Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Miejsce rapu nie jest na salonach - wywiad z Pasjonatami

Miejsce rapu nie jest na salonach - wywiad z Pasjonatami

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Pasjonaci.
Hiphopolo umrze jak każdy inny sztuczny twór marketingu a twórcy i marionetki tego marketingu zmienią branżę i pewnie dalej będą dawać dupy.

Pasjonaci to biłgorajski duet producent/mc, który tworzy dwóch braci Pwk i Begiet. Niedawno ukazała się ich najnowsza płyta promowana, w dość sporym odstępie czasowym, dwoma klipam. Zapytaliśmy chłopaków skąd takie opóźnienie i co sprawiło, że prace nad płytą tak się przeciągnęły. Z wywiadu dowiecie się także o współpracy z Haos Studio i o tym kto wg Pasjonatów prezentuje lameriadę, kicz i tandetę.

Po długich oczekiwaniach płyta Pasjonatów trafiła wreszcie do sklepów. Co było powodem takiego opóźnienia, pierwszy singiel ukazał się już rok temu.
Pawko:
Powodów opóźnień było sporo i nie wiem czy jest sens obrzucania błotem największego sprawce i króla obsuwek czyli Begieta (hehe). Poza tym trochę przypałów terminowych było od nas niezależnych. Ja oczywiście też trochę spowalniałem cały proces wydawniczy poprzez tendencję do ciągłych poprawek wynikających z wygórowanego poziomu samokrytycyzmu (hehe). Sumując wszystkie te czynniki plus te, o których nie mówiłem opóźnienie nie jest takie wcale takie duże (hehe).
Begiet: Całkowicie nie zgadzam się z Pawkiem, zarzuty ze powodem opóźnienia jest moja skromna osoba są bezpodstawne i wyssane z palca, trzeba być bezczelnym żeby móc coś takiego napisać haha, a tak poważnie to wszystko prawda, moja wina moja bardzo wielka wina, ale tak to jest wena jest albo jej nie ma, a ta Pani lubi czasem spieprzyć i nie pojawiać się miesiącami sunia jedna heheh. Do tego dochodzi jeszcze fakt, iż selekcja na płytę była bardzo konkretna i średnio z 10 numerów przechodził jeden, albo mi coś nie pasowało albo Pawkowi albo nam naraz, normalna sprawa.

Czy jesteście teraz w pełni zadowoleni z albumu i czy nie obawialiście się, że przez ten cały czas materiał mógł się zestarzeć?
Pawko: Nie wydalibyśmy tego albumu gdybyśmy nie byli z niego zadowoleni. Album jest taki jaki zakładaliśmy że będzie na samym początku. A czy się zestarzał? Myślę ze pomijając kilka szczegółów jest dość świeży w swoim nieświeżym założeniu (hehe). Naszym celem nie jest pogoń za panującymi trendami w rapie lecz utrzymanie starej konwencji tej muzyki więc nie ma się tu co starzeć.
Begiet:
Ja jestem zadowolony, materiał jest bardzo spójny i utrzymany dokładnie w takiej konwencji jaka chcieliśmy, tak jak powiedział Pawko gdyby były jakiekolwiek wątpliwości do numerów albo do tego czy jesteśmy przygotowani do wydania płyty na pewno płyta nie zostałaby wydana i tyle. Co do tego czy materiał się zestarzał to sadzę, że absolutnie nie ma tu co się zestarzeć i sadzę, że płyta Pasjonatów w Polsce będzie świeża jeszcze długo no może z jednym wyjątkiem, w "Gdzie diabeł mówi dzień dobry" nawinąłem: "rzeczywistość sił pogarsza jak Adama skoki" - numer sprzed dwóch lat, Adam skakał chujowo a tu płyta wychodzi i Adam wygrał chyba wszystko co mógł hehe, na koncertach będę nawijał w tym miejscu coś innego haha.

Drugi klip promujący płytę był nagrany do dwóch kawałków "Nie jestem na tak/ Kłamią". To ostatnio dość częsty zabieg. Skąd taki pomysł, czy chodzi o to, że jeden singiel nie reprezentuje różnorodności całego materiału?
Pawko:
Przede wszystkim chodziło właśnie o różnorodność. Dwa w jednym to również pomysł na to żeby klip nie zamulał.
Begiet:
Mniejsza monotonność, nagła zmiana klimatu, lepiej się ogląda takie eksperymenty,

Krążek ukazał się nakładem Haos Studio. Jak doszło do Waszego spotkania i czy jesteście zadowoleni ze współpracy, promocji?
Pawko: Jeśli chodzi o mnie to jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Haosem ze względu na udział w każdym procesie decyzyjnym dotyczącym naszej płyty. Mieliśmy wpływ nawet na najdrobniejsze decyzje i o wszystkim byliśmy informowani a nie jest to standardem postępowania dzisiejszych wydawnictw. Poza tym znamy się dobrze i traktujemy po przyjacielsku. Nie narzekam na promocje i dystrybucje wiec jest git. Ave haos
Begiet: Z Haosem od zawsze nasza współpraca układała sie prima sort balerina, nikt nam nic nie narzuca, w 100 % decydujemy o wyborze numerów na płytę, jest naprawdę dobrze, do tego wszyscy znamy sie bardzo dobrze i panują tu czysto przyjacielskie układy, promocja jest ogarnięta dobrze i szczerze mówiąc nigdzie lepiej mi się nie nagrywało jak w Haosie, do tego jesteśmy wszyscy związani z samym słowem Haos, który panuje w naszych antynormalnych głowach, acha acha.

Zamaskowane postacie mają oddawać chłód i mroczność płyty.

Otwarcie stoicie w opozycji do 'lameriady, kiczu, tandety, gniotu' na scenie. Ostatnio ukazało się jednak wiele naprawdę dobrych płyt zasłużonych graczy. Czy można już powiedzieć, że prawdziwy Hip-Hop wyszedł z tego całego hiphopolowego zamieszania z tarczą?
Pawko:
No ale hiphopolo jeszcze ma się dobrze, zmieniają tylko wartę (hehe). Teraz role pierwszej flagowej szmaty przejęła chyba Grupa Operacyjna z tego co się orientuje (hehe). Chyba że są jeszcze więksi hardcorowcy bo rzadko oglądam telewizje i nie orientuje się w branży szczerze mówiąc (hehehe). Teraz tak całkiem poważnie. Uważam, że odbiorcy prawdziwego, szczerego rapu nie pozwolą mu nigdy umrzeć. Jedynie skala jego medialności może ulec zmianie ale czy to będzie szkodą dla rapu? Raczej nie. Każdy wie że miejsce rapu nie jest na salonach. Rap to undergrand. Hiphopolo umrze jak każdy inny sztuczny twór marketingu a twórcy i marionetki tego marketingu zmienią branżę i pewnie dalej będą dawać dupy. Takie jest moje zdanie, a że w dużych nakładach sprzedają się obecnie dobre płyty świadczy tylko o większej świadomości odbiorców.
Begiet: Pawko nie wiedziałem, że ty znasz takie mądre słowa hehe, całkowicie podpisuje się pod słowami brata, obawiam się jednak, że kiedy hiphopolo umrze pojawią się inne podobnie pizdowate odmiany, już coś tam marketingowcy wymyśla, Pasjonaci w opozycji na zawsze ave.

Nie można powiedzieć aby Wasza płyta był optymistyczna i pogodna, wręcz przeciwnie jest dość przygnębiająca. M.in. w "Gdzie diabeł mówi dzień dobry" mówicie o kulejącej sytuacji społecznej. Ostatnie dwa lata w Polsce były dość 'szalone'. Czy istniej szansa na ustabilizowanie się tego wszystkiego i poprawę nastrojów?
Pawko: Myślę że trzeba o to spytać tych na najwyższych szczeblach struktur państwowych. Ja właśnie dzisiaj żegnam się z najbliższymi przyjaciółmi, którzy muszą jechać tyrać do Angli jak wszyscy za chlebem i lepszym życiem. A rząd się cieszy kurwa, że bezrobocie spada! Jak ma nie spadać jak już prawie wszyscy wyjechali? Paranoja. Pozdrawiam przy okazji wszystkich znajomych na emigracji a w szczególności Dzieciaka i Platynę. Czekamy na was z chlebem i ... (hehe)
Begiet: Płyta nie jest pesymistyczna, jest realistyczna, jak ktoś sie nie zgadza z tym co tam nawinąłem na płycie to zapraszam na polemikę, jak będzie wszystko kolorowo to będzie o tym cała płyta, pierdolniemy sobie okładkę w słoneczniki i zaprosimy Majkę Jeżowska, na razie nie ma sielanki, nasze ziomiki wyjeżdżają za chlebem na emigracje, a brzydkie kaczątka robią wioskę niesamowita, hehe grunt w tym żeby narzekać stylowo.

Pawko zająłeś się w całości stroną produkcyjna płyty (produkcja, realizacja, mix, mastering). Gdzie poza Pasjonatami można znaleźć Twoje bity?
Pawko:
Obecnie jestem bardzo mało udzielającym się producentem (śmiech). Przez ostatni czas skupiłem się tylko na Pasjonatach ponieważ musiałem zając się wszystkim co dotyczy dźwięku na tej płycie. Aktualnie zamierzam startować z następna płytą Pasjonatów oraz Ep Oskara z MpS oraz mojego brata Jendruli. Poza tym mój bit można znaleźć na nowym Fenomenie w produkcji Stereotypów. Niedługo chciałbym również wystartować z produkcją sanockiej Propozycji, która moim zdaniem ma olbrzymi potencjał i niewyobrażalna pizdę koncertową. Ale lepiej nie planować więc zobaczymy jak to się wszystko będzie układało Pozdrawiam przy okazji wszystkich wyżej wymienionych.

Ostatnio pojawiło się wielu młodych producentów, a tych zasłużonych takich jak Volt, Noon, Waco, częściej widzimy w roli producentów wykonawczy, zajmujących się ostatecznym masteringiem. Czy mamy do czynienia z tzw. zmianą warty?
Pawko:
Nie orientuje się szczerze mówiąc jak to teraz w Polsce wygląda i jaki poziom trzymają ci zmiennicy warty (hehe). Wiem jedynie, że obecnie widoczna jest inspiracja stanami i niemiaszkami. Bity to oczywiście kwesta gustu, które jak dla mnie bardzo często pierdolą potencjalnie dobre płyty na naszym rynku. Osobiście uważam że dawniej w Polsce produkowało się w chuj lepsze bity.

Do oryginalnej płyty dołączony jest bilet na koncert Pasjonatów. Czy ma to zachęcić do kupienia płyty w sklepie, czy ściągnąć słuchaczy na koncert?
Pawko:
Bilet jest niestety tylko ważny przy koncertach organizowanych, bądź współorganizowanych przez Haos label. Wynika to z faktu braku opłacalności takiej formy promocji z punktu widzenia organizatorów koncertów. A ludzie chcący kupić płytę i tak ją kupią i przyjdą na koncerty.

Ja właśnie dzisiaj żegnam się z najbliższymi przyjaciółmi, którzy muszą jechać tyrać do Angli jak wszyscy za chlebem i lepszym życiem. A rząd się cieszy kurwa, że bezrobocie spada!

Artyści narzekają na mizerną sprzedaż płyt, uzasadniając to ściąganiem materiału z Internetu. Jednak kilka dni temu płyta OSTRego uzyskała status złotej. Wygląda na to, że jednak można przekonać słuchaczy do zakupu oryginału. Czy wpłynęła na to tylko niska cena krążka...?
Pawko:
Cena w polskich realiach na pewno odgrywa znacząca rolę, ale Ostry działa w rapie już w chuj lat i jest chyba najbardziej produktywną postacią polskiej sceny. Warto również dodać, że przez ten cały czas był niezależny i realizował swoją fazę, a że ta faza się tak dobrze sprzedaje to tylko pogratulować
Begiet:
Można przekonać słuchaczy do zakupu oryginału, ale to sprawa prosta nie jest. Obecnie w czasach, gdy jest wiele innych opcji dostania numerów, sądze że nasza płyta to będzie coś miedzy srebrem a miedzią hehehe, co do ceny to oczywiście, że jest bardzo istotna w zachęcaniu lub zniechęcaniu do zakupu, ale my to już na to wpływu nie mamy, jakbyśmy mieli to wydawca by zbankrutował i była by lipa.

Powiedźcie kilka słów o dość futurystycznym projekcie okładki. Kim jest Grzegorz Krysiński i co wyrażają te zamaskowane postacie?
Pawko:
Kiedyś natknąłem się na jego prace na jednym z portali dla grafików i byłem pod ogromnym wrażeniem. Idealnie jego twórczość podpasowała mi pod moją wizję okładki. Zamaskowane postacie mają oddawać chłód i mroczność płyty. Postać przedstawiająca mnie nie ma ust bo ja nie mam nic do gadania na tej płycie (hehehe) i jedynie muzycznie wyrażam to co chce wyrazić.
Begiet: Grzesiu pokazał klasę, okładka jaram się niesamowicie, nie chcieliśmy żadnych fotek wrzucać, czy czegoś takiego, chcieliśmy żeby okładka odzwierciedlała to, co jest na krążku, jest mroczna jak cała płyta, spójność + oryginał, co do postaci, to z empecetka to milczący Pawko(chociaż kiedyś nawijał - tak to prawda, jak mi kiedyś podpadnie to puszcze to do neta hehe) a ja z urwanym majkiem bo czasem żebym skończył nawijać trzeba mi coś odpiąć albo wyciszyć w inny naturalny sposób.

Powiedzcie na koniec jak będzie przebiegać dalsza promocja płyty, będzie kolejny singiel, teledysk?
Pawko:
Najprawdopodobniej w okolicach wakacji będziemy kręcić trzeci klip promujący płytę, ale szczegółów nie mogę zdradzić, bo po prostu ich jeszcze nie znam (hehe).
Begiet: Będzie się trochę działo na pewno, ale o tym w swoim czasie.

Zobacz też:
- "Nie jesteśmy na tak/ Kłamią" - klip
- "Hałas" - klip
- Promomix + single

Dowiedz się więcej o: Pasjonaci.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-05-29
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
DobTomczysławo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:11:23, 29-05-07
dobre


anonim
Autor: tommo   Link do posta
14:14:06, 29-05-07
Dobre jebac pizdowate hiphopy

Zając/Dwabepe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:27:13, 29-05-07
Konkretny, prawdziwy HipHop, oby takiego więcej, elo

TAEM
Autor: TAEM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:40:23, 29-05-07
PASJONACI- ŚWIETNĄ PŁYTĄ WYDALIŚCIE!! SZACUNEK!


a co do okładki, to myślę, że jest jedna z najlepszych w historii polskiego rapu. i tyle :)

anonim
Autor: ej tak jest oto   Link do posta
14:44:18, 29-05-07
o jak nikt nie bluzga na forum to znaczy że sie jeszcze lekcje w gimnazjach nie skończyły aha material przekozacki jak i wywiad elo

Andrzej Ruchacz Odbytów ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:53:43, 29-05-07
plytka zajebista , wywiad taki se

teledysk do nie jestem na tak / kłamią kozaaaacki

anonim
Autor: radeykacja   Link do posta
14:57:19, 29-05-07
ha  pasjonaci dobrze pocisneli w tracku "nie jestem  na tak "   Góralowi  odnosnie   "Manewry"   gratulacje sie naleza  za  dobrze nawiniecie prawdy i dystansu dla smiechu

2Raz
Autor: 2Raz   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:59:11, 29-05-07
JAram sie płyta ejst mocna nawiazaneim do starego stylu plyta roku moim zdaniem oby wiecej takich materiałow pozdroooooo

anonim
Autor: radeykacja?   Link do posta
15:52:04, 29-05-07
a gdzie on pojechal guralowi ?:D debilu

anonim
Autor: .,.,./,.///,,,   Link do posta
16:04:39, 29-05-07
"Nie jestem na tak" - ziomuś posłuchaj i wtedy dopeiro gadaj.... (podpoweidz - złote zęby :D:D). dobry rap ;) jeszcze troceh będą jak polski mobb deep ;)

anonim
Autor: sanoook......   Link do posta
16:11:24, 29-05-07
"Niedługo chciałbym również wystartować z produkcją sanockiej Propozycji"

hehe - pro! pro! pro! Propozycja!! ;)

anonim
Autor: redykcja odpowiedz   Link do posta
16:21:51, 29-05-07
 "debilu   " od lat wielu sie mowi ze rapu trzeba sluchac  czego ty najprawdopodobniej nie robisz   wiec  ci zademonstruje dobitnie    jak bys mial uposledzenie  sluchu


GóRAL - manewry ------"to polskie derby po ciemku widzisz złote zemby "

PASJONACI - nie jestem na tak - ----" nie jestem trendy jak te wszytkie polskie 50 centy , nastepny czym ty myjesz te swoje złote zemby"

Gengstajl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:42:07, 29-05-07
I propozycja też swietna :D

anonim
Autor: ejejejeje trele morele   Link do posta
16:52:35, 29-05-07
ej ziomki z tego co wiem numer nie jestem na tak powstał przed manewrami gurala także nie szukjacie dissu tam gdzie go nie ma, podobno nawet chlopaki kiedys nagrali numer z guralem ale nie ukazał sie on na szerszą skale szkoda:)  pokój pasjonaci pokój góral sieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

anonim
Autor: o tak kurwa jego mac   Link do posta
17:00:41, 29-05-07

GóRAL - manewry ------"to polskie derby po ciemku widzisz złote zemby "

PASJONACI - nie jestem na tak - ----" nie jestem trendy jak te wszytkie polskie 50 centy , nastepny czym ty myjesz te swoje złote zemby"


tyś kurwa nie mądrzejszy idioto  hahahah kurwa mac co ty jestes pierdolniety ? nie rozumiesz o co chodzi kolesiowi . obydwoje sie kurwa nadajecie wytłumacz mu po polsku poprostu ze plyta pasjonatów wyszła wcześniej niż manewry więc nie mógł to być pojazd na gurala a nie wypisuj mu wersów i to jeszcze z błędami (jakbyś miał upośledzenie słuchu)

anonim
Autor: redykcja vs ejejejejejejeje trele   Link do posta
17:02:11, 29-05-07
TO  powiedz    z ciekawosci dlaczego  track z goralem  wyladowal  w komputerowym smiertnikiem pasjonatow i nie znalazl sie na krazku   jesli track naprawde  dobry ...pozdro  jak niewiesz to nie szczekaj a jelsi szczekasz tto uzasadniaj

anonim
Autor: o tak kurwa jego mac redykcja   Link do posta
17:03:41, 29-05-07
czlowieku  oni jak razem  pasjonaci feat goral nagrywali track wspolny to slyszeli swoje tracki jakie mialy byc u gorala  wiec pomysl czlwoiek

anonim
Autor: Kyrie Eleison   Link do posta
17:06:28, 29-05-07
to zajebiście, nagrali kawalek z guralem, a teraz im sie nie podobaja zlote zeby...

takie pierdolenie

anonim
Autor: o tak kurwa jego mać   Link do posta
17:07:01, 29-05-07
sie nadajecie kurwa hahahahha tak już kmincie że słyszeli tracki bla bla bla pierdolnij sie w głowe człeniu i idź sie przewietrz na balkon albo nie bo po wypowiedziach widze ze pójdziesz sie przewietrzyć na ganek /

czytać wywiad a nie doszukiwać sie czegoś czego nie ma koniec kropka cioły

anonim
Autor: elou   Link do posta
17:12:06, 29-05-07
DOBRY PRAWDZIWY HIP-HOP !  a nie jakies donie i lerki gdybym pracowal w mc donaldzie nasral bym im do szejka

ahmed01
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:22:20, 29-05-07
eeee kawałek pasji był pierwszy więc to żaden diss a pozatym był kiedyś kawałek Pasjonaci ft. Gural ale nie ujżał światła dziennego bo gural miał jakieś ale. prawde mówiąc to słabo wypadł przy pasi:D:D:D

The Devil Himself.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:48:31, 29-05-07
Propsy dla Pasjonatów! Propsy dla Rafała! (znowu)

haha;)

Ka$kA
Autor: Ka$kA   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:35:49, 29-05-07
szacunek dla nich ;)

anonim
Autor: Yurek   Link do posta
22:57:02, 29-05-07
wydają się konkretni

anonim
Autor: Patent MC   Link do posta
23:51:49, 29-05-07
Gdzie beda jakies najblizsze koncerty tej ekipy??? Wie ktos??? Zaintrygowali mnie prezentuja dobry poziom technicznie, tekstwo (przeslucham plyte ocenie), ale Pawko za te bity...... uwazam ze jestes jednym z najlepszych producentow slychac korzenie rapa... i absolutnie sie z wami zgadzam kiedys w polsce robili kozackie bity teraz jest fura gowna... pomijjajac plyte ostrego ktora wlasnie bitami wrocila do lat 90. Kto sie zna na rapie wie ze te lata zdecydowanie byly najlepsze jesli chodzi o rap
Pozdrawiam i ...
Gdzie? Kiedy? Koncerty?

anonim
Autor: Borys-rDm   Link do posta
02:14:06, 30-05-07
spoko chłopaki dajo rade propsy/ slu rucham twojo staro a potem pora na twojo siostre prostuj sie dziwko

anonim
Autor: Kyrie Eleison   Link do posta
09:19:32, 30-05-07
dobra dobra "o tak kurwa jego mać" teraz sie przedstaw - pwk czy begiet?

RubenSK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:03:18, 30-05-07
kawalek stereotypy? na outsajderze nie ma takiego kawalku:) a moze to nazwa nowej plyty jak jest w produkcji? a tak pozatym wyjebane bity koles robi zajebiscie tnie skleja klasyczne bity nie z dupy wysrane amerykanscie niczym matheoo pion

Wojtaz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:05:58, 30-05-07
kupuje płyte ;-)

anonim
Autor: MACHARADZA   Link do posta
13:17:58, 30-05-07
JAKA PLYTA TAKA SPRZEDAZ

pavlakk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:23:13, 30-05-07
BIŁGORAJ RZĄDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: KADAFU   Link do posta
15:51:16, 30-05-07
Ryje kurwa lamusy znależli się znawcy oni najlepiej wiedzo kogo disują . Szufladkujecie rap debile a macie z nim tyle wspólnego co kurwy z celibatem.... ELO TOYE CWELONE

anonim
Autor: .,,/.,/,.,   Link do posta
16:25:38, 30-05-07
"kawalek stereotypy?" - RubenSK

hehehe Stereotypy to taki skład 2 muzyków. Oni przeniesli na ostatnim Fenomenie wszystkie bity na żywe instrumenty.

anonim
Autor: VooDooo %^%   Link do posta
16:27:01, 30-05-07
KAZDY NA COS CZEKA>... a TERA CZEKASZ NA 2 PLYTE ! / PODKARPACKI RAP

pavlakk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:24:04, 30-05-07
Wiecie ile płytka kosztuje?anonim
Autor: tu jest cena )))   Link do posta
21:58:59, 30-05-07
http://www.vivid.pl/php/plyta_my.php3?pp=1&nr=13101028    cena ))

anonim
Autor: tu jest cena )))   Link do posta
21:59:04, 30-05-07
http://www.vivid.pl/php/plyta_my.php3?pp=1&nr=13101028    cena ))

pavlakk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:34:52, 31-05-07
dzięki

anonim
Autor: bleblewor   Link do posta
16:26:25, 31-05-07
    jutro nowa plyta mezo (jeee) pedze do sklepu bimber. ej kiedy ma nowa plyta pezia ukazac sie, bo mysle czy na tenm czas zalatwic sobie cos lepszego od bearshaere...

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:15:47, 02-06-07
DOBRE BITY MAJĄ

anonim
Autor: Tarnów   Link do posta
19:37:49, 02-06-07
Tarnów - pozdrawia i czeka na koncert !!

anonim
Autor: czupakabra   Link do posta
10:14:22, 30-06-07
ktoś tam pisał o dissssach na Górala ;-) Góral swego czasu przykleił sobie do zębów złote spinki czy coś takiego ;-) a Pasjonaci wyrażnie spiewają "nie jestem trendy jak te wszystkie polskie 50centy" oraz "czym ty myjesz te złote zęby"
więc sprawa się wyjaśniła i juz wiadomo o co biega :-)

Sukinsyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:57:43, 15-12-07
Wielki szacunek dla was, chłopaki! A rozkrzyczane dzieciaki - po płytę do sklepu!!! "Jak masz ukraść z internetu, lepiej zajeb to ze sklepu"...

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-122-74.compute-1.amazonaws.com (3.226.122.74). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.