Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Batman. Początek - recenzja filmu

Batman. Początek - recenzja filmu

Autor: RobunioWieeesz

"Batman początek" to kolejna ekranizacja znanego komiksu o jednym z najbardziej znanym superbohaterze. Biorąc pod uwagę, to w jakim kierunku, jeżeli chodzi o poziom artystyczny, zmierzały kolejne część przygód o człowieku nietoperzu powinniśmy spodziewać się widowiska słabego, opartego głównie na efektach specjalnych i drętwych, zabarwionych słabym humorem dialogach. Ten "Batman" jest jednak inny. Jaki? Przekonajcie się.

Historia obejmuje okres młodości Bruce'a, kiedy pomysł bohatera przebranego za nietoperza był jeszcze bardziej sennym marzeniem, niż realną wizją. Młody Wayne był świadkiem morderstwa jego rodziców. To straszne przeżycie odcisnęło na nim trwałe piętno. Marzy tylko o zemście i czeka na możliwość zabicia oprawcy rodziców. Nadarza się ona kilka lat później, w dniu, kiedy odbywa się sprawa zabójcy państwa Wayne, Bruce również tam jest i stoi o krok od wymierzenia do niego z broni. Zostaje jednak uprzedzony. Rozczarowany, zmieszany i zagubiony opuszcza rodzinne strony. Chłopak podróżuje po świecie szukając środków i sposobu do walki z niesprawiedliwością. Na jego drodze staje mistrz ninja Ra's Al- Ghula, u którego pobiera nauki. Kiedy mistrz zdradza mu swoje plany zniszczenia Gotham City, Bruce buntuje się i ucieka. Wayne powraca do Gotham, i powłołuje do życia swoje alter-ego: Batmana. Zamaskowany wojownik, posługujący się siłą, intelektem i zaawansowaną bronią ma za zadanie zwalczać zło, które zagraża miastu i obywatelowi. Tym razem przeciwnikiem Batmana będzie boss przestępczego światka, Carmine Falcone oraz psychiatra, dr Jonathan Crane,w najmniej oczekiwanym momencie zjawi się również Ra's Al- Ghula, który pała żądzą zemsty na naszym bohaterze. W walce z nimi Wayne'owi towarzyszyć będzie atrakcyjna pani prokurator, przyjaciółka z dzieciństwa Rachel Dawes, wierny i opiekuńczy lokaj Alfred, pomysłowy i inteligentny Lucius Fox oraz jeden z ostatnich uczciwych policjantów Jim Gordon.

Zaletą obrazu są oczywiście efekty specjalne. Sceny akcji zostały zrealizowane z polotem i dynamizmem, którego "Batmanowi" pozazdrości niejeden film. Nie one są tu jednak najważniejsze. Bo czym byłby kolorowy, pełen fajerwerków film bez dobrej fabuły. I tu wielka niespodzianka. Fabuła jest i ma się dobrze. "Batman początek" to chyba najlepsza jeżeli o to chodzi część przygód człowieka nietoperza. Umiejętne połączeni scen akcji z innymi scenami, ciekawe dialogi oraz, co najważniejsze, zajmująca historia, sprawiają, że film ogląda się z dużą satysfakcją. Filmowi należą się również pochwały za kreowanie postaci. Wreszcie mamy do czynienia z "ludzką" częścią Batmana. Bruce Wayne pokazany jest jako człowiek, cierpiący po stracie rodziców, przeżywający to, co dzieje się w Gotham City, jednocześnie kochający Rachel i wiedzący, że ten związek nie ma prawa istnieć. Brawa należą się tutaj przede wszystkim Christianowi Bale'owi, który tchnął w postać bohatera nowego ducha. Jeżeli jesteśmy już przy obsadzie to nie sposób nie wymienić aktorów, którzy pojawili się na ekranie, niezależnie od ich "występu", który był co prawda dobry, stanowią oni magnes ściągający widza do kina. W obrazie zobaczymy: Morgana Freemana, Michaela Cane'a, Liama Nessona, Katie Holmes, Gary'ego Oldmana czy Rutgera Hauera.

"Batman początek" ukazuje nam kulisy narodzin jednego z najbardziej znanych komiksowych superbohaterów. Jest to zdecydowanie powrót i nawiązanie do poziomu artystycznego pierwszych dwóch części historii o człowieku nietoperzu. Obraz zdecydowanie godny polecenia.

gatunek: Akcja, Sci-Fi
czas: 141 minut
rok: 2005
reżyser: Christopher NolanInformacje o artykule
Data dodania:2006-08-08
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
RobunioWieeesz   rap graffiti breakdanceRobunioWieeesz
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Skazani na zapomnienie
Żywot Briana - recenzja filmu
Monty Python i Święty Graal - recenzja filmu
Gwiezdne wojny: Epizod V - Imperium kontratakuje
Gwiezdne wojny: Epizod IV - Nowa nadzieja

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
*Karoolus*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:33:27, 17-07-08
A co to ma chociażby do nazwy portalu hip-hop.pl??

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.