Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Peja opowiada o kompilacji "Fturując"

Peja opowiada o kompilacji "Fturując"

Dowiedz się więcej o: Peja / Slums Attack.
Wcześniej nie chcieliśmy zgodzić się na kompilację "The Best Of", bo wciąż czujemy się młodymi twórcami i wydawało nam się, że jest za wcześnie na takie podsumowanie. Zresztą nasi dawni wydawcy, bez naszej zgody, już taką płytę "Uliczne historie" kiedyś wydali.

Peja obecny jest na hip-hop'owej scenie już od ponad dekady i nie ma chyba fana w Polsce, który nie znałby najważniejszych płyt z dyskografii jego i Slums Attack. Ostatni album SLU "Najlepszą obroną jest atak" okazał się sporym sukcesem zarówno artystycznym jak i komercyjnym, jednak pomimo tego Poznaniacy - Peja i Decks nie spoczęli na laurach i w krótkim czasie zaczęli pracę nad kolejnymi nagraniami. Nowa płyta Slums jest już niemal gotowa i ukaże się za kilka miesięcy. W międzyczasie od wytwórni grupy - Fonografiki otrzymujemy jednak szczególne wydawnictwo "Fturując", na którym zebrano liczne featuringi Peji.

"Nie jeden mnie zapyta, po co ta kolejna płyta
Dla kasy, chcesz się sprawdzić, z pierwszych stron gazet nie znikać
To, co było marzeniami stało się rzeczywistością
Nagrywam, wydaję to dzięki umiejętnością
Pytasz, czym się w tym kieruję,
do Hip-Hop'u miłością"

"Jest jedna rzecz"

Poznański rapper często zapraszany jest do współpracy przez innych artystów, i choć duety te zna większość miłośników polskiego rapu, często trudno było zebrać wszystkie na jednej półce. "Fturując" powinno być więc nie lada gratką dla każdego fana Hip-Hop'u.

"Nasza wytwórnia "Fonografika" złożyła nam propozycję, która wydała się nam ciekawa." - mówi Peja wyjaśniając ideę tego wydawnictwa. "Wcześniej nie chcieliśmy zgodzić się na kompilację "The Best Of", bo wciąż czujemy się młodymi twórcami i wydawało nam się, że jest za wcześnie na takie podsumowanie. Zresztą nasi dawni wydawcy, bez naszej zgody, już taką płytę "Uliczne historie" kiedyś wydali. Tym razem mieliśmy całkowity wpływ na zawartość i wymyśliliśmy właśnie taką kompilację, bo to okazja by zaprezentować wielu gości, których cenimy. Myślę, że ciekawe jest to też dla tych, którzy znają nas głównie z kawałków puszczanych w telewizji i radiu - mogą odkryć coś dla siebie, bo wydaje mi się, że ktoś kto nie siedzi w Hip-Hop'ie głęboko (tzw. przeciętny zjadacz chleba) o wielu tych kawałkach nie ma pojęcia."

Choć Peja mocno broni pomysłu wydania takiej kolekcji, równocześnie, zgodnie z Decksem, podkreśla: "To kompilacja - nie premierowa płyta i to mówimy wyraźnie, żeby nikogo nie wprowadzić w błąd. Premierowa płytę mamy prawie na ukończeniu - 20 nowych kawałków, prawie 80 minut na pojedynczej płycie. Będzie miała tytuł "Szacunek ludzi ulicy". Uprzedzając wszelkie zarzuty wyjaśnia też: "Myślę, że będą oskarżenia, że próbujemy zarobić pieniądze na czymś, co już zostało wydane, ale, choć to projekt poboczny, mi będzie bardzo miło mieć taką płytę w domu. Zresztą wystarczy spojrzeć ile tu jest wydawnictw i artystów do opłacenia, więc łatwo zrozumieć, że my raczej nie będziemy mieli z tego kasy".

Można się zresztą spodziewać, że pomysł Poznaniaków podchwycą inni artyści. Każdy hip-hop'owiec ma na swym koncie mnóstwo featuringów. Skoro więc wydawane są płyty producenckie, aż prosi się, by tworzyć kompilacje ułożone wedle tego klucza.

"Taka formuła to jakaś nowość na rynku, ale może doczeka się kontynuacji. Inne zespoły również mogłyby z łatwością skompilować taką płytę - to fajna rzecz. To troszkę sentymentalne, ale cieszę się, że będę miał taki zestaw" - mówi Peja.

Na płycie "Fturując" będą dwa niepublikowane utwory. Do zestawu nagrań dołączony zostanie też krążek z większością teledysków Peji - zarówno z płyt Slums Attack jak i Ski Składu.

Wybór kawałków jest nieprzypadkowy, bo poznański rapper nie współpracuje z przypadkowymi ludźmi. Jak tłumaczy: "Przeważnie są to układy towarzyskie. Oczywiście dogadujemy to profesjonalnie. Ale nie zdarzyło mi się, żeby ktoś zaproponował mi kawałek nie znając mnie i żebym ja się zgodził rapować u kogoś obcego. Najczęściej wszystko jest oparte na jakimś koleżeńskim układzie. Na wszystkie te występy zostałem zaproszony. Czasem jest sytuacja odwrotna, gdy my zapraszamy - jak kawałek z WNB z płyty Ski Składu. Układy są jasne. Jeśli nagrywam na płytę producenta to zwykle biorę od niego muzykę, w kilku przypadkach w ogóle nie brałem pieniędzy i oddałem ZAIKS. Za niektóre zwrotki dostałem jakąś kasę. Z reguły jednak wygląda to tak jak w przypadku Trzeciego Wymiaru - Ich DJ SPH, trzy lata temu obscratch'ował mi całą płytę Ski Składu, więc ja obiecałem, że dogram się na ich płytę debiutancką w ramach rewanżu. Podobnie z DJ Zelem - to klient z Elbląga, który wyprodukował kiedyś jeden kawałek na naszą płytę, a teraz współpracujemy z nim też na nowej. "Każdego dnia" to utwór, który miał się ukazać na jego producenckiej płycie w Blend Records, tylko Blend nie określiło terminu premiery i nie chcę żeby stał się białym krukiem. Jak będzie trzeba to nagram świeży kawałek, co obiecałem".

Na płycie pojawią się artyści z wielu miast Polski - z rodzinnego Poznania, ale też z Gdynii, Warszawy, Kielc, Wrocławia, Wałbrzycha, Elbląga. Choć album ma wielu bohaterów, producentów, świetnych MCs, przede wszystkim przypomina jak wszechstronnym raperem jest Peja, który potrafi odnaleźć się zarówno na mocnych hardcore'owych beatach, w podkładach nieco bardziej lightowych, ale też w towarzystwie rockowego składu. "Jest wielu producentów, ale spójność gwarantuję ja" - mówi.

Przyznaje, że współpraca z innymi artystami to za każdym razem szczególne wyzwanie.
"Różnie się rymuje z różnymi ludźmi, przyznaję, na przykład próbowałem się dopasować pod kawałek Trzeciego Wymiaru. Fu nadał kawałkowi "Dzień zagłady" ragowego klimatu, co w ogóle nie było brane pod uwagę - tak czasem wychodzi. To zależy od dnia, ekipy, preferencji każdego z muzyków".

Zwykle takie eksperymenty przynoszą ciekawy efekt artystyczny, czasem zaś, jak występ ze Sweet Noise, bywają też sporym sukcesem komercyjnym. "Rock ma swoją niszę, w którą my nie staramy się nazbyt przenikać. Kawałek "Jeden taki dzień" mocno pomógł Sweet Noise'om sprzedać płytę. Nie mi oceniać, czy jest on udany czy nie. Sweet Noise wybrali go na singiel, zaś drugim był utwór z Górniak, o czym z początku nie wiedziałem. Ale gdy puścili mi ich wspólny numer, nie zdradzając kto śpiewa, powiedziałem: zajebisty kawałek. Górniak udowodniła po prostu, że potrafi śpiewać" - wspomina Peja.

Nie zdecydował się jednak na umieszczenie na kompilacji także drugiego utworu ze Sweet Noise'ami pt. "Ile jeszcze?", bo, jak mówi, chciał położyć nacisk na Hip-Hop. Przyznaje, że zależało mu na pokazaniu także tych kawałków, które gdzieś zginęły w zalewie wielu produkcji albo nie przebijają się, bo artysta promował się innymi kawałkami. Przykładem może być "Zło" Wojtasa ze Wzgórza Ya-Pa-3 lub "Wieżowiec" Medi Topa: "Płyta Medi Topa wyszła prawie równocześnie z naszą "Najlepszą obroną jest atak", w tej samej wytwórni. Jesteśmy ze sobą związani blisko od 10 lat, mamy też koneksje rodzinne i pomagamy sobie od lat. On wydał płytę w 1999 r. z formacją Da Blaze, potem przyczynił się do komercyjnego sukcesu "Głuchej nocy". Do nas należało odwdzięczyć się - np. produkując dużą część muzyki na jego album. Zarówno Decks i ja nagrywaliśmy mu beaty. Pojawiłem się też w dwóch kawałkach. "Wieżowiec" to akurat beat Magiery, ale specjalnie wybrałem ten kawałek, bo jest dobry, a chcę, żeby ludzie sięgnęli też po album Medi Topa" - tłumaczy.

Podobnie jest też z utworem zaprzyjaźnionej gdyńskiej załogi Analogia, która wydała album w Wielkie Joł: ""Byłem pewien" to kawałek, który podoba mi się od A do Z - zarówno pomysł, jak i goście. W ostatniej chwili dograł się tu Fu i to jeden z moich faworytów z tej składanki. To ekipa z Gdyni i Gdańska - RDW, Benek I Kaszalot. Znamy się już parę dobrych lat, jeździmy do Gdyni regularnie, widujemy się i lubimy. Oni prężnie działają na trójmiejskiej scenie, nieraz organizowali nam koncerty, w których brali też udział. Nagranie z nimi, było naturalną koleją rzeczy, tym bardziej, że RDW już wcześniej występował ze mną w kawałku "I kto ma lepiej" Ski Składu".

To kompilacja - nie premierowa płyta i to mówimy wyraźnie, żeby nikogo nie wprowadzić w błąd. Premierowa płytę mamy prawie na ukończeniu - 20 nowych kawałków, prawie 80 minut na pojedynczej płycie. Będzie miała tytuł "Szacunek ludzi ulicy".

Przykład RDW czy reprezentantów warszawskiego Prosto pokazuje, że Peja lubi pracować z zaufanymi ludźmi. "To prawda, że do niektórych ludzi często wracam i nie jest tak, że do kolejnych featuringów szukam kogoś nowego, tak jest np. z RDW czy Fu, z którym nagrywałem już kilka razy."

Rzekome animozje między miastami nie mają tu nic do rzeczy. Poznański raper tłumaczy, że jeśli kiedyś rodziły się jakieś nieporozumienia to wynikały one z niewiedzy i pochopnych sądów. Dziś, po latach na hip-hop'owej scenie, prawdziwi hip-hop'owi twórcy wzajemnie doceniają swoją sztukę i chętnie współpracują, o czym świadczą choćby kolaboracje poznańsko-warszawskie z: Fu, Sokołem, Hemp Gru czy Włodim. "Włodi był jedną z pierwszych osób, które zaprosiły mnie na featuring" - mówi Peja. "I choć jego teksty mają dziś nieco inny charakter to Włodi mówi dużo o rodzinie, Bogu, dla mnie jest to wciąż ten sam, prawdziwy koleś, z ulicznym stylem, co kiedyś. Równie prawdziwy, więc jak widać uliczny charakter nie jest sprzeczny z takimi treściami. Najważniejszy jest prawdziwy przekaz".

Na "Futrując" sporo jest też kolaboracji z artystami z Wrocławia, przede wszystkim znajdziemy tu kilka produkcji Magiery, którego styl zarówno Peja jak i Decks bardzo cenią. Peja wspomina - "Z Magierą spotkaliśmy się przy okazji nagrywania ze Świntuchem, gdy pojechaliśmy do Wrocławia. To był chyba 2000 r. Ten utwór pokazuje, jak to wyglądało w tamtych czasach, bo featuringi to nie tylko ostatnie lata. To trwa już długi czas. Choć tutaj jest wersja tego kawałka w remiksie Kwesto, więc nie słychać oryginalnego beatu Magiery. Jest za to kawałek z pierwszego "Kodeksu", świetnej producenckiej płyty". Na "Futrując" trafiła też "Klasyczna fuzja" Ski Składu w remiksie Magiery.

Z płyty Ski Składu, nagranej z Wiśniowym, pojawia się więcej fragmentów. Oprócz wspomnianego remiksu mamy też nową wersję "Co by było gdyby" oraz "Na co nas stać" nagrany z udziałem ekipy Wychowani Na Błędach. "Te nagrania są choćby z racji tego, że dużo rzeczy zostało zremiksowanych i miały one ukazać się na singlu Ski Składu, ale jakimś dziwnym trafem nigdy się tego nie doczekałem" - tłumaczy Peja. Wiśnia vel Wiśniowy, z którym współtworzył Ski Skład, co nieuniknione, dość mocno zaznaczył swą obecność na tej płycie. Pojawia się też w utworze "Cały ten rap" z mixtape'u Decksa z udziałem Medi Topa i Lamzasa, którzy niegdyś współtworzyli Da Blaze, oraz Iceman'a z dawnego składu SLU. Słyszymy go także w kawałku "Kto?" 52 Dębiec. Choć drogi artystyczne Wiśni i Peji rozeszły się jakiś czas temu, Peja nie chce by towarzyszyły temu złe emocje: "Wiśnia, czyli Wiśniowy vel Wiśnix, nagrywa obecnie w UMC Records. Poszedł swoją drogą i życzę mu powodzenia. To ludzie, z którymi mi nie po drodze. Interesują nas nieco inne rzeczy, inna muzyka i podejście do niej" - wyjaśnia.

"Fturując" już ze względu na sam charakter gościnnych, przyjacielskich występów, raczej wyklucza konfrontacyjną postawę. Jak mówi główny bohater płyty: "same zaproszenia najczęściej nie wiążą się z dissami, tylko z ujęciem jakiegoś tematu i ujęciem go z perspektywy kilku ludzi niekoniecznie mieszkających w tym samym mieście".

Nie oznacza to jednak taryfy ulgowej w ocenie rzeczywistości. Na "Fturując" Peja nie traci nic ze swego ulicznego charakteru, to wciąż mocny bezpośredni przekaz, hardcore'owy rap, czy jak mówią niektórzy, rap zaangażowany. Peja woli unikać etykietek. Robi swoje i wychodzi mu to doskonale, o czym zaświadcza "Fturując". Jak mówi na zakończenie: "To są tematy, które biorą się z tego, co leży na sercu. Nie mówię, że jestem zdystansowany wobec tego, o czym piszę. Nadal nie uważam się za twórcę tylko rozrywkowego, na dzień dzisiejszy mogę odpowiedzieć, że jestem 100% zaangażowany w rap, a czy to jest rap zaangażowany, to już każdy powinien sobie odpowiedzieć sam. Ja się angażuje na 100% w moją pracę. Nie chcę być postrzegany jako głos pokolenia, jakiś opiniotwórczy raper czy cokolwiek, bo tak samo jak każdy człowiek będę rozliczany za błędy i porażki i nie chcę dźwigać takiego balastu. Jestem niezależnym swobodnym twórcą, który mówi, to, co chce. Przedstawiam swoją propozycję muzyczną i swój pogląd na świat, niekoniecznie się to musi wszystkim podobać, i zawsze tak było. Nie będę mówił ludziom tego, co chcieliby usłyszeć, bo po co tracić czas."

Artykuł na podstawie materiałów od wydawcy.

Dowiedz się więcej o: Peja / Slums Attack.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-05-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.00 (6)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Brak danych

Ostatnie artykuły tego autora:
Jednak ojciec Kora zakupił swojemu synowi pas WBW!
Interview: Hilltop Hoods
Wywiad z legendarną ekipą Hilltop Hoods!
$uicideboy$ w Krakowie i Poznaniu
Hip-Hop Kemp 2018-Relacja

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Czę100chowa ! ! !   Link do posta
15:23:45, 12-05-06
Git Pozdro Peja SLU tak trzymać Elo

anonim
Autor: Toruń   Link do posta
15:46:02, 12-05-06
Rychu jesteś geniuszem! RESPECT!

my eyes behold di blessings of Jah...
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:14:28, 12-05-06
szacun Rychu :D

Bandzar
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:35:57, 12-05-06
szacuneczek Rychu

anonim
Autor: rada   Link do posta
16:40:12, 12-05-06
te wozy na drugim zdjeciu nie powinny byc bo nie ma na co patrzec, nie ma sie czym chwalic, ale szacunek za tworczosc

dwaku
Autor: dwaku   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:07:48, 12-05-06
rada: sam zarób na taki wóz i nie pierdol... z reszta nie sądze, żeby się nimi lansowali. fotka jak fotka jednym sie podoba innym nie. Poza tym fajny pomysl na wydawnictwo. Pozdro. A tak btw na masce czego siedzi Peja? Mitsubishi

anonim
Autor: tmk   Link do posta
17:20:46, 12-05-06
Rychu to raper na schwał,
robi dobry rap a nie kał.
Ja tez bede kiedys raperem
pożegnam sie z rowerem
i bede smigał landroverem. :]


dann127
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:41:57, 12-05-06
rychu byl kiedys genialny nie wiem jak teraz ocenie po wydaniu nowej plytki do bry pomysl na to wydawnictwo zobaczymy ale nie podoba mi sie to ze na tych fotkach ruchu zaczal sie troche lansowac kiedys od tego stronil a teraz solarka silka ale jak rap sie nie zmienil to spoko

anonim
Autor: T_K   Link do posta
17:46:51, 12-05-06
SZACUN DLA PEJI BO CHOC JUZ SIE DOROBIL NA RAPIE DALEJ ROBI PRAWDZI ULICZNY DOBRY RAP
WIEC TRZYMAJ TAK DALEJ ZIOM POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 !!!!!!!!!!!!        H         !!!!!!!!         W            !!!!!!!!!!!            D            !!!!!!!!!!!               P             !!!!!!!!!!

dann127
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:52:19, 12-05-06
ale i tak mam szacun dla rycha nawet jeslli nowa plyta nie bedzie spoko (ale pewnie bedzie miod jak zawsze) chocby za to co zrobil dla polskiego hh no i za te wszystkie geniaklne texty piosenki i plyty oby nowa byl;a tak genialna jak wszystkie stare szacun dla ryszarda a ci ktorzy go nie maja to powinni miec nawet jak go nie lubia

anonim
Autor: CoTamJakTam   Link do posta
18:09:59, 12-05-06
Racja peja niciekawie wychodzi na tych fotkach ale nie chodzi o foty, a o twórczośc, za którą wielki respekt! tylko dziwi mnie ten ostatni kawałek:\"Brudne mysli\" taki lightowy jak na niego...
Dobry pomysł z tą płytka warto kupić...szkoda tylko, ze niema na tej płycie: \"I moje miasto zła sławą owiane\"


                                                        POZNAŃ RULEZZ

anonim
Autor: Akhim   Link do posta
18:15:19, 12-05-06
Szacun wielki dla Peji, szacun,nalezy sie.

NEIS
Autor: NEIS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:47:45, 12-05-06
spoko ciekawie się zapowiada :) tylko szkoda że nie zagracie we wrocku


anonim
Autor: GrasOne   Link do posta
18:49:22, 12-05-06
Szacunek dla Peji i dla Decksa, zajebista płytka =P Oldschool rządzi!

Bandzar
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:08:43, 12-05-06
no predziej gural to cpun niz Peja  hahahha

QbA ZmK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:56:27, 12-05-06
CZekam Na cd . Kozak w huj Mc .eloooooooo

L.I.S.U.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:32:46, 12-05-06
Nagrywam, wydaję to dzięki umiejętnością LOOOOOOOOOOOOOOOOOL

anonim
Autor: Mastasza   Link do posta
20:46:48, 12-05-06
:D co ci sie peja stało? wyglądasz jak by cie koń jebnoł kopytem w kapucyne :D

anonim
Autor: P.D.G & SLU GANG   Link do posta
21:03:21, 12-05-06
Ale wy jestescie smieszni na huj sie wtracacie i pieprzycie swoje głupoty na temat SLU ? Nie wiecie o co chodzi a piszecie jakbyscie w tym siedzieli ... a tutaj cos co powiedzieli w wywwiadzie członkowie KG
Gural: \"Ci wszyscy ludzie, którzy się pewnie czują zaangażowani w konflikt, a ja nawet nie wiem jak oni wyglądają. Bo w życiu nie gadaliśmy, a oni myślą, że są moimi wrogami.\"
Kaczor: Niech się postronne osoby w to nie mieszają, bo to nie ma żadnego sensu. Im nic to nie daje i nam tak samo.
Wiec sie kurwa zamknijcie a jak cos nie pasuje to idzcie do Peji i mu to powiedzcie ale nie bo wtedy to byscie mu dupe wylizali , loda zrobili i o autograf poprosili !
Smieszycie mnie wielcy fanatycy ... pomyslcie jak Oni by przestali sie kłocic jak by rozjebali POLSKE jednym kawałkiem bo kazdy z nich jest inteligetny i ma umiejetnosci !!
POKOJ

anonim
Autor: cfibel   Link do posta
21:43:34, 12-05-06
wy sie tu wszyscy znacie... a nikt nic nie wie sie fani kurwa znaleźli

anonim
Autor: Cichy88   Link do posta
21:59:56, 12-05-06
Szacinek Dla Peji On Już To Co Miał  Zrobić To jużź Zrobił on jest byl i bedzie najlepszy.PEJA SLU ONOMATO RAPU POLSKIEGO NADZEJA

anonim
Autor: Fifkak   Link do posta
22:32:15, 12-05-06
Peja jest zajebisty szacunek wielki  

anonim
Autor: Mariuss   Link do posta
22:54:39, 12-05-06
SLU ROX !!! Rysiu czekamy na nowy materiał SLU - SLU :) napewno będzie zajebista plytka :) pozdro szacun \\/

anonim
Autor: Guuurrrral   Link do posta
23:21:54, 12-05-06
Szacun Rychu!! zajebiscie ... a ci kurwa znawcy... jebac was leszcze  
SLU ROX!!! czekom na plyta
Jebac leszczy...

anonim
Autor: AKTOSTO   Link do posta
00:01:53, 13-05-06
\"(...)ile tu jest wydawnictw i artystów do opłacenia, więc łatwo zrozumieć, że my raczej nie będziemy mieli z tego kasy\" - Ale koles bzdury opowiadasz... zastanow sie zanim cos takiego pierdolniesz... Szkoda gadac. Przeanalizujcie sobie to cale zdanie, zeby nie bylo, ze z kontextu wyrwalem... Pzdr

anonim
Autor: sebbiman   Link do posta
00:18:44, 13-05-06
elllo SLU !!!! serdeczne pozdro dla kozakow z poznania!!!! Rychu najlepszy!!!!! wiadomo!!!!!!!!!!!! ELLLOOOOOOOOOO

anonim
Autor: gitara mandżolina   Link do posta
00:53:51, 13-05-06
\"wyglądasz jak wsza jak pierdolona pchła, gorzej niż dziwka wyruchana przez psa...\" i nie zmienia się nic...

anonim
Autor: DonBartosz   Link do posta
01:31:28, 13-05-06
Yooo! Jak ktos juz wczesniej pisal - nie wpierdalajcie sie w konflikty miedzy SLU a PDG! To sa ich sprawy i chuj nam do tego! To jest ich spor a nie nasz, zrozumcie to w koncu! Zreszta co ja bede tu pierdolil, wyczekuje nowych producji Peji tak samo jak i Gurala, jak dla mnie obaj wymiataja i naprawde zajebista opcja by bylo gdyby nagrali wspolny kawalek. Beeeez kitu, czekam na taki dzien i mam nadzieje ze sie doczekam!
Pozdro!

anonim
Autor: HSK   Link do posta
06:43:55, 13-05-06
Hehe Peja ćpun... a Gural jest do dupy...\"wpierdala konserwy bez przerwy\" :) Plytka typowo kolekcjonerska hehe i oplaca sie ją miec na oryginale...

anonim
Autor: WTF?   Link do posta
10:34:08, 13-05-06
bedac pewnym swoich racji na bank zyje sie latwiej lecz uwazaj bo przez zbytnia pewnosc wyladujesz na dnie szacun SLU

anonim
Autor: SLu szacunekk   Link do posta
11:29:08, 13-05-06
Szacunek Rychu, całą polska czeka na nową płytę.

anonim
Autor: htppthhtppthhtp   Link do posta
12:30:02, 13-05-06
peja to ciul, mezo to król gural to gej

yo

anonim
Autor: Śląski kumaty   Link do posta
12:41:12, 13-05-06
powiem wam cos:smieszycie mnie haterzy,wielcy hip-hopowcy-wszystko powiedzial Gural na drugiej Kascie>\"Raperzy cfani\"...nagrajcie tyle legali i nielegali co Grunwaldzki papa lub Peja,zagrajcie tysiace koncertow i wtedy mozecie sobie bluzgac kogo chcecie,tyle.

aras_wnw
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:00:01, 13-05-06
RespecT (czyt. rispekt) :D

wroobelekhh
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:37:07, 13-05-06
mam orginal edycja z dvd, i powiem ze naprawde sie ne zawiodlem. plyta zajebista.

JELI
Autor: JELI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:51:56, 13-05-06
hehehe chyba by Peja i Gural niezbyt ciekawie wypadli razem... ale szacunek dla oby dwoch za zajebiste rapsy !

rudy_abstynent
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:08:04, 13-05-06
 Rychu Szacunek 


pozdro


anonim
Autor: $$$$$   Link do posta
15:49:03, 13-05-06
peja chyba jeszcze nigdy nie wyszedl \"normalnie\" na fotce ;-) hehehe

anonim
Autor: ?   Link do posta
16:37:27, 13-05-06
a gdzie feat. z Nagłym Atakiem Spawacza? :D:D:D

anonim
Autor: gggfff   Link do posta
16:54:28, 13-05-06
Wies tanczy i spiewa

anonim
Autor: DirtyDamian1987   Link do posta
18:19:49, 13-05-06
Rychu, Dla mnie ty jestes Idolem. Twoja muzyka jest zajebista i ja móg bym sie cieszyc jak ty bedzies znowu koncert w niemczech dal. Pozdro z Düsseldorfu (Niemcy )

anonim
Autor: tocoboli   Link do posta
18:48:29, 13-05-06
kurwa ale wy jestescie pojebani koles sie dorobil na swoim talencie i nie pierdolcie ze gada glupoty bo opowiada o tym co sie naprawde dzieje i nie wyskakuje z jakimis suczkami, niejeden by juz zapomnial i wypierdolil na cieplal wysepke ale on ma cos do powiedzenia i mowi to co chce a ze niektorym to sie nie podoba to ich sprawa koles swoje przezyl i dostal po dupie i nie pierdolcie ze sprzedaje hiphop kazdy musi z czegos zyc.


WiLQu
Autor: WiLQu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:56:21, 13-05-06
Taka formuła to jakaś nowość na rynku, ale może doczeka się kontynuacji. Inne zespoły również mogłyby z łatwością skompilować taką płytę - to fajna rzecz.Jezusiu... ja mam nadzieję że to ostatnia taka składanka w Polsce....

antyliroy by się przydał na tej płytce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Katowice   Link do posta
20:07:32, 13-05-06
Hołd dla Ciebie I Decks\'a

anonim
Autor: buahahahahahaha   Link do posta
22:35:38, 13-05-06
a a kaczor z pdg chcial mu dojebac a on sie zdygał hahahaa peja... PDG RULEZ!!!

anonim
Autor: Sagg!T   Link do posta
22:37:03, 13-05-06
Płytka napewno wyjdzie świetna, i napewno przesłucham ją nie jeden raz, ale ludzie dlaczego musi sie nazywać \'Fturując\', co to ma być?? Nie rozumiem, rajcować sie błedem..

anonim
Autor: buahahahhahaha   Link do posta
23:32:32, 13-05-06
aaaj, pomyliło mi sie.

to Peja dojebał Kaczorowi z pdg !!


pdg buahahaha :P  SLU RULEZ!!

anonim
Autor: Ktos kto wie   Link do posta
01:47:37, 14-05-06
\"Nagrywam, wydaję to dzięki umiejętnością\" BRAWO ANALFABECI, peja rulz

anonim
Autor: zmikajacy punkt   Link do posta
07:39:40, 14-05-06
...bylem, jestem, bede mistrzem polski w ubnizaniu
w ponizaniu noakautach
bitew mnie mc nie bierze
mily nigdy nie bylem
niepotrzebne mi przymierze
z nikim slyszysz
w huju mam jak to odbierzesz
nienawiscia przezarty
na nic mnie nie nabierzesz
kazdy czlowiek mi bliski
wszystkie glodne pyski
szacunek maja dla mnie dla czlowieka i artysty
to stosunek osobisty
wiec ucinam spizgania
ze ski skladem i luta nadal mam wspolne zadania
kazda produkcja jest tutaj doceniana
szacunek dla mych ludzi i dla skladow z poznania..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ELLLLOOOOOOOOOO

anonim
Autor: BRODNICA   Link do posta
10:40:58, 14-05-06
Tak dalej peja pozdro dla ciebie SZACZUNEK !!!!

murzynski_ziomek_tekiszy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:54:06, 15-05-06
KURWA OKLADKA TO JA W SZOKU JESTEM JAK MOZNA COS TAKIE WYPUSCIC...POZA TYM SPECJLANIE CHYBA KTOS DAL TAKIE ZDJECIA NA KTORYCH PEJA WYGLADA JAK UPOSLEDZONY

anonim
Autor: Szachu   Link do posta
14:00:35, 15-05-06
Elo Rychu ty Kórwa tu rzeądzisz pozdro.

DoceLowo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:43:10, 15-05-06
Od kiedy Kurwa się pisze przez \"ó\"??? Analfabeci!!!

M-L-S
Autor: M-L-S   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:02:31, 15-05-06
RYCHA zżera pycha!!!

anonim
Autor: mafagon   Link do posta
12:17:33, 16-05-06
obok jana pawła II najważniejszy Polak w historii

anonim
Autor: mafagon   Link do posta
12:24:34, 16-05-06
kurwa Peja jest najlepszym raperem w Polsce i wypierdalać od niego pojebane kurwa skurwysyny!!! posłuchajcie se kurwa krawczyka albo irene santor, a nie o hh bedziecie sie wypowiadać niedouczeni krytycy - palanty. A to że Peja trenuje kulturystykę i chodzi na solarę to coś zajebistego!!!! i kurwa wonty nieusprawiedliwione.!!!!!!!!!

anonim
Autor: mafagon   Link do posta
12:25:21, 16-05-06
kurwa Peja jest najlepszym raperem w Polsce i wypierdalać od niego pojebane kurwa skurwysyny!!! posłuchajcie se kurwa krawczyka albo irene santor, a nie o hh bedziecie sie wypowiadać niedouczeni krytycy - palanty. A to że Peja trenuje kulturystykę i chodzi na solarę to coś zajebistego!!!! i kurwa wonty nieusprawiedliwione.!!!!!!!!!

anonim
Autor: mafagon   Link do posta
12:26:36, 16-05-06
wrogom Pei cały Poznań kurwa wpierdoli

e_szajba
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:20:19, 16-05-06
Peja the best jeaaaaaaaa wyczekiwania na tą nową pozostają............. lol

anonim
Autor: www.mcpultok.republika.pl sprawdzcie   Link do posta
17:37:05, 16-05-06
www.mcpultok.republika.pl sprawdzcie

anonim
Autor: gópi hój   Link do posta
21:28:22, 16-05-06
z okładką to podejrzewam nawiązanie do pierwszej (chyba? ;) ) płyty slumsów , tylko ze tam byli przy pożyczonych furach a teraz są przy swoich hehe szacunek w chuj dla Peji i Decksa, koncercik by sie przydał jakis w Poznaniu bo nudą wieje ostatnio

adasko44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:38:51, 17-05-06
Elegancja Elegancko mówi  

anonim
Autor: mafagon to cwel   Link do posta
09:27:21, 18-05-06
megafon ty kurwa cwelu wydymany nie pierdol bzdur chuj pr\\yglupawy(Jan Pawel 2 to sie z duzych lityer pisze). peja moze nie jest zwyklym szczurem(tak jak z 3 lata temu) ale tez nie jest kopzakiem. zwykla z kasa i powoli kolegowe traci =- tzn. frajerszczak i cwel!!!! chuj mu w dupe i ja jestem z poznania a co go kurwa widze to labo jak jest pod salonem kenzo albo w banku na ogrodach!!

anonim
Autor: peja ma downa   Link do posta
10:06:09, 18-05-06
kurwa peja ma downa poatrzcie sobie na zdjeci no1

anonim
Autor: mafagon   Link do posta
11:01:02, 18-05-06
peja jest wyjebisty, jak go nie lubisz to ok, myślisz że kurwa Peja pzejmuje się takim palantem??? MA swoje grono i nie musi każdemu przypasić - proste

anonim
Autor: Peja rzadzi   Link do posta
13:41:29, 18-05-06
Cwelem jestes cwel cie robi lachociagu kurwiszonie wyruchany szmarlawcy jebane kurwa Peja jest zajebisty Dawny obsrane kurwa caly poznan wam wpierdoli ...  Poznan rzadzi

anonim
Autor: wawer   Link do posta
22:25:18, 18-05-06
pozdrowki od konina, dajesz ostro

anonim
Autor: Emil RNS   Link do posta
16:30:38, 19-05-06
siema daremniaki pisza o peij jakies chujstwa bo usłyszeli pewnie 10 z 300 bałaków i pierdola teraz ciecie cipy i cioty      peja ma słabe steksty jesli chodzi o technike rymów za duzo czasownikowych rymów a reszta na maxymalnym poziomie   przekaz zaplecze muzyczne i cała reszta    pozdro

anonim
Autor: hilikopter   Link do posta
07:16:58, 20-05-06
Umiejetmosci to on ma mizerne, jednak jesli idzie o pewna dziedzine rapu, robi to dobrze. Ma chlop odwage powiedziec co go boli (takie przynajmniej wrazenie sprawia) no i jak to powiedzial moj kumpel - dlubal. dlubal i wydlubal.

anonim
Autor: a tu wolczyn   Link do posta
16:11:35, 24-05-06
i po co wy wszyscy sie wpierdalacie miedzy Ryska a PDG...    Oni nie sa gowniarzami i sami zalatwia ta  sprawe. Peja robi dobry rap i nie ma co pierdolic.Rychu wbijaj znowu do niemiec i zrob jakis fajny koncercik.Pozdro i Szacun dla calego SLU..

anonim
Autor: a tu wolczyn   Link do posta
16:16:15, 24-05-06
\"nigdy nie bedzisz taki jak ja,nigdy nie bedziesz mna,musialbys....\"   wszyscy chca byc jak Peja..kseroboje zajebane leszcze....dajcie juz spokoj i se zapusccie kilka najstarszych trackow Ryska i bedziecie wiedzieli o co chodzi.

anonim
Autor: psychotrop   Link do posta
10:15:46, 01-06-06
ale sie podniecacie. zapracował na swoje. tyle.

mcmotor1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:32:14, 19-06-06
śmiac mi sie chce z tych wszystkich palantów którzy pisza peja to peja tam to....a on ma ich wszystkich w dupie i robi swoje pozdro stare miasto p-ń pokój

piotrek755
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:06:34, 15-09-06
Na poczatku chciałbym podziekować peji za piekny koncert w Prudniku było zajebiście wiekie dzieki peja !!!!!!!!!!!! POZDRO

anonim
Autor: Duzo gadacie   Link do posta
16:42:25, 22-09-06
JA TAM CISNE DO SKLEPU PO \"SZACUNEK LUDZI ULICY\" NIC WIECEJ NIE TRZA

anonim
Autor: LuTeR P-ń   Link do posta
21:20:52, 22-10-06
nie ma Huja na Sykusia :) prawdziwy z niego poznaniak :) czekam na jego kolejne płyty z niedoczekaniem ...! ogólnie mało słucham HH ale jego Rap to jest poezja !!! ;]

Pozdro dla wszystkich poznaniaków i fanów SLU !!!!!!

anonim
Autor: maxel   Link do posta
12:19:29, 05-11-06
Elo Rychu SLU pozdro MC jestescie najlepsi!!!

anonim
Autor: <Kola>i<dobre>zielsko?   Link do posta
23:27:32, 12-04-09
Wy Kurwa barany jebane Pierdolicie o innych hh-powcach jak tu jest kurwa mowa o Peji, same tu Kurwy i mendy na tym forum a co do Peji to Czlowiek Sukcesu. AvE Peja! Najlepszy Raper na Polskiej Scenie. ;]      Pozdro dla Fanow Peji. A co do plytki Fturujac to nic dodac nic ujac ;] Narqa.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.