Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: eMPe2010.
Możesz krytykować mój rap, ale nie oceniaj mnie jako osoby względem muzyki jaką robię - "Nie znasz mnie więc nie oceniaj".

Zespół eMPe istnieje od 2003 r. Tworzą go Magia i Poseł. Wcześniej każde z nich robiło coś na własną rękę, dziś ich twórczość toczy się jednym torem. W połowie lipca miał premierę drugi krążek zespołu pt. "Masz plyte". Zespół z powodu różnicy zdań z wydawca umieścił cały materiał na Hip-Hop.pl. Po premierze rozmawialiśmy z zespołem eMPe. Sprawdźcie jak opisują swoją muzykę i jakie jest ich podejście do tworzenia i krytyki.

"Masz plyte" jest Waszym drugim albumem. Macie zatem już pewne doświadczenie. Czy były jakieś konkretne założenia przed jej nagraniem, czy może pomysły ewoluowały podczas nagrywki?
Magia:
Część materiału powstała spontanicznie. Jest kilka kawałków takich jak "Bragg tu sensu" czy "Fjesta rmx" na tzw. kradzionych bitach, które poniekąd stanowią "uzupełnienie". Płyta jak wiesz miała ukazać się rok temu za pośrednictwem White Label'a i do czasu, kiedy byliśmy jeszcze przekonani o tym, że tak się stanie, gotowa była dopiero w połowie. Straciliśmy mnóstwo czasu i zbędnych nerwów podczas gdy nagrane wcześniej utwory traciły na ważności. Stąd pomysł na takie a nie inne kawałki. "Masz płytę" jest w połowie przemyślana i dojrzała w połowie zabawna i spontaniczna. Jest dobrym odzwierciedleniem tego kim są eM i Pe.
Poseł: Część płyty ma konkretne założenia, gdyż miał być to album legalny, ale dużo utworów wyewoluowało w trakcie samej pracy nad płytą. Kilka utworów ma bity starsze, a niektóre były robione w sumie jeszcze w ostatnim tygodniu przed puszczeniem tego w świat. Jeszcze inną sprawą są tracki na "kradzionych" bitach. To już był totalny spontan, siedzieliśmy i nagle wpadł pomysł nagrajmy pod ten instrumental. Taka forma zabawy.

Czemu w tytule płyty nie ma polskich znaków?
Magia:
Mój błąd! Byłam tak zaabsorbowana promocją i rozsyłaniem kawałków, że zapomniałam pozmieniać kilku rzeczy(śmiech).

Mieliście wydać płytę w White Label, potem coś nie wyszło i materiał trafił do netu. Co się stało, skąd ta zmiana decyzji?
Magia:
Błąd tkwi w wydawnictwie. Wiesz pomysł, koncepcja to nie wszystko, potrzebne są również pieniądze, a takowych zabrakło. Żałuję jedynie, że daliśmy się zbywać tyle czasu, być może rozmawialibyśmy teraz nie o "Masz płytę", a o czymś zupełnie nowym. Chcieliśmy, aby materiał trafił do szerszej liczby słuchaczy, stąd pomysł na wrzucenie go do netu. Dzisiaj mało kto jest w stanie zapłacić za płytę tzn. mając do wyboru anonimowy nielegal, a dajmy na to Pona, sprawa jest oczywista.
Poseł: Dużo gadałem z wydawcą, były plany, miało być pięknie i ładnie. Były pomysły jednak zabrakło czegoś, być może za dużo chciano zdziałać jak na pierwszy raz. Koniec końców doszliśmy do jakiegoś porozumienia no i rozstaliśmy się w pokojowych warunkach, a materiał, tak jak już Magia wspomniała, został wrzucony w net.

Bardzo często się słyszy, że dany zespół ma już kontrakt w kieszeni, a potem i tak nic z tego nie wychodzi. Skąd to się bierze czy rzeczywiście wina leży zawsze po stronie wydawcy?
Magia:
Niekoniecznie. Nie można szufladkować każdej wytwórni, szczególnie tej nowej i obwiniać za niepowodzenia wydawcę. Często w grę wchodzą najróżniejszego rodzaju niedomówienia czy brak kompromisu z obu stron. Wiesz tak naprawdę wszystko zależy od ludzi, od odpowiedzialności z jaką podchodzą do sprawy.
Poseł: Jak dla mnie główną winę na ogół ponosi jednak wydawca, bo tak naprawdę co może zrobić artysta... akurat w wypadku kontraktów to raczej nic nie może zrobić, chyba że nieuważnie przeczytał umowę (śmiech). A tak poważnie to chodzi o podejście do sprawy. Nie rozumiem tego, że wytwórnie rządzące rynkiem praktycznie nie inwestują w debiuty więc albo wydadzą swoich ziomków o marnym poziomie albo trzymają się kurczowo tego co mają. Nie kumam tego całkowicie

Cieszy mnie fakt, że coraz więcej kobiet konsekwentnie realizuje się w rapie i robi to z dużym ciśnieniem.

To pytanie musiało paść. Jak oceniacie żeński rap w Polsce, czy można powiedzieć, że istnieje takowy, i że jest miejsce dla rapującej dziewczyny na bądź co bądź męskiej scenie?
Magia:
Jasne że istnieje, a jak go oceniam? Z perspektywy czasu widać pozytywne rezultaty. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej kobiet konsekwentnie realizuje się w rapie i robi to z dużym ciśnieniem. Pojawiło się kilka konkretnych płyt i pewnie pojawi się ich jeszcze więcej. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Poseł: A ja nie oceniam, za mało słyszałem. Legalna scena w ogóle mnie nie jara, z podziemia znam bardzo nie wiele. Idzie to jakoś do przodu, coś się ruszyło, ale nadal panny blokowane są przez męską cześć tej kultury, poddawane są masakrycznej krytyce, często oceniany jest ich wygląd nie twórczość. Także podsumowując, miejsce dla kobiet na scenie jest tylko musza się bardziej rozpychać łokciami, brak im pewności siebie.

Magia, jak odbierasz fakt, że jako dziewczyna jesteś w pierwszej kolejności oceniana. Czy nie drażni Was to, że bardzo często jesteście sobie przeciwstawiani i oceniani względem siebie.
Magia:
Prawdziwi gentlemani (śmiech). Każde z nas prezentuje swój rap na swoim poziomie co nie znaczy, że z gorszym skutkiem. Poseł ma utrudnione zadanie, bo rapu w męskim wykonaniu jest zdecydowanie więcej i znacznie łatwiej jest porównać go do innych. Ja jestem tą, co wzbudza ciekawość i na której dokonuje się lustracji (śmiech). Przyzwyczaiłam się do pierwszeństwa i krytyki w ocenie tej konstruktywnej bo innej nie "trawie".
Poseł: No i niech nas przeciwstawiają sobie. Po mnie to spływa tak samo jak komentarze o zjadaniu mnie czy coś w tym stylu.

W kawałku "Basta" otwarcie stawiacie sprawę jeśli chodzi o krytykę i ocenę, czy miesiliście jakieś przykre doświadczenia w tym temacie?
Magia:
Doświadczamy tego na co dzień. Możesz krytykować mój rap, ale nie oceniaj mnie jako osoby względem muzyki jaką robię. "Nie znasz mnie więc nie oceniaj".
Poseł: Jeśli chodzi o krytykę, jak jest konstruktywna to jest ok, jak jest to pierdolenie wkurwiam się. Fakt często ludzie oceniają po rapie jakimi jesteśmy osobami. Ale przykrych doświadczeń związanych z krytyką, raczej nie miałem, a jak kiedyś będzie jakaś jebnięta krytyka to ja ją skrytykuje na swój sposób (śmiech).

"To nie jest tak, że my robimy tylko hałas" - fakt faktem, że Wasz styl jest galopujący, głośny i pełen energii. Skąd czerpiecie taką siłę, Myślicie, że taką ofensywą na uszy szybciej dotrzecie do słuchacza?
Magia:
To nie jest ofensywa, tacy po prostu jesteśmy. Nie robimy muzyki względem słuchacza i nie mamy patentu na poskromienie zajawkowiczów. Każdy z tych kawałków, który miałeś okazję przesłuchać jest odzwierciedleniem nas samych. Jeżeli mam ochotę na agresywny kawałek to właśnie taki nagram niezależnie od tego czy ktoś wytknie mi wulgarność.
Poseł: Nasz styl potrafi być różny, raz możemy być powiedzmy agresywni a za innym razem spokojni, na tej płycie może rzeczywiście zabrakło tych spokojniejszych kawałków. Ale bynajmniej to nie ma być żaden patent, to nie ma być żadna ofensywa. Energię czerpię z muzyki z tego co robię i z tego, że ktoś od czasu do czasu to doceni. Ale tak jak już Magia wspomniała nagrywam to na co mam ochotę i co w danym momencie mi w duszy gra i albo to się komuś spodoba albo nie.

Płytę przygotowało trzech producentów, a jednak korzystacie z cudzych podkładu jak np. w rmxie "Fjesty", czy przypadkiem nie brakuje w tym sensu?
Magia:
Dlaczego miałoby brakować sensu? Na obcykanym bicie można ponownie stworzyć coś dobrego coś co się spodoba. Zobacz sobie jak fajnie wchodzą mixtape'y. W naszym wypadku wyglądało to trochę inaczej. Chcieliśmy pozbyć się dotychczasowo nagranych kawałków zamknąć sesję płyty. Z jednej strony brak bitów z drugiej strony kilka spontanów zakrapianych napojami wyskokowymi. Tym oto sposobem na krążku pojawiły się zupełnie nieplanowane remix' y.
Poseł: Wypowiem się jako jeden z producentów. Dlaczego pojawiły się rmx'y na "kradzionych bitach" - prosta odpowiedź - forma zabawy. A dwa że nie chciało mi się robić bitów i dwóm pozostałym też (śmiech). Nie no oczywiście to żart. Te remix'y to po prostu czysty spontan. Kiedyś w planach, gdy jeszcze byliśmy związani z WL, miał powstać nasz mixtape i miał być puszczony w świat i tak już jakoś zostało, że sobie zrobiliśmy kilka kawałków na cudzych bitach.

Nasz styl potrafi być różny, raz możemy być powiedzmy agresywni a za innym razem spokojni.

Pochodzicie z Poznania, w którym z jednej strony mamy Gurala i Peja, z drugiej kolektyw UMC. Identyfikujecie się z miejscową scena, czy robicie swoje nie patrząc na mainstreamowe zamieszania i podziały?
Poseł:
Czy identyfikujemy się z miejscową podziemna sceną - to na pewno, ale to raczej nie przeszkadza w robieniu swojego. Co do mainstreamu, wiadomo są podziały, jest rap jaki jest, ale jaki to może mieć wpływ na nas, jak dla mnie muzyka powinna łączyć a nie dzielić. Niestety dzieje się inaczej, nie mówię, że to źle, ale czasami przybiera to złe formy. Jesteśmy z Poznania, ale nie chcemy być kojarzeni jako, nie wiem, ekipa Gurala, Peji czy może UMC, my to eMPe i jesteśmy sobą i tworzymy własną jakość.
Magia: No no no(śmiech)

Dziękuje za rozmowę. Powiedzcie na koniec czego możemy się spodziewać jeśli chodzi o twórczość eMPe w najbliższy czasie? Będzie podejście nr. 2 do oficjalnego wydawnictwa?
Magia:
Tego nikt nie wie. Pomyślimy. Jeżeli znajdzie się ktoś poważny i chętny do współpracy to nie widzę problemu. Ja również dziękuję za rozmowę i pozdrawiam!
Poseł: Na pewno powstaną nowe utwory, bo cały czas nagrywamy. Na pewno nowy klip, tym razem postaramy się go zrobić lepiej no nie powstanie on tak jak ostatni, czyli mniej niż 12 godzin. A co do legala, jak ktoś będzie chciał to, czemu nie, ja nie mam nic przeciwko byle wszystko miało ręce i nogi i byle nie było niedomówień. Dzięki za rozmowę i do usłyszenia.

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście albumu "Masz Plyte" to możecie ją sprawdzić na Hip-Hop.pl. Również u nas znajdziecie klip do kawałka "To nie jest tak, że...".

Dowiedz się więcej o: eMPe2010.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-07-24
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.75 (8)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: AstonLondon   Link do posta
13:43:39, 24-07-06
Why cale polskie podziemie brzmi tak samo?????????????

halas
Autor: halas   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:51:15, 24-07-06
dalem 10 za wywiadzik bo naprawde bardzo mi sie podoba ...magia i poseł mądrze gadaja i jezeli chodzi o ta krytyke to macie ode mnie wielkiego respecta za to podejscie do niej :P 3majcie sie cieplo PEACE 3mka

anonim
Autor: erboo   Link do posta
14:09:21, 24-07-06
ladne zdjecie do gory;d;d;d

anonim
Autor: grucha warszawa   Link do posta
14:17:29, 24-07-06
dobry wywiad

anonim
Autor:    Link do posta
15:01:36, 24-07-06
Madzior: no,no,no. Dobrze gadasz. A mita znosz??? Pozdro 8097

anonim
Autor:    Link do posta
15:04:08, 24-07-06
Tej, nie wiem gdzie się dodaje te cholerne oceny ale u mnie macie 10! Ten cholerny pies znowu gryzie kury!!! Muszę spadac. Siema!!!

anonim
Autor: igrekeno   Link do posta
18:49:09, 24-07-06
no popatrz popatrz hehehe wywiady hehe ;) pozdrawiam ;)

anonim
Autor: bigL 2   Link do posta
23:12:02, 24-07-06
nie jestem zajebanym hejterem ale czemu co wejde na ta strone jest jakis news o tym zespole? przeciuez sa raczej bardzo przecietni i nie sadze by wszystkich interesowal nowy/chujowy kawalek na kradzionym bicie, plany tego zespolu lub full innych \"ciekawostek\"!  czy to znajomi redakcji h-h.pl czy co? nie chce urazic nikogo ale wolalbym przeczytac o kims kto robi naprawde dobra muzyke!!!! ->tak to subiektywna ocena, ale odpowiadajaca odczuciom 80% osob, ktore znow widza na pierwszej stronie news o eMPe 3 a nie o Smarkim czy kimkolwiek innym a dobrym w ogolnym mniemaniu...

big up

anonim
Autor: psikmen   Link do posta
00:15:11, 25-07-06
oceniam was nie znajac ze bokobrody nawet randżer z nowo góralskiej kapeli by jebnoł w kant wasze chujniszony nagrywane nawet i na kradzionych bitach, rypiesz pewnie kolezanke swa za co przybijam ci pione, bo jesli jej nie stukłes tos głupi i nieogarniety, trzeba kolezanke po fachu zawsze stestowac nawet jakby to sie działo na sedesie, mozecie sie masturbowac,dotykac, pierdolic jak zakatarzone króliki ale nie nagrywajcie rapu czy co wy tam robita, kapisi?

Bandzar
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:49:19, 25-07-06
dajcie wywiad z w.b.u  Peja , itp to Jest to

anonim
Autor: zBayerowany Robak   Link do posta
10:51:23, 25-07-06
BigL 2, psikmen - rozumiem wasze  ciężkie dzieciństwo, miedziane zabawki, karmienie szlamem czy molestowanie przez starego. SmallL 2-nie chcesz , nie czytaj, nawet nie wchodź jeżeli nie potrafisz się nawet sensownie wypowiedziec , a coś ci nie na rączkę.Pewnie masz metr czterdzieści, ryj w syfach, krótkiego olka i wyglądasz jak uchodźca z Etiopii, a jedynym miejscem, w którym próbujesz coś znaczyc jest net (nasz ty rapowy guru). Znajdź chuja przez lupe , zwal i spuśc się na ekran - nie będziesz mial problemów z wywiadami , newsami i innymi!!!

*B.S.T.O.K*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:20:59, 25-07-06
Tak TAk

GoOoSiA_aKa_CiHa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:38:14, 25-07-06
pozdrowki Magia. :) oby tak dalej.

anonim
Autor: BigL 2   Link do posta
22:49:18, 25-07-06
Autor: zBayerowany Robak
Dodany: 2006-07-25 10:51:23 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.plBigL 2, psikmen - rozumiem wasze  ciężkie dzieciństwo, miedziane zabawki, karmienie szlamem czy molestowanie przez starego.to,ze i nam sie NIE podoba ich tworczosc nie oznacza,ze z tych samych powodow co tobie!!! nie przenos swoich problemow na otoczenie/innych by nie czuc sie samotnie ze swoimi traumami...
Sa do dupy i na sile promocja nic im nie da!` 

anonim
Autor: BigL 2   Link do posta
22:56:01, 25-07-06
Autor: zBayerowany Robak
Dodany:
2006-07-25 10:51:23 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.plBigL 2, psikmen - rozumiem wasze  ciężkie dzieciństwo, miedziane zabawki, karmienie szlamem czy molestowanie przez starego.


ODP:
to,ze i nam sie NIE podoba ich tworczosc nie oznacza,ze z tych samych powodow co tobie!!! nie przenos swoich problemow na otoczenie/innych by nie czuc sie samotnie ze swoimi traumami...
Sa do dupy i na sile promocja nic im nie da!` 

ps.twoja wypowiedz jest na zenujacym poziomie!!! a domyslam sie,ze jestes czlonkiem zespolu lub ich dobrym ziomkiem znajomkiem (bo kto inny bronil by muzyki,ktora nie potrafi sie sama obronic?) Gratulacje za poziom intelektualny!

anonim
Autor: psikmen   Link do posta
23:52:04, 25-07-06
zbayerowany żuczku przestan chłopie bełkotac, nie broń tych slamazarów bo twoje dojrzewanie w porownaniu do naszego dziecinstwa to bedzie jak dzis pierdolony Iran a miedzianą zabawka zaraz obskoczysz po tych brylach co na focie ci zwisiają z kinola, a teraz pizne ci blaszke w czoło i masz juz siedziec cicho

anonim
Autor: orobl-ram   Link do posta
20:47:19, 26-07-06
laska wyglada gorzej niz tirowka - napewno jest dziewica i jej smierdzi z japy
ale napewno juz duzo wie o zyciu buehehe

novva
Autor: novva   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:53:46, 26-07-06
poseł : \"Także podsumowując, miejsce dla kobiet na scenie jest tylko musza się bardziej rozpychać łokciami, brak im pewności siebie.\"
hahaha człowiekuuu brak im pewnosći siebie ... poczekaj poczekaj nie jedna Cie zmiażdzy ...choć juz coniektóre to robią elo

anonim
Autor: michalina1988ep   Link do posta
21:17:29, 26-07-06
noo tak.....album na poziomie.....szkoda ze nie legal, ale z czasem zapewne sie uda....kolejna preznie dzialajaca kobieta w rapie....
mam praktycznie samych kolegow....czytajac te wypowiedzi tutaj, dochodze do wniosku, ze bylabym tak wyruch**a jak Mei, gdyby to co piszecie, bylo prawda....Boze, ale macie niski poziom intelektualny....dlaczego od razu przychodzi wam na mysl sex???
promocja na sile nic nie wskuraja....no sorry...czy oni robia cos na sile??!! gdyby byli \"az tacy zli\", to portale hh nie zamieszczalyby o nich zadnych newsow...
cichosza o smarkim....? jeszcze bedzie o nim glosno, za dzien, tydzien, miesiac czy kiedy tam....zakladam na 100%, ze wtedy tez bedziecie pisac, ze lizal tylek administratora strony, zeby o nim pisali...
prymitywni jestescie
nie, nie ejstem przyjaciolka/znajoma zespolu...nie znam ich osobiscie...nie wymieniam e-maili, nie zawracam tylka na gg, nie mam ich w znajomych na gronie....
sa bardzo dobrzy!!!
i tyle.teraz mozecie mnie \"zdissowac przez internet\".smialo, ejstem odporna na takie plytkie i puste zarzuty dzieci wy moje kochane
ha!

anonim
Autor: psikmen   Link do posta
23:50:22, 26-07-06
bo sex jest najlepszy, a to ze nie lubisz go bo masz grzybicie czy chuj wie jakiego trypla to mnie w ogole nie interesuje i odpierdol ty mi sie od sexu za przeproszeniem, nie pasi to morde swą kloaczną chowaj przed swiatem jesli zaden z twoich znajomych z gg nie chce cie piznac w twoja rozlazła dupe, na siłe to ich kurwa robili patrzac na te foty..ich na siłe cie na chama phii, w ole nie mniec tyle intelektu jak ty ale mniec urode :) bardziej sie przydaje brzydalu.

LunaWRC
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:37:02, 27-07-06
a w WRC nie mozna znalezc dobrych skladow dgzie etz sa laski ;/

anonim
Autor: michalina1988ep   Link do posta
21:41:51, 27-07-06
oh dziecinko.....opanuj swoj poped seksualny.... widac ze inicjacja seksualna w twoim przypadku nastapila bardzo szybko...i odbilo sie to na twoim zachowaniu....biedaczku ty moj....
niejeden chcialby mnie puknac i wylizac cos co ty tak zalosnie nazwales....ale po co?po co mam robic z siebie puszczalska? dojde do czegos w zyciu dzieki temu jaka jestem, a moja uroda mi tylko w tym pomoze....
a ty...przykro mi to mowic, ale za daleko nie zajdziesz...bo moze gdzies cie tam zatrudnia z racji twojego suuuper wygladu, ale szybko cie wywala, bo zdadza sobie sprawe, ze ejstes pusty jak pustak
kochanie ty moje, wiedzialam ze od razu na mnie najedziecie, pff

anonim
Autor: psikmen   Link do posta
01:31:14, 28-07-06
to był chamski zarcik z mojej strony :) moze i cie uraził ale myslalem ze jako osoba intelektualna przyjmiesz to tak zwanym usmiechem pogardą :) sex jak sex, masz racje, puszczalskie kobiety sa poprostu nijakie, sam nie przepadam za wyrywaniem i testowaniem kobiet, jestem bardziej staroswiecki :) co do twojego wygladu mozliwe ze niektore zakapiorskie sliniace jęzory chciały by ci zrobic podjazd, nie wnikam, a co do moich sexualnych pogladow, to poprostu kocham sex chyba jak kazdy facet, ale nie z kazda lepsza tylko z tą wyjątkowa :) kurwa to niecna pora a ja nafaszerowany procentami, mam nadzieje ze ja wuj krogulec pierwszy z rodu sram na was nie obraził cie tak zbytnio ze..nie otworzysz swej kuciapy dla tak czarujacego jezyka, zart :P :) no no, jesli gdziekolwiek cie uraizłem młoda damo, ajm sorry i bije pokłon az pod twoje stópki. całuje o ile moge, a z reszta z partyzanta cie cmoknąc w usta to dla wygimnastykowanego zaden problem :D pozdraiwam.

anonim
Autor:    Link do posta
00:03:15, 31-07-06
A tak sie sklada ze ja akurat znam ich osobiscie i uwazam ze w topiku w ktorym jest z nimi wywiad poruszanie przez was dziwków hejterów po raz 10000000000000000 tematu ich plyty oznacza ze wasze stare robią pałe dałny :)))

anonim
Autor: neutralnie   Link do posta
01:36:13, 31-07-06
nie wszystkim musi się podobać to chyba logiczne?
nikt nikogo nie zmusza do słuchania czy czytania podobnych wywiadów
jeżeli masz ochotę kogokolwiek czy cokolwiek skrytykować zrób to z sensem.na chuj pseudo pojechanki dotyczące wyglądu czy zdjęć?kogo to obchodzi?strona dotyczy muzyki i ludzi którzy ją tworzą.wkurwiają mnie podobne komentarze nie mające tak naprawdę nic wspólnego z tematem.
jestem ciekawy jak zareagowałbyś będąc na ich miejscu???no w chuj ciekawy jaka byłaby Twoja reakcja.
przestań pierdolić od rzeczy i zajmij się czymś sensownym bo chyba masz zadużo wolnego czasu sądząc po tym jak często się tutaj pojawiasz pisząc podobne bzdury

anonim
Autor: Do Big Ela:P i Psikutasa   Link do posta
15:41:45, 19-08-06
Nie podoba wam sie to ze ONI nagrywaja...
nie podoba wam sie ich muzyka nie sluchajcie
aaaa najgorsza jest zazdrosc ktora w was sie kumuluje...
Jestescie Internetowymi Pchlami i Pasozytami

anonim
Autor: 19   Link do posta
16:11:45, 26-08-06
Nie znasz mnie więc nie oceniaj - psikmenski jako osoba inteligentna, bo za taką się podajesz, powinieneś ogarniać pewne kanony w sztuce porozumiewania się. Już sam tytuł wywiadu powinien być dla ciebie podpowiedzią... oczywistym jest fakt ze płyta nie jest skierowana do wszystkich, gust jest jak dupa - każdy ma swoja i uszanuj to następnym razem, przy okazji nie zrobisz z siebie idioty
a co do materiału to płyta robi mnie jako jedna z nielicznych w tym kraju, wielki buź Madziu ;)

anonim
Autor: zBayerowany Robak   Link do posta
10:01:24, 10-09-06
Psikmen pewnie dlatego, że koks zeżarł Ci mózg jesteś kolejnym netowym hejtersem i potrafisz tylko krytykowac bo sam sobie nie radzisz ze swoim życiem. I masz pewnośc ,że nikt cie nie widzi więc nie wie jakim w rzeczywistości jesteś burakiem:-) A BigL to pewnie skrót od Big Laps albo Big Lamus - w sumie adekwatna ksywa! Masz jakieś życiowe kompleksy i niemogąc się nimi podzielic robisz syf tam gdzie cie nie chcą? Pewnie Twoja dupa daje kumplom z rewirów a dla Ciebie zawsze ją boli głowa i musisz sie wygadac w necie? Co za wiara...

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-236-59-154.compute-1.amazonaws.com (54.236.59.154). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.