Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Matrix Rewolucje - recenzja filmu

Matrix Rewolucje - recenzja filmu

Autor: RobunioWieeesz

"Wszystko, co ma swój początek, ma też i koniec". Dawno te słowa nie były tak trafne do tego, o czym chciałbym napisać. Co więcej dawno te słowa nie były tak przeze mnie upragnione i wręcz wymodlone. "Matrix Rewolucje" to, na szczęście (i oby), zakończenie filmowej trylogii braci Wachowskich. Moim zdaniem film jest lepszy od "Reaktywacji", ale nadal jest to jakościowa przepaść w stosunku do pierwszej części.

Każdy ruch ma swoje konsekwencje. Tak też jest w przypadku "Rewolucji". Aktorzy "wrzuceni" do fabuły w drugiej części muszą rozpychać ją również w trzeciej. Znowu mamy wiele niepotrzebnych i głupkowatych scen i dialogów. Jest ich jednak trochę mniej, niż w poprzedniej części. Obraz można podzielić na dwie części. Pierwsza - którą można by nazwać "szum i halas", czyli nawał efektów specjalnych, walka, mało sensu, dużo kolorowych obrazków. I druga - gdzie następują przebłyski treści i zalążek niezłych dialogów. Trochę razi mnie sztuczny patos bijący z ekranu. Porównywanie Neo do Zbawiciela, znak krzyża, który uwydatnia się na jego ciele w czasie śmierci, ciągłe podkreślanie, że "pozostaje tylko nadzieja", to wszystko wygląda wtórnie i moim zdaniem odrobinę niesmacznie.

Efekty specjalne po raz koleiny stoją na bardzo wysokim poziomie. Nie szokują już różnorodnością jak w pierwszej części, ale nadal są świetne. Bardzo ciekawie wygląda bitwa o Zion, jak również całe miasto maszyn. Duże brawa należą się także za ostateczną walkę pomiędzy Smiths'em a Neo. Pełna dynamizmu i aerodynamicznych popisów scena naprawdę robi wrażenie. Efekty dźwiękowe stoją na równie wysokim poziomie. Zresztą, to jedna z niewielu rzeczy, na jakie nie można było narzekać we wszystkich częściach Matrixa.

Muzyka, moim zdaniem gorsza i mniej przebojowa niż w części pierwszej i drugiej. Nadal jest to jednak duży atut obrazu, który buduje jego klimat. Tym razem na ścieżce dźwiękowej nie znalazłem "piorunującego" hitu.

Co do gry aktorskiej to na pierwszy plan wysuwają się dwie główne postaci: Neo i Smith's. I właśnie ci dwaj aktorzy powinni podlegać najgłębszej ocenie widza. Muszę przyznać, ze Keanu Reeves nadał swojej postaci trochę "życia". Neo zaczyna wreszcie przypominać człowieka i zaczyna czuć jak on. Całkiem udana kreacja. Również Hugo Weaving stworzył ciekawą kreację. Pełen zła, agresji i zawziętości Agent Smith mógł dać się nie lubić.

"Matrix Rewolucje" to zwieńczenie chciałoby się powiedzieć filmowego dzieła braci Wachowskich. Niestety, z dziełem film miał coś wspólnego tylko w pierwszej odsłonie. Dwie następne, przesiąknięte efektami specjalnymi zatraciły magiczny klimat tajemniczości i ponurości. Myślę, że "dokręcenie" reszty historii o Neo miało już tylko pobudki komercyjne, na to przynajmniej wygląda na ekranie. Nie chciałbym całkowicie dyskredytować ziwńczenia trylogii braci Wachowskich w waszych oczach. Mnie ona nie ujęła, co nie znaczy, że Ty musisz podzielać moje zdanie.

gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi
czas: 129 minut
rok: 2003
reżyser: Larry Wachowski, Andy WachowskiInformacje o artykule
Data dodania:2006-08-07
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
RobunioWieeesz   rap graffiti breakdanceRobunioWieeesz
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Skazani na zapomnienie
Żywot Briana - recenzja filmu
Monty Python i Święty Graal - recenzja filmu
Gwiezdne wojny: Epizod V - Imperium kontratakuje
Gwiezdne wojny: Epizod IV - Nowa nadzieja

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-227-2-246.compute-1.amazonaws.com (3.227.2.246). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2020 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?