Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Na Śląsku czy to lato, czy zima kluby tętnią - Kooperacja

Na Śląsku czy to lato, czy zima kluby tętnią - Kooperacja

Autor: se3a

U nas jest tak, że jak wyjeżdżasz z Katowic i jedziesz w dowolnym kierunku, to nie zauważysz nawet, że jesteś w innym mieście, bo wszystkie leżą blisko siebie.

"Specyfika polskiego rynku muzycznego - dobry debiut zabiera komuś słuchaczy, a każdy się boi o hajs". To słowa Traska z Kooperacji, która ostatnio wydała swoją najnowszą płytę. Jednak losy tego materiału potoczyły się dość nieoczekiwanie zarówno dla autorów jak i słuchaczy. Przeczytajcie zatem jak chłopaki postrzegają całą tę sytuację.

Początkowo Wasza płyta miał się ukazać tylko w Internecie. Potem postanowiliście wypuścić materiał również na cd. Czy zainteresowanie singlem było jedynym bodźcem do takiego posunięcia?

Trask:
Początkowo to miał być legal, ale z pewnych powodów nie jest, wiadomo, specyfika polskiego rynku muzycznego - dobry debiut zabiera komuś słuchaczy, a każdy się boi o hajs, a co do CD to po prostu stwierdziliśmy, że warto zrobić krążek, chociażby dla swojej własnej satysfakcji, a że znalazł się sponsor(skateshop Squad), to nie było się nad czym zastanawiać. Poza tym nasza nowa płyta to imprezowy materiał więc jeśli ściągnąłeś ją z netu i chciałbyś posłuchać np. w samochodzie, albo puścić w klubie, to musiałbyś ją wypalić samemu, a tak dostajesz od nas prosto do łapy i tylko wrzucasz na sprzęt, a mp3 zapodajesz w domu na słuchawkach, albo głośno żeby powkurwiać sąsiadów he:), to będzie taki excluzif, bo nie zamierzamy jej sprzedawać, tylko rozdać za free, czysta zajawka.
Aes: Po prostu fajnie, że ktoś się znalazł, kto chce wyłożyć w sumie nie mały bejs na płytki. Zawsze to lepiej mieć cedek w opakowaniu niż na plejliście z kompa.

Funk, drum'n'bass, ale także sporo elektroniki, to wszystko daje mieszankę zabawowo-tanecznego klimatu w sam raz na gorące imprezy. No właśnie gorące, mamy co prawda karnawał, ale nie wydaje Wam się, że ten materiał bardziej sprawdziłby się latem?
Aes: Pewnie tak, ale z różnych przyczyn płyta była składana przez rok czasu. Jakby wszystko wyszło jak miało wyjść to bawiłbyś się przy tym latem, ale nie jest tak źle, jest jeszcze parę domówek i melanży, na których możesz puścić plej ze sprzętu z Kooperacja i rozruszamy Ci chatę.
Trask: Biorąc się za tą produkcję zakładaliśmy, że całość ukaże się w lipcu 2006, czyli na wakacje, no ale ja opierdalałem się z tym dosyć i mimo, że wokale mieliśmy zarejestrowane już w lutym wyszła dopiero teraz. Jednak zwróć uwagę na aranż i mix (piona Pesho) naszych numerów, w każdym dzieje się coś ciekawego: rozbudowane tła, przejścia w bicie, wiesz, te wszystkie smaczki produkcyjne, takich rzeczy nie skleisz na szybko. Nie chcieliśmy, żeby to były nawijki na loopie, że tu jest początek bez bitu, wchodzi perkusja i dziękuje, a wiesz, wszystko realizowaliśmy sami, każdy z nas pracuje, uczy się i melanżuje dlatego trwało to dłużej. W wakacje koncertowaliśmy z tym materiałem i mimo, że nie było jeszcze płyty odbiór był zajebisty, z resztą na Śląsku czy to lato, czy zima, kluby tętnią.

O ile featuring Fokusa był czymś czego można było się spodziewać, o tyle gościnny występ Ani Sool mógł być zaskoczeniem. Jak doszło do Waszej współpracy i co sądzicie o żeńskim rapie.
Aes
: Dlaczego czymś oczywistym? Tak często Fokus występuje gościnnie na śląskich produkcjach, że to już norma hehe? i dlaczego zaskoczeniem Anką? Ania Sool jest bardzo dobrą raperką, jest naszym ziomem, więc raczej to było normalne, że na dobrej płycie chcemy mieć dobrą zawodniczkę.
Trask: Z Anką znamy się ze szczeniackich lat, pierwszych koncertów, kiedy jeszcze śmigała w szerokich gaciach, nieodłącznym plecakiem i włosami z gofrownicy:)heh. Anka jest silnie związana ze Śląskiem co często podkreślała, jaramy się jej nawijką, więc kiedy nagraliśmy "tylko tu" od razu pomyśleliśmy o niej, szczególnie, że dziewczyny w nagraniach zazwyczaj coś tam przyśpiewują na refrenie, a my mamy kozacką damską rapową zwrotkę w wykonaniu pierwszej damy.
Aes: Anka jest na spoko, chociaż ostatnio był zgrzyt, jak mieliśmy grać i chcieliśmy się zamienić kolejnością bo czekaliśmy na Wojtka, ale nie dało się bo jej fotograf nie przybył czy coś takiego hehe - no i Wdową, reszta jest dla mnie ..hm.. nie ma chyba hehe zresztą nagrałem numer z Wdową ostatnio na jej nadchodzący mixtape. Będzie ogień.
Trask
: Co do damskiego rapu, to jak dla mnie jest ok., choć też uważam, że w zasadzie go nie ma. Na poziomie jest oczywiście Anka, z którą realizuję kolejne nagranie na producencką płytę Emhy z żywą gitarą dograną przez chłopaków z Progresu i ogólnie takie mocniejsze pierdolnięcie będzie. Jest Wdowa, którą też się jaram, no i jest Mea, z którą znam się od dawna, jednak jej klimaty muzyczne są dość odległe od naszych. Jak już mówiłem rola dziewczyn w Hip-Hop'ie zazwyczaj sprowadza się do śpiewania refrenu, mało która odważy się zarapować, bo do tego potrzeba umiejętności i odpowiedniego charakteru, o który nie łatwo u panien.

"To mogłem być ja" to storytelling. Jak czujecie się w takiej stylistyce?
Aes
: Jak słychać, dobrze, pamiętaj, to mogłeś być ty, to mogłem być ja hehe
Trask
: Storytelling jest formą wymagającą konkretnych skilsów, szczególnie w warstwie tekstowej. Wiesz, żeby opowiedzieć jakąś historię, musisz ja najpierw ułożyć sobie w głowie, a potem przelać to na kartkę w postaci tekstu, który musi być plastyczny, znaczy pozwoli słuchaczowi wyobrazić sobie całą sytuację i to jest podstawowa trudność. Opisujesz okoliczności, przyczyny, skutki i przebieg wydarzeń ubierając je w rymy. Musi to być spójne, obraz powinien sam się nasuwać, dlatego ten numer to było takie lajtowe wyzwanie, popisówka powiedzmy umiejętności. Dla lepszego efektu uzupełniłem ten trak tłem dźwiękowym opisującym to o czym rapujemy, wiesz: podjeżdża autobus, to w tle serio go słyszysz. Wyszło ciekawie.

Konstruktywna krytyka jest ok, ale jak czytam, że jestem chujowy, bo jestem chujowy to mnie chuj szczela... szkoda gadać.

Podobnie jak na "Maestro" tak i na płycie Kooperacji pojawia się wątek prasy i recenzentów. Czy ten temat dotyczy tzw. etatowych dziennikarzy, czy forumowch hejterów?
Trask: I tych i tamtych. Moja solówka jest odpowiedzią na recenzję naszej poprzedniej płyty "Private", która ukazała się w Ślizgu w zeszłym roku. Wymieniam wszystkie rzeczy, które zarzucił nam Flint i zakreślam mój pogląd na podejście do muzyki. Nie ma tam żadnych wbit w jego stronę, ja tylko wyjaśniam dlaczego gram tak, a nie inaczej. Możemy i będziemy wypowiadać się w kwestii mediów i prasy, ponieważ sami kończymy studia dziennikarskie, więc nie jest to dla nas jakaś obca dziedzina. Co do hejterów netowych, to ja ich sram szczerze. Konstruktywna krytyka jest ok, ale jak czytam, że jestem chujowy, bo jestem chujowy to mnie chuj szczela... szkoda gadać. To taka nasza polska natura, że narzekamy. Poza tym wiadomo, że łatwo jest pojechać kogoś na forum, żeby wiesz, poczuć się lepszym niby. Zakompleksiony małolat ściąga mp3, posłucha, albo i nie, coś go tam wkurwi, to czerwony z żyłą na czole se pokurwuje na klawiaturze, czaisz, negatyw go napędza, a jak jesteś ziomem, to posłuchasz, stwierdzisz ok.- podoba Ci się i niekoniecznie komentujesz, po prostu odpalasz jeszcze raz na sprzęcie i jest git, dlatego nie wkręcam się w forum.
Aes
: Nie przejmuje się formowymi hejterami, bo oni mnie bardziej bawią swoją wczutą niż wpędzają w kompleksy. W kompleksy to wpędzamy ich my. A dziennikarze? Znam paru spoko, pozdrowienia dla nich.

Jak to jest, że jak ktoś ze stolicy nagra kawałek o swoim mieście, to jest on tylko o Warszawie. A jak mamy kawałek typu "Tylko Tu" to jest on o całym śląsku, a nie tylko o Katowicach?
Trask
: Nie jestem z Warszawy, więc na temat stolicy się nie wypowiadam. U nas jest tak, że jak wyjeżdżasz z Katowic i jedziesz w dowolnym kierunku, to nie zauważysz nawet, że jesteś w innym mieście, bo wszystkie leżą blisko siebie: mijasz znak to wiesz, że kończy się Kato, a zaczyna np. Chorzów. Tworzymy aglomerację- Silesię. Najszybciej przekonasz się o tym wpadając do nas na koncert, bankowo spotkasz ludzi z najróżniejszych miast, nie tylko z Katowic i myślę, że to jest fenomen i nasz atut, że nie tworzy się sztucznych podziałów, na to kto jest skąd. Ślązaków łączy miłość do zabawy, alkoholu, muzyki i jointów: "tylko halbe na stół postaw, będzie luz wiesz...". To jest to o czym już dawno mówił nawet Tedzik, mimo że jest z wwa. Jesteśmy takim Amsterdamem polskim heh.
Aes
: Nie wiem jak to jest z kimś ze stolicy, ale wiem jak to jest ze mną. Na Śląsku jest zajebisty klimat do melanżowania, z rapem ostatnio gorzej, ale to inna kwestia już heh , tak więc gdzie się nie pojawisz, to masz dobry podkład pod melanż. Tylko tu, wpadnij, sprawdź i spróbuj wyjść o własnych siłach graczu.

"Miały być różne opcje/ z wydaniem płyty włącznie/ znów poszło o pieniądze/ więc odłożony comeback". Dalej jest o tym, że nabrałeś dystansu i liczysz tylko na siebie. Może zatem opcja z założeniem własnego labelu mogłaby się sprawdzić, myśleliście o tym?
Aes
: Ten kawałek został nagrany dokładnie rok temu, a więc i przed moją solówką. Wers mówi, że była opcja na wydanie nas, ale wydawca jak to często bywa powiedział: "wydałbym, ale nie mam za co", tak jak masz w tych linijkach. Cały czas liczę na siebie bo z "maestro" też miało być pięknie i miałeś ją mieć na półce a masz na kablach. A dystans? Gdyby nie on, to chyba bym się poschizował faktem, że takie płyty jak nasza, czy innych czołowych zawodników podziemia są dostępne tylko na necie. Z Traskiem chcieliśmy założyć wytwórnie, ale spóźniliśmy się z zapisem na hajs z unii i na razie temat jest odłożony.
Trask
: Myśleliśmy, myślimy i będziemy myśleć, tylko z założeniem własnej wytwórni wiążą się trzy podstawowe sprawy, a zarazem problemy: hajs, hajs i hajs. Na studio, na klipy, na dystrybucję, na promocję itd. Kontakty i plan jest, będziemy to ogarniać, a jak ogarniemy to usłyszysz o tym na bank.

Macie w planach nakręcenie teledysku do któregoś z kawałków? Na płycie jest przecież sporo utworów, do których można by zrobić naprawdę ciekawy klip.
Aes
: Jeden został nawet nakręcony, do "Nie daj się" z Fokusem i Hide'm, ale nie jest na tyle spoko by go puścić na net, choć intencje i starania były pierwsza klasa. Wiesz jak, na wszystko potrzeba pieniądze. Za darmo to możesz sobie telefonem 3o sekund nagrać.
Trask:No jeden mamy, może wrzucimy go na youtube, albo coś, się okaże, bo to taka bardziej wizualizacja jest. W planach jest następny, ale z własnej kapsy nie będziemy już wykładać.

Zawsze to lepiej mieć cedek w opakowaniu niż na plejliście z kompa.

Powiedzcie kto projektował okładkę, skąd pomysł na taką grafikę?
Trask:
Okładkę projektował Szept, jeden z naszych producentów i zarazem utalentowany grafik. To jego wizja, my nie ingerowaliśmy w nią zbytnio. Projekt miał oddawać klimat płyty i zwracać uwagę, co udało się w stu procentach. Nie chcieliśmy swoich facjat na froncie bo Kooperację 2006 współtworzyło wiele osób, więc to nie było by fair.
Aes:
Widzisz, funk, Kato, klimat letni. Idealnie pasuje do płytki.

Niebawem ukaże się "Silesia Na Śląskich Bitach", na której będziemy mogli usłyszeć też Kooperację. Zdradźcie co szykujecie na tę składankę. I co w ogóle sądzicie o tego typu projektach?
Aes:
Z tą składanką było tyle zamieszania, że spoko, że na niej w ogóle jesteśmy hehe, ale nie ważne. W każdym razie, usłyszysz tam kawałek zajebistego rapu od nas w trochę zmienionym składzie, tzn bez Jacy, na zajebistym brudnym bicie Emhy. Z całą pewnością będzie to jeden z kozaków tej składanki, czy komuś się to podoba czy nie.
Trask:
Pomysł jest spoko, bo promuje region, ale przez zamieszanie wynikłe z naszym uczestnictwem, nie chcę się już wypowiadać w tej kwestii. Na płycie będzie dobra banda, będą koncerty, więc luz. Dobrze, że komuś zależy żeby robić tu składanki.

Kawałek "Nie daj się" jest o dążeniu do celu i pokonywaniu trudności w ich osiąganiu. Powiedzcie zatem na koniec co ma w planach Kooperacja?
Aes: Co do Kooperacji, nie wiem, jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat, ale wiem, że ciągłe wrzucanie płyt na net czy robienie za innych, jest troszkę irytujące. Zobaczymy. Ja natomiast robię drugą epkę, która zrobi jeszcze więcej zamieszania niż "maestro". Możesz być tego pewien. Brudne południe skurwysynu!! hehe.
Trask
: Nagrywać, kombinować, melanżować, koncertować. Aes robi solo, będzie silesia, gościnne zwrotki na najróżniejszych projektach, płyta Emhy, mikstejp Motyla, to na początek, co dalej zobaczymy, ale na pewno o nas usłyszysz. Pozdro.

Jeżeli nie znacie jeszcze najnowszego materiału zespołu, to całą płytę możecie przesłuchać na Hip-Hop.pl. Album Kooperacji znajdziecie tutaj.Informacje o artykule
Data dodania:2007-02-16
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
GoOośka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:43:20, 16-02-07
znalazł się sponsor hahaha. tyle że Trask pracuje w tym skejt shopie to nic dziwnego że się znalazł

anonim
Autor: hejter pleja   Link do posta
15:53:12, 16-02-07
Jak to jest, że jak ktoś ze stolicy nagra kawałek o swoim mieście, to jest on tylko o Warszawie. A jak mamy kawałek typu \"Tylko Tu\" to jest on o całym śląsku, a nie tylko o Katowicach?
troche glupie to pytanie. koleś chyba nigdy nie był w Katowicach

anonim
Autor: ziomeliuszpopynsenhartenszon   Link do posta
15:56:25, 16-02-07
jak ma kontakt to czemu mialby nie skorzystac? bardzo dobrze zrobil ;]

GoOośka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:10:31, 16-02-07
bo on w pewien sposób sam to sponsoruje a nie ktoś...

Real DKN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:23:36, 16-02-07
no tak, on tam pracuje a nie jest właścicielem więc sam tego nie sponsoruje

ochłoń

MaLaRa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:28:51, 16-02-07
             
\"Tworzymy aglomerację- Silesię. Najszybciej przekonasz się o tym wpadając do nas na koncert, bankowo spotkasz ludzi z najróżniejszych miast, nie tylko z Katowic i myślę, że to jest fenomen i nasz atut, że nie tworzy się sztucznych podziałów, na to kto jest skąd. Ślązaków łączy miłość do zabawy, alkoholu, muzyki i jointów: \"tylko halbe na stół postaw, będzie luz wiesz...\". To jest to o czym już dawno mówił nawet Tedzik, mimo że jest z wwa. Jesteśmy takim Amsterdamem polskim heh\"
 

Śląsk górą i tyle Wam powiem :D


elo!

anonim
Autor: Kasiabogucice   Link do posta
16:37:53, 16-02-07
Dziwna sprawa w sumie, ze w kato slyszalam lepsze plytki a nie byly promowane. Piszac plytki mam na mysli ze tez byly na kompaktach nie p odpisanych markerem tylko wydanych fajnie i za darmo i nikt o nich tu nie pisze  ani nie ma wywiadow. na koncercie dostalam cd razzimowskiego za frajer i plytka  super a nikt o nich nie pisze podczas kiedy 4 news o slabej kooperacji, napiszci e cos o innych z katowic, gospel reset, bober a nie.

mojaperspektywa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:55:36, 16-02-07
Konstruktywna krytyka jest ok, ale jak czytam, że jestem chujowy, bo jestem chujowy to mnie chuj szczela... szkoda gadać.

szczela?
ehh po S jest er zet RZ tak przynajmniej uczyli w podstawowce :)

szkoda, ze to sie znalazlo pod zdjeciem...

GoOośka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:15:09, 16-02-07
Razim dobry jest, jeden z lepszych na śląsku chyba a w ogóle nie znany.
A Aes umie nawijać tylko jaki to on świetny... oh tak jestem Aes pracuje w Chromie i jestem najlepszy

anonim
Autor: sójeczka   Link do posta
21:04:19, 16-02-07
Aes jest w rapie jak Lepper w polityce
wszyscy wiedzą, że to buc, a on non top wbija się na mównice
brak mu tylko teczki


sic


anonim
Autor: raper z kace   Link do posta
21:10:39, 16-02-07
Sraes i trzask pfi

anonim
Autor: jotus   Link do posta
21:47:25, 16-02-07
\"Ślązaków łączy miłość do zabawy, alkoholu, muzyki i jointów\" tylko że hanysów jest z 10% w Katowicach a pozostali to głównie z kieleckiego. Nie lubie Kato to paskudne miasto i z duża przestępczością

WAAZZUUPP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:06:11, 16-02-07
mojaperspektywa a nie pomyslales ze po S jest T a dopiero pozniej RZ?....podsumowujac STRZELAM.

WiLQu
Autor: WiLQu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:06:56, 16-02-07
Konstruktywna krytyka jest ok, ale jak czytam, że jestem chujowy, bo jestem chujowy to mnie chuj szczela... szkoda gadać.

co to ma być?!

anonim
Autor: aaaaa   Link do posta
00:02:45, 17-02-07
http://queensbridge.info <<<< kolejny teledysk Prodigy do nadchodzącego mixtape pt. \"Return Of The Mac\" lukac i komentowac !! ;]

anonim
Autor: edhsfaklbjdbjk   Link do posta
11:33:58, 17-02-07
Autor: jotus
tylko że hanysów jest z 10% w Katowicach a pozostali to głównie z kieleckiego. Nie lubie Kato to paskudne miasto i z duża przestępczością
z kieleckiego? =)  no to raczej nie masz pojęcia o Kato...  Nie wypowiadaj sie na temat, w którym nie jesteś biegły i o którym nie masz pojęcia. A to, że Katowice są paskudne, to stereotyp. Ten kto tu bywa wie, że
wcale tak nie jest - przód (gwiazdy, rondo, chorzowska) wygląda pięknie, a reszta jest stopniowo przebudowywana. Jedyne z czym sie zgodze to z przestępczością - wg Wprost najniebezpieczniejsze miasto w Polsce... no cóż, życie =)

pozdro

Real DKN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:36:45, 17-02-07
\"Tworzymy aglomerację- Silesię.\"

Druga sprawa, że na Śląsku jest KONURBACJA a nie AGLOMERACJA.

anonim
Autor: byku1500   Link do posta
11:38:12, 17-02-07
ten aes to masakryczna pizda...  lepiej dać szanse bardziej utalentowanym raperom!!


anonim
Autor: jotus   Link do posta
13:11:00, 17-02-07
ja mieszkam blisko Katowic bylem tam nie raz wiec mi bajek nie wciskaj a z tymi z kielckiego to nawet nie masz co zaprzeczać bo ci to każdy powie i wszedzie o tym piszą że to była  emigracja zarobkowa włsnie z Kielckiego od XIX wieku i do dzisiaj

anonim
Autor: hadracz   Link do posta
14:20:58, 17-02-07
nie no bzdura jotus :D znajdz mi gdzie tak pisze. migracja to byla ale na zagłebie i nie z z kieleckiego tylko z mazowsza glownie. haha zaraz mi powiesz ze 10% ino godo u nos po naszymy. napisołbych co o tym mysła ale ida reperować dołza za szrankiem a potem idemy na bana po kostka z gajplami winc nie kończa wywodu. czim sie i uważej na siebie.

GoOośka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:51:08, 17-02-07
a wungiel kopiecie?

anonim
Autor: jotus   Link do posta
15:09:35, 17-02-07
a na marginesie to wasza garstka jest tak pro polska http://www.republikasilesia.com/ nastawiona patriotycznie że sie na listach narodowość śląską wpisywaliście a weź sobie chociaż historie Katowic albo śląska ... co wam sie scyzoryki nie podobają że sie tak bronicie?

anonim
Autor: b...   Link do posta
15:50:50, 17-02-07
honurbacja to aglomeracja policentryczna, więc nie powiedział źle

anonim
Autor: b...   Link do posta
15:52:16, 17-02-07
sorki za literówke konurbacja*

anonim
Autor: ze slaska   Link do posta
16:31:43, 17-02-07
Autor: GoOośka
Dodany: 2007-02-17 14:51:08 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] a wungiel kopiecie?


ja, jo żech jest wlasnie po szychcie...

anonim
Autor: BOOLI   Link do posta
18:03:54, 17-02-07
TEN JOTUS TO ZAKOMPLEKSIONY SOSNOWIAK :)

ESENDE MYLFFON BO TO MÓJ FLOW I STYL TO

MaLaRa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:08:02, 17-02-07
jotus=> \"..szanuj dzielnice na której żeś sie wychował, tu sie uformował Twój styl i charakter, wiec jest faktem nierozerwalny zwiazek z dzielnicą na której mogłam spokojnie dojrzec, wizualnie to betonowa ochyda dlatego ta miłość może głupia sie wyda...\"

elo!

anonim
Autor: Lima   Link do posta
21:45:59, 17-02-07
 ci ze śląska mają trudne charaktery doświadczyłam tego bedąc w Katowicach ogólnie chamstwo

GoOośka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:10:40, 18-02-07
Chodźmy kopać wungiel! :D

anonim
Autor: kolektyw entuzjastow   Link do posta
01:18:05, 18-02-07
dobry melanz sie kreci ,wiesz o co chodzi , bylem na woodkampie , siedzimy , melanz , piszesz to co mowisz, Ty melanz ? myslisz co to piszesz ? co ? zciszać zciszać ? tez , reż ja pierdole, co ty kurwa robisz, co to jest duzy jebny duipny jezozwież,

bansuj

anonim
Autor: AES TO CIOTA   Link do posta
02:08:35, 18-02-07
http://www.decorum3.net/ames/kooperacja/foto/wypadwgory/101_0177.JPG   hahahahahahhahahahaahahahaha

Skali
Autor: Skali   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:06:31, 18-02-07
bo ty kurwa Sraes jestes chujowy bo poprostu jestws chujowy hahahaha poprostu zajebiscie brzmisz ale kurwa mac to nie jest TWOJE! ksero na maxa!! ksero że huuuj hahaha

anonim
Autor: Śpioch   Link do posta
11:13:53, 18-02-07
zzzzzzzzzzzz http://hip-hop.pl/users/mp3_getit.php?id=1171751902&type=beat

Real DKN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:23:29, 18-02-07
Ale widzisz, to jednak nie jest aglomeracja tylko konurbacja. I nie musisz szukać definicji w Wikipedii bo tam nie zawsze jest dobrze napisane. Jest to zespół miast i miejscowości, w której nie ma wyraźnie większego miasta i miast ościennych. Niektórzy czerpią wiedzę nie tylko z tego co wpiszą w wyszukiwarkę.

anonim
Autor: mia100 1na100   Link do posta
14:54:02, 18-02-07
Najlepiej jak sie o kato wypowiadaja ludzie ktorzy \"mieszkaja blisko Katowic i byli tu nie raz\"... To nastepnym razem nie przyjezdzaj i sprawa zalatwiona i po co to halo

anonim
Autor: juzeksdf   Link do posta
18:39:38, 18-02-07
Sraes wypiszę ci dlaczego jesteś chujowy. Zrobię to w prostych słowach abyś zrozumiał.
Jesteś chujowy, bo:
- masz chujowe flow
-masz o niczym niemowiące, bezsensowne, mówiąc prosto chujowe teksty
-jedziesz na tym, że Pokahontaz chce z tobą nagrywać
-próbowałeś wypromować się dissem na który na dodatek nie miałeś pomysłu
-na Maestro było 20 minut twojego rapu i ani jednej dobrej zwrotki
-jesteś burakiem.

anonim
Autor: fgftgtyt   Link do posta
19:29:02, 18-02-07
chujowe flow,chujowe teksty,chujowy diss,chujowa plyta, jestes burakiem:)
hahah czyli jest chujowy bo jest chujowy tak?
to udowodniles:)))

anonim
Autor: alfred hiczkok   Link do posta
20:54:18, 18-02-07
no właśnie on jest hujowy i huj

anonim
Autor: wszytsko na ten temat   Link do posta
22:00:48, 18-02-07
drogi Aesie:
chujowy bo chujowy to kiepski argument :P ale ogolnie to przypalowe jest to ze
- co trak to gosc - na cala plyte max 2 Twoje szesnastki (?) co jest? 3/4 kawalkow powienies miec sam i powinny to byc kawalki z dluzszymi zwrotkami albo z 3 szesnastkami. ciesze sie ze masz dostep do takich gosci i nagrywaj z nimi tylko zrob wtedy 15 kawalkow i daj poznac ze masz swoj styl i potrafisz zrobic sam pare konkretnych kawalkow bez niczyjej pomocy
-nie uznaje tlumaczenia sie ze ktos lubi bounce to nagrywa bounce i nie zamula, bo  nie powinno byc takiej sytuacji ze kazda dowlona zwrotke mozna by wrzucic do conajmniej 3 innych  kawalkow z Twojej plyty (a masz ich tylko 9) i sluchacz by nie połapal ze te zwrotka nei z tego traka. wszystkie zwrotki sie zlewaja nie ma nic co by odroznialo kawalki ktore mozna podzielic na kategorie: robie rap, impreza, kobiety).
-nagrywasz zwrote na raz (nie jak miuosh) wszystko spoko tylko potrafiej ja nagrac wyraznie. bo pelno momentow gdzie cedzisz slowa przez zeby co mnie osobscie razi.
-nie ty robiles bit, nei wiem kto robil ale tez powinienes zwrocic uwage co jest samplowane. nie jestem przeciwnikiem wycianania calych loopow chociaz to dosyc łapotologiczne ale wziecie sampla z cameo (soul, funk)? żenuła. to takjakby  zsamplowac rock zeby zrobic harddrock albo dolac wody do bigosu zeby zrobic kapusniak. kicha.cenie Cie za wiele rzeczy ale fakt faktem cos tu nie gra. przerost formy nad trescia. co do mojej \'\'recenzji\'\', to plyte recenzuja cuty \"to cos co wyroznia nas dj motyl\" i tak jest naprawde ze skrecze sie udały. brzmienie git. mix rewelka. mam nadzieje ze chuj cie nie SZCZELI :) zaden ze mnie hejter. ale rob dokladniej ale wolniej i z wiekszym zamyslem. co do tego ze Ci nie wydali plyty w UMC to lepiej dla Ciebie jesli traktujesz rap powaznie. bo z ta plyta - sam siebie bys wkopal. los dal Ci szanse rehabilitacji. wykorzystaj to. pozdrawiam.

jtm.
Autor: jtm.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:59:39, 18-02-07
dzieki chlopaki!
wielkie dzieki!!!

anonim
Autor: no wlasnie   Link do posta
07:06:55, 19-02-07
no wlasnie JTM nie brakuje tam twoich wypowiedzi? z tego co mi wiadomo to kooperacja sklada sie z 3ziomków a nie dwóch jak to w wywiadzie widac

anonim
Autor: !   Link do posta
13:33:57, 19-02-07
Podobno JTM wyjebać chcą Trask i Aes z Kooperacji (tak się w Kato mówi)

smiet
Autor: smiet   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:15:45, 19-02-07
.. ??http://hiphop.najlepsze.net/?we=smiet


anonim
Autor: hadracz   Link do posta
18:17:36, 19-02-07
pozbylyly sie jacusia. ale to od dawna widac ze umniejszaja jego udzial. za slaby na solo a ty jeszcze go wygryzli z kooperacji. 19pld piekne czasy ale sie skonczyly. majk na off

anonim
Autor: juzeksdf   Link do posta
18:28:55, 19-02-07
fgftgtyt-naucz się czytać ze zrozumieniem.

jtm.
Autor: jtm.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:58:05, 01-03-07
moj solowy kawalek ktory mial byc na plycie znajdziecie od dzis na www.silesiahh.pl

pozdro

jtm

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.