Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: pnp

Dowiedz się więcej o: Masala Soundystem.
Ten bunt siedzi w nas nie od dzisiaj - nawinąłem kiedyś, że "ja nie myślę co mówię/ ja mówię co myśle" i w tej kwestii nic się nie zmieniło.

Masala, czyli Bart, Danielsen, Duże Pe, Macko Korba i DJ Spox, niedawno wypuściła epke o dość intrygującym tytule "Obywatele IV Świata". Jak się pewnie domyślacie, jest to płyta o dużym zabarwieniu politycznym. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o tym projekcie zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Czy wypuszczając płytę "Obywatele IV Świata" nie baliście się, że będziecie mieli jakiekolwiek problemy?
Praczas: Cóż, słysząc coraz to nowe pomysły miłościwie nam panujących koalicjantów nigdy nic nie wiadomo. Ale jak mówił Wergiliusz: "Śmiałym los sprzyja".
Duże Pe: Nie no, jak dla mnie ta EP'ka jest właśnie przykładem na to, że takie rzeczy można i trzeba mówić głośno. Twoje pytanie dobrze pokazuje mający korzenie w "czasach słusznie minionych" tok myślenia wielu Polaków - siedźmy cicho, bo jeszcze "ci na górze" zwrócą na nas uwagę. Mamy demokrację, wolność słowa - korzystajmy!

Skąd w ogóle w Was tyle buntu?
Duże Pe: Ten bunt siedzi w nas nie od dzisiaj - nawinąłem kiedyś, że "ja nie myślę co mówię / ja mówię co myśle" i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Kiedy jakieś zjawisko przekroczy pewien poziom niedorzeczności, nie mogę się powstrzymać, żeby go nie skomentować. Kiedy w okolicach 2003 roku grałem z Orkiestrą TransTechnoLogiczną Wojciecha Konikiewicza w Sali Kongresowej koncert upamiętniający 13 grudnia - rocznicę wybuchu stanu wojennego - w mocno freestyle'owych kawałkach, które można było wtedy usłyszeć, było sporo odniesień do ówczesnej polskiej rzeczywistości. Stałym elementem koncertów Cinq G była z kolei przez długi czas parafraza kawałka "Wielkie Joł" - "Wielkie Nie (dla SLD)". Pod koniec 2006 roku, po 10 miesiącach z PiS u władzy nie wytrzymałem i napisałem jeden tekst odnoszący się do stylu, w jakim jego przywódcy sprawują władzę. Jeszcze tego samego dnia powstał drugi, wkrótce potem kolejne...

To nie jest trochę tak, że szydząc z obecnej sytuacji w kraju idziecie na łatwiznę? Każdy potrafi narzekać, mało kto działać, żeby było lepiej.
Duże Pe:
Wiesz, gdybyśmy przeprowadzali ten wywiad, bo w sobotę na imprezie dla 12 znajomych wykonałem jeden z kawałków z EP'ki - mógłbyś śmiało powiedzieć, że narzekamy zamiast działać. Moim zdaniem wyrażenie swej opinii za pomocą powszechnie dostępnego albumu pełnego trzymających poziom kawałków jest jednak jak najbardziej działaniem. Szczerze mówiąc bardzo chciałbym, żeby było więcej takich działań, polegających na wyrażaniu publicznie i na głos własnych poglądów i zwracaniu uwagi co jest "nie tak".

Myślicie, że coś się zmieni w naszym kraju po wypuszczeniu tego krążka?
Praczas: Gdyby płyty zmieniały świat byłoby piękni i strasznie zarazem. Nasza płyta nie jest adresowana do polityków - piętnuje jedynie ich zachowania. Ale jeśli posłuchają tej płyty ludzie, może przynajmniej w niewielkim stopniu przed następnymi wyborami zastanowią się nad istotą partii nacjonalistycznych lub rolniczo-przestępczo-seksaferowych.
Duże Pe: Już coś zmieniła - kilkadziesiąt tysięcy osób zdecydowało się na zakup czy ściągnięcie całej EP'ki, kilkaset tysięcy osób usłyszy singiel czy przeczyta ten wywiad. Nie ma opcji, żeby nie skłoniło ich to do zastanowienia. A to już coś...

Wyrażenie swej opinii za pomocą powszechnie dostępnego albumu pełnego trzymających poziom kawałków jest jednak jak najbardziej działaniem.

Swojego czasu Pe nagrałeś numer przeciwko Radiu Bis. Mówiłeś w nim, że niedługo odejdą Novika, Lexus czy Ula Kaczyńska. Oni jednak wciąż tam pracują i mają się bardzo dobrze. Może jednak Twoje odejście była na prawdę spowodowane słabą słuchalnością, a nie przyczynami politycznymi?
Duże Pe:
Na początku sprostujmy kilka faktów. Po pierwsze - nie nagrałem "kawałka przeciw Radiu Bis" tylko wspólnie ze Spox'em skomentowałem w naszej ostatniej audycji na wolno zaistniałą sytuację. Po drugie - opinie o Radio Bis Tej Audycji były jednoznacznie pozytywne, do dziś zdarza się, że ludzie którzy rozpoznają mnie czy Spox'a dziękują nam za to, że przez prawie dwa lata tydzień w tydzień dawaliśmy im dwie godziny zajebistej, nieraz trudnej do zdobycia muzyki. Słuchalność radia nie zależy jednak od poziomu audycji tylko od tego jak spisuje się radiowy dział marketingu, a jego działania najlepiej ocenicie po tym, ile razy pojawiła się na Waszym portalu wiadomość o jedynej ogólnopolskiej hip-hopowej audycji radiowej utrzymanej w konwencji live mix.

Po trzecie - o tym na ile polityczne były zmiany w Bis świadczy choćby zawieszenie audycji "Masala" za to, że jej twórcy (czyli Praczas i Max Cegielski) chcieli powiedzieć prawdę na temat ilości przestępstw na tle ksenofobicznym popełnionych przez członków Młodzieży Wszechpolskiej. Wiadomo, że mój freestyle z anteny jest miejscami celowo mocno przerysowany. Zawieszenie audycji "Masala", którą poprzedni dyrektor Bis stworzył właśnie w celu prowadzenia w ogólnopolskim radiu rozmów na niewygodne tematy, świadczy jednak dość wyraźnie o kierunku zachodzących zmian, nie? Po czwarte i ostatnie - dzień czy dwa przed audycją w której miało miejsce moje freestyle'owe wystąpienie było zebranie, na które wszystkich pracowników i współpracowników zaprosił nowy dyrektor. Padło na nim wiele haseł, które jednoznacznie pozwalały stwierdzić, że albo wszyscy nagniemy sie do nowych reguł albo możemy się pakować. Oczywiście wszyscy co do jednego stanęli murem przeciw zmianom. Novika wyszła z tego zebrania w tym samym momencie co ja, Lexus uniósł się honorem i nie przyjął oferty dalszej współpracy z Bis'ką, mimo że proponowali mu jako jedynemu "współpracownikowi muzycznemu" prowadzenie normalnych, dziennych programów.

Co było potem - cóż. Ja, Spox i Radikal Irie powiedzieliśmy słuchaczom naszych audycji na głos i wprost to, o czym na głos rozmawialiśmy po wyjściu ze wspomnianego zebrania. Max i Praczas nie mieli nawet tej szansy. Wielu z muzycznych współpracowników Bis'ki wolało jednak poprzestać na pobuntowaniu się na pokaz w gronie kolegów, po czym po kilku tygodniach wrócili z podkulonym ogonem pod skrzydła tych, których przed chwilą opluwali w prywatnych rozmowach. Pozwolisz, że wstrzymam się od oceny takiego zachowania. Cóż, to już ich wybór. Ja przynajmniej jestem w zgodzie ze samym sobą, szkoda mi tylko ludzi, którzy nas słuchali. Ale wróćmy może do spraw Masali.

Skoro według Was w Polsce działa już cenzura, to jak macie zamiar promować Wasz krążek?
Praczas: Nie twierdzimy, że działa cenzura, w pełnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście w pewnym stopniu można mieć takie wrażenie - vide nasza audycja w Bisce, lub zmiana prezesa TVP za reportaż o córce prezydenta Kaczyńskiego. Całe szczęście mamy jeszcze media prywatne, które choć również bywają uwikłane w brudne interesy z polityką, to przynajmniej w jakiś części pozwalają mówić o "wolności słowa i poglądów".

Mam rozumieć, że żadna stacja muzyczna nie zgodziła się na emisję Waszego klipu promującego "Obywateli IV Świata"?
Praczas: (śmiech) Bo to nawet nie jest nasz teledysk. Przeglądając Youtube w poszukiwaniu naszych klipów i relacji z koncertów trafiliśmy ten obrazek. Byliśmy mocno zdziwieni, ale nie sposób odmówić autorowi kunsztu i trafności. Zwłaszcza scena z dziećmi na karuzeli podłożona pod naszą muzykę robi potężne wrażenie.

Słuchalność radia nie zależy jednak od poziomu audycji tylko od tego jak spisuje się radiowy dział marketingu.

Czym od normalnego wydania różni się "wydanie specjalne"?
Praczas:
Wydanie specjalne to metalowa puszka, w której zamknięta jest płyta. Zawartość muzyczna jest jednak dokładnie taka sama jak w wydaniu digipackowym.
Duże Pe: Wiesz, moją i Spox'a ambicją jest by każda płyta wydana przy udziale ToSieWytnie Records miała poza ciekawą treścią interesujące opakowanie. Po efektownie wydanej płycie Cisza&Spokój przyszedł czas na Masalę. Nie tylko wydanie specjalne ma zresztą ciekawą okładkę - "normalne" wydanie też robi wrażenie. Jednobarwny druk na szarym papierze, przypomina drukowane na powielaczu antyrządowe ulotki czy "nieprawomyślną" literaturę z lat 70'/80'.

Czemu na płycie pojawiło się tak mało numerów?
Praczas: To nie jest druga płyta Masali. To Maxi EP. Nagrana specjalnie i "poza kolejnością". Muzyka i tematyka zawarta na tej EP'ce nie będzie miała przełożenia na to co znajdzie się na naszym drugim pełnym albumie.
Duże Pe: Z całym szacunkiem, ale to pytanie jest nieco bez sensu. Nigdzie nie stwierdziliśmy przecież, że to płyta długogrająca, wszędzie natomiast zaznaczamy, że to EP'ka. Cena też jest zresztą typowa dla EP, a nie dla LP i wynosi zaledwie 15pln.

Ostatnie słowo na zakończenie tego wywiadu.
Praczas: Dzięki za wywiad. Zapraszamy na nasze koncerty i imprezy - przekonacie się na własne uszy, że poza tematami dotyczącymi naszej cudnej IV RP, Masala ma wiele do pokazania, zarówno w warstwie tekstu, jak muzyki!
Duże Pe: Uwaga, teraz będzie "mesydż": Nie bójcie się mówić na głos tego, co myślicie, choćby było to najbardziej nieprawomyślne. Róbcie to, co dobre i bądźcie sobą, bez względu na to co pomyślą o tym inni. Sprawdźcie EP'kę Masali o której mowa powyżej, self-titled Cisza&Spokój oraz "Fogga Ragga" Cinq G i czekajcie na nasze kolejne wydawnictwa. Do zobaczenia na imprezach i koncertach. Dzięki za wywiad. Pokój.

foto: Piotr Glodowski

Dowiedz się więcej o: Masala Soundystem.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-04-04
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
pnp Pnp Music rap graffiti breakdancepnp
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nie kopiujcie i bądźcie oryginalni - DJ Mentalcut
Nie należy się bać radykalnych rozwiązań - Noon
Wrocławska ambitność przekazu - wywiad z Wall-e'm
Markę buduje się latami - wywiad z Sofa
Dizzy z Ugly Duckling - Brzydkie Kaczątko - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
eNTRoducing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:28:45, 04-04-07
Znowu lolki biorą się za politykę...seksafera jakoś końca jeszcze nie znalazła,nawet większość wskazuje ,że te doniesienia prasowye to pic na wodę...Ciekawe..drażni ich coś czego nie było coś o czym napisała gazeta:] to niech drażni was gazeta wymyślając to...Ahhh...ale oczywiście mamy odpowiedzialnych komentatorów na każdy zalążek każdej sprawy poltyczno-społecznej...spawać się chce jak to mają być odpowiedzialne komentarze...

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:29:56, 04-04-07
dobrą muzyke robią

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:33:11, 04-04-07
podzielam zdanie poprzednika:) (Kobzy) błazny zmienią, gówno zmienią...

SpZoo
Autor: SpZoo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:42:26, 04-04-07
Wiesz co \"eNTRoducing\" ? Sam niedawno wypusciłem ep-ke o takiej tematyce. Rozumiem że \"lolki\" odnosi sie do wszystkich którzy wypowiadają swoje własne zdanie o władzy na bicie. Tak ?
Nie musze czytac gazet aby wiedzieć że rząd jest zadowolony ze wzrostu gospodarczego kiedy ja musze oszczedzac z realnej średniej krajową jakieś 100 lat na mieszkanie.
Sorry ale to chyba nie jest normalne że przez najbliższe 30 lat pół mojej wypłaty wpiepsza bank abym nie mieszkał na ulicy ?
Oczywiscie ty możesz postrzegac polityke przez pryzmat \"głośnych afer\" ale ludzie którzy na codzień wypruwają sobie żyły aby zwiazać koniec z końcem w dupie mają to że ktos kogoś bzyknął.
Dużo bardziej istotne jest to że należy mówic jednym głosem że nie podoba nam się to ze każdy kraj dookoła ma minimum takie procentowo podatki jak w polsce, zbliżone ceny a zarobki 10 cz 15 razy wyższe.
Gdyby w niemczech czy we francji ociac ludziom z dnia na dzień zarobki do 10 % tego co mają masowo podcinali by sobie zyły i wpiepszali własne dzieci na kolacje. U nas to norma - tylko że my na to pozwalamy. Zgadzamy się na to żeby cicho żyć i iśc przez zycie z kredytami które rujnują nasz potencjał i marzenia.
Może sie i urodziłes w mercedesie i nie wiesz jak to jest - twoje szczęście - nie zazdroszę - ja dąże do tego samego. Ale nie w milczeniu więc ty sie zajmij igrzyskami typu seksafera a ja walką o życie nad kreską.
Pozdrawiam

asort
Autor: asort   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:45:28, 04-04-07
ja nie oceniam , musial bym uslyszec ...

eNTRoducing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:55:47, 04-04-07
SpZoo.Ja tylko stwierdziłem ,że nie problem tkwi w krytyce rządu (jak najbardziej potrzebne,konstruktynie i nie ogólnikowo,znając temat bardziej niż program publicystyczny,artykuł,wypowiedz na konferencji prasowej jednej z stron) ale jak sam wywiad wskazuje np seksaferowi rolnicy...to wiem ,że jest to badane powierzchownie.No i dodatkowo przypisywanie tych podatków obecnej władzy jest chybione, nie uważasz ? nie moża ich ot tak znieść (a jestem za zmniejszeniem drastycznym), na to musi być odpowiedni moment..czemu SLD nie zrobilo tego ?...

anonim
Autor:    Link do posta
16:29:31, 04-04-07
wypier****ac do bangladeszu PEdryle

anonim
Autor: jjjjjjjjjjghj   Link do posta
17:06:56, 04-04-07
masala jest zajebista

anonim
Autor: dupa fiut   Link do posta
18:07:20, 04-04-07
masala hujem jebie, każde z nich łykał huje a teraz pedryluje, to gówno na poziomie meza ...

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:44:25, 04-04-07
rozjebana plyta w chuj nawet Adas nie jedzie tak po politykach jak Pe


rozpierdala bez kitu
piszcie na pw to moze wam dam link

czlowiekzlasu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:35:45, 04-04-07
zajebista płyta dobrze że ktoś krytykuje ten rząd i robi to tak dobrze pod względem muzycznym i tekstowym, przyznam, że nigdy nie przepadałem za panem duże pe , ale na tej płycie pokazał klasę

anonim
Autor: Qmznyg   Link do posta
19:41:36, 04-04-07
Szanuje Pe za to co robi, a ta plytka jest poprostu zajebista i nie rozumiem osob ktore wypowiadaja sie na ten temat a plyty nie slyszeli

Twoja stara ale jara
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:46:07, 04-04-07
ja tam wolałem starą masale,posłuchać sobie ciekawej muzyki z różnych zakątków świata o których nawet nie słyszałem wcześniej...Ale teraz słucham 8 piosenek o tym samym temacie i w każdej z Dużym Pe.Wcześniej to przynajmniej byli ciekawi gośćie i ciekawa muzyka...

RaP_Panna
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:59:13, 04-04-07
eleganckie. a Pe to juuuuż wogóle ;D rozpierdala (;\\

SpZoo
Autor: SpZoo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:05:08, 04-04-07
eNTRoducing - dwie sprawy
uno - nie można odpuscic pisowi nędzy w której tarza się 80 procent społeczeństwa. Dlaczego ? Ponieważ to oni akurat rzadzą. Czy uważasz że powinienem czekac na pokazanie własnego niezadowolenia na moment w którym u władzy będzie ta czy inna opcja ? Atakuje kazdego kto zajmuje się np. lustracją kiedy NIKOGO poza nimi to nie interesuje.
Zrozum. 90 % pary ich umysłów idzie na tropienie WŁASNYCH frustracji. Nie tego sie spodziewano głosując na nich. Ludzie wybierali PIS bo nie chcieli dopuscic do władzy oszołomów. Sorry ale skład rzadu jest nie do zaakceptowania dla nikogo kto ma IQ wyższe od swojego wieku.

Co do podatków. Ja nie neguje potrzeb rzadu. O nie. Niech sobie będą nawet np 50% od dochodu.
Tylko żeby był dochód. Nie może być tak ze statystyczny kowalski ma 1400 pensji a odbiera 900 zł.

jeśli kowalski który pracuje jako kierowca np. karetki odebrał by np. te 4000 euro. czyli ok 15 000 zł i rząd podciął by mu pensje to i tak na ręku zostało by mu 10x tyle co teraz.

Da sie za to zyc ? No pewnie... Da sie kupic mieszkanie na kreche w 3-5 lat , samochód...

No ale Kowalski z łaski rzadu dostaje 20 zł podwyżki. Dlaczego ? Gdzie sa jego pieniądze ? hans może dostac a Kowalski nie ? kto jest temu winien ? Kowalski czy Rząd który uważa że jest ok ?

Długo moglibyśmy sobie rozmawiać o polityce ale sam widzisz że ty patrzysz na szczegóły i detale a ja na absurd tej całej sytuacji i nie rozdrabniam tego na przypadki typu a ten tego i dlatego.

Pozdrawiam eNTRoducing - ciesze sie że dyskutujesz a nie rzucasz kurwami. Świadczy to tylko o tym ze nie pisze w pustkę i sa odbiorcy na tego typu tematy.

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:07:13, 04-04-07
A jak tak myslę czy jakiekolwiek krytykowanie rządu w muzyce ma jakikolwiek sens. Dajmy np. Ostry krytykuje politykow juz od czasow swej pierwszej plyty, i co? Zmienilo sie cos? Nic. Politycy interesuja sie zdaneim wyborcow, jedynie pod czas wyborow. Wtedy kazdy jest otwarty mily i taki godny \"zaufania\". A po wyborach jak juz dostanie sie do władzy, nie interesuje sie tym co ludzie mowią - jesli nie zbierzesz sie przed sejmem, nie zorganizujesz strajkow i \"nie rzucisz kamieneim w okno\", bede cie mieli gdzies. A jak - pod wplywem emocji - po prostu nabluzgasz na \"jedno jajowego szeryfa\" zostaneisz oskarzony o znieslawienie - choc nikt nie stawi ich przed sądem za oszukanie spoleczenstwa. Dlatego nie widzę sensu w krytykowaniu rządu w muzyce, bo i tak nikt  z tych u gory tego nie slucha, a jakby nawet sluchal to ma to glęboko, bo co mu teraz zrobią? Nic.   

eNTRoducing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:59:25, 04-04-07
SpZoo.\'\'Sorry ale skład rzadu jest nie do zaakceptowania dla nikogo kto ma IQ wyższe od swojego wieku.
\'\'.długo nie pogadamy jak stawiasz tak sprawę...większość polaków zatem ma mniejsze niż swój wiek (przypomian mże ktoś wybrał Lpr samoobronę i pis,zatem jednostki nie głosujące za nimi obecnie mogą mówić że ludzi to nie interesuje)?......Mnie lustracja interesuje chociażby temu ,że nie będą Ci ludzie mnieli wpływów oficjalnych w mediach i polityce.Wiesz...były głosy i takie by nie robić lustracji a zabetonować teczki na 50 lat lub nigdy do tego nie wracać....brawo zatem :)..to ty miał byś zarzut jak by ci zabili ojca ,że prokuratura i policja i sąd ścigają kogokolwiek za to ? ..uwierz że lustracja zarówno ma przeciwników z przeróżnych względów i zwolenników.Chybiłeś :)..ale olać temat..niech krytykuje ale z głową a jak w samym wywiadzie już napomina ,że wnerwia go \'fakt ze u lepperka w partii praca za seks była\'...no to stwierdzam ,że nie ciekawy to prolog materiału,bo nic takiego jeszcze nie wynikło ,że taka praca przykładowo była..i że reszta może być analogicznie pojechana jak strona pierwsza w gazecie jakiejkolwiek...czyli kiepsko...

SpZoo
Autor: SpZoo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:36:12, 04-04-07
Więc w skrócie bo ide spać.
herk - każdy głos się liczy. Jesli krytykuje się rząd a nic sie nie zmienia nie jest tak że nic nie ma sensu.
To nie rząd ma sie zmienić. Cały myk polega na tym aby zmieniło się podejście społeczeństwa i osoby które piszą \"to nic nie da\" zaczeły jednak dostrzegać że nie wszystko jest ok. To słuchaczy chcę zmienić - naprowadzic na ścieżkę. Nie rząd.

eNTRoducing - Jak stawiam sprawę ? Rząd to św Trójca - PIS, LPR i Samoobrona. Osoby głosujące na PIS wedle wszelkich mi znanych statystyk gardziły tamtymi ugrupowaniami. Teraz muszą z definicji jako że sa za PIS i ich pokochać. Nie tak to miało być - Wybrali PIS aby zwalczali fanatyków i dorobkiewiczów a maja ich na szczycie.
Co do lustracji. Posłuchaj. Ty widzisz to w ten sposób a ja moge inaczej. Przede wszystkim zacznijmy od tego najprostrzego faktu że tępimy ludzi którzy popierali LEGALNĄ władzę. Czyli np za 20 lat jakiś przybity polityk będzie ciebie ciągał po sądach że chcesz pomóc rządzącym. No jest tak czy nie ?
ja rozumiem wszystko, było źle.. Ale było i tracenie czasu na \"powrót do przeszłości\" kiedy blokuje to jakąkolwiek przyszłość to najzwyklejsze samolubstwo i zemsta kosztem ludzi którzy mają to centralnie w nosie.
Nie wciskaj już tu tej seksafery do dyskusji bo mnie ona nie rusza i nie mam swojego zdania bo za mało jest faktów a za dużo gadania. Ja tego tematu nie podejmowałem i nie podejmuje.
Ide w kime 
Kiedyś pewien amerykaniec powiedział tak o polakach...
\"Bardzo mili  ludzie tylko cały czas gadają o czymś na co nie mają najmniejszego wpływu...\"
I tak jest. Ale uważam że bezczynnośc inie jest rozwiązaniem. 
Pozdro 

anonim
Autor: ej ej   Link do posta
09:42:50, 05-04-07
\'weź zobacz co człowiek robi, a teraz spójrz w lustro i to powiedz człowiekowi\'. jakby wszyscy zaczęli zmiany od siebie, po pewnym czasie byłoby dużo lepiej. ale nie - \'to siedzi w nas jak 6 zmysł, nic z tym nie zrobisz\' - lepiej ponarzekać i zwalić wszystko na innych. ot, polska mentalność.

eNTRoducing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:19:48, 05-04-07
No jak stawiasz sprawę tak ze i za 20 lat ktoś może nas osądząc za to tak jak w prlu to przesadzsz i chyba nie widzisz różnicy.Dziś ci policja nie groźi ,że jak nie będziesz współpracował to Ci zabiją rodzinę..co nie ?....Powiem Ci że gdyby nie ta kolalicja to wyborcy dopiero byli by zawiedzeni bo sam pis jako mniejszosc nic by nie dałrady zienić.Żadnej zmiany by nie zrobili bo opozycja jak i teraz \'wszystko\' blokuje.Komisję bankową też...czego sie boją ?(jakoś wiecej znam przypadków ,że są ndal zadowoleni po wyborach,grunt to to czy masz źródła informacji o tym co obecnie się zmienia w państwie czy oglądasz tylko wiadomości ,fakty ,wydarzenia etc.i liczysz ze będą chociaż lekko przychylni rządowi...ot co.).Stwierdziszże to nie potrzebne...A ja stwierdzę że jak 90% wszystkich banków w Polsce to nie banki Polskie powykupowane przez zagaranicę..to to jest pomagające rozwojowi ? 2 sprawa.dochodzenie przeszłości nie blokuje przyszłości...IPNowscy specjaliści będą badać dokumenty i jakaś ewentualnei komisja a nic do tego dla ministrów: skarbu ,środowiska etc...Chybiłeś.ziom nie trudno dowiedzieć się co siew panstwie zmienia,co zmieniło ,jakie najblizsze będą mziany.Jeśli ciebie nie dotyczą niektóre zmiany prawne to tobie zawsze będzie ta władza nic nie robiła.Np nie masz firmy ułatwienia takie tobie będą nie odczuwalne.Nie budujesz domu ułatwienia będą nie odczuwalne.Nie wychowujesz rodziny to ułatwienia bedą nie odczuwalne.Nie pobili/zabili Cię/kogoś z rodziny...to lustracja jest Ci nie potrzebna...cytuję:\'\'Dwaj byli esbecy stanęli przed sądem za znęcanie się i grożenie śmiercią Pawłowi Witkowskiemu, dawnemu krakowskiemu opozycjoniście. To pierwsza tego rodzaju sprawa, efekt śledztwa wszczętego przez IPN. Pierwsze zarzuty postawiono też byłym milicjantom, którzy w 1987 roku bili pod Wawelem działaczy opozycji. \'\'\'\'Marek Kłosowski i Edward Wróbel, byli esbecy, po 27. latach zasiedli na ławach sądowych jako oskarżeni. \'\'..ziom to *pierwszy proces na takich ludziach* ! ....to nie robią ministrowie ani premier....to jak to ma spowalniać rozwój Polski ?...

SpZoo
Autor: SpZoo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:09:47, 05-04-07
Mam wrażenie że próbujesz sprowadzić dyskusje do poziomu - ja mam doświadczenie życiowe a ty czytałeś ulotki wyborcze.
Kompletnie nic nie wiesz o moich doświadczeniach i nic nie wiesz o źródłach mojej wiedzy. Mojego ojca też zgarneli i co ? Po latach zapiepszał z małym chłopcem do \"aldików\" po czekolady i piwo. Potem staliśmy na jebanym rynku czy stadionie budując kapitalizm.
To ja jestem ten Polak co jest postrzegany w oczach niemców jak dzisiaj \"rumun\" w polsce - ale ok.  Musiało być chujowo aby innym było potem lepiej.
Obserwuje polityke nie od wczoraj i jeśłi miałbym celować w tekstach w jedną opcje czy to aws czy sld czy pis czy jakkomkolwiek inną musiałbym być mocno ograniczony.
Celuje w każdą władzę któa nie jest prospołeczna. A pis który jest obecnie u włądzy prospołeczny z pewnością nie jest. Wychowali się w opozycji i nic innego niż krytykowac nie potrafią. U steru są zagubieni jak dzieci we mgle postępują nonszalancko, głupio i żałośnie. Skłócają nas z każdym, dzielą zamiast łączyć. Chcą się utrzymać u władzy za wszelką cene aby tylko pozostać potem na kartach historii. Nie ważne jakiej.
Zobacz jak lustracje przeprowadzono u naszych południowych sąsiadów. Otwarto teczki na raz i po zawodach.
A u nas ? To nawet nie jest żałosne.
Teczke Kaczyńskiego podobno spreparowano - ale innych to nie... w innych jest szczera prawda ;-)
Czy to nie ostatnie stadium zakłamania że wierzy się w pisane raporty SB a nie w słowa ludzi tam wymienionych ? 
I jeszcze jedno odnośnie \"policjantów któzy bili\"... 
Nie wiem czy miałeś kiedyś okazje wylądowac na dołku czy w anclu ale ja wpierdol dostawałem regularnie. Jak na mieście wracając z imprezy spotkasz patrol zapytaj się o numer legitymacji. Dostaniesz na 90% wjeby aż zaśpiewasz jak placido domingo.
To norma że policja tłucze. Od zawsze. Rozliczanie dziadków z ich grzechów to na pewno istotna sprawa ale u nas robi się z tego show i sprawę pierwszej wagi. 
Jak to ma spowalniać rozwój polski ? A jak przyśpiesza ? Kto nie idzie ten się cofa. 
Nie jestem teoretykiem i nie pisze tekstów bo to modne tylko mam coś do powiedzenia. Ty możesz miec swoje zdanie. To się nazywa demokracja i jej niszczeniem było by nie pozwolić ci się wypowiedzieć.
No ale ani o milimetr mnie nie przekonałeś. Co więcej mam wrażenie że jeszcze troche doświadczeń zwłaszcza tych nie najciekawszych przed Tobą. Pozdro

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:07:53, 05-04-07
\"zmeinilo sie podejscie spoleczenstwa\", no dobra, społeczeństwo od samego początku krzyczało aby wywalić giertycha-homofoba - i miało rację bo co on takiego wielkiego zrobil? Jak dla mnie nic - ze stanowiska do którego sie nie nadaje, no i co? Nic, nadal jest i robi te swoje niby-zmiany. Chciało w końcu zalatwić ciągle problemy rolników, gdyby nie ciągle prostesty, to w ogólę żaden z nich by nic nie zrobił. Te młodsze społeczeństwo chciało aby w końcu rząd zajął sie czymś innym niż tylko teczki, i co? Jak na razie tylko terczki im w głowie - owszem coś tam mówią o jakiś niby-zmianach, ale słowa to nie czyny. Jeszcze inni chcą aby rząd w koncu dał sobie spokój ze zmianą konstytucji (jak dla mnie te zmiany nie są aż tak potrzebne, bo aborcja tak czy inaczej będzie, jesli nie, legalna i bezpieczna, to będzie w podziemiu - ale chodzi tu oczywiscie o te wyjątkowe przypadki, bo tak wolnej aborcji to nie popieram).  Tak więc co mi da, ze \"będę pierdolić predyzenta, policję polityków bo nikt tu mnie nie wsadzi za robienie bitów\" - w wolnym rozumieniu, rób swoje i olej oportunistow i tych co cie chcą ograniczyc - co mi da to, ze wystawię środkowy palec tym którzy mi przeszkadzają i ograniczają, co mi da to że chcialbym sobie spokojnie zarabiac będąc np. nauczycielem, wykladowca, skoro dzień w dzień jestem karmiony tą polityczna papką aż przesyconą pustymi obietnicami. Jasne ze chciałbym sobie zostać w kraju, spokojnie zarabiać,  jak nie mogę, bo zarobki na ogol są po prostu śmieszne. Niedługo będzie tak, że nawet z magistrem będę pracować na magazynie w Tesco. Chyba że sięgnę po rozum do głowy i wyjadę zagranicę - choć tam najlepsze zmywaki są już zajęte.
Może przemawia przeze mnie nasz polski pesymizm i wrodzony sceptyzm, to jednak nie widzę większego sensu w krytykowaniu rządu w muzyce. Bo - jak dla mnie - to nic większego nie da. Bo: jeśli będę siedzieć cicho, starając się żyć uczciwie to stale będę kopany w dupe bo \"władza to pieniądz a pieniądz deprawuje nawet jak mówił sensownie wkrótce okaże się chujem\", a jeśli: będę \"miał wątpliwość\" nikt nie będzie mnie chciał słuchać, dopiero jak krzyknę i powiem co myślę, to zostanę oskarżony o zniesławienie.  

anonim
Autor: emm   Link do posta
17:35:06, 05-04-07
jak czytam opinie SpZoo to robi mi sie niedobrze i przykro, ze istnieja mlodzi ludzie z takimi pogladami...jedna rada ej ziomek nie wczuwaj sie tak w polityke oni jebia Cie w dupe tak samo jak nas wszystkich, te sprawy o których pisze sa dla nich niewazne gówno ich obchodza to wszystko kasa i to kurwa kasa o jakiej nawet nie myslimy wiec lepiej wyluzuj i spal lolka:)

eNTRoducing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:12:41, 05-04-07
do: SpZoo **Wychowali się w opozycji i nic innego niż krytykowac nie potrafią. U steru są zagubieni jak dzieci we mgle postępują nonszalancko, głupio i żałośnie. Skłócają nas z każdym, dzielą zamiast łączyć. Chcą się utrzymać u władzy za wszelką cene aby tylko pozostać potem na kartach historii. Nie ważne jakiej.**Sprecyzuj to bo: głupio żałośnie itd..można gadać na każdego bez przykładów.Ja stwierdzam ,że obecnie mamy taie opcje: SLD , PO, I Koalicja jaka jest obecnie.SLD rządziło,UD (PO) rządziło...nie dać szansy skrajnie innym ugrupowaniom ?...PO nie zaakceptowało wyborów do sejmu i też ciągle mówią że pis tylko chce u władzy się utrzymać,czemu niby ? ktos jest ku władzy robi zmiany uznane mu za słuszne...pojawia sie PO i piszczy co czas ,że czas na nowe wybory..samu odtrącili rozwiązanie sejmu i obecnie mogą piszczeć co chcą.Dlaczego stawia się sprawę że jest to trzymanie sie na siłę władzy i czemu stawia się sprawę ,że ma wogóle być rozwiązany sejm ?? wygrali wybory ? Wygrali....Jest coś takiego jak kadencja ? jest...to o co chodzi ? fakt ,że koalicja nie jest wymażona ale zrozum ,że tu chodzi też o tą lustrację która przez tyle lat o dziwno po 1992 roku nie przyszła na myśl poprzednim rządom + uderzenie dość solidne w finansjerę.Zauważ ,że biznesmen Edward Mazur mając silne wpływy w Chicagowskiej Policji wywierał wpłyt na Polskie MSW i wzasadzie często tam bywał robił co chciał.Dziś ? Pierwszy rząd który dopina tą sprawę do końca.Przypominam że to z polecenioproźby SLD ,Edward Mazur został wypuszczony z aresztu i wyjechał :)..Mówisz nic nikt nie robi...a ja ci powiem że słuchałem 3 godzinej wypowiedzi ludzi z ministerwstwa którzy zajmóją się sprawdzaniem prywatyzacji jakie były przeprowadzane i mówią ,że w 90% były u podstaw nieprawidłowości..majątków się ludzie dorobili inni potracili..( ponad 50% osób najbogatszych w Polsce ma powiązania z Agenturą.Zatem wszystko sie z sobą wiąże.)Firma powstaje rok przed końcem prywatyzacji i wygrywa..nawet trudno powiedzieć ,że przetarg.Lecz coś jak \'ubieganie się\' bo ubiegała się też firma co działa wiele lat na rynku sprawnie funkcjonując i przegrywa tylko temu ,że tą rok wcześniej założoną Polecił jakiś minister (później sprytnie firma ta upada...majątek znika).Sprawdz fabryka do wyciągania osocza (czy jakoś tak)...dziś dopiero oficjalnie NIK podaje ,że działy się tam nielogiczne rzeczy i decyzje na szczeblu rządowym...a 60 milionów zł rozeszło się gdzieś po ludziach...ot co !.Dziś są szanse ,że te sprawy wszystkie począwszy od telekomunikacji kończąc na pzu i stoczniach zostaną wyjasnione.Wiem w co kierujesz mówiąć o wpierdol od policji (wzasadzie raz przesiedziałem 24 godziny  wyrokiem,jednak 4 znajomych dostało właśnie za to że pytali o nr odznaki,jedenemu pies zabrał dokumenty i sie wypierał później,inego pobił,były przeszukania przez psów po cywilu w klatkach by nikt nie widział itd..)znam te sprawy, jednak mimo wszystko to nie to samo,kiedyś okaleczali ludzi,były zabójstwa,zbierali majątki...ty stwierdzasz ,że za 20 lat mogą za dzisiejsze czasy sądzić za popieranie rządów...przypominam co to było PZPR gdzie nie miałeś demokracji i wyborów jak dziś.Przypominam przykładowo ,że w niemczech nie było możliwości by po wojnie osoby z władz nazistowskich zasiadały na podobnych stanowiskach w nowej władzy.Przecież rządy Hitlera też były tam legalne.Chodzi o podstawową definicję ,że był to reżim tak jak u nas władze komunistyczne.Powiem Ci coś, najbardziej sie cieszą Ci wszyscy SBecy któzy zadowoleni są z emeryturek z pofałszowanych dokumentów (Wielgus...tak został zjechany a dziś się okazuje ,że to pic na wodę,że nit takiego nie było,i odrazu pierwsze strony gazet o kryzysie w kosciele..w dniu następnym po doniesieniach prasowych programy publicystyczne na ten temat z udziałem ludzi z ulic,a nikt tak naprawdę o tym jeszcze nic konkretnego nie wiedział,a ludzi to podzieliło.) majątków, posady..widząc jak ludzi dzieli ta cała lustracja...nie pis dzieli tylko oni Sbecy bo mając wpływ na media właśnie tego dokonują.(właszcicielami mediów są ebecy często ! i nie chodzi tu o karanie lecz lustracja ma na celu też powiedzenie tylko kto był kim.Kto jest wiarygodny.I by nie mogli sprawować funkcji publicznych) Uwież mi zarazem ,że ludzie co będą to badać mają pojęcie o tym większe niż ja i ty też żyli w tamtych czasach i widzą jak rozpoznać dokument sfałszowany i w którym jest pewność ,że ktos coś robi a w którym nie (przykładowo że każda akcja nie posiada jednego dokumentu tylko przeróżne dziedziny typu \'kasa operacyjna\' \'nagrania wideo, audio\' zostawiały po sobie ślad i udział ludzi) np masz TW Bolka...jednak dostał status pokrzywdzonego....z czym bym polemizował a raczej poczekał jeszcze z kilka lat :) Cimoszewicz...Pokrzywdzony...wiesz jakie on szkoły kończył ? to wtyki rosyjskie.Te ich autolustracje poprzeprowadzane później dla świętego spokoju (by nikt dziś ich nie posądzał publicznie bo nie ma mowy o ponownym lustrowaniu się, tylko ma się decyzję sądu i ten status i osoba oczerniająca go dziś była by skazywana) były na takich zasadach ze 99% sbeków wychodziło z decyzjami sądów że nie byli agentami.Jak dziś jeszcze nawet jest bardzo silny wpływ tych ludzi to kiedyś sądy i prokuratury nie mogły być skorumpowane ? i też powiązane ?,nie mogli konfidenci sądzić konfidentów ?...pewnie i tak było.Dlatego poczekajmy z tym.*****herk aka outsider**** to tak jakby mówić pozwólmy np wejść do kogoś do domu,ustawowo pozwólmy okraść kogoś bo i tak ludzie będą to robili czy legalne czy nie...Jak aborcja będzie całkowicie zakazana (fakt faktem temat do dyskusji lecz nie tu) to gdy będzie dokonywana będzie to ścigane prawnie a po co tu gadać ,że niech bedzie legalna bo i tak ludzie to robią.Uwież mi zarazem ,że wiele panienek nie dopilnowało się i później zdrowe dzieci usuwają sobie.Gdy jednak dochowa to ty będziesz płacił alimenty minimum przez 18 lat...ona gdy ma dziecko pierdoli tu o jakimś jej wyborze i jej brzuchu...nie myśląc ,że wybór jest.Ale przed tym jak jest dziecko nie po.Jak naprawdę przypisujesz całą beznadziejną zarobkowość w tyn panstwie to przypomnij sobie kto zrobił np 440 miliardów długu Polskiego ?...Czy to nie przypadkiem szlachetny i tytułowany Balcerowicz ?Wręcza się tytuły człowiekowi co nawoływał do oddawania za bescen ważnych zakładów i przedsiębiorstw.Sprzedawane były za bezcen zagranicznym \'inwestorom\'..i co ? nikt nie pamięta ? dorobili sie na tych prywatyzacjach hajsu takiego jakiego na oczy twoje zobaczą nawet na filmach.zatem naprawdę polecam wam serwisy informacyjne w internecie przykładowo które są niezależne.Macie wtedy pewność że właścicielem lub dyrektorem nie jest były agent SB który z wiadomych przyczyn będzie smarował władzę która ma realne szanse na przeprowadzenie tej lustracji.Jeszcze raz do **SpZoo** no to jak coś nie spowalnia postępu w innych dziedzinach (czyli lustracja nie spowalnia)..to znowu idziesz na około i stwerdzasz że i tak nic sie innego nie dzieje...że jak się stoi to nic sie nie dzieje..ale kto mówi ,że się stoi ? ja zauważam postęp...?...Pozdrawiam.

anonim
Autor: do eNTRoducing   Link do posta
22:09:57, 05-04-07
spierdalaj

anonim
Autor: ghgj do SpZoo   Link do posta
22:13:29, 05-04-07
u mie masz poparcie dalej ziomuśśśśśśśśśśśśśśś

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:01:44, 05-04-07
A teraz takie male pytanie: Czy uwazasz, że ktos z \"góry\" czyta tę rozmowę i wezmie sobie ją do serca? Szczerze wątpię. tak samo jak wątpię aby ci z \"góry\" słuchali rapu, bądź głosu innych ludzi - no chyba, że powiesz, że kaczyński jest taki a taki (wtedy stajesz się nie tym który wyraża swą opinię, ale tym który jest zły), bądź zorganizujesz wielki strajk (no ale wtedy masz głos przez pięć minut, tamci poudają, że cie słuchają, a gdy media wywąchają inną sensację twe pięć minut minęło, a wrazz nimi obietnice tych u \"góry\").
Uważam tylko, że teksty o polityce tak naprawdę nic nie zmieniają. Owszem mozna ukazać swą wściekłość, powiedzieć swoje zdanie, poddać się emocjom, ale to jest jak rzucanie grochem o ściane.
Co do ograniczania. Oczywiście, że powinno być prawo, które trzeba przestrzegać. Chodziło mi raczej o ograniczanie które wprowadza ta cała administracja, i jej \"prawa\" które często wykulaczją się wzajemnie.  

eNTRoducing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:35:00, 05-04-07
herk aka outsider...przez moment nawet nie pomyślałem ,że czyta to ktoś z \'góry\'...natomiast czy teksty polityczne mają siłę ?....chyba mają....jednak do dziś nie usłyszałem dobrego tekstu politycznego w Polsce w kawałku rapowym (bo generalnie w rapie lubię usłyszeć coś czego nie wiedziałem.).Ostatnią twą wypowiedz pozytywnie odebrałem.Pozdrawiam zatem

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:55:42, 05-04-07
No i gitara, że chociaż w jednym się zgadzamy. Dobrze czasem zobaczyć, że nie każdy jest \"elo-ziomalski\" i nie potrafi coś więcej napisać, niż \"jebać tego i  tamtego\".  Jednak moim zdaniem  teksty polityczne nie mają przebicia, choć może kiedyś to się zmieni. Parę lat temu Pezet mówił \"ludzie kpią z nas zanim zdążą nas poznać  biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra\", obecnie  raper to nie tylko łysy dres który udaje madafaka. Ludzie dostrzegli w nich coś więcej - (choć  niektóre  programy, nie podoabają mi się bo to wszystko wygląda na takie sztuczne. Sami nie wiedzą czym się  podniecają - jak np. jakiś czas temu widziałem, jak jeden z ważniejszych aktorów starszej daty wręcz jarał się jak dziecko czytając tekst Pe (i warto zauważyć, że nie chodziło tu o bragga, ale bardziej o rap-poezję). Nie powiem, żeby to była kompletna lipa, jednak taką dziedziną to zajmuje się Eldo i to on jest w tym najlepszy w Polsce - wniosek z tego taki, że chwalili coś co tak naprawdę nie było najlepsze). Więc może kiedyś jakiś mądrzejszy \"posłucha głosu ulicy\", i będzie wiedzieć jak to mniej więcej wygląda, aby takie słowa jak \"nie pierdol mi o ludziach lepiej naucz się ich życia\" nie były już aktualne - bo ci tam u \"góry\" patrzą na ludzi a nie na statystyki i wykresy. 

anonim
Autor: mp3333333333333   Link do posta
13:21:36, 08-04-07
http://www.doladujkontoza.free.prv.pl/
sprawdz to!!! doladuj konto...i full mp3:)))

anonim
Autor: jotus   Link do posta
16:15:22, 08-04-07
duże p duży skurwysyn chetny na kase niech spierdala z tą komerą

anonim
Autor:    Link do posta
07:01:05, 11-04-07
Duże Pe rozpierdala

anonim
Autor: issezqkiae   Link do posta
11:11:32, 17-03-08
Hello! Good Site! Thanks you! <a href=http://isxqrchsov.com >http://isxqrchsov.com</a>

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-11-9.compute-1.amazonaws.com (3.228.11.9). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.