Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

MoneyFuckture of Rap - wywiad z MCYaaN'em

MoneyFuckture of Rap - wywiad z MCYaaN'em

Autor: sicku

Dowiedz się więcej o: MCYaaN.

MCYaaN em to osobą, która pokazała wielu ludziom nową drogę w muzyce, i która ma już na koncie piętnaście cd'ków. Obecnie MCYa`aN mieszka w Edynburgu, gdzie organizuje polskie koncerty hip-hop'owe i prowadzi skateshop z polskimi ciuchami. Zapraszam do przeczytania tego wywiadu, w którym opowiedział m.in. o swojej nowej płycie.

Jesteś jednym z prekursorów Dolnośląskiego Hip-Hop'u, pamiętasz dlaczego zacząłeś robić tą muzkę?
MCYaaN:
Bo nie miałem nic lepszego do roboty. W sporcie mi nie szło (przeważnie grałem w szeroko rozumianej rezerwie) a fizjonomia raczej nie sprzyjała ulicznym sparingom. Została więc muzyka. I tak sportową rezerwę zamieniłem na muzyczny underground.

No tak.. ale sam wpadłeś na ten pomysł czy raczej było to kierowane czymś innym? W którym to było roku?
MCYaaN:
W sumie to muzyką interesowałem się od zawsze, tzn. od czasów pierwszego kaseciaka jaki dostałem w 1991. W podstawówce założyłem pierwszy zespół. Była to chyba pierwsza (i prawdopodobnie ostatnia) kapela deathmetalowa grająca unplugged (wykorzystywaliśmy w tym celu wszystko co wydawało jakiekolwiek dźwięki np. moją starą lampkę nocną). Pod szyldem DraculaCorpse "zarejestrowaliśmy" nawet płytę długogrającą o dźwięcznym tytule "Symfonia Śmierci" (mam ją po dziś dzień), tylko nie wiem czy jeszcze działa. Wiesz jak to jest z kasetami.

Dobra, ale tak naprawdę to muzyka "na poważniej" zająłem się w 1994-1995, kiedy to wspólnie z eMGie założyliśmy OffTheMind - projekt inspirowany Bestie Boysami, DogEatDog'em czy FlapJackiem. To już było znacznie bardziej profesjonalne i usprzętowione (kasetę z tego okresu tez posiadam) - ale o jakości i poziomie muzycznym nie będę się rozwodził. W 1995 od przypadkowo usłyszanej i nagranej na kasetę premiery pierwszej płyty WYP 3 na falach Rmf fm, przekształciliśmy się z rapujących rockerów w czysto rapowy skład. Były to czasy czterokanałowego fastrackera i Amigi 500. Do składu doszedł Skyzol, który jako pierwsza osoba w mieście posiadał taki sprzęt i potrafił złożyć jakiś moduł muzyczny. Od 1996 OTM stopiło się z ZDS i... przemkowski rap wyruszył w świat (ładnie i dokładnie opisane to masz w "Krótkiej Historii ZDS" na www.lckunderground.prv.pl).

Technika poszła w górę, pamiętasz na czym zaczynałeś nagrywać ?
MCYaaN:
W czasach rap-core'u i pierwszych rapowych miesiącach OTM na magnetofonie jednokasetowym Kasprzak. Pierwsze nagrywki ZDS to były nagrywki na dyktafon. Komputer zaczęliśmy wykorzystywać dopiero od "Raportu Z Frontu Zachodniego" czyli od 2000 r. (masakra -hehe)

Co możesz powiedzieć na swój temat ?
MCYaaN:
Bo ja wiem... Lubię naleśniki i pierogi ruskie. Nieprzyzwoicie wręcz lubię alkohol prawie pod każdą postacią poza czekoladowymi cukierkami z likierem... Nie przejmuję się za bardzo efektem cieplarnianym (lepiej jak jest ciepło...) ani szczytami G8. Nie mam (i nie miałem zwyczaju) skandować HWDP ani na koncertach ani u cioci na imieninach. Nie używam Elo i Ema, lubię za to staropolskie Yo.... Cóż by tu jeszcze... Często zastanawiam się dlaczego tak przeklinam w tekstach...

siCku: Opisz w kilku słowach swój styl.
MCYaaN:
Kurwa-chuj, kurwa-chuj... Mój styl to... mój styl - jedni mówią, że to nie jest rap nawet... ja się na tym nie znam - ot, tak sobie rymy składam...

To Twoja czwarta solowa płyta, opowiedz nam coś o niej...
MCYaaN:
Tak. Nazwałem ją "pYa'aNy Ambasador". Ma 19 kawałków + dwa skity. Bity porobili i (oficjalnie i na pełnym legalu): Kostuh, Globus i Ciacho, (nielegalnie zaś okradłem takich producentów jak: Pitnuks, Spychol (tych lubię okradać już od jakiegoś czasu), Zygier i DJTodi (wszystkim i tym i tym, bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam na kolejne produkcje dobrowolnie lub nie...) Okładkę zrobił młody, ale bardzo obiecujący grafik-fotograf Mariusz B., a scratche (w dwóch kawałkach, z czego w jednym są naprawdę niezłe)DJ Jotu. Gościnnie pojawili się moi bracia z Bratskladu, czyli AnD (Bratsklad/Interferencja) oraz JaR (Bratsklad). Teksty napisał mi syn, a całość, stosując specjalne efekty dźwiękowe, nagrała moja dziewczyna.

Powiedziałeś, że lubisz okradać, nie boisz się, że będziesz miał kiedyś z tego powodu problemy?
MCYaaN:
Słowo kradzież jest w tym sformułowaniu stanowczo przeciągnięte. Ja po prostu pomagam tym bitom bo strasznie gnuśnieją w necie. Pamiętam jak zrobiłem pierwsza demówke na "kradzionych" bitach. Była to "Demoralizacja" z 2003. Pierwsza taka akcja w naszych rejonach - Lubin-Przemków-Głogów. Każdy (co prawda za plecami...) mi to wytykał, że jak to, że bez sensu i w ogóle... Teraz bity kradnie nawet pierwsza liga - wiec co jest bez sensu? Dlaczego nie można sobie skroić jakiejś fajnej podkładziny i nawinąć na niej coś sensownego zanim trafi do netu kawałek totalnie obrany z jakichkolwiek przejawów talentu i umiejętności bo producent da go jakiejś łajzie ze swego bloku, która tak go zgnoi, że po nim to juz nikt tego bitu nie będzie chciał nawet ruszyć. Zresztą do producentów, którym na nieświadom skroiłem muzykę zawsze staram się wysłać wersje z nagranym wokalem (o ile znajdę namiary typa) no i zawsze bit podpisuje ksywą gościa spod reki którego wyszedł (chyba, ze brak mi tych danych - za co przepraszam). Zresztą uważam, ze jako MC bit jest mi tylko narzędziem - chcę pokazać jak składam słowa. Spytaj DJ'a czy producenta jak nazywają wokale? -narzędzie. Relacja wiązana...

Nagrałeś już 15 cd'eków, może je wymienić?
MCYaaN:
Mogę. Choć tak naprawdę to nie wiem w jakim celu.. Ale mogę, oto one:
1. OTM 1995 "Budha Live"
2. ZDS 1997 "Do Ostatniej Szarej"
3. ZDS 1998 "Próba"
4. ZDS 1998 "LCK 1998 T.E.S.T"
5. ZDS 2000 "Raport Z Frontu Zachodniego"
6. ZDS 2001 "Wojny Z Samym Sobą"
7. ZDS 2001 "Nasermater"
8. ZDS 2002 ep "Na Miarę Możliwości"
9. MCYa'aN 2002 "Desperado"
10. MCYa'aN 2003 "DEMOralizacja"
11. ZDS 2004 "IX LAt Po..."
12. BRATSKLAD 2004 "Nie Ma Na Co Czekać"
13. MCYa'aN 2005 "Audycja Z pYa'aNego Nadajnika"
14. BRATSKLAD 2005 "Bratosfera/RapDarmo"
15. MCYa'aN 2006 "pYa'aNy Ambasador"

OTM? co to za nazwa?
MCYaaN:
Off The Mind - ładne, nie?

Więc teraz powiedz, którą uważasz za najlepszą, dlaczego akurat tą i opowiedz coś o niej.
MCYaaN:
Jest tego trochę, jak widać, ale bądźmy uczciwi: Jeśli miałbym komuś polecać przesłuchanie wszystkich musiałbym chyba na głowę upaść. Niektóre, szczególnie te pierwsze maja taka jakość, która dyskwalifikuje je juz po czterech taktach. Oczywiście są tacy, którzy maja te taśmy po dziś dzień i coś tam do nich czują, ale nie widzę jakoś obecnego, tego internetowego pokolenia hiphopowców wrzucającego te zajechane przez czas taśmy do walkmanów. W sumie to juz nawet walkmanów nie widzę. Tak, że jeśli ktoś miałby ochotę na ściąganie tych płyt, to polecam ZDS "Wojny" i "9 Lat Po...", drugi Bratsklad i ewentualnie moje dwie ostatnie demówki - reszta tylko dla HC Koneserów z poprawka na datę produkcji i płyty i konesera. Żadna z tych płyt nie uważam za najlepszą... Większość nie uważam nawet za dobre... Już tak po prostu mam i koniec... Jak nagram kiedyś płytkę, którą uznam za dobra choćby w 80 procentach to będzie to pewnie oznaczało że jest to moja ostatnia płyta - bo po co nagrywać kolejną, która będzie gorsza?

Wasza płyta ZDS "Wojny Z Samym Soba" miała wyjść na legalu.. Co właściwie się stało, że płyta została w podziemiu ?
MCYaaN: Rzeczywiście było trochę szumu. Mieszkaliśmy wtedy we Wrocławiu, gdzie nawiązaliśmy kontakty z pewnymi gentelmenami, ówczesnymi właścicielami klubu Kazamaty. Nasze demo "Raport..." spodobał im się na tyle, ze postanowili zainwestować w wynajem studia, teledysk i promocje. Miała powstać wytwórnia płytowa, której bylibyśmy pierwszym wydanym zespołem. Skończyło się jednak na zrealizowaniu nagrań w studio RiTV Wrocław, nakręceniu teledysku i wytłoczeniu paruset egzemplarzy singla, który nigdy nie dotarł do sklepów. Po dwóch latach rozmów i pustych obietnic niedoszli wydawcy po prostu zniknęli - życie jest pełne niespodzianek, drogie dzieci mamy za to profesjonalnie zarejestrowane i zmasterowane demo, no i teledysk do kawałka z perfidnym samplem GunsN'Roses, który wygrał jakąś tam nawet nagrodę w 2002 na YachCosTamCosTam, przysparzając chwały reżyserowi tego dzieła:-) Tunikowi (pozdro).

O proszę! A można zobaczyć ten teledysk gdzieś w internecie?
MCYaaN: Można. na www.myspace.com/mcyaan. linki są też na www.lckunderground.prv.pl

Jakie plany na dalsze nagrywki?
MCYaaN:
Ruszyły prace nad nowym, 10 ZDSem. Zamierzamy tez, równolegle zacząć nagrywki na
trzeci Bratsklad.

No to pięknie szykują się dwie zaje..... produkcje. A będzie następne solo? jeśli tak to masz już jakiś pomysł ?
MCYaaN:
Przecież dopiero co skończyłem Ambasadora...

Jak życie płynie w Szkocji ?
MCYaaN:
Płynie prawie tak szybko jak Whisky i hajs na nią:-) Naprawdę. Jak pracowałem w Polsce, jakoś to się wolniejsze wydawało wszystko. Może dlatego, że wypłaty w RP są raz w miesiącu i z reguły starczają na kilka zgrzewek Tatry (przynajmniej moja na tyle mi starczała - sprawdź DEMOralizację)

Leci 4 rok jak mieszkasz w Edynburgu jak wspominasz pierwszy rok ?
MCYaaN:
Pierwszego roku, to ja ci powiem prawie nie pamiętam... Wiesz jak to jest gdy mieszkasz z sześcioma typami w trzypokojowym mieszkaniu, w kraju gdzie za godzinę pracy możesz kupić tanią whisky albo 20scia małych Stelli.

Wrócisz do RP ?
MCYaaN:
Tak. Na tydzień -dwa wakacji. Chociaż teraz to chyba wybiorę Hiszpanię - duuużo tańsza.

Prowadzisz skateshop z polskimi ciuchami jak interes sie kreci?
MCYaaN:
Bez ciśnień. Kręci się wokół własnej osi. Myślę że jeszcze się rozkręci tak jak należy - póki co mamy gdzie posiedzieć w weekendy :-) Obok są dwa puby, gdzie z barmankami mam układ: ja puszczam strzale na komórkę, a one przynoszą mi browca. A tak naprawdę to nie narzekamy, choć mogło by być dużo lepiej.

Z jakich firm można ciuchy u was zakupić?
MCYaaN:
Głownie Clinic. Mamy trochę BlackZona. Przymierzamy się do SouthPolla - zobaczymyjak to pójdzie... Sprawdzałem ceny takich tanich firm szyjących dla chłopaków z ulicy, jak np. Prosto czy Dil, ale nie stać nas na te produkty - przynajmniej w cenach internetowych.

Czy Szkocji chętnie kupują polskie ciuchy?
MCYaaN:
Kupują, choć najliczniejsza grupa klientów są jednak Polacy. Wiesz, ciężko wskoczyć na taki rynek jak ten i namówić anglojęzycznego konsumenta do produktu o nazwie Clinic. Myślę, że na to trzeba jeszcze trochę czasu. A my ten czas mamy. Nigdzie nam się nie spieszy. Zresztą sam sklep nie jest tu najważniejszy - cała otoczka tego przedsięwzięcia liczy się dla nas dużo bardziej. Póki co, w skrócie: Nie dokładamy do interesu.

Z tego co widziałem coraz więcej koncertów odbywa się w Edynburgu jak wyglądający koncerty? Czy ludzie chętnie przychodzą?
MCYaaN:
Tak. I to jest m.in. część tej "otoczki sklepowej". W porozumieniu z chłopakami z Londynu, którzy działają w branży koncertowej juz od dłuższego czasu, udało nam się doprowadzić do koncertu K44 oraz PKHZ. 17 lutego będzie OSTR a w maju, prawdopodobnie WWO. Koncerty wyglądają jak koncerty w Polsce z tym, ze... tu sala wynajęta jest na 3 godziny (od 19 do 22) i nie ma ze boli, 21:30 zamykają dostęp do baru, a 15 min później zapalają światło i wynocha. Jest to niby racjonalne patrząc od strony właściciela klubu, ale dla jurnego, przyodzianego w dresik i w stanie bardziej niż wskazującym fana, często nie Hip-Hopu, ale zawsze to jakiegoś fana wizja zamkniętego żłoba o 21:30 jest powodem
bynajmniej nie do zadumy... Ale pracujemy nad tym i być może od przyszłego miesiąca koncerty te będą odbywać się w innym lokum, gdzie będzie można posiedzieć do 22:30 - żart taki - mi tez się nie podoba taka sytuacja, wiec siłą rzeczy musimy coś zmienić.

No to nie fajnie wyglądała ta sprawa z lokalami... rozumiem, że właściciele nie są Polakami i niechętnie wypożyczają lokal na takie imprezy ?
MCYaaN:
Tu po prostu tak jakoś to funkcjonuje - dwie impry w jeden dzień: jedna od 19 do 22 druga od 22 do 2 ? wchodzić ?płacić ?zamykamy ?wychodzić ?płacić -wchodzić. Myślę że jest to polityka tego np. klubu (i jemu podobnych) Mamy na oku inny klubik i tam musimy się dogadać na innych, bardziej ludzkich choć pewnie bardziej też kosztownych dla nas, warunkach...

Ostatnio jak się widzieliśmy wspominałeś o idei grania za zwroty w Edynburgu możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?
MCYaaN:
Mam taki swój mały plan, którego realizacją właśnie się zająłem: Aktualnie jestem na etapie wyda... rozdania na skale dużo szerszą niż dotychczas swojej najnowszej płytki. Zdobyłem, sam siebie zaskakując zresztą, bardzo pokaźny patronat medialny (większość polskich portali i stron internetowych w UK i Irlandii!, polonijne stacje radiowe i kilka tytułów prasowych - czyli ogólnie to, co da mi zasięg na CALE wyspy brytyjskie!. Do tego Magazyn Hip-Hop, który rozdmucha to nieco w Polsce...). Obecnie rozmawiam ze sponsorami strategicznymi, których tu nie brakuje:-), nad sponsoringiem tłoczni płyt kompaktowych, w której zamierzam wytłoczyć ok 2000 szt CD z pełnokolorową okładką, nadrukiem itd.

Cel akcji jest dwojaki: Po pierwsze dotarcie do jak największej liczby odbiorców, szczególnie tu w UK (musisz pamiętać, ze żyje nas tu naprawdę mnóstwo - w samym Edynburgu, który ma ok 500tys mieszkańców zarejestrowanych Polaków jest ponad 40tys - a sam wiesz ilu się rejestruje: co siódmy) W innych miastach jest tak samo albo i proporcje są jeszcze mniejsze (na moją korzyść) - W Irlandii radio BBC nadaje audycje po polsku, a wielka, ogólno-wyspiarska gazeta Herald raz w tygodniu ma polski dodatek. Przykładów mogę ci mnożyć do woli. Zresztą Dab sam zauważył, ze np. na jego koncerty za granica przychodzi więcej osób niż w Polsce - no bo i jak skoro "dwóch młodych Polaków na pięciu żyje w stresie - trzech pozostałych na Wyspach"). W każdym razie zamierzam do tej ogromnej rzeszy ludzi dotrzeć, rozdając im swoje płyty fizycznie i wirtualnie (za pomocą m.in. w/w patronatów medialnych) Po drugie (drugi cel, znaczy się, albo, jak kto woli: drugie dno sprawy...) Chcę zająć się zwiedzaniem wysp w składzie: MCYa'aN + support (jakiś undergroundowy zespół/zespoły z RP) + miejscowy support + Jakaś Gwiazda (albo i nie) Ceny biletów były by na pewno o połowę tańsze niż teraz, frajda o polowe większa a czas koncertu o trzy razy dłuższy. Myślę ze to wypali. Najpierw w Edynburgu, a potem w innych miastach UK.

Rozdmuchiwałem te sprawę już z rok temu na www.mp3.wp, legalez.nuta i innych portalach, gdzie pokazuje się tysiące młodych składów. Namawiałem je wówczas do przysyłania swych demówek do mojego skateshopu DeepHood właśnie w celu zrobienia jakiejś wstępnej selekcji pod te przyszłe koncerty. Sprawa w dalszym ciągu aktualna (13 WestPort, EH1 2JA, Edinburgh)

Czyli Twoją płytkę będzie można kupić w sklepach?
MCYaaN:
Nie no... jak to - przecież słuchałeś: "Nie handluje muzyka- MCYa'aN za friko..." Będą to darmowe dodatki np do biletów na koncert dla paru pierwszych osób, jako nagrody w rożnych konkursach jakie będą organizowane przez w/w patronat medialny i organizatorów rożnych imprez takich jak np koncerty. Demówki, które mamy w sklepie dodajemy np do sprzedanych towarów albo "na ładne oczy". Wiesz, mi już odjebało konkretnie i tak się zaparłem ze chyba nigdy swojej płyty nie sprzedam (jeśli by była nawet w sklepach to miała by naklejkę z dokładną rozpiską ile kosztowała jej produkcja, czyli: płyta 2zl, okładka 80gr, pudełko 39gr folia 10gr, marża sklepu 1zl - płacisz 5zl (60 dla mnie na browar i paliwo dla zaprzyjaźnionego dystrybutora). Uważam po prostu, ze ludziom odjebało. Szczególnie w kraju gdzie na płytę musisz pracować kilka ładnych godzin (jeśli masz oczywiście prace...)

Nie mowie bynajmniej, że nie chciał bym zarabiać na tym co najbardziej lubię, czyli na muzyce, nie. Chciałbym dostawać siano, dużo siana, ale za ... koncerty, a nie łudzić się, że dorobię się hajsu za kontrakt z wytwórnią i płyty. Czytałeś kiedyś kontrakt jaki proponuje artyście firma wydawnicza?? To poczytaj. Strata twarzy za chuj nie hajs. A potem panowie robią intra, outra i milion skitów, ze jak to można kupować ich płyty na targu, lub ściągać z neta lub ze każdy ma na melanż ale nikt nie ma na CD - przecież to logiczne ze nikt nie zabuli za cos co mu dają darmo... bez jaj. Zresztą bardzo podoba mi się podejście OrtegaCartel i ich stwierdzenie faktu, iż do XIX w muzyka była za darmo. Dopiero potem komuś odjebało i żąda za to hajsu... Hajs owszem ale za pot i krzyk na koncercie. teraz weź sobie wyobraź ile ja zawołam za koncert np. w Manchesterze (no chyba ze sam go będę organizował )

Jak według Ciebie wygląda obecnie Polska scena Hip-Hop?
MCYaaN:
Tak jak przedtem, tylko klonów jeszcze więcej - cóż chyba taka już polska moda - bliźniaki wszędzie.

Wspomniałeś na płytce, że internet jest najlepszym miejscem na promocje dlaczego tak sądzisz?
MCYaaN:
Bo skoro już nawet ja, zważywszy na moje obecne położenie, siedzę pól dnia przy kompie to znaczy że... wystarczy tylko wyraźnie i w odpowiednich miejscach powrzucać linki do swojej płyty + adres stronki...

Dużo osób mówi, że w podziemiu jest lepszy poziom niż na cd'ekach tych, które można zakupić w sklepie.. jakie jest Twoje zdanie?
MCYaaN:
Myślę, że to jest normalne. Tak jest wszędzie. Podziemie zawsze było i jest bardziej zróżnicowane i indywidualne. Większość tych składów, które się "wybijają" traci te cechy - wtedy pozostaje albo sklonować tego co wyżej na liście albo improwizacja i poszukiwanie własnej drogi muzycznej - kto ja znalazł na polskiej scenie to już chyba każdy z nas wie (dla każdego jest to bowiem temat indywidualny...)

Gdzie można Cię znaleźć w sieci ?
MCYaaN:
www.myspace.com/mcyaan, www.lckunderground.prv.pl oraz www.lck.mp3.wp.pl. To na dzień dzisiejszy, ale już za około miesiąc prawie na każdym portalu polonijnym w UK i nie tylko.

Jeśli chcesz możesz kogoś pozdrowić ... a ja ładnie dziękuje za wywiad...
MCYaaN:
Dzięki. Pozdrawiam Cię Sicku.

Dowiedz się więcej o: MCYaaN.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-05-16
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.75 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
sicku, 32 lata
mężczyzna, Głogów

Andrzej Ruchacz Odbytów ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:59:07, 16-05-07
Nagrał 15 płyt i gdyby nie ten wywiad to nikt by o nim nie wiedział , czyli jest słaby.


PS.trzeci ssie pierwszemu

anonim
Autor: Halla!!!!!!!!!!!!   Link do posta
11:04:25, 16-05-07
Powiem tylko że te 15 cedeków średnio widać w tych kawałkach....
Ps. Fart że jestem drugy

snupdok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:31:47, 16-05-07
siCku: Opisz w kilku słowach swój styl.
MCYaaN:
Kurwa-chuj, kurwa-chuj... Mój styl to... mój styl - jedni mówią, że to nie jest rap nawet... ja się na tym nie znam - ot, tak sobie rymy składam...

[']

pewnie dlatego pierwszy raz o nim slysze

Jar0
Autor: Jar0   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:47:13, 16-05-07
"lubie staropolskie YO..."

HaHaHaHahahahHaaaHAaha

staropolskie yo... yoyoyo :D

Kingunia8
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:12:46, 16-05-07
Jak widzicie tego gościa po raz pierwszy i jeszcze go nie słyszeliście to tylko wy tracicie... takie jest moje zdanie!!!  Co ja moge powiedziec?? To co nagrywa, ZDS, Bratskład i sam MCYaaN zawsze najchetniej wrzucam w mp3 . Nie przesładzając powiem tylko ze warto go posłuchac a nawet poznac osobiście ... Ja polecam!!!!
Pozdro dla niego, dla całego LCK i oczywiscie dla autora wywiadu!!
Yo!!

KeruSSM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:21:56, 16-05-07
Dobry wywiad sicku! Zds robia nawet dobra muze

anonim
Autor: juniorgong   Link do posta
13:16:56, 16-05-07
MCYaaN...pierwsze słysze, ale wywiad moim zdaniem niezły, żeby napisać o nim coś więcej trzebaby było tych 15 CD przesłuchać, ale na pierwszy rzut oka autor owych 15 płyt wydaje się być ogarniętym człowiekiem, który ma świadomośc tego, że swoje zrobił i dalej robi to z zajawką, nie łapie ciśnienia, na wydawanie w renomowanych wytwórniach, nie zajmuje go jakoś specjalnie kwestia sprzedaży płyt...
mówiąc krótko ciekawy Człowieczyna;]...
Bless!

sicku
Autor: sicku   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:16:26, 16-05-07
ajj tam :) nie słyszeliście nawet jego produkcji a komentujecie ;)

pozdro dla prawdziwych!

anonim
Autor: cpt#1   Link do posta
14:23:54, 16-05-07
Kurwa jak na to zdjęcie spojrzałem w pierwszej chwili to myślałem że chrzanek powrócił.

DonCarleone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:36:11, 16-05-07
ja pierdole kurwa mac co sie dzieje na hh.pl kolejne nieciekawe gówno komu sie kurwa chce czytac takie pirdoły w pizdu z tym gównem

anonim
Autor: Człowiek z LCK   Link do posta
14:48:08, 16-05-07
Elo jeszcze nie poznalem Ya'ana osobiscie bo nie bylo okazji ale na pewmo znam jego twórczość  i musze powiedziec ze juz dawno nie slyszalem czegos tak dobrego Ya'anek przebija wiekszosc tych frajerow z legala i ma racje co do plyt jebac te chujowo wysokie ceny

K$B
Autor: K$B   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:01:31, 16-05-07
Jak Zobaczyłem Go W Tej Bluzie Od razu Przypomniał Mi Się Klasyk Foruma, Chrzanek ... hahaha

anonim
Autor: szlachcic   Link do posta
15:10:18, 16-05-07
Mądrze mości Panoczek goda, chwała mu, że w kraju dzielnych wojowników takich jak Wiliam Walles, otworzył sklep z polskimi kontuszami, lecz panoczku wracać Ci już, zawżdy niemcy będą atakować

RAFUS
Autor: RAFUS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:20:15, 16-05-07
nie znam go ;]

NoRaLdInHo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:26:56, 16-05-07
taaaaaa ... pozdro dla prawdziwych ... i nie pierdolic glupot jak nie znacie ;]  .. Lck RaP jest wyku Rwisty i zalkoholizowany :D :P wiem cos o tym :D: P choc i tak za malo........... Boj sie Boga alkoholiku....Litrowy ryju....haaaaaa joooooooŁ

Szops
Autor: Szops   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:13:20, 16-05-07
nie wazna jest ilosc tylko jakosc: F typ jest slaby. slyszalem kilka jego numerow kiedys : >

ArCa_3PK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:14:34, 16-05-07
Czy to jest Chrzanek? :D :D :D ta żółta bluza hihihi

anonim
Autor: Jaro ( Przemków)   Link do posta
16:44:57, 16-05-07
Witam. YaaN Tworzy Konkret Gówno I Nikt Nie Zaprzeczy. Niech Przesłucha Ostatnie CD i dopiero Się Wypowie. Wielki Respekcik Dla Tego Kolesia. Pozdro Z Naszego Małego Miasta eL do Ce do Ka !!!

Kingunia8
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:20:03, 16-05-07
Nie oceniajcie pochopnie!!!! Jak mozna wypowiadac sie jak sie nie ma o czymś pojęcia? :/ trzeba pamietac tez o tym ze jak sie kogos krytykuje to trzeba samemu miec jakiegos asa w kieszeni. a prosto mówiąc to zeby powiedziec ze ktos jest chujowy trzeba byc pewnym.... LICZCIE SIE ZE SłOWAMI I POKAZCIE ZE TWORZYCIE COS LEPSZEGO JAK TWIERCICIE ZE TO JEST DO BANI... :/ POZDRO!!

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:21:59, 16-05-07
ziom jest spoko i dobrze że prowadzi też skateshop

gdzie ludzie mogą kupić ciuchy CLINICA

Monika2011
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:22:31, 16-05-07
zgadzam sie z: Andrzej Ruchacz Odbytów ;*. Ej Kinqunia8 ta baranza jest pelna przekretow i tlyko najmocniejsi przetrwaja wiec onmusi byc teg przygotowany na krytyke

anonim
Autor: vbvbvb   Link do posta
21:33:42, 16-05-07
hahaha 15 cd i nawet w podziemiu nie slyszeli/???to musi byc dopiero hujowy!!!1

anonim
Autor: djr   Link do posta
21:35:18, 16-05-07
a ja tylko puszcze pozdro z Wro dla starego zioma :)

anonim
Autor: jebac cwanych smarkaczy   Link do posta
21:50:53, 16-05-07
taaa. 15 cd... ktorych nikt nie slyszal. no i kurwa dobrze. jemu to nie przeszkadza: "bądźmy uczciwi: Jeśli miałbym komuś polecać przesłuchanie wszystkich musiałbym chyba na głowę upaść. Niektóre, szczególnie te pierwsze maja taka jakość, która dyskwalifikuje je juz po czterech taktach. Oczywiście są tacy, którzy maja te taśmy po dziś dzień i coś tam do nich czują, ale nie widzę jakoś obecnego, tego internetowego pokolenia hiphopowców wrzucającego te zajechane przez czas taśmy do walkmanów. "
Gosc ma was w pod chujem, lamusy.............i mial na dlugo zanim ktos zmarnowal na was swa sperme...Dobranoc

r.b.n (rubin)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:01:39, 16-05-07
jak dla mnie dobrze nawija i dobre ma rymy, na jego ustawce na myspace jest kilka kawakow i kazdy trzyma rowny dobry poziom wiec dla mnie sprawa prosta i chuj z tym ze nagral 15 plyt i nikt o nim nie slyszal, kazdy za to slyszal werbe meza ascetoholix i inne scierwa

anonim
Autor: ujs?   Link do posta
23:18:48, 16-05-07
Tylko prawdziwy rap !! Dobrze że w moim mieście ziomki jarają sie takim podziemiem !! WIELKIE POZDRO!!

idefix
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:19:20, 16-05-07
Chuja sie znacie małolaty bo typ dobrze nawija, a usłyszeć go mogliście na 15płytach jak i na płytach dołączanych do magazynów (Hip-Hop Magazyn z '99 np.) Dla ludzi w temacie jeśli wiecie skąd ściągnąć, albo możecie wrzucić parę kawałków ZDS, byłbym bardzo wdzięczny (w szczególności "Myśli ZDS" bo mam sentyment) Pozdro!

[e.]
Autor: [e.]   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:42:51, 17-05-07
idefix - nie mogli go usłyszec, bo chodzili wtedy do przedszkola. 15 płyt o ktorych ''nikt nie słyszał'', bo wtedy sie interesował romansami Britney a teraz udaje wielkiego znawce hip hopu w newsach na hip-hop.pl. Żal dupe sciska jak widzi gowniarzy z Peją w avatarze, ktorzy cwaniakują.
Tez mam sentyment bo zajebiste gowno robił jak ja z kolei chodziłem do podstawowki to słuchałem jego kawałkow na cały blok :)
Łap "Mysli ZDS" -  http://s004.wyslijto.pl/?file_id=71461519941235591719
Pozdro.
I dzieki za wywiad z checią poczytałem co u typa słychac.

sicku
Autor: sicku   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:16:15, 17-05-07
http://www.hip-hop.pl/wykonawcy/projector.php?id=1118947138 

anonim
Autor: Junis KLW Metoda   Link do posta
09:09:11, 17-05-07
"Rymów całą gęba, święta ta muzyka [...] LCK to słychać!"  Dobry wywiad;] Pozdro Sicku i YaaN;]

anonim
Autor: YaaN   Link do posta
10:44:55, 17-05-07
Ooo. Na poczatek:

LP of  MCYa'aN "Audycja Z pYa'aNego Nadajnika" (2005)
http://shell.barlinek.net/~milas/MCYaaN%20-%20pYaaNa%20Audycja%202005.rar

LP of MCYa'aN "pYa'aNy Ambasador" (2006)
http://shell.barlinek.net/~milas/MCYaaN_pYaaNy_Ambasador.rar

A teraz slowo do audytorium:
Chcesz mnie oceniac, niedojdo internetowa, jedna z druga???? To wez oceniaj moje dema a nie moje bluzy (ktorych, a'propos mam teraz wiecej niz ty bedziesz mial kiedykolwiek smarku, prawdopodobnie)
Czyli proponuje ci abys kliknal ktorys z powyzszych linkow, zwinal pobieranie na pasek (bo  troche potrwa), wlaczyl sobie internet-porno - przeciez dobrze wiesz jak - masz to pewnie w ulubionych i zrelaksowal sie nieco. Przeciez cos ci sie, waflu pierdolony nalezy od zycia za twe trafne w chuj komentarze, nie?

A dla reszty: Dzieki i zapraszam na    www.myspace.com/mcyaan     (jest tam znacznie wiecej niz tylko cztery podstawowe kawalki. No i sa przejscia na Bratsklad i ZDS)
Zapraszam tez na koncert 16.06 w Liquid Roomie w Edynburgu - pierwszy z kilku planowanych.
Pozdro (m.in dla starego zioma z WRO:-) )

LCK - i chuj oponentom w dupy!

anonim
Autor: TSSSSSS   Link do posta
12:58:48, 17-05-07
PIERWSZY KOLES CO SIE WYPOWIEDZIAŁ NA FORUM POD WŁASNYM WYWYIADEM. ALBO JESTES TAKI PRZYKRY ALBO KTOS TO ZROBIL I JA TO ŁYKNĄŁEM... TAK CZY NIE TAK KOLESZKO JESTES KSERO. STYL ERO? POMIJAJĄC KOLORY NAPEWNO...

anonim
Autor: vvvvv   Link do posta
15:40:49, 17-05-07
te yan chyba lubisz jak ktos wali konia przy twoich nawijkach kasztanie......
zal dupe sciska - 15 plyt tyle lat nagrywania a ty teraz na sile gowno chcesz ludziom wciskac?nikt o tobie nie slyszal........bo jestes cienki...z ciekawosci przesluchalem kilka bubli w twoim wykonaniu....siedz w tym edynburgu i spierdalaj od polskiego rapu raz na zawsze....
a bluzami to sobie dupe podetrzyj - a sory nie mozesz bo sie nie sprzedadza...o jaki ty jestes zarobiony chlopaczyna...o ja pierdole.....

anonim
Autor: dddddd   Link do posta
15:41:58, 17-05-07
ps.chcesz kozaczyc to przyjedz tu i sie wykaz a nie spierdoliles za granice i swirujesz lamusie...tu dzieciaki na latwizne nie ida

anonim
Autor: YaaN   Link do posta
16:26:00, 17-05-07
Tak. Pierwszy ktory sie podpisal (bo kazdy to kurwa czyta - jak zauwazylem po innych artykulach - i kazdy cos pierdolnie tylko ze nie kazdy sie podpisze, kozaczku dddddd, vvvv itd - co to kurwa jest?
A ze "jeszcze nie widziales" to sie zgodze - bo w dupie byles i gowno widziales do tej pory!
poza tym sporo prawdy (z tym zarobieniem - ale bez przesady) Z tymi bluzami tez przesada (papier bardziej sie nadaje) Dzieciaki (tu tez prawda) Walenia konia przy moich kawalkach nie polecam (chyba ze koniecznie musisz) a jesli chodzi o kozaczenie to slyszalem ze w niektorych kregach kozaczyc znaczy jebac kozy - nie dla mnie.
Pozdrawiam
A z braku czasu to pisal komentarze bede sobie nawet pod wlasnym wywiadem - i co? Czy to jest wciskanie mojego gowna? Ci co chca to sobie wlacza ci co nie to nie -nie dbam o to. Jak bym dbal to bym sie czerwienil i podpisywal dddd, ssss, vvvv dvdvdvdvd i chuj wie jak jeszcze


anonim
Autor: Yaan   Link do posta
16:35:09, 17-05-07
Chodzilo o nadmiar czasu a nie jego brak.

5iwu5
Autor: 5iwu5   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:12:45, 17-05-07
Podobasz mi się :* LOVE :D

Ale drzwi w skateshopie to byś wymienił.

Vapor
Autor: Vapor   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:05:17, 17-05-07
Nie slyszalem wiec sie nie wypowiadam. Wywiad calkiem spoko, chuj w dupe hejterom !

anonim
Autor: ruchacz ruchaczy odbytuff   Link do posta
21:45:56, 17-05-07
dwie ostatnie plytki solo bija na ryj 90% polskich legali z ostatnich latek. nie ze wszystkim co yaasiu rapuje sie zgadzam ale takich cioluff jak ten baran co koleguff rucha to nie ma co brac pod uwage bo o qrffa verbie nowatorze czy innych pajacach jest glosno a kolezka ich zamyka w dwoch wersach.a co do xero ero to albo ktos nie przesluchal ero albo yaana i wypisuje farmazony zeby zaistniec chociaz wirtualnie bo inaczej nichuchu.jak yaan gral pierwsze koncerty ero jeszcze nie rymowal na uje (nie obrazajac kotlesia bo teraz wypierdala na kozaq).z ilosci w jakosc poszedl yaan,a ty ruchacz zmien ksywe bo rownie dobrze moglbys sie podpisac steven carington

kade
Autor: kade   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:03:11, 18-05-07
Siema Janek ;) Dobry wywiad!


pozdro!

Gruszku
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:05:52, 18-05-07
I LÓV KLINIQUE
ale chciałbym też oświadczyć, iż był to dobry wywiad

anonim
Autor: AnD   Link do posta
13:15:28, 18-05-07
Kurwa mać!!! Słuchajcie gówniarze nadal Crayzy Frog'a, albo 18l, a prawdziwy hip-hop zostawcie w spokoju!! Pzdr Brat!! Z prawdziwego gruntu buntu:)) !!!
 

Domena Squad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:18:47, 18-05-07
Dobrze sie tu wypowiadać bo zjade ;p Pozdro YaaN !! Wracajcie szybko bo musicie tu koncert zagrac !!;p

anonim
Autor: jahem   Link do posta
18:05:06, 18-05-07
Pozdro janek ;D czekam na zds ;D ;D moi ziom b2m robi wam bity a wy napierdalacie pod to same hity piss pozdro "koncert pokazyjesz podziemie w polsce" ;]

StarszyCayooR
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:31:12, 18-05-07
Spox Wywiad.....Szacunek za ZDS DEMOgrafia i koncerty w  POKu......Respekt Dla Słoca Promienia.......

anonim
Autor: Szklarzu(LCK)   Link do posta
23:42:37, 19-05-07
Ci co niewiedza, nie znaja... najwiecej pierdola!! niby co to nie on a tak na prawde to te dd vvv to zwykłe ciecie trzynastoletnie chuja wiedzacy o rapie i ty podobnych sprawach Yo. Szacunek Ya'aN!! pozdro dla kolesi z edynburga

anonim
Autor: fuck haters   Link do posta
23:03:48, 21-05-07
ej leszcze, widze dzieciaki ze tu nawet malo kto skrytykowac cos potrafi konstruktywnie jak mu sie nie podoba,niedlugo sobie nawzajem z tej zawisci huje poodgryzacie albo zeby przed monitorem skruszycie.dziw ze radzicie sobie z tym dodawaniem cyferek ktore jest warunkiem dodania komentarz.typa z wywiadu nie znam ale po gadce widac ze rozgarniety bardziej niz ktorykolwiek z tych wkurwionych wlasna niemoca szczurkow, wiec PIONA DLA Ya'aN'a, a dla hejterow fuck'i.
PS.e  wielcy  rapu znawcy wypierdalac  spac, ale juz  bo z tego co wiem w  gimnazjum lekcje zaczynaja sie o 8

anonim
Autor: fuck haters   Link do posta
23:17:55, 21-05-07
dobra typa z wywiadu nie znam nadal, ale trakow kilka sprawdzilem. PIONA  once again

anonim
Autor: JLC   Link do posta
17:37:33, 31-05-07
1. Dobry wywiad, 2. Zajebista muzyka, plyty. 3. (dla "hiphopznaffcow") niejest znany? popytaj sie na dolnymslasku smarku

anonim
Autor: MAXIOR   Link do posta
23:16:35, 30-01-09
staary jestem w polsce!!!!robimy nagrywke??????musimy sie ustawic daj znac Tomaxior@wp.pl

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.