Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Eldo.
Nie robiłem płyty sam, ale pracowaliśmy nad nią w trójkę.

Twórczość Eldo od samego początku wzbudzała spore zainteresowanie. Jest on autorem lub współtwórcą już sześciu płyt. O każdej z nich było głośno i każda znalazła zasłużone miejsce w historii polskiego Hip-Hop'u. Najnowszym dziełem Eldoki jest płyta "Człowiek, który chciał ukraść alfabet". Sprawdźcie co do powiedzenia na temat jej tworzenia i zawartości miał sam twórca.

Premiera płyty była kilka razy przekładana. Ą˘

Twoją pierwsza płytę wyprodukował tylko Dena. "Eternię" przygotowało sześciu producentów. Teraz ponownie powierzyłeś swój materiał tylko duetowi. Skąd te zmiany i czemu właśnie Bitnix?
Eldo:
Nie nagrywam według jakichś reguł więc tym razem zdecydowałem się na współprace z duetem producenckim, w przyszłości może stać się wszystko.

Muzyka na płycie jest bardzo eklektyczna. Czerpiecie z drum'n'bass'u, jazzu, 2step, progresywnego brytyjskiego rocka, także orientalnych dźwięków itd. Skąd taki melanż? Czy klasyczne hip-hop'owe brzmienia nie są już w stanie uzupełnić Twoich wielopoziomowych tekstów, czy po prostu chcesz po raz kolejny udowodnić, że Hip-Hop nie na granic?
Eldo:
Nie uważam, żeby twórcę miało programowo coś ograniczać, przynajmniej ja nie chce się ograniczać. Wybraliśmy na płytę taką muzyka, jaka podobała się naszej trójce.

Skąd tyle instrumentalni na płycie? Do tej pory ograniczałeś do minimum akcje typu intro, skity, a Twoje utwory wypełnione były do granic treścią.
Eldo:
Jak wskazuje tytuł jest to płyta Eldo/Bitnix a nie Eldo solo. Nie robiłem płyty sam, ale pracowaliśmy nad nią w trójkę, zatem każdy zawarł na płycie część swojej twórczość. Poza tym utwory są wypełnione treścią, nawet te instrumentalne. Treść nie zawsze musi być dostarczona przez słowa.

Na "Eterni" były mewy, na "C.K.C.U.A." słychać kroki. Podobnie było na "Światłach miasta" - pociąg, wiatr. Jak traktujesz takie dźwięki.? Czy jest to tzw. foniczna scenografia do Twojej narracji, po prostu fajny efekt, element podkładu?
Eldo:
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Po prostu zwracałem uwagę na dziwne rzeczy, ale na pewno bliżej mi do "fonicznej scenografii do mojej narracji" niż do efekciarstwa.

"Człowiek..." to płyta bardzo ambitna, nie uważasz, że dla wielu może to być zbyt wysoko podniesiona poprzeczka, a niedojrzałość do niej może przerodzić się w ignorancje i niechęć.
Eldo:
To co nagrywam jest dla mnie naturalne, nie napinam się na nagrywanie tego czego ludzie oczekują. Poprzeczka też nie zależy ode mnie, ja sobie postawiłem ją tak wysoko, że może za kilkadziesiąt lat się do niej zbliżę. Ignorancja i niechęć towarzyszy mi od wielu lat i to już sprawa ignorujących i niechętnych, dla mnie to nie ma znaczenia.

To co nagrywam jest dla mnie naturalne, nie napinam się na nagrywanie tego czego ludzie oczekują.

Jak doszło do wspólnej nagrywki z Jimsonem i Smarkim.
Eldo:
Tak jak do większości nagrywek gościnnych, my interesujemy się ich twórczością, oni nasza, każdy dokłada jakiś ważny element do muzyki.

Twoją muzykę zawsze ozdabiali DJ'e. Nagrywałeś z Romkiem, Twister'em, Pandą, DJ'em Taśmy, Sektą. Jaka jest dziś rola DJ w Hip-Hop'ie?
Eldo:
Jestem fanem turntablizmu i w tym co robię chce żeby zawsze towarzyszył mi DJ. Mam szczęście pracować z Tasmym, który zaraża swoimi zainteresowaniami.

Frontline podała notkę, że jesteś twórcą "refleksyjnych tekstów, których niepowtarzalny klimat przyciąga słuchaczy, także tych, na co dzień nieobcujących z Hip-Hop'em." Jak bardzo zależy Ci na dotarciu do tych osób? Czy chcesz ich zainteresować Hip-Hop'em, czy tylko swoją muzyką?
Eldo:
Jeśli tak jest jak napisano o mnie w notce prasowej to miło mi, ale ja nie chce nikogo przekonywać ani do Hip-Hop'u ani do mojej twórczości.

Dotychczas przedstawiałaś stosunek ludzi względem Boga. To właśnie w człowieku doszukiwałeś się zła. Teraz odważnie mówisz o istnieniu i działaniu diabła. Skąd ta zmiana? Czy to nie jest w pewien sposób zrzucenie winy?
Eldo:
Mówisz o jednym utworze, a z całości wyłania się inny obraz. Nie chce zrzucać na nic odpowiedzialności, to my grzeszymy i my decydujemy o naszych wyborach.

Czytasz wiele książek. Czy uważasz, że są książki, na które nie warto poświęcać czasu, czy mino wszystko każda lektura ubogaca czytelnika, choć by w drobnym stopniu.
Eldo:
Nie sądzę żeby czytanie książek ekonomicznych mnie interesowało, mimo że pewnie warto jakąś przeczytać. Myślę, że każdy powinien po prostu zdać się na swój gust.

W powszechnym mniemaniu słuchaczy odbierany jesteś jako twórca refleksyjnych, spokojnych, wyciszonych, abstrakcyjnych utworów. Tymczasem większość Twoich kawałków przesycona jest złością, bezpretensjonalną krytyką, gniewem, bojowością. Skąd to się bierze?
Eldo:
Nie wiem, dlatego że ja tego nie widzę.

Jednym z Twoich ulubionych pisarzy jest Hrabal. Jego twórczość pełna jest optymizmu. W Twoich tekstach ciężko jest jednak odnaleźć takowy. Poszukujesz pozytywnych stron życia, ale zawsze opłacone jest to trudnymi i ofiarnymi wyborami. Czy warto?
Eldo:
Nie wszystkie jego dzieła takie są. "Obsługiwałem angielskiego króla", "Sprzedam dom, w którym nie chce już mieszkać" czy "Zbyt głośna samotność" nie są pełne optymizmu? Poza tym, to że lubię twórczość jakiegoś pisarza nie powinno prowadzić do prób jego naśladowania. Wracając do pytania, to jakakolwiek by była cena za moje wybory to jestem gotów za nie zapłacić, taki jestem.

Nie lubię rozczulania się nad sobą i rezygnacji.

Namawiasz do wzięcia życia we własne ręce, aby nie narzekać tylko zmieniać i naprawiać. Nie wszystko jest jednak takie proste i w ogóle możliwe. Co dla Ciebie było i jest walką z wiatrakami?
Eldo:
Wszystko jest możliwe jeśli tylko chcemy to osiągnąć. Nie lubię rozczulania się nad sobą i rezygnacji. Mam jednak nadzieje, że nie namawiam do wzięcia życia we własne ręce, bo chce być daleki od jakiegokolwiek moralizatorstwa. A walka z wiatrakami? Hmm, całe życie.

Czy "świadek z przypadku" ma pierwowzór, czy jest to symbol?
Eldo:
Ma, ale to jest ważne tylko dla mnie, dlatego w utworze to tylko symbol.

Jednym z wątków tego utworu jest patriotyzm. W Twojej opinii, dokąd zmierza Polska? Czy obecnie warto za nią oddać życie?
Eldo:
Nie chce się wypowiadać na temat "dokąd zmierza Polska", odpowiedź na to pytanie jest chyba w "Świadku z przypadku".

Jakie są plany promocyjne "C.K.C.U.A.". Czy ponownie będą to przede wszystkim koncerty?
Eldo:
Plany promocyjne weryfikuje życie: niska rotacja klipu w stacji muzycznej, zerowe zainteresowanie radiowe, tendencyjność niektórych ludzi, niechęć. Trudno, jesteśmy mała firma z małymi możliwościami. Mam jednak nadzieję, że jakoś uda się nam funkcjonować na rynku.

Zrównałeś się ilością płyt z Grammatikiem. Czyja "czwórka" będzie następna?
Eldo:
Nie wiem. Obecnie zaczynamy prace nad kilkoma nowymi utworami z Juzkiem i zespołem. Czas pokaże.

Dzięki za rozmowę. Powiedz na koniec jaką przewodnią myśl chciałeś przekazać Twoim najnowszym albumem?
Eldo:
Dziękuje. Nie było raczej myśli przewodniej. Jeśli jest, to pozostawiam odbiorcy możliwość własnej interpretacji. Pozdrawiam.

Dowiedz się więcej o: Eldo.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-06-27
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.00 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
pysq
Autor: pysq   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:21:26, 27-06-06
Eldo daje rade  lubie to co robi naprawde git bit  pozdro

anonim
Autor: miszcz ;d   Link do posta
13:26:01, 27-06-06
Eldo mistrzowska plyta(jak zwykle)! Oby tak dalej :DDD

JELI
Autor: JELI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:27:09, 27-06-06
Lajcik :) dzisiaj rip z rap pakamery wczorajszej na www.eldoka.glt.pl

FiDD
Autor: FiDD   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:29:03, 27-06-06
Klasyk :)

anonim
Autor:    Link do posta
13:30:23, 27-06-06
beznadziejny ten wywiad. eldo zachowuje sie jak mół, na każde pytanie odpowada równowazniekiem zdania, to całkowity brak szacunku do słuchacz którzy by sie czegos chcieli dowiedziec. ema

FiDD
Autor: FiDD   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:31:29, 27-06-06
Klasyk :) Ta muzyka to jak Biblia... Można odnaleźć w niej wszystko, co najważniejsze dla każdego z nas. Ogromny szacunek dla Eldo i jego twórczości - nikt chyba już nie stworzy czegoś podobnego.

stek bzdur
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:41:18, 27-06-06
dobre pytania - odpowiedzi niekoniecznie rozwinięte

anonim
Autor:    Link do posta
13:44:33, 27-06-06
właśnie ciekawe kogo chciał przedstawić eldo w świadku z przypadku

nick!
Autor: nick!   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:45:53, 27-06-06
Pytania dluzsze od odpowiedzi :)

anonim
Autor: eL DO Ka   Link do posta
13:50:50, 27-06-06
a łyżka na to...
przyznaj że jesteś za głupi.... to że znasz słowo \"równoważnik\" (i moze nawet znaczenie jego) to nie znaczy że jesteś wszechwiedzący, niewiesz ani troche z tego co wie Eldoka!

anonim
Autor:    Link do posta
13:53:28, 27-06-06
Eldoka który kiedyś łatał z puszką po stacjach w \"Blokersach\" dzisiaj świruje filozofa w wywiadzie

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:54:30, 27-06-06
eldo to pszysytoiniak :*

anonim
Autor: Ha!   Link do posta
13:57:54, 27-06-06
Eldoka który kiedyś łatał z puszką po stacjach w \"Blokersach\" dzisiaj świruje filozofa w wywiadzie

Rozwój człowieku... Mineło 5 lat od kręcenia Blokersów.

AdoTe
Autor: AdoTe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:58:48, 27-06-06
EldoKa - szacunek za wszystko...

anonim
Autor: Maniac   Link do posta
13:59:21, 27-06-06
Eldo......hmm zajebiste refleksyjne teksty , bity na płytach dobrzy producenci no generalnie naprawde jego płyty trzymają poziom , ale inaczej go postrzegałem na podstawie przesłuchanych utworow jego autorstwa wydawał mi sie skromny itd itp tymczasem zadufany w sobie kolo jest jak cholera czego po raz kolejny dał przykład w rap pakamerze mała kłótnia/polemika z bitnixami lol to było żenujące :/

anonim
Autor: jotus   Link do posta
14:00:54, 27-06-06
za krótki ten wywiad i nic ciekawego w nim nie ma :/

anonim
Autor: eldo eldo eldo....\"obiektywny\"   Link do posta
14:04:25, 27-06-06
TA PŁYTA TO WIELKIEEEEEE SMYNTY NIESTETY SPODZIEWAŁEM SIE CZEGOŚ INNEGO KAWAŁEK Z JONOUDET NAWET MAWET ALE RESZTA SMYNTY ZE STRONY ELDO A BITY DO DUPY TYLE POZDRO

JELI
Autor: JELI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:36:44, 27-06-06
smyntny ? to sobie szybki szmal wlacz bo nie jest smyntny  

anonim
Autor: lolziomlol   Link do posta
14:37:36, 27-06-06
BITNIX TO JEDNO WIELKIE GÓWNO TO JUŻ NIE TEN SAM ELDO!

anonim
Autor: rateh   Link do posta
14:45:58, 27-06-06
sa jakies klipy do c.k.c.u.a. ? do jakiego kawalka?

zieeew
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:47:47, 27-06-06
Dobry artysta. Chociaż moim zdaniem schodzi w stronę poezji śpiewanej. Wątpię jednak, żeby to było coś złego. Szanuję muzykę, którą tworzy. Bardzo nie podoba mi się jego poza w wywiadach. Jeśli nie chce, to niech ich nie udziela. Jest utalentowany, robi dobrą muzykę, ale to nie powód, żeby się tak zachowywać. Prowadzący moim zdaniem przygotował całkiem niezłe pytania, a on na żadne nie udzielił odpowiedzi. Bez fanów byłbyś nikim, Eldo. Nie musisz się do nikogo podwalać, ale trochę przyzwoitości nie zaszkodzi.

potap
Autor: potap   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:51:03, 27-06-06
nie przepadam za jego twórczością

anonim
Autor: mellon   Link do posta
15:10:49, 27-06-06
głupoty gadasz czy eldo kiedykolwiek śpiewał? raczej poezja rapowana płyta dobra ale wywiad taki sobie

mojaperspektywa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:15:01, 27-06-06
\"Wracając do pytania, to jakakolwiek by była cena za moje wybory to jestem gotów za nie zapłacić, taki jestem.\"

wybral krótkie odpowiedzi, opcje w stylu zmeczony jestem zyciem, a każde pytanie sprawia mi ból... no i efekt widoczny w wywiadzie:)

anonim
Autor: dupa czapa 2   Link do posta
15:17:47, 27-06-06
każdy kto pisze i nagrywa myśli ze to jego teksty są najlepsze i tu się rodzi zadufaniea tak w ogóle to dupassssss czapasssssssss

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:24:30, 27-06-06
mógł by się bardziej przyłożyć do odpowiedzi

rogalik_babuni
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:51:15, 27-06-06
eldo kojarzy mi sie z fiszem troche obaj kiedyś mieli naprawde fajne txty, no a przede wszystkim robili dobry rapik. a teraz??fisz wogóle niedługo zacznie zapowiadać pociągi na dworcu przez ten swoj megafon a eldo to juz nie wiem co on gra ale na pewno nie hh. jeszcze przy tym struga filozofa jakby byl wybrany nastepcą buddy w tybecie. kicha

magda77
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:57:28, 27-06-06
www.radioemisja.pl

ELDO - \"CZŁOWIEK KTÓRY CHCIAŁ UKRASĆ ALFABET\"  w MP3

anonim
Autor: tampon   Link do posta
15:58:54, 27-06-06

pełen szacunek dla elda za twórczosc i poglady! niech zyje bohumil hrabal!

anonim
Autor: TAQ   Link do posta
16:00:14, 27-06-06
Płytka wg mnie bardzo dobra :) naprawde.. duzo dobrych klimatów muzycznych i swietne slowa jak chociazby \"czas(abstrakt\" czy \"1:20\" mnie sie bardzo podoba :) Brawo Eldo! :)

anonim
Autor: bakusz   Link do posta
17:23:34, 27-06-06
ckcua mistrzostwo niech kto mowi co chce. a waszym zdaniem aldo musial lizać fanów po tylku i opowiadac ze to wszystko dla nich? mowi co mowi wazne ze dobra muzyke tworzy i czytuje vonneguta;-)

nieobecny11
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:54:48, 27-06-06
pieprzony poeta polskiego rapu!! wielki respect!!

ELPiotrek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:59:14, 27-06-06
płyta klasyk

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:10:48, 27-06-06
nie ma to jak tendencyjne pytania na hip-hop.pl, do tego gościu co robił wywiad już chyba chciał ciągnąć pałe Eldoce... przykładowo:
\"Czy klasyczne hip-hop\'owe brzmienia nie są już w stanie uzupełnić Twoich wielopoziomowych tekstów, czy po prostu chcesz po raz kolejny udowodnić, że Hip-Hop nie na granic? \"

\" \"Człowiek...\" to płyta bardzo ambitna, nie uważasz, że dla wielu może to być zbyt wysoko podniesiona poprzeczka, a niedojrzałość do niej może przerodzić się w ignorancje i niechęć.\"

ja pierdole gościu skończ z wywiadami

anonim
Autor: fann   Link do posta
19:10:48, 27-06-06
specjalisci chcialbym poznac ich wszystkich....

LoozWgaciach
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:33:44, 27-06-06
hmm wywiad troche jakby Eldoka olał, coś podobnego jak Włodek niegdyś

mojaperspektywa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:26:43, 27-06-06
dobra dobra znawcy a o co byscie zapytali Eldo?

no prosze...

anonim
Autor: mellon   Link do posta
20:47:50, 27-06-06
Zapytał bym go czy np. będą jakieś klipy jak sie płytka sprzedaje, co sądzi o wojnie między onarem i tede czyli proste konkretne pytania

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:17:10, 27-06-06
te pierwsze zdjęcie by się nadawało na okładkę

anonim
Autor: szopkins   Link do posta
21:56:58, 27-06-06
jak doszło do współpracy z jimsonem i smarkim? ..przez internet :) ciekawe czy się na oczy wogle widzieli

KEIM
Autor: KEIM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:27:34, 27-06-06
..Bardzo dobra płyta.... bardzo zróżnicowana poetycznie... każdy jego numer by trzea po pare razy dobrze przesłuchać aby z kawałka wyciągnąć jakieś wnioski... a Kawałki Elda to... sam przekaz...

anonim
Autor: Gr-el   Link do posta
23:34:23, 27-06-06
poczytajcie sobie stary numer slizgu, w ktorym byl wywiad z nim.

anonim
Autor: h2o   Link do posta
00:00:56, 28-06-06
sie rozmowny zrobil jak cholera:-)

anonim
Autor: Feromon   Link do posta
00:05:45, 28-06-06
zgadzam sie z FiDD, to klasyk nikt nie stworzyl i chyba nie stworzy czegos tak pieknego, kazda plyta to arcydzielo,

anonim
Autor: qmk   Link do posta
01:26:25, 28-06-06
[Zapytał bym go czy np. będą jakieś klipy jak sie płytka sprzedaje, co sądzi o wojnie między onarem i tede czyli proste konkretne pytania]

po 1 klip juz jest i narazie on bedzie smigal wiec nie ma co wybiegac w przyszlosc z nastepnymi...
po 2 płyta narazie z tego co mowia statystyki plyta utrzymuje sie w bodajze pierwszej 10 bestsellerow 2006..
po 3 watpie czy cos go dotyczy ten konflikt, raczej jest neutralny dopuki to cale disowanie nie dotknie jego osoby... raczej nic konkretnego by ci eldo nie powiedzial na ten temat


anonim
Autor: qmk   Link do posta
01:33:04, 28-06-06
\"Człowiek...\" to płyta bardzo ambitna, nie uważasz, że dla wielu może to być zbyt wysoko podniesiona poprzeczka, a niedojrzałość do niej może przerodzić się w ignorancje i niechęć.\"

ZGADZAM SIE Z TA WYPOWIEDZIA... i zamieszczam tu slowa eldo z ep+

...Jeśli nie chcesz słuchać nie przykładaj wagi
Weź w ręce swoje sprawy odrzuć nienawiść
My szukamy równowagi nie sławy...

anonim
Autor: yomek   Link do posta
01:46:05, 28-06-06
Spodziewalem sie czegos innego, ale z tego co dostalem tez jestem bardzo zadowolony :)

anonim
Autor: klopsiker ni \\eee   Link do posta
08:23:22, 28-06-06
wicie ldok chyba nie lubi tego kolesia z hh.pl albo miał mało czasu bo pytania były dłuższe niż pytania :D

anonim
Autor: EewEenEemEent   Link do posta
08:52:50, 28-06-06
AVE EWENEMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TEGO JUZ NIE BEDZIE W STARYM NIEZAPOMNIANYM WYDANIU:/ MOLESTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: fann   Link do posta
09:04:47, 28-06-06
kozacka plyta, 100% tresci :) ajjjjj

anonim
Autor: cieciekurwy   Link do posta
09:46:16, 28-06-06
wy głupole jebane.  jeśli tematyką płyty nie jest policja i lans podwórkowy elo-elo/ema-ema to już dissy.
jeśli muzyka nie brzmi jak z hg to też chujowo.
jedna z najlepszych plyt ostatnich lat, ambitna muzycznie, ambitna tekstowo, ciekawa.
a jesli chodzi o wywiad. debilne pytania - w miare delikatne odpowiedzi

Penny
Autor: Penny   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:18:20, 28-06-06
Trzeba przyznac ze prezencji najlepszej to gosc nie ma ;p
mialem kumpla w klasie podobnie wygladal, zawsze go bili ;( ;p hehe

anonim
Autor: Morfion   Link do posta
11:22:33, 28-06-06
Wielki szacunek dla Eldo za myzkę którą tworzy. Nowa płyta to prawidziwy klasyk, produkt dla ludzi którzy mają wyczucie gustu. Co do wywiadu, to trochę słaby - Eldo zamknięty w sobie i ogólnie olewczo do tego podszedł. Co nie zmienia faktu że jest jednym z njalepszych artystów w rap(??)biznesie:)). Pozdro

GordonPzn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:37:41, 28-06-06
Eldo jest cholernie mądrze rapującym gościem i zapewne to go oddziela od reszty polskiego rapu. Mało kto potrafi przekazać coś, jak Eldoka. Dlatego uważam, że Eldo powinien być ceniony za własne rozwiązania, własny styl, zauważcie, że u niego jest ciągły progres. Co do CKCUA- zajebista płyta, warto przeklinać. Wszytsko jest tu dopracowane na maksa, goście idą w parze z Eldo. Super. Polecam, pozdro.

JELI
Autor: JELI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:32:17, 28-06-06
mowilem juz na www.eldoka.glt.pl jest RIP pakamery !! z Eldo ?:)

anonim
Autor:    Link do posta
14:47:11, 28-06-06
smarki z mojego miasta ziooom GW bo to nawinął po gorzowsku gorzowski styl milczenia !!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Pinacolada   Link do posta
21:26:16, 28-06-06
myśle że eldo nie jest zmęczony życiem ważne że powiedział że wszytko jest możliwe :) pozdro eldo

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:03:00, 28-06-06
Zajebiste tekściwa Eldo przewinął na płycie____Szacunek___To jest prawdziwa poezja

al-ert
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:12:17, 29-06-06
http://7.orv.pl/ czekam na bluzgi

anonim
Autor: Yo Rap   Link do posta
09:27:35, 29-06-06
Hehehe... Widac, ze Eldo \"nie laczy hiphopu z kreska\" :D Nie mial zbytniej ochoty odpowiadac na pytania tego portalu i zrobil to po lebkach... Zreszta pytania byly pseudointeligentne i poza dwoma, trzema, pytajace w kolko o to samo

anonim
Autor: japierdole   Link do posta
11:07:16, 29-06-06
eldo prawie jak elo


z tym ze prawie robi wielka roznice

anonim
Autor: Mellon   Link do posta
14:08:30, 29-06-06
nie wiecie że sie pokłucił z hip-hop.pl ? może dlatego takie krótkie te odpowiedzi

anonim
Autor: Iwan188   Link do posta
16:02:46, 29-06-06
to nie to...

anonim
Autor: Iwan188   Link do posta
16:05:27, 29-06-06
No coz...oczekiwalem duzo wiecej od tej nowej plytki. Ktos wczesniej mowil ze to \"smenty\". Chyba cos w tym jest... Jestem fanem Eldo ale to chyba nie ten Eldo ktorego znamy z \"Eternii\" czy \"Reaktywacji\" Grammatika. Jestem zawiedziony... Czekam na nastepna produkcje. Pozdro!!

anonim
Autor: Mnr   Link do posta
17:16:44, 29-06-06
TO CZEGO SIE SPODZIEWAŁEM PO ELDO - PŁYTA CHUJOWA AŻ DO BÓLU

anonim
Autor: ojejq   Link do posta
00:05:23, 30-06-06
Mistrz...tylko to mozna powiedziec o tym co robi. Jedyny w swoim rodzaju tylko on ma swoj styl bycia, zycia itp

anonim
Autor: HANDO84   Link do posta
13:13:01, 30-06-06
Czekalem na ta plyte i zaczalem sluchac nie wiem czy znowu zaczne . Zapytaci dlaczego ?? przez te bity kto  zrobil tak przechujowa muzyke . jak tego slucham wzbudza we mni agresje . zywe instrumeny i hip hop mowimy stanowcze NIE!!!!

anonim
Autor: NM   Link do posta
18:33:13, 30-06-06
CWELDO CWELDO ELDO \"do kooooooooońca do Koooooooońca \"ahhahahahahahahahahha

anonim
Autor: elo ELDOKA   Link do posta
01:03:54, 01-07-06
szkoda ze woli juz grac poezeje spiewana...

anonim
Autor: blok 10   Link do posta
13:51:28, 01-07-06
Ale cymbał tam nademną a słyszałeś śpiewającego eldo?

Skali
Autor: Skali   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:34:10, 01-07-06
Rispect

anonim
Autor: Kebab.   Link do posta
00:30:15, 02-07-06
A pamiętacie te klipy nic za friko czy każdy ma chwile jak eldo z całą ekipą pełen życia z puchą zapierniczał ? to nie ten sam eldo no nie

aga12174
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:26:47, 02-07-06
Eldo to jest ziom respect

anonim
Autor: AJUTO   Link do posta
16:02:02, 02-07-06
kurde... na material Eldoki zawsze trzeba troche poczekac ale jak juz wyjdzie.. to jest kur** pompa!! Bity mnie rozbrajaja poprostu.. odpalam sobie \"A\" i moge caly dzien przy tym sie luzowac :D bardzo dobry material!! pozdro, oby tak dalej !!!

mYcY e.P.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:31:54, 03-07-06
Eldo to eldo wysoki poziom i chuj :)

anonim
Autor: eldokiepskogada   Link do posta
19:06:12, 10-07-06
co za koles ??? se3a jak zawsze daje dobre pytania ale odpowidzi eldo padaka na maxa ... jak by chcial powiedziec ... sory stary jeb sie i wy tez ktorzy to czytacie ... a ja slucham jego plyty i jest tak samo bez zycia jak eldo w wywiadzie ... niech da sobie na luz ... co to ?? pogniewal sie na swiat ?? bo ma slaba sprzedaz i promocje ?? sory takie zycie ...  wlasnie dlatego nie zostaiam tu szacunku ... bo mozna sie starac dla ludzi a nie medziec ... pzdr !

anonim
Autor: MaxT   Link do posta
23:48:43, 15-07-06
I to mi sie podoba że ta muza jest dla prawdziwych ludzi którzy mają wrażliwość i serce oraz wyobraźnie i potrafią sie zagłębić w muzyczną poezje i wyciągnąć wnioski dla siebie...a co do wywiadu to Eldo raczej pasował na głópio ułożone pytania!! Na dobry wywiad sklada sie kilka czynników...zastanów sie jakich zresztą kto tu sie w 21 wieku zastanawia??\"gdzieś zniknął horyzont coś stało sie z człowiekiem\" Czaszki!

anonim
Autor: Reagan   Link do posta
01:25:54, 27-09-06
036f0ccf72cb51960acac9cc8305c9ec motorhibrido http://12.mujerconvida.com/fotoprivadabogota/ robotpequeno chaletalgarinejo http://4.mujerconvida.com/atencionalclientewanadoo/ canetelareal anadirurlpension http://3.larobustalira.com/starmedia/ pensamientolateral matrizinversa http://7.esahistoria.com/cochedeocasionasturias/ teoriadecuerda biografiamiguel angelasturias http://15.aldesmemoriado.com/buscadoresextranjero/ santacruzbezana direcciondeltrabajoc l http://12.mujerconvida.com/eusebiomarcilla/ teapetececommovil tragaperrastragaper ras http://19.habladeamor.com/gandiagonzalo/ calculadorafertilidad< /a> holacomoestas http://9.esahistoria.com/parrillaprogramacion/ mitradel 5d7454fbd8bd8cdd10db95c5fd1a5adb

anonim
Autor: Ross   Link do posta
10:53:35, 07-10-06
Hello, nice to see you here. There are some very interesting links, I\'ve found yesterday. Come on and see them! unopiu campania equipe 84 http://baldo.info/mondo/91.html il pene piu lungo prestito thiene http://guccio.info/notizie/43.html incontro namur comune di malcesine http://mariotto.info/sogni/index.html hockey pista it adattatore infrarosso http://guccio.info/immagini/55.html pirelli comunication landi gpl http://mariotto.info/guestbook/7.html la terrazza sul mare volo seravezza http://rinieri.info/vacanza/75.html papato e impero domanda sul sesso http://romolo.info/sommario/82.html viaggia decriptare dvd sony http://rinieri.info/scuola/88.html sculacciata educazione torre di lago puccini http://rinieri.info/famiglia/57.html calcolatrice epoc webmail albacom net http://rinieri.info/oroscopo/94.html assicurazione auto direct line aliquota ammortamento cespiti http://mariotto.info/vacanza/79.html castellazzo bollate set penna regalo http://mariotto.info/hobby/80.html Happy new year, crazy sweetheart!

anonim
Autor: Antony   Link do posta
07:15:03, 08-10-06
2888e83129769ee5d65ca57a0f12da4c fammivedere http://16.diversecolpe.com/enelapeit/ milanotrapanibigliettoaereo escortmarche http://14.diversecolpe.com/lavoraremaglia/ normativaimpiantosportivo assicurazionegaiarine http://20.quandotusarai.com/aggiornamentogta3/ incontrosestosangiovanni finanziamentospinazzola http://5.letrefaville.com/lavorovilleneuveloubet/ lampadagiardinosolare presentatricevaria http://1.letrefaville.com/rilegatricepettinetermosaldati/ silenthill3soluzione granariamilano http://13.diversecolpe.com/webdesignmacerata/ autonoleggiobuscate perthattrazioni http://1.letrefaville.com/quartiereresuttanapalermo/ salvaguardiaopereartistiche secondopiattoricettaculinarie http://15.diversecolpe.com/agenzialavorotemporaneomilano/ agriturismopontedera 4f5ec7c780e0b72c2dd0ae62dbebe6b5

anonim
Autor: Gabriel   Link do posta
13:48:06, 14-10-06
06741bafbdb672aa53ed6590b1a4e706 prestitosanquiricodorcia http://12.dibruttezze.com/mettiperizoma/ camerabizzarone produzionetelipolipropilenebiancheria http://8.dellaforza.com/jessicarizzohomevideodvd/ troiaquarantenne personaltrainernapoli http://4.dellaforza.com/volosarego/ ufficionove labandadeicinque http://20.dibruttezze.com/pittorestrega/ navigareinternetgratis votifantacalciocorrieredellosport http://1.edafiglie.com/motonautica/ salagiocoonlinegratis stranezzasexy http://9.dibruttezze.com/viaggisanvalentino/ capodanno2004anapoli milanocolonialfashioncafe http://13.edafiglie.com/sanremomidi/ cameracollegno demimoorenuda http://6.ancosventura.com/infezioniinterapiaintensiva/ protagonistibeautiful f80758434e1aa8b7f4f43484bba3f507

anonim
Autor: Travis   Link do posta
15:02:19, 18-10-06
f1ff238985cd57cad4a2f2f8140e0768 amsterdammilano http://6.suasalute.com/igappiemonte/ ragazzidellaviapalrecensione salagioci http://19.suasalute.com/ragazzasulbiate/ ghiottacom giochixboxsoluzione http://19.suasalute.com/medusacinemadisurbo/ tavoloportapc barbaralerici http://14.altrosospiro.com/incontrocopenaghen/ lcdeplasma tommyriccio http://20.suasalute.com/volosanpierosieve/ troiasigaretta sindacodelega http://14.lacuginetta.com/decretoministeriale6febbraio2006/ psicodinamica ligabueradiofreccia http://17.edeimosconi.com/lavoromuravera/ presatelefono downloadgiochigameboy http://20.edeimosconi.com/fondazionemarche/ fotoadriano 66735e78086c224d0cead89dc6588a3a

anonim
Autor: Kendal   Link do posta
12:14:00, 19-10-06
927de03e758cc2bc8fe3abf0526ebce5 dominius http://11.nonpotevo.com/piantinapordenone/ annuncioeconomicipalermo dvdramprezzo http://12.nonpotevo.com/fonometri/ assicurazionebrembate favolaandersen http://1.nonpotevo.com/giocops2it/ pirataofthecarribean lettoredivxmp3amstrad http://18.altraparte.com/lavoroamsterdam/ offertaalbergotenerife xboxxboxgiochi http://15.altraparte.com/campidiconcentramentomappa/ impiantoidromassaggiovasca insegnareinscuolaprivate http://12.nonpotevo.com/iperecogena/ clubiosi palestrapalermo http://12.altraparte.com/pastigliefreni/ clipartnatalejpg turismofrancese http://19.nonpotevo.com/pinostrabioli/ pornografiaanimale 697da96da1ec8ea1b4ae3550d28214c4

anonim
Autor: Anibal   Link do posta
10:53:05, 20-10-06
c7f30882ff6a04ab8e1676a3d63a8750 leadercucina http://8.quellamaniera.com/hondapreludericambio/ mauricedenisaprile registranuovoaccountmsn http://10.quellamaniera.com/filonaylon/ cavalierezodiacomythcloth regalouomocompleanno http://1.glibasta.com/gulliverviaggi/ albergotrestellebarcellona herzogcofanetto http://1.glibasta.com/pennausb512/ alfatecaspirapolvere volieconomicimonaco http://12.appuntoera.com/calcolocistifellea/ toscanacamping prestitomolinetto http://16.sialzarono.com/affittobilocalejesolo/ documentounicodiregolaritacontributiva mercatinimobiliantichi http://3.quellamaniera.com/randyingermanvideo/ prefabbricatomobile ragazzelecco http://9.quellamaniera.com/serrandeautomatiche/ finanziamentowashington 1cedc2746ee98a8fb5d34f23016ffb43

anonim
Autor: Jakobe   Link do posta
13:18:50, 23-10-06
8e2129fd07dbe2abe4df3be1d6579421 concorsogazzettaufficiale http://11.miebrevi.com/discografialitfiba/ canneperlapescaamosca franchisingattivita http://11.lapietosa.com/nericeccarelli/ pimus pensionispoleto http://14.lapietosa.com/altoparlantimp3/ lampadafoscarini torregaia http://8.albattesmo.com/camseca/ driversaverycom infissolegnoroma http://7.miebrevi.com/noantri/ autonoleggioloreggia toshibasatellitea100155 http://2.miebrevi.com/campeggioacampingvillaggiolamaforca/ cilindropneumoidraulici romaniaconsolatoitaliano http://7.dimennobil.com/faxsegreteria/ arredamentoderosso appartamentocinqueterre http://4.lapietosa.com/celluliteultrasuono/ centrobiopsiamuscolare a715a0d910114e8d3e64665aa86acc3d

anonim
Autor: Tyron   Link do posta
09:38:32, 24-10-06
5ee3a09ef6a2a8359952bc377f1400e3 corsofisioterapicitecnica http://15.carifrutti.com/ferreamole/ secchio socioinfido http://10.madrivolesti.com/camerasanpolodeicavaliere/ frantoi acconciaturasposa http://12.gentilpersona.com/mobiliteak/ collezionismomilitariadocumentoemappa irrigazionegiardinoautomatica http://19.tempiosuona.com/donnadistrada/ debitostatiuniti reikivenetoaddlink http://16.gentilpersona.com/siracusacalcio/ riassuntolibrocoppadorohenryjames offertavoip http://3.gentilpersona.com/isistemainerziali/ massaua torinolourdes http://15.tempiosuona.com/dermanacremadermatologica/ bavariapentola loghipercellularecampania http://14.madrivolesti.com/assicurazioneindunoolona/ cfgommapugliese ab063cbfa86ca12e00014814032bf26b

anonim
Autor: Braden   Link do posta
13:58:45, 25-10-06
efefdf326ebc984221bb0c34456a8b56 predalles http://12.miebrevi.com/estiveumbria/ barbieabbigliamentobambina2006 lavorocalco http://10.miebrevi.com/lamincio/ rivistapuntorossoannuncio corrieredichieri http://7.lapietosa.com/albergocentrogranada/ padronapiedefoto caseinaffittovestenanova http://15.albattesmo.com/volomisanoadriatico/ fondazionemazzotta ufficiolidoiesolo http://5.miebrevi.com/lodebeatricedantealighieri/ viaggiolastminutenovembre matematicafinanziaria http://11.miebrevi.com/leggisullinvalidicivili/ annunciocoppiascambisteitaliane poliposessile http://20.albattesmo.com/antiquariatolibropuglia/ mondodueruotait evacuatorifumocalore http://2.eranoimiei.com/certosinogattoroma/ fotoragazzanudaalmare 7b9e482e5b27d224b2c223989d004cd2

anonim
Autor: Rick   Link do posta
21:30:05, 25-10-06
9113a1ce58904442a52bf83788d1ff3e primapaginarai http://11.pareadavanti.com/ragazzasava/ profumocerruti1881 palloneplastica http://13.moltoradi.com/casaprefabbricatafriuli/ spiegazionegiocoprestigio tecnorestauri http://6.pareadavanti.com/caltanissettaannuncioragazza/ singoleannuncio ragazzobairo http://6.pareadavanti.com/palaalgida/ erbertopetoia turismoucraina http://10.chesoggioga.com/radioevangelo/ telefonicordlesspanasonic mogliannoiate http://1.moltoradi.com/noleggiofurgonenapoli/ prestitocalamandrana naturarepubblicaslovacca http://7.quellefoci.com/volocastellammaregolfo/ lampadamurano cinemamestre http://15.pareadavanti.com/hoteldairago/ polpetta ad17cc073638131a25e0a46b7902d7ee

anonim
Autor: Karl   Link do posta
00:52:21, 28-10-06
eb9fbaa37197e1382c2be3ddf5162167 antiquariatomobilivalledaosta http://2.altruidismala.com/cessionedelquintoinpdap/ ambasciataitalianaucraina coccinelleborse http://5.sovraletempie.com/eliminazione/ crocieracaiccoturchia giocochivuolessermilionario http://17.ducasorrise.com/cavosvideo/ appartamentovendesiroma recensionecdmusicali http://14.sovraletempie.com/zecchinodoro1963/ lavoroconcordiasagittaria civiltacontadina http://14.altruidismala.com/liceocarduccinola/ fippugliait penacapitale http://10.altruidismala.com/scaricamp3raulcasadei/ assestiroscomparsa nomiinelfico http://10.ducasorrise.com/scienzadellaformazioneprimariaroma/ londravisitare vololorient http://9.altruidismala.com/meteoarpa/ archiviodistato 43d789d0c1abc57d95023e6c5441eb90

anonim
Autor: Karl   Link do posta
00:53:41, 28-10-06
eb9fbaa37197e1382c2be3ddf5162167 antiquariatomobilivalledaosta http://2.altruidismala.com/cessionedelquintoinpdap/ ambasciataitalianaucraina coccinelleborse http://5.sovraletempie.com/eliminazione/ crocieracaiccoturchia giocochivuolessermilionario http://17.ducasorrise.com/cavosvideo/ appartamentovendesiroma recensionecdmusicali http://14.sovraletempie.com/zecchinodoro1963/ lavoroconcordiasagittaria civiltacontadina http://14.altruidismala.com/liceocarduccinola/ fippugliait penacapitale http://10.altruidismala.com/scaricamp3raulcasadei/ assestiroscomparsa nomiinelfico http://10.ducasorrise.com/scienzadellaformazioneprimariaroma/ londravisitare vololorient http://9.altruidismala.com/meteoarpa/ archiviodistato 43d789d0c1abc57d95023e6c5441eb90

anonim
Autor: Easton   Link do posta
12:44:27, 28-10-06
b0d5adcd0cb6ad58676a8ebaf1cda893 giochimotoonline http://19.dellalampada.com/eventofiatcoupe/ villicoriali hotelmalcesinelagodigarda http://19.dellalampada.com/assicurazionetemu/ cataniaaikido altoparlante10cm http://16.inferriata.com/viaggioturchesecom/ sexandshow modifichecodiceproceduracivilecommento http://14.inferriata.com/lettoredvdauto/ tanitabilancia aureomicina http://17.ilqualeorto.com/prestitoborgopanigale/ venditamobileusatomilano voloviagrande http://12.ilqualeorto.com/incontroaversa/ scaricamp3ottoohm idodiciapostolo http://2.unaimmagine.com/autonoleggiovipiteno/ tedesche minicrociera http://18.ecavaliere.com/negozioabbigliamentopolo/ schermocomputer 92e29be12fc6680f01c3098d43e1051b

anonim
Autor: Miguel   Link do posta
11:21:15, 31-10-06
445f55f7dc7041a54fad924f08f4d4d7 alessia-mertz.j593kf.info http://auto-noleggio-vado-ligure.f34sw3t.info/ villa-margherita-porretta-terme.9gk43.info foto-amanda-latona.j593kf.info http://vino-online-vendita.9gk43.info/ grandangolo-videocamera.j82jh3f.info incontro-sessuale-calabria.j593kf.info http://chiesa-roma-est.l6k7jg9.info/ ormoni-estrogeni.j82jh3f.info silence-patto.jg5943.info http://salone-del-lusso.k98f8dh.info/ metodologia-lavoro-sociale-sanitario-oss.k98f8dh.info hit-parade-canzone-italiane.9gk43.info http://siero-viso-dior.jf43fnd.info/ immagini-nudi-maschili.9gk43.info pink-floyd-traduzione-testi.jg5943.info http://como-lago.9gk43.info/ incontro-carpi.fk9422.info programma-recupero-dato-cd.jg5943.info http://movimento-autonomia-it.jf43fnd.info/ immagini-vulcano.9gk43.info lavoro-graz.l6k7jg9.info http://vino-bianco-san-torpe.jg5943.info/ spina-calcaneare.j593kf.info 06e0e3bf705e7643458dcf4e246ce4b2

anonim
Autor: Darion   Link do posta
19:57:19, 01-11-06
012a29468f508dc9a3241e7769052ebe bella-figa-video http://7.perfettamente.com/offerta-teorema-viaggi/ conc-auto-milano camion-seconda-mano http://18.riputazione.com/hotel-spinaqle-madonna-campiglio/ assicurazione-castellamonte le-avventura-di-pinocchio http://5.persuadersene.com/acrobazia-aerea/ musica-matrimonio-milano jenna-jameson-foto-hard http://17.riputazione.com/scarpa-convers/ sexy-shop-cazzo-grandissimi cinema-excelsior http://11.perfettamente.com/batteria-philips-genio/ maschera-di-zorro immagine-dei-tatuaggio http://7.riputazione.com/affari-sporchi/ auto-noleggio-borgoforte ma-cosa-vuoi-che-sia-una-canzone http://14.acquerugiola.com/donare-il-sangue/ carcere-militare monumento-antico-piacenza http://7.perfettamente.com/ragazzo-sarajevo/ giochi-java-motorola-siemens-gratis 030d6ad7206cb1d99aa8da3c0bc05559

anonim
Autor: Robbie   Link do posta
02:34:00, 02-11-06
84deae5ecb5c6d31e8370e506872b4db ragazza-sponsor http://11.irradiazione.com/casa-vacanza-formia/ red-line-coda-viaccess lavabiancheria-indesit http://17.raccoglierebbe.com/volo-aereo-meridiana/ album-musicali allergia-melone http://7.serbavano.com/scarica-mp3-nero-caso/ linksimprese-sanpaoloimi funzioni-excel http://14.raccoglierebbe.com/auto-noleggio-san-leo/ prenotazione-hotel-fratta-polesine incontro-tolfa http://8.serbavano.com/giocare-tombola/ biglietto-d-augurio-compleanno-18 teorema-viaggi-tour http://3.imbarazzava.com/locali-tipico-a-roma/ trucchi-prince-of-persia-le-sabbia-del-tempo-pc tutto-gatto http://6.imbarazzava.com/pannolini-neonati-up-go/ convitto-femminile semi-per-prato http://1.imbarazzava.com/porto-empedocle/ foreste-italiane e2b26ecdeae2079cb2d4308906cd84bf

anonim
Autor: Theodore   Link do posta
11:10:25, 05-11-06
bd112055133d3021376d4a6c8ed4542c e-poi-lo-chiamarono-il-magnifico http://5.improvvisamente.com/mappa-bienno/ web-mail-dominio-aruba teatro-sannazzaro http://14.immedesimazione.com/determinazione-costo-nolo/ lavoro-bettolle vacanza-sicilia-calabria http://7.calpestarne.com/isolamento-termico-vetrata/ daniel-radcliffe-in-nudo sabrina-corabi http://16.calpestarne.com/auto-noleggio-acquasparta/ duplicatori-cd-rom ww-posteitaliane-it http://8.ripercotevano.com/provincia-di-udine/ lavoro-estero-chef garibaldina http://11.immedesimazione.com/milan-coppa-campione/ bordi-pagina trattoria-dei-cacciatore http://19.ripercotevano.com/parigi-sportiva/ montblanc-starwalker-stilografica uci-cinema-curno http://2.calpestarne.com/canone-tv/ ufficio-dorgali 16209cf9747202ea789867b7cbca72d3

anonim
Autor: Jarrod   Link do posta
00:10:08, 07-11-06
e6487464631b83ca0418a50681691c82 franchising-negozi-oggettistica http://7.indirizzategli.com/ostello-pavia/ corni-portafortuna incontro-torre-benaco http://3.indirizzategli.com/accademia-psicologia-rovereto-trento/ impianto-depurazione-aria rete-trasformabile-letto http://15.indirizzategli.com/hotel-bagno-vignoni/ iommi-simona formicolio-della-lingua http://14.indirizzategli.com/lavoro-germagnano/ immagini-cucciolo trucchi-halo-pc http://1.indirizzategli.com/convenzione-di-vienna/ assicurazione-castelsardo gambe-di-donna http://16.interruppe.com/energia-termo-elettrica/ telefriuli libretto-istruzioni-bmw http://7.proporzione.com/cartello-rc-auto/ marina-la-rosa web-designer-lavoro http://17.proporzione.com/gadget-penna-roma/ ufficio-vila-real 8766c5a59f1101984dad4e1bc37c64c7

anonim
Autor: Jarrod   Link do posta
00:10:22, 07-11-06
e6487464631b83ca0418a50681691c82 franchising-negozi-oggettistica http://7.indirizzategli.com/ostello-pavia/ corni-portafortuna incontro-torre-benaco http://3.indirizzategli.com/accademia-psicologia-rovereto-trento/ impianto-depurazione-aria rete-trasformabile-letto http://15.indirizzategli.com/hotel-bagno-vignoni/ iommi-simona formicolio-della-lingua http://14.indirizzategli.com/lavoro-germagnano/ immagini-cucciolo trucchi-halo-pc http://1.indirizzategli.com/convenzione-di-vienna/ assicurazione-castelsardo gambe-di-donna http://16.interruppe.com/energia-termo-elettrica/ telefriuli libretto-istruzioni-bmw http://7.proporzione.com/cartello-rc-auto/ marina-la-rosa web-designer-lavoro http://17.proporzione.com/gadget-penna-roma/ ufficio-vila-real 8766c5a59f1101984dad4e1bc37c64c7

anonim
Autor: Jabari   Link do posta
07:52:45, 08-11-06
22d9ecff2443ef8b31d272550f0c242a rivestimento-gres-porcellanato http://1027-5.zenno.info/unita-didattica-storia-antica/ supporto-vesa corsi-spagnolo-spagna http://1017-5.zenno.info/auto-usato-molise/ preparazione-superfici wind-sms http://1001-5.zenno.info/12-segni-zodiacali/ bass-tab-cura artrite-psoriasi http://1015-5.zenno.info/codici-giochi-computer/ ragazza-temu discografia-renato-zero http://1013-5.zenno.info/rocco-siffredi-hard/ profilo-legno patrizia-lapo http://1012-5.zenno.info/volo-lastiminute-francia/ materasso-bedding taleggio-dop http://1045-5.zenno.info/soluzione-far-cry/ genova-vittorio stipiti http://1047-5.zenno.info/citta-messina/ strumento-misura 8fc605b0d55284a77bf57dbaf283579b

anonim
Autor: Jabari   Link do posta
07:52:45, 08-11-06
22d9ecff2443ef8b31d272550f0c242a rivestimento-gres-porcellanato http://1027-5.zenno.info/unita-didattica-storia-antica/ supporto-vesa corsi-spagnolo-spagna http://1017-5.zenno.info/auto-usato-molise/ preparazione-superfici wind-sms http://1001-5.zenno.info/12-segni-zodiacali/ bass-tab-cura artrite-psoriasi http://1015-5.zenno.info/codici-giochi-computer/ ragazza-temu discografia-renato-zero http://1013-5.zenno.info/rocco-siffredi-hard/ profilo-legno patrizia-lapo http://1012-5.zenno.info/volo-lastiminute-francia/ materasso-bedding taleggio-dop http://1045-5.zenno.info/soluzione-far-cry/ genova-vittorio stipiti http://1047-5.zenno.info/citta-messina/ strumento-misura 8fc605b0d55284a77bf57dbaf283579b

anonim
Autor: Garry   Link do posta
15:33:51, 10-11-06
2879713b53d1254fc45f5ae5d34d2b15 marinata-cruda-e-cotta http://1083-7.zenno.info/siena-agriturismo/ hide-and-seek-testo-canzone robecchetto-induno http://1031-7.zenno.info/vasca-disoleatore/ pinna-mares-excel-quattro domini-internazionali http://1080-7.zenno.info/claudio-federici/ autostrada-situazione camera-aldeno http://1049-7.zenno.info/corriere-di-rimini/ irap-piemonte antolini-luigi http://1007-7.zenno.info/detto-fra/ autoradio-con-satellitare camera-avegno http://1066-7.zenno.info/hotel-toscana-via-sole-8-50123-firenze/ analisi-testo-pirandello site-www-collesalario-it-traffic http://1014-7.zenno.info/biglietto-augurio-pensionamento-o-pensione/ collane-bigiotteria documento-valutazione-rischi http://1053-7.zenno.info/capello-prodotti/ arredo-giardino-tavolo c980565c3087a4980c4f9dd24ab807c4

anonim
Autor: Jaquez   Link do posta
03:50:18, 13-11-06
b2c79245f56a6a17eb558ad69acb79c4 cosa-testicolo http://1005-9.zenno.info/pupazzi-film-disney/ fusioni-in-ottone codice-playstation http://1028-9.zenno.info/itinerario-moto-europa/ polizia-provinciale-di-roma centri-sportivi-firenze http://1040-9.zenno.info/ferratelle-accessorio-cucina/ finanziamento-galati agriturismo-valganna http://1094-9.zenno.info/affitti-a-ventimiglia/ programma-antispam-posta-elettronica castelleone http://1082-9.zenno.info/scooter-usato-calabria/ augurio-x-laurea trucchi-giochi-ps http://1033-9.zenno.info/video-di-calcio-ronaldinho/ modello-g-a-p assistente-sociale-detenuti-attesa-giudizio-parma http://1063-9.zenno.info/presentazioni/ reiki-bologna-list-new-site foto-curva-sud-roma http://1017-9.zenno.info/corsi-di-spagnolo-a-roma/ programmazione-automatica-fitness 9504a5b29fb2758930851b59d182baee

anonim
Autor: Reed   Link do posta
13:29:56, 16-12-06
c4ff59828340977fa8a46c552cf3e9c8 posizionierotiche.kc9r32jv.info http://schedarilevazionebancadato.3rvfj3v.info/ cubodirubick.c3riv3r.info autonoleggiolaglio.5fg83rh.info http://vodafoneconfigurazionemms.kc93rc3.info/ motelliguria.k39efc3.info baguttimascherinabasemidi.g5gdfvw.info http://pianurapadana.eiwfr4.info/ irriducibiliit.k9r823.info oasiparconaturalevallodiano.fj94rf3.info http://forumpallacanestrovarese.kjvg40.info/ prestitoseggiano.3rvfj3v.info napoliintroduzione.c3riv3r.info http://davidegroppi.kc93rc3.info/ paeseproduttoredroga.kv9rv3a.info sinonimodizionario.j90v3rvc.info http://barbiisuoifilm.eiwfr4.info/ torneriameccanica.c30ec3c.info bigliettinostampare.z3krc92.info http://colombomaniglie.vl04vr4.info/ offertaregalilecco.kc9r32jv.info programmaandtv.3rvfj3v.info http://laurapausiniiena.kc9r32jv.info/ hotelibiskarlinpraga.vj498v4.info

anonim
Autor: Nigel   Link do posta
18:58:16, 22-12-06
c4ff59828340977fa8a46c552cf3e9c8 2005-07-22.html http://17.ilettori.com/volocharterstatiuniti/ 2005-09-27.html 2005-10-04.html http://4.disovvenirvene.com/fantabasketnba/ 2005-10-04.html cantogalloforcello http://heartjourneys.questopazzo.com/2005-07-12.html 2005-10-05.html ragazzarovereto http://stricherjungs.questopazzo.com/2005-07-28.html 2005-09-14.html assicurazionepisciotta http://18.ilettori.com/raffaellazardo/ 2005-08-17.html bambolapastasala http://curiousfilms.disovvenirvene.com/2005-10-03.html 2005-07-12.html 2005-08-18.html http://4.disovvenirvene.com/grupposka/ camerafuengirola ostelloeconomiciinliguria http://16.disovvenirvene.com/prestitosansicario/ mondialecalciodiretta

anonim
Autor: Myles   Link do posta
19:25:33, 28-12-06
c4ff59828340977fa8a46c552cf3e9c8 cremacaracol http://16.seaumentan.com/cursopasteleriavenezuela/ leynacionaldetransito alquilercochemollet http://8.seaumentan.com/libreriasvalencia/ pazoourense atlantislaciudadperdida http://3.escabrosos.com/apuestasdinero/ encuentrogavin espectroluminoso http://1.pobremuchacho.com/biografiadekobebryant/ fundaalmohada chaletcanetd http://5.uncierto.com/evaluacionpersonal/ letradegrease repuestosdecoche http://12.uncierto.com/ceipcatalunya/ romeriasantafaz tiendaforumtorrevieja http://13.pobremuchacho.com/ruidotripas/ movillibreportatilamena reparacionordenador http://7.entusiasmado.com/lyricdonomaraunquefuiste/ imdsevillaorg

anonim
Autor: Fellini   Link do posta
01:36:58, 04-01-07
Hello, dear! What a nice place to visit! [URL=http://17e.all4ucentral.info/ ]Affitto Vacanza Campania [/URL] [URL=http://182.allado.info/ ]Agriturismo Candia Canavese [/URL] [URL=http://19c.allark.info/ ]Analista Programmatore Cobol [/URL] [URL=http://2a3.allgel.info/ ]Luciano ientile [/URL] [URL=http://02e.officialall4u.info/ ]America brasile viaggio [/URL] [URL=http://636.all4ucentral.info/cartizze/ ]Cartizze [/URL] [URL=http://182.allado.info/cellulite_infantile/ ]Cellulite Infantile [/URL] [URL=http://7f3.allark.info/cartelle_tombola_gratis/ ]Cartelle Tombola Gratis [/URL] [URL=http://c16.allgel.info/cartomanzia_attraverso_chat/ ]Cartomanzia Attraverso Chat [/URL] [URL=http://861.officialall4u.info/cavallo_vendo/ ]Cavallo Vendo [/URL] [URL=http://7cb.all4ucentral.info/giancarlo_basso/ ]Giancarlo Basso [/URL] [URL=http://c4c.allado.info/group_msn_nova_armonia/ ]Group Msn Nova Armonia [/URL] [URL=http://d2d.allark.info/gestione_dominio/ ]Gestione Dominio [/URL] [URL=http://70e.allgel.info/frigorifero_whirpool/ ]Frigorifero Whirpool [/URL] [URL=http://44f.officialall4u.info/gestione_patrimoniale/ ]Gestione Patrimoniale [/URL] [URL=http://ed3.all4ucentral.info/musica_madonna/ ]Musica Madonna [/URL] [URL=http://d3d.allado.info/occhiale/ ]Occhiale [/URL] [URL=http://19c.allark.info/news_amico_maria_de_filippi/ ]News Amico Maria De Filippi [/URL] [URL=http://7cb.allgel.info/napoli_ciro_santa_brigida/ ]Napoli Ciro Santa Brigida [/URL] [URL=http://c7e.officialall4u.info/motel_idromassaggio/ ]Motel Idromassaggio [/URL] [URL=http://c74.all4ucentral.info/sbandieratore_lama/ ]Sbandieratore Lama [/URL] Feel free to e-mail me in case of any troubles concerning these sites.

anonim
Autor: qwwjpwhbxb   Link do posta
01:46:10, 24-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://zfihxcoaaffwh.com >http://zfihxcoaaffwh.com</a>

anonim
Autor: tnizjjvarr   Link do posta
07:35:41, 24-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://waxlptcdmq.com >http://waxlptcdmq.com</a>

anonim
Autor: daihgkiitn   Link do posta
09:04:16, 24-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://emvbffqmnb.com >http://emvbffqmnb.com</a>

anonim
Autor: jzfjpnqgck   Link do posta
09:14:25, 24-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://cxcieuxtmrdceo.com >http://cxcieuxtmrdceo.com</a>

anonim
Autor: ukpftrnpee   Link do posta
03:51:08, 25-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://sjkrukjjakwg.com >http://sjkrukjjakwg.com</a>

anonim
Autor: fqyzdjqvzf   Link do posta
06:34:16, 25-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://slosuzmnpxqsc.com >http://slosuzmnpxqsc.com</a>

anonim
Autor: zvansygtva   Link do posta
06:42:42, 25-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://qktidtojivvkad.com >http://qktidtojivvkad.com</a>

anonim
Autor: aqgoxpyqfv   Link do posta
19:54:12, 25-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://bftsjhqfamtedy.com >http://bftsjhqfamtedy.com</a>

anonim
Autor: qkrgogydmb   Link do posta
22:00:51, 25-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://rqlfhbkrewyg.com >http://rqlfhbkrewyg.com</a>

anonim
Autor: rfgehoetje   Link do posta
13:10:15, 26-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://dgqlqmeeud.com >http://dgqlqmeeud.com</a>

anonim
Autor: dmyamonpvo   Link do posta
16:26:21, 26-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://mjoxyyjqvza.com >http://mjoxyyjqvza.com</a>

anonim
Autor: huvgqctgaq   Link do posta
19:29:47, 26-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://rrcwsynzlopoh.com >http://rrcwsynzlopoh.com</a>

anonim
Autor: lckcyhtcjn   Link do posta
21:03:38, 26-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://oqoqtlemuxzj.com >http://oqoqtlemuxzj.com</a>

anonim
Autor: tbjgidrkmo   Link do posta
04:34:33, 27-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://tadmpbeeeiy.com >http://tadmpbeeeiy.com</a>

anonim
Autor: ioauethfvi   Link do posta
05:31:34, 28-04-08
Wow, cool man, big thanks! <a href=http://blzeiyghne.com >http://blzeiyghne.com</a>

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-11-9.compute-1.amazonaws.com (3.228.11.9). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.