Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

O tym jak zrobić to, by móc powiedzieć, że to rap

O tym jak zrobić to, by móc powiedzieć, że to rap

Autor: hankchinaski

Dowiedz się więcej o: S2O/ Bebe (Szeroko Otwarte Oczy).
Ja nikomu nie dedykuję tej płyty, po prostu jest nowe S2O, a czy będzie tego słuchał Writer, koszykarz, breakdancer, czy ojciec mojego koleżki to już tylko i wyłącznie ich sprawa.

S2O to duet, który tworzy dwóch rzeszowskich mc's Pilsz oraz Limit. W 2005 roku nagrali produkcję "Nałóg", która dostępna jest pod tym linkiem. 20 listopada miała miejsce premiera ich najnowszej płyty zrealizowanej wraz z Bebe - raperem, który też pochodzi z Rzeszowa pt. "Oni są z tej szkoły". O nowej produkcji, kondycji graffiti w Polsce, kolekcji ubrań Fantomblow Athx oraz wielu innych ciekawych sprawach przeczytacie w wywiadzie.

Można powiedzieć, że jesteście weteranami undergroundowego rapu w Rzeszowie, ponieważ robicie go od ok. 10 lat. Niedawno nagraliście płytę z rzeszowskim raperem Bebe o nazwie "Oni są z tej szkoły". Skąd pomysł na tytuł płyty, w jakim klimacie jest ona zachowana oraz co zmieniło się u Was od wydania ostatniego materiału pt. "Nałóg"?
Limit:
Siema, to jest tak S2O działa już jakieś 7 lat, a ogarniając całą twórczość, styczność z rapem czy kulturą Hip-Hop to tych lat będzie 10, w 2007 przybijemy z Pilsem beki za 11 rok. Nową płytę S2O Feat. Bebe - "Oni są z tej szkoły" można kupić w sklepach w całej Polsce i katować ją do bólu, gdzie się da i kiedy się da, to jest muzyka, zajawka, jeśli ci się to podoba nie kryj się z tym, jeśli nie wiesz o co w tym chodzi odłóż to. W każdym nagraniu na tej płycie pojawia się nasz koleżka Bebe, autor trzech solówek, ostatnią z nich jest "Słowo się rzekło", którą możecie pobrać z www.fantomblow.com. Nasza nowa płyta uczy szacunku, daje siłę, jej klimat musicie sprawdzić sami, a od ostatniego "Nałogu", nałóg jest jeszcze silniejszy.
Pils: 10 lat zasypiania, budzenia się, życia z myślą o rapie, wiem że każdy, kto chodź trochę liznął tematu, po przesłuchaniu tej płyty, w większym lub mniejszym stopniu zajara się naszą produkcją i da temu szacunek, bo to po prostu jest rap! S2O Feat. Bebe to płyta, która przede wszystkim przedstawia nas i to w jakiej byliśmy kondycji nagrywając swoje "sekwencje". Płytę robiliśmy jakieś półtora roku, biorąc pod uwagę fakt, że znajduję się na niej 9 tracków, jest to dość długi i wystarczający okres czasu na to, żeby zrobić ją naprawdę dobrze, starannie dobieraliśmy każdy beat, każdy refren i właśnie dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tej płyty, a to ile zmieniło się od ostatniej płyty, dowiecie się słuchając tej. Aha robimy rap, rap to podziemie kto myśli inaczej, musi wrócić do początku tego wszystkiego, niektórym wydaje się, że jak rapują rok czy dwa i nic tak naprawdę nie potrafią to są z podziemia, bo nikt o nich nie słyszał, czy coś tym stylu, ja rapuje dekadę i jestem z podziemia. "Oni są z tej szkoły" to kolejny krok, żaden debiut, to jest rap do chuja, kto myśli inaczej niech tego nie słucha, jest przecież wiele ciekawych debiutów na rynku (śmiech).

Płyta została wydana w niezależnej wytwórni Fanatic Artist. Z tego co wiem jest to pierwsza płyta wydana w tej wytwórni... Nie wiele można było usłyszeć o tym labelu dotychczas dlatego opiszcie go w kilku słowach.
Pils:
Fanatic Artist oznacza po prostu tyle, że ogarniamy to sami i sramy na leszczy, którzy nie mają pojęcia o rapie! Fanatic Artist uważaj, bo twoje miasto już wybuchło. Popatrz teraz wszystkie łachy zabierają zabawki i zawijają do innej piaskownicy, teraz jest czas na nas na raperów i ludzi z nim związanych, żebyśmy w końcu sami zatroszczyli się o swoje sprawy. Musi w końcu powstać hip-hop'owe radio, rozgłośnia, może działać nawet nielegalnie (wielki szacunek dla Drucha Sławka, ten człowiek wniósł w rap to co właśnie jest w stanie wnieść w niego radio). W Stanach, Francji czy Anglii jest tego bardzo dużo i naprawdę to ma wpływ na to co się tam dzieje. Musimy popatrzeć trochę w stronę undergroundu, zadbać o niego, bo rap to underground, rapu trzeba szukać jak wiedzy i prawdy, a nie łykać to co ci podsuwa, machina manipulacyjna jeśli jej zaufałeś bracie jesteś w wielkim chuju niestety. Spróbujcie wziąć do ręki oryginalny CDek, rozłóżcie poligrafie, usiądźcie wygodnie i zacznijcie słuchać muzyki, może zauważycie różnicę między odtwarzaniem tego w winampie, jeżeli mówisz sobie, że po chuj kupować oryginalne CD jak możesz mieć to samo za zeta, to właśnie tego zeta jest warta Twoja zajawka, nie marnuj czasu, poszukaj czegoś co cię pochłonie tak jak nas pochłoną rap! Oczywiście nie mówię, że nie wiem co to jest mp3 i CD-r, chodzi mi bardziej o podejście do niektórych spraw.
Limit: Wracając jeszcze na chwilkę do Fanatic Artist, przypomnę tylko, że tłoczeniem płyt zajęli się Rockers Publishing, a dystrybucją Fonografika.
Pils: Dokładnie tak, a przy projektach- okładki, plakatów, ulotek, strony, koszulek i wlepek brał udział Quis z Fanatomblowathx.

Na płycie wśród gości możemy znaleźć 1z2 z Warszawy, Propozycje z Sanoka oraz Kaiteu z Waszego rodzinnego miasta- Rzeszów. Jak zawiązała się Wasza współpraca? Czy znacie się już przez dłuższy czas czy po przesłuchaniu twórczości tych artystów postanowiliście skontaktować się z nimi?
Pils:
"Nic co ludzkie" to kozacki projekt, jaram się, dlatego, to że 1z2 jest u nas krążku uważam za pewien sukces. Do nagrania doszło dzięki WRB, to on podklepał nam kontakt, potem poszło naturalnie jak to właśnie w rapie powinno być. Niedawno byliśmy w Warszawie w studio fifti-fifti, nagrałem tam zwrote na Progres drugą solową produkcję 1z2, naprawdę czekam na tą produkcje, pozdrawiam 2Q, dzięki za umożliwienie mi tej nagrywki.
Limit: Jest jeszcze numer z Propozycją, znaczy się na płycie jako tako go nie ma, ale kto ma to w oryginalne na pewno go usłyszy. To jest chyba taka pierwsza akcja w Polsce, przynajmniej ja się z czymś takim wcześniej nie spotkałem, także warto mieć to w oryginale proste. Jest jeszcze młody koleżka Kaiteu, daliśmy chłopakowi szansę zarapować ze starymi wyjadaczami (śmiech).

W jaki sposób macie zamiar promować Waszą nową produkcję?
Fanatic Artist:
Przede wszystkim poprzez to co jest na krążku, poprzez koncerty no i oczywiście współpracując z mediami, które chcą promować rap, dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w promocji tej płyty. Zapraszamy wszystkich zajawkowiczów na www.szerokotwarteoczy.com.

Fanatic Artist oznacza po prostu tyle, że ogarniamy to sami i sramy na leszczy, którzy nie mają pojęcia o rapie!

Zrealizowaliście teledysk do kawałka "To ta paka". Kto zajął się jego realizacją, gdzie był kręcony oraz czy macie w planach następne klipy? Jeśli tak to ile ich będzie?
Limit:
Za klip odpowiedzialny jest Wronka, młody koleżka, z którym zdecydowaliśmy się zrobić klip.
Pils: Myślę, że ten człowiek za jakiś czas jest w stanie zrobić coś naprawdę dobrego i kreatywnego. Klip "To ta paka" to na pewno nie ostania rzecz, którą zrobiliśmy razem, już jesteśmy ustawieni na następne akcje. Planujemy od 3 do 4 klipów i jedną video niespodziankę (śmiech).

Stroną muzyczną zajął się WRB, który głównie kojarzony jest z produkcji bitów na płycie Olsen Fu - "Kameleon". Jak doszło do Waszej współpracy oraz co najbardziej cenicie w tym producencie?
Pilsz:
Z WRB znamy się już pewnie 8 lat, może nawet trochę więcej, pamiętam jego pierwsze beaty do wielu z nich nagrywałem jakieś numery, po prostu rozumiemy się nawzajem, on wie co nam podchodzi, my wiemy jak do tego zarapować, żeby było kosa, po prostu zdrowa współpraca nic na siłę. WRB jest profesjonalistą, a my tylko z takimi ludźmi współpracujemy, sprawdź zresztą kto brał udział przy produkcji tej płyty. WRB ma styl, tak jak S2O i dlatego nagrywamy razem płyty!
Limit: Dokładnie, jego beaty! Idealnie pasują pod nasze style, ten człowiek wie co robi i oby robił to jak najdłużej. Koleżka cały czas się rozwija.
Pils: Teraz WRB będzie kojarzony głównie z produkcji beatów dla S2O, oczywiście z całym szacunkiem dla Olsena i Fu.

Materiał na płytę realizowaliście w studio Haos. Czy jesteście w 100% zadowoleni w tym momencie z jakości Waszych kawałków? Jak długo przebiegała praca nad tworzeniem płyty?
Limit:
Wiesz zio, to było tak, wokale zgraliśmy w Haosie, mix zrobił Bebus z Pilsiakiem u Blondasa na PCKpunkt, potem to powędrowało do WRB, żeby to zaaranżował, a na końcu do Wacorecords, tam chłopaki zrobili mastering.
Pilsz: Tak jak już mówiłem wcześniej, płyta powstawała jakieś półtora roku, do tego dochodzi jeszcze cała, że tak powiem oprawka. Ale było warto jak zwykle było warto, tak jak kiedyś nawiną Wku z Bypsgry: "...jestem zmęczony, ale zadowolony mam 23 lata i nie jestem popierdolony...". Hip hop to dar.

Co ma największy wpływ na Wasz rap? Co Was inspiruje do tego, żeby tworzyć kolejne kawałki oraz jak Wasi znajomi reagują na to, że tworzycie muzykę? Czy są tym zainteresowani i wspierają Was czy może na odwrót?
Pils:
Tak naprawdę nie wiem co ma na mnie największy wpływ, wiele rzeczy wpływa na to w jaki sposób podchodzę do Hip-Hop'u, kocham rap, mam na niego zajawkę i go po prostu tworzę, konstruuję. Najczęściej piszę spontanicznie pod wpływem chwili, coś wpada mi do bani i pisze, jestem cały czas na swojej wydeptanej ścieżce. Wiem, że gdy przestanę ćwiczyć to tak jakbym przestał iść, jeszcze nie czas na jakąkolwiek przystań idę po swoje. Lubię dobry rap on mnie też w jakiś sposób inspiruje i może być nawet z Kazachstanu, lubię jak to wszystko ma pierdolnięcie i czuć w tym ludzkie serce. Jeśli chodzi o znajomych to na ogół na nich uważam, a nasi ludzie zawsze dawali nam szacunek. Tak to wygląda.
Limit: Wiesz dla mnie wszystko w większym lub mniejszym stopniu w jakiś sposób jest inspiracją, wszystko co robię to jak żyje ujawnia się później w moich nawijkach, to według mnie w porządku wobec samego siebie, czuje że w ten sposób nikogo nie podrabiam, i nikomu nie pcham chłamu.
Pils: Dokładnie to tak jakbyś chciał podrobić Nasze życie i powiedzieć, że to ty przeżyłeś to co my.
Limit: Wiesz to nie 5 minut, to nasze całe życie.
Pils: S2O istnieje i cały czas się rozwija, wiesz to nie produkt i jego krótka żywotność jak np. model buta, to S2O Ja, Limit i nasi ludzie, cały czas rośniemy w siłę i jest nas coraz więcej.

Już przez dłuższy czas promujecie swoje dokonania marką Fantomblow... Co ta nazwa oznacza, kto jest jej pomysłodawcą oraz czym dokładnie się zajmujecie? Poza tym niedawno ukazała się Wasza kolekcja odzieży Fantomblow Athx. Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie? Macie w planach kolejne kolekcje?
Pils:
Wiesz generalnie to jest tak Fantomblow, to jest to co masz na www.fantomblow.com czyli nagrywki S2O, BEBE, Wronka, Homexa, młody chłopaczyna teraz przygotowuje swój projekt. Planujemy też zrobić jakiś mixtape, ale tym będziemy zajmować się jak ogarniemy "Oni są z tej szkoły". Fantomblow, to uderzenie z ukrycia tak jakby niewidoczny cios. Wiesz to elegancko charakteryzuje underground... Natomiast Fantomblow ATHX, to już legalnie działająca firma zajmująca się produkcją ciuszków, za to wszystko co się tam dzieje odpowiedzialny jest Quis, to jego firma, my od czasu do czasu wpadamy na jakieś swoje patenty np. ja zrobiłem projekt koszulki TEMPO 110, lubię jak beat ma tyle BPM, pierwszy numer na płycie "Nałóg" ma właśnie tyle.
Quis: Nazwę wymyślił Pils. Fantomblow w wolnym tłumaczeniu oznacza nokautujący cios/ niespodziewane uderzenie. Dla nas jest to nokaut kiepścizny zalewającej kulturę Hip-Hop, czyli wszystkich produkcji obliczonych na zysk, a nie na jakość i styl. W ramach Fantomblow zajmowałem się wieloma rzeczami. Teraz dla mnie Fantomblow to przede wszystkim marka ubrań sportowych i powiązany z nią e-zin, w którym pokazujemy nasze widzenie świata i informujemy o aktualnych wydarzeniach. W sierpniu 2006 ukazała się pierwsza kolekcja ubrań Fantomblow, możecie ją znaleźć w sklepach w południowej Polsce i na www.fantomblowathx.com. W przyszłym roku Fantomblow rusza z kolejną kolekcją kierowaną do ludzi uprawiających miejskie sporty extremalne takie jak parkour, bombing, skateboarding, footbag i inne wymagające sporej sprawności fizycznej i mocnych nerwów. Pomysł na takie akcje od zawsze chodził nam po głowach, ale trzeba było czasu, żeby to ogarnąć i zająć się tym profesjonalnie. Zapraszam na www.fantomblowathx.com.

Wiele rzeczy wpływa na to w jaki sposób podchodzę do Hip-Hop'u, kocham rap, mam na niego zajawkę i go po prostu tworzę, konstruuję.

Oprócz rapu interesujecie się także graffiti, a w szczególności street artem. Dedykujecie komuś swoją najnowszą produkcję np. writerom? Jak oceniacie na dzień dzisiejszy ten element Hip-Hop'u? Jeśli już mowa o graffiti to powiedzcie w kilku słowach kto wykonał okładkę Waszego materiału oraz czy przywiązujecie dużą wagę do projektu graficznego płyty?
Limit:
Nie, nie ja nikomu nie dedykuję tej płyty, po prostu jest nowe S2O, a czy będzie tego słuchał Writer, koszykarz, breakdancer, czy ojciec mojego koleżki to już tylko i wyłącznie ich sprawa, mi zależy na tym żeby, słuchanie tej płyty dodawało ludziom ducha i siły na następne dni. Jeżeli chodzi o graffiti, to podziwiam i szanuje szczególnie to nielegalne, oczywiście nie mówię, że legale są złe czy coś w tym stylu, po prostu nielegale to jak walka Dawid kontra Goliat, a ja zawsze będę kibicował Dawidowi.
Pils: Wiesz ja też tej płyty nikomu nie dedykuje, z tym że mój styl w ogóle, ja w rapie znalazłem się dzięki graffiti tak naprawdę graffiti, charakteryzuję się tym, że tu naprawdę liczy się tylko to ile potrafisz i na ile masz jaja, żeby zrobić to jak najbardziej hardkorowo wiesz, bardzo szanuje całą writerkę w Polsce i na całym Świecie, ostatnio mój człowiek Delishez robił się w Madrcie, piękna sprawa zrobił się nawet z Glub Oldschool z Madrytu, możecie sprawdzić jego pracę na www.grafiteros.com, wiesz cały czas mam kontakt z writerami czasem robię jakieś tagi, więc chcąc nie chcąc można powiedzieć, że ta płyta ma klimat, który może podejść writerom. Ta płyta jest sztuką ulicy. Okładkę chyba klasycznie już, jeśli chodzi o S2O zrobiłem ja, wiesz to jest tak najpierw piszesz wersy pod beaty, albo szukasz beatów pod wersy, potem to nagrywasz i tak do efektu finalnego, potem to trzeba oprawić i zamknąć w całość, także jeśli pytasz czy oprawa graficzna ma dla nas znaczenie, to tak jakbyś pytał czy zwrotka, albo bębny na płycie mają dla nas znaczenie zio.

Koncertujecie obecnie gdzieś? Dostajecie jakieś propozycje po wydaniu płyty? Jak można się z Wami skontaktować jeżeli chodzi o organizację koncertu?
Pils:
Wiesz to wszystko jest jeszcze bardzo ruchome, wiesz zagramy wszędzie tam gdzie Nas zaproszą, oczywiście na zdrowych warunkach i nie chodzi tylko o glejt, wszystko musi być w miarę możliwości dograne, laikom nie będziemy dawać robić na nas buły, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje nie odmówimy żadnemu zajawkowiczowi, zajawkowiczce też (śmiech).
Limit: Na pewno będzie Nas można zobaczyć i usłyszeć na żywo, nie ma innej opcji, mamy już kilka propozycji, ale tak jak mówi Pils wszystko jest jeszcze ruchome i do ogarnięcia.
Pils: Jeżeli chcecie w swoim mieście Harde Show od S2O, dzwońcie, piszcie wbijemy na bank, info koncertowe jest na www.szerokotwarteoczy.com, lub na płycie.

Wiem, że jaracie się francuskim rapem... Skąd ta fascynacja, co najbardziej podoba Wam się w muzyce tego państwa oraz jakie składy, bądź jakich artystów możecie polecić czytelnikom wywiadu? Czy w jakiś sposób inspiruje Was francuski rap?
Limit:
Wiesz to co się dzieje na francuskich osiedlach, jest według mnie takim Wild Stylem, który się nie kończy. Tam jest chyba najwięcej na świecie ekip od Hip-Hop'u, które ze sobą nawzajem współpracują i trzymają jeden bardzo wysoki poziom. Np. IV People ogarnia wielu rap-artystów takich jak: Nyssay, Serum, Les Specialistes, Kool Shen (człowiek, który to wszystko tak jakby zmontował i ogarnia).
Pils: Rap francuski, przede wszystkim nie jest muzyką państwa, tak jak polski, amerykański czy każdy inny, rap jest muzyką ludzi, którzy nie zgadzają się ze strukturą państwa, ludzi którzy szukają prawdy, rap jest jeden, ale na różnych poziomach, jeśli chodzi o rap we Francji to zajmują się nim głównie emigranci. Rap z Francji ogarnął wszystkie czynniki wpływające na jego rozwój. Wiesz jak trzymasz w ręku jakąś francuską produkcje i wiesz o co biega, w rapie czujesz, że wszystko jest dopracowane, bardzo szanuje ich hip hop, ale nie zapominam że jestem w Polsce, tu ludzie też kochają tą kulturę i mają dobre pomysły, niestety na ogół mają związane ręce, mam nadzieje że kiedyś się to zmieni że to my, będziemy w końcu rozdawać karty, a nie jakieś pajacyki. Zawszę będę walczył o dobre imię rapu w Polsce! Tu tak naprawdę wszystko się dopiero rozkręca i zaczyna, przechodzimy właśnie okres śmiesznego skomercjalizowania się czegoś co kiedyś śmiało zwać się rapem. Już niedługo to wszystko pójdzie się jebać, rap wraca na swoje miejsce i w odpowiednie ręce. A jeśli chodzi o składy z Francji jakie mogę polecić, to po prostu polecam wszystkim www.hiphopdeal.com w dziale Clip jest bardzo wiele klipów, artystów z Francji, jeśli się ktoś zajara sam będzie tego szukał, każdy z Nas jest Kolumbem swoich dni, na tacy podaję się rafaello, a za piguły płacisz podwójnie zio, uważajcie na siebie.

Dzięki za wywiad, życzę powodzenia w promocji płyty! Chcecie kogoś pozdrowić?
Pils:
Dzięki za wywiad, za pomoc w promocji, tej płyty do zobaczenia na koncertach. Pozdrawiam moich rodziców, brata, wszystkich moich ludzi. Piszcie do nas, jeżeli macie jakieś pytania pokój!
Limit: Pozdrawiam swoją rodzinę, wszystkich ludzi którzy są w porządku wobec innych.
S2O: Sprawdźcie Naszą płytę, to cd jest już w całej Polsce! Szacunek dla wszystkich, którzy robią to z sercem!

Sprawdźcie także promomix i pierwszy singiel "To Ta Paka" z płyty "Oni są z tej szkoły" S2O.

Dowiedz się więcej o: S2O/ Bebe (Szeroko Otwarte Oczy).


Informacje o artykule
Data dodania:2006-12-05
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
hankchinaski   rap graffiti breakdancehankchinaski

Ostatnie artykuły tego autora:
Muzyka w podwórkowym stylu - SSDI
Miejski Styl Bycia - wywiad z Temate/Henson
Jeśli pragniesz Hip-Hopu Twoim antidotum jest The Jonesz
Rap to przede wszystkim ekspresja - wywiad z Rezpektz
Samotność, Wolność, Pasja - wywiad z Racą, Stoną i DJ Ike'em

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: adions   Link do posta
15:42:01, 05-12-06
zawsze w to wierzyłem!
ema

anonim
Autor: brols   Link do posta
15:52:18, 05-12-06
jeszcze raz to powiem
DZISIAJ JUZ POSZŁO SIE JEBAĆ 12 PALUSZKÓW AA, WŁĄSNIE WYSŁĄŁEM DUPE PO 5 PACZEK, BIORE DISCMANA I WYBIJAM NA MIASTO SŁUCHAĆ PROJEKTU ALE KOZAK:)
dziekówa dla chłopaków!!

finyl
Autor: finyl   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:21:29, 05-12-06
po wczorańszej audycji w Rapcentrum jestem załamany
oni są aby do końca rozwinięci?
produkcja dobra ale Limit i Pils to jakaś porażka
przecierz oni nie znają dobrze polskiego języka
czyżby im ktoś teksty pisał
może Bebe?
bo on przynajmniej poziom trzyma

anonim
Autor: ozygalem sie ze smiechu   Link do posta
16:25:57, 05-12-06
Finyl masz racje !! d otego patrzcie co za pionki. wywiad z dupy kolesie co zdanie powtazaja wiesz wiesz bo im slow brakuje. zreszta kuurwa co to za akcja gdzie jest plyta feat bebe a bebe w wywiadzie cos powiedzial ?prawdziwy rap hehe smiech na sali co za paziowie

anonim
Autor: OJEJEJ   Link do posta
17:08:57, 05-12-06
\"Jeżeli chodzi o graffiti, to podziwiam i szanuje szczególnie to nielegalne, oczywiście nie mówię, że legale są złe czy coś w tym stylu, po prostu nielegale to jak walka Dawid kontra Goliat, a ja zawsze będę kibicował Dawidowi.\"

Ktoś może mi powiedzieć co on pierdoli? Jaki Dawid, jaki Goliat?? Wyjebanie chroma staruszce na domu, tylko dlatego że ma nieszczęście posiadać dom w centrum miasta, to walka Dawida z Goliatem?? Poza tym co to za walka gdy ty znasz \"przeciwnika\", a on się dowiaduje o twoim istnieniu dopiero gdy zjebałeś mu elewacje?? Jebnięci, bez 2. zdań

\"Pils: Wiesz ja też tej płyty nikomu nie dedykuje, z tym że mój styl w ogóle, ja w rapie znalazłem się dzięki graffiti tak naprawdę graffiti, charakteryzuję się tym, że tu naprawdę liczy się tylko to ile potrafisz i na ile masz jaja, żeby zrobić to jak najbardziej hardkorowo wiesz\"

Daim, Loomit, Seak, MaKlaim, itd... słyszeliście? Spierdalajcie, nie znacie się na graffiti. Graffiti to tylko chrom o 2 w nocy na zabytkowej starówce i tagi na szybach... Legale są dla lamusów!


\"Rap się cofnął\"

anonim
Autor: Eddy1   Link do posta
17:44:44, 05-12-06
Sluchajac promo i kawalku \"To Ta Paka\" to powiem w ten sposob: sa niektore fajne podklady, ale zwortki nie pasuja mi juz wogole, zero. Przykladowo \"To Ta Paka\" to porazka.  No ale pozdrawiam.

anonim
Autor: joAsia! 12   Link do posta
17:57:50, 05-12-06
kto to jest lamus? legale sa dla pedałow

anonim
Autor: brols   Link do posta
18:10:27, 05-12-06
siedzieli rok na panamie moze zapomnieli języka

anonim
Autor: Legal = Przekaz dla ogolu   Link do posta
19:30:40, 05-12-06
joAsia! a ja zawsze myslalem ze liczy sie przekaz...

anonim
Autor: sryk   Link do posta
19:54:46, 05-12-06
BEBE TO PUSZKA GÓWNA

anonim
Autor: Maryla Rodowicz :)   Link do posta
19:55:49, 05-12-06
nie przejmujcie sie chlopaki tymi negatywnymi opiniami! ja jak zaczynalam to tez na mnie pluli a teraz to jestem gwiazda!!! jakbyscie chcieli jakis bit to dajcie znac!! pozdroweczki chlopcy koffam was! Cmok

anonim
Autor: Mati_   Link do posta
20:39:12, 05-12-06
Maryla jestes rozpierdalająca \" jakbyscie chcieli jakis bit to dajcie znac!!\"

kah
Autor: kah   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:05:25, 05-12-06
buahahahahahahahahahahaha.... panowie kurwa reprezentujecie artystyczne zero, dajcie sobie spokój bo kurwa nic z tego nie będzie... 10 lat w podziemiu i to jest efekt (przed napisaniem tego usiłowałem przesłuchać to wasze \"coś\")??? powinniście mówić, że zaczynacie to może by ktoś to uznał za dobry rap... a poziom wypowiedzi wgniata w fotel, na poziomie rapu...

Na koniec zacytuje Mesa:

\"Podziemie... możesz je przejść w wielkim stylu lub na zawsze tam przepaść\"anonim
Autor: Chwila Prawdy   Link do posta
23:37:54, 05-12-06
pozdro z Rzeszowa ... ale ... Poddziemie w waszym wykonaniu lepiej wyglądało :)

anonim
Autor: lutoryżice   Link do posta
23:47:35, 05-12-06
kiedy gołąb sra na orła? jak orzeł jest pomnikiem....  hip-hop underground rules 4 ever!

anonim
Autor: evillllllllll   Link do posta
00:02:20, 06-12-06
dobre chlopaki ! pjona za zdrowe podejscie! props

anonim
Autor: Rzeszowski Ulicznik   Link do posta
00:09:47, 06-12-06
Nielegal o wiele lepszy, ta produkcja mizerna strasznie... malo kawalin... brak HOMEXA... TOTAL PORAZKA! pospieszyliscie sie...

anonim
Autor: joshua tre   Link do posta
00:40:13, 06-12-06
ja sie jaram kilkoma kawalkami z legala w huj lepszy od plyty nałóg elo

Bez Dygresji
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:10:14, 06-12-06
ciekawe

anonim
Autor: dssddssd   Link do posta
08:51:08, 06-12-06
Ja nie wyreżyseruje dnia bez majka i tuby
Biorę go z górnej puły, z reguły mam jakieś loopy
To ważne dla mnie i mojej grupy
Szlifować styl choćby nie kupić miał nikt go
Jestem tylko ja i ten drybling nawijką
To mój Hip-Hop, chodź i kmiń go, szybko, chodź, chodź
Włącz go na fulla, sprawdz jak odmula, to jego natura
dorasta tam gdzie konczy sie amatorka a zaczyna fachura
Chodz, wlacz go na fulla a z kazdej lipy pojda tylko wiora
Aha, tak sie sklada akurat ze to tylko ty wiesz co cie odmula
Mnie ziom i maniura, nie ma chuja! Szuraj
Co cie odpreza zmniejsza ciezar egzystencji, bez zamuly, bez depresji
Wstawaj! Calego dnia przeciez nie przespisz, dawaj to na full
Na odmul, sa juz nowe produkcje

anonim
Autor: dssddssd   Link do posta
08:59:15, 06-12-06
A ja tak odmule, zamkne pokoj, porapuje,
wyjde na podworko, porapuje
A ja tak odmule od tych stresow, szarosci
od problemow, monotonii, od tej codzienej pogoni ludzi za wladza, kwitem
No i gdzie tak spieszycie? Spokojnie zdazycie!
(...) ja pisze - to odmula
Muzyka prawie ze na fulla - to ulga
dla mojego sluchu i talent po buchu, wiesz?
Opanowany spokoj, wiesz? Dla moich oczu -aerozol i (...)
a dla ciała - taniec i nie ma zamułka, choć kan sterta
Trudno! Energia pozytywna człowiekowi do życia jest potrzebna
Jak tlen do (...) jak meczy cie kobieta, czy to nie tak?
Ostroznie jednak na pokusy! Krazace demony rozne
jak roznie ja odmulony przez te noce ktorymi sie wloczymy,
przez moj sklad, przez dzieciaka, przez dziewczyne
i literatura tez odmula ale przede wszystkim ta cala kultura
Hip-Hop!

anonim
Autor: lizzz to   Link do posta
16:26:25, 06-12-06
rymy o rymach awruk ...lipa jak dla mniee

anonim
Autor: RZESZÓWW jebac forumowych laików   Link do posta
16:37:17, 06-12-06
Ale z Was wszystkich lamusy haha... przesluchajcie calej plytki i nalog... pajace BPM Życia RZEszów pozdrówki s2o ulica z Wami:)

anonim
Autor: djplezer   Link do posta
17:42:13, 06-12-06
to tak jak legal to cheftoriusz dla mnie osobiscie kiedys najlepszy raper poudniowej polski z moca i specyficznym zabojczym flow posluchajcie bps byps gry to zobaczycie co ten chlopak robil lecz to nie czas na retrospekcje wielki respekt za to- co bylo to byl rap damian zas 3ma stala forme choc nielegal rozjebal wlasnie on 5 za bity klasa wiec wierze ze ten projekt  bedzie  jakos  doceniany pokoj

anonim
Autor: Rysiek tylko dla najlepszych   Link do posta
17:53:50, 06-12-06
jutro koncert Peji w Kraku, klub Panorama , wpadać wszyscy kurwaaaa

anonim
Autor: opcy   Link do posta
20:22:08, 07-12-06
pozdro dla s2o i bebeja!jak czytam tych napinaczy internetowych to rece mi opadaja!duzo piszecie a nic nie wiecie!w mej pamieci i w sercu nazawsze plyta byps gry i scb!to byly czasy!charakterne chłopaczyny to własnie s2o i bebe!pozdroz tysiaca!

anonim
Autor: WaceK_Trzy Pięc Sztuka   Link do posta
22:35:11, 07-12-06
Widziałem teledysk podoba mi się.
Słuchałem płyty też mi sie podoba, fajny styl.
Plaga cepów buraków jebanych napinaczy cwaniaków
przed komputerem nigdy nie zniknie, bo to Polska !
Pozdrawiam z PRZEMYSLA. 


SLU
Autor: SLU   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:47:57, 08-12-06
CHŁOPAKI CHOCIAŻ MYŚLĄ O DOBREJ PROMOCJI SWOJEJ PŁYTY

anonim
Autor: ymca hehe   Link do posta
23:36:59, 08-12-06
Graffiti 4 laif, w srebrze wychodzi wszystko bracie, nic sie nie ukryje jak jestes cinki to widac to odrazu, a jak masz dobrą kreche to płyniesz z nią, dlatego nielegal jest najlepszy choć ostatnio słabo dycha. Big up! 

anonim
Autor: pirathma   Link do posta
11:21:18, 09-12-06
jes jes jo!

WOYTAH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:11:42, 09-12-06
Słabi są i chuj...

anonim
Autor: elololek   Link do posta
04:54:15, 13-12-06
s20 to LAMUSY i POZERZY! i slabe rapsy maja te lapsy

anonim
Autor: nie sap   Link do posta
17:23:10, 22-03-07
a co ty dziwko sapiesz

anonim
Autor: miachaelle   Link do posta
10:41:54, 04-04-07
elegancka ekipa w huj pozdro wariaty dobry wywiad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: rzeszow 1000   Link do posta
06:06:51, 08-07-07
ogolnie plytka mi sie podoba ..... troche zabardzo nawijacie o tym ze s2o zajdzie wysoko i  jak nie bedziecie znani .. ja na waszym miejscu bym to pokazal a pozniej sie z tego cieszyl .... i porozmawiac jak wyjsc na szyczyt .. ale ogolnei plytka dobra .. robice to co robicie .. tylko nei spierdolcie tego a bedzie dobrze ... pozdrawiam .... pozdro wiadomo skad ...

anonim
Autor: quisse   Link do posta
17:38:15, 24-03-08
zajebisty cdek lubie go włączać. Risk 4 lfe. zdrówka 

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-129-211.compute-1.amazonaws.com (3.94.129.211). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?