Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Koszalin to nie tylko garnitury, ratusz i urzędasy - wywiad z 4P i Onilem

Koszalin to nie tylko garnitury, ratusz i urzędasy - wywiad z 4P i Onilem

Autor: WSZT...

Dowiedz się więcej o: 4P & Onil.
Jesteśmy w 100% prawdziwi, zresztą, kto nas zna wie, co się ciśnie.

Sprawdźcie wywiad z 4P i Onilem, którzy planują wydać swojego legala na maj/czerwiec 2007. Dowiecie się wszystkiego na temat kolejnej koszalińskiej produkcji.

Witam, może na początek powiedzcie, kiedy postanowiliście nagrać wspólny materiał i czy od razu planowaliście zrobić z niego legala?
4P:
Nagrywamy od ponad dwóch lat razem, wcześniej mijaliśmy się na nagrywkach jaszcze w starym studiu, jechaliśmy pod bity tych samych producentów, min. pod bity Redziego który wyemigrował na wyspy. W sumie po pierwszym nagranym numerze pojawił się pomysł żeby zrobić razem płytę. Pierwsze demo - FUZJA utwierdziło nas w tych zamiarach.
Onil:
Ja od razu po pierwszym wspólnie nagranym kawałku wiedziałem, że musi powstać legal, następne numery tylko mnie w tym utwierdziły.

A jak w ogóle doszło do tego, że nagrywacie razem?
4P:
Dobrze się rozumiemy, podobnie myślimy. Mieszkamy w jednym mieście, postanowiliśmy połączyć siły. Razem będzie nam łatwiej zamieszać na scenie.
Onil:
Przemo w dwa lata nadrobił technicznie i tekstowo tyle drogi , że byłem w szoku, dlatego z nim nagrywam i tak jak powiedział dobrze się rozumiemy, mamy podobne myślenie.

Dobrze Wam się wspólnie pracuje? Wcześniej przed tym projektem nagrywaliście raczej solo i każdy z Was w innym klimacie. Onil chyba coś żywszego, imprezowego, 4P natomiast bardziej uliczne rytmy. Co na ten temat powiecie?
4P:
Wspólnie stworzyliśmy ZGR styl. Płyta będzie zróżnicowana, jeżeli chodzi o klimat. Faktycznie wcześniej nagrywałem mocno ulicznie, w pierwszych nagrywkach dosłownie i w przenośni wykrzykiwałem to, co mnie wkurwia, byłem mocno zbuntowany, dzięki tej muzyce zacząłem dostrzegać inne wartości, słychać to w tekstach. Mocno pracowałem nad techniczną stroną mojej nawijki. Teraz jestem przekonany, że razem z Onilem bardzo dobrze się uzupełniamy i tworzymy coś swojego - niepowtarzalnego.
Onil:
Ja zawsze prowadziłem wesoły styl życia, czasami aż za wesoły (hehehhehe) i w takim klimacie kiedyś dużo nagrywałem, ale im człowiek starszy tym ma więcej na głowie i co za tym idzie więcej się wkurwia, wiec mój rap trochę zrobił się zadziorny.

Wasza płyta zatytułowana będzie "ZGR - Zorganizowana Grupa Rapowa", dlaczego właśnie tak, skąd pomysł? Przyznam, że wcześniej myślałem, że Wasz duet będzie działał pod takim właśnie szyldem, a jednak pozostajecie jako 4P i Onil.
4P: Czemu? - Bo jesteśmy dobrze zorganizowani, mamy doświadczenie na ulicy (śmiech) - to, jeżeli chodzi o tytuł płyty. Postanowiliśmy zostać przy 4p i Onil gdyż słuchacze znają nas z wcześniejszych projektów, chcieliśmy żeby wiedzieli, co jest pięć.
Onil:
Dokładnie tak.

Kto Was wyda? Na jakich warunkach, co wam gwarantuje i jak udało Wam się znaleźć wydawcę?
4P: Wydajemy własnym sumptem, dystrybucją prawdopodobnie zajmie się Fonografika. Mam doświadczenie w załatwianiu podobnych spraw, jest to kolejne wyzwanie, któremu postaram się sprostać. Dobra promocja to podstawa. Tu chciałem od razu powiedzieć, że nie długo rusza nasza strona internetowa, www.4pionil.pl na której będzie można się dowiedzieć o naszych najbliższych planach, koncertach itd...
Onil:
Sami chcemy zadbać o własne sprawy, przynajmniej na początku.

Nagrywacie u Mahyna w Real Playaz Studio? Jak przebiega tam proces twórczy?
4P: Zajebiście - Mahyn to profesjonalista, zna się na rzeczy. W studiu jest naprawdę dobry sprzęt plus doświadczenie Mahyna - pozwala nam się realizować w stu procentach. W sumie z Mahynem współpracuje już około trzech lat, nigdy nie było żadnych spięć. Pozdro Mhn.
Onil:
Machyn jest spoko no i zawsze ma papierosy (hehehehe).

Może planujecie już jakieś koncerty promujące, jak będziecie promować płytę no i czy zagracie w Koszalinie jakiś koncert po premierze?
4P: Wiadomo że zagramy w Koszalinie koncert promujący płytę. Zorganizujemy go w krótkim czasie po premierze - damy trochę czasu słuchaczom by zapoznali się z tekstami. Oczywiście będziemy starali się promować krążek po przez wspomniany już Internet, także wideoklipy -telewizja, prasa, radio - staramy się o patronaty medialne.
Onil:
Będziemy starali się zorganizować trasę koncertową promującą płytę, może na początku podepniemy się pod trasę z Liroyem, ale to jeszcze nic pewnego.

Klip K.L.I.N który puściliście w sieć i ekrany TV był zapowiedzią płyty, czy to raczej luźny kawałek? Znajdzie się on na płycie?
4P: Był to zwiastun płyty - próbką naszych możliwości, chcieliśmy się przypomnieć, pokazać że Koszalin cały czas jest obecny na hip-hop'owej mapie Polski, że jesteśmy stąd i że też mamy coś do powiedzenia.
Onil:
Ten kawałek to taka nasza wizytówka, znajdzie się on na płycie, ale to tylko mała próbka jak powiedział Przemo.

Razem będzie nam łatwiej zamieszać na scenie.

Słyszałem, że obraz który przedstawiliście w tym właśnie klipie nie odzwierciedla prawdy (cytuje: bujanie się jak DMX, jakieś ścigacze, to może być kawałek o Ich środowisku a nie o Koszalinie) - jak odpowiedzielibyście na te zarzuty? Kawałek o Koszalinie, czy o Waszym środowisku?
4P:
Koszalin to nie tylko garnitury, ratusz i urzędasy. Jesteśmy w 100% prawdziwi, zresztą, kto nas zna wie, co się ciśnie. Na klipie byli nasi znajomi, nie wiem, jeżeli to dla kogoś jest Ameryka to tylko się cieszyć, że żyjemy w stanach.
Onil: To jest kurwa rap, a nie jakieś dyskotekowe gówno! Mam w klipie stać jak jakiś pajac, robić trzy kroki w przód i trzy w tył?! A to, co jest w klipie to nasze środowisko, nasze dzielnice i nasze ekipy, jeżeli to się komuś nie podoba to trudno, jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą. Wszystko na ten temat.

Teraz kręcicie drugi klip do kawałka "Emigracja". Co was zainspirowało, żeby nagrać teledysk i utwór z takim właśnie przesłaniem, dotyczącym emigracji?
4P:
Zainspirowało nas życie - aktualna sytuacja w Polsce. Ja osobiście chciałem poruszyć ten temat, nawinąć swoimi słowami, co o tym sądzę. Wiesz parę lat temu mogliśmy sobie pomarzyć o legalnej pracy na dobrych warunkach w zachodniej Europie. Teraz legalnie każdy może pojechać, zarobić i co najważniejsze wrócić i zainwestować w PL.
Onil: W chuj znajomych wyjechało - tym numerem chcieliśmy podtrzymać ich na duchu.

Zdjęcia będą również rejestrowane w Berlinie, dlaczego właśnie tam, skoro boom emigracyjny dotyczy wysp - bo bliżej? I co w tym klipie będzie zawarte?
4P: Nie chcieliśmy bujać kosztów. Chcieliśmy pokazać Berlin jako jedno z wielu miast Europy, do których wyjeżdżają emigranci.
Onil:
Historia wyjazdu przykładowego Kowalskiego ziam.

Dariusz Bassel, student Łódzkiej Szkoły Filmowej, po raz drugi wcielił się w rolę operatora kamery - dobrze się Wam z nim współpracuje, jak się poznaliście i jak doszło do tej współpracy?
4P: Jest elegancko, poznaliśmy się przez kumpla kumpla. Po udanym pierwszym klipie postanowiliśmy skorzystać z tego, że Darek jest jeszcze na miejscu (kończy studia) i nagrać ten jeszcze jeden klip. Razem sklejamy ujęcia, dzięki temu mamy możliwość wszystko ustawić tak jak chcemy i co ważne nie ma ograniczenia czasu. Podczas montażu pomaga nam również brat Darka, Marcin.
Onil: Te dwa klipy nie są jakieś wypasione itd... ale mają coś, co przyciąga uwagę. Teledysk, który nakręcimy na chwile przed premierą płyty będzie już kotem, nie ukrywamy że będziemy chcieli go zrobić z ekipą 13stki, a tej ekipy nie muszę chyba przedstawiać.

Przy klipach macie swoje pomysły, które staracie się wcielać podczas ujęć, czy może większość pomysłów wychodzi od Darka?
4P:
Wiadomo że mamy swoje pomysły, staramy się je realizować podczas zdjęć, Darek także ma swoje propozycje, które uwzględniamy i wspólnie wybieramy najlepsze ujęcia.
Onil:
Nie mamy za dużo doświadczenia w kręceniu klipów, ale staramy się.

No i może nie skromne pytanie, ale ktoś Was sponsoruje? Bla-Bla wydając legala klip nagrywali w Warszawie ze względu na koszta, a Wy po prostu szalejecie: jeden klip w Koszalinie, drugi też na swoich śmieciach i za granicą... jak to skomentujecie?
4P:
Te dwa klipy zrobiliśmy za własny hajs. Nie mówimy tu o dużym budżecie, ale liczy się pomysł. Nie raz za mały hajs można stworzyć cos dobrego.
Onil: Na trzeci klip mamy sponsora, playerz 69 - firma, która nas ubiera i pomoże w promocji płyty, i podejrzewam że ten klip będzie niestety kręcony po za Koszalinem, ze względu na koszty.

4P, co sądzisz o współpracy Onila z Liroyem?
4P:
Zajebiście, szacun dla Liroya. Poznałem Piotrka osobiście na trasie koncertowej PMD i HIT SQAD, w której miałem przyjemność uczestniczyć. Był on organizatorem tego przedsięwzięcia. Jako człowiek jest w porządku. Co sądzę o współpracy Onila z nim? Dobrze oby tak dalej. Liroy również ma dograć się zwrotą na nasz projekt.

Onil, w sierpniu 2005r, gdy przeprowadzaliśmy z Tobą wywiad zapytaliśmy "Gdybyś miał wydać płytę teraz, myślisz, że byłoby lepiej, czy gorzej?" Odnośnie Twojego wcześniejszego legala z 2001r "jeden dla wszystkich". Odpowiedziałeś wtedy "Na pewno bym coś zmienił, bo jednak pięć lat minęło. Zresztą usłyszysz, to zobaczysz.". Zatem pytam - co zmieniłeś/zmieniliście razem, co usłyszymy, co zobaczymy? Prawie siedem lat minęło.
Onil: Na tej płycie usłyszycie przede wszystkim nowego Onila, przy pierwszej płycie nie wszystko mi się podobało, ale nie miałem na to wpływu, teraz robię wszystko tak jak chce. Jestem o kilka lat starszy i trochę już w tym siedzę wiec ogarniam wiele rzeczy inaczej. Efekt usłyszycie na wiosnę.

W tamtym wywiadzie pytaliśmy też o producentów. Nadal podtrzymujesz te słowa, że "bitami będzie się zajmował głownie Reggie i jeszcze koleżka ze Słupska", chodzi o Wujota? Powiedzcie, coś o producentach.
4P:
Producenci będą z całej Polski, min. Pliku, Wujot, Redzi, prawdopodobnie Szept,... Od strony producenckiej płyta będzie również zróżnicowana z przewagą nowych brzmień. Onil: Wiesz do finału płyty może się jeszcze wiele zmienić, chociaż już czasu nie zostało za wiele.

To co jest w klipie to nasze środowisko, nasze dzielnice i nasze ekipy, jeżeli to się komuś nie podoba to trudno, jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą.

A Dj'e? O Zaja pytać chyba nie muszę, będą też inni?
Onil: Jeżeli chodzi o Dj'i - jesteśmy w trakcie rozmów.

Pozostał chyba jeszcze wątek rapowy - goście. Wiemy, że PIH i Gural na pewno, kto jeszcze znajdzie się na Waszej produkcji? Usłyszymy kogoś z Koszalina?
Onil: Kaczy (killaz group), Liroy, a jeżeli chodzi o Koszalin to Burza i Wonz... i możliwe że Qbek
4P: Jeszcze mamy zamiar zaprosić do wspólnego numeru chłopaków ze Szczecina - Sebe, Sobote i Głowe z Projektantów Stylu.

Jak przebiegała współpraca z gośćmi?
Onil: Bardzo dobrze, dogadujemy się bez problemu.

A tak poza Waszą płytą, to udzielacie się też u innych jako goście? Razem, osobno? - Będzie można Was gdzieś usłyszeć?
4P: Ostatnio dograłem się zwrotką do Jajca (Bla-Bla), bardziej koncentrujemy się na płycie.
Onil: Jeżeli chodzi o mnie, to można mnie usłyszeć na nowej płycie Liroya "L Nińo", która nie dawno wyszła, no i pojawię się w kawałkach razem z KTR CREW (pozdro ziomy!).

No i chyba zapomniałem zapytać, kiedy dokładnie będzie można spodziewać się tej płyty i ile pozycji znajdzie się na track liście?
4P: Planujemy wydać to maj - czerwiec. Mamy nadzieje że to się nie przedłuży, wszystko na razie idzie według planu, myślę że ta data będzie ostateczna.
Onil:
Na krążku będzie około 15 kawałków, ale jak już wspominałem może się to zmienić.

Materiał macie już skończony w całości, i te detale, takie jak np. okładka płyty - wszystko jest już zapięte na ostatni guzik? Czy może jeszcze coś dopieszczacie?
4P:
Jeszcze wszystko dopracowujemy, okładkę najprawdopodobniej zaprojektuje mr Wonz z Bla-Bla.
Onil:
Zostało jeszcze dużo pracy, ale mamy nadzieje że się wyrobimy w czasie, chociaż pewnie będzie jakiś poślizg, bo żyjemy przecież w Polsce.

No to z mojej strony życzę udanego i ciekawego legala. Chcecie dodać coś na zakończenie?
4P: Musicie sprawdzić tą płytę.
Onil: Pozdrawiamy wszystkich.

Zobaczcie też klip 4P & Onil - "K.L.I.N".

Dowiedz się więcej o: 4P & Onil.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-03-06
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:1.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
WSZT..., 35 lat
mężczyzna, Koszalin

Ostatnie artykuły tego autora:
Lubię zróżnicowaną muzykę - wywiad z Jajcem (Bla-Bla)
Wywiad z Wezyrem (N.A.S.A.)

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: eloCichyZDS   Link do posta
16:07:02, 06-03-07
no ciekawe hehe...

anonim
Autor: na zawsze z wami   Link do posta
16:26:24, 06-03-07
i tak ma byc elo

TRUSKAWA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:28:39, 06-03-07
zajebisty jest onil dobry udział u LIROYA na 3 płycie jego i L NINO VOL . 1

a 4P też jest dobry i dobrze że wydają to na legalu

anonim
Autor: ajtajtajt   Link do posta
16:28:47, 06-03-07
http://youtube.com/watch?v=H-X_hmWazl0&mode=related&search=

eee.. teledysk do emigracje juz jest na necie.

anonim
Autor: fdadfafadfdf   Link do posta
16:53:21, 06-03-07www/music/5g/plzamaist / wpisujcie kropki
wszystkie mp3! z
ajebista stronka...polecam!

anonim
Autor: Mr. Ktoś   Link do posta
18:59:40, 06-03-07
Czekam na tą produkcje słyszałem nielegale dobre gówno z zachodniego wybrzeza Stargard pozdrawia Koszaliń ema !!!!!!

anonim
Autor: bejhelej   Link do posta
19:50:22, 06-03-07
Klin mnie rozjebał, czekam na kawał tłustego rapowego gówna!

anonim
Autor: brecht   Link do posta
22:19:58, 06-03-07
Ej a czemu to samo jest na konkurencyjnym portalu m h h . p l ?  :)

anonim
Autor: zapomiany   Link do posta
22:24:55, 06-03-07
\"dopóki bit cyka, dopóty moje serce fika 4xP liryka...\"

anonim
Autor: PDG   Link do posta
02:12:52, 07-03-07
pozdrowki dla chlopakow...
a kawalek i klip do emigracji chwyta za serduchooo

anonim
Autor: koszalinianka   Link do posta
09:30:36, 07-03-07
OBY TAK DALEJ CHŁOPAKI!!!! KAWAŁ DOBREJ ROBOTY, WASZ NOWY NUMER JEST NAPRAWDE NA WYSOKIM POZIOMIE, JESTEM POD WRAŻENIEM. POZRAWIAM I CZEKAM NA PŁYTKE.

anonim
Autor: Tomasss   Link do posta
09:48:55, 07-03-07
\"Koszalin- miasto kucharzy,rymiarzy\"

anonim
Autor: BRGL   Link do posta
12:19:25, 07-03-07
Plytka miala byc w styczniu 07 ... Trudno sie poczeka K.L.I.N Dobry kawalek

anonim
Autor: BB   Link do posta
15:00:57, 07-03-07
;/

anonim
Autor: jebać system   Link do posta
15:13:18, 07-03-07
mają chłopaki dobre rapy nawat mi to podchodzi.a na gościech killazi będzie dobre tak czuje.tyle że nie kaczy a kaczor bo w sumie to troche różnica ale i tak każdy wie ocb.

anonim
Autor: akzumx   Link do posta
16:48:50, 07-03-07
szkoda ze tak pozno ta plyta, kawalek z guralem i kaczorem wymiecie ;]

anonim
Autor: elo wyyyyy   Link do posta
19:52:33, 07-03-07
Ursynów i Mokotów z Onilem zawsze sie napije

anonim
Autor: lolitk@   Link do posta
21:41:29, 07-03-07
Elo Elo!!! to oni tj 4P byli na mazury hip-hop festiwalu 5 lat temu?????????? wlasnie nie moglam o nich nic znalezc .... :)

anonim
Autor: heheh   Link do posta
15:34:03, 09-03-07
jaja mój skład się nazywa 4Pe ;D

Litwa eMCe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:28:43, 10-03-07
www.litwa-emce.com

TRUSKAWA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:33:26, 10-03-07
zajebisty jest drugi teledysk promujący płytę do kawałka emigracja

bit zajebisty i kawałek cały

bloki pokazane , klatka schodowa , i na  dworcu są

anonim
Autor: Dźajant   Link do posta
20:24:27, 12-03-07
Dla mnie jest wporzo obaczymy jak to bedzie... emano Koszalin


anonim
Autor: kurwidołek   Link do posta
22:49:29, 12-03-07
cesc kurwa!!!znajdzcie sens tekstu w tych piosnkach które produkujecie na szybćika bez zastanowienia,wyjebać co kolwiek dla plnów to nie problemix sprzedajne dziwki

anonim
Autor: duler polnocna krew   Link do posta
20:13:17, 21-05-07
syta plytka i tyle

anonim
Autor: Wys   Link do posta
14:17:41, 08-06-07
Jak na koszalin to całkiem niezle ale zawsze mogło byc lepiej najlepszy kawałek z tej płytki to "Na Wylotowej" pozdr

anonim
Autor: GWR   Link do posta
13:08:46, 04-11-07
Dobra płyta jedna z najlepszych w tym roku!

anonim
Autor: Kamilka:)   Link do posta
18:07:44, 02-08-08
Jesteście zajebiści...:-)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-129-211.compute-1.amazonaws.com (3.94.129.211). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?