Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Monty Python i Święty Graal - recenzja filmu

Monty Python i Święty Graal - recenzja filmu

Autor: RobunioWieeesz

"Monty Python i Święty Graal" to kolejny pełnometrażowy film najbardziej znanej grupy kabaretowej z Wielkiej Brytanii. Zrealizowany w 1975 obraz po raz kolejny szydzi z konwenansów, za nic ma świętości i śmieje się do rozpuku z rzeczy, które inni traktują ze śmiertelną powagą. Jeżeli kochasz angielski humor, mając przy tym wiele dystansu do spraw, które Cię otaczają, ten film sprawi, że pokochasz Pythona!

Któregoś nudnego, mglistego dnia, w czasach kiedy nie było jeszcze telewizji i komputerów znudzony takim obrotem sprawy król Artur postanawia ruszyć w poszukiwaniu Świętego Graala. Król postanowił "przejechać się" po pobliskich wioskach, aby wyszukać silnych i mężnych rycerzy, którzy towarzyszyliby mu w tej wymagającej i ciężkiej przygodzie. Poszukiwania nie były łatwe i obfitowały w wiele niespodziewanych zwrotów akcji takich jak np. zmierzyć się z ambitnym czarnym rycerzem broniącym przejścia przez drogę, czy być świadkiem stracenia czarownicy. Arturowi jednakże w końcu udało się zebrać grupę, która z odwagą i w imię prawdy wyruszyła z nim na niebezpieczną wyprawę. W klubie Króla byli m.in. mądry Sir. Bedevere, odważny Sir. Lancelot, czysty Sir. Galahad i "nie tak odważny jak Sir. Lancelot, który niemalże walczył ze Smokiem z Angnoru, który dokładnie zmierzył się ze złośliwym kurczakiem z Bristolu, oraz osobiście zmoczył się w bitwie pod Badon Hill" Sir. Robin oraz "Sir. nie występujący w tym filmie". Zebrawszy tak wspaniałą trupę nie pozostało naszym bohaterom nic innego, jak wyjść naprzeciw przygodzie! Żeby dotrzeć do celu, bohaterowie będą musieli spotkać się z trzygłowym potworem, porządnie "sprać" wszystkie kobiety w królestwie, pozbyć się złowrogich rycerzy mówiących "ni", oraz pozbyć się zabójczego królika. Kiedy już dojdą do celu, stanie się coś, co jest zupełnie w stylu Monty Pytona. Co? Dowiecie się, kiedy zobaczycie film.

"Monty Python i Święty Graal" nie szczędzi widzowi kolejnej dawki absurdu, podawanej w olbrzymich ilościach. Członkowie Latającego Cyrku ponownie szydzą ze świętości, śmieją się z rzeczy poważnych pokazując siłę swojego sarkazmu. Przepełniony czarnym humorem obraz niektórych niesmaczny, innych szokuje lub nawet obraża. Jeszcze inni mogą go nie zrozumieć, ale nadal jest to ten sam skrajny i niezależny dowcip. Mamy tu kolejny cios w stronę Biblii, kiedy podczas prezentacji "instrukcji obsługi" Świętego Graala zabawny i prowokacyjny tekst czytany przez jednego z bohaterów jest bezsprzecznie stylizowany na tekst przypowieści biblijnej. Mamy tu również typowo absurdalne motywy, jak rycerzy mówiących "ni" oraz zabójczego królika. Po raz kolejny jesteśmy świadkami dość lekkiego traktowania tematu życia, które wydaje się być dla naszych bohaterów bez wartości. Ostatecznie znów mamy zakończenie, którego nikt się nie spodziewał, ale również nikogo nie dziwi, bo jest typowe dla brytyjskich komików.

"Monty Python i Święty Graal" to kolejna produkcja skrajnych dowcipnisiów, którzy żartują z czego popadnie. Za nic mając ludzkie gusta, i świętości prezentują nam swój film, który nie musi podobać się nikomu, ważne że podoba się twórcom. Mając jednak własny styl i nie odchodząc od niego członkowie Latającego Cyrku zrzeszają wokół siebie wiernych sympatyków, którzy tym filmem będą zachwyceni.

gatunek: Komedia, Kostiumowy
rok: 1975
czas: 102 minuty
reżyser: Terry Gilliam, Terry JonesInformacje o artykule
Data dodania:2006-08-09
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
RobunioWieeesz   rap graffiti breakdanceRobunioWieeesz
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Skazani na zapomnienie
Żywot Briana - recenzja filmu
Gwiezdne wojny: Epizod V - Imperium kontratakuje
Gwiezdne wojny: Epizod IV - Nowa nadzieja
Gwiezdne wojny: Epizod I - Mroczne widmo

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Szlagbyto   Link do posta
00:51:02, 10-08-06
Recenzja w tonie 8-latka... Poza tym sugeruje inne recki zwiazne z tematyka portalu. Na pierwszy ogien niezly bylby \"Pies andaluzyjski\", a potem \"Mechaniczna pomarancza\".
Kongratkurwa.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-244-18.compute-1.amazonaws.com (3.234.244.18). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.