Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

"My jesteśmy zawsze w opozycji" - MyNieMy

"My jesteśmy zawsze w opozycji" - MyNieMy

Autor: mello_s

Dowiedz się więcej o: Myniemy.
zarejestrowałem Specyfik jako firmę jednoosobową i siekneliśmy EP-kę

Czekaliście na płytę MyNieMy? Czekacie na mixtape DJ One Touch? Poznajcie bliżej ekipę z Bemowa, ich plany, poglądy, w wywiadzie przeprowadzonym specjalnie dla Portalu Hip-Hop.pl.

"Co Złego To Nie My" to nazwa Waszego praktycznie debiutanckiego albumu. Dlaczego tak postanowiliście nazwać swoją płytę?
Koras Bmw:
Odpowiedź jest prosta - znajdziecie ją w 13 kawałku płyty. Zrozumie ten, kto tego chce, a reszcie życzę powodzenia. Jest jeszą5

Dlaczego tak długo trzeba było czekać na pierwszy album? Przecież już w 2000 r. udzielaliście się gościnnie na płytach.
Koras Bmw:
Powodów jest kilka, od prozaicznych do bardziej skomplikowanych. Wchodzą tu w grę nasze niezgodności wewnątrz zespołu, w których między sobą zmuszeni byliśmy podejmować kompromisy i te drugie różnice zdań, nazwę je zewnętrzne, czyli z potencjalnymi wydawcami, gdzie z naszej strony nie było mowy o pójściu na kompromis. Po prostu nie chcieliśmy odstąpić od naszych założeń, co do finalnego wizerunku i wyglądu płyty to na pewno w jakiś sposób spowolniło wydanie krążka. Oprócz tego każdy z nas jeszcze się uczył i miał wiele innych zajęć, których nie mógł olać. Dokładnie rok temu skończyłem studia musiałem się ogarnąć, obrona pracy magisterskiej, staż, nowa praca. Znalazłem złoty środek żeby pogodzić wszystko ze sobą. Udało się. Teraz jesteśmy w stanie nagrywać nowy materiał. Ta płyta musiała wyjść żeby zamknąć pewien rozdział i rozpocząć nowy. Na płycie jest 21 utworów, uważam, że jest to dawka Hip-Hop'u, w której każdy (mówię tu o słuchaczach gatunku rap) znajdzie coś dla siebie, z czym się utożsami albo podejmie dyskusje. Jest jeszcze jeden powód, mianowicie ogarnięcie naszego producenta, o którym już krążą legendy, ale jak nawinął Peja - "nie ma co pierdolić psa w chorą dupę" - płyta wyszła i jestem z niej zadowolony.

Płyta wydawana jest przez "Specyfik Sound Studio", a dystrybucją zajmuje się Fonografika. Powiedzcie coś więcej o "Specyfik Sound Studio". Dotychczas było to miejsce kojarzone z Szyhą i ludźmi, którzy tam nagrywali, np. z Pihem. Skąd zajawka na wydanie płyty przez Specyfik?
Koras Bmw:
Specyfik Sound Studio to miejsce, w którym się spotykamy, nagrywamy. Jest to pokój w domu Szyhy zaadoptowany na potrzeby studia, mamy tam dobry sprzęt, który ulegnie już na dniach modernizacji, ale o tym na razie cicho nie chce zapeszać. Jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszam na naszą stronę www.myniemy.com do działu "Specyfik" tam znajdziecie informacje na przykład o sprzęcie, na którym nagrywaliśmy płyty.
SiwyDym: Jeszcze było przez pewien czas tak, że nie miał kto wydać nas, a nie chciało się nam czekać, więc zarejestrowałem Specyfik jako firmę jednoosobową i siekneliśmy EP-kę. Teraz wszystkie sprawy formalne, papierkowe będzie ogarniał Szyha, który wciągnął się troszeczkę.

Macie jakiś plan jak będzie wyglądać promocja Waszej płyty? Teledyski? Może trasa koncertowa?
Koras Bmw:
Płyta była promowana przez EP-kę i teledysk do kawałka pt. "Obłęd". Powstanie jeszcze klip do utworu z płyty. Oprócz tego oczywiście na naszej stronie można pobrać 17 remixów, gdzie usłyszycie amerykańskie akapelle pod nasze bity z płyty Lp, EP-ki i nie tylko. O reszcie nie mówię, po prostu spotkamy się na koncertach.
SiwyDym: Tak, zapraszamy wszystkich spragnionych miejskiego folkloru do Punktu, dnia 31 marca!

Ekipy, które udostępniają swoje płyty za darmochę do ściągnięcia dymają się same w dupę.

Widziałem, że swoje EP sprzedawaliście między innymi na allegro. Duże jest zainteresowanie EP? Dużo egzemplarzy sprzedaliście, rozdaliście?
Siwy Dym:
Nakład był jakieś 520 sztuk. Poszło około 350 + 100 rozdałem, kilkadziesiąt zakupiono przez Internet, parę leży jeszcze w sklepach, ze 25 EP-ek dotarło do Nowego Jorku.

Ostatnio wyszła płyta Bez Cenzury, tam na okładce było hasło "Jak masz ściągnąć płytę z netu lepiej zajeb ją ze sklepu". Co myślicie o piractwie w internecie? Czy według Was takie hasło to dobry sposób na promocję?
Koras Bmw:
Tutaj trzeba zacząć od jednej istotnej rzeczy. Ekipy, które udostępniają swoje płyty za darmochę do ściągnięcia dymają się same w dupę. Powodują, że przeciętny słuchacz woli sobie ściągnąć płytę z internetu. Potem dorabianie teorii, że jak komuś spodoba się materiał to go kupi na oryginale. To jest jakaś głupota wyssana z palca. Trzeba być naprawdę cymbałem żeby tak myśleć, albo koneserem, chociaż to tylko na pocieszenie. Na dzień dzisiejszy żaden mądry człowiek nie wymyślił antidotum na piractwo, dlaczego? Jeśli nie wiadomo o co chodzi? To chodzi o pieniądze. Potem pretensje i dyskusje dlaczego te teledyski są takie marne? Dalej zaczynają pojawiać się wynalazki śmierdzące popem, które zarabiają na dzwonkach polifonicznych. Kierują się tylko zasadami wyznaczonymi w biznes planie. Grają koncerty w miejscach, gdzie żaden szanujący swoją osobę twórca hip-hop'owy nie miałby ochoty się pokazać. Takie marionetki i pajacyki bez własnego zdania. Ale złote czasy lambadziarstwa już się kończą i wydaje mi się, że im więcej osób wypowie się w kwestii takich praktyk jak Bez Cenzury, tym lepiej dla polskiego Hip-Hop'u. Chodzi o progres i jego jakość, bo nie ma nic za darmo.
SiwyDym: Jak się płyta podoba to czemu jej nie kupić?

OneTouch mam pytanie konkretnie do Ciebie. Co z Twoim mixtape'm? Jakiś czas temu w Internecie pojawił się kawałek Piha na Twój mixtape. Dużo ludzi zajarało się i czekają na płytę. Długo jeszcze będzie trzeba czekać?
OneTouch:
Mix jest gotowy do nagrania lada dzień. Będzie zgrywany powoli, trochę przeczesałem płyt, 65 numerów. Dużo kawałków będzie w tematyce truskulowej, nie będzie jakiś wybujanych hitów. Wszystko niebawem do zassania, oczywiście na www.myniemy.com.

Na zdjęciach, które można znaleźć w Internecie często widać Was w koszulkach z napisem MyNieMy. Planujcie jakąś limitowaną serię odzieży markowanych nazwą "MyNieMy", tak jak to ma np. Wielkie Joł czy Prosto?
Koras Bmw:
Razem z firmą Camden Town puściliśmy koszulki i czapki z naszym logiem. Teraz zaczynamy współpracę z zagraniczną firmą, która wchodzi na nasz rynek. Na pewno będziemy rozmawiać żeby zrobić coś od nas pod ich szyldem.

Myślicie, że po ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych zmieni się coś na lini młodzi ludzie, a policja? Wielu obawia się, że będzie jeszcze gorzej. Dużo mówicie w swoich kawałkach o tym temacie, więc macie pewnie jakieś zdanie.
Koras Bmw:
To jest temat rzeka. Po ostatnich wyborach naszym krajem zaczęli rządzić ludzie, których większością poglądów gardzę. Osoby bardziej uświadomione i posiadające jakieś odniesienie i wiedzę na temat demokracji w innych krajach europejskich wiedzą, że to co się teraz dzieje to jest skandal. Wracając do sedna pytania i kwestii relacji policja-młodzież to mogę wypowiadać się tylko w swoim imieniu, a osobiście mam taką mentalność i doświadczenia związane z tymi służbistami, które nie pozwalają wypowiadać mi się o nich dobrze. Osobiście bezpieczniej czuje się przechodząc przez obce osiedle nocą niż obok patrolu policyjnego albo podczas prewencyjnego legitymowania. Skąd mam pewność znając ich nieprofesjonalizm, że któremuś z funkcjonariuszy nie strzeli przypadkiem broń w moim kierunku, albo od razu mnie nie odstrzelą, bo pomylą mnie z jakimś bandziorem? Jeszcze zostaje gorzka lekcja historii. Kiedy oglądam materiały archiwalne w telewizji, albo rozmawiam z ludźmi, którzy byli represjonowani przez służby z powodów politycznych to mnie krew zalewa. Teraz pałeczkę przejmuje bojówka Młodzieży Wszechpolskiej, która na swoim koncie ma bardzo dużo akcji antydemokratycznych. Pytanie, jak długo będzie to trwało i jakie skutki przyniesie nam działalność pseudopolskiej "MW". Wydaje mi się, że żadnych pozytywów nie zobaczymy.
SiwyDym: Już się zmienia. Przybywa nam wiele nowych nie potrzebnych resortów, a inne zamykają. Wiadomo nowa władza, nowe rządy, ale tak naprawdę powoływanie nowej komisji, tajnych służb, po to żeby dopiec i odegrać się na konkurentach z drugiej strony, doprowadza mnie do śmiechu. Banda pajaców, dla których ludzie to zwykłe popychadła do manipulowania, a kiedy dochodzi do problemów społecznych to jeden mądrzejszy od drugiego. Chorągiewka zmieniła się z lewej strony na prawą i znowu to samo się zaczyna. Na szczęście My jesteśmy zawsze w opozycji, jaka władza by nie była (śmiech).

bezpieczniej czuje się przechodząc przez obce osiedle nocą niż obok patrolu policyjnego

Kawałek "Dedykacje" słuchacze powinni traktować jako przestrogę? Historię o tych, którzy zmarnowali sobie życie? Czy to historia o konkretnej osobie?
Koras Bmw:
Niektórzy będą traktować go jako "przestrogę", a inni jako wypadek przy pracy. Dla mnie to jest zwrócenie uwagi na to, że coraz bardziej popadamy w samodestrukcję. Historie, które pokazaliśmy w tym kawałku, są prawdziwe i na tyle uniwersalne, że każdy wie o co chodzi i na pewno zna mnóstwo tego typu opowieści z własnego doświadczenia. To jest tylko jeden z możliwych scenariuszy, ale prawdziwy.
SiwyDym: W moich zwrotkach są zawarte 3-4 prawdziwe historie z życia.

"To co modne dziś wycieram o podłogę", "Chujowy pop dziś hip-hop'owym być chce, ile dał bym by zapomnieć Cię" w jednym kawałku padają takie słowa. Wydaje Wam się, że Hip-Hop teraz stał się modą i kulturą, która jest strasznie płytka, lekka i przyjemna? Myślicie, że z czasem przejdzie moda na ten pop kojarzony z Hip-Hop'em i popowe składy typu 18L odejdą gdzieś w cień?
Koras Bmw:
Oczywiście, że tak. Teraz wszyscy pragną być hip-hop'owi, ale to nie znaczy, że tacy są. Teraz co druga śpiewaczka popowa chce mieć murzyna w teledysku, tak lepiej, bo wszyscy na pewno zobaczą , że jest czarny. Wystarczy popatrzeć na propozycje do eurowizji, czy też na tę chudzinę co zrobiła numer z Warenem G (pewnie jakieś układy wchodziły w grę). My jesteśmy dalecy od takich marketingowych rewelacji i staramy się robić Hip-Hop podchodząc do tego ideowo, korzystając z dorobku kultury i dając od siebie nowe propozycje, które pozostają w gatunku.
SiwyDym: Jak zaczną się zabierać za Hip-Hop ogarnięci ludzie to będzie wporzo, a na razie jest na gazie (śmiech).

W kawałku "Żywy dowód" nawijacie: "Jesteśmy żywym dowodem na to jak tu jest i jak tutaj ma być, już nie musisz śnić, by otworzyć oczy i zobaczyć jaka walka tu się toczy". Więc życie jest walką?
Koras Bmw:
Tak, życie jest walką. Może to mocno brzmi, ale tak właśnie jest. Codziennie podejmujemy decyzje, dzięki którym poprawiamy (tak nam się oczywiście wydaje) poziom swojego bytu. Podejmujemy wyzwania, w które wkładamy swoją inteligencję, wcześniejsze doświadczenia, zarówno swoje jak i innych, a czasami nawet pięści. Każdy robi to na swój sposób odpowiadający jego mentalności. Ogólnie to ująłem, ale idea jest jedna i na pewno każdy kto będzie miał potrzebę zastanowienia się nad tym przyzna mi poniekąd rację.

Dużo ekip ma teksty, po których jest rozpoznawana, np. "ema" zostało zapisane przy Hemp Gru. Myślicie, że "ejo" zostało Wam przypisane? Bo czasem z takim określeniem można się spotkać, że jak "ejo" to MyNieMy.
Koras Bmw:
To jest właśnie kwestia dziedzictwa i tego, o czym mówiłem wcześniej. My, Hemp Gru, Jwp, WWO, Pih czy Pyskaty, dokładnie każdy bardziej ogarnięty znający klasykę gatunku korzysta z dorobku tej kultury, plus dajemy coś od siebie, "czasem, a nawet zwykle" nieświadomie. To czas pokaże czy dane sformułowanie okaże się chwytliwe i zostanie wprowadzone do języka potocznego. Trzymam kciuki za "ejo" (śmiech).
SiwyDym: Tak! Dla wszystkich wielkie "ejo, ejo ..." (śmiech).

Coś jeszcze byście dołożyli jeszcze do płyty? Czy możecie z pełnym przekonaniem powiedzieć, że płyta jest dokładnie taka, jaka miała być?
Koras Bmw:
Nic. Jeżeli nawet chciałbym coś zmienić to jest wyłącznie moja sprawa.
SiwyDym: Chciałbym zmienić jeden wers, ale już chyba za późno (śmiech).

coraz bardziej popadamy w samodestrukcję

"Hip-Hop to coś więcej niż muzyka, to symbol jak Kazio Deyna i polska piłka". Myślicie, że polska piłka pokaże się na mistrzostwach świata z tej lepszej strony, tak jak to było za czasów Pana Kazimierza?
Koras Bmw:
Wrodzony optymizm podpowiada mi, że będzie dobrze i tego im, sobie i wszystkim Polakom życzę.
SiwyDym: Będzie dobrze. Zapraszamy wszystkich do gorącego dopingu naszej drużyny już w czerwcu. Do zobaczenia w Niemczech.

Jakie macie plany na najbliższe miesiące? Skończyliście swój legalny debiut, który jest już do kupienia. Planujecie już następną płytę?
Koras Bmw:
Może to nie kwestia miesiąca, ale szykują się kolejne produkcje MyNieMy. Mogę zdradzić tylko tyle, że zajmie się nimi Szyha i będą różnić się od poprzedniej płyty, która hołduje "real hip-hop'owi". Teraz czas na nowocześniejsze brzmienie, oczywiście w konwencji rap. Oprócz tego mixtape DJ One Toucha i producencka płyta Szyhy.

Jak zachęcicie tych, którzy czytają wywiad do zakupienia płyty?
Koras Bmw:
Jeżeli bliskie są Ci wartości i podejście do spraw, które przedstawiliśmy w tym wywiadzie to dobrze będzie jak będziesz mieć tę płytę.
SiwyDym: Jeżeli chcecie posłuchać świeżego rapu z warszawskich podwórek to zapraszamy. Dla każdego coś dobrego.

Foto: Marcin Szambelan / Tuhart.net

Dowiedz się więcej o: Myniemy.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-03-20
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.80 (5)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
mello_s, 33 lata
mężczyzna, Reda

Ostatnie artykuły tego autora:
Bboy Kleju reprezentuje Funky Masons!
Nie jestem na maxa undergroundowy - wywiad z Emo
Polskie media to syf! - Kajman - wywiad
Bośniak: Warszawa omija Bałtyk szerokim łukiem!
Jezusa sprzedał Judasz, a Mnie sprzedał Jezus - Żurom

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
JKP
Autor: JKP   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:47:47, 20-03-06
konkretny wywiad

9/10

anonim
Autor: S.N.A   Link do posta
12:53:27, 20-03-06
Bardzo dobry wywiad ten Koras Bmw to bardzo ogarniety facet, podoba mi sie jogo tok myslenia. 9/10

anonim
Autor: Kulczyk   Link do posta
13:00:14, 20-03-06
Zgadzam sie .... dobrze mowia... Pozdrawiam

ejo ejo

anonim
Autor: Hrabini   Link do posta
13:09:16, 20-03-06
Dla Mellosa brawa za dobry wywiad.

anonim
Autor: ejo!!   Link do posta
13:09:50, 20-03-06
zajebisty wywiadzik!!

anonim
Autor: typek   Link do posta
13:11:04, 20-03-06
\'Jeżeli chcecie posłuchać świeżego rapu z warszawskich podwórek to zapraszamy\' czyzby kolejna plyta o siedzeniu na lawce , jaraniu itp....
i tak nawet tego nie sprawdze bo wiare w polski rap stracilem dawno...

siee
Autor: siee   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:20:21, 20-03-06
\"Ekipy, które udostępniają swoje płyty za darmochę do ściągnięcia dymają się same w dupę.\" kurwa, co ty pierdolisz gościu. ręce opadają.

anonim
Autor: mokotowiak   Link do posta
13:39:54, 20-03-06
siee ty cymbale siegnij swoja tepa glowa troszke dalej bo jak narazie to rece powinny opadac jak sie slyszy takich jak ty, przeanalizuj sobie a moze w koncu zrozumiesz ze jestes debilem, ja popieram to z tym ze nie dokonca ,ale jest w tym duzo racjii

siee
Autor: siee   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:52:58, 20-03-06
nie wiem czy ojca też wyzywasz od debili i cymbałów bo sie z nim nie zgadzasz, ale dobra twoja. wracaj na emokah do hemp ziomali co we wszystkim widzą pieniądz.

Kheil
Autor: Kheil   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:53:32, 20-03-06
dobry wywiad naprawdę! pzdr chłopaki

anonim
Autor: Merinet   Link do posta
13:58:21, 20-03-06
Ekipy, które udostępniają swoje płyty za darmochę do ściągnięcia dymają się same w dupę.\" a zaraz nizej oczywiscie mixtape do zassania na www no dobre panowie naprawde dobre

SAD
Autor: SAD   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:00:30, 20-03-06
Dla wszystkich wielkie ejo ejo - hahhahaha

GoOoSiA_aKa_CiHa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:07:41, 20-03-06
no no, brawo dla Mellos\'a .. madrze mówią, tylko z tym sciaganiem internetowym cos im nie pykło ? ;) a może to ja czegoś nie zrozumiałam? 10/10

anonim
Autor: psikus   Link do posta
14:19:09, 20-03-06
SiwyDym: Jak się płyta podoba to czemu jej nie kupić? : no pierw trza plyte kupic by stwierdzic czy sie podoba..

anonim
Autor: ej nie nie   Link do posta
14:34:34, 20-03-06
kurwa to sa jacys debile chyba straszni. ten gruby mowi o studiach, pracy, magisterce a kurwa nawija teksty typu \"cały czas nna robocie nie poddajac sie kajdanek zgrzytom\" na jakiej robocie?!?! kurwa na zbieraniu materiałów do pracy magisterskiej, a moze zarabial na czesne? zreszta jakie studia moze konczyc gosc co rymuje \"nie UKLANIAJAC sie mamonie blabla bla\" - debil

anonim
Autor: werakj   Link do posta
14:52:40, 20-03-06
ale chyba mixtejp to nie material zrobiony od poczadku do konca przez artyste, chyba ze ktos tutaj jest hejtem ityle

anonim
Autor: bubalabe   Link do posta
14:58:46, 20-03-06
dobry wywiad
pozdro mordy

anonim
Autor: nsl   Link do posta
15:04:02, 20-03-06
cos hujowa promocja tej plyty jest w mnie w empiku jeszcze jej nie ma ,na stronie empik.com tez jej nie ma ,wezcie cos zrobcie z ta promocja bo chce kupic to plyte a wszedzie jej nie ma.nie chcei sie juz czekac i zamowile sobie album  prodigy-hnic

anonim
Autor: Merino   Link do posta
15:04:15, 20-03-06
Ekipy, które udostępniają swoje płyty za darmochę do ściągnięcia dymają się same w dupę.\" a zaraz nizej oczywiscie mixtape do zassania na www no dobre panowie naprawde dobre !!!!!!!!
Siwy to jeszcze jak cie moge ale teraz koras to i ma zerznieta ksywke i slabo gada i slabo wyglada. dajcie spokoj z takim czyms osmieszacie sie

anonim
Autor: prof. KRS ONE   Link do posta
15:57:25, 20-03-06
z tym udostepnianiem plyt to prawda, wolal bym spalic i zakopac caly material niz puscic go w internet. co do mixtejpow to czemu nie wrzucac na siec i nie rozdawac przeciez mixtejp to jest powielanie czegos co juz bylo, ja tak do tego podchodze. Widze tutaj ze jezeli ktos na tym forum gada cos naprawde madrze to musi byc zjebany. Merino ty to jestes delikatnie opozniony , siwy w tym wywiadzie to akurat nic nie powiedzial, juz powoli zaczynam nie lapac kiedy jest dobrze a kiedy zle , opanujcie sie dzieciaki

anonim
Autor: rdzwt   Link do posta
16:36:19, 20-03-06
dla mellosa piatka za swietny wywiad przeprowadzony przez internet:)

anonim
Autor: YelonkY   Link do posta
16:36:53, 20-03-06
KRS ONE dobrze to zplentowal mi to sie niechce wdawac w polemike, ale wywiad konkretny w koncu ktos ma wlasne zdanie i nie boji sie tego powiedziec nie anonimowo, szacunek.

gypsy slang
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:43:28, 20-03-06
goście jadą dawanie swojego materiału do neta, a mixtape dają do ściągnięcia na www. lekka hipokryzja. zresztą, sama nazwa mixtape wskazuje ze powinien ukazać się na nośniku. 5

anonim
Autor: pocisk   Link do posta
17:02:59, 20-03-06
widze, ze niektorzy upośledzeni nie rozróżniają dania EP-ki czy mixtape\'u do netu od udostępnienia całej płyty za free. ale fakt, że troche dziwnie ten tekst brzmi, ale poza tym bardzo dobry wywiad. pozdro

anonim
Autor: Awangarda...   Link do posta
17:46:13, 20-03-06
Heh. Nie wazne czy to epka czy to mixtape. Kolesie sa burakami i sa smieszni. Udostepniam epke za friko i dymam sie w dupe??? chyba kogos pojebalo. To ze przyzywczajam ludzi do sciaganai to prawda. Ale nei bede robil nic w celu polepszenia i zmiany mentalnosci jezeli sam w glowie mam idee rozdawnia swojego dziela za friko. Ich poglady poprostu sa egoistyczne, To ze oni chca zarobic hajs to nei znaczy ze ja musze sie stosowac do takich zasad. A to ze i ja wtedy zarobie jest niby wporzadku ale tak naprawde naiwne.Bo kazdy ma jakies wizje i cele w tym co robi. I zrozumcie że za piractwo nie odpowiada mentalność ludzi tylko warunki w jakich przyszlo nam żyć. A że tu bieda to tak bedzie i koniec....

anonim
Autor: cos sie pomieszało   Link do posta
17:52:53, 20-03-06
ty pocisk a mozesz mi dac zespół rapowy w polsce który udostępniłcałą płytę za free???

anonim
Autor: aw   Link do posta
18:14:07, 20-03-06
moim  zdaniem nie powinni sie czepiac tego czy ktos daje płyte do netu za frre czy nie bo to jego sprawa a skoro tak mowia to widocznie chodzi im o pieniadze (nie mam nic do tego ze chca zarobic) ale to smieszne bo to tak jakby kazdy musial kupowac oryginalane płyty to człowiek nie wyzyje kupuje ten co ma kase i juz a co tyczy sie plyty to juz jest nudne zeby 10000000000000000 zespol z wwa najezdzal na hhpolo juz sie to robi zalosne i tym samym to oni robia komere

StAneK (S.A.K)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:51:37, 20-03-06
Czekam na teledysk

anonim
Autor: friko z netu   Link do posta
19:03:17, 20-03-06
ekipy dając płyty do ściągnięcia z netu nie dymają się same w dupę jak to ładnie określili, tylko nie dają się wydymać wydawcy/dystrybutorowi. wciąż bardzo mało raperów w polsce zarabia na sprzedaży płyt, po jaki chuj ma zarobić dystrybutor? a płyta i tak od razu jest w necie do ściągnięcia... net to najlepsza dystrybucja
można też zrobić tak jak np. sz sz ostatnio, czyli dać do netu i też zrobić jakiś nakład dla zainteresowanych lepszym brzmieniem pudełkiem. szybki szmal mimo ze ich płyta była do ściągnięcia sprzedali sporo płyt w wersji klasycznej.

moj_rap_to_ambrozji_smak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:15:20, 20-03-06
\'Jeżeli chcecie posłuchać świeżego rapu z warszawskich podwórek to zapraszamy\'no niech cie chuj jacy poeci. nawet sie oksymoronami posluguja i to w zwyklej wypowiedzi. poezja zycia codziennego, trzeba koniecznie sprawdzic ten material

Hasan
Autor: Hasan   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:28:10, 20-03-06
słaby wywiad.strasznie sztandarowe pytanie a już najgorsze są typu\"kawałek tekstu piosenki i pytanie co sądzicie na ten temat\".plus za pytania o ciuchy itd a tak to do poprawy.

anonim
Autor: ghjhjg   Link do posta
19:37:10, 20-03-06
Autor: ej nie nie
Dodany: 2006-03-20 14:34:34 Host: ---.internetdsl.tpnet.plkurwa to sa jacys debile chyba straszni. ten gruby mowi o studiach, pracy, magisterce a kurwa nawija teksty typu \"cały czas nna robocie nie poddajac sie kajdanek zgrzytom\" na jakiej robocie?!?! kurwa na zbieraniu materiałów do pracy magisterskiej, a moze zarabial na czesne? zreszta jakie studia moze konczyc gosc co rymuje \"nie UKLANIAJAC sie mamonie blabla bla\" - debil

no wlasnie a wiesz ze ten ktory powiedzial o studiach nie nawinal \"caly czas na robocie...\"?

anonim
Autor: stylwarszawskichulic   Link do posta
19:45:24, 20-03-06
buhaah wszystkie osiedlowe rapery zostaly upokorzone typek pojechal im jednym zdaniem , koniec z \"wydawaniem\" (nagrywaniem) kupska i puszcaniem w siec nie bedzie juz fejmu za frajer  hahaha ale jaja przylanczam sie do pozdrowien. To juz nie uliczne koneksje tylko internetowe czyt. anonimowe 100 % poparcia za poglady dla gosci z bemowa

anonim
Autor: D.Ip.set   Link do posta
21:19:29, 20-03-06
pozdro! dobry wywiadzik, ciekawe, ciekawe.

anonim
Autor: Gruby ziombel!   Link do posta
21:22:27, 20-03-06
A ja czekam na koncercik 31 marca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ejo ejo!!

anonim
Autor: Pierrrrrrrreeeeeeeeee   Link do posta
22:20:23, 20-03-06
Mozna bylo sie spodziewac ze bedzie gadka o hip-hopolo i 18L.Dajcie juz kurwa spokoj bo to sie dawno stalo nudne.Paru tandeciarzy wydalo slaba plyte pare lat temu,ktora zreszta przesluchalem tylko raz a w kazdym wywiadzie musze czytac te banaly i lamenty nad gowniana muzyka.Na swiecie jest tyle zajebistej muzy a tu kazdy gada o jednym i tym samym ciagle.Lal w TV rzadzi gowniana muzyka!!!Odkrywcze!Wezcie kurwa napiszcie o tym ksiazke!

anonim
Autor: Koncercik   Link do posta
22:52:52, 20-03-06
http://fotosy.org/plakat.jpg

anonim
Autor: ergggdfgasdfgas   Link do posta
00:27:51, 21-03-06
jakie debile ....... ; ///////

anonim
Autor: AlphaFrag1   Link do posta
00:42:02, 21-03-06
Udezyli w stol i nozyce sie odezwaly : ))))), brawo MYNIEMY dobra plyta i wywiad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

anonim
Autor: HETOREK   Link do posta
03:56:33, 21-03-06
POZDRO MPOSSD

anonim
Autor: HeToReK StB   Link do posta
03:58:57, 21-03-06
POZDROWI MY NIE MY PROTO Z N.Y.C    EMANKO SIWY,DYM SIE TU UNOSI A CO ZLEGO TO NIE MY NAJLEPSZEGO

anonim
Autor: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii   Link do posta
09:07:38, 21-03-06
jaka jest rorznica miedzy smark im a myniemy?????????

anonim
Autor: mateoooo   Link do posta
10:24:35, 21-03-06
\"Czemu ktos nie moze kupic plyty jak mu sie podoba ? \"
a kurwa temu ze plyta kosztuje placku i jak mi sie podoba to za darmoszke sobie sciagne z netu
tacy uswiadomieni sa
ejo ejo
nmc

anonim
Autor: godfather of rap   Link do posta
12:28:12, 21-03-06
Fajnie.

Szkoda tylko, że chłopaki nie potrafią rymować. Technice (szczególnie) i stylowi jeszcze daleko do poziomu, który można zaprezentować na legalu.

Niech się nie dziwią, że mają problemy z wydawcą, bo kto chciałby wydać legalną płytę raperów, którzy jeszcze nie są na nią przygotowani ;]

Polecam trochę nad sobą popracować. Więcej samo krytyki.

Aha... i skończcie z tym rymowaniem czasowników. Za dużo tego i strasznie drażni.

Fajne bity. To najsilniejsza strona tej płyty ;]

anonim
Autor: Słuchaczzzz   Link do posta
12:34:16, 21-03-06
A co to za zajawka mieć płyte ściągniętą z netu - hujowa na maksa, ani nic sie nie dowiesz,bo nie ma okladki, a jakość też jest hujowsza. Fakt najnowszych Mobb Deepów usłyszalem przez internet , ale potem od razu polecialem do sklepu sobie kupić. Bo mnie nie jara słuchanie kapeli którą sznanuje z emula, kazy , czy jakiegoś innego badziewia. 


Pozdro dla kumatych

Manio...18.S
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:13:05, 21-03-06
,,Jak zaczną się zabierać za Hip-Hop ogarnięci ludzie to będzie wporzo, a na razie jest na gazie (śmiech).\'\'

Śmiech na sali od kiedy to Hip-hop to muzyka chodzi o to ze ogólnie brać sie za tą kulture? bo mu chyba chodziło ze za Muzyke czyli za rap bo niema czegoś takiego jak robić hip-hop Hip-hop to kultura sami sie ogarnijcie potem mówcie składnie nara

aras_wnw
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:28:20, 21-03-06
Który na tym pierwszym zdjęciu to Koras BMW, SiwyDym i Dj OneTouch?

mai
Autor: mai   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:33:24, 21-03-06
dobry wywiad

looooogin1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:20:13, 21-03-06
Jak zachęcicie tych, którzy czytają wywiad do zakupienia płyty?
Koras Bmw:
Jeżeli bliskie są Ci wartości i podejście do spraw, które przedstawiliśmy w tym wywiadzie to dobrze będzie jak będziesz mieć tę płytę.

To to chodzi o jakieś wartości i o to, żeby odbiorca się we wszystkim zgadzał, a nie o to, żeby dobrze nawijać?
Ekipy, które udostępniają swoje płyty za darmochę do ściągnięcia dymają się same w dupę.-to już wszyscy zauważyli, więc nie komentuje...A głoszenie antyhiphopolowych hasł faktycznie jest już straaaasznie nudne...
W kawałku \"Żywy dowód\" nawijacie: \"Jesteśmy żywym dowodem na to jak tu jest i jak tutaj ma być, już nie musisz śnić, by otworzyć oczy i zobaczyć jaka walka tu się toczy\". Więc życie jest walką?
Koras Bmw:
Tak, życie jest walką. Może to mocno brzmi, ale tak właśnie jest.

Nie mocno, ale żenująco. Czy wszyscy muszą być takimi mędrcami i mówić czym jest życie. I jeszcze:\"tak właśnie jest\". Stawia jakąś mocno subiektynwa i kontorwersyjną teze, po czym koniec i kropka, to obiektywna prawda.

anonim
Autor: emoka   Link do posta
17:34:00, 21-03-06
hahahahaha login1 bez komentarza oszolomie

anonim
Autor: Pan Psycholog   Link do posta
12:11:42, 22-03-06
Nie smiej sie z niego, bo z Hitlera tez sie smiali i zobacz ile bytow poszlo z dymem.

anonim
Autor: x   Link do posta
16:16:35, 22-03-06
http://esteo.blox.pl/ zapraszam na strone akcji odzyskajmy muzyke,prosze o komentarze

anonim
Autor: Pietrzak   Link do posta
19:54:11, 22-03-06
Dobry wywiad a MyNieMy nagrało zajebisty materiał (choć słyszałem tylko kilka kawałków u kumpla). Ktoś się pytał gdzie mozna płyte kupić - np. w Media Markcie za 22,90 z tego co pamiętam. Byłem ostatnio na górczewskeij w MM ale nie miałem hajsu akurat przy dupie a leżała ostatnia sztuka, ciekawe kiedy dostawa ;D Pozdro dla MyNieMy

anonim
Autor: SB83   Link do posta
09:14:39, 23-03-06
Pozdrowienia z Olecka Dla Myniemy. Czekajcie na płyte Dla Siebie i Dla Swoich - Ponad Zyskami pozdro Złotek jo

anonim
Autor: uajzA   Link do posta
10:32:45, 23-03-06
BEMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO napierdala :D

Ś.P. Krzysiek z M jak Miłość Cru!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:42:19, 23-03-06
ejooooooooooooooooooooooooooooooo

anonim
Autor: h   Link do posta
17:40:53, 23-03-06
najgorsza plyta jako ostatnio slyszalem.to ma byc uliczny rap...sami nie wiedza o czym mowia.to smutne.peace

anonim
Autor: JeJoR zIoM   Link do posta
20:28:32, 23-03-06
h Mowisz tak bo jeszcze nie słyszałes swojej płyty!!!!

anonim
Autor: Myniemy EP   Link do posta
23:22:19, 23-03-06
http://www.allegro.pl/item92449078_myniemy_ep.html

anonim
Autor: Dobre ziooom   Link do posta
07:50:28, 24-03-06
Ziom 15 a raczej jatoniety.Powiedz mi skad sie biora tacy głupi ludzie jak ty bo nie wiem naprawde! Czy ty masz kurwa pojecie o czym kolwiek czy tylko jarasz bucha i juz mozg ci wyzarło???? Synku lepiej odstaw te dragi i zajmij sie czym bo zle skonczysz! i przestan w koncu mowic na Chleb Pep !

anonim
Autor: BRB   Link do posta
11:16:39, 24-03-06
ty janieja zastanów się nad soba. pamiętaj każdy myśli o pieniadzach nawet ten co mówi że nie robi tego dla pieniędzy chciał by mieć z tego kase a ty - janieja jesteś zwykłym leszczem dając linka do płyty. ty janieja frajerku jeden wiesz po co jest promomix. Mi promomix wystarczy żeby stwierdzić czy płyta będzie dobra czy nie. Jeszcze jedno ty  janieja żeby dotrzec do słuchacza trzeba mieć pieniądze żeby zapłacić za płyty okładki itp. a przedewszystkim że3by się rozwijac sprzętowo więc jeszcze ras zastanów sie nad sobo i niech to do ciebie dotrze że niema takich wykonawców którzy nie myślą w żadnym stopniu o kasie

anonim
Autor: ahh kiedy wkońcu człowiek...   Link do posta
11:59:42, 24-03-06
pierdole myniemy czekam na eldo

anonim
Autor: mateoooo   Link do posta
13:01:26, 24-03-06
widze ze na forum udziela sie dwoch ziomow z tej ekipy :) a szczegolnie ten z hostem ---.acn.waw.pl -> poziom wypowiedzi / odpowiedzi - zenujacy

Rudolf_Hess
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:31:25, 24-03-06
Płyta sprzedaje się przednio, a dzięki życzliwym internautą trafia do szerokiego grona słuchaczy. Pozdro pozdro (sprawdzony przeciek)

anonim
Autor: Jeszcze lepsze ziommmmmm   Link do posta
23:15:54, 24-03-06
Poce sie tylko jak wale twoj dupe kasztanie!!!! Dobry jestes ziom bez kitu!!! przebiłes nawet CHRZANKA !!! Kali miec kiełbasa 40 cm i zapinac cie po same klipsy!!! Jezeli siedzis zw tej muzyce to zacznij cos wreszcie ogarniac!!!!

internetowyhejter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:15:50, 25-03-06
Krótko, asekuracyjnie, by błędów nie porobić, ale znów bez argumentów, co? Nabluzgać to ci mogę zawsze o jeden bardziej niż ty mi, ale z dyskusji na same bluzgi nic nie wynika.

anonim
Autor: Naj naj zioooooooooom   Link do posta
13:18:25, 25-03-06
wiesz najpierer musi powstac dyskusja!!!! A ja ci jade a nie dyskutuje a to chyba roznica a błedy mam głeboko bo tak naprawde to kłade na nie gieta!!!

internetowyhejter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:31:19, 25-03-06
Żebyś mi mógł pojechać najpierw musiałbyś wystawać ponad moje buty.

mello_s
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:04:35, 26-03-06
MyNieMy.com!

internetowyhejter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:30:32, 26-03-06
Strona może i fajna, ale promomixem mimo najszczerszych chęci się nie zajarałem. Refreny i wokal panny, rymy jak się trafią nie robią wrażenia. Jak przesłucham gdzieś płytkę u kumpla or somethin dopiero będę mógł ocenić w pełni. Tak przy okazji - nie skreślam tych dwóch ekip (MNM i BC wymienionego powyżej). Płytkę BC mam i jest dobra. Klasykiem na z pewnością nie jest, ale trzyma średni krajowy poziom rapu (nie hiphopolo).

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.