Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 5 seria 2

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 5 seria 2

Autor: flaco666

Dowiedz się więcej o: Master P.

W "Wideotece Czarnego Człowieka" pojawiało się już kilka znanych aktorów m.in. Tupac Shakur, Mickey Rourke, Tommy Lee Jones czy James Belushi. Jednak głównym zadaniem niniejszego artykułu jest przedstawienie filmów, które mają hip-hop'owy soundtrack bądź też występuje w nich gwiazda czarnej muzyki. W 5 odcinku drugiej serii opisany zostanie "Champion" z Wesley Snipes'em w roli głównej i Master'em P. na drugim planie.

Obraz jest niemiecko-amerykańskiej produkcji. Trwa nieco ponad 90 minut. Jest z pogranicza dramatu, sensacji i kina akcji. Wyreżyserował go Walter Hill, twórca "Ostatniego Sprawiedliwego" i "Następnych 48 h". Jak już wspomniałem w głównej roli możemy zobaczyć Wesley Snipes'a, znanego z "Blade'a", "Kumpla do bicia" i "Sugar Hill". W filmie towarzyszą mu: Ving Rhames - "Grzech", "Policja", "Baby Boy"; Peter Falk - "Columbo"; C-Murder oraz Master P.

Wielki mistrz świata w boksie wagi ciężkiej George "Iceman" Chamber (Ving Rhames) niespodziewanie zostaje skazany za gwałt. Jako groźny przestępca trafia decyzją sądu do najbardziej strzeżonego więzienia w USA, na pustynii Mohabe. Tak się składa, że w placówce przeprowadzane są raz na pół roku walki bokserskie. Więzienie ma swojego bezapelacyjnego mistrza - Monroe Hutchen'a (Wesley Snipes). Sytuację wykorzystuje znany mafioso Emmanuel "Mendy" Ripstein (Peter Falk), odsiadujący dożywotni wyrok. Mimo to, nadal jest poważany i szanowany zarówno wśród strażników i współwięźniów, jak i na wolności. Nakłania on "Iceman'a" do wielkiej walki bokserskiej z Hutchen'em. Obiecuje mu występ w zamian za wcześniejsze zwolnienie z paki.

Master P. i C-Murder nie prezentują wysokiego poziomu gry. Wcielili się w rolę więziennych raperów. Pojawiają się w przerwach poszczególnych walk. Być może dlatego, iż mieli mały "wachlarz" artystyczny do pokazania się w filmie, nie zademonstrowali swoich prawdziwych umiejętności aktorskich.

W filmie może denerwować zbyt długie oczekiwanie na walkę Hutchen - Iceman. Wszystko nieco się przedłuża i nie ma tego napięcia, które mogliśmy dostrzec np. w "Rocky 3". Podejrzewam, że reżyser inspirował się Stallone'm., jednak nie wyszło mu to najlepiej. O ile Snipes wygląda w ruchach naturalnie, to Rhames wypada raczej słabo. Sceny, na które warto zwrócić uwagę, następują pod koniec filmu, kiedy to wreszcie widz może obejrzeć walkę. Sam pojedynek jest dosyć przewidywalny, ale dosyć widowiskowy. Wrażenie na odbiorcy z pewnością robią warunki fizyczne, jakimi dysponują zawodnicy. Iceman to potężny "potwór", natomiast Hutchen jest o wiele mniejszy. Bardzo podoba mi się przedstawienie najważniejszych bohaterów więzienia. Otóż obraz zostaje zatrzymany na sylwetce pokazanej postaci i pojawiają się dane na temat odsiadki delikwenta.

Wrażenia po oglądnięciu tego obrazu nie są najlepsze. Technicznie zrobiony profesjonalnie, a pod względem aktorskim widać małe niedopracowanie, które objawia się niemal u każdego aktora. Ujęcia z lotu ptaka na całe więzienia przypominają zwroty z "Prison Break'a" na Fox River. Na koniec jedna uwaga. Mówi się w filmie, iż jest to jedno z najbardziej strzeżonych więzień w USA, niestety nie mamy okazji się przekonać czy tak jest naprawdę. Scena, kiedy Snipes zostaje wysłany do izolatki nie jest dostatecznym dowodem na rygor panujący w placówce.

W kolejnym odcinku "Wideoteki Czarnego Człowieka" opiszę produkcję, która ma ciekawy soundtrack, a poza tym w jednej z ról występuje Mario. Mowa tutaj o "Step Up" z 2006 roku, gdzie zobaczyć można wspaniałe popisy taneczne doświadczonych aktorów - tancerzy.

Dowiedz się więcej o: Master P.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-07-02
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-230-154-129.compute-1.amazonaws.com (3.230.154.129). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.