Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Gwarancja dobrego stylu - wywiad z Manym

Gwarancja dobrego stylu - wywiad z Manym

Autor: hankchinaski

Dowiedz się więcej o: Many.
Nie zamykam się w jednym klimacie, wylewam co siedzi mi w głowie i tak po prostu tworze. Jak każdy człowiek miewam te lepsze i gorsze chwile, czasem patrząc na wszystko pozytywnie, a innym razem widząc świat w ciemnych barwach.

Jakiś czas temu ukazała się nowa płyta reprezentanta tarnowskiej sceny- Manego pt. "Gwaranto", który również jest członkiem składu Dwie Twarze. Dziś mamy przyjemność przedstawić Wam wywiad, w którym rozmawialiśmy głównie o jego produkcji, ale także o kolejnej płycie Dwóch Twarzy, kondycji tarnowskiej sceny oraz wielu innych ciekawych sprawach. Zapraszamy do sprawdzenia wywiadu.

Na początek powiedz ile czasu powstawała płyta, gdzie była realizowana oraz co miałeś na myśli nadając jej tytuł "Gwaranto"? Czy chodzi tutaj o gwarancje dobrego rapu czy może o coś innego?
Many:
Za pracę nad solowym krążkiem zabrałem się zaraz po ukończeniu albumu Dtw pod koniec 2005 r. "Gwaranto" powstało w studio "Manymany", "Ukrite" oraz "R". Efekt działań ujrzał światło dzienne 10 lutego tego roku, a płyty rozeszły się w momencie. Jeśli chodzi o tytuł albumu to jest to nic innego jak gwarancja dobrego stylu, oryginalnych patentów i przemyślanych tekstów.

Klimat płyty jest dosyć zróżnicowany można znaleźć na niej zarówno kawałki stricte uliczne np. "Co jest grane" lub "Spróbuj dostrzec", ale też bardziej relaksujące jak np. "Chwila relaksu" czy "Płomień spraw". W jakim klimacie płyta jest zachowana z Twojego punktu widzenia? Czy na początku jej realizacji założyłeś sobie, że ma być ona zachowana właśnie w takim klimacie, czy wyszło to w tzw. "praniu"?
Many:
Przy realizacji każdego materiału staram się o zróżnicowanie numerów, oczywiście jest to zamierzone. Kompletując teksty i podkłady dbam o to by całość nie była dla mnie monotonna. Nie zamykam się w jednym klimacie, wylewam co siedzi mi w głowie i tak po prostu tworze. Jak każdy człowiek miewam te lepsze i gorsze chwile, czasem patrząc na wszystko pozytywnie, a innym razem widząc świat w ciemnych barwach. Ciężko określić klimat płyty jest parę kawałków melanżowych jest trochę kawalin ulicznych, a także refleksyjnych i relaksujących jak to ująłeś. Szczerze mówiąc od każdego słyszę inne opinie na temat faworytów z płyty i jest to dla mnie bardzo dobra informacja, dlatego, że wiem, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Realizując ten projekt zrezygnowałem z niektórych kawałków, kilka numerów uległo odświeżeniu, nie puszczałem kawalin do których nie byłem przekonany, na pewno to też wpłynęło na tytuł krążka.

Zadebiutowałeś na polskiej scenie wraz z Wodzem i Jajosem wydając płytę pod szyldem Dwie Twarze pt. "Co dwie to nie jedna". Powiedz jak obecnie wyglądają relacje między Wami? Czy macie w planach nagrać jakiś kolejny materiał?
Many:
Na wstępie serdecznie pozdrawiam wariatów. Jeśli chodzi o mnie zajawka tętni powstają nowe projekty i bardzo bym się ucieszył gdyby udało się ogarnąć jakiś materiał wraz z Jajosem i Wodzem. Jajos dla mnie jest mistrzowskim producentem, niestety pochodzi z drugiej części Polski i kontakt bywa różny, na pewno będzie udzielał się na kolejnych naszych produkcjach. Z Wodzem można powiedzieć, że zaczynaliśmy to wszystko i znamy się od małolata, także plany na nowy album Dwie Twarze jak najbardziej są. Niestety nie mogę podać żadnej daty, ani konkretów, bo na tym etapie na którym znajduje się płyta ciężko powiedzieć cokolwiek, z tego względu, że z pewnością zajdzie jeszcze dużo zmian. Oprócz tego rozpocząłem prace nad nowym solowym materiałem i planuje jeszcze inny projekt, ale o tym w swoim czasie.

Przy realizacji każdego materiału staram się o zróżnicowanie numerów.

W internecie można już obejrzeć Twój klip promujący płytę do kawałka "Bez zakłóceń" z gościnnym udziałem Doffa. Kto zajął się jego realizacją oraz ile dni trwały prace nad klipem? Czy masz w planach realizację kolejnych klipów?
Many:
Do pierwszej realizacji zdjęć podchodziliśmy tamtej zimy, niestety lub może i dobrze cały materiał przepadł i musieliśmy powtórzyć wszystkie ujęcia. Duża część uległa zmianie, doszło sporo nowych pomysłów co pozwoliło nam uzyskać zamierzony efekt. Celowo jest to prosty osiedlowy klip, przedstawiający blokowiska Tarnowa, dużo dobrych ujęć, złożonych w dynamiczną całość. Prace nad klipem zajęły około miesiąca czasu, zająłem się tym osobiście, jest to kolejna moja produkcja, a w planie mamy klip do kawałka "Spróbuj dostrzec". Teledysk przyjął się bardzo dobrze i naprawdę motywuje mnie to do tworzenia kolejnych produkcji.

Będąc przy temacie klipu, chciałem zapytać w jaki sposób masz zamiar jeszcze promować swój krążek? Czy promocja będzie opierała się jedynie na reklamach w Internecie itd. czy może masz zamiar ogarniać jakieś rzeczy w radiu czy telewizji?
Many:
Raczej głównie skupiam się nad wypuszczeniem krążków w obieg, do tego wiadomo przykłada się internet i na tym bazuje. Promocja w radiu takiego typu materiału to raczej rzecz mało prawdopodobna. Mieliśmy już jedną taką historie, kiedy nasz ex wydawca wysłał "Co dwie to nie jedna" do radia i otrzymał odpowiedź, że jest to "za bardzo wyuzdany i wulgarny materiał" i, że nie podejmą patronatu nad płytą. Radia bardziej nastawione są na muzykę top trendy, a ja do takiej grupy nie należę. Jeśli chodzi o tv to myślę, że będziemy coś działać w tym temacie, ale na razie nie jest to nic pewnego.

Z tego co wiem istnieje ekipa, która działa pod nazwą RapNacja, która skupia m.in. Dezyderat, Npwr, Msk oraz Dtw. Czym dokładnie zajmuje się ta ekipa?
Many:
RapNacja to skład, którym graliśmy wspólne koncerty i dużo melanżowaliśmy, jest to kolaboracja Tarnowsko-Krakowska. Nagraliśmy kilka wspólnych kawalin, a obecnie skład rozbity jest po świecie. Osobiście mam nadzieję, że kiedyś dojdzie jeszcze do wspólnego baletu i dalszej współpracy. Oprócz tego cały czas wspieramy się w działaniach i każdy z nas robi swoje. Szacunek chłopaki za dobry rap.

Niedawno grałeś koncert promujący Twój nowy krążek w Tarnowie przed Molestą. Jaka była frekwencja na tej imprezie, jak ludzie reagowali na kawałki grane przez Ciebie?
Many:
Tak to prawda grałem imprezkę i był to mistrzowski koncert, wiadomo ludzie nie znali jeszcze albumu, bo wychodził w ten właśnie dzień. Pomimo to dobrze się bawiłem na scenie wspierał mnie Promil i Wodzu, a o wrażenia najlepiej byłoby zapytać ludzi pod sceną. Na pewno daliśmy z siebie wszystko jak na każdym występie. Przyszło bardzo dużo ludzi tłok jakiego nie widział jeszcze ten klub, niestety nie wszystkim udało się wejść na tą imprezkę. Myślę jednak, że tłumy przyciągnął występ legendarnej Molesty i był to dla mnie naprawdę konkretny "show".

Celowo jest to prosty osiedlowy klip, przedstawiający blokowiska Tarnowa, dużo dobrych ujęć, złożonych w dynamiczną całość.

Coraz częściej można usłyszeć polskie kolaboracje z zagranicznymi raperami, bądź też producentami. Na twojej płycie zainteresował mnie występ artysty o ksywce Zee. Przedstaw w kilku słowach twórczość zaproszonego artysty oraz powiedz jak w ogóle doszło do Waszej współpracy?
Many:
Kawałek "Spróbuj dostrzec" jest to numer, w którym pojawia się Zee i Rybens. Pierwszy z nich jest to Litwin rapujący w języku rosyjskim, w którym płynie polska krew, gdyż jego rodzice urodzili się w naszym kraju. Bez problemu mogliśmy się porozumieć, gdyż operuje on łamanym językiem polskim w razie niejasności porozumiewaliśmy się po angielsku. Do współpracy doszło z jego inicjatywy, gdyż zajarał się naszym ostatnim albumem. Drugi z nich Rybens przebywa obecnie w Chicago jest to członek RapNacji ze składu NPWR, zajmował się ponadto brzmieniem albumu, obydwie rzeczy wykonał w 100% porządnie.

Na dzień dzisiejszy tarnowska scena rapu jest dosyć szeroka i co najważniejsze cały czas się rozwija. Jest Norman, który niedawno wydał swoją długo oczekiwaną solową płytę, jest grupa ZPTU, która z tego co wiem cały czas pracuje nad swoim nowym materiałem oraz wielu innych zawodników zasługujących na polecenie. Powiedz jak ty postrzegasz rozwój tego co dzieję się w Tarnowie, kogo bez zastanowienia możesz polecić czytelnikom wywiadu?
Many:
To prawda scena prężnie się rozwija, tak jak mówisz jest Zptu, wyszła solówka Normana "W słusznej sprawie", a kolejne produkcje w toku. Dla zainteresowanych już wkrótce płyta Doff - "Innym nie będę", R WL NPWR - "Wszystko w tym temacie", Djobeł - "O co chodzi", WRDZ Olaf Songo - "Siła rzeczy", Ef-16 - "Efszesnastu", Audiwidesile - "Audiwidesile", nad solowym projektem "Z ręki do ręki" pracuje mój dobry wariat- Promil. Naprawdę niebawem dużo dobrego rapu i będzie się działo. Wszystkim z wymieniony szczerze życzę powodzenia i trzymam kciuki, a rozwój sceny postrzegam z pełnym optymizmem. Na większości z tych produkcji udzielam się gościnnie i sam oczekuje tych albumów.

Dzięki za wywiad! Chcesz dodać coś na koniec, kogoś pozdrowić?
Many:
Dziękówa za wywiad, testujcie album, do zobaczenia na koncertach. Pozdrawiam swoją kobietę i zwartą ekipe. Pokój!

Dowiedz się więcej o: Many.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-03-15
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
hankchinaski   rap graffiti breakdancehankchinaski

Ostatnie artykuły tego autora:
Muzyka w podwórkowym stylu - SSDI
Miejski Styl Bycia - wywiad z Temate/Henson
Jeśli pragniesz Hip-Hopu Twoim antidotum jest The Jonesz
Rap to przede wszystkim ekspresja - wywiad z Rezpektz
Samotność, Wolność, Pasja - wywiad z Racą, Stoną i DJ Ike'em

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Andrzej Mikołajewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:06:25, 06-03-07
yo, somebody gave You ten? peace

anonim
Autor: YOYOYo   Link do posta
10:52:41, 11-03-07
mistrz

anonim
Autor: ulica to ja poza kontrolom   Link do posta
15:58:03, 15-03-07
dobra rapy,pozdro z wwa

anonim
Autor: Tarnow H-H   Link do posta
18:47:11, 15-03-07
Zajebiste rapy, teledysk tez obczailem

anonim
Autor: towkong   Link do posta
22:19:06, 15-03-07
jest na necie album do sprawdzenia?

Litwa eMCe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:00:41, 15-03-07
pozdro www.litwa-emce.com

Andrzej Ruchacz Odbytów ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
04:29:33, 16-03-07
dajcie linka zeby se sciągnac tego klipa!

anonim
Autor: siemankooo   Link do posta
17:12:04, 16-03-07
klip jest na youtube.com a wkrotce dostepny na hh.pl :):)

smiet
Autor: smiet   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:33:07, 16-03-07


WIELKIE DZIEKI ZA .... 5http://ftb.pl/glosuj.asp?id=1284
anonim
Autor: benefis blend   Link do posta
16:25:14, 20-03-07
kiedy klip?

MaAnNniIeEkKk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:07:40, 21-03-07
http://www.youtube.com/watch?v=zxKWH8K8Bzw testujcie klip

Wózek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:11:35, 12-08-07
Bardzo fajny klip widzialem juz dawno ale napisz teraz zajebista wyszla tez plyta pozdro dla kazdego Tarnowskiego zawodnika :D

anonim
Autor: hgfhfgh   Link do posta
23:45:42, 29-03-09
Jeba8c wszystki którzy mieszkaja w bloku

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.