Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Zauważalni Dna & Gal - wywiad

Zauważalni Dna & Gal - wywiad

Autor: hankchinaski

Dowiedz się więcej o: Dna & Gal.
Do słuchaczy, którzy skreślili nas za to tylko, że wydaliśmy w My-Music nie słuchając nawet tego, co robimy, mogę powiedzieć jedno nie dbam o takich odbiorców - posłuchajcie albumu i wtedy stawiajcie swoje opinie.

Dna i Gal to duet wspólnie tworzący muzykę od 2001 roku. Mają za sobą 2 nielegale pt. "Prolog" oraz "Atak". Ostatnio mogliśmy usłyszeć ich singiel pt. "Budzić Świat" na festwialu "Top Trendy", gdzie udało się im zająć trzecie miejsce. 7 sierpnia miała miejsce premiera ich nowej płyty pt. "Niewidzialni", która została wydana na legalu przez wytwórnię My Music. O płycie, koncertach, planach na przyszłość oraz wielu innych tematach możecie przeczytać w wywiadzie.

Powiedzcie na początek, co zmieniło się u Was od wydania ostatniej płyty pt. "Atak"?
Dna & Gal:
Zmieniło się wiele, ciężko nawet powiedzieć jak wiele. Na pewno podejście do muzyki i do życia, nie śpieszymy się, wiemy, co chcemy robić i nie mamy wątpliwości. Mnóstwo ludzi pokazało swoją prawdziwą twarz, jedni się okazali padlinami inni prawdziwymi przyjaciółmi. Teraz mamy wyraźny obraz wszystkiego, co się dzieje dookoła nas.

W jakim klimacie jest zachowana płyta "Niewidzialni"? Dlaczego taki tytuł nadaliście tej płycie czy on coś symbolizuje?
Gal:
Klimat płyty pasuje do codzienności. To uczucia w kawałkach, emocje, złość, miłość, agresja, frustracja. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele kawałków jest kierowanych do kobiet lub opowiada o nich samych. Klimatem schodzimy od tak zwanych komercyjnych brzmień po brzmienia, których radio nie puści nigdy, choć te brzmienia lubimy najbardziej.
Dna: Tytuł "Niewidzialni" owszem symbolizuje to, że robimy muzykę już długi czas ludzie słyszeli o nas, ale nie kojarzą naszych twarzy, również też to, że jest na świecie mnóstwo ludzi, którzy coś zmieniają a nie wiemy tak naprawdę, kim oni są.

Wasza płyta zostanie wydana przez wytwórnię My-Music, która nie jest zbytnio ceniona w świecie rapu. Jak przebiegała współpraca do tej pory? Powiedzcie, dlaczego właśnie tą wytwórnie wybraliście? Wielu słuchaczy przez ten wybór skreśliło Was na starcie... Co o tym myślicie?
Gal:
To pytanie musiało paść (śmiech). Zadam pytanie na, które nie usłyszę odpowiedzi. Kto ustanowił prawo, które mówi o tym, że Hip-Hop musi być wydawany przez wytwórnie rapową? A czemu My-Music nie jest szanowane? Bo nikt tam nie narzeka na nic (zawiść). Oczywiście w komentarzach pod wywiadem zostanę zlinczowany za to, co powiedziałem, ale taka jest prawda. Miałem do czynienia z rasową wytwórnią rapową i wycieli nam takiego wała, że szkoda mówić. Nie chce przytaczać po raz setny tej historii, straciliśmy prawie wszystko. Co do współpracy z My-Music mogę śmiało powiedzieć - jest dobrze. Do słuchaczy, którzy skreślili nas za to tylko, że wydaliśmy w My-Music nie słuchając nawet tego, co robimy, mogę powiedzieć jedno nie dbam o takich odbiorców - posłuchajcie albumu i wtedy stawiajcie swoje opinie.

Mogliśmy zobaczyć Was, a jednocześnie usłyszeć na gali "Top Trendy", na której zajęliście trzecie miejsce. Jesteście zadowoleni z tej pozycji czy uważacie, że mogło być lepiej? Ogólnie jak udało Wam się dostać na ten festiwal?
Gal:
Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni. Byliśmy jedynymi reprezentantami Hip-Hop'u, ja byłem jedynym, który tak naprawdę nie potrafi kompletnie śpiewać, publiczności mogłem zaoferować tylko swój przekaz i barwę głosu. Jadąc tam nie liczyliśmy na cokolwiek, sam występ na tym festiwalu to i tak myślę, że dużo. Czy mogło być lepiej? Na pewno mogłem dać lepszy występ, ale wątpię czy by to zmieniło miejsce, z którym wróciliśmy do domu. Na festiwal zgłosiło nas radio Eska.
Dna: Na początku z kilku tysięcy zgłoszeń zostało wybranych 105 w następnej kolejności, wyłoniono 26 artystów, aż w końcu za pomocą głosów telewidzów i słuchaczy, poznaliśmy 9 finalistów. Miło było zobaczyć wśród finałowej dziewiątki samego siebie.

Do kawałka pt. "Budzić Świat" został nakręcony teledysk. Powiedzcie, kto zajął się jego realizacją, gdzie klip był kręcony oraz jak przebiegała realizacja tego klipu? Jesteście zadowoleni z efektu końcowego? Macie w planach następny teledysk?
Dna & Gal:
Realizacją zajęła się ekipa Ryba Film. Klip był kręcony w Poznaniu, lecz celowym posunięciem by to by po zdjęciach nie można było poznać konkretnej lokalizacji teledysku. Przebieg realizacji był prosty. Dwa dni zdjęciowe samochodem ze sprzętem z jednego miejsca na drugie. Wszystko szło bardzo sprawnie i zorganizowanie. A czy jesteśmy zadowoleni z finalnej wersji? Nie jest to genialny klip, ale nie możemy oczekiwać cudów, ponieważ czas nas gonił klip od momentu kręcenia zdjęć do efektu końcowego był gotowy w kilka dni. Tak naprawdę ten teledysk był zrobiony tylko na potrzeby festiwalu Top Trendy, po to byśmy nie byli kompletnie anonimowymi twarzami, ponieważ naszych konkurentów publiczność już bardzo dobrze znała. W planie mamy kolejny teledysk. Zdjęcia będziemy do niego kręcić w połowie września. A do, którego utworu? Niech to na razie zostanie tajemnicą.

Dna Twoje bity mogliśmy usłyszeć na wielu płytach czołówki polskiego rapu jak np. Endefis, Owal/Emcedwa. Dla kogo obecnie robisz bity, na jakich produkcjach w najbliższym czasie można będzie usłyszeć Twoje bity?
Dna:
Wiesz co, przede wszystkim skupiam się na pracy nad nową płytą z Galem nie uznajemy czegoś takiego jak przerwa teraz skończyliśmy "Niewidzialnych" i już zaczęliśmy nagrywać kawałki na nową płytę, a kiedy ona wyjdzie? Nie wiem, z wytwórnią mamy dobry układ i nie ma żadnych nacisków odnośnie terminu oddania materiału na nową płytę po prostu nagrywamy kawałki potem robimy selekcje i tak powstaje płyta. Kontrakt mamy na 3 płyty, więc bez ciśnień możemy nagrywać sobie nowy materiał. A jeśli chodzi o projekty niezwiązane z duetem, jaki tworzę wraz z Galem to w najbliższym czasie będzie można mnie usłyszeć na nowej płycie Projektu Hamas, na nowej solówce Piha sporo zrobiłem, zrobiłem również 2 bity Rademenesowi, Selwa dostał 1 podkład, 3 bity zrobiłem dla 1z2, cały czas robie bity na nową płytę Dka. Współpracuje również z nowym magazynem muzycznym, który nosi nazwę Blink Magazyn twórcy tej, że gazety zaproponowali mi redagowanie swojej strony producenckiej na łamach swojego magazynu. Tak, że na brak zajęcia nie mogę narzekać trzeba znaleźć tylko czas na to wszystko.

Wszystko, co zyskuje ponad przeciętną sławę z tego gatunku muzyki zyskuje miano utworu hip-hopolo.

Na płycie możemy znaleźć kawałek z Pih'em pt. "Zmiany" oraz "Zmysły Płoną" z gościnnym udziałem Owala. Jak doszło do Waszej współpracy? Jesteście zadowoleni z wyników tej współpracy? Jak pracowało Wam się z tymi artystami?
Dna:
Jeśli chodzi o gości na płycie to są to osoby, z którymi znamy się od dość długiego czasu i szanujemy ich za to co sobą reprezentują. Więc nie było problemu w zaproszeniu ich na Nasz album.

Gal z tego słychać nie udzielałeś żadnych gościnnych zwrotek. Z czego to wynika? Na jakie płyty w najbliższym czasie będziesz dogrywał gościnne zwrotki, jeśli w ogóle masz jakieś plany?
Gal:
Tak to prawda, nie wgrywałem się jeszcze do nikogo, ale nie uważam, by to było w jakiś sposób złe. Nie szukam na siłę zaproszeń, a gdy ktoś mnie zaprosi to myślę, że się dogram.

Koncertujecie gdzieś w najbliższym czasie? Lubicie koncertować? Co sądzicie o sytuacji koncertowej na terenie Polski? Jak można się z Wami skontaktować, jeżeli chodzi o organizację koncertu?
Dna & Gal:
Tak koncertów zapowiada się sporo, a najbliższe daty to 25 sierpnia Płock - Hip-Hop Desant, 26 Przemyski Stary Rynek, natomiast 27 Morawsko. Odpowiem pytaniem na pytanie, a znasz kogoś, kto nie lubi koncertować? Co do sytuacji koncertowej to myślę, że jest coraz gorzej, ludzie przestają chodzić na koncerty. Jeśli chodzi o kontakt z nami może po prostu podamy maile - gal@my-music.pl i dna@my-music.pl resztę można znaleźć na okładce naszej płyty.

Co sądzicie o poziomie dzisiejszego rapu w Polsce? Jakie ostatnio wydane produkcje wywarły na Was szczególne wrażenie? Z kim z polski chcielibyście nawiązać kontakt, a co za tym idzie nagrać wspólny kawałek?
Gal:
Z poziomem jest wszystko ok, tylko słowo komercja i hip-hopolo niszczy nasz Hip-Hop, bo tak naprawdę każdy, kto wychodzi z podziemia i jego płytę można dostać na półce w sklepie jest od tego momentu komercyjnym artystą. Druga rzecz wszystko, co zyskuje ponad przeciętną sławę z tego gatunku muzyki zyskuje miano utworu hip-hopolo. Przykłady utworów można sypać z rękawa: "Suczki", "Aniele", "Wstawaj" nawet tak hardcorowy raper jak Hans 52 zyskał miano hiphopolowca, bo zrobił po prostu kawałki, które stały się hitami. To jest czysta zawiść, bo ziomek jeden z drugim pójdą do klubu skaczą ze swoimi kobietami do tych numerów mało ze skóry nie wyjdą, ale potem między koleżkami lub na forum rzucają błotem. Poczekajmy parę dni zobaczymy, co się będzie działo poniżej tego wywiadu, poniektórzy odbiorcy naszej muzyki pokażą kunszt swojej kultury. Moim zdaniem takie irracjonalne zachowania niszczą polską muzykę. Oczywiście jest grono ludzi, którzy potrafią normalnie podejść do każdego utworu i każdego artysty takie osoby szanuje.

Jakie macie plany na najbliższą przyszłość, jest czas wakacji czy wybieracie się gdzieś?
Gal:
Wakacje praktycznie już za nami, ale na bank jeszcze gdzieś pojedziemy z naszymi dziewczynami.
Dna: Przy okazji festiwalu "Top Trendy" mieliśmy tygodniowe wakacje nad morzem potem Gal musiał wracać do Przemyśla na próby, a ja wraz ze swoją dziewczyną zrobiliśmy sobie jeszcze jeden tydzień wolności nad naszym pięknym morzem. A jeśli chodzi o plany to są one proste nagrywać, nagrywać i jeszcze raz nagrywać, a potem wydawać.

Dzięki za wywiad, życzę powodzenia w promocji płyty!
Dna & Gal:
My również dziękujemy i pozdrawiamy słuchaczy, do zobaczenia na koncertach.

Dowiedz się więcej o: Dna & Gal.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-08-21
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
hankchinaski   rap graffiti breakdancehankchinaski

Ostatnie artykuły tego autora:
Muzyka w podwórkowym stylu - SSDI
Miejski Styl Bycia - wywiad z Temate/Henson
Jeśli pragniesz Hip-Hopu Twoim antidotum jest The Jonesz
Rap to przede wszystkim ekspresja - wywiad z Rezpektz
Samotność, Wolność, Pasja - wywiad z Racą, Stoną i DJ Ike'em

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: mich.   Link do posta
12:31:54, 21-08-06
Mam pytanie do Szanownych Znawców Forumowiczów? Czy \"Kombosy\" TDF\'a to kawałek na S.P.O.R.T? W recencji na cgm.pl nie było go w trackliście...

anonim
Autor: jebaka   Link do posta
12:34:43, 21-08-06
dobra 1 fota.przypadkiem krotkie spodnie i przypadkiem prawa noga do obiektywu.niesmaczne dla mnie

D.G
Autor: D.G   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:37:33, 21-08-06
jak sie nie myle to widziałem klipa w tefale...i jakos mi sie to skojarzylo z tym pedalskim rapem...

anonim
Autor: do typa z tatuażem   Link do posta
12:41:31, 21-08-06
trzeba być naprawde wielkim ZJEBEN żeby pokazać taki chujowy tatuaż buhahahahahahahaha

anonim
Autor: do micha   Link do posta
12:49:22, 21-08-06
nie tego numeru nie ma na sporcie

anonim
Autor: zawistny   Link do posta
12:49:36, 21-08-06
buahahahahahhahahah chłopaki albo ja jestem popierdolony max albo wiecie o rapie tyle co moja siostra, a jak twierdzicie ze nie (bo niewatpie ze czytacie te komenty) to sam sobie odpowiedz ile macie na chacie wosku i kim sie jaracie? tylko snoopem i 3wymiarem? paranoja kurwa

CzR
Autor: CzR   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:57:32, 21-08-06
7 miejsce w TOP TRENDY buahahahahahaha a 1 miejsce zajął mezo z verbą jebac ich w dupsko
ps a ten tatutuaz to faktycznie zjebany powinien go kurwa skarpeta zakryc 
peace dla prawdziwych

gcx/eljot
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:00:09, 21-08-06
Bardzo oryginalni, ambitni i obeznani są.
Tzn \"bardzo\" ;]

Zamiast robić co chcą, robią to co się sprzedaje

anonim
Autor: csking   Link do posta
13:26:19, 21-08-06
CzR i widzisz jestes kurwa cipa, dlaczego ? dlatego ze nawet nie czytasz tego a sie wypowiadasz bo jestes łajza co tylko wwo slucha a przeczytaj jeszze raz ze zobaczysz udało się im zająć trzecie miejsce. a dalej cos jest ze 7 sierpnia i tak kurwa czytasz i sie wypowiadasz jabac takich psow jak ty

anonim
Autor: ema ema   Link do posta
13:26:45, 21-08-06
widzialem klip wczoraj w tv ... SYF jakbym cofnął sie do polowy 2003 blah

anonim
Autor: hahacz do mich.   Link do posta
13:49:30, 21-08-06
kawałek kombosy jest ze składanki STYL REPREZENTACJI PIERWSZEJ LIGI

african.ramadan
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:58:34, 21-08-06
co to za cipy?

juz za samo to że wystąpili na top trendy powinno sie ich wyjebać z hip-hop.pl kurwa....ale widze że jest popyt na szmire z umc i tego typu gówna

jebać lamusów kurwa

cwelek chciał przykozaczyć z tym tatuażem chujowym....lamusy jebane

internetowyhejter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:06:44, 21-08-06
>Z poziomem jest wszystko ok, tylko słowo komercja i hip-hopolo niszczy nasz Hip-Hop, bo tak naprawdę każdy, kto wychodzi z podziemia i jego płytę można dostać na półce w sklepie jest od tego momentu komercyjnym artystą.<

Co nie znaczy że każdy kto wyda płytę robi \"muzykę dla kobiet (a raczej 14 letnich blond superstarów, obwieszających ściany plakatami swoich idoli)\" jak wy.

>Druga rzecz wszystko, co zyskuje ponad przeciętną sławę z tego gatunku muzyki zyskuje miano utworu hip-hopolo. Przykłady utworów można sypać z rękawa: \"Suczki\", \"Aniele\", \"Wstawaj\" nawet tak hardcorowy raper jak Hans 52 zyskał miano hiphopolowca, bo zrobił po prostu kawałki, które stały się hitami.<

Hans faktycznie hardkor na maksa, ciekawe tylko czy ma w domu pudla czy yorka. Te wszystkie hity to najzwyklejsze popowe shity. Są dobre kawałki o miłości nawet, ale hip hopolowcy ich nie robią.

>To jest czysta zawiść, bo ziomek jeden z drugim pójdą do klubu skaczą ze swoimi kobietami do tych numerów mało ze skóry nie wyjdą, ale potem między koleżkami lub na forum rzucają błotem.<

Mało chodzę po klubach właśnie przez takich muzyków jak wy m.in - tworzycie popę na którą lecą 14\'stolatkowie, a gdybym chciał iść się napić w towarzystwie dzieciarni to poszedłbym z flaszką do przedszkola.   

>Poczekajmy parę dni zobaczymy, co się będzie działo poniżej tego wywiadu, poniektórzy odbiorcy naszej muzyki pokażą kunszt swojej kultury. Moim zdaniem takie irracjonalne zachowania niszczą polską muzykę.<

Moim zdaniem niszczą ją słabi muzycy tworzący hip hop (a raczej hip hopolo, ale tego określenia nie lubicie bo trafia w samo sedno..) dla ludzi o złotych zębach i dzieci w wieku przed gimnazjalnym.

>Oczywiście jest grono ludzi, którzy potrafią normalnie podejść do każdego utworu i każdego artysty takie osoby szanuje. <

A ja was nie. Miłego dnia.

anonim
Autor: dede   Link do posta
14:16:34, 21-08-06
typy sa najgorsze, ale sie zwiesniaczyli zeby sie sprzedac heh

anonim
Autor: grrrrrrrrrrrrrrrroza   Link do posta
14:18:50, 21-08-06
Ten kurwa gal z temi wąsami lajtami i z tą czapeczką wygląda jak małysz którego werba nauczyła pjać do majka.Jak możecie to wpieprzać na hh.pl

anonim
Autor: 111q   Link do posta
14:19:13, 21-08-06
ten nademna nawet niezle gada,pzdr

anonim
Autor: ten wąsami to chyba dna   Link do posta
14:24:11, 21-08-06
ale pewny nie jestem


anonim
Autor: grrrrrrrrrrrrrrrroza   Link do posta
14:35:38, 21-08-06
a to sorry , hehehhe pozdro

anonim
Autor: Areosoul   Link do posta
14:36:27, 21-08-06
Posłucham to sie wypowiem... A Wy nie szczekajcie bo ta płyta z pewnością jest lepsza niż większość chłamu z wytwórni stricte hiphopowych...

anonim
Autor: TWOJ STARY   Link do posta
14:38:05, 21-08-06
CO TO ZA  łAJZY JA PLYTY NIE KUPIE NAPEWNO WYPIERDALAC Z TAKIM HIP HOPEM JESLI TO MOZNA NAWET TAK NAZWAC ZAL ZAL ZAL.PL


DNA CHUJ NIE PRODUCENT I GAL WYGLADA JAK WIESNIAK ZE SZCZURKA HAHHA WYPIERDAALAC

anonim
Autor: grrrrrrrrrrrrrrrroza   Link do posta
14:39:07, 21-08-06
ten jak dojebał idź ty kurwa geju , dołącz do nich pajacu

mejjjroooo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:50:05, 21-08-06
dla mnie to jest to nowe hiphoplo. ten teledysk przypomina czasy gdy w tivi lecialy hity spod bandery 18l , w ogóle widac ze chlopaki maja ambicje zastapic inne badziewia i walczyc z mezem o miejsce w esce

anonim
Autor: apropo   Link do posta
14:58:28, 21-08-06
to takie nastepne 18l.!!ale co cipki piszcza jak za werbą czy tymi pedałami no ale lamusiarski klip i tyle ja nawet tego z netu nie sciagne

Mar047
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:00:14, 21-08-06
Popieram cskinga chlopie czytaj kurwa uwazniej a nie pierdolisz od razu glupoty ze cos tam 7 miejsce.Aprpop chlopakow no to rzeczywiscie maja problem moze zmieńcie branze co??

grubazzzz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:04:24, 21-08-06
jedziecie ich a na ta nowa plyte dogral sie jesli sie nie myle wasz idol PIH

greatR
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:13:23, 21-08-06
gdzie mozna sprawdzic ich teledysk bo ciekawy jestem? :D

SLU
Autor: SLU   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:22:26, 21-08-06
WARTO SPRAWDZIĆ KAWAŁKI Z PIHEM i OWALEM 

anonim
Autor: Władca much   Link do posta
15:27:05, 21-08-06
\"Druga rzecz wszystko, co zyskuje ponad przeciętną sławę z tego gatunku muzyki zyskuje miano utworu hip-hopolo.\" - Może to dla tego, że żyjemy w kraju debili, w którym ponadprzeciętną sławę zyskują tylko badziewne kawałki.
A co do wymienionych numerów, to niech ktos poda jakiś stosowny argument, że to jest hip hopem.
Czemu ci ludzie po prostu nie powiedzą, że robią rap a nie hip hop?

WOYTAH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:38:01, 21-08-06
Jechać ich nie będe bo to sie mija z celem,ale moge powiedziec ze akcja z Top Trendy i ten teledysk to hujowa akcja.Naprawde przejebany kawałek.Sami wybrali droge wiec niech dalej jadą tylko uwaga na wypadki bo one chodza po ludziach.pozdro

anonim
Autor: csssssssssssssss   Link do posta
15:39:00, 21-08-06
zalosne ciecie przeciez ten cwel z gnojem pod nosem gada  jak verba a to juz trzeba byc skonczona szmaciara zeby podrabiac verbe buehehhehehe

W.W.R
Autor: W.W.R   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:47:36, 21-08-06
\"Druga rzecz wszystko, co zyskuje ponad przeciętną sławę z tego gatunku muzyki zyskuje miano utworu hip-hopolo.\" Nie zgodzę się z tym, a kawałek WWO \"Mogę Wszystko\" lub numer Daba \"Rap to nie zabawa już\"? Obydwa kawałki były na czołowych miejscach list, i to nie hip hopowych, ale TOP 10 PL, i raczej nikt nie mówił że to hip hopolo..

anonim
Autor: kendo starachowice rapy   Link do posta
15:49:54, 21-08-06
MACIE TROCHE HARDCORU ODE MNIE!!!!!!!!

http://s000.wyslijto.pl/?...697191470132204anonim
Autor: FinTooO   Link do posta
15:49:58, 21-08-06
DNA & GAL CZy cwel & pała
nastepni Mezo ,Doniu ;/

anonim
Autor: taki jeden ze zdolnego śląska   Link do posta
15:55:22, 21-08-06
na pierwszej focie ten po lewej ma fajne buty DC, ja tez chce takie - na desce bym je rozjebał,,,, a sam hiphop
chuj w to jak sie to komus podoba to kupi(lub ściągnie) mi sie nie spodobało:)elos

murzynski_ziomek_tekiszy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:01:31, 21-08-06
A NAJLEPSZE JEST TO ZE MAJA PIHA NA FEATURINGU

I ON MIAL JAKIES WATPLIWOSCI CO DO \'GARAZOW\' I ICH ZAWARTOSCI BUAHAHAHAHAH

anonim
Autor: EWPN z 8CS   Link do posta
16:20:24, 21-08-06
e tam, jeszcze nie sluchalem ich, jak poslucham to ocenie.wiekszosc artystow ktorzy wylonia sie z jakims materialem na legal, dostaje miano \" komercyjnych \'\' eh pierdolone glupie polskie spoleczenstwo przpelnione zawiscia i zazdroscia, leczace swoje kompleksy wbijajac szpilki tym ktorzy sie wybili.Jebac was wszystkich.taka prawda

anonim
Autor: kacza85   Link do posta
16:25:46, 21-08-06
Dna robi dobre bity ale po przesluchaniu ich dwoch nielegali i singla raczej nie chce sluchac tej produkcji bo Gal jest dla mnie slabym raperem, w Przemyslu jest pare lepszych osob np. 35Sztuka

anonim
Autor: ty znasz odp synku ;)   Link do posta
16:56:58, 21-08-06
robia z rapu tania dziwke...pfu! \"Bylismy jedynymi reprezentantami Hip-Hop\'u...\" - ze co kurwa? pfu! nie widzialem tam zadnych reprezentantow hiphopu bo w sumie nawet tego nie ogladalem ale od razu nasuwa sie pytanie...dlaczego faktyczny reprezentanci hip-hopu tacy jak np ostr nigdy sie nie pokaza na takim chujowym festiwalu? odp jest prosta i kazdy ja zna!

anonim
Autor: kendo starachowice rapy   Link do posta
17:31:54, 21-08-06
NIE SCIĄGNIESZ NIE POSLUCHASZ..................
http://s000.wyslijto.pl/?file_id=000282319258697191470132204

anonim
Autor: gall anonim   Link do posta
17:36:47, 21-08-06
co to kurwa za moski. I co to wogóle za wywiady z jakis gównem. Gorszego chlamu jyz dawno nie widziałem i nie słyszałem. Mysl;ałem ze to UMC jakies. Co za pizdy nie mogeeeeeeee.............

anonim
Autor: gall anonim   Link do posta
17:40:53, 21-08-06
a tak wógóle to same buraki dziaraja smoki ....... {Poninni wrzucic sobie widły i sterte Łajna

Emas
Autor: Emas   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:46:36, 21-08-06
jak ktoś nie słyszał plyty Dna&Gala to pod tym linkiem: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/472595 można znaleźć próbki kawałków.... za niedługo wywiad z Jimsonem i Boberem czekajcie na to yoo!

anonim
Autor: alunia wieesz   Link do posta
17:52:12, 21-08-06
kurwa eee nie przyzywzajiłam sie do tego ze w hip hopowym teledysku laska kwiatki zbieza :P teraz sobie wyobrasmy hg czy wwo na top tredy ... o.0 yeah ! powodzniea chlopaki xPszczescie wam sie przyda  DO PIZDY ;/

anonim
Autor: gROOBLON/sT/   Link do posta
18:07:46, 21-08-06
Jebac Hip-hopolowcow!!

anonim
Autor: BdoB   Link do posta
18:19:01, 21-08-06
Ku r wa kolejny syf na scenie , nie rozumiem niech nazwa sie hiphopolo i nie przeszkadzaja .Pozdro chlopaki www.hiphopolo.pl tam powinniscie wywiady strzelac; )

anonim
Autor: hahacz   Link do posta
18:48:22, 21-08-06
o kurwa ale okładka buuuuuuuuuuuuuuuuuuhahahahaha
jak z telenoweli bez kitu :D

no i bez kitu druga verba

anonim
Autor: hahacz   Link do posta
19:06:40, 21-08-06
1. perła - koleś chujowo śpiewa a co do zwrotek to nietrafia czasami w bit
2. niewidzialni - to to hiphop nie jest
3. CV - bit spox, zwrotka tez spox ale refren to kurwa myslałem że to krzysztof krawczyk
4. słabo kasia śpiewa w tym kawałka
do 8 kawałka chujowo
8. pamietam - niezly kawałek trzyma poziom, ale refren znowu do dupy :/
reszta bardzo przeciętna, już niechce mi sie wymieniac kawałków
ostatni numer z PIHEM - niezły ale nieczaje co piu robi na takiej chujowej płytce wśród tylu pedalskich refrenó

GAL - nędznie rymuje, śpiewa juz lepiej , więc proponuje zmienić kierunek jak verba na POP

DNA - większość stop i werbli jest taka sama! człowieku troche różnorodności bo wpadłeś w schematyanonim
Autor: syfff   Link do posta
19:37:40, 21-08-06
syffffffffffffffffffffffffffffffff

kangurzysty
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:45:24, 21-08-06
kijowe...z deczka:) co do perkusji...racja...te stopy to schemat:P

kaler
Autor: kaler   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:52:37, 21-08-06
Panowie pierdolicie głupoty w tym wywiadzie!
nie każdy kto wydaje legala i jest na półce w sklepie jest komercyjny (np. O.S.T.R, Pih)
\"suczki\" \"aniele\" itp. słuchają szalone piętnastki i jakieś lamusy
chcecie mieć takich słuchaczy? prosze, bądźcie kolejnym 18l, mezo czy verbą...

pozdrawiam.

muttapfucka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:55:54, 21-08-06
okładka - parodia Mobb Deep\'ów :D

cinuchna
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:19:31, 21-08-06
dna i gal hhehe jak nazwa

anonim
Autor: ulica to ja   Link do posta
20:52:43, 21-08-06
słyszałem ich na tym top trendy i powiem,że mogą opierdalać laske,z kumplami taki zbyt mieliśmy.....przy takich leszczach nie trzeba jarać,żeby mieć dobrą beke......poza tym nie będe szanował kogoś,kto na jednej scenie występuje np z Brodką i innymi cipami...

JELI
Autor: JELI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:53:59, 21-08-06
Z poziomem jest wszystko ok, tylko słowo komercja i hip-hopolo niszczy nasz Hip-Hop, bo tak naprawdę każdy, kto wychodzi z podziemia i jego płytę można dostać na półce w sklepie jest od tego momentu komercyjnym artystą. Druga rzecz wszystko, co zyskuje ponad przeciętną sławę z tego gatunku muzyki zyskuje miano utworu hip-hopolo. Przykłady utworów można sypać z rękawa: \"Suczki\", \"Aniele\", \"Wstawaj\" nawet tak hardcorowy raper jak Hans 52 zyskał miano hiphopolowca, bo zrobił po prostu kawałki, które stały się hitami. To jest czysta zawiść, bo ziomek jeden z drugim pójdą do klubu skaczą ze swoimi kobietami do tych numerów mało ze skóry nie wyjdą, ale potem między koleżkami lub na forum rzucają błotem. Poczekajmy parę dni zobaczymy, co się będzie działo poniżej tego wywiadu, poniektórzy odbiorcy naszej muzyki pokażą kunszt swojej kultury. Moim zdaniem takie irracjonalne zachowania niszczą polską muzykę. Oczywiście jest grono ludzi, którzy potrafią normalnie podejść do każdego utworu i każdego artysty takie osoby szanuje.

ale wy tego nie zrozumiecie

anonim
Autor: gej i dałn   Link do posta
22:20:42, 21-08-06
jacy jestesmy zajebisci ja jestem gej gal a to moj ziombel dałn gal. robimy cukierkowe bity na loopach i dogrywamy sobie petelki na midi didi didi dawac nasz hajs bo jestesmy rapowymi rurami !!

anonim
Autor: trackstar   Link do posta
22:24:23, 21-08-06
co wy tu piszecie dziecioly. a co to jest komercja. ja tez na muzyce chcialym miliony zarabiac, chodzi o to ze niektorzy ludzie sa niezyciowi z kosmosu czy cos wtym stylu jak mezo i reszta. oni sa tacy HIPHOPOWI smieszne to wszystko....

anonim
Autor: Bejszlle   Link do posta
22:33:24, 21-08-06
Polska Zazdrość.
Bez Komentarza.

anonim
Autor: ja wiem to co oni wiedzą że ja wiem   Link do posta
22:55:04, 21-08-06
powiem tak. bardzo fajnie, że My Music poprzez składanke Rapeskadra promuje nowe składy, bo są nie liczni w tym kraju którzy komuś mogą pomóc w wyjściu na legal z prawdziwego zdarzenia czyli z całą komercyjną pompą ( TAK POWINNO BYĆ, TYLKO IDIOCI (czyt. PRAWILNI) twierdzą, że muzyka na legalu powinna być niezależna, niekomercyjna i najlepiej żeby płyty zdychały śmiercią naturalną z braku promocji, reklamy itp. Tylko że tym razem MY MUSIC/UMC Remik popełnił zasadniczy błąd. Ten duet ani nie ma wyróżniających się umiejętności czysto technicznych, by zasłużyć na ten legal, ani też nie mają komercyjnego potencjału by było o nich głośno tak jak o 18L Verbie MEZIE itp. więc nie zapewnią wytwórni zysków. Myśle że na rap eskadrze byli i lepsi technicznie i lepsi komercyjnie. tyle

anonim
Autor: ja pierdole   Link do posta
22:55:57, 21-08-06
co tu kurwa za geje??pojebalo im sie glowach czy co??jakis kurwa budzic swiat ja jebe porazka szkoda sie wypowiadac naprawde..paranoja jakas...ech pozdro dla prawdziwych

anonim
Autor: deadpreZ   Link do posta
23:08:06, 21-08-06
o kurwa to te geje, widzialem ten pop w telewizji po 10 sekundach wylaczylem, wypierdalajcie z czyms takim dla kogo to kurwa jest. pedalki

anonim
Autor: oi!   Link do posta
23:12:08, 21-08-06
tylko pedaly chodza bez skarpetek

anonim
Autor: oi!   Link do posta
23:16:02, 21-08-06
aha, i jeszcze jedno slowo do gala: na pewno nikt madry cie kurwo na plyte nie zaprosi. obsraj sie

anonim
Autor: czy ja dobrze widze lol   Link do posta
23:26:07, 21-08-06
aaaaaaaaaahahahahahaha kurwa co oni mysla ze to jakas kurwa sesja zdjeciowa ;d modele kurwa ;d dziara badziewna , brodka pewnie do lizania pizdy ;d ogolnie plyte powinni nazwac gey party ;d;d;d;d ahahahahaha

anonim
Autor: szyyyyyyyderrrraaaa   Link do posta
23:29:41, 21-08-06
gal wyglada jak zorro ;d;d; a ten jego przydupas dna jak kurwa giernek ;d paź jebany schemaciarz ;d;d;d;d;d top trendy i te tatuaze ;d;d;d;dd CO WY KURWA GANGSTERZY Z QUEENS ;D;D;D;D CHUJ WAM W DUSZE Z TAKIM RAPEM ;D;D;D

anonim
Autor: raca niezalogowany   Link do posta
23:45:59, 21-08-06
\"Koncertujecie? Lubicie koncertować? Co sądzicie o sytuacji koncertowej, o organizacji  koncertu?\"
KURWA EMAS NAUCZ SIE ZADAWAć PYTANIA A NIE W KółKO POWTARZAC TE SAME SłOWA;)


anonim
Autor: PHILLIE$   Link do posta
00:07:40, 22-08-06
dna & gil widzialem na polsacie koncert polecam ostra chujnia

anonim
Autor: srkNPOcrew   Link do posta
00:50:26, 22-08-06
\"Płyta i całe wykonanie jest dość dobre. Gościnnie występują tam Owal i Kasia Wilk, a reszta to mniej znane osobistości.\"
                    cytat zaczerpniety z www.merlin.pl
ludzie ja juz nie mogę ;/ naprawde

anonim
Autor: srkNPOcrew   Link do posta
00:57:53, 22-08-06
nie to zebym piha ubóstwiał ale on wydał juz 4 płyty. dwie solowe; jedną z chadą i drugą z Pyskatym.wiec niewiem jak mozna nie znac piha.Pozatym masaj tez udzielał sie na wielu podziemnych produkcjach, jak rówiez na legalach. Panie redaktorze(pismaku) zanim zaczniesz pisac taki chłam to najpierw radze sie zagłębic troche w kulturę hip hopową. Bo jak narazie to odchodzi trochę od prawdy. No ale przeciez zadna praca nie hańbi. PRAWDA ??

anonim
Autor: srkNPOcrew   Link do posta
00:59:25, 22-08-06
zapomniałem jeszcze o projektach z JEDEN SIEDEM :D elo

Vojtaz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:09:33, 22-08-06
kolejne \"pedaly\" z serii Verba czy 1 i 8 cwel ...

anonim
Autor: pyk   Link do posta
02:42:50, 22-08-06
hahahhahaha 2 fota wymiata!.... napwno jada sie w dupala

anonim
Autor: Bez Bzu   Link do posta
08:08:25, 22-08-06
Ale skrzywdzono was okładką płyty, takiej chujni to chyba nigdy nie było.

Emas
Autor: Emas   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:14:38, 22-08-06
\"raca niezalogowany\" kim jesteś? znamy się? może byś mnie nauczył zadawać pytania hahha mogę pytać o to co mi się podoba... chcesz o coś kogoś zapytać to sam rób wywiady ;)

anonim
Autor: JiggaHovie   Link do posta
09:32:35, 22-08-06
Kurwa jest roznica miedzy tym jakby robili dobry hip hop a kilka osob przypadkiem nazwalo by to gownem ale oni robia gowno i sa nazywani gownem, no ja pierdole ilez mozna takie cos, takie pedaly sie podczepiaja pod kulture hip hop, mysla chlopcy ze jak ubiora czapeczki kurtale moro to beda nalezec do tej kultury kurwa kiedys nie bylo takiej chaly, jak wam nie wstyd wogole, odrobine jakiejs samokrytyki pedalki dno & gej

Glazur
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:50:48, 22-08-06
najgorsi to na pewno nie sa, al ten ich teledysk do \"wstan\"... nedzny

anonim
Autor: bbbbbbbbbbbbbbb   Link do posta
10:37:38, 22-08-06
oni sa zjebani

NEutrall
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:13:26, 22-08-06
kurwa dno i gej

zuzet
Autor: zuzet   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:28:12, 22-08-06
A ja ich lubie podoba mi sie to co robia i ich taksty maja ze tak powiem przeslanie..wy patrzycie ze ten ma dziare a ten czape i co z tego..moze by sie tak w tekst wsluchac he?wy sie jaracie 50 cent\'em czy jak mu tam..a nie wiecie o co mu 5 wiec sie zastanow zanim na kogos najedziesz opk?;/

anonim
Autor: LeadersOfTheNewSchool   Link do posta
11:33:02, 22-08-06
jestescie przemarni !po chuj takie cos wogole? i tak beda sobie to tlumaczyc niby zawiscia, prosze bardzo i tak jestescie slabiutcy, wacks

Glazur
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:22:25, 22-08-06
eee tam, tylko bluzgoac umiecie, a jakby nagrywali z tedami, pejami,sokolami itd to byscie im dupe lizali

anonim
Autor: hiehiehieha   Link do posta
12:35:52, 22-08-06
dokładnie to to się niczym nie różni od wwo tylko że panowie dobierają inne słowa, ale poziom techniczny tak samo marny

anonim
Autor: bbbbbbbbbbb   Link do posta
12:59:37, 22-08-06
a ty kurwa wogole nie masz poziomu

anonim
Autor: dsfdsffds   Link do posta
14:09:26, 22-08-06
ze stronki http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/472595


\"Płyta i całe wykonanie jest dość dobre. Gościnnie występują tam Owal i Kasia Wilk, a reszta to mniej znane osobistości. \"

anonim
Autor: chlopak z sasiedztwa   Link do posta
14:10:44, 22-08-06
ja pierdole, PIHU nagral z tymi cweluchami? armagedon jest blisko, kurwa ide sie powiesic

anonim
Autor: To z mojego miasta   Link do posta
15:02:52, 22-08-06
ja pierdole!! To jest ciec z mojego miasta!! Mam nadzieje ze nie spotkam tych pederastów, bo jeszcze źle skończą!! WSTYT WSTYT WSTYT!!!!!! PRZEMYŚL PRZEPRASZA ZA TYCH KLAŁNÓW!!!

anonim
Autor: krj_grhw   Link do posta
15:21:33, 22-08-06
hehe, sweterek w karo i wąs a\'la don pedro. kiszka.

CzR
Autor: CzR   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:04:12, 22-08-06
csking  idz zobacz czy cie mama nie wola
jezeli jade po nich to znaczy ze slucham tylko WWO ?? to tylko twoje szczeniackie myslenie idz ojeb jakas pale na dworcu centralnym albo posluchaj sobie meza pizdo
huj ci w krzyz flecie

bastek ins
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:05:44, 22-08-06
nie no kurwa jak obejrzełem tą łajze jęczącą coś pod nosem na top trendy to wymiekłem .bez jaj.
przynich mezo i verba to gangsta rap to jakieś cioty .
kurwa pihu szanujew twój rap ale z nimi kawaliny???
gal-w patua dziewczyna pasuje powinien z dj spocem startowaqć na sobowtórów małysza
TO JEST KURWA NAJGORSZE JAK TO HIP-HOP TO BIORE SIE ZA DISKO NAJGOSRSZE CIOTY BEZ KITU
TO JEST KURWA NAJGORSZE JAK TO HIP-HOP TO BIORE SIE ZA DISKO NAJGOSRSZE CIOTY
TO JEST KURWA NAJGORSZE JAK TO HIP-HOP TO BIORE SIE ZA DISKO NAJGOSRSZE CIOTY
TO JEST KURWA NAJGORSZE JAK TO HIP-HOP TO BIORE SIE ZA DISKO NAJGOSRSZE CIOTY
TO JEST KURWA NAJGORSZE JAK TO HIP-HOP TO BIORE SIE ZA DISKO NAJGOSRSZE CIOTY BEZ KITU
TO JEST KURWA NAJGORSZE JAK TO HIP-HOP TO BIORE SIE ZA DISKO NAJGOSRSZE CIOTY BEZ KITU
TO JEST KURWA NAJGORSZE JAK TO HIP-HOP TO BIORE SIE ZA DISKO NAJGOSRSZE CIOTY BEZ KITU
WSTYD MI ZA TO ZE ONI MOWIA ZE ROBIA HIPHOP
POMSCIJMY NASZA KULTURE ZAJEBMY ICH
ps.nie wypowiadam sie zwykle ale to juz a duzo

anonim
Autor: pepsilight   Link do posta
17:07:01, 22-08-06
ale jestem zawistny ze robicie chujoze dno & gej

bastek ins
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:08:26, 22-08-06
aa wiedziałem ze trzymaja z dka tym gejem amerykańskim


anonim
Autor: anonim nr 96759439   Link do posta
17:17:56, 22-08-06
MIMO IŻ NIE SA TO LUDZIE Z PRZEMYŚLA SA Z NIM KOJARZENI.DODAC MOGE TYLKO ŻE W TYM SPOKOJNYM I ŁADNYM MIASTECZKU LUDZIE KULTURY HH (OD EKIP PRAWDZIWYCH,TWORZĄCYCH,PODZIEMNYCH PO TYCH SŁUCHAJĄCYCH,MALUJĄCYCH I BREAKTAŃCZĄCYC)I WIEKSZOSC LUDZI LUBIACYCH DOBRA MUZYKE I ZYJACYCH TU JEST ZGODNA Z TYM STWIERDZENIEM ,ŻE :                              P R Z E M Y Ś L   P R Z E P R A S Z A   Z A   T Y C H  \"\"H I P H O P O F F C Ó W \"\"                           

anonim
Autor: dzsiaj wtorek ?   Link do posta
17:34:15, 22-08-06
Kiedy widze i słysze coś takiego to mam uczucie lekkiego zaparcia zmysłu wkurwienia , jestem z Przemyśla , i czuje się odpowiedzialny w jakimś stopniu za dobre imię miasta , dlatego zakrwawie ich rapem , nagrywając diss z moim ziomblem , i kurwa wytłumacze im co to jest hip hop , bo w sumie by się przydało odpicować taką akcje .... i to by było na tyle ......koniec w pisu ................jestem w pełni zgodny z anonimem 96759439

SztucieC
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:45:57, 22-08-06
żałosne te posty:/

anonim
Autor: chillthefuckout   Link do posta
22:42:55, 22-08-06
żałosne to jest zamieszczanie fotek na fotka.pl i potem tłumaczenie się jak ciota na forum pizdo forumowa

anonim
Autor: k_z_k   Link do posta
23:25:35, 22-08-06
jak czytam te komentarze to mi zal dupe sciska, po co sie wypowiadacie na podstawie teledysku i promowania sie festiwalem ? sprawdzcie biografie i dyskografie, przes;luchajcie plyte, pozniej oceniajcie ! swoja droga DNA to jeden z lepszych producentow w Polsce...

Dj.Zryty
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:09:47, 23-08-06
\"Do słuchaczy, którzy skreślili nas za to tylko, że wydaliśmy w My-Music nie słuchając nawet tego, co robimy\" - słuchać nie trzeba wystarczy singiel z toptrendy z tym wywiadem to na www.hip-pop.pl prosze...

CzR
Autor: CzR   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:53:31, 23-08-06
ps w dodatku te jebane posty pisza kurewskie dzieci ktore maja po 13 lat naczytali sie w internecie o hip hopie i udaja kurwy znawcow a jak wyszla chociazby pierwsza plyta PFK to bawili sie szczeniaki w piaskownicy i sluchali disco polo ze starymi wiec stulcie ryj szczeniaki bo gowno wiecie huj wam w małoletnie dupska ema

Glazur
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:56:42, 23-08-06
CzR nie mów ogółami :] no i nie koniecznie równo 13 latki:P

anonim
Autor: Kielu   Link do posta
15:17:24, 23-08-06
Wkurwiają mnie tu co niektórzy pierdoląc, że PiH się dograł do nich i tak go będe dalej słuchał Peja też dogrywał się na płyte Owala, czy 52 mimo, że jechał po nich i kurwa dalej go słucham bo mam to w dupie, że akurat oni się dogrywali i huj z tym ja cenie ich za to co zrobili dla polskiego hip-hopu, a reszta mnie jebje naprawde bo obydwoje wyrobili sobie taką marke, że obojętnie co by nie zrobili dla mnie i tak będa wielcy dlatego w huju mam takie komenty piona PiHu

anonim
Autor: Nieprzyjaciel- hity na czasie   Link do posta
16:05:39, 23-08-06
nie mam pytań kurwa - do konkursu zgłosiło nas radio Eska....                    Radio Eska- Hity na czasie, \"wiesz co mogą zrobić hity na czasie ponadczasowym hitom?\", \" jebać disco- kij w mrowisko wsadze!\" 


Kurwa Zią nie mam pytań oni to powinni zrobić klip w którym ten z wąsami siedzi za ciągnikiem a ten drugi wrzuca gnojówke na wóz, ej ludzie każdy powinni wiedzieć gdzie jest ich miejsce- Verba przyznała że nie robią i nigdy nie robili hip-hopu chociaż ludzie ich tak kojarzyli, a ci kolesie uważają się za zajebistych raperów co ta ma kurwa być?


A Festiwal Top Trendy? Podoła wam sie piosenka która wygrała?
zajebista nie?cały ten festiwal to była żenada bo jak to zwykle bywa z góry ustalone było kto wygra, ambitna muzyka w tym kraju nie ma prawa bytu, wszystko co plastikowe jest przecież zajebiste aj....

anonim
Autor: Nieprzyjaciel- hity na czasie   Link do posta
16:12:10, 23-08-06
i chuj mnie obchodzi gdzie wydałeś tępaku, wystarczyło że zobaczyłem twoją wieśniacką gębę i usłyszałem żenujący wokal- zauważyłem że złapałeś wielką wczuwę co dało jeszcze bardziej dramatyczny wygląd twojemu występowi 
pozdro dla prawdziwych ludzi! 

anonim
Autor: miszczomen   Link do posta
17:56:55, 23-08-06
jak owal to czołówka polskiego hip hopu to ja jestem czerwony październik

anonim
Autor: bbbbbbb   Link do posta
19:21:44, 23-08-06
jebana podroba mezo liber a huj im w dupy

anonim
Autor: strc   Link do posta
21:02:11, 23-08-06
i następne gwiazdeczki radia eska ;];] powiem tyle \"lamusów trzeba gnać i sprawa jest zamknięta\"

anonim
Autor: SouthsideBronx   Link do posta
00:56:26, 24-08-06
bez komentarza , idzcie do jakiejs normalnej roboty czy cokolwiek dno & gej

klaudia_jga.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:44:58, 24-08-06
ejjjj co to do huja ma być ? nie no sor, po tym co usłyszałam w mediach odechciało mi się zaglądać do ich nielegali, podobno mezo kiedyś tez był dobry (gdy wydawał a nielegalu:D) buhahaha

oscarpsch
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:37:16, 24-08-06
Siemanko! I ja jestem z Przemyśla... nieznam osobiscie tych gości, ale ich obserwuje... moją opinie na ich temat argumentuje własnie tym że śledze ich czyny... a wiec dla mnie gal to lamus, który nie radzi sobie z rapowaniem... wbijam w niego wiec neich sobie robi co chce... a z drugiej strony dna to dobry chłopak... w sensie robi dobre bity... wręcz kozackie... i to dzieki tym bitom wylansował sie nasz przemyski małysz- gal... niewiem gal czy czytasz te komantarze, jak tak to wiedz że jak słysze twój glos i twoje jęczące floł to odechciewa mi sie rapu... a słucham twoich kawałków takich jak \'poparci\' z MPSami czy \'cierpliwosc\' z Oskarem... tzn powiedzmy że ich słucham, bo jak wchodzi twoja zwrotka to ją poprostu przewijam... moim zdaniem niemasz żadnych podstaw do wożonka... i jeszcze jedno! Tylko Dna jest z Przemyśla bo ten gal jest z jakiejś walawy... nawet kurwa neiwiem gdize to lezy =P... pozdrawiam przemyską scene, która jest nieco wyższa niż gal...

anonim
Autor: frajerniaa   Link do posta
21:09:59, 24-08-06
Kto kurwa głosuje na nich że znaleźli się na liscie 10 najlepszych klipów na 4 fun ?, sami kurwa niszczycie nasz polski rap, wstyd jak skurwysyn , świat sie z nas śmieje ! na parszywą 13 ich, dna i gal  wypierdalać !!! 

anonim
Autor: frajerniaa   Link do posta
22:01:21, 24-08-06
SouthsideBronx- wygrałeś konkurs na nowe ich ksywki chłopaki przyjeli i są dumni  hehhee    dno & gej

anonim
Autor: -----------------------   Link do posta
23:36:46, 24-08-06
Pierdu Pierdu Gnoje  teraz przepraszacie a wczesniej skakaliscie na saportach pod scena. Kurwa gnoje wypierdalac z forum tylko Pierdoly jakies piszecie pewnie wiekszosc z was nawija tak samo  jak ten gal jebac was i ich
zreszta po huj te forum juz nawet czytac mi sie tego nie chce same gowno wypowiedzi gnoji

anonim
Autor: ema ema   Link do posta
12:53:59, 25-08-06
ja myśloałem że ten jeden to WDZ z HG hehehe juz sie zastanawiałem co on robi

anonim
Autor: mrch   Link do posta
18:06:41, 25-08-06
ciekawe czy sa pedalami jak nowator pozdro dla tedego

anonim
Autor: e no kurwa   Link do posta
20:50:14, 25-08-06
co tu robi pih do jasnej cholery !!!

anonim
Autor: h2o   Link do posta
23:18:47, 25-08-06
myslalem ze to verba a to cos nowego no cholerka a podobnie kalecza!!!

anonim
Autor: yhyhyhyhe   Link do posta
00:01:19, 26-08-06
nikt tu was nie chce geje wypad ! dna end gej buhahah

anonim
Autor: kapparoy   Link do posta
10:15:42, 26-08-06
DNA&GAL-niemam do was nic wasze rymy sa spoko tylko te pojeby nie rozumia tego bo to EPOKA KAMIENIA LUPANEGO tak ze tak dalej a tym wszystkim co tak ladnie pisza HUJ W DUPE BEZ WAZELINY

anonim
Autor: Kielu   Link do posta
11:39:28, 26-08-06
Prawda jest niestety brutalna bo niektórzy niszczą polski hip-hop własnie takimi utworami jak ten DNA & Gej trafiąją w serca 15 letnich lolit niedojebanych co by chciały pręta w dupe, potem te młode dziwki mówią do kolegów, że one słuchają zajebistego hip-hopu i głosują na takich pedałków na listach, na festiwalach bo lubią tematy o miłości... Apel do młodych kurw co ciągną lody dziewczynki weźcie posłuchajcie starych nut od korzeni polskiego rapu, a nie pierdolcie, że słuchacie prawdziwego polskiego hip-hopu bo to co wy słuchacie to disco polo dwóch chłopaczków pedałków ubrało sobie firmowe buty, bluzy czapki, a w ich sercach buja ciągle jesteś szalona hehehe...Niestety my ludzie, którzy mamy po 20 kilka lat musimy się zmagać z takimi i ratować polski rap od tych młodych dziwek co to szaleją z rękami w górze pod sceną jak Lerek z Nowatorem napierdala na scenie najchętniej to by im zrobiły loda...Czyste wieśniactwo to, co te dziwki usłyszą w radiu i w TV na Vivach 4 funach to dla nich to przebój bo to się kurwa sprzedaje...Mam prośbe młode rury, kurwy, lodziary czy nie wiem jak was nazwać jak chcecie słuchać piosenek o miłości to sobie włączcie popowych pedałów typu piasek i kurwa idzcie pod scene i srajcie tam i piszcie, a najlepiej idzcie mu obciągnąć po koncercie tak samo jest tutaj też każda z was się podnieca jakimś wąsatym hujem co to nie ma pojęcia o rapie bo jak on siedzial na nocniku to w Polsce swoje numery dawno już robiła Molesta czy OSTRY dlatego dziweczki młode gimnazjalne pierdolnijcie się w łeb i zróbcie dobry uczynek przestańcie słuchać pedałów z UMC bo mnie tu kiedyś jak i wielu porządnych ziomków szlag trafi to tyle mam nadzieje, że wszyscy rozumiecie o co mi chodzi pozdrówka

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:44, 26-08-06
Kielu - trafiłeś w sedno!
zgadzam sie w 100%

Kręty
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:06:58, 26-08-06
Przecież to juz jest masakra, najlepsze są te podspiewywane refreniki, z głosikami pedalskimi jak w disco polo, mam zal troche do ostra bo rymowal ze disko polo juz nie ma a ty chuj nie mial racji:P dobra to tylejebac UMC i wszystko co z nim zwiazane....elo

anonim
Autor: SŁOWACKIEGO PRZEMYŚL MRS POZDRO!!!   Link do posta
13:29:26, 26-08-06
Kurwa teledysk o kurwa moczeniu michałów i wpierdalaniu truskawek, huj wie gdzie? chyba w Walawie...CO TO KURWA JEST???!!!! PRZEMYSKI MEZO W PRZEMYŚLU!!! I 50 CENT Z WALAWY

anonim
Autor: bbbbbbb   Link do posta
15:54:00, 26-08-06
po 1 to te lamusy nie niszcza polskiego hip hopu bo to co oni robia to nie hip hop i te lamusy nie maja nic wspolnego z hip hopem a za to ze probuja sie wpierdolic w te klimaty dostana wpierdol od hip hopu

anonim
Autor: ghjfg   Link do posta
16:50:52, 26-08-06
KOLEGA      WYSTAPIL  W  KOSZULCE   B3  hehhehehehhee         ej   raperki   raperkikurwa  i  pih   z  wami  nagarl  jak  to  jest  mozliwe

anonim
Autor: bbbbbbbbbbbbb   Link do posta
17:14:40, 26-08-06
bo pih to tez pipka chocby dlatego ze nagral z tymi parowami

anonim
Autor: Przemyski Pies   Link do posta
22:05:11, 26-08-06
popieram pewnego przedmowce z Przemyśla.. Dna swoje robi dobrze i z czasem jego utwory mogly by byc bez zastrzezen, typu \'hiphopolo, komercha\'. Prawda jest taka, ze Gal pierdoli jego wizerunek, wbil na niewlasciwe akordy, bo aktualnie razem nie tworza rapu, to jakas \'lajtowa\' muzyczka przez co zostali skarceni. I nie ma co sie przypierdalac o to, ze wydali w takiej wytworni, a nie innej, bo jak ktos dostanie szanse i wyda plyte w pizda records, z tym, ze wie co robi i robi to dobrze to odbiorca sam skuma, ze to rap a nie jakies dysko-scierwo.

 Tyle na ten temat!
 pozdro dla prawdziwych ;]

anonim
Autor: brecht   Link do posta
02:14:02, 27-08-06
Mi to Gal bardziej przypomina tego z Zakopower ... :)

anonim
Autor: pihuhu   Link do posta
13:54:40, 27-08-06
pih nagrał z nimi bo to pajac, a wkurwia sie ze mezio nagrywa z asceto.... heheh   co za błazen

anonim
Autor: Szaran   Link do posta
22:27:18, 27-08-06
Który to Dno a który Gej? A w sumie co za kurwa różnica... :P

anonim
Autor: P-sl   Link do posta
03:25:33, 28-08-06
\"Cukierkowe bity tanie hity, czas obalić mity, TO NIE RAP!! TO KITY!!\" i hiphopolo i wstyd ze z mojego miasta SMUTNE

anonim
Autor: neptyki ( GAL & DNA )   Link do posta
09:40:34, 28-08-06
ja tylko czekam aż ktoś cię zdisuje :D

anonim
Autor: WRS / www.pracowniaplt.wp.pl   Link do posta
20:45:47, 28-08-06
OCENIACIE ICH, A TAK NAPRAWDĘ NIE WSZYSCY PRZESŁUCHALI PŁYTKI.
KOMENTUJECIE WYGLĄD I ICH KSYWKI, NIE WIEM DLACZEGO... PRZESŁUCHAJCIE PŁYTY!

anonim
Autor: fuxez   Link do posta
21:21:45, 28-08-06
ej to to samo chujostwo co DKA to DNA? szczam na te modeleczki hehe

anonim
Autor: ?   Link do posta
23:29:37, 28-08-06
nauczcie sie orografii a potem wypowiadajcie sie na forum...!!!Mowie to min do \"To z mojego miasta\"!!Jak mozna napisac \"WSTYT\"???

anonim
Autor: Doman !   Link do posta
18:47:48, 29-08-06
przesluchalem plyte cala i stwierdzam ze jest chujowa ! refreny robione po to tylko zeby w ucho wpadaly ogolnie jedyna rzecza ktora mi sie podoba to Kasia Wilk w kawałku \"Przepraszam\" i Owal w kawałku \"Zmysły płoną\" a co do bitów to spodziewałem sie znacznie lepszych ! moim zdaniem \"Atak\" był lepszy w chuj ! Gal gdybys sie nie sprostaczyl to moze i by cos z ciebie było ! powodzenia...

anonim
Autor: Kazanów-Przemyśl   Link do posta
01:26:22, 31-08-06
Sprzedaliście swoje obsrane dupska...Chujowizne robicie na chuja...Prostaki...!!

anonim
Autor: SONDA   Link do posta
03:13:43, 08-11-06
PANOW E  


anonim
Autor: Tu i teraz   Link do posta
02:33:10, 22-11-06
Zaczepista piosenka tylko nigdzie nie mogę znależć
tekstu!!!Błagam niech ktoś napisze ten tekst!!!

Tekst fajny bardzo mi sie podoba :) Jak slucham tej
piosenki to przypomina mi sie moj zwiazek, kiedy to
ranie moja dziewczyne :(... btw. tekst troche do
poprawienia widzialem kilka bledow.

http://www.emuzyka.pl/opinia/wykonawca/9206.php

A jednak chłopaki mają fanów, wystarczy trochę poszperać.
Zgadzam się, że nie szata zdobi człowieka, ale jednak o wizerunek w rap-biznesie również powinno się dbać, podobnie jak o teksty, muzykę itp. A ta okładka mówi sama za siebie...

anonim
Autor: autor tego tekstu   Link do posta
11:16:01, 29-03-09
Kielu swiete słowa.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.