Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Wilku

Dowiedz się więcej o: .
Nie staramy się tworzyć jakichś nowych brzmień, czy robić na siłę nietypowe numery. Robimy to na co mamy ochotę, jeżeli ktoś chce tego słuchać to fajnie. foto:Cess

W marcu nakładem Camey Studio ukazał się drugi album warszawskiego zespołu Siedem Łez pt."2+2=7". Prace nad płytą trwały ponad dwa lata, co pozwoliło na maksymalne dopracowanie materiału. Klimat nowego krążka 7 ŁEZ miał znacznie odbiegać od wydanych do tej pory w Polsce płyt hip-hop'owych. Miesiące po premierze rozmawialiśmy z zespołem m.in. o tym jak ta płyta powstawała i co zawiera. Przeczytajcie zatem czy udało się zrealizować wcześniejsze założenia.

Minął już prawie miesiąc od premiery Waszej płyty, czy jesteście zadowoleni z dotychczasowego odbioru?
Tektyw:
Tak, ja jestem i wiem, że osoby, które kupiły płytę się nie zawiodły, a Ci co gadali, że jest do kitu, w większości przesłuchali pewnie tylko promo. Zresztą mało mnie to obchodzi. Płytę nagraliśmy dla ludzi, którzy nas znają oraz znają naszą twórczość i wiedzą, że nie udajemy kogoś kim nie jesteśmy.
Stopa: Nie wiem jak odbierana jest ta płyta. Nie jest dla mnie wyznacznikiem zdanie dzieciaków z forum Waszego portalu.

Wydawcy szukaliście aż dwa lata, aż takim problemem było znalezienie wytwórni dla tak znanego zespołu jak Siedem Łez?
Stopa:
To nie my szukaliśmy wydawcy dwa lata, tylko nasz niedoszły wydawca zbierał dwa lata hajs i nie uzbierał, a szkoda. Po dogadaniu się z Cameyem to była już kwestia kilku poprawek.
Tektyw: Jakiego znanego zespołu? Jak słyszało o nas może tylko kilka osób w Warszawie. Oczywiście, że było dużym problemem, mimo iż negocjowaliśmy na żywo z trzema wytwórniami i jedną dystrybucją, a reszta po prostu się nie odezwała. Hip-Hop w Polsce się sprzedaje małym nakładem. Zawdzięczamy to słuchaczom polskiego rapu, którzy nie kupują płyt w ogóle, bo przyzwyczaili się do słuchania hitów w radiu i TV oraz przyzwyczaili się do ściągania płyt z netu. Naturalna kolej rzeczy to to, że wytwórnie boją się wtopić pieniądze i nie chcą wydawać płyt i kręcić klipów albo po prostu odstawiają niskobudżetówkę.

Tektyw w ostatnim wywiadzie stwierdził, że już od 2 lat niewiele Was łączy, z kolei Stopa wątpi abyście cokolwiek jeszcze razem nagrali, co jest przyczyną obecnej sytuacji zespołu?
Tektyw:
Rzensa jest w Stanach. Słonin odszedł z zespołu, a Stopaa nagrywa proforma projekt. Ja nagrywam featuringi z podziemiem na swoje solo. Dlaczego się rozpadł zespół? Nie dogadujemy się. Stopa to spokój, natomiast ja to żywioł. Obydwaj widzimy inaczej rap. Z tomkiem nie mam za dobrego kontaktu, a zwłaszcza teraz gdy wyjechał. Natomiast ze Słoniem dogaduję się dobrze, gdyż cały czas współpracujemy ze sobą, jest on moim designerem i projektuje mi graficznie np. ciuchy, okładkę płyty itd. Muzycznie nie działamy już wspólnie.

Klimat nowego krążka miał znacznie odbiegać od wydawanych do tej pory płyt w Polsce, miał być dla wielu zaskoczeniem, jednak mało kogo zaskoczył... Co mieliście na myśli w tej zapowiedzi?
Stopa:
To są materiały promocyjne Camey Studio.
Tektyw: Posłuchaj naszej pierwszej płyty, potem posłuchaj naszej obecnej. Widzisz różnicę? Jeśli nie widzisz różnicy to ta płyta nie jest dla Ciebie. Różnica jest kolosalna dla tych, którzy są naszymi słuchaczami. Laik różnicy nie zauważy. Te kawałki na płycie są sprzed dwóch lat. Przypomnij sobie sytuację, jaka była w polskim rapie 2 lata temu i będziesz wiedział.
Stopa: My nie staramy się tworzyć jakichś nowych brzmień, czy robić na siłę nietypowe numery. Robimy to na co mamy ochotę, jeżeli ktoś chce tego słuchać to fajnie. Pierdole to czy kogoś to zaskoczyło czy nie, czy ten numer jest fajny czy ten, a może jednak tamten...

Polską rządzili złodzieje, a teraz rządzą debile, sytuacja w kraju jest chujowa bez względu na to, czy jesteśmy w Unii czy nie. foto: Samborski

Czy to nie jest trochę tak, że ten materiał "starzał się" z Wami? Czy przez to wielokrotne przekładanie płyty, nie stracił nieco na aktualności?
Tektyw:
Tak, zestarzeliśmy się i jesteśmy na emeryturze obecnie. Kawałki się za to nie zestarzały. Kawałek "Woda", kawałek "Rap studencki" i kawałek z Żółwiem, czy "Nie musisz być zły" itd. to są aktualne tematy. Zauważ, że nie zapierdalamy pod publiczkę. Nie nagrywamy hitów, ani nie przesadzamy za bardzo z nagrywaniem dołujących numerów. A o co tu w ogóle chodzi? Żeby robić swoje czy media imponować? Według mnie kawałki się nie zestarzały. Chcecie posłuchać nowszych? Nowsze cały czas nagrywamy. Nie nasza wina, że wydawcy obudzili się z ręką w nocniku z promocją i wydaniem materiału. To oni stracili, a nie my. My dalej jesteśmy konsekwentni w robieniu tego co przede wszystkim nam sie podoba.
Stopa: W moich oczach, a właściwie uszach płyta faktycznie trochę się zdezaktualizowała, człowiek zmienia się z godziny na godzinę, a co dopiero w ciągu dwóch lat. Przez ostatnie dwa lata nagrałem pewnie ponad trzydzieści kawałków, z czego teraz podoba mi się połowa. Nie zależy mi na niczyjej opinii, to co robię ma się podobać mi.

Sporo utworów nie weszło na płytę, miały znaleźć się one jako EP na Waszej stronie, kiedy możemy ich spodziewać?
Stopa:
W tej chwili są tam trzy kawłki do ściągnięcia, w najbliższym czasie pojawi się więcej - www.siedemlez.com.

Jak na razie płytę promuje jeden teledysk do utworu "Nie musisz być zły". Czy planujecie kolejne klipy, a jeżeli tak, to do jakich utworów?
Stopa:
Nie mamy jeszcze planów.

Podobno Camey odrzucił wstępny Wasz projekt okładki, na rzecz obecnej z przyczyn marketingowych, czy to prawda? Jaki był ten wstępny projekt?
Tektyw:
Tu chodziło o okładkę, co tu opisywać. Było kilka opcji. Może je wrzucimy na stronkę, albo wykorzystamy na solówki.

Jak wygląda Wasza życiowa sytuacja, w odniesieniu się do utworu "Rap studencki?" Czy rzeczywiście lepiej skończyć szybko edukację i nie mieć pracy, czy próbować i uczyć się dalej?
Stopa:
Co za różnica czy szybko skończysz edukację, czy dalej się będziesz uczyć jak i tak znaleźć dobrą pracę jest w chuj ciężko. Skąd wniosek "Czy rzeczywiście lepiej skończyć szybko edukację i nie mieć pracy?" Tego w tym kawałku nie ma. Sam mam paru znajomych tylko po podstawówce, którzy ciężko pracują na swoją michę ryżu. Tak naprawdę to bez różnicy czy się uczysz czy nie, bo żeby być zarobionym musisz się zakręcić i dobrze wstrzelić i z tym jest największy problem. Dla niektórych wyjściem jest wyjazd.
Tektyw: Nie ważne czy kończysz studia czy nie, pracy i tak nie ma i trzeba spierdalać z kraju.

My dalej jesteśmy konsekwentni w robieniu tego co przede wszystkim nam sie podoba. foto: Samborski

Znak zapytania w tytule tego kawałka sugeruje, że macie wątpliwości, czy student może robić rap. Więc czy studia idą w parze z rapem? Czy to jest muzyka tylko dla ludzi, którzy skończyli wcześniej edukację? Czy może chodzi Wam o coś zupełnie innego?
Tektyw:
Skąd te pytanie? A czy student może robić kupę i czy jak zrobi kupę to już jest zesrany?
Stopa: Ciekawe sugestie wyciągasz... My tego nie mówimy. Może Ty masz co do tego wątpliwości, czy ktoś kto się uczy może robić muzykę? Przesłuchałeś kawałek zapewne, ale teorię snujesz na podstawie interpunkcji. Podejrzewam, że jest parę osób, które kminią co to za "?!" w tytule. Dla reszty niech to pozostanie zagadką.

Równie ostro krytykujecie wejście Polski do UE. W sumie to nasuwają się dwa pytania - kiedy ten utwór powstał i czy po dwóch latach członkostwa nadal macie takie krytyczne zdanie? Dla wielu rodaków wyjazd na przykład do Anglii dał szansę na nowe życie.
Tektyw:
Domyśl się kiedy powstał. Na ten temat żeśmy też się już dla Was wypowiadali albo w jakimś innym wywiadzie. Nie ważne. Koło chuja lata mi Unia i cały rząd. Jestem ignorantem. Ale w skrócie odpowiem Ci na ostatnie pytania dotyczące studentów i Unii. Po pierwsze Polską rządzili złodzieje, a teraz rządzą debile, sytuacja w kraju jest chujowa bez względu na to, czy jesteśmy w Unii czy nie. Dlatego nic nam nie daje studiowanie. To tak jak za komuny, tylko teraz jest gorzej. Dlatego trzeba albo kończyć studia i wypierdalać z kraju, albo się wysrać na studia i wypierdalać z kraju od razu. Albo napierdalać wałki po kątach, kumasz? O to nam chodziło w tych wszystkich kawałkach.

Słuchając "7 Euro" miałem wrażenie, że wychodzicie z założenia iż "lepsze kiepskie polskie, niż fajniejsze, ale obce". Być może się mylę, ale czy nie jest to trochę nacjonalistyczny numer? Czy naprawdę dla przyszłości i codziennego życia tak ważny jest symbol, który mamy na monetach?
Tektyw:
Tak, jest to nacjonalistyczny numer sponsorowany przez Giertycha i innych nazistów.
Stopa: Szanuję tradycję, szanuję swój kraj, nie jestem nacjonalistą, nie podoba mi się globalizacja, unikam motłochu, nie idę tam gdzie jest masa ludzi, tylko tam gdzie nie ma nikogo. Przyszłość byłaby niczym gdyby nie to co działo się w przeszłości.

Przyznam, że nawet podchodząc z dystansem do spraw UE, to utwory, w których krytykujecie studentów, Unię, po części tych, którzy wyjechali tam do pracy wywołują u mnie mieszane uczucia. Kogo chcieliście nimi dotknąć?
Tektyw:
Chcieliśmy smyrgnąć po jajcach wszystkich bogatych arabów z Iranu i też mamy mieszane uczucia co do tego.
Stopa: Po prostu wychodzę z założenia, że jak sprzątać to u siebie. Jeżeli ktoś jedzie za granicę, wykonuje porządną robotę i dostaje za to godziwy grosz, to jak najbardziej, czemu nie. Ale jechać po to, żeby tyrać na zmywaku pół darmo i nic nie odłożyć?

Już na samym początku płyty pada hasło, że istnieje blokada na Wasze koncerty. Czy możecie to rozwinąć i powiedzieć coś więcej o tym?
Tektyw:
W Wawie Łez Siedem nie zagra raczej. Natomiast ja z chęcią zagram solo jak wyjdzie płyta. Będziemy grać wszędzie, nawet w Piździszewiu dolnym jak nas zaproszą. Na razie mamy wyjazd do Rabki i do Głogowa na koncert.

To nie my szukaliśmy wydawcy dwa lata, tylko nasz niedoszły wydawca zbierał dwa lata hajs i nie uzbierał. foto: Samborski

Głos Tomasza Knapika jest wszystkim doskonale znany z telewizji, zaprosiliście go do nagrania genialnego outro. Kto wpadł na ten dość oryginalny pomysł? Jak udało Wam się go zaprosić?
Tektyw:
Ja wpadłem na ten pomysł, jak zresztą i na inne pomysły dotyczące zapraszania gości na płytę. Z Tomaszem Knapikiem znam się osobiście i przypomnę, że nagrał dla nas outro w 2003 czy 2004 r., w tym czasie żaden z raperów nie wpadł jeszcze na to by go zaprosić.

Tektyw skończyłeś już swoją solową płytę, gdzie słuchacze mogą ją znaleźć?
Tektyw:
Skończyłem, faktycznie, ale wyjebałem z niej lajtowe i skoczne numery i skoncentrowałem się na nagrywaniu hardkorowych ulicznych numerów z raperami z podziemia. Płyta pod koniec tego roku wydana zostanie nakładem RRX u Krzysztofa Kozaka.

Stopaa, Ty z kolei pracujesz z Pełnym i Siwym nad projektem "PROforma", czego możemy się spodziewać po Waszym projekcie?
Stopa:
Dobrego rapu i tłustych bitów.

Coś na koniec?
Pozdro dla hejterów - żebyście nas nie zawiedli i nie zapomnijcie nam ostro na czacie pocisnąć. Jakby to było, gdyby Was nie było. Nie byłoby chyba z czego się pośmiać. Aloszka!

Jeżeli nie mieliście okazji przełuchać płyty, to możecie na naszej stronie sprawdzić jej promomix.

Dowiedz się więcej o: .


Informacje o artykule
Data dodania:2006-07-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Wilku, 34 lata

Ostatnie artykuły tego autora:
Reggae od Natural Dread Killaz
Ogólne tematy Mleka
Nie robimy muzyki po to by być gwiazdami - 18L
Uczę się od bezimiennych muzyków - IGS
Zajmuję się wszystkim sam - Maciora

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: migi:D   Link do posta
10:56:24, 03-07-06
aha

anonim
Autor: gggfff   Link do posta
11:06:12, 03-07-06
Kozak wyda w swoim sklepiku na Centralnym:P Ciekaw jestem czy mu się uda cos wydać...

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:23:01, 03-07-06
co wy tu pierdolicie?? to jest jakis lewy shit!!!

Bandzar
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:23:25, 03-07-06
no kozak  dziala teraz w poziemiu na poziomie kopalni

EsendeMylffon HH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:43:22, 03-07-06
Moim zdaniem wy nawet nie przetestowaliscie tej plytki i walicie glupoty bo nie znacie tego skldu. Ale Moim zdaniem jest to jakis specyficzny Hip-Hop
PALE WIEC JESTEM ;)))))

anonim
Autor: dfhggfhgfhgf   Link do posta
11:48:14, 03-07-06
płytka jest naprawde niezła.... zresztą SIEDEM ŁEZ zawse trzyma poziom...

EsendeMylffon HH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:48:24, 03-07-06
Moim zdaniem wy nawet nie przetestowaliscie tej plytki i walicie glupoty bo nie znacie tego skladu. Ale jest to jakis inny hip-hop ;))
PALE WIEC JESTEM ;)))))

anonim
Autor: herk   Link do posta
12:09:49, 03-07-06
a mnie rozwalilo najbardziej te ostatnie zdanie :). Co do plytki to nie sprawdzielm, choc do nich to nigdy nic nie mialem.

anonim
Autor: mojo   Link do posta
12:27:09, 03-07-06
hahaha co za idioci nie wiedza ze 2+2=4 buhahaha

Bandzar
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:10:44, 03-07-06
mojo : co za idiota ;/

Strictly
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:19:19, 03-07-06
Autor: gggfff
Dodany: 2006-07-03 11:06:12 Host: ---.chello.plKozak wyda w swoim sklepiku na Centralnym:P Ciekaw jestem czy mu się uda cos wydać...
aaaaaaaaaaaaa tak myślałem że to on był w tym sklepiku heheh

JELI
Autor: JELI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:27:37, 03-07-06
lol dobrze =D pojechal po was (rowniez po mnie bo tu sie udzielam) www.eldoka.glt.pl

anonim
Autor: ej ej ej   Link do posta
15:53:37, 03-07-06
ja pierdole co za buraki.....i to mnie najbardziej smieszy w polskim hh.wydaja płyte która jest z przed dwoch lat i ktora dwa lata temu była kupowata .jeden z tych wiesniaków kozaczy ze zaprosił knapika i nikt tego jeszcze wczesniej nie zrobił(jedyny powód do tego ze choc troszke sa orginalni:).....na koncerty ich nikt niechce(nie dziwie sie ).samokrytyki zeroooo  \"poprostu robimy swoje i co nam sie podoba\"....buhahahahhahahahahahahahha a zreszta po huj ja to pisze gimbusy do dzieła jezdzcie mnie....pozdro dla gniotów z 7 łez ......mam 27 lat i jestem tym dzieciaczkiem z tego forum o ktorym piszecie,ktory huja sie zna i tylko hejtuje ;)....jednak mimo wszysto swoje wiem....robcie dalej kariere buraczki bez skila

SiaraSiarzewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:34:23, 03-07-06
im sie chyba tego wywiadu strasznie nie chiało udzielać - to raz!!!
Dwa że przejebanie głupawe pytania wyszły - w zamyśle chyba inaczej miały brzmieć!!!
Trzy to jak oni tak wszystko mają w dupie krytykują to po co wogóle udzielają tego wywiadu?
Cztery to to że ta płyta ich nie jest zła - ale ja tam wole pierwszą!

a ten wywiad to chyba udzielali na niezłym kacu albo coś - bo niektóe odpowwiedzi są tak płytkie że dziecko by lepiej posklejało wyrazy!

anonim
Autor: sfs   Link do posta
16:37:44, 03-07-06
Trzyrazy nie, wypierdala w chuj dobry track :-D mi się podoba SiedemŁez już od pierwszych płyt szczególnie ten w okularkach typek to chyba Stoopa?! ale nie jestem pewien jeśli to czytasz to pozdro dla ciebie i czekam na kolejne produkcje twoje! :)

anonim
Autor: L   Link do posta
17:09:26, 03-07-06
Jebac zamulasow... jestem hejter pizdy.

anonim
Autor: tektyw   Link do posta
17:11:17, 03-07-06
odpowiedz do ej ej ej:


YO YO YO

anonim
Autor: L   Link do posta
17:12:01, 03-07-06
aha... w takich wdziankach to mozna tylko wpierdol chycic w krk :)

anonim
Autor: tektyw   Link do posta
17:17:03, 03-07-06
to ja aha nie jade do krk bo mnie chycom i huj stygo byńdzie

anonim
Autor: S.N.K.(sneak)   Link do posta
17:24:30, 03-07-06
\"Nie ważne czy kończysz studia czy nie, pracy i tak nie ma i trzeba spierdalać z kraju.\" \"Tak naprawdę to bez różnicy czy się uczysz czy nie\". Dla mnie akurat jest różnica czy sie uczę czy nie. Studia nie dają gwarancji na znalezienie pracy w dzisiejszych czasach, ale moim zdaniem lepiej się uczyć niż byc po podstwówce i zapierniczać całe życie na łopacie. Oczywiście bez obrazy dla ludzi po podstawówce bo sam znam kilku i są to bardzo inteligentni ludzie. W tym temacie 7 Łez mnie rozwaliło...To najlepiej siedzieć w domku i biadolić cały czas że w Polsce jest lipa i nic się tutaj już nie uda osiągnąć. Wiadomo, że koneksje bardzo pomagają ale wydaje mi sie że jeśli kończysz studia to prędzej czy później dostaniesz jakąś robotę choćby za tysiaka miesięcznie na początek. Zresztą, widać że chłopaki nastawieni są jedynie na krytykę wszystkiego dokoła (tylko nie siebie:)). Pozdro and peace for all true playazzz.

anonim
Autor: tektyw   Link do posta
17:28:12, 03-07-06
a zeby bylo jeszcze smieszniej to 3 z naszej trojku studiuje i wcale nie ma zamiaru wyjezdzac;)pozdro i kup 20 egzemplarzy plyty elo

anonim
Autor: ekspert unijny   Link do posta
17:56:42, 03-07-06
krytykują unię a jednocześnie mówią zeby wypierdalać z kraju... absurd, gdyby nie unia to by tak łatwo nie wyjechało 2 miliony ludzi !

O_Odie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:06:20, 03-07-06
hehe wreszcie ktos zauwazyl jacy idioci sie udzielaja na tym forum. Heh a erekcja idiotow to byla w temacie o dissie Nowatora.

rollex
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:51:58, 03-07-06
widze że chło[paki nie podeszli całkiem poważnie do wywiadu. wcale sie nie dziwie, autor pytań mało kumaty sie wydaje, drąży temat nie widząc ironi. 
co do opoznienia, braku aktualnosci to rzeczywiscie zawsze mozna wszystko zrzucic na wydawce, ale kurwa taka jest prawda, nie ma co wydawac plyty na pale na marnych warunkach i jesli sie nie wezmie spraw w swoje rece, albo nie zrobi tego ktos ogarniety, zaufany to nie ma co liczyc na sukces w kazdej plaszczyznie.
a co do hejterow - 3razy nie posluchajcie.
yO 

anonim
Autor: LORD QUAS   Link do posta
19:14:03, 03-07-06
NO DZIEKI DZIEKI CHŁOPAKI TEŻ WAS POZDRAWIAM!

anonim
Autor:    Link do posta
21:27:33, 03-07-06
\'\'A czy student może robić kupę i czy jak zrobi kupę to już jest zesrany?\'\'

ZA TEN TEKST POWINIEN DOSTAC OSKARA..

anonim
Autor: prooo   Link do posta
22:23:44, 03-07-06
dla mnie plytka zajebista widac postep u chlopakow ale jakos wole plytke \"wielki sen\" bo to jest klasyk i material w pizde hmmm ciekawe co u juchasa slychac?heh

internetowyhejter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:53:26, 03-07-06
Również pozdrawiam. ;)

anonim
Autor: sfs   Link do posta
00:12:15, 04-07-06
Do L haha w takich ubraniach można wpierdol dostać haha?! ja jestem z krk ( co potwierdza sie w moim hosci ) i wiem dobrze jak jest i zadroscisz chłopaką takich ubrań?! i zebyś ty wpierdol nie dostał w krk albo już dostajesz i wyżywasz się na forum internetowym hahahahahah

Troll
Autor: Troll   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:25:44, 04-07-06
Skupiacie sie na 2 kawałkach (znaczy ze nie sluchaliscie pozostalych) bo tak na prawde najlepszy jest \"ogień\"

anonim
Autor: pajacyk & przyjaciel z ogonkiem!   Link do posta
01:41:26, 04-07-06
DZIEKUJE ZA POZDROWIENIA.

stek bzdur
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:09:18, 04-07-06
wywiad jest z kwietnia, tak? szybciutko znalazl sie na portalu

anonim
Autor: student zyje z trudem!   Link do posta
07:19:08, 04-07-06
Autor: S.N.K.(sneak)
Dodany: 2006-07-03 17:24:30 Host: ---.dolsat.pl\"Nie ważne czy kończysz studia czy nie, pracy i tak nie ma i trzeba spierdalać z kraju.\"

\"Tak naprawdę to bez różnicy czy się uczysz czy nie\".

Dla mnie akurat jest różnica czy sie uczę czy nie. Studia nie dają gwarancji na znalezienie pracy w dzisiejszych czasach, ale moim zdaniem lepiej się uczyć niż byc po podstwówce i zapierniczać całe życie na łopacie. Oczywiście bez obrazy dla ludzi po podstawówce bo sam znam kilku i są to bardzo inteligentni ludzie. W tym temacie 7 Łez mnie rozwaliło...To najlepiej siedzieć w domku i biadolić cały czas że w Polsce jest lipa i nic się tutaj już nie uda osiągnąć. Wiadomo, że koneksje bardzo pomagają ale wydaje mi sie że jeśli kończysz studia to prędzej czy później dostaniesz jakąś robotę choćby za tysiaka miesięcznie na początek. Zresztą, widać że chłopaki nastawieni są jedynie na krytykę wszystkiego dokoła (tylko nie siebie:)). Pozdro and peace for all true playazzz.wiesz... tak naprawde to cos wtym jest i nie ma co zaprzeczac calkowicie, ja tez wole skonczyc studia, bo chociaz nie ma pracy po studiach czy po podstawowce... wiadomo tylko, ze po podstawowce o pracy biurowej zapomnij... chyba ze tata ma firme i trzeba sekretarki do odbnierania telefonow, studia jakby nie patzrec w pewien sposob stawiaja cie gdzies w spoleczenstwie... bez urazy... ale na pewno wyzej od tych po podstawowce.... pozdrowki!

anonim
Autor: student zyje z trudem   Link do posta
07:21:17, 04-07-06
miedzy truee playazzzz a wiesz... mialbyc gruby odstep!
co za niepelnosprwny edytor postow!

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:43:18, 04-07-06
Pozdro 7 łez!

wilku_hg
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:46:26, 04-07-06
a gdzie ty mieszkasz?

anonim
Autor: tektyw   Link do posta
10:59:26, 04-07-06
sprostuje dla mniej rozgarnietych:


kazdy z nas jest studentem,w kawalku student nie krytykujemy studentow tylko obecny ustroj i panstwo,unia kolo huja nam lata....a co do wyjazdow z kraju to wyjechal tylko rzensa do stanow na zarob paru dolarow....i zaden z nas nie wyjedzie na zachod za chlebem....chociaz by z tego powodu ze studiujemy...to ustroj i panstwo ktorym zadza debile jest pojebany-TU CHODZILO O TO ZE WSZYSCY MAMY CIEZKO-tylko my poprostu umiemy sie z tego posmiac;)

anonim
Autor: S.N.K. (sneak)   Link do posta
17:01:02, 04-07-06
Zgadzam się z Tobą Tektyw - wszyscy mamy ciężko...i to zarówno Ci którzy studiują jak i Ci którzy od rana do nocy wypruwają sobie żyły na jakichś zasranych budowach żeby utrzymać rodziny. Powiem szczerze, że jeśli po studiach nie znajdę jakiejś roboty u siebie w mieście (a jestem z małego miasta i już teraz jest z tym problem, mimo że studiuję) to nie pozostanie nic innego jak desant do Anglii czy gdziekolwiek indziej. Jak napisał student zyje z trudem! studia ustawiają nas wyżej w hierarchii społecznej, mimo to nikt nie da głowy, że gdy skonczymy te szkoły czy da sie to wszystko jakoś poukładać. Tu właśnie płynie też pointa tego wszystkiego o ktorej już napisałeś- że to właśnie Ci imbecyle w rządzie odpowiadają za to, że nie ma pracy i perspektyw na godne życie w naszym kraju z którego pewnie większośc nie chciałaby wyjeżdżać gdyby była tutaj robota. W Polsce nic nie jest pewne, a tzw. \"lepsze\" jutro tym bardziej. Wielkie pozdro dla 7 Łez!

anonim
Autor: SZalony dziecika kung fu   Link do posta
07:07:01, 10-07-06
Wielka PIatka Za Material chlopaki!!!!!!   Gruby material !  Alosz

anonim
Autor: siedem nieogolony zez   Link do posta
19:21:10, 10-07-06
.ojeZzu.nie.ma.DżeZzu.
Dodany: 2006-07-03 21:27:33 Host: ---.50.255.6 \'\'A czy student może robić kupę i czy jak zrobi kupę to już jest zesrany?\'\'

ZA TEN TEKST POWINIEN DOSTAC OSKARA..

ZA TEN TEKST POWINIEN DOSTAĆ WIELKIEGO MURZYŃSKIEGO CHUJA DO PYSKA, POWINNI SIĘ CIESZYĆ, ŻE W OGÓLE KTOŚ CHCIAŁ PRZEPROWADZIĆ Z NIMI WYWIAD. DLA KOGO SĄ WYWIADY ?? DLA KOGO JEST MUZYKA ?? DLA SŁUCHACZY, A CI KURWA ZEZOLE W KURTKACH Z FUTREM Z MYSICH CIPEK MAJĄ SŁUCHACZA W DUPIE. TAKICH JAK ONI NAWET TEN PORTAL POWINIEN OBSRAĆ GORĄCYM KAŁEM I WYTRZEPAĆ PO RYJU TWARDYM KUTASEM. 7 LEZB- WYPIERDALAĆ

anonim
Autor: Prawdziwy....   Link do posta
05:10:21, 15-05-20
😉😉

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.