.....Trzeci wymiar!!

anonim
Autor: the black madafucker   Link do posta
14:40:35, 05-03-06
Usłyszysz ten numer \"6MC\" co teledysk do niego zrobili, a swoim skills rozpierdolom ci głowe pajacu. Usłyszysz całą płyte i sie zesrasz. Udławisz sie panczlajnami skurwysynuuuu.

Suuuuuuuuuuuuu!

Skali
Autor: Skali   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:52:36, 06-03-06
To co robią jest dobre!! podoba mi sie jakosc ich klipów:) tak dalej

anonim
Autor: BB   Link do posta
14:51:19, 06-03-06
MF TY CWELU SLEPY JA MIESZKAM W WAŁBRZYCHU NIEMASZ ODWAGI TU PRZSYJECHAC TAK JAK TWOI KUPLE Z 3 OD ROBIENIA LASEK CWELU TO SA FRAJERZY JEBANI KAPUJESZ SUKO JAK TO ONI RAPUJA WSZYSCY TU IM CISNA BUHAAAAAAAAAA LAMUS JEBANY TAKIE GOWNO SLUCHA NIEWIEDZIALEM ZE KTOS W POLSCE TEGO SLUCHA JUZ WOLE SLUCHAC ARO CHOC GO NIESLUCHAM BO TO NIE JEST FRAJER W PRZECIWUENSTWIE DO TROJWYMIAROWYCH CWELI TY JEBANY LAMUSIE DUPA CWELU

wiktas
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:25:37, 06-03-06
BB śmieszny jesteś a raczej żałosny ... żal mi takich jak Ty

anonim
Autor: BB WCH HWDP   Link do posta
09:51:25, 07-03-06
WIKTAS JESTEM SMIESZNY A ZALOSNY TO TY JESTES SKORO BRONISZ KONFIDENTOW 3WYMIAROWYCH CWELU SLUCHAJ DALEJ SWOICH KOLEGOW PO FACHU PSIE ALBO PRZYJDZ TU I POWIEDZ ZE ICH LUBISZ HAHAHA DUPA CWELU

rutek0
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:32:57, 07-03-06
Bardzo fajny i konkretny wywiadzik !!!Pozatym chlopaki zauwzyli bardzo ciekawa rzecz a mianowicie, ze Kazik Staszewski bardzo przysluzyl sie w promowaniu HH w polsce :-) Jak ktos nie wierzy zachecam do przesluchania jego plytki \"Oddalenie\" na ktorej zupelnie otwarcie eksperymentuje z Hip-hopem.Plytka zostala wydana w jeszcze przed \"Alboomem\" Liroya wiec szczerze polecam przesluchanie chocby z czystej ciekawosci :-) 

anonim
Autor: bb   Link do posta
12:01:13, 07-03-06
kurwa jebac to ze na jego plycie slychac bylo pierwsze rymowanie zaden z niego raper to jebany brudas i punkazz rapem tym trzeba zyc srac i zygac jak ktos jest hustla to rozumie rap a wiekszosc tego slucha i pierdoli ze sei na tym zna anigdy niebylo na ulicy a wkoncu o to chodzi w rapie nie o suczki tylko o prawde nie elo jebac lamusow na tej stronie im wiecej piszecie postow leszcze tym bardziej sie kompromitujecie hahaha

anonim
Autor: peer   Link do posta
20:32:44, 07-03-06
#13 - zajebiste klipy

nie objeżdzajcie sie na wzajem bo tu sa komentarze o teledyskach a nie poziomie reprezentowanym przez twórców

rutek0
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:00:18, 07-03-06
Sam jestes lamusem bb a wiekszosc tych twoich wielkich ulicznych idoli chetnie by nagrala z Kazikiem kawalek

anonim
Autor: Pores   Link do posta
00:30:20, 13-03-06
Słuchaj \"bb\" skończ z pierdoleniem o 3W ...... To jest temat o grupie 13 i ich klipach a nie pamietnik \"Internetowego Onanisty\" a jezeli jestes taki kozak to za 2 tyg rusza oficjalna strona 3W i tam napisz mi na maila swoj tel  wtedy zadzwonie i powiesz mi to w twarz dziwko!!!

anonim
Autor: PORKI PIES NULO FRAJER SZAD KONFIDENT   Link do posta
15:49:54, 15-03-06
TY SKONCZ PIERDOLIC ZE SIE NOGA GOLISZ INTERNETOWY PAMIETNIK TO TY MASZ W DUPIE CWELU JESTESCIE FRAJERAMI DOBRZE WIESZ WSZYSCY WAM CISNA W WALBRZYCHU OD PSOW NIEGRACIE TU BO WAS JAJKAMI OBRZUCALI WOGOLE WAS TU NIEMA A PIERDOLICIE ZE PIERWSZE DEMO WYPUCIL NULLO JEBANY LAMUS WSZYSTKO MU STARZY KUPILI HAHA JEBANE LAMUSY PRZYJDZ NA GWAREK NIEDAM CI NUMERU PSIE JAK JESTES TAKI KOZAK WIESZ GDZIE TO JEST CHYBA SPOTKAM CIE WSZCZAWNIE TO CIE ZABIJE DZIWKO JESTES LAMUSEM DO POTEGI SSIJ WKILICE HAHAHA KOPIUJECIE STYL CZARNUCHOW 3WYMIAROWE GOWNO NULLO NIEZOSTAL KOSMOPOLITĄ ALE ZOSTAL FRAJEREM SZAD TEZ TY TEZ HAHA DUPAC WELU

anonim
Autor: ks. Henryck USA   Link do posta
23:33:09, 21-11-08
Bluźnierstwa, wyzwiska, rynsztok! Oto co warta jest dzisiejsza młodzież. Opanujcie się dzieci póki nie jest za późno. U mnie w Ameryce jest wielkie szanowanie. Nie jakieś cuda na kiju. To skandal. Co z tą Polską? Czy wy się w ogóle modlicie? Czy wy jesteście Katolikami? A może jesteście pedały? Modlę się za was. I nie pyskować mi tu!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-80-6-254.compute-1.amazonaws.com (3.80.6.254). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?