Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Powtarzanie patentów to nie nasza bajka - wywiad z 2cztery7

Powtarzanie patentów to nie nasza bajka - wywiad z 2cztery7

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: 2cztery7.
25 godzin pracy nad klipem to praca, czekanie, praca, praca. A dodatki są, cieszą oko lub trzewia ci płuca. I choć zmordowany, jesteś potem z tego wszystkiego dumny.

Prace nad nowym albumem 2cztery7 trwają, a jego przedsmakiem jest pierwszy singiel pt. "Nie daj zrobić się w chuj". Czy nowy materiał tria będzie obfitował w "skwierczące basy, brzmienia retro i piszczały, które mogą ciąć szkło"? Zapraszamy do przeczytania przedpremierowego wywiadu, w którym Pjus, Stasiak i Mes zdradzają nieco z tego czego możemy spodziewać się na nowym krążku "Spaleni innym słońcem".

Mes: Szczerze mówiąc w momencie gdy zadajesz to pytanie intro jest jeszcze w zawieszeniu. Obstawiam, że nie będzie oparte na recytacji - pan Jan jest nie do podrobienia, nie ma też powodu by robić competition typu "przy drugiej płycie sprawdźmy czy Kondrat zje Nowickiego!"
Pjus: Powtarzanie patentów to nie nasza bajka więc będzie coś nowego. Jednak nie decydujemy się na dźwięk klaksonów, startującego sputnika czy budującego gniazdo zimorodka, bo to nie ten styl, ale "projekt jest w drodze" by stać się intrem.

Pierwszy singiel nazwaliście "Nie daj zrobić się w chuj" - to bardzo trafna rada, ale czy to na pewno dobry wybór na singiel? Podobną sytuację miał ostatnio Pono z "Pierdolę to" - kawałek po cenzurze (jeżeli w ogóle wszedł na rotację) w telewizji, brzmiał średnio z częstym "piiii piii".
Pjus: Wymyślając kawałek, jego konwencje, klip itd. nikt nie myślał o rotacji tylko jego energii. Nikt nie nastawiał się na to, że jest to "pierwszy singiel". To raczej tzw "street singiel". Więc tak na prawdę to trochę "piii-piii-pii" -erdolę to.
Mes: Ten numer jest mi szczególnie bliski. Przez kontrowersję tematu i tempo, delikatnie mówiąc nie "parkietowe". "Nie daj zrobić się w chuj" spełnia oczekiwania nasze i mam nadzieję, naszych słuchaczy co do hardkorowego, g-funkowego numeru. Niepokojące dźwięki, ciężki bas, mocne bębny, żadnych sampli. Nie było takiego singla przy poprzedniej płycie - wychodzimy z tym do ludzi by pokazać progres (ale w ramach g-funku) a nie walczyć o rotację.
Stasiak: Tak jak Karol powiedział. Ten numer to raczej "street singiel" i nikt nie oczekuje, że klip poleci w "Kawie czy Herbacie". To jest skurwiel do internetu, ponieważ internet w przeciwieństwie do radia czy telewizji nie nakłada żadnych obostrzeń i dzięki temu ludzie będą mieli szanse wchłonąć trochę ciężkiego g-funku.

Przeglądając fotorelację z planu teledysku zobaczyłem atrakcyjne kobiety, alkohol, aktorki, niski budżet, wiele rzeczy oparte bardziej na zajawkach niż na forsie. Rozumiem, że u Was wszystko jak zawsze i po staremu?
Mes: Zobaczyłeś mniej kobiet i alkoholu niż było, bo Sylwia, która robiła te foty miała też mnóstwo innych ważnych zadań!
Pjus: Po staremu, ale po jaremu też było (śmiech). 25 godzin pracy nad klipem to praca, czekanie, praca, praca. A dodatki są, cieszą oko lub trzewia ci płuca. I choć zmordowany, jesteś potem z tego wszystkiego dumny i śmiejesz się z wielkich budżetów bo wiesz, że masz zaufanych ludzi, z którymi robienie klipów to przyjemność.
Stasiak: No jeżeli chodzi o ten niski budżet to nie tak po staremu i oby po raz ostatni ale fakt faktem, że właśnie dzięki temu na planie był tak kozacki klimat. Co do budżetów, to oczywiście dziękujemy bardzo firmie MORO SPORT, która wyłożyła niezbędne pieniądze.

Wymyślając kawałek, jego konwencje, klip itd. nikt nie myślał o rotacji tylko jego energii.

Jeden gość jest wyjątkowo ważny - Małolat. W 2005 roku nagranie zwrotki z nim nie wchodziło w grę, ale w 2007...?
Mes: Małolat to raper z przełomową płytą na koncie. Emocje w głosie, nowatorstwo w tematach. Zbój miał być na naszej płycie, potem na mojej solówce, teraz też czekamy na featuring!
Pjus: No to dopingujące pytanie dla jednego pana ze "szwajcarskim zegarkiem" (śmiech). Uda się!
Stasiak: "Wyjdziesz i jeszcze raz nagramy ten kawałek" tak kończy się moja zwrotka w kawałku, w którym miał być Małolat na "Funk-dla smaku" więc nie możemy być gołosłowni.

Zdradźcie jaki tytuł będzie miał nowy album i kto pojawi się na nim gościnnie?
Pjus: Jak określisz 3 typów, którzy robią muzykę inną niż "99.9 per cent", a ich twórczość, choć nie pozbawiona goryczy i złych emocji, stara się oddawać nieco kalifornijskiego ciepła? "Spaleni innym słońcem".
Mes: No a goście.. poczekajmy aż będę miał zwrotki wszystkich na dysku!
Stasiak: Dokładnie, nie ma co zapeszać bo ile to zapowiadanych featuringów nie doszło do skutku.

Zapewne dalej będziecie kultywować g-funk. Po pierwszym albumie sporo głosów jednak mówiło, że to co robicie jest dalekie od tego nurtu. Widzicie lub w jakiś sposób czujecie wzrost zainteresowania g-funkiem w Polsce po pierwszym 2cztery7?
Mes: G-funk to skwierczące basy, brzmienia retro, piszczały, które mogą ciąć szkło - którego z tych elementów nie było na poprzednim albumie? Dla laików funk to pięciu muzyków na scenie nawołujących do "funkowania" i "groove'owania". Dla nas to była przyprawa do Hip-Hopu. Dla smaku!
Pjus: Przez ostatnie dwa lata szukaliśmy ludzi z podobną zajawką. I znaleźliśmy! Głównie producentów, ale np. na naszym myspace (myspace.com/2cztery7) odzywa się trochę rozsianych po Polsce ekip. I właśnie ludzie z zajawką oraz wytrawni znawcy tematu propsują nas najbardziej. G-funk i wiedza o nim to więcej niż : znać z Kalifornii jedynie Dilated, albo 3783677 pośmiertną płytę Tupaca, lub być polskim Cripsem i nosić 3 bandany oraz wisiorek z "marychuaną".
Mes: Nie zauważać "G" przed FUNK to jak nie zauważać "Punk" przed ROCK.
Pjus: Jeżeli chcecie być wyedukowani na temat naszego podejścia, zapraszam do numeru z płyty Mesa. "G-funk jakbyś pytał" to niejako jego definicja.

"Funk... dla smaku" był mocno wyjątkową płytą w 2005 roku - brzmiała inaczej, tekstowo też znacznie odbiegała od innych płyt. Jaka będzie nowa propozycja 2cztery7 - na świecie trochę się zmieniło, ale jak zmieniły się Wasze teksty i przemyślenia?
Mes: Dystans do siebie, dystans do karierowiczostwa, dystans do konwencjonalnych "patentów na szczęście". W mieście jakim jest Warszawa, patrząc na naszych rówieśników - to naprawdę niepopularne poglądy. I też dlatego jestem z nich dumny ! To nas trochę odróżnia od g-funków z zza oceanu - nie ma ani gangsterki ani materialnych kryteriów oceny. To będzie szczególnie widoczne na okładce płyty, nie Stasiak?
Stasiak: True, true Mes (śmiech). Od okładki, przez intro aż do ostatniego numeru. Pozwolę sobie zacytować "dystans, dystans się liczy dystans...".
Pjus: Życie nie było, nie jest i pewnie nie będzie beczką miodu. Dziegciu jest też sporo. Nie nagraliśmy jednak materiału przybijającego i mrocznego -choć ten zespół, niektórymi opowieściami mógłby trochę "zasmucić" słuchacza. Nadal jest pełno humoru i luzu. Tu jesteśmy niezmienni. Czasem jesteśmy ostrzejsi w ocenach, czasem jeszcze bardziej brak nam złudzeń. Jeżeli ktoś jest wiecznym altruista, nosi pacyfki, ratuje wieloryby i wierzy w miłość to chyba album nie dla niego. Choć może właśnie otworzy mu oczy?

Łona - to wybitny raper, progresywny. Nie kojarzę go od razu z polityką, kojarzę go z miejscem na podium.

Wydorośleliście na tyle, że nie mieć już tematów do "To byłem ja cz. 2", czy akurat pod tym względem nic się nie zmieniło?
Pjus: Stasiak coś może powiedzieć o lodówkach. (śmiech)
Mes: Nie wiem do końca z czego to wynika, ale nie robi się już takich domówek jak kiedyś. Gdyby trafił się dobry melanż to w 2007 r. gospodarz też powinien uważać na swoją lodówkę i siostrę. W przypadku Pjusa - matkę (śmiech)
Pjus: No, no sprawdzam metrykę przed wejściem! (śmiech). To pseudoorganizatorzy domowych, klubowych, wyjazdowych imprez raczej dostarczają faux pas, które odbijają się na zebranych - jeżeli w ogóle ktoś Cię wpuści, bo boją się "obcych". O tym też, co nieco na płycie.
Stasiak: Ja wiem dlaczego nie robi się takich domówek jak kiedyś, ale nie będę głośno o tym mówił, potem Ci powiem Piotrek. Jeżeli chodzi o "To byłem ja cz.2" to z takich opcji chyba nigdy się nie wyrasta ale to długo by opowiadać, powiem jedno - lodówki siekierą nie rozmrozisz.

Domyślam się, że nie będzie u Was kawałków o "nieskończonej, ale tragicznie niespełnionej miłości", ale może pojawią inne się tematy, których wcześniej nie dotykaliście - na przykład polityka, sprawy bardziej społeczne, dotykające tematów, o których często nawija Łona albo OSTR?
Mes: Odkąd rapuję zdarzyło mi się ledwie musnąć polityczne zajawki w tekstach i niech tak zostanie. Starsze pokolenie przy stole rzuca w jednym zdaniu mięsem i nazwiskami pułkowników i członków KC PZPR, to były znienawidzone postacie ich czasów. Żebym ja pojął w lot taki dyskurs muszę mieć sporo odnośników, wyjaśnień. Nie chcę by moje płyty w 2037 r. miały status takiej pocztówki politycznej. A co do Łony - to wybitny raper, progresywny. Nie kojarzę go od razu z polityką, kojarzę go z miejscem na podium.
Pjus: Każdy z nas ma nieco, a czasem bardziej odmiennie poglądy, w tym polityczne. Raczej nie mieliśmy i nie mamy powodu przekładać ich na muzykę, szczególnie, że moglibyśmy się nie zgodzić (śmiech). Nie jestem typem co nagle będzie "ujadał" , bo tak robią inni, bo zajeżdża mi to konformizmem, a czasem "łapaniem się na falę" popularności, bo głoszone hasła to "kawałki w stylu przepisałem Wyborczą". Mam swoje zdanie i jeśli już mam cos powiedzieć to "mam wątpliwość" nie tylko czy "za" , ale i "przeciw" są słuszne.
Stasiak: Jeżeli chodzi o politykę to tak jak powiedział Karol, zbyt często mamy różne poglądy i tego typu kawałki raczej nie utwierdzałyby słuchacza w tym, że jesteśmy zgranym zespołem. Poza tym to wszystko nie pasowałoby do 2cztery7.

Czy prawie dwa lata po wydaniu "Funk... dla smaku" zdarza się Wam słyszeć tę płytę w furach przez otwarte okna?
Mes: Się zdarzyło!
Pjus: W starym samochodzie służbowym ojca została płyta. Jeżdżący nią obecnie ludzie słuchają namiętnie!

A czy w dobie z walki z aborcją, pornografią, antykoncepcją (chyba, że w wykonaniu "szklanka zimnej wody zamiast") i wszelkim złem wrodzonym tego świata, będzie kontynuowali akcję edukacji społeczeństwa z "Mamoo"?
Mes: Wystarczyłoby mi gdyby tekst z "Mamoo" dotarł do wszystkich kobiet z którymi się zadawałem.
Pjus: Ja z płcią przeciwną nagrywam telefonem filmiki edukacyjne! (smiech) Mogę puścić niektórym paniom, bo nie wszystkie wiedzą o co chodzi.

Odkąd rapuję zdarzyło mi się ledwie musnąć polityczne zajawki w tekstach i niech tak zostanie.

Po operacji Pjusa od razu mówiliście, że jak najszybciej wchodzicie do studia, żeby nagrywać materiał 2cztery7. Ile dokładnie czasu zajęło Wam przygotowanie materiału i jak przebiegały prace?
Mes: Bracia ! Musiał przyjść czas rekonwalescencji, refleksji.. Ale potem zrobiliśmy studio, nagrywamy tam sporo, Eldo sieknął tam cały album, Pezet pracuje nad płytą. Odkąd mamy mikrofon wciąż szlifuję flow, eksperymentuję z tempem. To ważne, by własne studio nie przerodziło się w salon gier playstation ani melinę. Tym bardziej, że to mój kwadrat ! (śmiech) Z ciekawostek - jeśli usłyszycie na nowej płycie jakiś jęk kobiety, jakieś "a-chaaa" to nie są to sample z pornosów. Dbam o takie rzeczy !
Pjus: Nie najszybciej, ale weszliśmy. Dla mnie ten fakt był najważniejszy. Potem posiadając własne studio, może nieco rozłożyliśmy na raty pracę nad albumem, ale nie znaczy to przestojów w rapowaniu i szlifowaniem umiejętności. Poza tym album w jakichś konkretniejszych (również prawnych) ramach zrodził się około listopada, więc od tego czasu liczymy jego powstawanie. Nadal nie jest on zamknięty i jeszcze sporo może się zdarzyć.
Stasiak: Prace przebiegały w kozackiej atmosferze. Jednak odkąd poznaliśmy smak własnego studia, które jest dla nas dostępne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu (w skrócie 2cztery7) rap, przynajmniej w moich oczach zyskał nowe oblicze. Ustawiam się z Mesem, wpadam na kacu, przywożę szamę, rapujemy, nawijamy z dnia robi się wieczór, z wieczora noc z nagrywki melanż, a potem znowu mam kaca. Z takiej sesji wychodze ze studia z nagranymi dwoma kawałkami solowymi i dograną jedną zwrotką do jakiegoś numeru więc dyscyplina studyjna nie zniknęła.

Od dobrych kilku miesięcy panuje czas mocnych uderzeń ze strony "starych wyjadaczy" na polskiej scenie - wracali Molesta, Peja, Łona, OSTR, Eldo teraz szykuje Fenomen. Jak się odnajdujecie w tym towarzystwie? Czujecie rywalizację, czy jesteście z kompletnie innej muzycznej bajki?
Mes: Jesteśmy z innej muzycznej bajki, a jeśli jakieś rozdziały się pokrywają - nagrywamy numery z wyżej wymienionymi !
Pjus: Często odnajdujemy się ... z nimi w tych samych klubach, ulicach, imprezach, pijemy wspólnie piwo i komentujemy przechodzące piękności (śmiech). Rywalizacja? Nie tylko nie ta bajka, ale i nie ta gra.
Stasiak: Nic dodać, nic ująć.

Mes, w sytuacji gdy Emil Blef pracuje nad swoją płytą, to 2cztery7 stało się, nazwijmy to "Twoją pierwszą grupą". Czy Flexxip ma jeszcze jakiekolwiek szanse na pełną reaktywację, pomijając gościnne utwory?
Mes: Na pewno ma większą szansę niż np. rok temu. Współpracowaliśmy z Blefem, z jego inicjatywy przy jego solówce. Ten zbój pokaże ludziom to, co dla mnie jest tak ważne - rozwój! Słyszałem kilka numerów z tej płyty, jeśli kogoś zaskakiwało spektrum jego obserwacji przy Flexxipie - to teraz będzie miał minę dziecka otwierającego pierwsze jajko z niespodzianką!

Czekając na album, klip i singiel - powiedzcie na koniec coś, co sprawi, że czekanie Waszych fanów na ten album będzie przyjemne i warte zachodu.
Pjus: Ostatnie dwa słowa z pytania, może nieco na wyrost, ale jakoś określają ten album. Warty Zachodu (i nieco Poludnia).
Mes: Musimy go zmiksować by brzmiał jak trzeba w Waszych odtwarzaczach.
Na nowej płycie sprawdzicie parę moich nowych flow, dziesiątki celnych punch'y Pjusa, usłyszycie Stasiaka, który wręcz narodził się na nowo, Głośnego, który specjalnie na ten album ogarnął talkbox, Donatana - odkrycie z Krakowa !
Stasiak: Specjalnie dla wszystkich zainteresowanych rozpoczynamy powoli wielkie odliczanie, lada moment zaczniemy wielkie rozdawanie bonusowych tracków, ekskluzywnych filmików i turbo newsów prosto od nas. Odwiedzajcie Hip-Hop.pl oraz nasz profil na MySpace, a my zadbamy o to abyście co tydzień otrzymali coś specjalnie od nas dla was. Pjona.

Dowiedz się więcej o: 2cztery7.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-04-17
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.67 (6)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
MCH_one1990
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:20:13, 14-04-07
pierwszy:D pzdr!

anonim
Autor: ija   Link do posta
10:23:25, 14-04-07
Funk dla smaku jest wypasiona w chuj, mam ja caly czas na uszach, mam nadzieje ze dranie sie postaraja i wyjdzie choc troche podobre do pierwszego lp
peace

anonim
Autor: gty   Link do posta
10:26:04, 14-04-07
2

anonim
Autor: TEN TYP WIESZZZZZZZZZZZZZZZZZZ   Link do posta
10:35:21, 14-04-07
pffffffffff gówno ten typowaty pajac MEZ'O KURWA zamiast nawijac to pierdoli do mica jakies scierwo pjós tez zawieszony jakis taki pierdoli przez nos  ahaha moglbys sie w koncu wysmarkac kurwa !!!!!!!

JACENTY ONY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:41:46, 14-04-07
KURWA Z TEGO WYWIADU WYSZLO, ZE NAGRALI JAKIS KAWALEK Z PEJA !!!!!!!!!!!!!!

.Dima.PL2U.K.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:41:48, 14-04-07
czekam czekam na ten material!!! Pozdro dla 2cztery7!!

Żwir_ek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:04:28, 14-04-07
Bardzo dobry wywiad, jestem tylko ciekaw, czy znowu z Embargo wydadza plyte.

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:04:41, 14-04-07
poprzednia płytka zajebista była i na drugą też czekam i pozdro dla 2cztery7

anonim
Autor: zwykly, szary dzieciak   Link do posta
11:05:15, 14-04-07
ich muzyka przypomina mi przyspiewki domowego przedszkola ...

anonim
Autor: spokospoko   Link do posta
11:15:17, 14-04-07
spoko czekam, 1sza plytka spoko druga tez bedzie pewnie dobra. pozdro chlopaki

anonim
Autor: LySyziom   Link do posta
11:17:11, 14-04-07
Zajebista ekipa robiaca zajebista muzyke. Dobrze że jest szansa na Flexxip !!!

anonim
Autor: myspace.com/bananKielce   Link do posta
11:24:07, 14-04-07
bardzo dobry wywiad. pozdrowienia z Kielc, Donatan hehe mamy cos jebnac na jego bicie z Kubą. yo 2cztery7

anonim
Autor: aasdads   Link do posta
11:41:21, 14-04-07
jedni z nielicznych robiacych naprawde dobra muzyke

anonim
Autor: funk you   Link do posta
12:01:24, 14-04-07
pjus jest dla mnie slaby w chuj

anonim
Autor: Grzesiek z Kielc   Link do posta
12:03:10, 14-04-07
słyszałem już tą ich nową płyte tydzień temu jest dobra POLECAM

Twoja stara ale jara
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:24:59, 14-04-07
ja też

RAFUS
Autor: RAFUS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:25:33, 14-04-07
wyjebane

anonim
Autor: pecz   Link do posta
12:40:52, 14-04-07
kurwa gdyby nie messsss ta plyta by byla najwiekszym gownem polskiego rapu

BlackHeartBaby
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:52:51, 14-04-07
z wielką niecierpliwością czekam i w sumie pewnie to bedzie najlepsza polska płyta 2007. :)

Kobiałka_Prosto
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:02:38, 14-04-07
Ten z lewej to fan fastfoodow

WOYTAH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:37:19, 14-04-07
Mes to jeden z najlepszych mc w kraju jego solowa płyta zjada większość tego syfu z dokładnymi rymami jak chocby nowa płyta fu!!Nic nie mam do fu ale jak na legal to tragedia ale chuj nie na temat mówie...pozdrawiam

anonim
Autor: 4+1=2cztery7   Link do posta
13:49:18, 14-04-07
pozdro Mes!

anonim
Autor: skorek117   Link do posta
13:50:27, 14-04-07
Czekam na ten album, na bank będzie zajebisty! A po 2cztery7 czas na nowy Flexxip ! ;)

*FaBuŁA*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:58:18, 14-04-07
Tylko Mes Przejdzie chlopak ma swoj styl reszta z nich to tylko "dodatek"  ......


szacunek

murzynski_ziomek_tekiszy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:19:01, 14-04-07
DRUGI RAZ NIE DAM SIE NABRAC NA OBIECANKI O G-FUNKU...

anonim
Autor: A   Link do posta
14:43:11, 14-04-07
ja też nie

anonim
Autor: geezus   Link do posta
14:47:32, 14-04-07
Wywiad dobry, ale w chuj błędów merytorycznych, interpunkcyjnych itd.

Do poprawki! ;]

anonim
Autor: Enderski_   Link do posta
15:29:06, 14-04-07
podobnie jak mzt plus pierwsza plyte zabily te weselne grupowe spiewane refreny

CZARNY.PROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:02:50, 14-04-07
MAM ICH NOWY ALBUM POLECAM

anonim
Autor: fdfdsdffsd   Link do posta
16:05:09, 14-04-07
czemu w ankieciee.....kogo bys polecił z raperów czy cos nie ma Mesa??????
tylko jakis Tede

anonim
Autor: Madafakazzzzzzz   Link do posta
16:22:45, 14-04-07
bo tede rapuje a mesO  gada i sra do mic'a ta jego "zdrada" to kurwa jakas zyciowa poraszka prawdziwy RAPER

mojaperspektywa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:07:03, 14-04-07
ten oryginal kupie na pewno :) dolaczyc do porpzedniej plyty 2cztery7 i alkopoligamii ;)

Rmc
Autor: Rmc   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:12:50, 14-04-07
'Łony - to wybitny raper' wez ktos to zmien bo srednio smieszne. nie znam typa co sie nazywa łony, moze moja wina, slaba znajomosc sceny czy cos.

anonim
Autor: nowa   Link do posta
18:17:09, 14-04-07
co wy macie do mesa ?? bardzo dobry raper

anonim
Autor: bvvvvvvvvvvbbbb   Link do posta
19:51:57, 14-04-07
DOBRY ALBUM POLECAM

anonim
Autor: ddd   Link do posta
20:38:47, 14-04-07
oni jebią!! jakis kurwa jebany MES co to kurwa jets za szczurek jebany!! kurwa te jego gnioty pierdolone!! w pizde zajebana co za syf!! MES i huj w pizdu z takimi kurwa pionami!

anonim
Autor: soxx   Link do posta
20:45:28, 14-04-07
A ja mam pytanie co do tego "powtarzania patentow". Otoz paten z recytacja Pana Jana jest sciagniety z plyty offsring. Niewiem czy ktos kojazy o co mi chodzi.

anonim
Autor: dezyderiusz   Link do posta
21:15:23, 14-04-07
Najlepszy z ich trojki jest Pjus

CZARNY.PROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:44:46, 14-04-07
pozdro :D
jebac mesa

Gajuuu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:22:01, 14-04-07
Kurwa idioci pierdoleni! beztealencia to wyjestescie i bezguscia! wypierdalać na osiedle i dojebcie komuś, krzyczcie "HWDP" "JP 100%", słuchajcie sobie firmy i myslcie sobie ze jestescie zajebisci!

Przykro mi, że w Polsce są albo pizdy co słuchają Verby, albo ci, którzy podpierdalają babciom hajs na jointy, całe życie siedzą na tej samej ławce i hip hop to dla nich konczy sie na Firmie i Hemp Gru.
cóż żal.pl

wierze jednak pomimo wszystko, że jeszcze sporo jest ludzi, którzy słuchają chociażby Łone, Eldoke, Mes'a czy Smarkiego!

anonim
Autor: Adam1008   Link do posta
22:48:14, 14-04-07
Jasne że są, Mes to genialny raper, zawsze pizdy hejterzy będą

BANANPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:50:54, 14-04-07
2cztery7 to wg mnie jest jeden z bardzo wąskiej grupy skład której naprawdę warto zakupić oryginał jak dla mnie jest to polska czołówka i lece do sklepu jak tylko płytka wyjdzie
G-Funk Forever

Vapor
Autor: Vapor   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:57:01, 14-04-07
Jestem neutralny co do tej grupy bo naprawde musze miec dzien zeby ich sobie zapuscic w moim technics-sie! Czekam za nowa plyta

Situunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:50:07, 15-04-07
Wymyślając kawałek, jego konwencje, klip itd. nikt nie myślał o rotacji tylko jego energii.
czemu słowa pjusa są pod zdjeciem stasiaka? pfffff....

BTS-Honorowy Dawca Free
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:10:09, 15-04-07
Faktycznie nie ma już takich domówek jak kiedyś. Pjona, czekam!

Luksus aka Luksusik(Luksi)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:37:16, 15-04-07
Autor: Situunio
Dodany: 2007-04-15 10:50:07 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]Wymyślając kawałek, jego konwencje, klip itd. nikt nie myślał o rotacji tylko jego energii.
czemu słowa pjusa są pod zdjeciem stasiaka? pfffff....

to jest własnie ta rotacja

zeto
Autor: zeto   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:53:40, 15-04-07
Luksus: Dobre :)

A generalnie to cieszy, że również Mes dojrzewa do realiów i mówi o tym, że złudzenia o "polskim śnie" to nie kwestia rapu - nie ta droga... Kiedyś będziemy mieli po 4 dychy na karku i jedni będą mogli się uśmiechnąć słuchając swoich nagrywek sprzed 20 lat a innym burak zaleje twarz ze wstydu... Mes w moim odczuciu spokojnie może liczyć na uśmiech. A Stasiak i Pjus? Nie chcę powiedzieć, że są ciency bo nie są - mają ciekawe poglądy, poziom merytoryczny, ale mógłbym trochę czarnego humoru sypnąć - tak jak ślepiej kurze trafi się czasem ziarno tak głuchemu raperowi czasem uda się trafić w bit... Wiem, że to chamskie, ale po prostu niektórych mc's słucha się z przyjemnością a inni męczą ucho (ci dwaj akurat męczą w miarę łagodnie). Mimo wszystko pozdrawiam całe 2cztery7 i czekam na album, który kupię tak jak poprzedni. Big Up!

niescigamsie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:20:53, 15-04-07
Niewątpliwie robią coś innego niż wszyscy inni i to jest potrzebne polskiej scenie Hip Hopowej. Funk dla smaku - niezła płyta, miło się jej słucha, wpada do ucha, jest o życiu, ma lajtowy przekaz. Wszystko wskazuje na to, że nowa płyta będzie podobna, a może i lepsza ?

anonim
Autor: kjgvkvkv   Link do posta
14:55:56, 15-04-07
www.myspace.com/primecrimecrew

anonim
Autor: gdffff   Link do posta
18:26:27, 15-04-07
http://www.youtube.com/watch?v=x0Ca2JhFLiI  100% masakra

Luxair
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:29:57, 15-04-07
To całe 2cztery7 to taki Caritas - Mes zaprasza swoich pozbawionych talentu kolegów by było im trochę mniej smutno z powodu swojej tuszy lub głuchoty. I o ile Stasiakowi zdarzy się czasem nawinąć niezgorszą zwrotkę (patrz siedmiocalowe Junoumi), o tyle Pjus bankowo spierdoli wszystko czego się dotknie. Pomijając tragiczne flow, dlaczego w każdym kawałku musi podkreślić jaki to z niego playboy i ruchacz, choć ma się to nijak do tematu? ...jakieś kompleksy czy co? Czekam na utwór poświęcony śmierci Jana Pawła II, tam też na pewno napomknie coś o dupach...

Zaś Mes... nie da mu się odmówić talentu, z tym że jest to talent zmarnowany - chyba jeden z największych w polskim hh. Po bardzo dobrym starcie: demówka z Blefem, featuring u Pezeta, kawałek na Al Hub, parę dissów, nawet te 2 wałki z 2cztery7 i Żądłem - kompletnie się spalił. Doszło do tego że na wspomnianym już Junoumi wykonuje jakieś pedalskie pharellopodobne śpiewy - gdzie podziały się mistrzowskie pancze z początku kariery, gdzie ta technika? Rozumiem: lans, kreowanie się na niewiernego kobieciarza, lajtowe kawałki o przeżyciach - ale to działa tylko w Stanach, w Polsce nie da się tak zrobić fortuny.

A najbardziej rozbawiło mnie "street singiel, taki do internetu" ;)

M_A_S_T_A
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:48:51, 15-04-07
moim zdaniem wywiad troche wieje nuda...
w kazdym razie czekam na nowe zwroty MESA!

anonim
Autor: do tego co wypowiadał się jako 4   Link do posta
20:54:02, 15-04-07
idioto to niejest mezo tylko magiera a w skrócie mes i jak się nieznasz patafianie to się lepiej niewypowiadaj

marte
Autor: marte   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:02:54, 15-04-07
jaram się czekam na nową płytkę 2cztery7 pierwsza płyta po prostu kooozak

anonim
Autor: OJEJEJ   Link do posta
21:43:00, 15-04-07
Powrót technicznego zamulacza wzdychającego jak aktorzy z W11 aka mesa? Rewelacja...

A może dali by dla odmiany na stronie głównej informację o DOBRYCH wykonawcach?

anonim
Autor: TEN TYP WIESZZZZZZZZZZZZZZZZZZ   Link do posta
23:36:07, 15-04-07
Autor: do tego co wypowiadał się jako 4
Dodany: 2007-04-15 20:54:02 Host: ---.internetdsl.tpnet.pl
idioto to niejest mezo tylko magiera a w skrócie mes i jak się nieznasz patafianie to się lepiej niewypowiadaj


DOBRZE ZNAWCO RAPU HAHAAHHAHAHAHHAAHAHA TO JEST MAGIERA A TY JESTES ZROBIONY MIEKIM CHUJEM ...............................................................................C O ZA  GIMBUSS

stek bzdur
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:25:54, 16-04-07
gdyby nie stasiak i pjus to 247 bylo by fpytke

anonim
Autor: HHHHHHHAAAAAAAMMMMMMM   Link do posta
01:45:25, 16-04-07
SZYKUJE SIE KOLEJNA ZJEBANA PLYTA ZE ZJEBANEGO MISTA WARSZAWA LUDZIE ZROBCIE TAM COS DOBREGO JAK ZA STARYCH CZASOW BO HIP-HOP W WWA SLABNIE NA MAXA. P.S JAK NARAZIE Z PLYTEK W POLANDI TO BRAHU Z GDANSKA MILE ZASKOCZYL DOBRA PLYTA POLECAM ALE ELDO NOWE MOLESTY ITP.TOTAL BIEDAAAAAAAAAAAAAAAA AZ PISZCZY!!!!!!!!!!!!!!!

KoGooD
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:00:11, 16-04-07
"nie daj se zrobić loda" nowy kawałek 2cztery7 polecam!

Alan_Krk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:19:10, 17-04-07
Wywiad najtowy :D A co do 2czetry7... Funk dla smaku był zajebistą płytką ciekawe czym nowy album mnie zaskoczy ;)

anonim
Autor: ostros   Link do posta
21:46:11, 18-04-07
www.alkopoligamia.pl czekam na nowy album panowie, pozdrowienia z plocka

anonim
Autor: maksiBE   Link do posta
10:07:59, 25-04-07
obadamy

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-129-211.compute-1.amazonaws.com (3.94.129.211). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?