Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Shake Ya Booty - wywiad z Luxonem

Shake Ya Booty - wywiad z Luxonem

Autor: seba

Dziewczyna musi pasjonować się tańcem, kochać czarną muzę, musi być odważna, chcieć się pokazać i zaistnieć w medialno-tanecznym świecie.

Na przełomie września, października i listopada 2006 r. odbędzie się trzecia, ogólnopolska edycja Shake Ya Booty 2006, czyli konkursu tańca w rytmie muzyki Hip-Hop. Konkurs podzielony jest na trzy fazy: castingi, eliminacje oraz wielki finał. Przeczytajcie co o samych zawodach mówi ich organizator - Luxon.

Imprezy Shake Ya Booty to w zasadzie są dla facetów, czy dla kobiet?
Ostasz:
Przede wszystkim, konkurs Sh

Jak wygląda frekwencja zarówno wśród uczestniczek jak i publiczności.
Ostasz:
W zeszłym roku była bardzo satysfakcjonująca, wszystkie kluby we wszystkich miastach zapełniły się po brzegi. Jeśli chodzi o uczestniczki, to zgłosiło się około 200.

Jakie dziewczyny się zgłaszają i jacy ludzie przychodzą na zawody?
Ostasz:
Na castingi przychodzą bardzo zróżnicowane poziomem dziewczyny - amatorki, profesjonalistki, dziewczyny tańczące w zespołach tanecznych i zarówno te, które głównie szkolą swój taniec na imprezach klubowych. Dla otuchy powiem, że w zeszłym roku wygrała dziewczyna, która jest amatorką i dopiero kilka miesięcy po konkursie została zauważona i zaczęła tańczyć w grupie tanecznej, pod okiem choreografa.

Zawsze podczas takich imprez zdarzają się rzeczy śmieszne, nieprzewidziane, zgłaszają się osoby, które kompletnie nie mają pojęcia o tym co się dzieje. Czy podczas Twoich konkursów też coś takiego miało miejsce? Opowiesz jakieś sytuacje?
Ostasz:
Są owszem przypadki, że przychodzą na castingi dziewczyny, które totalnie nie mają pojęcia o co chodzi, nie mówiąc już o tańcu. Były takie dziewczyny, które myślały, że nabór jest w klubie, w trakcie imprezy - z publiczności - czyli bez castingów i próbowały wbić się na scenę - chciały koniecznie zatańczyć. Zazwyczaj takie dziewczyny były już po kilku głębszych. Była sytuacja, gdy jedna z zawodniczek speszyła się i uciekła z klubu niestety nie udało nam się jej zatrzymać i musieliśmy ją zastąpić zawodniczką rezerwową i ta wypadła całkiem nieźle. Najbardziej zapadła mi w pamięci sytuacja z Gdańska, z klubu Parlament, gdzie w przerwie między wyjściami, kiedy imprezę grał Dj Macu, kilku panów (obcokrajowców) wyszło na scenę tuż przed rozpoczęciem kolejnego wyjścia dziewczyn i myśleli, że cały klub robi aplauz dla nich - więc zaczęli tańczyć - możecie sobie wyobrazić jakie to było śmieszne. Cały klub zrywał boki. W słowach jest trudno oddać sytuacje najlepiej jest być na miejscui samemu zobaczyć.

Shake Ya Booty rozpoczyna nową edycję. Co się zmieni w porównaniu z tamtym rokiem?
Ostasz:
Będzie więcej miast, tzn. dodaliśmy Wrocław, jestem bardzo ciekawy jak tamwypadnie ta impreza. Poza tym, prowadzącymi w tym roku będzie Miodu - Jamal oraz DJ Bart (Abradab, Kaliber 44, Mad Crew), na pewno będą goście specjalni. Więcej dziewczyn weźmie udział w Wielkim Finale niż w zeszłym roku, teraz będzie 12 dziewczyn, wtedy było 8. Po pierwsze, dołączyło kolejne miasto, po drugie zwyciężczyni poprzedniej edycji wystartuje automatycznie w finale oraz na tydzień przed Finałem, przyznamy jedno miejsce w finale dla dziewczyny, która wypadnie najlepiej spośród dziewczyn, które zajmą 3 miejsca. Z każdego miasta z eliminacji bezpośrednio awansują po 2 najlepsze dziewczyny. Zaprosiliśmy również nowe osoby do jury, tancerzy - choreografów z różnych szkół tańca, co ma na celu poniesienie poziomu tego konkursu oraz bardziej obiektywne werdykty. Każda edycja jest coraz bardziej profesjonalna. Poza tym są coraz bardziej atrakcyjne nagrody dla zwyciężczyń.

Robisz dwa cykle imprez z tańczącymi dziewczynami. Który w Tobie, wśród zawodniczek i publiki budzi więcej emocji?
Ostasz:
Shake Ya Booty - jest to już III edycja, impreza kojarzona jest zarówno przez publikę jak i tancerki, zaś Cropp Baby-G Booty Challenge była to pierwsza edycja i muszę przyznać, że forma jest bardzo ciekawa, ponieważ dziewczyny toczą pojedynki w systemie one on one, oceniane są w systemie pucharowym czyli lepsza zawodniczka przechodzi dalej. Zapraszam na obie imprezy - sami oceńcie, każda jest trochę inna.

Najważniejsze dla mnie jest żeby ludzie znający się na tańcu zasiadali w jury, ponieważ to oni mają największą wiedzę na ten temat i są w pewnym sensie autorytetem dla wielu młodych tancerek.

Jaką szansę na dalszą promocje mają najlepsze zawodniczki z obu cykli zawodów?
Ostasz:
Myślę, że dajemy dziewczynom bardzo duże szanse zaistnienia w świecie tańca, mediów i artystów, bo obiecujemy teledysk i zdjęcia a wychodzi tego znacznie więcej. Wymienię te najważniejsze projekty, przy których angażowaliśmy tancerki z Shake Ya Booty czy Cropp Baby-G Booty Challenge, więc: teledysk WSZ CNE "Pierwiastek", udział w programie "Kryminalni", zdjęcia i relacja w magazynie Ślizg, w Przekroju, relacje w TV ZigZap, TV VIVA Polska, Teleexpress, udział w klipach DODY, BLOG 27, Lidii Kopanii, akcje promocyjne dla Radiostacji, wywiady dla programów w Radiostacji, udział w programie Rap Pakamera w MTV, udział w pokazie kolekcji Cropp Limited Edition w trakcie imprezy w Showroomie Croppa, część dziewczyn została po tym konkursie zauważona i zaproszona do zespołów tanecznych, część trafiła do nowo tworzącego się Cropp Dance Academy. Nie wspomnę już o fotorelacjach i pełnej informacji na portalach internetowych jak break.pl, Hip-hop.pl, rapgra.com, cgm.pl. Będzie też wywiad ze zwyciężczynią poprzedniej edycji Shake Ya Booty na Hip-hop.pl. To jest mniej więcej co pamiętam ale myślę że jest tego znacznie więcej i pewnie trzeba pytać też dziewczyn. Myślę, że biorąc udział w tym konkursie nie da się stracić, można tylko zyskać, wygrać fajne nagrody, dobrze się bawić a przy okazji też znacznie wypromować. Dodam również, że nie wygrana jest najważniejsza, najważniejszy jest udział w konkursie, bo współpracujemy również stale z dziewczynami, które wcale nie wygrały a bardzo fajnie tańczą i chcą współpracować z nami przy podobnych projektach. Więc dziewczyny! Najważniejszy jest udział!

Co trzeba mieć, potrafić lub czuć żeby zgłosić się i zaistnieć na Twoich konkursach?
Ostasz:
Dziewczyna musi pasjonować się tańcem, kochać czarną muzę, musi być odważna, chcieć się pokazać i zaistnieć w medialno-tanecznym świecie. Idealna zawodniczka musi być też pozytywnie nastawiona do rywalizacji i zakręcona imprezowo!

Czy zgłaszają się profesjonalne tancerki, czy to czysto amatorska zajawka?
Ostasz:
Już wspominałem o tym wcześniej, tak są dziewczyny ze wszystkich sfer. Zarówno amatorki tańca, takie, które tańczą rekreacyjnie, w zespołach tanecznych oraz profesjonalne tancerki, czasem zajmujące się również choreografią.

Jak dobierasz sędziów i kim oni będą w tym roku?
Ostasz:
Najważniejsze dla mnie jest żeby ludzie znający się na tańcu zasiadali w jury, ponieważ to oni mają największą wiedzę na ten temat i są w pewnym sensie autorytetem dla wielu młodych tancerek. Są z nami takie osoby jak Maciek Florek (teatr muzyczny w Gdyni), Olga Stalinger - instruktorka i wybitna tancerka związana od lat z Egurrola Dance Studio, Ania Jujka również znana tancerka i instruktorka związana ze szkołą tańca Riviera. Zadbaliśmy też o to, żeby w jury zasiedli ludzie z mediów, którzy potem mogą mieć wpływ na rozwój medialny tancerek, w tej chwili jeszcze nie wiem kto to będzie. W zeszłej edycji była to osoba z Canal + oraz z TV VIVA. W przyszłym roku chcemy zaprosić znanych sędziów z zagranicy aby jeszcze bardziej podnieść poziom konkursu oraz dać szansę naszym zawodniczkom na rozwój kariery międzynarodowej.

Skąd taki a nie inny dobór miast - czy to tylko kwestia organizacyjna, czy rzeczywiście w tych rejonach kraju dziewczyny tańczą najlepiej?
Ostasz:
To jedno z trudniejszych pytań, i nie lubię na takie odpowiadać. Na pewno kwestie organizacyjne mają tu znaczenie. Na pewno mogę powiedzieć, że Gdańsk, Warszawa czy Łódź to miasta, w których jest bardzo dużo tancerek. Najchętniej, gdyby czas i budżet pozwolił to odwiedzilibyśmy i 10 miast.

Piękne, świetnie tańczące kobiety, dobra muzyka i... daj trzeci powód że warto wpaść na Shake Ya Booty w tym roku?
Ostasz:
Wiem, że to będzie takie standardowe, ale na pewno niezapomniana atmosfera, chcemy organizować polskie imprezy z polskim smakiem i myślę, że mogą być dla publiczności równie ciekawe i atrakcyjne jak i z udziałem artystów z zagranicy. W końcu nasze piękne polskie dziewczyny tańczą dla nas. Po drugie myślę, że ta impreza jest po prostu inna niż wszystkie inne. Zapraszam serdecznie tancerki jak i publiczność. Dokładne info można znaleźć na stronie www.taniec.plej.pl, w razie jakichkolwiek pytań, proszę wysyłać maile na: taniec@plej.pl

Do zatańczenia!

Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej finalistek ubiegłorocznej edycji Shake Ya Booty.Informacje o artykule
Data dodania:2006-10-03
Dział / Kategoria: taniec / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: bboy   Link do posta
13:49:18, 03-10-06
Shake Ya Boty - rulezzzzz - obowiazkowo wizyta w Harlemie na eliminacjach w Wawie!!!!!!

anonim
Autor: spoksik-luzik   Link do posta
13:49:23, 03-10-06
spoko wywiadzik, lubie Shake Ya Booty, bardzo miło wrocaław jestem tam

anonim
Autor: no i fajowo   Link do posta
13:52:08, 03-10-06
dużow racji w tym co mówi, spoko konkursik, jestem z krakowa ale napewno postaram sie byc rzeszowie

anonim
Autor: mmmmmm   Link do posta
14:53:53, 03-10-06
pała to pała

anonim
Autor: apropo   Link do posta
15:12:13, 03-10-06
i po kiego huja wyciełeś wała dla Chorego??

anonim
Autor:    Link do posta
16:09:17, 03-10-06
Wywiad przeprowadzony jest z Łukaszem a nie Piotrem Ostaszewskim. Nie mylcie osób.

anonim
Autor: suuuper   Link do posta
17:42:23, 03-10-06
Rewelacja, zawody w szybkości trzęsienia dupą przed tłumem napalonych facetów... proszę, nie obrażajmy słowa \"taniec\", bo to rani osoby które dla tańca poświęciły sporą część życia.

Może za rok zlikwidujemy spódniczki i będziemy wkładać laskom za striny 50 złotówki? Tak żeby te \"tancerki\" nie zapominały czym tak naprawdę jest ten konkurs.

Elo rap

anonim
Autor: Andrzej z dupy :)   Link do posta
18:07:14, 03-10-06
Tą pania ktorą widac na glownej stronie bym chetnie wyruchal : ( (analnie affcors)

anonim
Autor: apropo   Link do posta
00:09:11, 04-10-06
raczej;)

anonim
Autor: DZIEWCZYNY DZIWECZYNO WWOWO   Link do posta
12:19:14, 04-10-06
NIECH KTOŚ DA LINKI DO JAKIŚ ZAJEBISTYCH DUP CO GRAJĄ W TELEDYSKACH ALBO SĄ ZWOIZANE Z RAPEM!!!!!!! POZDRO ZOBACZYMY KTÓRA JEST NAJLEPSZA

anonim
Autor: co za debil   Link do posta
17:05:43, 04-10-06
do: Rewelacja, zawody w szybkości trzęsienia dupą przed tłumem napalonych facetów... proszę, nie obrażajmy słowa \"taniec\", bo to rani osoby które dla tańca poświęciły sporą część życia. Może za rok zlikwidujemy spódniczki i będziemy wkładać laskom za striny 50 złotówki? Tak żeby te \"tancerki\" nie zapominały czym tak naprawdę jest ten konkurs. Elo rap TO TY CIECIU NIE OBRAŻAJ SŁOWA TANIEC I JURY KTÓRE SĘDZIUJE W TYCH ZAWODACH!! JAK CHCESZ GADAĆ O KONKURSIE SZYBKOŚCI TRZĘSIENIA DUPĄ TO GADAJ O TYCH \"MISTRZOSTWACH POLSKI\" LIROYA... TU CHYBA NIE WIESZ O CZYM MÓWISZ!!! POZDRO ....MUSIC MAKES YOU LOSE CONTROL...

anonim
Autor: pozdro dla tanczacych   Link do posta
00:47:29, 05-10-06
nie znosze jak jacys idioci wypowiadaja sie o czyms czego nie znaja, to jest prawdziwy konkurs tańca. trzeba byc zeby wiedziec
\"dance in the black rythm\"

lukson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:48:54, 05-10-06
dla wyjsnienia Luxon to nie ta ksywka moja ksywką jest Lukson i nie jestem Osatszem tylko jego bratem
pozdrawiam

anonim
Autor: apropo   Link do posta
23:37:26, 05-10-06
dupa!!!!to są mistrzostwa polski w kreceniu tyłeczkiem!!!!!hehehehe

anonim
Autor: swietnie bedzie   Link do posta
11:36:38, 06-10-06
hihi ale bedzie świeeeeeeeeeetnie, jamaliwo i shake ya, no napewno jestem obowiązkowo

anonim
Autor: hanka kato   Link do posta
22:10:54, 06-10-06
dlaczego znowu nie ma kato, bedzie trza śmignąć z ekipą do wrocka, w imieniu katowiczanek i katwoiczna pewnie też:) chciałabym aby nie omijano tego miasta z takimi eventami.
kurcze to musi byc mistrzoskie

anonim
Autor: dozo pod palma   Link do posta
12:07:54, 07-10-06
rzeszowskie bejbs ogolą ten konkurs i trofeum bedziecie musieli przyjeżdżać do rzeszowa oglądać, pod palma

Yvonka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:21:35, 09-10-06
Również ubolewam, że po raz kolejny KAtowice zostały pomienięte....Ogólenie rzecz biorąc-Górny Śląsk:/

anonim
Autor:    Link do posta
15:41:08, 10-10-06
pojawie się napewno na eliminacjach we Wrocławiu czy się dostane czy nie i tak będę :) i nie podzielam zdania że w tym chodzi tylko o trzesienie tyłkiem to ż ena filmiku tylko to zostało ujęte o niczym nie świadczy, chociaz niektóre laski tylko to potrafią zaprezentować. pozdro

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-241-176.compute-1.amazonaws.com (3.226.241.176). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.