Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

"Wszyscy mówią tylko Ramona..." - wywiad

"Wszyscy mówią tylko Ramona..." - wywiad

Autor: Andrzej Mikołajewski

Dowiedz się więcej o: RY23.
są ludzie z podziemia, którzy jedną zwrotką zniszczyliby wszystkich znanych MC

W podsumowaniu roku 2005 zorganizowanym przez serwis www.poznan.hip-hop.pl, radio RMI FM i Głos Wielkopolski w kategorii "Najlepszy podziemny wykonawca" zwyciężył Ramona 23. Na "Garażach" IGS'a w kawałku "Kunszt" oprócz Gurala i Rafiego usłyszeć można właśnie tego zawodnika z wielkopolskiej PDG Kliki, który rapuje w Cromm Cruac oraz RR Brygadzie. Na spotkanie przyszedł z współtwórcami dwóch części kompilacji pt. "Western": Kowall'em oraz DJ Soiną. Zapraszamy do przeczytania wywiadu oraz śŠ˙

Dlaczego przyprowadziłeś na naszą rozmowę swoich ziomów skoro wiedziałeś, że interesuje mnie przede wszystkim wywiad z Tobą?
Ramona 23:
Od kiedy pamiętam wszystko tworzymy razem. Pierwszą płytę "Na pohybel" nagraliśmy z Kowall'em i Soiną jako Cromm Cruac. Cały czas robimy Hip-Hop wspólnie i chciałem aby był to bardziej wywiad CC Składu niż solowy.

Album RR Brygady to dla wielu fanów poznańskiego rapu najbardziej oczekiwany krążek tego roku. Czy nie ma w Polsce wydawcy, który chciałby wydać ten krążek czy proponowane warunki wydania są nie do przyjęcia?
Ramona 23:
Z jedną wytwórnią była już akcja, że w domu mieliśmy papiery do uzgodnienia detali, ale nagle okazało się, że nie ma na to pieniędzy i się zesrało. Potem były różne inne wytwórnie, które obiecywały "złote góry" i nic z tego nie wyszło. Aktualnie rozmawiamy z pewną osobą, która jest zainteresowana wydaniem tej płyty. Mam nadzieję, że wkrótce wszystko się rozstrzygnie, choć czarno to widzę.

Słyszałem kawałek RR Brygady, do którego miał dograć się O.S.T.R., który zrezygnował ponoć z powodu śpiewanego refrenu. Wasza muzyka nie przypomina rapu z remizy, więc jak zareagowaliście na taka decyzję reprezentanta Bałut?
Ramona 23:
Opcja była taka, że O.S.T.R. miał się w końcu dograć jeśli zniknie ten refren. Ja nie przypominam sobie, żeby ten refren był jakiś mega śpiewany. Tylko niektóre słowa były w takiej tonacji.

Czy ten kawałek znajdzie się na płycie?
Ramona 23:
Nie.

Na drugim "Westernie" jest bezkompromisowy "Dis vol. II". Poznań to nie jest jednak Los Angeles, więc scena jest na tyle mała, że wszyscy się gdzieś spotykacie i przybijacie sobie piątki. Na ile takie disy są więc wiarygodne?
DJ Soina:
W 100% są wiarygodne. Wszystko co robimy jest pewne i poparte czynami. Nie jest tak, że nagrywamy dis, bo lubimy nagrywać dis. Nagrywamy dis, bo widocznie powinien być nagrany. Chociaż osobiście nie disuję, bo jako DJ nie jestem w stanie tego robić.
Ramona 23: W "Dis. vol. II" jest przecież centralny podjazd o tym, że jeśli pewna osoba zbliży się na odległość paru kroków to zostanie znokautowana. Raczej to nie jest "rzucanie słów na wiatr". Chociaż w sumie Ci ludzie nic mi prywatnie nie zrobili, więc nie wiem jakbym się zachował. Denerwuje mnie tylko fakt, że kaleczą to co uwielbiam i to jest powód tych dissów.

Co Cię irytuje najbardziej w popularnym obecnie w mediach nurcie polskiego Hip-Hop'u, o którym wspomniałeś?
Ramona 23:
Czyli tego mega disco-polo tak? Najbardziej irytuje mnie fakt, że to w ogóle istnieje. Niestety ktoś wykłada pieniądze na to, żeby to wyszło. Robi teledysk jakiemuś debilowi, który od półtora roku wie, że coś takiego jest, bo wcześniej słuchał Shakiry. Uważa się za wielkiego kozaka, a tak naprawdę jest cieniutki. Jeśli chodzi o temat rapowania to mnie denerwuje najbardziej ponieważ są ludzie z podziemia, którzy jedną zwrotką zniszczyliby wszystkich znanych MC. Nigdzie jednak nie zaistnieją, bo wytwórnie uwielbiają ładną nutę z super refrenem.
DJ Soina: W Polsce ogólnie nie ma przebicia dla dobrej muzyki. Wszystko co się obecnie sprzedaje to zwykła kicha. Wolę starą szkołę.

Kiedy Wasze nielegale staną się wizytówką wielkopolskiej sceny, tak jak legale "artystów" krytykowanych w "Dis vol. II"?
Ramona 23:
Wydaje mi się, że dwunastolatkowie, którzy tego teraz słuchają w końcu dorosną i zrozumieją, że jest to muzyka do remizy. Mam nadzieję, że to się kiedyś skończy choć nadzieja matką głupich...

Co było najważniejszym argumentem przy wyborze amerykańskich podkładów na dwie części "Westernu"?
Ramona 23:
My wiemy co będzie hitem. Naprawdę niektóre z tych bitów nie były przebojami, kiedy nam się spodobały.
Kowall: Generalnie wybieraliśmy te kawałki, które nam "wpadły w ucho" w danej chwili. Większość utworów na "Westerny" nagrywana była spontanicznie podczas różnych imprez.

Rytmika języka angielskiego różni się od polskiego. Jak się rymuje do zachodnich bitów?
Ramona 23:
Na pewno jest to wyzwanie, ponieważ większość kawałków, którym kradniemy bity, jest po prostu o 360º lepsze od naszych. Rzadko na którym kawałku udaje się chociaż jedną zwrotkę zrobić w podobnym klimacie żeby przypominał oryginał.

O.S.T.R. miał się w końcu dograć jeśli zniknie ten refren

Co sprawia największa trudność w nawijce pod zachodnią muzykę?
Ramona 23:
Mi to sprawia przyjemność.

Czyli jest to łatwe?
Ramona 23:
Łatwiejsze niż pod polskie bity, których nikt nie zna.

Gural teraz też wypuszcza mixtape na kradzionych bitach. Co według Ciebie powoduje zainteresowanie rymowaniem pod klasyczne podkłady?
Ramona 23:
Sam się nad tym zastanawiam. Może ludzie, którym oryginalne bity bardzo się podobają, uważają, że trzeba sprawdzić co Polak na nich potrafi. Może to jest powód. Cieszę się bardzo, że jest takie zainteresowanie tymi kawałkami.

Kto wymyślił tytuł Waszego mixtape'a?
Ramona 23:
Ja. Poznań jest na "dzikim" zachodzie tego kraju i stąd się wzięła ta nazwa. Jeśli chodzi o muzykę to tutaj trzeba być kowbojem napadającym na wytwórnie... (śmiech).

Jaki jest więc Twój ulubiony western?
Ramona 23:
Każdy chyba oglądał "Bonanzę". Pamiętam jeden western, który mi się podobał. Był to "Good, the Bad and the Ugly".

Ile sztuk "Westernu" się rozeszło?
Ramona 23:
Jedynki około 200, a dwójki około 80. Nie licząc płyt rozdanych znajomym.

Czy na nielegalach można coś zarobić?
DJ Soina:
Na papierosy (śmiech).
Ramona 23: Kilka strzałów siana na wieczór. Żadnych kokosów.

Soina byłeś rezydentem klubu Decksa. Gdzie teraz grywasz?
DJ Soina:
Ostatnio przeniosłem się bardziej na Śląsk. Gram w Katowicach, Inowrocławiu i Lesznie. W Poznaniu wszystko jest już obstawione.

Kowall, Soina i Rafi pojawili się na charytatywnej składance "Nadzieja umiera ostatnia". Teraz kawałek Ramony znajdzie się na podobnej kompilacji. Jak oceniacie zainteresowanie się środowiska HH tego typu akcjami?
DJ Soina:
Jak najbardziej popieram takie akcje.
Kowall: Akcja charytatywna jest dobrą akcją. Patrząc na to z przymrużeniem oka mogę powiedzieć, że dałem ten utwór ponieważ nie miałem co z nim zrobić.
Ramona 23: Uważam, że jest to zajebiste, ale co z takiej demówki jest za siano? Co 1500 zł. pomoże dziecku, które jest chore na nowotwór? Jeśli już to powinni zrobić jakiegoś legala, który zarobiłby prawdziwe pieniądze na konkretną pomoc dla chorej osoby. Akcje oparte o nielegale przynoszą niestety niewielkie siano.

Właśnie skończyłeś montaż swojego debiutanckiego klipu. Możesz coś powiedzieć o teledysku, który chcesz udostępnić w sieci?
Ramona 23:
Jeśli chodzi o same zdjęcia, była to jedna wielka impreza, po której kiepsko potem wyglądaliśmy. Samo montowanie trwało w sumie 10-12 godzin. Klip jest naprawdę mierny, ale wszystkim polecam jak najbardziej.

jeśli chodzi o Amerykę to generalnie hajs, hajs, hajs...

Ostatnio zrobiłeś jeden bit na nielegal Bubla "Prowizorka". Jak wspominasz ten producencki epizod?
Ramona 23:
Jestem zły, że Bubel wziął w ogóle ten bit. Dowiedziałem się o tym dwa dni przed wypuszczeniem tej płyty. Myślałem, że on da mi swój wokal i zrobię do tego aranż. W takiej wersji nie chciałem puścić tego bitu, więc byłem strasznie niezadowolony.

Gural zarymował gościnnie na obydwóch częściach "Westernu", a Ty pojawiłeś się na jego najnowszym mixtape. Jak oceniasz rozwój kariery tego "kuzyna"?
Ramona 23:
Patrząc od samego początku uważam, że zajebiście się rozwija. Gural idzie cały czas do przodu. Bardzo dobrze, że zrobił taki szybki mixtape. Podejrzewam, że rozejdzie się w podobnych ilościach jak legal. Ostatnio słuchałem parę kawałków Gurala z Kaczorem na nowe Killaz Group. Są to mega kawałki, które powinny rozjebać całą Polskę. Nie wiadomo tylko jak to wyjdzie, bo nie są to kawałki hitowe, tylko dla prawdziwych koneserów. Dla mnie Kaczor jest niedoceniona osobą. Zapierdala naprawdę nieźle, a słyszałem od wiary opinie, że nie jest dobry w rapowaniu. Według mnie jest w tym zajebisty.

Jakiej muzyki poza Hip-Hop'em słuchacie na co dzień?
Ramona 23:
Kiedyś słuchałem innej muzy więcej. Teraz nie bardzo.
DJ Soina: Ogólnie dancehall i RnB. Staram się słuchać całej muzyki zza oceanu. Szczególnie nowości, żeby być na czasie i wiedzieć się tam dzieje.
Kowall: Akurat mam strasznie szeroka tolerancję muzyczną (śmiech). Generalnie słucham różne nuty. To zależy od ilości płynów, które mam w organizmie.

Jak oceniacie obecny poziom rapu w Stanach?
DJ Soina:
Bardzo pozytywnie, ponieważ tam jest naprawdę dużo tych produkcji. Jest promocja i wszystko jest tak jak być powinno, a u nas pewnie nigdy nie będzie.
Kowall: Na bank wygląda to lepiej niż u nas. Płyt powstaje mnóstwo i wszystkie znajdują swojego odbiorcę. Tam wokół Hip-Hop'u kręcą się bardzo wielkie sumy, kiedy u nas są to szczerze mówiąc grosze. W tym temacie jeśli chodzi o Amerykę to generalnie hajs, hajs, hajs...
Ramona 23: Muszę być odmienny. Oczywiście, że mi się podoba, tylko uważam, że to co było wcześniej było lepsze niż to co jest robione teraz. Obecnie amerykański rap jest już typowo robiony pod publikę. Ostatnimi czasy słucham więcej niemieckiego Hip-Hop'u.

Aggro Berlin?
Ramona 23:
Niekoniecznie, np. Azad. To jest dla mnie fenomen, że tak blisko Polski jest zupełnie inna sytuacja. W Niemczech jest wielu ludzi, którzy niszczą technicznie i wydają legalne płyty.

Mieszkacie w Czerwonaku, niedaleko Poznania. Jak kultura HH rozwija się w małych miastach?
Ramona 23:
Jest bardzo mało wiary, która słucha dobrej muzyki. Szczególnie latem wszędzie słychać coś czego nienawidzimy czyli hiphopolo.

W tym roku w Blue Nocie zagrali Wu Tang Killa Beez i Guru. Który koncert podobał Wam się bardziej?
Ramona 23:
Nie było nas na żadnym z tych koncertów i bardzo tego żałujemy.
Kowall: Z tego co wiem na Guru była konkretna impreza. Słyszałem, że było "standardowe" nagłośnienie. To jest chyba główną przyczyną, że same koncert są chujowe. Akustyk "dał plamy" jak zawsze.

Jak jest obecnie w Poznaniu jeśli chodzi o koncert hip-hop'owe?
Ramona 23:
Ostatnimi czasy dzieje się bardzo mało. Z dwa lata temu było tych koncertów mnóstwo. Jeśli na jakimś się akurat nie grało, to nawet nie wiedziało się, na który iść. Tyle tego było, a teraz jest kiszka totalna. Zamknęli Eskulap, w którym było chyba najwięcej koncertów, a innych dużych miejsc raczej nie ma. Właściwie dziwię się, że w Blue Nocie były takie gwiazdy. Ile tam wchodzi typa? Z pięćset? A pewnie chciało przyjść z dwa koła.

Skąd się wzięła ksywka w rodzaju żeńskim u normalnego typa?
Ramona 23:
Wiedziałem, że to pytanie padnie. Kiedyś leciał duński serial pt. "Ramona" o dziewczynce, która miała identyczną fryzurę jak ja wtedy, na tzw. garnek. Wiara tak to podłapała, że od siódmego roku życia tak mnie nazywają. Niektórzy nie wiedzą nawet jak mam właściwie na imię, bo wszyscy mówią tylko Ramona.

Jakie plany macie na ten rok?
Ramona 23:
Przed wakacjami wyjdzie płyta Lonta i Galona na moich bitach. Aktualnie robię swoje solo. Mam zamiar zrobić z Rafim drugą RR. A w między czasie z dwa "Westerny" jako przerywnik na odpoczynek...
DJ Soina: Chcę nagrać mixtape z DJ Rink'iem jako Triple Impact. Chcemy zorganizować jakiś tour i pokazać w Polsce, że coś takiego istnieje.
Kowall: Planów mam dużo. Z Ramoną kolejny "Western". Z Lontem będę robił mixtape. Swoją solówkę mam zamiar w końcu skończyć, bo materiału przez te trzy lata uzbierało się sporo.

Dowiedz się więcej o: RY23.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-04-24
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:8.50 (6)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Andrzej Miko..., 39 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nigdy nie wystarczało mi słuchanie muzyki-Mikser
"Poglądy mam wciąż te same..." - wywiad z dAb'em
Kochamy tę muzykę i nie przestaniemy jej robić
Szkic o marihuanie w Hip-Hop'ie
Najważniejsze jest wyczucie rytmu - DJ HEN

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Yetiiii   Link do posta
12:06:08, 19-04-06
Ramona23 przekot. Szacunek.

anonim
Autor: taki1den   Link do posta
12:28:46, 19-04-06
wiekszej chujni sorry nie widzialem,spodziewalem sie nie wiadomo czego a zobaczylem zreszta sami ocencie

BDZ Beatz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:36:45, 19-04-06
Zajebsitee Wałki mają ! Pozdro !

anonim
Autor: pfffff kurwa   Link do posta
12:44:18, 19-04-06
kurwa mogl sie wypowiedziec jak to na koncercie w zielonej gorze krzyczal, ze JEBAC LEGIE WARSZAWE I LEGIA STARA KURWA, jest spalony w wawie jebany wiesniak

MC Zbysław
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:52:54, 19-04-06
majom niezłe wauki kture som niezwykle hujofe

anonim
Autor: Yetiiii   Link do posta
12:56:53, 19-04-06
Ramona23 fakt przekot ale jesli to prawda z (L) to jednak brak szacunku.

anonim
Autor: dsadasda   Link do posta
13:02:21, 19-04-06
chuj w dupe calemu PDG czy chuj wie co
pierodlic typow, nie potrafia rynmowac, chuj z nimi FRAJERZYYYY

anonim
Autor: -=$Adam$=-   Link do posta
13:04:38, 19-04-06
Spalony w wawie Huj z tym miastem JESTESCIE STARE QURWY i tak prawda
Wywiad  zajebisty :D

anonim
Autor: Yetiiii   Link do posta
13:09:23, 19-04-06
Autor: -=$Adam$=-
Dodany: 2006-04-19 13:04:38 Host: ---.icpnet.plSpalony w wawie Huj z tym miastem JESTESCIE STARE QURWY i tak prawda
Wywiad  zajebisty :D
po 1 Wawa z duzej litery
po 2 Chuj przez CH
po 3 QRWY jak juz cos, nie Qurwy.
po 4 taka prawda, nie tak prawda

anonim
Autor: BIAŁOSTOCZANIN   Link do posta
13:20:57, 19-04-06
Mało wiedzą chłopaki...ale każdy ma własne jazdy i ma do tego prawo...\"LEGIA TO STARA KURWA...\"...--popieram...\"LEGIE TRZEBA PIERDOLIĆ>>>\"....\"LEGIA OD TEGO JEST..\"\"\"

hakoon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:33:53, 19-04-06
^^^ Polska dziwna kraja.

anonim
Autor: chw   Link do posta
13:36:30, 19-04-06
slaby jest w chuj

papux
Autor: papux   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:43:10, 19-04-06
Ramona?? Fajne cygańskie imie dla szamanki wrużącej z fusów :D

anonim
Autor: tryc   Link do posta
13:47:41, 19-04-06
o czym oni rymują?i w jaki sposob?kurwa cienizna do takeigo podkladu tak zarapowac kpina normalnie! / jebac kurewska legie z tym sie jeszce zgodze

maxks
Autor: maxks   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:14:29, 19-04-06
Ramona rozpierdala !! whuuuuj czekam na Killazaaa !!

anonim
Autor: Sopel_NLF   Link do posta
14:31:49, 19-04-06
Bueheh przejebani są kolesie z WWA tutaj :D idźcie posluchać Hempów 13 latki:] pjona dla chłopaków z PDG robią dobre gówno :]

dirty squad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:02:49, 19-04-06
kurwa kolesie mieszkaja blisko mnie ale cos o nich malo slychac na miescie...kurewska legie trzeba jebac to prawda

anonim
Autor: Żorski Fan?   Link do posta
15:14:00, 19-04-06
Ramona 23!

Na śląsku masz fana. Rób swoje, dobrze i cały czas. Czekam na RR Brygade!
Zarapuj coś z Kaczorem to rozpierdolisz całą scene PDG :)

Pozdrawiam!

Chory Umysł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:16:36, 19-04-06
Jeżeli to prawda z tą Legią, to piona dla Ramony... Nie dlatego, że zbluzgal znienawidzony klub, tylko dlatego, że zamanifestował swój pogląd... Gdy w ostatnich latach Molesta wyparła się Legii, Peja jakby przestał utożsamiać się z Kolejorzem, takie akcje Ramony dodają mu wiarygodności i po prostu \"jaj\"...

Chory Umysł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:23:59, 19-04-06
Jeżeli to prawda z tą Legią, to piona dla Ramony... Nie dlatego, że zbluzgal znienawidzony klub, tylko dlatego, że zamanifestował swój pogląd... Gdy w ostatnich latach Molesta wyparła się Legii, Peja jakby przestał utożsamiać się z Kolejorzem, takie akcje Ramony dodają mu wiarygodności i po prostu \"jaj\"...

anonim
Autor: Yetiiii   Link do posta
15:37:09, 19-04-06
Autor: Chory Umysł
Dodany: 2006-04-19 15:23:59 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]Jeżeli to prawda z tą Legią, to piona dla Ramony... Nie dlatego, że zbluzgal znienawidzony klub, tylko dlatego, że zamanifestował swój pogląd... Gdy w ostatnich latach Molesta wyparła się Legii, Peja jakby przestał utożsamiać się z Kolejorzem, takie akcje Ramony dodają mu wiarygodności i po prostu \"jaj\"... zobaczymy jak bedzie  chcial grac koncerty gdy wyda plyte na legalu (czego mu zycze), piona ze ma swoje zdanie ale nie znosze w rapie ZADNYCH podzialow, tym bardziej kibicowskich.

A 13 lat juz dawno skonczylem Sopel_NLF (jesli do mnie pijesz)

a PDG rulesss:) pzdr

anonim
Autor: buahaa   Link do posta
15:44:35, 19-04-06
\" kurwa kolesie mieszkaja blisko mnie ale cos o nich malo slychac na miescie...kurewska legie trzeba jebac to prawda\" 
dirty squad  tak blisko mieszkasz i nie slyszales o ramonie ?? buahaha skad Ty sie urwales  przeciez ramona 23 zostal okrzykniety najlpeszym podziemnym wykonawca w poznaniu   a poza tym należy do pdg wiec jak mogles o nim nie slyszec psss a Ty to co \"dirty squad \" co to kurwa ma byc ?  a tak na marginesie to komenatrze tutaj powinny tyczyc sie wywiadu a nie legi ;/ wiec jak  macie zamair wypowiadac sie na temat legi to nie tutaj prosze !

Chory Umysł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:44:59, 19-04-06
Do YETII... Ja też nie znoszę podziałów... Niemniej gdy w dzisiejszych czasach (tzn tych , które zaczeły sie od 2000 roku), wszyscy sa ugrzecznieni i nie mają zamiaru wchodzic w konflikty z publiką, by nie stracić hajsu (w/w przyklad Molesty), taka postawa (Ramony) zasługuje na minimum szacunku...

anonim
Autor: buaha   Link do posta
15:48:00, 19-04-06
a poza tym jestescie wszyscy rozjebani I WOGOLE NIE ZNACIE SIE NA DOBRYM RAPIE !   proponuje wam isc posluchac donia  albo meza aaa najlepiej calego jebanego umc    no i niezapomnijcie wlaczyc sobie verby    te wszystkie ścierwa nawet nie dorastaja  do pięt ramonie i calemu PDG !

JKP
Autor: JKP   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:48:17, 19-04-06
\"W \"Dis. vol. II\" jest przecież centralny podjazd o tym, że jeśli pewna osoba zbliży się na odległość paru kroków to zostanie znokautowana. Raczej to nie jest \"rzucanie słów na wiatr\". Chociaż w sumie Ci ludzie nic mi prywatnie nie zrobili, więc nie wiem jakbym się zachował.\"Kurwa to sie koleś zdecyduj, bo przeczysz sam sobie ...

anonim
Autor: CBH INK LUBSKO   Link do posta
15:56:59, 19-04-06
Tej \"Pff Kurwa\"

taki z Ciebie znawca ....
ten koncert nie był w Zielonej Górze ....

tylko w LUBSKU :)

i nie bede tu nikogo bronił bo nie warto ale powinnismy oceniac ram a nie prywatne sprawy kto co lubi Legie czy Lecha....


wiec nie ma co sie dopierdalać...

Pozdrawiam
anonim
Autor: CBH poprawka :)   Link do posta
16:01:19, 19-04-06
tam ma być Rap a nie ram hehhe


i jebac to wszystko z reszta PDG rozpierdalal i taka prawda....

a tak wogóle mam w dupie pilke nożna i mi z tym dobrze :) hehehe


a wy sie tam kłućcie  pfff kibice po chuju hehhe

anonim
Autor: marjiola   Link do posta
16:03:11, 19-04-06
niestety ramona nigdy nie bedzie prawdziwym guralem (a marnie go xeruje). widac na klipie jak robi takie same ruchy sie za duzo naogladal klipow z guralem a sam zrobil chale i kompletnie nie umie znalezc swojegu stylu tylko kradnie gurala zenada!

anonim
Autor: JELI   Link do posta
16:10:36, 19-04-06
To co do jasnej ... cholery chodzi z ta molesta ? bo z kumplem glowkujemy nad tym  

anonim
Autor: raz dwa trzy gonisz ty   Link do posta
16:11:09, 19-04-06
co to jest jest legia i pdg i wawa o co wam chodzi skad sa te sklady?maciejakies linki z ich kawalkami??

anonim
Autor: ye   Link do posta
16:12:46, 19-04-06
do marjioli  Czy Cie dziewczyno jebie ? ciekawe co na to Gural powie  , to Ty nie wiesz Ramona i Gural to jedna rodzina zerwala sie mariola od siedmiu bolesci co chuja o tym wszystkim wie i zachcialo sie wypowiadac jakiejs laseczce pokroju 13-nastoletnich fanek Verby buuu do chaty jak nie wiesz co jest grane

tUpOL
Autor: tUpOL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:12:56, 19-04-06
Dobra chłopaki koniec beef-u Legii kurwa z raperami!Mam nastepujace pytanko!Kogo jest bit z drugiego kawałka z tego klipu??

anonim
Autor: eRTeJot   Link do posta
16:16:11, 19-04-06
Zycze mu legala, bo \"sa ludzie z podziemia, ktorzy jedna zwrotka zniszczyliby wszystkich znanych MC\"- I on sie do nich zalicza!


anonim
Autor: ye   Link do posta
16:17:21, 19-04-06
marjolu moze obejrzyj sobie chociac klip drewnianej malpy rock  tam tez jest ramona hehe  i nie wyopwiadaj sie tu wiecej bo robisz z siebie idiotke ;/

anonim
Autor: :)   Link do posta
16:19:58, 19-04-06
A jak juz ramona wyda legala ( czego wszyscy mu życzymy)  to wam dopiero wam ryje opadną ... co spodoba wam sie to co on robi dopiero jak uslyszycie go w radiu hheeh żenada widac kto tu słucha rapu...

anonim
Autor: zaczynacz   Link do posta
16:28:45, 19-04-06
cale PDG jezie na fejmie Gurala i taka jest prawda..wszyscy inni a jednak tacy sami..

anonim
Autor: kunufer   Link do posta
16:34:40, 19-04-06
pozytywnie :)

anonim
Autor: ????   Link do posta
16:41:54, 19-04-06
legalna scena płacze, a podziemna rozpierdala... Czekam na trzeci Western! Yo Suuuuczysyyyynyyy!!! Ave PDG!

Heretyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:28:05, 19-04-06
Kurwa przestać się kłócić o tą Legię debile jebane!! Jeden koleś napisał, że niby tak było, a wy się już od razu plujecie jak trzynastolatki. Co do wywiadu, podoba mi się bardzo to, że Ramona nie owija w bawełnę,  mówi co myśli, prosto z mostu, za to szacun.
\"Dla mnie Kaczor jest niedoceniona osobą. Zapierdala naprawdę nieźle, a słyszałem od wiary opinie, że nie jest dobry w rapowaniu. Według mnie jest w tym zajebisty.\"

Zdecydowanie popieram, nie można go porównywać do Gurala, ale trzeba przyznać, że naprawdę jest bardzo dobry. Poczynił spore postępy, co było słychać na ostatnich poznańskich nielegalach,a także w kawałku, który Gural z Kaczorem i Qlopem wykonali w Rap Pakamerze. Nie sądzę, co prawda aby nowy Killaz się jakoś rewelacyjnie sprzedał, bo to jest muzyka dla prawdziwych fanów rapu, a nie dla niedorozwiniętych gimbusów. jednak właśnie ci prawdziwi fani deocenią tą produkcję.

oced
Autor: oced   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:32:23, 19-04-06
Ja chociaż że jestem z Łodzi kibicuje Legii. LEGIA RZĄDZI!!! Pozdro dla pierwszego ktory mnie pojedzie.

anonim
Autor: Cfibel   Link do posta
17:52:47, 19-04-06
oced JADE CIE....Pozdro

anonim
Autor: słwo prawdy jebac forum   Link do posta
18:11:53, 19-04-06
lipa straszna jebac ten syf ponizenie

anonim
Autor: Emaema   Link do posta
18:50:50, 19-04-06
Witam Ramona 23 i reszta to sa ludzie prawdziwi robia dobry rap i chwala im za to........

anonim
Autor: Achahaha   Link do posta
18:55:32, 19-04-06
Co do Legii,,,,,,,To nie nasza sprawa tu chodzi o wywiad....Acha i Ci co pisza jakies pojedyncze zdania itp,,,,,niech sie lepiej nie wypowiadaja........

anonim
Autor: Bartek-Lubsko   Link do posta
19:12:10, 19-04-06
ja pierdole ramona podrabia gurala bo sie rusza tak jak on kurwa a ty podrabiasz iles milionów ludzi bo wpisujesz komentarz a ja podrabiam kogos innego bo napisalem ja pierdole kurwa baranie zastanów sie troche bo pierdolisz od rzeczy a co do Ry23 to dobre gówno w chuj:)kolejny westernn w drodze ayghttt:)  

anonim
Autor: aha   Link do posta
19:14:12, 19-04-06
a co do bitu w drugim kawałku to ice cube-ring ding dong kurwa mac no znawcy heheh ja pierdole popłakałem sie ze śmiechu:D:D:D:D:DD:

anonim
Autor: aha 2   Link do posta
19:17:17, 19-04-06
sorry pojebały mi sie tracki bit to pharanon monch moss def i nate dog-oh no a pierwszy to ice cube a trzeci jesli chciałbys wiedziec to ja rule-clap back pozdro znawcy

Glob82
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:23:51, 19-04-06
Autor: aha 2

a pierwszy to ice cube

Oj to ci sie znowu cos pojebalo bo to jest : Dr.Dre - Ring Ding Dong...no fakt faktem jest to z soundtracka do \"Friday\" gdzie sobie pogrywa Ice Cube:)

anonim
Autor: ST aka PU hahahahahaha   Link do posta
19:37:51, 19-04-06
solo ramony rozpierdoli wszystko kurwa zobaczycie

Manio...18.S
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:46:36, 19-04-06
huja kórwa potrafią i widać ze czują sie jak wielcy raperzy ahahah wielu takich jak oni i co drugi lepszy mugłby być tu w tym wywiadzie wyjabane taka o was prawda...

anonim
Autor: ST aka PU hahahahahaha   Link do posta
20:02:38, 19-04-06
teraz to tylko czekac na kolejne produkcje i oby ramona zrobil western z guralem

maiku
Autor: maiku   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:23:25, 19-04-06
Do \'Yetiiii\' Ejj no chyba nie, q czyli ku, więc nie trzeba dawać qUrwa. Pzdr

lukas_87
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:01:29, 19-04-06
Ja mam obie część westernów :D

anonim
Autor: PzŃ   Link do posta
21:17:57, 19-04-06
PDG ostatnio ostro poszło do przodu. Kilka wydanych nielegali, mixtape Gurala i 3 Klipy. Pozdro

anonim
Autor: prawilniak z zachodu   Link do posta
21:35:21, 19-04-06
mam jego wszystkie płyty jest kurwa najlepszy

anonim
Autor: prawilniak z zachodu   Link do posta
21:47:44, 19-04-06
a i niech doliczy do tych westernow te co przez siec posciagali ema

anonim
Autor: Bartek-inkorporacja   Link do posta
22:32:30, 19-04-06
moze i bit dre ale wydaje mi sie ze chodziło kto nawinął:D hehe zresztą nie wazne ale mimo to takie rzeczy powinno sie wiedziec kurwa przeciez na tym bicie jeszcze refren jest no ja jebie Pozdro

anonim
Autor: disco polo rules   Link do posta
22:45:36, 19-04-06
lukas wrzuc western 2 na megaupload, bo nie mozna tej plyty nigdzie dostac\'

anonim
Autor: LUDZIE!!!   Link do posta
22:51:06, 19-04-06
Slyszeliscie o plycie nagrana w 7 dni,,,,,chlopaki od razu sie przyznali ze chcieli zrobic innowacje i dlatego maja nie swoje podklady,,,,,a poza tym liczy sie to jak nawijaja i Ramona jest wyjebany.......A dj Soina tez dobre skrecze ma wiec...........Jest spoko.....Wogole sadze ze oni by WWA rozjebali do nich goral itp.......Co do OSTR to wiadomo na free nie ma na niego mocnego........
Ps.....Piszcie swoje zdanie,,,,,,moze byc z tego ciekawa rozmowa,,,,,tylko piszcie inteligentnie a nie same przeklenstwa......

anonim
Autor: kristo!!   Link do posta
22:55:32, 19-04-06
lsd

anonim
Autor: gandi   Link do posta
23:38:27, 19-04-06
jebac co Ramona ma do legii moze na nia szczac cieplym moczem ;] moze jechac na warszawke do konca zycia,tak samo jak wwa moze jechac na poznan i tez to nikogo nie powinno obchodzic kazdy ma swoje poglady.patrzmy jaki on rap robi bo tutaj chyba kazdy sie zgodzi ze 3ma poziom.a takie zachowania sa jak dzieci z malym mozgiem ;] to jest cos jakby kolesie z verby krzyczeli i love wwa to co kochalibyscie ich ? rotfl
pomysl...jesli potrafisz m8n
ema dla koneserow

anonim
Autor: j$   Link do posta
23:57:40, 19-04-06
\"Dlaczego przyprowadziłeś na naszą rozmowę swoich ziomów skoro wiedziałeś, że interesuje mnie przede wszystkim wywiad z Tobą?\" jak to przeczytałem to od razu właczyl mi sie film jak Ramona podchodzi do kolesia co przeprowdza wywiad i wypierdala mu kose =] a tak w ogole do PDG rozkurwia rymami, pozdro!

anonim
Autor: SIXX NINE OF 6 FEET DEEP   Link do posta
01:24:24, 20-04-06
PDG... proste rzadzia a czego sie fajfusy spodziewaliscie ?!

anonim
Autor: PROSZE>>>>>>>>>>>>   Link do posta
06:55:58, 20-04-06
Ramona 23 Western -
Code: http://www.members.lycos.co.uk/slawek112/
http://www.members.lycos.co.uk/slawek114/
Ramona 23 Western 2 -

Code: http://rapidshare.de/files/14295122/western_2.rar.html


Ramona 23 Uliczny Folklor -
Code: http://rapidshare.de/files/16609452/Ramona_23-Uliczny_folklor.rar.html
Ramona 23 - P³yta Jednodniowa -
Code: http://rapidshare.de/files/14606332/Ramona_23_-_P_yta_Jednodniowa.rar.html

anonim
Autor: RNS / Kolektyf_Piła   Link do posta
11:31:23, 20-04-06
http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1145480812 Sprawdźcie to!! P.S. Ramona wymiata :)

King Of Reverb
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:45:54, 20-04-06
nie no kurwa nie moge !! co to ma być ?! widze że ciekawie sie robi.. bo coraz wiecej osób w polsce nawija sobie pod czyjeś bity i zgrywa faje!  pierdolnijcie sie w głowy osły i odpalcie fl studio... ciekawe jak wasz \'rap\' brzmiałby na waaszych wypocinach.... tylko w sumie to nie jestem ciekawy, bo wyłączyłbym to pewnie po 10 sekundach!

pfff ssijcie lagi!

Khovne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:42:12, 20-04-06
jak nie wiesz co to Hip to teraz juz wiez wiele sie dowiesz zanim w konicu umzesz co wy reprezętujecie całe PDG kartel  to sami rym-majsteży a wy co piszecie to jedne wielkie gówno ciekawe co wy słuchacie 18L. Takie rymy składac to żadkosć tylko oni maja taki styl PDG szacunek a dla was ich wizerunek

anonim
Autor: eRTeJot   Link do posta
15:23:20, 20-04-06
King Of Reverb- O czlowieku!!!!!!!!! Wez nawin tak jak Ramona!!! Chociaz w 30% na tym poziomie, to bedziesz dla mnie zajebisty! A jesli chodzi o bity, to Westerny to nielegale, wiec o co chodzi??? A mowisz, ze pod dobre bity nawinie kazdy?? Otoz nie, posluchaj sobie ŁDZ ALLSTARS i ich mixtapy. Nie wiem czy to sa legale, czy nie, ale nawijaja marnie, OSTRY, ktory nagaral gascinnie zdeklasowal ich na ich wlasniej plycie!!

anonim
Autor: eRTeJot   Link do posta
15:27:57, 20-04-06
=$Adam$=- dobrze godo!! Wodki mu dejcie!!!!!

anonim
Autor: buahaha( śmiech z dirty squad)   Link do posta
16:04:49, 20-04-06
  do dirty sqad :

nie wiem czy Ty nie wiesz sam co piszesz czy  zanim cos napiszesz to wogole myślisz ale sam napisałes \"kurwa kolesie mieszkaja blisko mnie ale cos o nich malo slychac na miescie...\" i co ? a Ty skad sie urwales z kicina hehe najwyraźniej nie bywasz namiescie albo  bujasz sie  po pulasach itp.. yhyhy  haha i na pewno nie słyszałes go wcześniej ode mnie ! tego mozesz być pewny ! a co do ksywy ( i tutaj wielki śmieh )  to  jestes mało spostrzegawczy  ;/ sorry ale dałeś dupy i nie popisales sie  swoją wypowiedzia  jedynie pokazałes jak sie zdenerwowałes hehe peace

King Of Reverb
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:50:38, 20-04-06
ertejot... to jak nielegale to znaczy ze mają byc kradzione bity? hip hop mialbyć kreatywny.. a tu co? po najmniejszej lini oporu.. zajebać - nagrać - puscic w net..

anonim
Autor: warszawa jest tu...   Link do posta
20:17:51, 20-04-06
hip hop charakteryzuje sie wolnoscia formy ktora kaze szanowac i kawalki na zajebanych podkladach jak i te do ktorych robione sa indywidualnie bity.

anonim
Autor: emma   Link do posta
22:08:53, 20-04-06
kurwa znwou wyjebali mojegą komenta co to do chuja ma być nie można sie wypowiedzieć jebac was

anonim
Autor: kendo starachowice rapy   Link do posta
22:14:19, 20-04-06
NIE NO KURWA ZCIĄGNOLEM TEN KLIP OBCZAILEM I SIE ZAWIODLEM-TAK NIEWYGLADA POLSKIE PODZIEMIE-TAK WYGLADA WLKP PODZIEMIE!ODNOSNIE RAMONY-KTOS JUZ WCZESNIEJ NAPISAL ZE PODPIERDALA POD GURALA-CZLOWIEKU,RAMONA,TY NIM SMIERDZISZ OD STOP PO DEKIEL-JAK JUZ ROBIC RAP TO PO SWOJEMU A NIE ZAPIERDALAC STYL KOMUS INNEMU-MI TO SIE NIEPODOBA,TO MNIE OBURZYLO WIEC KURWA PISZE!POSLUCHAJCIE JEGO KWESTI I OD RAZU SKROICIE SIE ZE GURAL JECHAL W TAKIM SAMYM STYLU I WOGOLE!KURWA BANDA DECYDENTOW!AHHH!

anonim
Autor: do kendo   Link do posta
08:16:57, 21-04-06
tej kendo ale ty Fluś jestes hehehe


\"podjebał styl Guralowi\"   no kurwa jedzie tak jak On i co w tym złego z jednej ekipy...

Jakby kazdy miał oceniac to tak jak ty to nic bysmy nie słuchali...

bo zobacz np. Endefis napierdala jakl fenomen i geammatik i Juz mozna by było sie kłucic kto kogo podrabia..

Hemp Gru jada tak samo jak Bez cenzury WNP WSP i całe hardcorowe Gówno

wiec Kurwa pomyśl zanim cos napiszesz ...


PDG \" Mufloń albo Giń Skurwysynu....\"

anonim
Autor: do kendo 2   Link do posta
08:18:24, 21-04-06
 oj sorry WNB a nie wnp... hehe


anonim
Autor: kendo starachowice rapy   Link do posta
10:17:19, 21-04-06
chodzi mi o technike rymowania-jest taka sama jak gorala,wprost identyczna-mi sie to niepodoba!goral jest jeden!

koru
Autor: koru   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:54:05, 21-04-06
mozna powiedziec ze widac jakas inspiracje guralem, ale mowienie ze podjebal mu styl jest mocno przesadzone. Ogolnie typ ma dobre flow i ciekawe teksty, pjona

anonim
Autor: KA3OR PŃ   Link do posta
15:00:26, 21-04-06
KURWA CAŁE PDG JEST ZAJEBISTE WPADAJCIE DO PŃ KUPUJCIE PŁYTKI I SIE TYM JARAJCIEEEEE!!!!!!PDG  KINGZ

dirty squad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:30:32, 21-04-06
do buahaha:

no wlasnie cwelu napisalem ze \"cos o nich MAŁO slychac\" a nie ze ja o nich nigdy nie slyszalem...czlowieku ale ty jestes glupi! pomysl czasami troche i nie kozacz ze wczesniej o nim slyszales ode mnie bo skad taka ciota jak ty moze o tym wiedziec...
poza tym \"śmiech\" pisze sie przez \"ch\" jestes  zalosny,naprawde sie popisales, sam dajesz dupy a smiac to sie mozesz z wlasnej glupoty

anonim
Autor: Mintaj   Link do posta
17:32:14, 21-04-06
Ramona nie byem przekonany do nich az do momentu gdy usłyszałem kawalek z guralem ....zajebiscie daje rade kawalek na bank zalatwie sobie plytke

anonim
Autor: ;)   Link do posta
19:25:30, 21-04-06
ej ramona zapodaj numerkiem gg :D

anonim
Autor: HkD   Link do posta
20:24:23, 21-04-06
Nie no kurwa prze ; ) , pozdro ziomus

anonim
Autor: ;)   Link do posta
22:53:32, 21-04-06
ty no bo ja czekam na tego numera:D:D

anonim
Autor: vbnv   Link do posta
01:48:52, 22-04-06
dlaczego byle gamon z \"podziemia\"(chyba z dziury predzej) uwaza ze jest na tyle zajebisty ze zniszczylby wszystkich znanych mc?
a dlaczego nikt na nich nie zwraca uwagi?tu nie chodzi o spiewany refren chyba ze on jako taki hojrak uwaza meza ascetow czy korwa verbe za jakis wspanialych mc....
to widac sam jest huj warty....niech poprobuja niszczyc znanych - tylko najpierw niech przestana kaleczyc...

anonim
Autor: soina   Link do posta
12:15:10, 22-04-06
posluchaj a potem ocen


anonim
Autor: typ   Link do posta
15:24:06, 22-04-06
PODZIAŁY PODZIAŁAMI ALE CHUIZTYM!!!!!PIONA ZA DOBRĄ ROBOTĘ Z PCPARKU!!

anonim
Autor: jestem dziki jak stado dzików   Link do posta
19:39:27, 22-04-06
Samotny Kowboj miażdży !!!!!!

anonim
Autor: eRTeJot   Link do posta
21:32:28, 23-04-06
cbnv- stary huja warty to ty jestes, a jesli uwazasz, ze Ry nie zniszczy WIEKSZOSCI(czytanie ze zroszumieniem sie kłania....) znanych mc to jestes w bledzie......

anonim
Autor: sbl   Link do posta
21:13:27, 24-04-06
dajcie liste kawałków do \"jednodniowej płyty\"

anonim
Autor: BACA<WU>   Link do posta
20:13:44, 25-04-06
Chuj Wam W Ryje pedały jebane jestescie do dupy kazdy cwel co nawija 2 tygodnie pcha sie na hiphop.pl walcie sie frajerzy kurwy jebane

anonim
Autor: BACA<WU>   Link do posta
20:15:35, 25-04-06
Jeszcze dodam pedaly ze mozecie niszczyc ale chyba zatwardzenie smectą lol

anonim
Autor: ????   Link do posta
20:46:36, 25-04-06
Ramona więcej lat nawija, niż Ty jesteś na tym świecie suczysynu...

anonim
Autor: SZNUPordinio   Link do posta
21:13:38, 25-04-06
YO pozdro Ramona i całe PDG!!!tylko prawdziwi potrafią docenić  dobre gówno!!!czekam na RR-y i inne produkcje.pozdro

anonim
Autor: P.I.Ł.A zawodnik   Link do posta
14:26:09, 26-04-06
Verba kaleczy Ramona leczy!!  I taki jest Kurwa stan rzeczy

vv0it3K
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:59:21, 09-05-06
Koles wymiata, obecnie najlepszy zawodnik z podziemia moim zdaniem:)

anonim
Autor: head   Link do posta
13:32:50, 16-05-06
zajebiste jest to co ro bicie chłopaki oby tak dalej   i pierdolic wszystkich frajerów

anonim
Autor: gadaczka   Link do posta
21:03:28, 10-07-06
czekam na rr brygade r 23 szacunek

anonim
Autor: pantoflasz   Link do posta
14:36:07, 23-10-06
mnie tam smiesza ludzi ktorzy mowia ze ramona jest chujowy ... jak narazie dla mnie osobiscie jest najlepszy a dlaczego odpowiedz jest prosta... wymiata wszystkich pokolei...slyszalem w chuj mielegali ...ten jest najlepszy

anonim
Autor: ddd   Link do posta
15:03:29, 12-12-06
RAMONA JEST WYCZEPISTY!! RAMONA KOWAL GALUŚ I CAŁĘ PDG!! NIE PODPIERDALAJCIE SIE DO NIEGO! DOBRZE Z TA (L) ROBIL!! SZACUNEK R23!!

Diabolo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:51:02, 31-01-07
WSZYSTKIE ŚWINIE MAJĄ DZIARE, R23 ŻEBY BYĆ ROZPOZNAWANE, NA SWE WSI!!! kurwaŁuki pierdol te bzdury bo wiara nawet nie wie o czym pisze. Usłyszeli 3 kawałki na krzyż i świruja. Jak dla mnie to kurwa nie ma lepszej nuty od tej którą tworzą te wieśniaki z Czerwonaka ;] kurwa mała buda u Galona, bity od dzieciaka z Wągrowca, i wokal kolesia, który przez ostatnie 5 lat zpracował sam na swoja opinie i powinien miec was wszystkich w dupie. Jak dla mnie moze powstac 20 Westernów i każdy bedzie zajebisty ale TO NIE O TYM........... ;] pozdro dla całej niepoprawnej Czerwonackiej zgraji i pozdro dla Romka ;D KAŻDY KIBIC ZE STOLICY NOSI HJA W ODBYTNICY!!! KKS

Diabolo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:30:34, 06-02-07
a ostry niech sie ładuje w robota i spierdala ile jestem w stanie dać....... to nie jest kurwa śpiewane

anonim
Autor: eoe   Link do posta
18:07:45, 07-02-07
hehe!!debile z was i tyle!!mieliscie sie wypowiadac o ramonie a wy sie kłócicie kto wie lepiej i jaki to on nie jest wielkim znawca hip-hopu!!dzieciaki z was i Tyle!!wywiad super pozdro!

anonim
Autor: znafca   Link do posta
00:21:23, 28-02-07
Skąd się wzięła ksywka w rodzaju żeńskim u normalnego typa?
Ramona 23:
Wiedziałem, że to pytanie padnie. Kiedyś leciał duński serial pt. "Ramona" o dziewczynce, która miała identyczną fryzurę jak ja wtedy, na tzw. garnek. Wiara tak to podłapała, że od siódmego roku życia tak mnie nazywają. Niektórzy nie wiedzą nawet jak mam właściwie na imię, bo wszyscy mówią tylko Ramona.

hueheu, jest hujowy po maksie jesli chcesz wiedziec, kogo on zjada, chyba samego siebie, Ramonka kurwa ksywa wyjebana jak jego rapy, pierdoli ze w podziumiu tyle kozakow ale nie moga sie wybic, bo wola sluchac innych a ten skad sie urwal , chyba z zeszlorocznej choinki, jest hujowy uswiadomil mi to klip jego i dojebka na zajebisty kawalek gurala ktorego koncowka jest przez niego zjebana, tyle, hejterzy sram na was

anonim
Autor: Koni   Link do posta
21:14:31, 28-03-07
POZDRO DLA RAMONY ;-)

MASZ FANóW W GOSTYNIU, CZEKAMY NA WIęCEJ!

POZDRO DLA EKIPY PDG!

anonim
Autor: MaMu   Link do posta
21:55:26, 01-04-07
Ramona idzie ciągle w gore jeszcze nie dawno nikt go nie znał a teraz podbija Polske kawałkiem w ktorym wystapił goscinnie Killaz group-Manewry a tak ogolnie to czekam aż Kowal cos wyda bo ma talent chłopak:)

anonim
Autor: To nie ja ;D   Link do posta
14:37:31, 21-06-07
1. zajebisty wywiad ;)
2. jebać legie - z tym się zgodze :D
a Ramona wymiata i kto sie z tym nie zgadza niech wypierdala do kurwa owala, meza, verby czy chuj wie kogo jeszcze... :P

anonim
Autor: tokadogiepedegie synu!   Link do posta
21:30:25, 12-07-07
Ci co tu pisza ze jebac cale PDG i mowi ze nie umieja rymowac to kompletni idioci... kto dla Ciebie potrafi rymowac w takim razie kto potrafi rymowac? Mega Dance? ;p wiesz co to jest PDG że tak zapytam?

anonim
Autor: Kabina   Link do posta
10:34:56, 25-08-07
Generalnie widzę że większośc ludzi sie tu wypowiadających to zajebani mieszkancy osranej warszawy którzy najchętniej przez następne dwadziescia lat wałkowaliby pierwszą płytę molesty (co nie oznacza ze nie jest zajebista), słuchałem rapu z WWA od wydania pierwszej molesty, morwa, 3H, ZIP rządzi ale nie mozna caly czas walkowac tego samego, obudźcie sie, to juz nie czas na dzieci ulicy HWDP i iinne tego typu sprawy.
A Ramona zabija ;) pozdro

anonim
Autor: siemasiema71   Link do posta
11:10:18, 09-11-07
haha cioty z warszawki na kolana. Jebac was i wasza Legie, wreszcie widac wasze miejsce na scenie zalosne pizdy. gdyby nie HG i JWP to juz by was nie bylo miernoty. Jestescie jak szorstkie wlosy z dupy.

anonim
Autor: LipskIWiecejTHC :)   Link do posta
11:52:26, 11-11-07
"Szorstkie włosy z dupy Misia Tatrzanaskiego" Kurwa warszawiacy... krytykowac potraficie a spojrzcie na swoj rap Prawda HG i JWP gdyby nie oni to byscie byli nikim chociaz HG tez mi wielki zespol nagrali pare kawalkow i znikneli... Moim zdaniem PDG wymiata w polskim rapie.. Szacun :P

anonim
Autor: LipskIWiecejTHC :)   Link do posta
11:55:47, 11-11-07
A tak po za tym Jebac wszystkich zazdrosnych skurwysynow nie potrafia docenic rapu bo sa zazdrosni... RY 23 czekam na nastepne Nagrania pzdr... Suczysynu....

anonim
Autor: Ston   Link do posta
19:26:56, 15-12-07
Ramona jest zajebisty i jeszcze jak rymuje z Rafim w RR Brygadzie to juz wymiataja a szczególnie kawałki "Poznaj zasade'     "Dwa style'   "Bede'  Twarda szkoła i Przegrani.

anonim
Autor: eMCe oNA Jaa   Link do posta
16:42:13, 28-03-08
Ja tam mu nie zycze legalow xD gdzies nawet czytalam ze ry mowil ze on woli wydawac nielegale.. nawet w ktorejs nawijce co tam nawijali ze "Moj nielegal przeciw waszym legalom" a ogolnie to wywiad spoko :p heh ...
Szacunek dla PDG... A ci co tu pisza negatywne komenty to spadli z nieba sluchaja verby, meza itp, i swieca i mysla ze to rap.. Az mi sie zal robi jak czytam takie komentarze :)

anonim
Autor: MS in lubsko   Link do posta
21:26:22, 05-09-08
PDG to poznańska dzielnica Gurala więc to nie dziwne że ramona ma podobne ruchy i nuty do gurala jak należy do PDG

anonim
Autor: safin   Link do posta
23:02:27, 22-01-09
Wielki szacunek do Twojej pracy ramona:)
Właściwie teraz nikt dobrego HH nie robi bo każdy robi tylko komerche dobre kawałki a dobre piosenki sąprzed kilku lat a te Twoje najnowsze płyty sa godne polecenia.
Szoda, że tak mało osób wie o Ramona23 sam dowiedziałem sie od kolegi płyta w jeden dzień i Dis vol3 i ta włąsnie jest konkretna kosisz wszystkiktórzy próbują robić HH wielkie uznania dla Ciebie za całą Twoją pracę włożoną w tą muzykę.
Trzymaj tak dalej jak najdłużej!!:)

anonim
Autor: Co To Kurwa Ma Być   Link do posta
20:34:15, 04-02-09
Owszem niektóre kawałki są niezłe ale ogólnie za nim nie przepadam. Też słyszałem Czerwonacką masakrę i uliczny folklor lecz nie lubię porównań typu "jak dziura w kobiecie" (czyżby wszystkie były kurwami) albo "potrzebuję ochłodzenia jak małpa banana". Jak dla mnie robione są zbyt chaotycznie i bez jakieś większej idei jak np. w Futurum, onfr, dowód odpowiedzialności bądż słynnej Księgi Tajemniczej Kalibra. Ramona może pozazdrościć dla Hansa takich tekstów jak "Jedno życie szansa jedna będziesz niósł swój krzyż  mękach droga krzyżowa będzie ciężka" albo tekstów Magika i Joki z "Psychozy".

MajkiSTRZ
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:47:02, 13-12-09
popieram powyżej jeśli chodzi o księge ;D

a ramony niestety nie znam i muszę sprawdzić

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-205-19-203.compute-1.amazonaws.com (18.205.19.203). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies