Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Musisz się obudzić - wywiad z Guralem

Musisz się obudzić - wywiad z Guralem

Autor: Andrzej Mikołajewski

Dowiedz się więcej o: donGURALesko.
Uważam, że gdyby te wszystkie kurwy, które nami rządzą raz w tygodniu zapalili jointa to od razu by mieli lepsze pomysły na rządzenie.

Gurala z PDG Ferajny nikomu przedstawiać nie trzeba. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, który został przeprowadzony przed jego koncertami za wschodnią granicą. Sprawdźcie czy poznański MC jest bardziej "hip-hop'owym filozofem" czy "chuliganem mikrofonu"?

Jakie pytanie często zadawane przez dziennikarzy irytuję Cię najbardziej?
Gural:
Najbardziej denerwują mnie pytania zadawane przez dziennikarzy różnej maści - co sądzę o tym czy tamtym artyście. Nigdy nieaţ

W Twoich tekstach często pojawia się Babilon jako symbol zepsucia dzisiejszego świata. Które rastafariańskie ideały są Ci szczególnie bliskie?
Gural:
Dla mnie Babilon jest nie tylko symbolem zepsucia współczesnego świata. Jest to pewien stan umysłu człowieka. Babilon oznacza nie tylko miejsce, w którym żyjesz i to czym jesteś otoczony czyli sztuczną narośl cywilizacji, która wyrosła wokół nas. Symbolizuje stan ducha, który sami w odpowiedzi na to wytwarzamy, żeby zżyć się z tym i nie zwracać na to uwagi. Budujesz mur wokół siebie i sam przestajesz to dostrzegać. Babilon nie jest tylko faktem, że żyjemy w pudełkach, jemy sztuczne jedzenie, podniecamy się sztucznymi ideami i sami sobie stwarzamy sztuczne potrzeby, które staramy się potem w sztuczny sposób spełniać. Babilon oznacza także to co mamy w głowie, czyli różnego rodzaju uprzedzenia i stereotypy. Jest to nieuniknione w pewnym sensie, ponieważ żyjemy w nienaturalnej ewolucyjnie rzeczywistości, w erze przepełnienia gatunkowego. Jest nas strasznie dużo, żyjemy jeden obok drugiego i jeden na drugim. Nie mamy swojego terytorium i swoich praw, ale sami przestajemy to dostrzegać, a nawet ograniczamy się dalej tworząc sobie sztuczny świat. Tym jest dla mnie Babilon.

Czyli nie inspirowałeś się tekstami jamajskich artystów ani klasyką polskiego reggae, np. kultowym albumem Izraela "Biada, biada, biada", który cały poświęcony jest walce z Babilonem?
Gural:
Absolutnie nie, ponieważ nie czerpię gotowych pomysłów od nikogo. Nie znam się na muzyce reggae zbytnio, pomimo, że bardzo lubię jej słuchać, a pisząc teksty opieram się tylko na własnych, wewnętrznych przemyśleniach.

Jak w takim razie można wyzwolić się z tak pojmowanego Babilonu?
Gural:
To jest tak jak z narkomanią. Pierwszym krokiem ku wyzwoleniu jest zdanie sobie sprawy z obecnego stanu rzeczy. Oto chyba chodzi. Buddyści mówią na to satori, a my możemy mówić na to jak chcemy. Neo w "Matriksie" pewnego dnia dostrzegł, że coś jest nie tak. W momencie jak to zauważysz to jesteś na dobrej drodze. Sama chęć wyrwania się z tego letargu jest najistotniejsza. Po pierwsze musisz się obudzić, po drugie zacząć kształtować siebie samego. Dla mnie ważną rzeczą jest to, żeby zmieniać swój umysł, a nie umysły ludzi dookoła. Jeśli myślisz, że prędzej uleczysz swoich sąsiadów niż siebie to jesteś mentalnym talibem i możesz założyć Prawo i Sprawiedliwość. Zmieniać siebie, starać się być przede wszystkim coraz doskonalszym wobec samego siebie. To jest chyba jedyna droga obrony.

Czy Twój mixtape na kradzionych bitach jest już ukończony?
Gural:
Mój mixtape "Jointy, konserwy, muzyka bez przerwy" zmiksował ostatnio DJ Kostek i jest już całkowicie gotowy. To jest takie gówno, jakie robi się wszędzie na świecie. Uniwersalne gówno. Usłyszycie 18 całkowicie nowych kawałków. Do tego bonusy, remixy. Dużo gówna na klasycznych amerykańskich bitach. Parę jest takich przelotów, że rozpierdala głowę. Będzie Szellerini, będzie Rafi, będzie Larwa, Kaczor, no i Wall-E też będzie. Na tym mixtape będzie też kilka tracków promujących inne świetne wydawnictwa, np. RR Brygadę i ich płytę "Zasada", czy fragmenty "Westernu 2" Ramony 23. Będzie remix "Te Typy" z Sido na bicie Mixera. Uważam, że dobre rzeczy powinny się nawzajem promować i na tym polega właśnie idea Piątego Elementu. Niedługo w internecie dwa krótkie teledyski zrobione przez Grupę #13, promujące mixtape. Na dniach rusza nowa zajebista strona www.donguralesko.com. To dopiero początek człowieku.

Kto oprócz Ciebie nagrywał w studiu, w którym rozmawiamy?
Gural:
Piąty Element jest studiem grupy przyjaciół. Nagrywało tu grono szalonych krewnych i ziomali z PDG. Bywali tu też nie raperzy, którzy nagrywali swoje pierwsze teksty w życiu. Mieliśmy wtedy ubaw po pachy. Jest to studio pół profesjonalne, ale brzmienie wokalu jest całkiem dobre. Dużo się tu dzieje, ponieważ dobra energia drzemie w tym miejscu. Ona wiruje cały czas, więc jeszcze dużo ciekawych projektów stąd wyjdzie.

W historii polskiego rapu było wiele dużych ekip ale niewiele z nich przetrwało. Co powoduję, że przyjaźń kuzynów z PDG w przeciwieństwie do np. Allstars nadal trwa?
Gural:
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. To są moi przyjaciele a PDG nie jest żadnym sztucznym tworem. Nie jest to też żadna ścisła formacja ani zespół. Są to moi kuzyni i koledzy od lat. Nasze wzajemne relacje są oparte na prostocie i szczerości. Nie można zburzyć czegoś co nie zostało w żaden sposób zbudowane. Natomiast Allstars to była zbieranina ludzi, którzy próbowali osiągnąć coś w swojej karierze muzycznej. Sformowanie tej grupy miało im w tym pomóc, a każdy z nich miał swoje partykularne interesy. Rozpad Allstars był naturalnym procesem dla tego typu inicjatywy. Tych ludzi nie łączyły żadne więzy, jak w ekipie, tylko chęć bycia dostrzeżonym. Czas pokazał prawdę. Jak zawsze. Tak więc nie ma sensu w ogóle porównywać tych dwóch zjawisk i tyle.

Kaczor nawijał na Twoim debiucie "szampan, pekiel i głupie kurwy w tle, jakuzzi to nie muzyka dla moich ludzi, mnie to też nudzi, bo to komercją jest skażone...". Czy klipy z Twoim gościnnym udziałem promujące albumy Volta i White Hause różnią się od schematu, który wykpił Kaczor?
Gural:
Po pierwsze nie będę się wypowiadał za Kaczora, którego tutaj z nami nie ma. Znając go na tyle na ile go znam, wydaje mi się, że nie miał na myśli całkowitego odrzucenia hedonizmu. Przypuszczam, że chodziło mu o to, że kurwy, koks i jakuzzi są tylko dodatkiem, bombką na choince. Jeśli nie masz choinki to w dupę możesz sobie wsadzić bombki. Czysty hedonizm jest typowy dla rapu. Jest nieodłącznym elementem tej kultury, ale nie można utożsamiać go z konsumpcjonizmem. Po co w ogóle rapujemy? Wersja A brzmi: mam misję, kocham ludzi itd. Wersja B mówi: raperzy to samce, którzy lubią palić jointy i ruchać dupy. Prawda łączy te dwie odpowiedzi, a raperzy są takimi dzisiejszymi kowbojami i dlatego wielu ludzi nas nie lubi. To są dwie strony medalu i należy to w naturalny sposób godzić. Nie widzę w tym żadnej sprzeczności.

W Polsce nie jest to jednak takie oczywiste.
Gural:
Tak i to jest straszne a wynika zapewne z międzyludzkiej zazdrości. Przykładowo ja rapuję i robię na tym jakieś siano, ale nie będę opowiadał, że jestem biedny tak jak większość społeczeństwa i wszystko wokół jest chujowe. Nie lubię określenia hiphopolo, ale anty Hip-Hop to świetna nazwa dla nurtu bardzo popularnego obecnie w polskich mediach. Nie ma on nic wspólnego z prawdziwym rapem. Oni wszyscy pierdolą jakieś głupoty. Skoro jest im tutaj tak źle to niech wyjadą w pizdu zagranicę albo pierdolną sobie w głowę. Nie chcę słuchać jak jakiś klient z osiedla takiego jak moje będzie mi pierdolił co mam robić żeby być szczęśliwym. To jest jebana łopatologia ale trafia do dzieciaków, które nie mają pojęcia o korzeniach tej kultury.

Kuk pojawił się w klipie do "Ciszy", a raczej do fragmentu "Chropowato". Do Rosji i Białorusi jedziesz z Kaczorem. Kiedy wyjdzie trzecie Killaz i w jakiej formie?
Gural:
W tym roku. Postaram się, choć warunki do wydawania płyt są obecnie nie najlepsze. Kuk to widać zresztą na teledysku zafascynowany jest od dłuższego czasu tunning'owaniem swoich samochodów. Jest moim serdecznym przyjacielem i zawsze nim będzie. Już nie rapuje choć ciągle kupuje płyty hip-hop'owe i jara się tą muzyką nadal. Zawsze był maniakiem trudno dostępnych albumów z czarną muzą. Teraz priorytetem dla niego są jednak fury więc uprawia HH tylko inna drogą.

Kiedyś Killazi nagrali diss na Kaliber 44. Teraz razem z Dabem jesteś w GTW. Ludzie się zmieniają?
Gural:
Taka jest droga wielu muzyków, że na początku swojej kariery mają określony sposób postrzegania muzyki w czarno-białych kolorach. W tamtym okresie wydawało mi się, że K44 robią coś nie tak i dlatego im jechałem, słabo zresztą. Teraz patrząc z perspektywy czasu szanuję ich, jako raperów. Powiedziałem to zresztą Abra Dabowi. Po to są błędy żeby się na nich uczyć. Dostrzegłem pewne rzeczy, otwarłem się na świat i nie dotyczy to wyłącznie muzyki. Życie nauczyło mnie tego, żeby szanować innych ludzi. Jeśli sam chcesz być szanowanym to musisz szanować innych. Poza tym DJ Feel-X jest moim zajebistym ziomem i kocham go jak brata.

Natomiast Kasia Klich ma powera i zawsze mi się to podobało.

Wkrótce znowu lecisz do Stanów. Z gramofonami stanie Kostek czy Feel-X?
Gural:
Prawdopodobnie Feel-X. Wynika to z faktu, że już tam razem byliśmy, więc ścieżki są przetarte. Poza tym on ma wizę. W zeszłym roku tam byliśmy. Człowieku najgorzej. Freestyle, balangi, nocne nagrywki, tęgie rozkminy. Some real life shit! PeDeGieYoooo! Pozdrawiam Hilltop Studios. Pozdrawiam PLHH i Dro Entertainment. No i wielkie pozdro dla A-Dub z Chicago. Sprawdźcie nadchodzący winyl JuNołDat LP, będzie tam mój kawałek BOOMBOXY, produkcja A-DUB, scratch DJ Feel-X.

Czy prawdą jest, że miał powstać klip do kawałka "Te typy" z gościnnym udziałem Sido z Aggro Berlin?
Gural:
Tak, to jest prawda. Niestety nie udało się tego wszystkiego dopiąć. Cały czas pewne rzeczy w mojej działalności artystycznej są niedokończone bo żyjemy i pracujemy tak a nie inaczej. Staram się z tym walczyć, profesjonalizować branżę ale nie zawsze mi to wychodzi. Bądźmy jednak dobrej myśli a klip może jeszcze powstanie. Nie ten to inny, hehe.

Life style, o którym wspomniałeś łączy Twoje środowisko z kulturą punk-rock'ową.
Gural:
Tak, to też prawda. Z jednej strony przez taki styl życia czyli sex, drugs and rock'n'roll szkodzimy sobie. Z drugiej jednak strony cenię sobie życiowy luz i na szczęście mogę sobie pozwolić na to aby nie przejmować się wszystkimi drobiazgami.

Ponoć świetnie sobie radzisz na freestylu. Jakie masz porady dla dzieciaków zaczynających na wolnym?
Gural:
Istnieją dwie teorie na ten temat. Pierwsza mówi, że Gural potrafi przypierdolić takie fraszki, że wszyscy mają dechy. Druga teoria jest taka, że Gural jest kompletnie najgorszym freestyl'owcem. Trudno mi się wypowiadać na ten temat ponieważ zazwyczaj jak dobrze freestyl'uję to później tego nie pamiętam. Rad więc żadnych udzielać nie będę.

Jeśli chodzi o braga jesteś w naszym kraju jednym z najlepszych zawodników. W kim widzisz ostrą konkurencję?
Gural:
Nie widzę specjalnie żadnej konkurencji w tej konwencji. Nikt nie zapierdala tutaj w ten sposób i tak jest po prostu. Chyba że o czymś nie wiem naturalnie. Ale wiesz, ja ileś tam lat temu też słabo rapowałem więc może coś się zmieni.

Kto zawinił przy przeciekach "Drewnianej Małpy Rock" do netu przed oficjalną premierą?
Gural:
Nie ma co ukrywać, zawiniła częściowo wytwórnia spierdoleniem tematu dystrybucji. Płyta spóźniła się do sklepów. I to spóźniła się grubo. Przed oficjalną premierą krążka zagrałem w Warszawie promocyjny koncert, podczas którego sprzedano niewielką ilość świeżych albumów. Błąd polegał na tym, że moja wytwórnia wyszła z założenia, ze ci ludzie poczują się docenieni tą akcją. Niestety to gówno prawda bo oni mieli możliwość nabycia albumu, którego nikt w kraju jeszcze nie słyszał a i tak wrzucili go od razu do internetu. Jakiś chuj siedząc przy monitorze zacierał ręce i oblizywał wary zadowolony, że może rozpierdolić cały pomysł. Nie możesz nigdy zaufać obcym ludziom i popełniać tego typu błędów. Wynika to z powszechnego ale nieuświadomionego złodziejstwa, które w naszym kraju zapierdala pełną parą. Wszyscy są tutaj skorumpowani i wszyscy się nawzajem wypierdalają w kosmos. Internetowego złodziejstwa nie kumam wcale. Znalazłem stronę zarejestrowaną w Czechach gdzie mogłeś ściągnąć cały mój album, kawałek po kawałku. Jakiś gnój natrudził się żeby okraść Gurala na legalu choć nic na tym nie zarobił. Żeby zrobił chociaż bootlegi i opierdalał je na dzielnicy to bym to jeszcze zrozumiał. Ale takie okradanie pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy ale jeśli mp3 nie zostaną w jakiś sposób zalegalizowane to na scenie zostanie tylko Doda Elektroda.

Jaka jest po odejściu Tedego sytuacja wytwórni, w której wydałeś ostatni krążek?
Gural:
Trudno mi się wypowiadać na ten temat ponieważ nie jestem informowany na bieżąco. Jest generalnie jakieś zamieszanie, jakaś taka hajs-ruchawka. Wydaje mi się, że Tede był, jest i będzie kojarzony z marką Wielkie Joł więc jak on może od niej odejść? Wytwórnia się pewnie jakoś przekształci, a ja pilnuję własnych interesów. Zobaczę co będzie dalej.

Jeśli w przyszłości Hans zaproponuje Ci lukratywny kontrakt wydasz więc w UMC?
Gural:
Jeżeli przyjdzie do mnie ksiądz Klein i powie: siema Gural, mam dla Ciebie dużą bańkę bo chcemy żebyś wydał u nas maksi singiel. No to pewnie przybiję z nim piątkę i zapierdolę mu taki track, że wyjdzie stąd na kolanach i zostawi tutaj tą duża bańkę. Natomiast jeśli przyjdzie i powie, że ma dla mnie do zarobienia dużo siana jeśli nazwę się MC Czerwona Łapka i będę rymował o telefonii komórkowej to powiem wypierdalaj, nie ma takiej szansy. Miałem sytuację, że mogłem zarobić dobra kapustę ale musiałbym zrobić rzeczy wbrew sobie i tego nie zrobiłem. Życie jest sztuką wyboru ale przy wydawaniu płyty zawsze patrzysz kto zrobi ci lepszą promocję, dystrybucję i gdzie więcej zarobisz. Biznes jest biznes choć ludzie w Polsce jeszcze tego nie rozumieją. Nie ma co pierdolić farmazonów, że można rozwijać się muzycznie bez kasy bo jest to niemożliwe. Chcę robić dobrą muzykę i chcę mieć z tego dobre siano.

Jak doszło do nagrania z Kasią Klich?
Gural:
Spontanicznie. Gadałem sobie kiedyś z kolegą, że podoba mi się Kasia ponieważ fajnie napierdala. Ogólnie nie lubię muzyki większości polskich wokalistek bo łączy je wszystkie nuta smutku i melancholii życiowej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Może seks mają słaby albo mają inne problemy emocjonalne? Natomiast Kasia Klich ma powera i zawsze mi się to podobało. Nagle zadzwoniła do Jakuzy, mojego menadżera, mówiąc że chciałaby zrobić ze mną kawałek ponieważ uważa, że fajnie pizgam. Wyszła zupełnie naturalna kooperacja, za którą nie stoi żadna super rozkmina, że coś się lepiej sprzeda albo, że nasza wytwórnia zna się z jej wydawcą. Po prostu, pojechałem do nich do studia i nagrałem tłuste gówno. To wszystko.

Jeśli chodzi o teledyski to współpracujesz zawsze z ekipą Darka Szermanowicza. Z którego klipu jesteś najbardziej zadowolony?
Gural:
Bardzo dobrym teledyskiem było "Rzucam". Był to przełomowy klip jeśli chodzi o polski Hip-Hop. Zrealizowany był przy użyciu animacji komputerowej, pierwszy raz na tak dużą skalę. Było to nowatorskie przedsięwzięcie łączące siły dobrego reżysera, scenarzysty, rysownika i animatora komputerowego. Jestem szczególnie dumny z tego klipu, choć nie mam żadnego, który by mi się nie podobał. W tamtym czasie ten teledysk podobał się nawet za Oceanem. Inna kwestią jest fakt, że tego klipu nigdzie nie puszczali. W Polsce tak niestety jest, że jak zrobisz bardzo dobrą rzecz to nikt tego nie doceni. Z mojej perspektywy doceniane są rzeczy bardzo kiepskie. Autorzy animacji do "Rzucam" zrobili później klip WWO "Każdy ponad każdym" a Fil rysował również okładkę mojego ostatniego albumu. Zajebista jest też "Cisza". Bardzo lubię "PDG", gdzie nawija dziewięciu typa, jeden po drugim, bez refrenu. "Sępy" były dobre, w tym klipie porywamy polityków, związujemy i rapujemy im w twarz. Ale też nie puszczali. Wiesz, stacje muzyczne... Cały czas współpracuję z Darkiem i całą Trzynastką, ponieważ są moimi kolegami, z którymi rozumiemy się doskonale. Poza tym on ma korzenie punkowe gdyż grał we wrocławskiej kapeli HURT.

Ostatnio zrobił ciekawy klip nowej formacji Kazika - Buldog.
Gural:
Tak, Kazikowi też zresztą robił teledyski. Jest to więc człowiek, który świetnie rozumie nasze idee. Ludzie wywodzący się z kultury punk-rockowej potrafią się dogadać zazwyczaj z hip-hop'owcami.

Jak się czuje artysta, kiedy małolaty na forum o klipach dyskutują głównie o ciuchach, w które jest ubrany?
Gural:
Takie czasy. Zdaję sobie sprawę, że jestem powierzchnią reklamową. Natomiast jeśli chodzi o to jak się czuje, to generalnie chuj w to wbijam i czuje się świetnie.

Nie lubię określenia hiphopolo, ale anty Hip-Hop to świetna nazwa dla nurtu bardzo popularnego obecnie w polskich mediach.

Pamiętam jeden z pierwszych wywiadów z Tobą, kiedy odpowiadałeś na pytanie o ulubiony film gangsterski. Nadal w swoich porównaniach przywołujesz takie postacie jak Lucky Luciano czy John Dillinger. Jak dzisiaj odpowiedziałbyś na to pytanie?
Gural:
W tym temacie nic się nie zmieniło. Klasyką gatunku nadal jest "Ojciec chrzestny", "Dawno temu w Ameryce", "Człowiek z blizną", "Chłopcy z ferajny" oraz "Kasyno". Te filmy są również klasyką kina tak samo jak np. filmy Kurosawy. Postacie gangsterów będą zawsze w pewien sposób fascynować ponieważ są to ludzie, którzy potrafili sobie tak wypracować rzeczywistość wokół siebie tak, żeby im było dobrze. Możesz nie zgadzać się z tym co robili ale trudno odmówić im determinacji w dążeniu do celu. Właśnie wczoraj oglądałem znowu "Chłopców z ferajny" u Vitasa. Nadal lubię ten tytuł. Dobre kino zawsze będzie dobrym kinem, joł.

Na Twoim debiucie były cytaty m.in. z kultowych filmów Piwowskiego i Pasikowskiego. Jaki polski film wywarł ostatnio na Tobie pozytywne wrażenie?
Gural:
Przede wszystkim film Stuhra, gdzie zagrał cztery główne role, ale nie pamiętam tytułu.

"Historie miłosne".
Gural:
No właśnie, zajebisty film, wywarł na mnie duże wrażenie. Podobało mi się też "Ciało", całkiem fajny i sprawnie zrobiony film. "Symetria" i "Dług" też były spoko. Ostatnio natomiast widziałem bardzo dobry film lecz nie polski - "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" koreańskiego reżysera. Naprawdę jest to jeden z głębszych filmów jakie w życiu widziałem. Polecam tą filozoficzna przypowieść o karmie. Kino pozbawione niemal dialogów ale znakomicie zagrane.

Czy podczas pracy masz "Amsterdam w płucach"?
Gural:
Nie palę joint'ów już od prawie miesiąca ponieważ chciałem sobie udowodnić, że potrafię zrobić przerwę. Papierosy rzuciłem na dobre i alkoholu również nie piję. Teraz jestem akurat na etapie pewnego oczyszczania się z używek. Raz na jakiś czas tak robię. Dla zdrowotności. Mimo tego jestem nadal wielkim zwolennikiem zioła i zawsze będę je promował. Zakazywanie palenia joint'ów jest jakimś kompletnie idiotycznym pomysłem. Uważam, że gdyby te wszystkie kurwy, które nami rządzą raz w tygodniu zapalili jointa to od razu by mieli lepsze pomysły na rządzenie. Na tym polega problem, a zamykanie ludzi w więzieniu za trawę jest przejawem kretynizmu i sowietyzacji naszego życia.

Kora kiedyś powiedziała, że wszystkim politykom wrzuciłaby kwasa do herbaty żeby "otworzyły im się oczy".
Gural:
Z tym się nie zgodzę, ponieważ nigdy w życiu nie brałem LSD. Ten narkotyk został wymyślony przez wojsko po to, żeby ludziom szkodzić, a nie pomagać. Natomiast marihuana jest pozytywną rośliną, której oczywiście też nie można nadużywać, bo wszystko stosowane w nadmiarze szkodzi.

Nadal studiujesz dziennikarstwo czy już jesteś absolwentem?
Gural:
Studiowałem dziennikarstwo przez pięć żmudnych lat, ale nie zakończyłem procesu edukacji należnym tytułem. Mam wykształcenie prezydenckie (śmiech).

Jacy są Twoi ulubieni publicyści?
Gural:
Cenię Kapuścińskiego za np. "Lapidarium", Tomasza Lisa za trzeźwe spojrzenie na pewne rzeczy. Lubię Monikę Olejnik i Ziemkiewicza.

Często pojawiają się w Twoich tekstach regionalizmy typu: wuchta, kitrać, kiejdy, fyrtle, szczony itd. Czy myślałeś o tekście napisanym wyłącznie gwarą poznańską?
Gural:
Nie, dlatego że te akurat słowa używam na co dzień. Nie mówię jakoś mega po poznańsku. Tak jak mówię tak rapuję. Ostatnio przejrzałem "Słownik gwary miejskiej Poznania" ale taki język jest mi tak naprawdę obcy. Słyszę go w programach radiowych, mój dziadek też tak mówił częściowo, ale nie jest to język, którego używam. Z gwarą nie stykam się na tyle by móc się nią swobodnie posługiwać.

Który serwis bardziej rzetelnie promuje naszą lokalną scenę: strona Kady czy Poznanskirap?
Gural:
Nie śledzę tego dokładnie, więc nie będę się wypowiadał kto jest lepszy, a kto gorszy. Kadę znam, robi dobre podkłady oraz cały czas działa. Należą się jej propsy, pozdrawiam.

Na zakończenie pytanie od Lizy. Skąd się wzięła Twoja ksywa skoro pochodzisz z nizinnej Wlkp?
Gural:
Prosta sprawa, ksywka wzięła się zwyczajnie od mojego nazwiska. Jestem Piotr Górny i od dzieciaka mówią na mnie Gural.

Dzięki za wywiad.
Gural:
Dzięki. Pozdrawiam wszystkie otwarte na świat hip-hop'owe głowy. Ave 5 Element! Ave PDG! Mufloń albo giń!

Dowiedz się więcej o: donGURALesko.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-03-06
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.10 (10)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Andrzej Miko..., 39 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nigdy nie wystarczało mi słuchanie muzyki-Mikser
"Poglądy mam wciąż te same..." - wywiad z dAb'em
Kochamy tę muzykę i nie przestaniemy jej robić
Szkic o marihuanie w Hip-Hop'ie
Najważniejsze jest wyczucie rytmu - DJ HEN

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
"KaIeL"
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:10:34, 06-03-06
Czy ta my :D

anonim
Autor: kolargolllencjusz   Link do posta
18:14:10, 06-03-06
CO SIE DZIEJE Z KACZOREM????????????????????????

anonim
Autor: krs   Link do posta
18:19:07, 06-03-06
pozdro dla piotrka czekamy na dobre gowno dalej

Versus90
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:22:17, 06-03-06
dobry wywiad !

pozdrawiam

D'artist_3:16
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:25:19, 06-03-06
No no fajny wywiad
Nie wiedzialem ze Gural lubi Ziemkiewicza....

inspirationlane
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:31:30, 06-03-06
hehe... a u mnie ten winyl (Bob Marley & The Wailers) na biurku wlasnie lezy ;D

anonim
Autor: PIERWWWSZY!!!JGKGK   Link do posta
18:31:45, 06-03-06
DOBRYYYYYYYYYY!!!
RESSTEKPA GURALIO
POZDRO Z WWA EMAAAAAAAAAA!!!!!

anonim
Autor: Gural ma teksty   Link do posta
18:31:49, 06-03-06
Jeśli myślisz, że prędzej uleczysz swoich sąsiadów niż siebie to jesteś mentalnym talibem i możesz założyć Prawo i Sprawiedliwość.

anonim
Autor: plaga   Link do posta
18:33:57, 06-03-06
mądry typ. bania otwarta, błyszczy :) wieceej takich

pjooooona

anonim
Autor: ryszard_niemczyk   Link do posta
18:34:15, 06-03-06
Gural - the best raper on scene :D ALE CO Z KASTĄ?????????????????????

anonim
Autor: krilan   Link do posta
18:35:20, 06-03-06
2

Gdylu
Autor: Gdylu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:44:30, 06-03-06
Te z tym linkiem to chyba cos nie teges ;) albo to ja coś nie ten ...

Andrzej Mikołajewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:46:41, 06-03-06
pytanie brzmiało oczywiście tak: Na Twoim debiucie były cytaty m.in. z kultowych filmów Piwowskiego i Pasikowskiego. Jaki polski film wywarł ostatnio na Tobie pozytywne wrażenie?

Olcia`
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:52:52, 06-03-06
Zajebisty wywiad! :)
Gural jak zwykle w kozackiej formie. Pozdrawiam.

bacesco
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:54:18, 06-03-06
Dobry wywiad. Gural zajebiście dobrze kmini :)

piotrek_sgst
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:57:00, 06-03-06
\"Mufloń albo giń!\" <--- ???
 dobry wywiad
5

Loko Zen Bhr
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:15:41, 06-03-06
szacunek od zawsze i na zawsze

wszystko :)

anonim
Autor: ????   Link do posta
19:17:14, 06-03-06
Najlepszy wywiad tego autora i najlepszy jaki kiedykolwiek tu widziałem... propsy

Hack
Autor: Hack   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:18:16, 06-03-06
Hehe mam ten winyl Marleya który trzyma Gural :) DGE - jeden z najlepszych zawodników na scenie.

MasterOfCeremony
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:24:11, 06-03-06
Piona dla Gurala // prawie miesiąc bez jointów?? hmmmmmm ja takiej przerwy nawet nie miałem silna psycha!

Emas
Autor: Emas   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:38:09, 06-03-06
oczywiście 10 za wywiad jak zwykle kozak... pozdrawiam Andrzej!

FrEe
Autor: FrEe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:46:03, 06-03-06
KuRwa popieram tego Zioma , wypowiewdzi Gurala dają dużo do myślenie innym........PeaCe Gural

anonim
Autor: eloZIOMEKelo   Link do posta
19:50:51, 06-03-06
Gural wymiata w kosmos czekam na teledysk z sido i na next cd POZDRO

anonim
Autor: #osia   Link do posta
19:54:12, 06-03-06
Nie no Gural jest poprostu ZaaAaJeEEeBiStY;) wg mnie najlepszy polski raper;) wywiadzik tez bardzo zAAjEbIsTy hehe;) daje do myślenia;) pozdro dla Niego! niech sie tak chłopak 3ma dalej;P

anonim
Autor: EJ JOL PODOBNO   Link do posta
19:58:16, 06-03-06
KOZACKI ART!!! POLECAM
EMA

Kot Bury
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:07:52, 06-03-06
no, gość trzeźwo na to patrzy :)

BDZ Beatz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:09:01, 06-03-06
dobry wywiad hehe ale z DODĄ ELEKTRODĄ Przyjebał niezleee....

DonMateusz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:11:29, 06-03-06
Dobre przeczytałem gural dobra płyta trzymaj poziom

anonim
Autor: groch   Link do posta
20:18:39, 06-03-06
co to jest to BRAGA ? wie ktoś ?

REPREZENTANT-MJPJCREW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:22:07, 06-03-06
YYYYYYYOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Góralu Góralu Ty masz WYNIKI!!! ZIOMUS powinien dostac oskara za Ogól Góral zawsze ma racje a nawet jak nie ma to kleji zajebiste rymy POZDRO


                                             Ławki,bramy.bloki,krzyki,kroki................

anonim
Autor: Kwiatas   Link do posta
20:22:31, 06-03-06
hehe no u mnie ten wosk boba tez sie blyszczy na polce ;] zajebisty wywiad!

anonim
Autor: Poznan   Link do posta
20:25:41, 06-03-06
PIONA ZIOMEK

anonim
Autor: falconinae   Link do posta
20:33:01, 06-03-06
\"Nie chcę słuchać jak jakiś klient z osiedla takiego jak moje będzie mi pierdolił co mam robić żeby być szczęśliwym. To jest jebana łopatologia ale trafia do dzieciaków, które nie mają pojęcia o korzeniach tej kultury.\"
\"...jeśli przyjdzie i powie, że ma dla mnie do zarobienia dużo siana jeśli nazwę się MC Czerwona Łapka i będę rymował o telefonii komórkowej to powiem wypierdalaj, nie ma takiej szansy.\"


anonim
Autor: Yooo PDG   Link do posta
20:40:00, 06-03-06
Dobry wywiadzik :D Co jak co ale Gural wymiata !! Rób to co robisz człowieku !! Za to RESPEKT
POZDRO !!!!!!

Zicmu
Autor: Zicmu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:42:54, 06-03-06
Braga- bragadaccio- tzw styl przechwalczy ; ] Zajebisty wywiad. Piona. PeDeGie Jooooooooł !

anonim
Autor: PEDEGIE   Link do posta
20:47:39, 06-03-06
NO CHLOPAKU CHLOPAKU  GRUUUBY WYWIAD


PIA PIA TY ELEMENT

Scoop
Autor: Scoop   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:58:49, 06-03-06
\"Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna\" -prawda, prawda.

maxks
Autor: maxks   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:01:32, 06-03-06
mistrz

anonim
Autor: asdfghjkl   Link do posta
21:06:16, 06-03-06
\" W Polsce nie jest to jednak takie oczywiste.
Gural:
Tak i to jest straszne a wynika zapewne z międzyludzkiej zazdrości. Przykładowo ja rapuję i robię na tym jakieś siano, ale nie będę opowiadał, że jestem biedny tak jak większość społeczeństwa i wszystko wokół jest chujowe. Nie lubię określenia hiphopolo, ale anty Hip-Hop to świetna nazwa dla nurtu bardzo popularnego obecnie w polskich mediach. Nie ma on nic wspólnego z prawdziwym rapem. Oni wszyscy pierdolą jakieś głupoty. Skoro jest im tutaj tak źle to niech wyjadą w pizdu zagranicę albo pierdolną sobie w głowę. Nie chcę słuchać jak jakiś klient z osiedla takiego jak moje będzie mi pierdolił co mam robić żeby być szczęśliwym. To jest jebana łopatologia ale trafia do dzieciaków, które nie mają pojęcia o korzeniach tej kultury.\"
dla wszystkich hajterow!! Macie waszych kurwa ULICZNYCH RAPEROW w pizdu!
TO ONI SA ANTY HIP-HOP!
TYLE!
Pozdro PiOtrek

anonim
Autor: OtYmMóWiE   Link do posta
21:14:39, 06-03-06
jest poprostu najlepszy bo nie boi sie mówic o tym co ma w glowie, nie ukrywa tego ze robi na tym kapuste i 50% to biznes a a drugie 50% to miłośc.
pokój

I'mLookin'4aRudebwoy :D
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:30:52, 06-03-06
wow wyjebany wywiad :D
ja chcę Gurala w moim mieście.. wraau

mab3
Autor: mab3   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:34:26, 06-03-06
no, no - az sie zdziwilem, ze Gural ma takie pojecie o kinematografii. Propsy dla niego zarowno za rapy jak i za wiedze

anonim
Autor: codZIeN\'   Link do posta
21:49:08, 06-03-06
dobre gowno, tyle!

anonim
Autor: do asdfghjkl   Link do posta
21:52:58, 06-03-06
PIONIE,mowisz ze Gural jest anty hip-hop ? i mowisz ze przykladowo Wilku,Bilon, jest anty hip-hop??to sa wlasnie prawdziwi raperzy.wiadac ze kurwisko i szmacisko z Ciebie... kurwo zaklamana

QUAQ
Autor: QUAQ   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:02:11, 06-03-06
Gural to kurwa po prostu rzeźnik ! Mistrzowski flow i porwównania :D...no i z tego wywiadu to podoba mi się fragment

\"Uważam, że gdyby te wszystkie kurwy, które nami rządzą raz w tygodniu zapalili jointa to od razu by mieli lepsze pomysły na rządzenie.\" :D

Pozdrawiam

REPREZENTANT-MJPJCREW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:03:33, 06-03-06
do asdfghjkl- masz racje co ten typek sobie mysli ze Góral be Moze jeszcze Tede jest anty Zip jest anty hi-hop       A AZCECI sa COOL :D  no i gdyby nie liber i mezo to by nie bylo Hip-Hopu ??????????/

anonim
Autor: emma   Link do posta
22:04:27, 06-03-06
Gural gada po guralsku - czyli po swojemu, wyszedl chopak na ludzi ;) tylko zeby sie nie zgubil w Babilonie bo w morde strata bylaby nie mala......a ogołem wywiad zajebisty, w koncu bylo co poczytac i mozna sie dowiedziec.....beton, krew i kości !

anonim
Autor: silesia cite city kurwa   Link do posta
22:12:03, 06-03-06
dla mnie jak nie palisz jointów to jestes frajer a nie hip hopowiec bo  kurwa kazdy szanujacy sie skurwiel i blokers pali   nie koniecznie fajki ale kurwa jointy??? co ty kurwa bez jointow jestes spoleczniakiem i sprzedajna kurwa. kurwa liczymy na ciebie kurwa gural


anonim
Autor: wuchta   Link do posta
22:18:28, 06-03-06
w końcu ktoż z ukształtowanymi i wyrażnymi poglądami, a nie jak większość piździ-raperów z grodu kraka z powietrzem między uszamiTak trzymaj Gzość polskich h

PeWuO<KaRaTe_St.>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:19:02, 06-03-06
Dobry wywiad, dobre rozkminy! Propsy !

anonim
Autor: wuchta - poprawka   Link do posta
22:20:10, 06-03-06
w końcu ktoś z ukształtowanymi i wyraźnymi poglądami, a nie jak większość piździ-raperów z grodu kraka z powietrzem między uszami

Tak trzymaj G

desone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:11:37, 06-03-06
dobry w huii wywiad ;) pozdro Gural! madrze mowi! Elo

BTL
Autor: BTL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:26:35, 06-03-06
Dobre gówno !!

SzopikS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:54:20, 06-03-06
git wywiad!: )

anonim
Autor: olaboga   Link do posta
23:59:06, 06-03-06
propsy dla Gurala, propsy dla autora wywiadu

anonim
Autor: fucked-up-nigg@   Link do posta
00:00:01, 07-03-06
pozdro od punków z bialegostoku

mewone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:11:06, 07-03-06
Pozdro z Twojego miasta i Twojej dzielnicy GRU yo. Najlepsze gówno jakie może być.

anonim
Autor: ta   Link do posta
00:26:51, 07-03-06
\"Chcę robić dobrą muzykę i chcę mieć z tego dobre siano.\"

o tuż to ;]

anonim
Autor: f.p   Link do posta
00:40:40, 07-03-06
no i kurwa japa frajery

anonim
Autor: opp   Link do posta
02:53:54, 07-03-06
YO Gural wielkie pozdro z Chi-town!!! Czekamy w Hilltop Studios!!! Wbijaj bedzie grubo jak ostatnim razem!!!

anonim
Autor: Tarnow   Link do posta
04:41:09, 07-03-06
 Ja osobiscie nie przepadam za jego muzyka,poprostu nie czaje tego kolesia,wywiadu tez nie czytalem calego tylko wybrane fragmenty,podsumowujac szanuje go za to co robi ale styl mi nie podchodzi,ZIPY rzadza....Pozdro z Tarnowa

anonim
Autor: maja usa   Link do posta
05:18:50, 07-03-06
trzym tak ryma i jedz po skurwysynach   ! pozdro od grunwaldu z zambrowa

kafar_plHH_InThaCanada
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
05:37:27, 07-03-06
No wreszcie ktos zadal dobre pytania.. i na temat.. a Gural nie wpiala glupich odpowiedzi :) BIG UP ps. Gdzie GTW ??Gdzie PDG?? GDZIE KASSTA ?? Gural nagralbys jakis dobry Shit z Walle\'m bo normalnie jakis dobry banger by sie przydal ... GRUUUUUUUUUSSSss... ps. o i Scoop sie odezwal.. kurde stary dawaj jakiegos ze swoich tlusciochow Guralowi niech jakiegos kozaka z Walle\'m nagra :)

Lukasz-pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:41:53, 07-03-06
No to kurwy ktorzy maja problem z tym co powiedzialem, DonGuralesko jest naprzyklad prawdziwy Hip Hop! a nie tam jakies kurwa Kanal Audytywny albo nie wiem jakie tam jeszcze alternatywy!! Prosto i Wielkie Jol rulez!! elo

anonim
Autor: co to kurwa ma być   Link do posta
07:39:36, 07-03-06
Autor: silesia cite city kurwa
Dodany: 2006-03-06 22:12:03 Host: ---.artvox.plAutor: silesia cite city kurwa
dla mnie jak nie palisz jointów to jestes frajer a nie hip hopowiec bo  kurwa kazdy szanujacy sie skurwiel i blokers pali   nie koniecznie fajki ale kurwa jointy??? co ty kurwa bez jointow jestes spoleczniakiem i sprzedajna kurwa. kurwa liczymy na ciebie kurwa gural

ta wypowiedz świadczy o pozimie inteligencji wśród uczestników forum.....przykre ale prawdziwe

LYGRYS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:39:25, 07-03-06
GURAL SCHÓDŁ CZY MI SIE TYLKO WYDAJE ?

anonim
Autor: Ktos33   Link do posta
10:08:32, 07-03-06
\"... Z tym się nie zgodzę, ponieważ nigdy w życiu nie brałem LSD. Ten narkotyk został wymyślony przez wojsko po to, żeby ludziom szkodzić, a nie pomagać ....\"
 
Japierdole przez jakie wojsko? Co to za bzdura? Z calym szacunkiem dla Gurala ale to jest pierdolony farmazon

anonim
Autor: do Lygrys   Link do posta
11:09:26, 07-03-06
jakbys nie pij alkoholu, rzucil szlugi i jonty i robil 10 pompek i brzuchow dziennie to tez bys schudl, widocznie gural zobaczyl, ze mial brzuch i postanowil cos z tym zrobic :)

anonim
Autor: bb   Link do posta
11:15:41, 07-03-06
no gural to lamus zadaje sie z frajerami trojwymiarowymi lsd wykorzystywalo wojsko zeby wyjawiali tajemnice i zeby im chyba laski trzaskali

anonim
Autor: wz   Link do posta
11:16:51, 07-03-06
Do ktos 33 dla wojny w wietnamie powsatało LSD tam przynaimniej były robione pierwsze proby na żołnierzach , na planet był nawet kiedys dokument na ten temat i pokazywali orginalne filmy z tego okresu jaka jazde mieli zolnierze i co sie z nimi działo. A co do maryski jaka teraz jest na rynku to tez raczej nie jest ta co palil bob bo tam gdzie on mieszkał takie rosliny sa naturalne , a nie modyfikowane ziarna i w szklarniach gdzie cały proces kontroluje komputer. Trzeba pamietac o tym ze narkotyki cały czas ewoluja. Pozdro

anonim
Autor: bb   Link do posta
11:22:21, 07-03-06
silesja city kurwa!!!!!!!!!!!!!!!!!! jestes miastowa kurwa sam jestes frajer bo sluchasz gurala ktory sie zadaje z frajerami ty pierdolony nierobie jak ktos pracuje kurwo niemyta kradnie i niejara blantow to wedlu ciebie jest niczym  ty cpunie zajebany wez sie doroboty twoj tekst swiadczy o twoim poziomie chlopczyk prawiczek ktoremu wszystko mamusia kupuje pewnie za pieniadze ktore ci daje kupujesz matex cwelu jaki kurwa łeb sam pewnie zjarasz blanta półzpół i zygasz starej po hacie kurewko jebany narkus i nierob ja ide po jaranie wlasnie kurwo tobie daja majeranek pewnie smieciu

LYGRYS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:29:48, 07-03-06
do Lygrys - 

1.) nie pije , nie pale , nie ćpam (biore tylko Chloroprothixen) , nie robie 10 popek i brzuszków dziennie bo mi sie niechce

2.) to nie był diss na gurala tylko stwierdzenie faktu . dobrze że schudł wygląda lepiej

anonim
Autor: asd lsd   Link do posta
11:48:47, 07-03-06
Do wz: US army to na swoich troops przetestowala chyba wszystkie istniejace narkotyki. A pierwsze proby z LSD na ludziach przeprowadzal wynalazca tegoz, Albert Hofmann,  na wlasnej osobie. wygoogluj sobie.

anonim
Autor: kwar   Link do posta
11:55:41, 07-03-06
LSD wcale nie zostało wymyślone przez wojsko. Szanuje Gurala, ale niech się odpierdoli od kwasów :D

anonim
Autor: bb   Link do posta
12:22:23, 07-03-06
asd lsd dokladnie widac ze masz pojecie w temacie czytalem co ten hoffman pisal jakie mial kogo to on pierwszy rozkminil o co chodzi w tej bani jak wyjsc z bad tripa szacunek dla kola bo to on to wymyslil i pokazal ze to moze byc megastycznie niedo opisania przyjemne

anonim
Autor: RCZ   Link do posta
12:30:48, 07-03-06
POZDRO DLA WSZYSTKICH HIP HOP-HARDCORE-RASTA-PUNX Z RAWICZA:] RESPEKT GURAL!!PODOBA MI SIE KOLEŚ, ROBI DOBRY RAP,MA ZDROWE PODEJŚCIE DO ŻYCIA I MĄDRZE GADA CO JEST NIESTETY RZADKOŚCIĄ NA POLSKIEJ SCENIE H-H.FRIENDSHIP-LOYALTY-COMMITMENT!

JKP
Autor: JKP   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:36:49, 07-03-06
Tak dla waszej informacji amfetamina też została wymyślona przez wojsko USA (dawali ją na przykład pilotom)


p.s. 10 za wywiad !

anonim
Autor: BB   Link do posta
13:10:39, 07-03-06
NASTEPNY LAMUS AMFA BYLA O WIELE DUZO WCZESNIEJ SLIMOKU HAHAHHA

MC Zbysław
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:33:42, 07-03-06
nie3zle wqam pojechał

zero_litości
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:05:03, 07-03-06
Gural: na początku był dobry - bo orginalny, teraz się przejadł, nie pracuje nad sobą, nad tekxtami i nad zmianą flow. Co z tego ze dobre jak nudne? Ilu z was ma ulubioną piosenkę, którą wymienia jako \'ulubioną\' a slucha jej rzadziej niż kolend? Tak własnie jest z Guralem. To taki Ostry w klimacie braggadocio, czesto to co mowi po prostu nie ma sensu. I to jego słynne \'jak, podobnie do\'... To nie są metafory, to są porównania a porówanania i metafory mają się do siebie jak szlugi mocne i szlugi marlboro. Abstrachuąc od monotonnego rapu... Gural wygląda jak dziecko z niedorozwojem umysłowym. Na pierwszym zdjęciu przeszedł samego siebie. Pozdro. Trzymaj fason i zarabiaj kase!

DJ_haL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:16:03, 07-03-06
nie wydaje mi sie zeby ten caly goral wiele wiedzial o korzeniach rapu...moj wniosek z jego wypowiedzi :P i nie chodzi mi tu o hiphopolo czy anty hip hop;) bo tego tez nie lubie, ale cos mu sie chyba pomyrdalo :D

anonim
Autor: operator_karuzeli   Link do posta
15:41:57, 07-03-06
żeś sie ziomus ładnie zbłaznił tą wypowiedzią..taka rada na przyszłosc nie wyciągaj wniosków z tego co czytasz :)

anonim
Autor: eRTeJot   Link do posta
15:46:39, 07-03-06
Do Zero_litosci- Skoro oceniasz gurala po wygladzie, to Ci gratuluje.... Piszesz tez ze Ostry jest monotonny, wobec tego kogo ty sluchasz?? Bo zarowno Gural jak i Oster sa hiphopowcami, ktorych bardzo szanuje i lubie!

anonim
Autor: ccfcxxccx   Link do posta
15:59:16, 07-03-06
OSTR Sokół Pono Łona Fokus Gural Pezet i dłuuugo nic

Lukasz-pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:00:53, 07-03-06
Kasia Klich feat. DonGuralesko ktos to juz sluchal??? Ja nie, a bym chcial wiedziec czy dobre?!?!?!?

anonim
Autor: takie szalone rnb..........   Link do posta
16:06:25, 07-03-06
ja sluhalem dobry nawet track  z ta kasia ....kielich ale ze ona podrabia lekko beyonce uhh...

anonim
Autor: 5yjmyrik,5   Link do posta
16:23:17, 07-03-06
JAK ZWYKLE......MA DOBRĄ TECHNIKE, POTENCJAŁ I WARUNKI ALE PIERDOLI GŁUPOTY...JEST POPROSTU PRZYPAŁOWY CZASAMI.......AHA ......GDZIE PODZIAŁ POŃCZOCHE I ŁAŃCUCH ALANIGAS ?......PIERDOLONY BIEDAK

zero_litości
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:31:45, 07-03-06
Nie oceniłem jego rapu po wyglądzie, ani jego po wyglądzie, po prostu oceniłem wygląd. Nie mogę? Tede wygląda jak skoksowany prosiak, Gural jak niedorozwój - poważnie jakby miał jakąś wade genetyczną a np Ostry wygląda jak oczust/cwaniak z brzeskiej. I co? Tylko wygląd zewnętrzny. Nie ma w tym mowy o rapie. Co do rapu - nie przepadam za polskim rapem, aczkolwiek szanuje i zdarza mi się sluchać płyt naszych wykonawców. Tede, Mes, Gural, Pezet, Ostry. Do wyboru do koloru, z tym, że widze też ich wady i bez litości i pierdolenia bede je wytykać. Tak jak mowie - Ostry jest monotonny, a Gural to jego braggowy odpowiednik.Ale nic to radio maryja uratuje polski hiphop. Pozdrawiam.

zero_litości
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:39:25, 07-03-06
ERTEJOT - jeszcze jedno... mi zarzucasz pisanie o wyglądzie? przypadkiem wpadłem na Twoj wpis pod wywiadem i linkiem do nagrywki LILU:

Temat: Ulepszajmy siebie, a nie świat - wywiad z LiluAutor: eRTeJot
Dodany: 2006-02-28 17:19:23 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.plApetyczna dziewczyna! 
tyle masz do powiedzienia a mnie chcesz cos zarzucic? Pozdrawiam.

QUAQ
Autor: QUAQ   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:04:32, 07-03-06
zero_litości czekamy na twoją fote przystojniaku

anonim
Autor: zielony_wz   Link do posta
17:34:11, 07-03-06
gural w porządku jest :P

anonim
Autor: lukasSSS   Link do posta
17:43:23, 07-03-06
ma ktos ten track z kasia klich chtnie bym sobie sprawdzil co on tam nawinal

zero_litości
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:45:11, 07-03-06
QUAD moich fotek jest od groma na hh.pl nie narzekaja. pozdro

Psychik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:59:32, 07-03-06
kolargolllencjusz


kaczor nadejdzie na zajebistych bitach warto poczekac

anonim
Autor: lukasSSS   Link do posta
18:02:12, 07-03-06
a skad ty to mozesz wiedziec?

anonim
Autor: MaŁy-PoznaŃ   Link do posta
19:09:45, 07-03-06
Tylko czekam na nowe płyty! Zajebista ekipa począwszy od Killazów (NOKAUT) przez Betonowe Lasy i Drewnianej Małpy Rock! Zajebiste albumy!
! POZDRO !

anonim
Autor: GRUBASSSSSSSSSSSSS   Link do posta
19:12:44, 07-03-06
DONGURALESKOOOOOO-NAJLEPSZE GOWNO W POLSCE!!!!!!!!!!!! PRAWDZIWY KLASYCZNY TECHNICZNY RAP NA NAJWYZSZYM POZIOMIE!!! KASTA SKLAD SYNU!!!!!!!!!POZDRO DLA PRAWDZIWYCH!!!JOŁŁŁŁŁŁ

Heretyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:21:40, 07-03-06
Właśnie za to cenię Gurala,za mądre wypowiedzi i za flow,którego może mu pozazdrościć każdy cwaniak w Polsce.Czekam z niecierpliwością na nową płytę Killazów.Pozdrawiam

anonim
Autor: czarny stolec   Link do posta
19:22:44, 07-03-06
dobry wywiad w huj

anonim
Autor: no offence bitch   Link do posta
20:09:37, 07-03-06
Jeśli to są mądre wypowiedzi Heteryku to musisz mieć 17 lat:) Czemu dla nastolatków wszstko co ma buntowniczy wydźwięk, mówi o trawie albo wyklina politykow w internetowym wywiadzie jest mądre?
\"Uważam, że gdyby te wszystkie kurwy, które nami rządzą raz w tygodniu zapalili jointa to od razu by mieli lepsze pomysły na rządzenie.\"

Bez komentarza

anonim
Autor: no offence bitch   Link do posta
20:10:37, 07-03-06
aaa no i chyba kurwy \'mialy\' a nie mieli. elo

anonim
Autor: MC_Wiku   Link do posta
20:47:49, 07-03-06
Lepszy taki bunt niż Wilku \"HWDP Emaaaaa emaaaaaaa ziooooooom JWP huj w dupe\"... Ale rzeczywiscie ludzie moglibiscie od czasu do czasu sami pomyslec, a nie bez sensownie jarac sie cudzymi wypowiedziami niekoniecznie na najwyzszym poziomie intelektualnym. Z całym szacunkiem dla Gurala bo jest na serio dobry, swietna technika i zajebisty styl.

anonim
Autor: LySyziom   Link do posta
20:54:59, 07-03-06
Heretyk... zgadzam sie w 100 %. Mądre wypowiedzi i wykurwiste flow. Gural szacun!!!

Psychik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:16:23, 07-03-06
uwiez mi duzo rzeczy wiem na ten temat

anonim
Autor: OSHI   Link do posta
21:16:35, 07-03-06
LSD nie zostało wymyślone przez wojsko pajacu... poczytaj troche albo najlepiej sam spróbuj to się przekonasz że nie szkodzi tak samo ja marihuana.

Psychik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:21:24, 07-03-06
uwiez mi duzo rzeczy wiem na ten temat a tak wogole to guralowi chodzi o prawde i prawdziwy przekaz do społecznosci jest dobry zabija rymem w ktorym jest ukryta prawda to jest w nim dobrego nie czaicie tego bo wy patrzycie na flow a jakby was ktos zapytał sie o co chodzi w tych tekstach to uuu pustka w głowie

anonim
Autor: extreme   Link do posta
22:16:29, 07-03-06
nie lubię za bardzo kasi klich, ma texty jak dziecko. Kukulska lepiej wymiatała za czasów \"mój dziadek dał mi psa\" piosenki kasi klich o witaminkach to totalna porażka. A warstwę muzyczną i takzajął się Yaro więc ona od siebie dała tylko dobry głos i marne texty. Może ktoś jej powinien pisać. Dla mnie to druga kukulska, ale jeżeli chodzi o spiew jest kozacko. Gdzie można dostać tę nutę z guralem i nią? bo ja nie słyszałem.

anonim
Autor: marcinek69   Link do posta
23:02:23, 07-03-06
Wy tam gowno wiecie. Pozdro Piotrek moze wpadne to razem zapalimy.

anonim
Autor: joozef   Link do posta
23:02:24, 07-03-06
Dla mnie ważną rzeczą jest to, żeby zmieniać swój umysł, a nie umysły ludzi dookoła. Jeśli myślisz, że prędzej uleczysz swoich sąsiadów niż siebie to jesteś mentalnym talibem i możesz założyć Prawo i Sprawiedliwość.kurwa bardzo dobrze powiedziane...

anonim
Autor: Veteran   Link do posta
23:31:02, 07-03-06
Gural jest qrwa najlepszy!!!Tak jak Sokół,Liroy,BRX i jeszcze pary innych.Pozdro dla raperów,którzy posiadają mózgi i sensownie gadają.


anonim
Autor: Veteran   Link do posta
23:31:04, 07-03-06
Gural jest qrwa najlepszy!!!Tak jak Sokół,Liroy,BRX i jeszcze pary innych.Pozdro dla raperów,którzy posiadają mózgi i sensownie gadają.


nowosc_tutaj
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:48:35, 08-03-06
\"Uważam, że gdyby te wszystkie kurwy, które nami rządzą raz w tygodniu zapalili jointa to od razu by mieli lepsze pomysły na rządzenie.\"

a wy mowicie, ze hg to bez mozgi

anonim
Autor: P   Link do posta
11:48:39, 08-03-06
że gural wymiata każdy wie....ma dobrze we łbie pozatym:) ale autor wywiadu mnie bardzo miło zaskoczył....dobra robota!!! pozdrowienia z łodzi!!

anonim
Autor: vdr   Link do posta
15:06:02, 08-03-06
Naprawde zajebisty wywiad, trzeba przyznac! Nie przepadam za polskim rapem, ale Gural jest zawodnikiem ktorego bardzo cenie wlasnie miedzy innymi za podejscie do rzeczywistosci. Nie zgrywa Gangsta, nie udaje malpiszona i nie probuje zaskoczyc jakimis wyuzdanymi tekscikami nie pasujacymi do niego. ROC!

Heretyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:47:39, 08-03-06
no offence bitch

To jest kontruktywna krytyka wobec rządu,nie mówi,że wszyscy politycy to kurwy i chuj im na grób.A zacytowane przez Ciebie zdanie to się nazywa IRONIA debilu,chodzi mu o to,żeby rządzący byli bardziej wyluzowani i spojrzeli na świat z innej perspektywy.Jeśli dla Ciebie Gural wypowiadał się jak debil w powyższym wywiadzie,to ciekaw jestem jak ty sam odpowiedział byś na pytania tam zawarte.

anonim
Autor: eRTeJot   Link do posta
20:43:48, 08-03-06
Do ZERO_LITOSCI: szczerze mowiac, to nie obchodzi mnie jak ktory raper wyglada, Borixon wyglada moze wygladac jak bandyta, Pezet jak debil, a nie wiem np. Wilku jak cpun. Ja tam w facetach nie gustuje i nie obchodzi mnie jak obojetnie ktory (niekoniecznie raper) wyglada. Co innego kiedy widze kobiete... To co napisalem o Lilu to mialo byc traktowane z przymruzeniem oka(fakt, ze jest ladna, ale przeciez nie o to chodzi)i myslalem, ze  wszyscy tak to zrozumieli(chyba zle myslalem). A wracajac do hip-hopu to kazdy lubi cos innego, dla Ciebie Gural jest monotonny, a ja go lubie. Ale jak juz pisalem kazdy ma swoje wlasne zdanie i ma do niego prawo(Polska wolny kraj, ale to sie moze przy Kaczorach zmienic;-))

Ale zgadzamy sie w tym ze ojciec dyrektor uratuje polski hh.
No i szacunek dla Ciebie, ze nie napisales ze jestem\"kurwa pojebany i huj mi w dupe i nie jestem ziomek itp\", a mozna z Toba prowadzic dyskusje.POZDRO


Lukasz-pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:07:21, 08-03-06
YO DonGuralEsko- Flow Show zajebista piosenka na Albumie Projekt Wlasny Styl! POZDRO GURAL DALEJ TAK! elo! te rymy ida!!

AluMin G
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:16:37, 08-03-06
Wywiad Ten Czytałem 2 Dni Codziennie na wieczur ale się opłacało. pozdro dzięki i właśnie tak dalej by się  nigdy nie nudziło !

halas
Autor: halas   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:45:11, 08-03-06
to jest 5-iaty element flow ewenement i za to gurala cenie:D...tak jest prawdziwy dla gry i zawsze tak zostanie:)

anonim
Autor: lukasSSS   Link do posta
08:27:43, 09-03-06
macie ten track z kasia klich?

Kordi
Autor: Kordi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:43:49, 09-03-06
zajebisty wywiad zajebistego zioma pozdro Gural

anonim
Autor: esemen   Link do posta
09:16:43, 09-03-06
dajcie juz spokoj z tym wchodzeniem w pupke

anonim
Autor: Baracuda   Link do posta
16:28:16, 09-03-06
Gural to mistrz nad mistrzami a jego dwie plyty jak i wszyskie nr gdzie sie udzieli goscine sa mistrzami a przynajmniej jego zwrotki...Szczrgulnie jak slyszalem jego pierwsza plyte znaczy  Killaz Group(1998 dla nie wtajemniczonych)to nie pomysilal bym ze bede suchal lecz troche czasu i... improve skills man...elo

Najlepszy member naszej sceny...

piatka

anonim
Autor: ebzal   Link do posta
16:34:39, 09-03-06
Z tym się nie zgodzę, ponieważ nigdy w życiu nie brałem LSD. Ten narkotyk został wymyślony przez wojsko po to, żeby ludziom szkodzić, a nie pomagać.


pojebało go czy co? wojsko wymyslilo kwasa, zeby szkodzic ludziom? poza tym big up, dobry wywiad i dobry raper - ale z tym lsd to mnie rozjebał, pozdro!

anonim
Autor: BIAŁOSTOCZANIN   Link do posta
20:21:02, 09-03-06
...Wiedziałem,kurwa wiedziałem Guralu, że masz dużo wspólnego z Buddyzmem. Słychać to w tekstach. ...\"bądx dobrym człowiekiem a zło samo zniknie\"....Pozdrawiam...Ogólnie patrząc na powyższe komentarze...kuuurwa dział narkodebili...hehe...widzisz Guralu?...sPOłeczeństwo Tumanów, gnojków niskiego Pokroju...Strzała...


anonim
Autor: waldemar kasta   Link do posta
00:02:58, 10-03-06
..taa

anonim
Autor: SHADOW ( BREYN DEMYCH )   Link do posta
12:35:10, 11-03-06
WY TO KURWA JESTEŚCIE DOBRZY TEJJJJJJ TAK WSZYSCY GURALA KOCHACIE A ILU Z WAS KUPIŁO JEGO ORYGINALNĄ PŁYTĘ ZAMIAST JĄ PRZEGRAC OD KUMPLA LUB ŚCIĄGNĄĆ Z NETA ??????? NO ILU ???? TAK GO SZANUJECIE???? TO KUPCIE BO KURRRRWA JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO ZOSTANIE TYLKO TANIE GÓWNO EJ BEZ KITU JAK ON MA NAGRYWAC JAK NIE KUPUJECIE JEGO PŁYT ??? ZA CO ?? SKĄD ??  ZAPIEPRZAĆ DO SKLEPU PO PŁYTKĘ ZAMIAST SIĘ WYMĄDRZAĆ JA UWIELBIAM JEGO MUZĘ BO JEST CZADOWYM RAPEREM PROSTE I W SUMIE NAWET JAKBY BYŁ SYNEM LEPPERA TO BYM KUPOWAŁ JEGO PŁYTY BO SA REWELKA I KUPUJĘ TE PŁYTY PRZY OKAZJI POZDRO DLA LARWY  SOBIESKIEGO PIĄ PIĄ TKOWO RŻADZI :)  A TERAZ WYPAD Z FORUM I DO SKLEPÓW POZDROOOOOOOO DGE YOOOO

anonim
Autor: 2fast4you   Link do posta
13:21:54, 11-03-06
Skończcie juz z tym lsd i co wy pedałami jestescie ze patrzycie czy zrzucił kg czy nie, wbijam w to jak wyglada i to co wie na temat lsd, nie wazne czy miał racje czy nie ! chodzi o muzyke a nie image czy jak sie ubiera..zresztą sam to powiedział w wywiadzie... jak byście sie skupili na przekazie a nie na zasranych wzmiankach o kwasach czy innym gownie to moze ktoś by to zauważył. tyle

anonim
Autor: :)))   Link do posta
13:56:06, 11-03-06
Hihihi:))

Kali Biały Murzyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:46:32, 11-03-06
Gural gruby biały człowiek oi ! Pewnie on musieć jeść zbyt dużo bananów i mięsa oi ! Czemu on udawać że mówić  mondrze jak śpiewać gupio oi !?

anonim
Autor: oozar   Link do posta
22:38:51, 11-03-06
pierdolcie sie lamusy!! gural wymiata!!

anonim
Autor: oozar   Link do posta
22:44:32, 11-03-06
bez kitu dla gurala resp!!

oozar
Autor: oozar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:07:05, 11-03-06
a jak szukacie fajnych cialek zamiast dobrych rymów to do 50 centa!!

anonim
Autor: Doogi   Link do posta
12:34:58, 12-03-06
PDG na flankach...
Gural rozpierdala w tym wywiadzie ;]

anonim
Autor: buuuu   Link do posta
14:24:43, 12-03-06
gural jest wyjabany w kosmosss...
wiesz co się stało?? PDG przyjebało!!!

anonim
Autor: tytyryty   Link do posta
14:26:59, 12-03-06
masz jakieś ale?? to wez sie wpisz do ksiązki \"skargi zażaleń\"   yołłłłł :D

anonim
Autor: J&J&H   Link do posta
16:17:34, 12-03-06
Poziom wypowiedzi na tym forum świadczy o nikłej inteligencji wynikającej z niedojebania wiekowego:-)

anonim
Autor: prN_   Link do posta
18:57:43, 12-03-06
Gural... ReSpEcT... wywiad przeczytany jednym tchem.

anonim
Autor: Zaiks - HR   Link do posta
02:08:49, 23-03-06
Kurwa Tłuste Gówno, Tłusty wywiad.. Pozdro Gural ZaikS - HR

anonim
Autor: LaCZeK !   Link do posta
23:24:58, 18-04-06
:) Tłuste tłuste PDG y00 ! :D

anonim
Autor: x-cut   Link do posta
23:53:26, 23-04-06
doceniam redaktora, nie poplynal tym razem :).pozdro
lsd wymyslil albert hoffman.
pozdro gural, wielki szacun.

anonim
Autor: dUch - pozdro dla PGD   Link do posta
11:50:26, 25-04-06
NIOP WYWIAD DOBRY TERAZ CZEKAM TYLKO NA KACZORA I GURALA CZYLI NA NOWY KILLAZ GRUP I MAM NADZIEJĘ ŻE PŁYTKA BĘDZIE ZAJEBISTA JAK \"PRAWDZIWOŚĆ DLA GRY\" I \"NOKAUT\" A I MAM PYTANIE CZY KTOŚ COŚ WIE O NOWYCH PŁYTAKCH Z POD SZYLDU PDG?? SŁYSZAŁEM ŻE BYBA NAGRAŁ NIELEGAL \"PROWIZORKA\" ALE JESZCZE NIE MAM, ORAZ ŻE WYCHODZI RR BRYGADA, I ŻE QLOP NAGRYWA COŚ Z SZELEREM ALE NIE WIEM CZY TO PRAWDA JAK KTOŚ SIĘ LEPIEJ ORIENTUJE ALBO MA JAKIEŚ DOKŁADNIEJSZE DANE TO PROSZE O INFO I Z GÓRY DZIĘKUJĘ A I JESZCZE JEDNO GDZIEŚ WYCZYTAŁEM ŻE GURAL MIAŁ NAGRAĆ KAWAŁEK Z OWALEM? NIE WIEM CZY POWSTAŁO COŚ Z TEGO POMYSŁU ALE JEŚLI TAK TO MOŻE BYĆ CIEKAWE. TO BY BYŁ SYMBOLICZNY KONIEC \"MIASTA POD NAPIĘCIEM\" POZDRO DLA POZNANIA

radaz
Autor: radaz   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:06:06, 27-04-06
Czytajac te wszystkie komentarze mam mieszane uczucia. Niby Guralowi nie zalezy zeby trafiac przekazem do umyslowych inwalidow, tylko doroslych w sensie intelektualnym pacjentow a te wszystkie wypowiedzi sa wręcz żenujące. Po co poraz 20-ty piszecie \'pozdro Gural ! PDG Yo ! Tłuste gówno !\' i inne takie pierdoły ?! Moze w waszych oczach wygląda to naprawde groobo i w ogole trendy ale kurwa ! opanujcie sie.. Przeciez wszyscy wiemy ze Gural i jego Ziomy z PDG maja specyficzny styl, ale do chuja - to jest ich styl, w waszych ustach brzmi to niedorzecznie...
Szanuje Gurala ponad wszystkich raperów polskich ale nie wylacznie za muzyke lecz wlasnie te przesiąknięte filozofią wywiady. Niby kazdy widzi co jest złe w tym kraju lecz nie kazdy powie ci to w tak dosadny i jednoczesnie prawdziwy sposob. Gural, mam do Ciebie za to ogromny szacunek
A teraz pare slow odnosnie wywiadu : Gratuluje Autorowi - Andrzejowi Mikołajewskiemu, szczegolnie za nietypowe acz nadprzecietnie ciekawe pytania. Juz dawno nie widzialem by ktos tak porzadnie sie przylozyl do pracy. Najbardziej chodzi mi o te drobne aspekty nawiazujace do tekstów czy \'gloszonej\' filozofii.Dobra robota. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy choc w najmniejszym stopniu zrozumieli moja wypowiedz.
Tymczasem

anonim
Autor: Tarcza!   Link do posta
11:11:28, 04-05-06
Dobra wypowiedź radaz! Ten wywiad mnie rozwalił hehe musze go przeczytać jeszcze raz ale po blancie:) elooo

anonim
Autor: Tarcza   Link do posta
11:16:40, 04-05-06
Aha Gural ja już nie jaram od 3 miesięcy to dopiero przerwa kurwa:),już dawno nie czułem sie tak oczyszczony, ale jeszcze tydzień kurwa i zapierdalam na lolaaaaa na zwycięstwa, a potem na bunkry zapewne-wpadnij to zjarasz se ze SWED ekipą :) eloo wszystkie kupy nartyyyyyy

anonim
Autor: pierdolić gurala   Link do posta
16:42:11, 10-05-06
Ty kurwo niedoczesany łbie, już powinieneś się obudzić ty jebana szmato!!! Gural jebana komercja ty geju śpiewasz że obudzasz beteonowe lasy! Kurwa co za fantazja!

anonim
Autor: gadaczka   Link do posta
13:07:55, 12-07-06
piotrze respekt 3 killaz czekam

anonim
Autor: jebac autora :pierdolić gurala"   Link do posta
15:09:43, 28-08-07
kurwa komercja?? hah powiedzial ze chce robic dobra muze i dobre siano brac... a ktoi ta k ine chce kutachu... skoro dge komercha to powiedz cos o tedeuszu heh i jebac cie cioto bo pewno sluchasz meza pozdro DGE
AVE PDG Yooooooooooooo

anonim
Autor: Grrrr   Link do posta
22:21:47, 20-09-08
Koleś jest zajebisty i wie co mówi, Zajebiście inteligentny i podoba mi się, że tzw."mądre słowa" przeplata z bluzgami, zgadzam się z nim w każdym calu, choć mam inne gusta co do filmów... szacunek

anonim
Autor: Akat feat damos   Link do posta
15:24:38, 30-04-09

Ech szkoda gadać gural przeminie z wiatrem od zachodu tak jak to rapuje rzycie trza odpowiednio wykorzystać a nie pierdolić w stylu PDG młodzież niema czego słuchać tylko tego wieśniaka jakim jest gural

niech spierdala z PDG

ps. Wole już 52 dębiec jak tego kozaka Deep nie goli włochów pod pachami ) ;)

a gural nie myje zębów i pochodzi z planety Jowisz


Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-122-74.compute-1.amazonaws.com (3.226.122.74). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.