Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wrocławska ambitność przekazu - wywiad z Wall-e'm

Wrocławska ambitność przekazu - wywiad z Wall-e'm

Autor: pnp

Istotnie konflikt Kasta - Killaz - Slums Attack, dzielący scenę i nie tylko poznańska na części, dla dorosłych już raperów nie jest już ani potrzebny, ani konieczny - stąd potwierdzam, że nie istnieje.

Wall-e znany jest wszystkim polskim hip-hopowcom. Ten wrocławski weteran w tym roku planuje dużo zdziałać na polu muzycznym. Czy to projekt GTW, czy solówka o tytule "Prawda Naga" jedno jest pewne w 100 procentach - możemy spodziewać się muzyki na najwyższym poziomie. Chcesz wiedzieć więcej co słychać u Waldemara Kasty? Zapraszamy do wywiadu.

Przez długi okres było o Tobie cicho. Teraz powracasz z dwoma projektami - albumem GTW oraz Twoją solówką. Czego możemy oczekiwać od tych płyt?
Wall-e: Nie było w zasadzie głośniej nigdy... Nie wiem czy cicho... W tym czasie wyklarowała się sytuacja 3WKASTA: Trzeci powrócił z bardzo solidna płytą (singiel WUUUF) w stylu, który jak mniemam odbiegał nieco od oczekiwań krytyków, tym samym pieczętując nierozerwalność paktu 3WKASTA. Poza tym dobre promo i bezwzględnie perfekcyjny ruch ze strony Wielkie Joł z "nielegalną" - czytaj darmową trasą zeszłego lata jako "Kurortour". Myślę, że dużo osób zastanawiało się skąd ta nagła proklamacja republiki GTW. Dodam mixtape Gurala, współpracę z NOO AGE... i wychodzi całkiem pracowity rok. Nieprawdaż?

W odpowiedzi na pytanie natomiast powracam trzema projektami - bo jeszcze ostatnia K.A.S.T.A - jako 3WKASTA ("a nie mówiłem"). To będzie po prostu stara dobra KASTA na bitach Whitehouse Records, ostatnie rozdanie. GTW to Grupa Tede Wall-E - szybki, konkretny, klarowny projekt mający na celu rozwijać moją współpracę z TDF, a przy okazji dość dosadnie komentować rzeczywistość zastaną po moim powrocie. "Prawda Naga" natomiast to solo, ale wydane jako koncept album wespół z Mateo i VIP Productions, swoisty ukłon wobec sztuki samplingu w kontekście polskich realiów - reszty na razie nie zdradzę.

Jak dużo się zmieniło w Twoim życiu od czasu, kiedy to wydałeś ostatni swój projekt?
Wall-e: Powiedziałbym, że bardzo dużo poprzez depresje do miłości i poprzez emigracje do zupełnie innego spojrzenia na świat. Wiesz, postarzałem się też nieco, stąd wydaje mi się zmieniła się nieco perspektywa patrzenia na... no na wszystko prawie. Plus wiele dodatkowych nieprzyjemnych okoliczności, których nie pora jeszcze komentować - to największe zmiany.

W jakim klimacie będzie utrzymany album GTW?
Wall-e: To będzie szalona współpraca. Cieszę się na ten projekt ... U TDF'a nie ma mowy o granicach formy słownej i jej planowaniu - to będzie zapis tego jak dwóch bacznych obserwatorów, zupełnie różnych raperów, a prywatnie przyjaciół bawi się komentowaniem sceny, wścibstwa forumowiczów i tym podobnych czynników opiniotwórczych w polskim szeroko pojętym Hip-Hopie.

Są już znane szczegóły typu tytuł, goście, producenci?
Wall-e: Gości z tego co wiem brak... tytuł nieznany, a wśród producentów stajnia Wielkie Joł.

Wierzę, że są wśród rzeszy hejterów i pozerów prawdziwi oddani aktywiści hip-hopowi, że ta strona i jej forum dorośnie wraz z jej użytkownikami do rangi najbardziej rzeczowego portalu o naszej kulturze...

Jeżeli chodzi o solówkę, czy dużo będzie się różniła od albumu GTW?
Wall-e: Zdecydowanie tak. To będzie bardzo osobista płyta, choć nie w sensie, który narzuca pierwsze skojarzenie po przeczytaniu tego, co powiedziałem. To znaczy, że nie będę śpiewał o miłości w każdym razie nie tak dosłownie i nie intymnie - to mój powrót do gry, moja definicja pojęcia słów, flow i własna do końca koncepcja nie popisywania się sztuczkami, a jak najlepszego hermetyzowania przekazu.

A od projektu z Kut-o i Guralem, który wyszedł kilka lat temu?
Wall-e:
Równie bardzo... Świat idzie naprzód, a wraz z nim często inspiracje mogą spoglądać wstecz dalej i dalej...tak jest tym razem. To nie będzie płyta KASTY, tylko Waldemara Kasty.

Czemu akurat Twój wybór padł na Wielkie Joł jako wydawcę Twojej solówki?
Wall-e: Nie wiadomo czy Wielkie Joł będzie jej wydawcą. Na pewno Wielkie Joł wyda nasz wspólny projekt z Tede. Solo to naprawdę inna historia. Studio Wielkie Joł pomaga mi się przygotować odpowiednio do tego, co ma nastąpić później... Teraz spytałbyś dlaczego nie zatem? Znów krótko - ponieważ zamierzam nie kolidować z planami, terminami, a najbardziej dosadnie nie będzie to materiał, który musiałby zostać wydany tylko przez hip-hopowy label.

Czego oczekujesz od Tedego jako swojego wydawcy?
Wall-e: Aby był tak samo oddany w pracy wydawniczej jak w pomocy dla mnie w życiu prywatnym. A poza tym wiadomo - profesjonalizmu, absolutnej niezależności własnej i więcej hajsu (śmiech).

Jak mamy rozumieć, że masz zamiar "przywrócić prawdziwą wartość muzyce"?
Wall-e: Zamierzam, bowiem sam wierzyć w jej wartość i udowodnić, że można zrobić komercyjne aranże undergroundowych poglądów tak, by przy okazji nie kojarzyło się to z dawaniem dupy.

Twoim zdaniem sytuacja na polskiej scenie muzycznej jest kiepska?
Wall-e: Daleki jestem ostatnio od generalizowania - nie chyba, nie jest aż tak tragicznie, ale w ujęciu hip-hopowym - tak nasza sytuacja jest kiepska - choć, jak wiesz nie dla wszystkich.

Studio Wielkie Joł pomaga mi się przygotować odpowiednio do tego, co ma nastąpić później... Studio Wielkie Joł pomaga mi się przygotować odpowiednio do tego, co ma nastąpić później... Na zdjeciu z realizatorem Wielkie Joł Studio młodymGrzechem.

Nie pojawiłeś się na najnowszym albumie Killaz Group, co dla niektórych jest zdziwieniem. Czy nie padła w ogóle taka propozycja ze strony chłopaków?
Wall-e:
Nie wiem, być może wynika to z faktu, że mnie tu nie było po prostu... Czas, terminy realizacji...cóż jest wiele czynników.

Słyszałeś już ten krążek? Jeżeli tak to co o nim sądzisz?
Wall-e: Nie, w całości jeszcze nie... ale znam i lubię ten zespól, więc wierzę, że to będzie dobra płyta.

Gural pogodził się z Peją. Czy Twoje stosunki z Rychem też się polepszyły?
Wall-e: Żadnych stosunków.....buehueheuhe. Natomiast, wiem o co chciałeś zapytać - tak, polepszyły się. Istotnie konflikt Kasta - Killaz - Slums Attack, dzielący scenę i nie tylko poznańska na części, dla dorosłych już raperów nie jest już ani potrzebny, ani konieczny - stąd potwierdzam, że nie istnieje.

Reprezentujesz Wrocław, który mówiąc szczerze nie jest mocnym punktem na mapie polskiego rapu. Dużo dzieję się tam w podziemiu, natomiast mało kto jest widoczny na legalu. Czemu tak jest?
Wall-e: Nie zgadzam się z Tobą, choćby z tego powodu, że gdyby tak było wszyscy liczący się raperzy, nie odwiedzaliby tego miasta z mapy Polski przecież na swoich trasowych czy kameralnych koncertach... a Ty nie robiłbyś ze mną tego wywiadu gdyby tak było. Myślę, że brak bezpośredniego zaplecza medialnego jest przyczyna takiego postrzegania tej sytuacji...a może po prostu nie smakuje wam Wrocławska ambitność przekazu i stanie w opozycji do głównego nurtu?

Czy masz zamiar pomagać podziemnym graczom z Wrocławia?
Wall-e: Jeśli mnie przekonają, że są tego warci - tak. Projekt Zdolny Śląsk się tym zajmuje.

Solówkę nagrywasz jako Waldemar Kasta, a nie jako K.A.S.T.A. Czemu postanowiłeś zadziałać solo, a nie w spółce z pozostałymi członkami K.A.S.T.Y?
Wall-e: Widziałem u was ostatnio wywiad z Fokusem i on to tak pięknie ujął "dorosłem już do tego żeby zrobić solo" - tak właśnie myślę, po prostu nadszedł ten czas, a partycypacja kolegów w tym akurat projekcie jest zbędna koncepcyjnie. Poza tym większość z nich tez ciężko pracuję na solowe kariery...

To mój powrót do gry, moja definicja pojęcia słów, flow i własna do końca koncepcja nie popisywania się sztuczkami, a jak najlepszego hermetyzowania przekazu.

Co słychać u Dj'a Kut-O?
Wall-e: Nie mam bladego pojęcia.... Nie współpracujemy od czasu kiedy się obraził, że wyjechałem, chyba... liczę na to, że mi wybaczy i spotkamy się na ostatniej płycie....Ale wiem, że robi dobre kawałki oparte o współprace z zagranicznymi twórcami, które sprzedaje przez Wax Work.

Jak przebiegała, bądź dalej przebiega Twoja współpraca z "Transport & General Workers Union"?
Wall-e: To duży związek zawodowy z tradycją i przyszłością. Jeśli stawi czoła wyzwaniom wynikającym z "obsługą" obcokrajowców, w tym z coraz większym problemem Polskim w UK. Ja byłem tam kimś w rodzaju polskiego reprezentanta, którą to prace kontynuuje tam mój serdeczny kolega. Zawsze jestem gotowy mu pomoc ... aczkolwiek teraz jestem tu i to jest mój priorytet na ten rok.

A czy masz zamiar ponownie wyjechać poza granicę naszego kraju na dłuższy okres?
Wall-e: Tak. To nawet wysoce prawdopodobne. Wszystko uzależniam od powodzenia misji powrotu do nagrywania i konsekwencji z tym związanych.

Ostatnie słowo dla użytkowników Hip-Hop.pl
Wall-e: Wierzę, że są wśród rzeszy hejterów i pozerów prawdziwi oddani aktywiści hip-hopowi, że ta strona i jej forum dorośnie wraz z jej użytkownikami do rangi najbardziej rzeczowego portalu o naszej kulturze... Mam nadzieje, że wśród tak jak i ja zrezygnowanych fanów tej muzyki odrodzi się jeszcze duch walki o jaśniejszą przyszłość tej kultury...

Wall-East Waldemar Kasta 3WKASTA SKŁAD GTW PDG!

Zdjęcia - Zbyszek NiedziałekInformacje o artykule
Data dodania:2007-06-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.75 (8)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
pnp Pnp Music rap graffiti breakdancepnp
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nie kopiujcie i bądźcie oryginalni - DJ Mentalcut
Nie należy się bać radykalnych rozwiązań - Noon
Markę buduje się latami - wywiad z Sofa
Dizzy z Ugly Duckling - Brzydkie Kaczątko - wywiad
Podróże inspirują - wywiad z DJ Vadimem

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: esze boli   Link do posta
17:05:37, 23-06-07
1 !

anonim
Autor: n-a-s.pl   Link do posta
17:13:31, 23-06-07
http://www.n-a-s.pl/forum/index.php?sid=b2f4891979241f4c0e6000adeef79511

anonim
Autor: Nigor   Link do posta
17:16:21, 23-06-07
Dobry wywiad z dobrym raperem...zabraklo tylko pytania: kiedy te projekty sie ukaza???
Niektorzy powinni zastanowic sie nad odpowiedzia na ostatnie pytanie

Diler_71
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:19:12, 23-06-07
No, wkoncu cos o Wrocławiu!! Woll-e czekam na solówke!! Wiem co potrafisz!!

anonim
Autor: AI   Link do posta
17:19:49, 23-06-07
dobre

anonim
Autor: czereśnia   Link do posta
17:26:03, 23-06-07
"Wierzę, że są wśród rzeszy hejterów i pozerów prawdziwi oddani aktywiści hip-hopowi, że ta strona i jej forum dorośnie wraz z jej użytkownikami do rangi najbardziej rzeczowego portalu o naszej kulturze... Mam nadzieje, że wśród tak jak i ja zrezygnowanych fanów tej muzyki odrodzi się jeszcze duch walki o jaśniejszą przyszłość tej kultury..."

AMEN!!!

QUAQ
Autor: QUAQ   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:29:26, 23-06-07
Wierzę, że są wśród rzeszy hejterów i pozerów prawdziwi oddani aktywiści hip-hopowi, że ta strona i jej forum dorośnie wraz z jej użytkownikami do rangi najbardziej rzeczowego portalu o naszej kulturze... Mam nadzieje, że wśród tak jak i ja zrezygnowanych fanów tej muzyki odrodzi się jeszcze duch walki o jaśniejszą przyszłość tej kultury...anonim
Autor: gthgfdhaftrhghfrdgg   Link do posta
17:35:05, 23-06-07
Wall-e' wpadaj znowu do Sobótki !

[e.]
Autor: [e.]   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:49:53, 23-06-07
Wally to konkretny raper. jaram sie, ze K.A.S.T.A. bedzie na bitach White House i mam nadzieje, ze z Tedeefem rozjebią wspólna płytą.

anonim
Autor: shady05   Link do posta
17:51:10, 23-06-07
swietny wywiad! plyty rozjebia na bank!! pozdro

anonim
Autor: D$   Link do posta
17:51:38, 23-06-07
YOŁ OGÓLNIE WALLE ZAWSZE BYŁ UTALENTOWANYM ARTYSTĄ,JEGP PŁYTY ZAWSZE BYŁY PRZEMYŚLANE OPARTE NA PRZEKAZIE PRZEDEWSZYTSKIM CZEGO BRAKUJE OSTATNIO NA POLSKIEJ SCENIE I WIDAC ZE WALLE ZAWSZE WKLADAL W PLYTE DUZO PRACY,ZAWSZE TEZ GO UWAZALEM ZA AMBITNEGO RAPERA,I CIESZE SIE ZE ZNOW COŚ POSŁUCHAM,ZWLASZCZA ZE TO SOLO,PLYTA W CALKIEM INNEJ PERSPEKTYWIE PRZEDEWSZYSTKIM NAPEWNO BARDZIEJ OSOBISTA,WYWIAD OGOLNIE UWAZAM ZE JEST GIT,DOŚĆ WYCZERPUJĄCE ODPOWIEDZI JEST gIT POZDRÓWKI ELO

Gorąca-Fanka-Fanta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:51:58, 23-06-07
Fantastyczny wywiad! Wall-E to wspaniały raper! Płyty wyjdą kozak! Uwielbiam Wall-E

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:58:48, 23-06-07
dobry wywiad pozdro dla wall-ego i czekam na solówke

oraz G.T.W. i płytę K.A.S.T.Y. SKŁAD z 3W

anonim
Autor: antypihuj   Link do posta
17:58:59, 23-06-07
"Środkiem ulicy ide gdy chce a nie po chodniku bo trzymam ręke na pulsie a nie w nocniku"
YO nigges rozjebał was ten artykół

anonim
Autor: Angielski pacjent   Link do posta
18:08:12, 23-06-07
apropo wroclawskiego przekazu link:
 
http://www.youtube.com/watch?v=wxZoX492-8o


to sie nazywa prawdziwe ambitne podziemie......nawet na tym portalu hip-hop.pl nie bylo tego klipu, co jest dowodem na to ze sa jeszcze ludzie ktorzy robia ta muze dla zajawki nie dla szmalu rozglosu itd

taki krotki komentarz

dawaj walle zrob rozpierduche
Mariushinho
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:13:47, 23-06-07
porządny wywiad także nic dodać nic ująć

P-T-F
Autor: P-T-F   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:19:14, 23-06-07
Waldi Kasta Pozdo... szanuje twój rap

anonim
Autor: PZN REPREZENT   Link do posta
18:30:14, 23-06-07
DZIĘGI DZIĘGI WALL-E, ZAPRASZAMY DO POZNANIA CZŁOWIEKUUUU !!!!!!!!!!!!!!!! GTW!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lezbulla1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:47:59, 23-06-07
DOBRY GRACZ I TYLE! WALDEMAR MIAŻDŻY STYLEM

a truskawa ty flejo czekasz na jakies projekty? przeciez masz to na dysku od miecha

anonim
Autor: czarnuch koloru bialego   Link do posta
18:48:32, 23-06-07
nie ma kurwa takiego slowa jak ambitnosc. pierdolnijcie sie w glowe

anonim
Autor: gnoejke la la la   Link do posta
18:49:32, 23-06-07
[b]o kurwa, ja naleze do tej żeszy[/b]

anonim
Autor: WDW   Link do posta
19:33:51, 23-06-07
Raper dobry, ale wywiad kiepski....nie ciekawe i zbyt tandetne pytania

anonim
Autor: cowy   Link do posta
20:04:16, 23-06-07
Truskawaaaa!! My przeciez wiemy ze na to czekasz !!!! kazdyyy z nas...i na gtw i na solo i na nastepne jego płyty i na solo gurala i ostrego i wszystko .. patrzcie no hejterki schowały suche komenty .... WALL E na horyzoncie... :)

Gengstajl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:26:26, 23-06-07
Podziwiam tego człowieka. Śiwetne teksty. Różni się od tych z WWA co mają wszyscy takie samo flow i rapują o tym samym.

Ciekawa historia ze zmianą jego nazwiska :)

No i czekam na ten mega projekt 3W/KASTA.
Wall-E, Gural i Trzeci Wymiar to będzie mieszanka wybuchowa.
Oby tylko Gural miał takie dobre zwrotki jak w teledysku Stoprocent a nie jak w niektórych, słabszych kawałkach z ostatnich 2-óch mixtape'ów (oczywiście nie mówię że w ogóle były kiepskie te albumy:).

Pozdro Wall-E. Dziękujemy Ci za miłość do hip-hopu którą reprezentujesz! Szkoda że w tym kraju tak dużo ludzi musi pracować za granicą. Nawet polscy raperzy...

Kwiat_nek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:36:53, 23-06-07
ej ten koleś co pytał, ma 13 lat ?? lol

anonim
Autor: Dobre gówno się szykuje!!!!!!!!!!!!!!   Link do posta
20:48:44, 23-06-07
CZekam na solóweczke Wallego. Świetny raper. projekt będzie napewno warty przesłuchania

"...ta płyta dokona masakry jak huragan..." !!!!!!!!!


Pozdro Wall-e!! SZACUN!

anonim
Autor: obserwatorrr   Link do posta
20:49:47, 23-06-07
łoli to taki pseudofilozof

anonim
Autor: bartekkk   Link do posta
21:01:24, 23-06-07
ambitnosc??

M_A_S_T_A
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:14:47, 23-06-07
ajaj :D kozacko. nie mgoe sie docekac projektu GTW to bedzie miazga

anonim
Autor: 0agda jagoda   Link do posta
21:40:47, 23-06-07
http://www.youtube.com/watch?v=wxZoX492-8o
sprawdz prawdziwy wroclawski rap

jest wiele lepszych raperów we wrocławiu niz ten  kasta

anonim
Autor: asiors   Link do posta
21:42:46, 23-06-07
http://www.youtube.com/watch?v=wxZoX492-8o
sprawdz prawdziwy wroclawski rap

Nesko123
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:25:46, 23-06-07
projekty na pewno beda pozadne, tylko szkoda ze nie podali chociaz przyblizonych dat

halas
Autor: halas   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:57:44, 23-06-07
szanuje gracza

Rolnikzz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:57:44, 23-06-07
Wall-E.. niesamowity gość.. jeden z nielicznych raperów który wiec co mówi i umie przekazać to w normalny , kulturalny sposób..

anonim
Autor: Twój Stary!   Link do posta
23:15:18, 23-06-07
"Wierzę, że są wśród rzeszy hejterów i pozerów prawdziwi oddani aktywiści hip-hopowi, że ta strona i jej forum dorośnie wraz z jej użytkownikami do rangi najbardziej rzeczowego portalu o naszej kulturze... Mam nadzieje, że wśród tak jak i ja zrezygnowanych fanów tej muzyki odrodzi się jeszcze duch walki o jaśniejszą przyszłość tej kultury..."

ŚWIĘTA PRAWDA!!! :)

anonim
Autor: PAwloo   Link do posta
23:24:22, 23-06-07
Truskawa Pajacu!!!! Weź sobie te ostatnie słowa do serca,bo to co odpierdlalasz na tym forum to czasem już nie jest śmieszne tylko poprostu żałosne;/

ZUHH
Autor: ZUHH   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:26:36, 23-06-07
lubie kaste lubie Wallego cenie ich fenomen, tylko jedno mu zarzucić mogę a mianowice utracenie kontaktu z najlepszym polskim producentem jakim jest DJ Kut-O, mam nadzieje ze to sie zmieni i ze na projekt 3WKASTA - a nie mówiłem , będzie zaangażowany Esee niegdyś FFOD


kaka z milanu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:44:52, 23-06-07
eMcIa WaLl-e ziąąąąms:* jezdeś debeściak rapsy nawijasz superowe!!!! masz racje rze hejterzy sie zastanowili sie nad sobom!! popjeram cie!!!  pozdrówiki i buziole krejzolq:* ema!

anonim
Autor: NNNNNNNNNNNNNDF   Link do posta
23:58:31, 23-06-07
www.skocz.pl/ochockirap

Vapor
Autor: Vapor   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:00:44, 24-06-07
Genialny raper w sumie moj ulubiony zaraz obok Gurala i Pona. Czekam za  Gtw ale nie czekam za zadnym splitem z 3W. No nie podchodza mi strasznie

anonim
Autor: MeNtO   Link do posta
00:14:21, 24-06-07
Wall-E to postać, która niewątpliwie wniesie dużo śmieżości dla naszej sceny rapu. Taka płyta jak KASTANIETY do tej pory kręci się w moim nośniku! Bo Takie produkcje zostają w pamięci na długo, a nawet dłużej!!! Pomysł na projekty 3WKASTA czy GTW wzbudzają we mnie taką ciekawość, że nie mogę się doczekac tych albumów!!!!! Pamiętam pewien koncert w Kamiennej Górze, skladu 3WKASTA, człowieku czy wiesz co to znaczy zobaczyć taką ilość rapu??? Pozdrawiam Prawdziwych!!!

1nS
Autor: 1nS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:42:03, 24-06-07
http://zdolnyslask.org

Shuty
Autor: Shuty   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:23:36, 24-06-07
Co to kurwa jest ambitność? Ktoś może mi podać geneze tego słowa? To jakaś 'wyższa', bliżej niezidentyfikowana forma słowa 'ambitny'?

donkorleonnee
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:35:43, 24-06-07
Patrz go kurwa, kogo to obchodzi czy to wyższa czy niższa forma. Nie zrozumiałeś czy nie chcesz zrozumieć?. Po chuj poliglotę tu strugasz

Shuty
Autor: Shuty   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:12:46, 24-06-07
Mnie obchodzi tak? Więc pytam tak? Nie zabieraj głosu jak nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie.

anonim
Autor: nwr6hj5y   Link do posta
09:35:14, 24-06-07
cisza jak makiem zasial,gdy ktos publicznie pojechal hejterom. juz mnie zaczyna wkurwiac słowo"hejter". jak tylko ktoś powie że coś się mu nie podoba to od razu jest"wypierdalaj jebany hejterze!!" każdy kurwa ma swój gust i np mi nie odpowiada na mixtapie Decksa obecność onara pedała,a kurwa mac hejterem nie jestem

aRt_
Autor: aRt_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:40:44, 24-06-07
 Wall-e ma moj szacunek :) czekamy na plyty :P

Pretorian
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:06:33, 24-06-07
zajebiscie! czekam na obie produkcje! truskawa liz jaja!

anonim
Autor: $%$%   Link do posta
11:29:39, 24-06-07
WALLE TRZYMA FASON.

SZACUNEK

donkorleonnee
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:33:38, 24-06-07
Skoro dobrze znasz odpowiedź po co sie czepiasz. I nie sap mi tu synek

anonim
Autor: AstonMartin   Link do posta
12:36:39, 24-06-07
3WKASTA na to czekam!

Shuty
Autor: Shuty   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:37:21, 24-06-07
Daje Ci okazje nazwania mnie synkiem. A teraz zmykaj do mamusi pod spódnice nim zjem Cię żywcem.

anonim
Autor: Pan De   Link do posta
12:50:01, 24-06-07
Odpowiedź na ostatnie pytanie powinna dać wam do myślenia "pozerzy i hejterzy" zaśmiecający forum tego portalu bezsensownymi wypowiedziami typu "pierwszy" , "chujowe", "XXXXX sie sprzedał"
pozdro Wall-E

donkorleonnee
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:59:54, 24-06-07
eat a dick my son

anonim
Autor: zabawny   Link do posta
13:02:56, 24-06-07
czekam na solóweczke i na 3wkasta. na gtw nie czekam bo niestety tede nawet z wall-e'im nie jest godzien zeby na jego projekty czekac tylko dlatego.. jeszcze raz czekam na solo i 3wkasta i na jakies koncerty oczywiście

ziolo ziolo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:22:19, 24-06-07
ostatnia K.A.S.T.A - jako 3WKASTA ("a nie mówiłem"). To będzie po prostu stara dobra KASTA na bitach Whitehouse Records, ostatnie rozdanie. GTW to Grupa Tede Wall-E - szybki, konkretny, klarowny projekt mający na celu rozwijać moją współpracę z TDF, a przy okazji dość dosadnie komentować rzeczywistość zastaną po moim powrocie. "Prawda Naga" natomiast to solo, ale wydane jako koncept album wespół z Mateo i VIP Productions, swoisty ukłon wobec sztuki samplingu w kontekście polskich realiów - reszty na razie nie zdradzę. no przyznam Waldek ze dodales mi nieco otuchy

anonim
Autor: ForeMAN   Link do posta
13:23:49, 24-06-07
Wall-y zmasakruje wszystkich swoimi tekstami w solowce.Nie bedzie wybacz dla lamosow takich jak mezo itp .Bedzie  to najlepsza płytka jaka wyszła w ciagu 3 lat.Pozdro wall-y

anonim
Autor: Nie wiem nic   Link do posta
14:36:14, 24-06-07
Dla mnie Wall-e jest zarazem jednym z najlepszych w tym kraju a jednoczesnie chyba najbardziej niedocenionym artysta rodzimego hip hopu:/ swiadczy to o zacofaniu i niedojrzalosci nas-sluchaczy! Wall-e jest raperem kompletnym: przejebane teksty (technika i przekaz i nie ma sie co przypierdalac bo drugiego takiego nie ma) technika rymowania na zajebistym poziomie i najsilniejsza bron Waldemara czyli flow. ubolewam nad tym ze malo osob docenia tworczosc tego pana ale coz o gustach sie nie rozmawia:/

Andrzej Ruchacz Odbytów ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:49:34, 24-06-07
Wall-e miszcz!

anonim
Autor: WFLLL   Link do posta
14:56:19, 24-06-07
zgadzam się z tym kolesiem wyżej ( "Nie wiem nic") Wall-e jak dla mnie jest w czołówce Polskich Raperów. Ci co za Nim nie przepadają mają chyba zbyt styrane banie i nie potrafią zrozumieć jego przekazu. Pozdro Waldemar! czekam na płytę!

anonim
Autor: fdsgdf   Link do posta
14:56:49, 24-06-07
3W KASTA rozjebie scene

Evs71
Autor: Evs71   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:19:55, 24-06-07
Wielki szacun dla Wall-ego za Kastaniety, szacunek za Kaste, Killaz Group, 3W Kasta, PDG, ale nigdy nie będe za projektem GTW. Dla mnie to wstyd, że ktoś taki jak Wall-e będzie nagrywał z Tede wspólną płyte.

anonim
Autor: USMIECHNIJ SIE MAMY CIE GDZIES WIESZ   Link do posta
16:22:30, 24-06-07
1sza oficjalna tracklista

1.Przyjechałem z ogórków (feat welkom back)

2.Zagryzac wóde z ogórami (feat ogór)

3.Tancz Tancz Tancz aka TTT (feat Patrycja Sookół)

4.Wall-e twoją starą (feat Twoja Stara)

5.Kwiczy jej z piczy (wiele ma słodyczy)

6.Biały miś wyleciał dziś (sperm trick shot)

7.wyloty z domu

8.ulice sa one nasze (x)

9.meteo szkit pradakszyn (mateło remikx)

10.wall-e tdf  i on tez ciebie tez (feat kielbazza paradox)

11.skeet sys Rq 1

12.Ich bin ,du bist, und wie are doo-zie-za?

13.Pech jest w pech (feat Peszek)

14.El-azzira abdul el jefe (aka jezd ona allaha wizi mu laha)

15.klapki vs laczki ( vs. pozdrow starego laczki PSL )

16.3W-ina obalam (czy to moja wina?)

17.PDG is da ameryka otoczon (jezd on ?)

18.im look like black mr captain nigga (feat tha gayme walle matheło tdf jez-d on )

19.we are black folks (feat white poland chicks)

20.BACK from WROCK WORK go to mc donald or mc micky mouse in BRITISH WYSPY aka ENGLANDIRELAND)

21.Rocfaallla (odgrzewany kotlet da ci $$$)

22.ema all black nigga mc`s in poland

Pastisz (fr. pastiche - utwór naśladowczy) – odmiana stylizacji, utwór naśladujący istotne cechy jakiegoś dzieła, pisarza lub stylu, zagęszczający je i uwydatniający. Uprawiany bywa w celach żartobliwych lub jako forma krytyki stylu, maniery danego pisarza. Może być punktem wyjścia do parodii.

Parodia to odmiana parafrazy, która spełnia funkcję humorystyczną (rodzaj zabawy literackiej) bądź satyryczną (używana jako element polemiki).

anonim
Autor: prosto vs stopro ?? co jezd? beef?   Link do posta
16:45:14, 24-06-07
17.PDG is da ameryka otoczon (jezd on ?)

to bedzie Mega (S)hit, gdy mateło zrobi remix

gdy  cytujesz, napisz źródło (wikipedia) pastisz i parodia

Tak na serio, pozdrawiam Wall-e'go i czekam na płytke.
Pozdro 71

anonim
Autor: hę?   Link do posta
17:21:54, 24-06-07
lukaszkaminski3, 13 lat
mężczyzna, miasto: Oslo

anonim
Autor: VŻ   Link do posta
17:30:11, 24-06-07
no i w końcu coś konkret od waldemara " chcesz spróbuj się śmiertelniku, środkiem ulicy idę gdy chcę a nie po chodniku"


ZłotyZWP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:14:31, 24-06-07
Gdyby nie ten  pierdolony TEDE to wszystko by było.... Niestety.... "PLNY po to wyciągają ręce"

anonim
Autor: demotrailer   Link do posta
18:15:30, 24-06-07
3WKASTA - na tę produkcję czekam najbardziej!

anonim
Autor: ZaJwKOwCZ..PrSTo ----->pO...pLn   Link do posta
19:04:41, 24-06-07
yo yo zajebiozzzzaaaaa oby tak dallejjjjjjjj hi hop ma sie rozwijać a nie zanikaćć tede i wallleee robią kupe dobrej roboty:)eloooooooooooooooooooooo

korzen7
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:39:42, 24-06-07
Człowiek, którego darzę największym szacunkiem na tej scenie. Czekam na projekty, akurat, powinienem być przy kasie na jesień więc to będzie to co warto mieć w oryginale :)

anonim
Autor: Pantheon   Link do posta
22:57:53, 24-06-07
Mądry truskawa powinien się nad sobą zastanowić bazując na ostatniej wypowiedzi Waldka:]] Piooooona Wall-E!

Vapor
Autor: Vapor   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:46:26, 25-06-07
Wall-e w tancu sie nie pierdoli bedzie grubo

Jozzeppe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:20:46, 25-06-07
Czekam na te projekty znajac ich mozliwosci bedzie tak jak mowi;D chociaz w sumie nie wiadomo jeszcze hehe ale i tak stestuje te nuty....I podoba mi sie że gada konkretnie bez jakiegos szczypania sie pozdro

anonim
Autor: elpresidente   Link do posta
01:29:01, 25-06-07
ZłotyZWP

PLNY są od 1998 i nie mów mi, że jak tede nagrywał WFD i śmigał w PLN'ach to robił to tylko dla kasy

anonim
Autor: Gandalf biały z długą brodą   Link do posta
01:38:18, 25-06-071 .    3WKASTA - "A nie mówiłem!"2 .    Waldemar Kasta

3  .   TeDe Wall-E GTW
  W takiej kolejności czekam na te projekty!

anonim
Autor: Eh   Link do posta
03:14:27, 25-06-07
Wall-e reprezentant polonii?chyba nie chodzil w bandanie i z pala.

anonim
Autor: SureOne   Link do posta
09:17:06, 25-06-07
WuErO wuerowuerowuerowuero   

anonim
Autor: slavixon   Link do posta
10:16:11, 25-06-07
www.myspace.com/slavkooooo

anonim
Autor: Say Nothin'   Link do posta
10:34:41, 25-06-07
http://www.allegro.pl/item208258682_extra_torba_na_winyle_nowa_tanio_.html

anonim
Autor: M.E.G.A. Von   Link do posta
10:35:28, 25-06-07
Ziom Yes Yes Yo Pozdrawiam 71 !!!

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:13:49, 25-06-07
Jedno bardzo mnie ciekawi: ile będzie formacji związanych z GTW. Słyszałem o Grupie Trzymającej Władzę (w której skład wchodzą nie tylko raperzy ale też dj - tak przynajmniej byłó w wywiadzie z TDFem jakiś spory czas temu), o Grupa Tede Wall-e (no czyli nadchodzący projekt ktory zapowiada się bardzo ciekawie), Grubasach Tnących Włosy (ale to chyba była tylko taka polewka :) ), a teraz widąć że to Grual Tede Wall-e.
Trza czekać na nadchodzące projekty.

Olsztynianin92
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:35:44, 25-06-07
Już sie nie moge doczekac tych Grubych płytek. Postaram sie je kupic, a nie sciagac z ,,Emule" :D

LoRD PdN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:42:17, 25-06-07
Yo! czekam na krazki........... BiG Up Wall-e! Powrot gracza haaaaaaaaa! Pokoj V

anonim
Autor: waldemar kasta   Link do posta
16:29:11, 25-06-07
wszystko ok ...i thx za dobre slowo-naprawde dziekuje...fajnie za to by bylo gdyby moja autoryzacja byla honorowana nastepnym razem ...definicja pojecia "slow flow" a nie słów,flow.....????a poza tym nazywam sie WALL-E A NIE Wall-e od kierunku  WALL-EAST CZYLI WALL-E ...nazywacie weteranem a wiadomosci o PLHH leza-odsylam do okladek plyt

anonim
Autor: SzAmAnOO   Link do posta
22:37:24, 25-06-07
Świetnie że w końcu będzie płyta jakiegoś bardzo dobrego rapera i to z WROCŁAWIA:]
Mam nadzieję że na solowej płycie pojawi się Esee!!!!!Bo ten człowiek po prostu wymiata swoim stylem:D

aRt_
Autor: aRt_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:38:26, 27-06-07
ale z was lamusy ... jedziecie po TDFie,ze hujowy ,jak wogole Wall-e moze z nim nagrywac , a gosc mowi ,ze milo innego style szanuje sie czy kumpluja  i na dodatek Tede pomogl mu tam jakos , tazke nalezy mu sie szacunek !

anonim
Autor: fenozoran   Link do posta
13:05:07, 27-06-07
Szkoda tylko ze Z Goralem Wyszlo tak jak wyszlo a moglo byc jescze lepiej.

Zenek LBW ( MGU )
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:09:26, 27-06-07
joł Waldek czekam na GTW nagrany razem z Jackiem i na twoja solowe pozdro

anonim
Autor: omat   Link do posta
19:30:02, 27-06-07
nie macie o czym gadać do huja

anonim
Autor: skandynawiaktórąskółlód   Link do posta
21:40:17, 27-06-07
bedzie dobrze! Wierze w Solo i 3WKasta, nieco mniej czekam na gtw, ale w sumie ciekawy jestem.

anonim
Autor: Rds71   Link do posta
13:58:39, 28-06-07
Waldek to najlepszy polski raper !!! W KOŃCU SPEŁNIĄ SIĘ SŁOWA :
nadejdzie czas mówie wam nadejdzie czas nadejdzie taki czas ze docenicie nas ...K.A.S.T.A sqad
anonim
Autor: glos sumienia   Link do posta
15:13:47, 28-06-07
walle ty stary herbatniku nie rob tego wiecej

anonim
Autor: Abra44   Link do posta
16:52:29, 28-06-07
Lubie Tedzika. Dobrze rapuje o niczym. Sprawdze GTW na pewno. pzdr

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:28:59, 28-06-07
Autor: lezbulla1
Dodany: 2007-06-23 18:47:59 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]

FLEJA TO TY JESTEŚ


Autor: pantheon
Dodany: 2007-06-24 22:57:53 Host: ---.chello.pl

TY SIĘ POWINIENEŚ ZASTANOWIĆ NAD SOBĄ


Autor: PAwloo
Dodany:
2007-06-23 23:24:22 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl

PAJAC TO TY JESTEŚ i WEŻ SOBIE OSTATNIE SŁOWA DO SERCA WEŻ

BO TO CO ODPIERDALASZ TO TOTALNY SYF NA TYM FORUM

i JEST TO ŻAŁOSNE
$lepy
Autor: $lepy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:48:09, 11-08-07
Wlasnie na tak dobre informacje czekalem. Szacunek. Dzieki za poprzednie i czekam na nastepne produkcje. ''Idz i kup ta plyte!''. FFOD. WNB...

anonim
Autor: koster   Link do posta
21:13:16, 24-08-07
wall-E jestes najlepszym raperem w polsce a na dodatek reprezentujesz moje miasto!jestes nasza duma, jests nam potrzebny. Mam nadzieje ze twoja solowka osiagnie  zamierzony sukces, wierze w ciebie wall-E.  Juz wkrotce twoj SLOW FLOW rozjebie glosniki w kazdej chacie hehe w mojej na bank

anonim
Autor: Guru Tomek   Link do posta
17:42:25, 29-12-07
Ja szanuje WALL-Ego za to zrobil z KASTA SQUADEM ( te wszystkie plyty wydane , wersy nawalujace do przemyslenia) odwage ( wszedl na scene na koncercie Peji we Wroclawie).Kawalek 1000 osob , taki antykorupcja , slabi MC , lans i wogle.A teraz to kurwa bluza PLNY , Wielkie YO , czysty lans i wogle.Ludzie sie zmieniaje ,ale nie az tak.

anonim
Autor: KAMYK071   Link do posta
00:00:25, 19-03-08
Nareszcie solo!!!Uważam że z glową Waldka i jego pomysłami będziemy mieli zaszczyt usłyszeć kawał dobrego rapu...Co do projektu z TDF'em jestem mile zaskoczony.CZEKAM NA ALBUMY...    Pozdro dla Waldka i szacuneczek!!!

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:25:36, 18-03-15
STARE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-233-215-196.compute-1.amazonaws.com (3.233.215.196). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.