Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Kocham bity, które mają pierdolnięcie - wywiad z Aes'em

Kocham bity, które mają pierdolnięcie - wywiad z Aes'em

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Aes.
Sprzedają się ci, co mają dobrą markę, wyrobioną parę lat wstecz no, bo ci wszyscy są już na scenie jakiś czas i nie chcą ustąpić.

"Nie patrzę na innych, bo każdy ma swoje podejście, aspiracje i jakiś tam pomysł na swoje rapsy i ich rolę w życiu. Ja jak zaczynam to jestem zdeterminowany i nie okładam tego na potem" - tak o podejściu do muzyki mówi Aes, który wydał niedawno swoją druga w ciągu roku płytę pt. "Trendsetter". Zapraszamy na wywiad, w którym m.in. o rynku i wytwórniach fonograficznych.

To już Twoja 3 premiera, łącznie z Kooperacją, w ciągu ostatnich 10 miesięcy. To spore tempo, co świadczy o tym, że jesteś płodnym twórcą. Patrząc np. na Ostrego czy Fu wydaje się, że to dobry kierunek. Powiedz jednak skąd ten pośpiech?
Aes: Nie mam żadnego pośpiechu, ani z góry ustalonego terminu. Po prostu lubię pisać i nagrywać. Mam tak, że nagle napada mnie przypływ zajawki hehe, i zaczynam zbierać bity, teksty, pomysły i wchodzę do studia. W ciągu tego okresu, 2 solówek i kooperacja, wydarzyło się tyle rzeczy, że praktycznie zaraz po "Trendsetterze" mógłbym zacząć robić coś nowego. Wiesz jak, w końcu "okresy to albumy, czas zrobić nowe". A co do to, że OSTR i Fu robią tak szybko, to już nie wiem czy to tak dobrze do końca.

Pod tym względem jesteś chyba ewenementem na Śląsku. Mało tam chyba tak pracowitych raperów. Z czego wynika ten śląski luz jeżeli chodzi o terminowość wydawania płyt?
Aes: Wiesz, generalnie nie patrzę na innych, bo każdy ma swoje podejście, aspiracje i jakiś tam pomysł na swoje rapsy i ich rolę w życiu. Ja jak zaczynam to jestem zdeterminowany i nie okładam tego na "potem", ale to ja. Poza tym teraz wyszły aż cztery płyty z naszego regionu, tzn moja płyta, solo Miłosza, płyta Wavesa i składanka "ŚNŚB" więc może to oznaka poprawy naszego lenistwa?

"Trendsetter" składa się z 10 tracków, na "Maestro" też mieliśmy 10 utworów. Nie będę pytał czy 10 to magiczna cyfra, ale o długość płyty. Są dwie szkoły, jedni usilnie wypychają płytę kawałkami po brzegi, inni robią coś na wzór rozszerzonej epki. Czemu Ty nagrywasz krótkie płyty?
Aes:
Jestem przeciwnikiem nagrywania płyt po 20 pare traków, bo jak takich słucham to prawie zasypiam, a w PL nie słyszałem jeszcze takiej, która nie powoduje znudzenia po 2 przesłuchaniach. Nie trzeba też nagrywać długich płyt żeby były dobre, można krótkie, żeby ludzie czuli niedosyt i zadawali właśnie takie pytanie jak Ty. Lubię nagrywać epki, traktuje je jako zaprezentowanie skillów, zebranie paru rozkmin i pomysłów z danego okresu. Na dłuższą płytę, mam nadzieję przyjdzie jeszcze czas.

Jakbyś miał porównać obie płyty, sposób i okoliczności ich nagrywania, to jakie były różnice w tym procesie?
Aes:
"Maestro" było moją pierwszą solówką. Było to dla mnie duże przeżycie, cała ta otoczka, wiesz jak, oczekiwania co do materiału jak i samego siebie. No i było pierdolnięcie. Teraz, w "Neuronie" praca przebiegała zupełnie inaczej. Nie nagrywałem wszystkiego naraz, jak tamtą tylko wpadałem, nagrywka, nocny melanż, gadki. Później 5cet chwycił za master. Nie było pośpiechu, czysta zabawa i zajawka, a o to w tym przecież chodzi. Zupełnie inny Klimat, no ale to przez to, że zmieniło się o 180 stopni moje podejście do tego całego rapu naszego ukochanego.

Jestem przeciwnikiem nagrywania płyt po 20 pare traków, bo jak takich słucham to prawie zasypiam.

Słuchając "Trendsetter" łatwo zauważyć gustujesz w podkładach, w których jest dużo elektroniki i syntetycznych dźwięki, odgłosów rodem z gier komputerowych. Tymczasem tendencja idzie w drugą stronę, 'żywe' instrumenty, 'żywy' band. Nie chodzi oczywiście o podążanie za modą, a powiedz skąd pomysł na taki styl?
Aes: Wiesz ja lubię, a wręcz kocham bity, które mają pierdolnięcie, jakiś cykacz, gruby bas, chce się do nich skakać aż, wiesz o co chodzi hehe. Jak mówiłem nie patrzę na innych, choć takie bity, o których mówisz, czyli takie bardziej klasyczne rzeczy, to ja miałem z 2, 3 lata temu już.

Wziąłeś udział w kompilacji "Silesia na śląskich bitach", która okazała się strzałem w dziesiątkę. Jak z Twojej strony przebiegała praca nad utworem, który się na niej znalazł? Co myślisz o tej akcji?
Aes:
No hm.. normalnie. wybraliśmy sobie bit od Emhy, trask napisał pierwszy zwrotkę, ja dopisałem, wymyśliłem refren i tyle. Hehe nie ma on może przekazu o tym, że są symbole typu srajtaśma albo demo Owala, albo, że jakie życie itd., ale jest największym szlagierem z tej składanki, więc na spoko. Akcja jest jak najbardziej spoko, bo jest ona rozdawana w ilości 5 tysi i to za friko, więc dobra inicjatywa. Gdyby jeszcze było parę numerów mniej, to by mi się bardziej podobała, ale i tak jest zajebiście. W końcu śląski rap to pewniak!

Kilka miesięcy temu wspomniałeś o rozmowie z UMC, mówić że "że Hip-Hop ponownie będzie się sprzedawał za 5 lat, wtedy znowu będzie się opłacać wydawać longplay'e". Tymczasem mamy złotą płytę OSTRego, sukces Killaz Group, Łony, Eldo itd. Widać dużo się zmieniło w tej kwestii od tamtej rozmowy...
Aes: Z tego co pamiętam, to mówiłem o debiutantach, że nie ma na nich pieniędzy, a sprzedają się ci, co mają dobrą markę, wyrobioną parę lat wstecz no i jest tak dalej, bo ci wszyscy, których wymieniłeś są już na scenie jakiś czas i nie chcą ustąpić hehe, ale cieszę się na maxa z sukcesu Łony i Gurala, bo znaczy to, że są jeszcze słuchacze potrafiący docenić dobre rzeczy, a nie tylko elo elo chwdp.

"Wydają tych samych/ ci sami koniec i kropka". To prawda, ale 'debiutanci' szukają szansy w mniejszych wytwórniach i całkiem nieźle sobie radzą: Brahu, Juree, Dreamland, Pasjonaci, Normao, Breff, Familia HP (Vabank, Pokazz, Fame, Haos, GramyFair, 311, Embryo), a to tylko przykłady z ostatnich 6 miesięcy. Nie jest zatem chyba tak źle...
Aes:
Ale powiedz mi szczerze, prócz Familii, kim są ci których wymieniłeś? Widziałem okładkę tego całego Dreamlandu, jest dupne logo New Yorkera, to ja Cię proszę, nie chce czegoś takiego. Poza tym można wydać dla samego wydania, tak, że widzisz, nie słyszałem nawet o tym, albo wydać z pierdolnięciem. Nie interesuje mnie przeciętność i klip na necie. Jak uderzać to w stylu "jeb, jeb", a nie dla tego żeby było.

Wdowa po swojej solówce mało nagrywała. Jak udało Ci się ją namówić na współpracę i czemu wybrałeś właśnie ją? Aes: Men, to jest tak, że Wdowa sama się do mnie odezwała. Nagraliśmy numer, zresztą mój ulubiony, na jej ciągle robiący się mixtape. A, że tak powiem, umiemy się dogadać na luzaka, to rewanż z jej strony był oczywisty i powstał kawałek - twierdza na moje solo. Poza tym Wdowa zajebiście przewija, jaram się na maxa, więc wszystko gra.

Nie nagrywałem wszystkiego naraz, jak tamtą tylko wpadałem, nagrywka, nocny melanż, gadki.

Już w pierwszym tracku odnosisz się do Forum, domyślam, że naszego. Jak to jest z tymi producentami "jechanymi na forum". Czy jest jakiś styl muzyki, który szczególnie podchodzi ludziom? Na Forum ściera się wiele poglądów...
Aes:
Powiedziałem tam, że "na bitach same ksywy, które jadą na forum". A nie jest tak? Tylko jak się wybijesz lekko, to już chce cię ściągnąć z powrotem na dół zgraja sfrustrowanych półdebili, którzy, też by chcieli i nie potrafią. Jak nie potrafią, rodzą się kompleksy, z tego zawiść i chęć polepszenia sobie humoru, anonimowym wpisem na forum. Żałosne, sam przyznasz. Poza tym, kto wpisuje się na tym forum? Ja? Ty? No tak, czasem musisz pewnie hehe, ale generalnie są to ludzie, tacy, jakich wymieniłem. U nas minie jeszcze mega dużo czasu, zanim ludzie zrozumieją co to jest muzyka, co to tolerancja i szacunek, dlaczegoś, czego sami nie słuchają,ale mówią, że chujowe, bo tego nie rozumieją.
Trendsetter - ktoś kto nadaje modę, ustala trendy, coś kreuje - czy Twoja płyta ma być jakąś kompletną nowością na polskiej scenie?

Aes:
Men, założę się, że za parę miesięcy takie bity jak Sirsop czy Emha, będą robić wszyscy. Nie było jeszcze płyty na takich pokładach, z taką przewijką, o rzeczach innych niż melanż w kraju, i czy komuś się to podoba, czy tez nie, a to o wiele bardziej, to musi to przyznać. Tutaj ciągle jak robisz coś innego i do przodu, to ludzie są zbyt zamknięci w swoich rap idolach, żeby się otworzyć na coś nowego. Al jak słyszę, że niektórzy pierdolą, że kserowanie murzynów i branie z nich rap wzorców jest idiotyczne to umieram. Panie kolego, gdyby nie oni to byś śpiewał szanty, więc bez takich poza tym tam muzyka jest 50 lat do przodu, więc branie z nich przykładu nie jest rozwojem wstecznym.

Jak słychać na Twoich trackach, imprezy nie są Ci obce. Ostatnio mieliśmy w Polsce wiele sposobności do zabawy przy okazji koncertów amerykańskich gwiazd. Co myślisz o tym koncertowym boom i czy sam byłeś na którymś z koncertów? Powiedz też z kim chciałby wystąpić wspólnie na scenie.
Aes: No słychać, słychać, ale już coraz mniej, wiesz starzeje się powoli hehe. Co do koncertów, jest to jak najbardziej zajebista sprawa i fajnie, że przyjeżdża do nas ktoś inny niż modern talking czy linki park. Ale widać to za mało. Na koncercie Redmana, było 300 osób, co on ma sobie pomyśleć? Że u nas są wieśniaki, co wolą iść na koncert ulicznych składów liczbie 1000 osób, niż na gwiazdę rapu 1 wielkości... więc później nie ma co się dziwić, że ludzie uznają tylko wwo, hg, rozumiesz? Jeszcze jakby ceny biletów były tańsze, to cieszyłbym się bardziej, ale i tak nie ma co narzekać i wybrzydzać. Ja sam czekam na Game'a albo Jadakissa, wtedy zobaczysz mnie 1 rzędzie z łapami w górze.

Liczę, że za kilka miesięcy spotkamy się przy okazji premiery kolejnego krążka. Jakie masz zatem plany, może w końcu jakiś klip?
Aes:
Miło, że na to liczysz, bo pewnie jesteś w mniejszości hehe. Pewnie tak będzie, mam plany, ale plany jak to plany związane są ze zmianami. Póki co odpoczywam, mam parę pomysłów, przebitów, ale za to wezmę się dopiero po zasłużonych wakacjach. A co do klipu, wiesz, nie ubiorę się w różowy dres i nie będę miał loga na pół ekranu tylko żeby go zrobić. Do tego jest potrzebny hajs, ale nie za cenę twojej głowy i robienia z siebie debila. Miał być klip do "Głośniej" i wszystko było już gotowe, ale po znajomości, więc jak to często bywa w takich przypadkach, nic nie wyszło. Wiesz jak jest, wszystko do przodu, z buta, ale z głową do góry.

Sprawdźcie płytę: "Trendsetter"

Dowiedz się więcej o: Aes.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-07-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: takitam   Link do posta
13:18:13, 12-07-07
co ze debil. Najpierw pojechał Ostremu, ze nie to nie dobrze, ze wydaje tak duzo plyt i ze jest przeciwnikiem plyt ktore maja 20 pare kawałków. idiota. Przeciez jak plyta ma 20 kawałkow to raczej kazdy znajdzie tam cos dla siebie. Przeciez cale cd nie musi sie podobac.

anonim
Autor: Z Z Z Z ZZ Z Z   Link do posta
13:25:22, 12-07-07
Aes: Jestem przeciwnikiem nagrywania płyt po 20 pare traków, bo jak takich słucham to prawie zasypiam, a w PL nie słyszałem jeszcze takiej, która nie powoduje znudzenia po 2 przesłuchaniach.kurwo a peja na legalu+

w dupie byles gowno widziales

przy verbie tez bys njie zasnal po twoich 10 trackach wiadomo spac sie niechce bo jak zygam to nie zasne spierdalaj pajacu z katowic kazdy tam na ciebie leje konfidencie jebany i nie mow ze tak nie jest

airmax
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:37:22, 12-07-07
trendsetter....jak plyta flera....... koles nie ma pomyslow

anonim
Autor: eloeloelozia   Link do posta
13:47:49, 12-07-07
fajnie miec kolege na hh.pl; tyle ze Aes;iq ciebie sie sluchac nie da.

snav
Autor: snav   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:48:09, 12-07-07
aes jestes cwelem na osiedlu.....Ty wiesz za co.....pojedziesz wkrotce lamusie na harem.......

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:01:09, 12-07-07
TEN KOLES JEST PRAWIE TAK PIEKNY JAK TRUSKAWA CHETNIE BYM MU OBCIAGNOL KURWA TRUSKAWA ON MA CIASNIEJSZA DZIURKE NIRZ TY

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:05:06, 12-07-07
SPIERDALAJ KURWA!!! TRUSKAWA JEST TYLKO MÓJ I TYLKO JA MU MOGE OBCIĄGAĆ!!! I ODPIERDOL SIĘ OD JEGO DZIURKI KURWA!!! TRUSKAWA POWIEDZ, ZE TO NIEPRAWDA :(:(:(

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:07:05, 12-07-07
PRAWDA I ON CI POWIE :D ZNAM JEGO HUJA I DUPE NA PAMIEC WIEC TY SPIERDALAJ I TO ON JEST MUJ !!! BEKA .

anonim
Autor: michalos   Link do posta
14:08:25, 12-07-07
Ale żeś powiedział... OSTR ma 100procentowy wyższy poziom od ciebie buraku. A to, że wydaje płytę co rok to bardzo dobrze, każda jego płyta jest inna.. twoich kawałków nie da się słuchać, bez kitu. Jak chcesz mieć pierdolnięcie w bitach najpierw musisz mieć pierdolnięcie flow.. A poza tym według mnie to Peja jest najlepszy w Polsce i skupiam się na jego muzyce. Czemu nie wspomniałeś o Peji? Wydał w końcu 2pack, hah pewnie sie boisz odezwać bo wiesz, że byś łomot od niego dostał. Peja ma uliczny styl, przypomina mi się dużo melanży, wakacji itd. i to mi się podoba. Nawet do auta sobie włączam, a ciebie bym się wstydził puścić.. jeszcze jedziesz na polskie gwiazdy hh.. czekam na nową płytę Gandiego na której będą 2 dogrywki Peji z czego się cieszę. Wydawaj sobie epki do końca życia ale porządnej płyty nigdy nie wydasz jak to mówi dużo osób. Peja ma flow i pierdolnięcie, rap forever.

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:09:28, 12-07-07
TO TY SPIERDALAJ HEJTERZE PROWOKACYJNY!!! ZNASZ HUJA I DUPE NA PAMIENC ALE TYLKO SWOJEJ STAREJ!!! ZE TAK POWIEM JAK MUJ TRUSKAWA: BEKA

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:12:31, 12-07-07
SAM JESTES HEJTEREM PROWOKACYJNYM!!! I TO TY ZNASZ HUJA I DUPE SWOJEJ STAREJ !!! A BEKA MOGE MUWIC TYLKO JA I MUJ TRUSKAWA I KURWA DZIS JUZ UMUWIENI NA RUCHANKO JESTEMY .. ON WOLI MUJ ROWEK NIRZ TWOJ

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:15:10, 12-07-07
DOBRY NA RUCHANKO - POLECAM. BEKA

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:15:30, 12-07-07
dobry wywiad
 
jebać te podróby wyżej co się podrabiają podemnie spedalone pedałki

nie czytajcie ich postów

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:16:30, 12-07-07
OOO TRUSKAWA :*:*:*

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:17:05, 12-07-07
TRUSKAWA TERAZ SIE MNIE WYPIERASZ NO WIESZ NIE RAN MOICH UCZUC, RUCHAM CIE KAZDEGO WIECZORA

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:17:58, 12-07-07
SPIERDALAJ!! JA GO CZĘSCIEJ RUCHAM :*:*:* PRAWDA TRUSKAWECZKO???

anonim
Autor: Sraes   Link do posta
14:18:35, 12-07-07
Przecież on nawet nie może obciągać OSTREMU bo sie śmieć nawet do tego nie nadaje . Jebać geja. Niech wypierdala do UMC Records szmata.

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:19:09, 12-07-07
SAM SPIERDALAJ. JA CZESCIEJ!!! TRUSKAWA ZROB COS ON MNIE OBRAZA ;(

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:20:14, 12-07-07
BEKA ;)

anonim
Autor: Yurek   Link do posta
14:24:43, 12-07-07
Ja pierdole co za pojeb... Kto wymyślił takich ludzi... Moge sie założyć że to chłopak Truskawy ;-)

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:28:14, 12-07-07
NO PRZECIERZ MUWIE :*:*:* DO WIECZORA TRUSKAWECZKO :*

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:28:31, 12-07-07
CZYLI JA TAMTEK CHLOPAK TO NIEPRWDZIWY KURWA PODSZYWA SIE PODE MNIE I UDAJE ZE RUCHA TRUSKAWE A TYLKO JA MOGE WIEC TY OD SSIJ SPIERDALAJ ;]

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:30:24, 12-07-07
PS: TRUSKAWA DZIS ZE MNA SIE BZYKA ;pp WIEC WAL BOBA

Evs71
Autor: Evs71   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:30:48, 12-07-07
 Jestem przeciwnikiem nagrywania płyt po 20 pare traków, bo jak takich słucham to prawie zasypiam, a w PL nie słyszałem jeszcze takiej, która nie powoduje znudzenia po 2 przesłuchaniach.
Buahahahaha omg Sraes ty kurwa lapsie, pomyśl i dopiero gadaj

BrainsBeer
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:30:54, 12-07-07
Aes: "OSTR i Fu robią tak szybko, to już nie wiem czy to tak dobrze do końca."

A dlaczego źle? Przecież OSTR w każdej płycie mówi o czymś innym i pod wzgledem muzycznym różni się od pozostałych. No i jak ktoś wspomniał OSTR przewyższa się poziomem 100razy. Wiec morda, bo jak narazie nie dorastasz mu do pięt.


Tymczasem mamy złotą płytę OSTRego, sukces Killaz Group, Łony, Eldo itd.
Aes: "ale cieszę się na maxa z sukcesu Łony i Gurala, bo znaczy to, że są jeszcze słuchacze potrafiący docenić dobre rzeczy, a nie tylko elo elo chwdp."
Taaa... a Eldo to ELO ELO CHWDP?? Eldo robi rap, którego Ty nie umiesz zrozumiec hehehe.


Aes: "Jestem przeciwnikiem nagrywania płyt po 20 pare traków, bo jak takich słucham to prawie zasypiam, a w PL nie słyszałem jeszcze takiej, która nie powoduje znudzenia po 2 przesłuchaniach. "

Buehehe śmiech na sali. To Ty chyba nie słyszej Jazzu W Wolnych Chwilach (ponad 40tracków), i innych płyt Ostrego gdzie jest ok. 20trackow, albo dwóch pierwszych płyt WWO i co? Zasypiasz? Ty kurwa robisz rap, że ludzie zasypiają po przesłuchaniu Intra buehehe.

Myśli, że wszystkie rozumy pozjadał i, ze jest najlepszym MC w Polsce... buehe

Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:31:07, 12-07-07
:( TRUSKAWA TY KURWO :(

BrainsBeer
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:34:28, 12-07-07
Aes: "OSTR i Fu robią tak szybko, to już nie wiem czy to tak dobrze do końca."

A dlaczego źle? Przecież OSTR w każdej płycie mówi o czymś innym i pod wzgledem muzycznym różni się od pozostałych. No i jak ktoś wspomniał OSTR przewyższa się poziomem 100razy. Wiec morda, bo jak narazie nie dorastasz mu do pięt.


Tymczasem mamy złotą płytę OSTRego, sukces Killaz Group, Łony, Eldo itd.
Aes: "ale cieszę się na maxa z sukcesu Łony i Gurala, bo znaczy to, że są jeszcze słuchacze potrafiący docenić dobre rzeczy, a nie tylko elo elo chwdp."
Taaa... a Eldo to ELO ELO CHWDP?? Eldo robi rap, którego Ty nie umiesz zrozumiec hehehe.


Aes: "Jestem przeciwnikiem nagrywania płyt po 20 pare traków, bo jak takich słucham to prawie zasypiam, a w PL nie słyszałem jeszcze takiej, która nie powoduje znudzenia po 2 przesłuchaniach. "

Buehehe śmiech na sali. To Ty chyba nie słyszałeś Jazzu W Wolnych Chwilach (ponad 40tracków), i innych płyt Ostrego gdzie jest ok. 20trackow, albo dwóch pierwszych płyt WWO i co? Zasypiasz? Ty kurwa robisz rap, że ludzie zasypiają po przesłuchaniu Intra buehehe. Na płycie gdzie jest 20 tracków każdy znajdzie coś dla siebie. Ty chyba bys chciał plyty gdzie jest 12 kawałków tym Intro, Outro, 3skity.

On chyba myśli, że wszystkie rozumy pozjadał i, ze jest najlepszym MC w Polsce... buehe

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:34:36, 12-07-07
WIDZISZ TRUSKAWA ON CIE NIE KOCHA :D A RUCHA DLA PIENIEDZY I GADA MI ZE MASZ OWLOSIONE I NIEUMYTE DUPSKO ALE TO NIE PRWADA BO JA JAK LIRZE TO NIE CZUJE

BrainsBeer
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:35:04, 12-07-07
Aes: "OSTR i Fu robią tak szybko, to już nie wiem czy to tak dobrze do końca."

A dlaczego źle? Przecież OSTR w każdej płycie mówi o czymś innym i pod wzgledem muzycznym różni się od pozostałych. No i jak ktoś wspomniał OSTR przewyższa się poziomem 100razy. Wiec morda, bo jak narazie nie dorastasz mu do pięt.


Tymczasem mamy złotą płytę OSTRego, sukces Killaz Group, Łony, Eldo itd.
Aes: "ale cieszę się na maxa z sukcesu Łony i Gurala, bo znaczy to, że są jeszcze słuchacze potrafiący docenić dobre rzeczy, a nie tylko elo elo chwdp."
Taaa... a Eldo to ELO ELO CHWDP?? Eldo robi rap, którego Ty nie umiesz zrozumiec hehehe.


Aes: "Jestem przeciwnikiem nagrywania płyt po 20 pare traków, bo jak takich słucham to prawie zasypiam, a w PL nie słyszałem jeszcze takiej, która nie powoduje znudzenia po 2 przesłuchaniach. "

Buehehe śmiech na sali. To Ty chyba nie słyszałeś Jazzu W Wolnych Chwilach (ponad 40tracków), i innych płyt Ostrego gdzie jest ok. 20trackow, albo dwóch pierwszych płyt WWO i co? Zasypiasz? Ty kurwa robisz rap, że ludzie zasypiają po przesłuchaniu Intra buehehe. Na płycie gdzie jest 20 tracków każdy znajdzie coś dla siebie. Ty chyba bys chciał plyty gdzie jest 12 kawałków tym Intro, Outro, 3skity.

On chyba myśli, że wszystkie rozumy pozjadał i, ze jest najlepszym MC w Polsce... buehe

anonim
Autor: do LUDU!!!!!   Link do posta
14:36:08, 12-07-07
KATOWICE przeprasza za Aes-a
i LUBLIN przeprasza za Dolara :/

KATOWICE przeprasza za Aes-a
i LUBLIN przeprasza za Dolara :/

KATOWICE przeprasza za Aes-a
i LUBLIN przeprasza za Dolara :/

KATOWICE przeprasza za Aes-a
i LUBLIN przeprasza za Dolara :/
Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:36:29, 12-07-07
BEKA :*:*:*:*:*

Evs71
Autor: Evs71   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:36:53, 12-07-07
Wdowa po swojej solówce mało nagrywała. Jak udało Ci się ją namówić na współpracę i czemu wybrałeś właśnie ją? Aes: Men, to jest tak, że Wdowa sama się do mnie odezwała. Nagraliśmy numer, zresztą mój ulubiony, na jej ciągle robiący się mixtape.Taaaa, Wdowa kiedyś mówiła, że chętnie nagrałaby z Eisem, może jej się ksywy pomyliły.

emdzej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:38:19, 12-07-07
Ale powiedz mi szczerze, prócz Familii, kim są ci których wymieniłeś? Widziałem okładkę tego całego Dreamlandu, jest dupne logo New Yorkera, to ja Cię proszę, nie chce czegoś takiego.

Koleś, jak ty nie znasz tych raperów, to weź się schowaj. Głupka z siebie zrobiłeś tymi słowami.

anonim
Autor: asaszs   Link do posta
14:40:19, 12-07-07
a ja myślę, że nie rozumiecie zbytnio niektórych wywodów. To że ostry jest zajebistym raperem to fakt, nie da się tego zaprzeczyć. Ale słuchać płyty 40 kawałków ten sam głos, od czasu do czasu zmienia się flow. To męczące się robi. Lepiej jak jest 10 zajebistych kawałków, zamiast 20 średnich, w tym 10 zajebistych (nie trzeba przewijać, przeskakiwać traków)

anonim
Autor: s...yhh   Link do posta
14:51:11, 12-07-07
POKAZ ZEZA FRAJERZE

emdzej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:01:09, 12-07-07
Autor: asaszs
Dodany: 2007-07-12 14:40:19 Host: ---.h-net.pl
a ja myślę, że nie rozumiecie zbytnio niektórych wywodów. To że ostry jest zajebistym raperem to fakt, nie da się tego zaprzeczyć. Ale słuchać płyty 40 kawałków ten sam głos, od czasu do czasu zmienia się flow. To męczące się robi. Lepiej jak jest 10 zajebistych kawałków, zamiast 20 średnich, w tym 10 zajebistych (nie trzeba przewijać, przeskakiwać traków)

Może płyta Aesa jest dobra?

anonim
Autor: WDW   Link do posta
15:03:54, 12-07-07
Kurwa ten Aes to gówniarz i dzieciak, niech sobie posłucha starej szkoły rapu, bo pierdoli chłopaczyna takie farmazony że głowa boli. Nawija i nawija, jego nos co raz dłuższy:D Pierdole taki rap, który nie jest szczery i wyczuwam u niego sam plastik! Co to kurwa ma być?! Jebać to kurwa! Niech hip-hop.pl robi wywiady z prawdziwymi raperami a nie z gówniarzami. Tyle.
Pozdro!

rozal
Autor: rozal   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:20, 12-07-07
aes to pizda zwyzywalem go w mega to sie glupio usmiechnal i odszedl

anonim
Autor: yeeep!!!   Link do posta
15:41:08, 12-07-07
pierdol aes frajerow!!! dobry wywiad ,dobra plyta!!! rob swoje!!!

Oficjalny Lygrys
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:43:38, 12-07-07
"Kilka miesięcy temu wspomniałeś o rozmowie z UMC, mówić że "że Hip-Hop ponownie będzie się sprzedawał za 5 lat, wtedy znowu będzie się opłacać wydawać longplay'e". Tymczasem mamy złotą płytę OSTRego, sukces Killaz Group, Łony, Eldo itd. Widać dużo się zmieniło w tej kwestii od tamtej rozmowy..."

z wywiadu z Aes'em

przestań pierdolić takie teksty bo to sie robi poprostu żenujace

to ze teraz polskie płyty bez problemu osiąganą status złotej płyty
jest związane z obniżeniem progu do 15.000
a nie że nagle polacy zaczeli kupowac płyty

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:00:49, 12-07-07
sam by chciał mieć legala i mieć tyle sprzedanych płyt

co ini raperzy z UMC i z inych labeli

anonim
Autor: powiem Wam szczerze   Link do posta
16:05:55, 12-07-07---------------------------LUBLIN PRZEPRASZA ZA DOLARA!!-------------Nesko123
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:14:24, 12-07-07
Chłopak TRUSKAWY || ssij ;*
Chlopak TRUSKAWY || poliz mi

ja nie moge co za idioci. probujecie byc smieszni czy macie jakies kompleksy? czemu nie piszecie ze soba na gg tylko tutaj? bo tam by nikt tego nie przeczytal i nikogo by to nie "rozbawilo"? a myslalem ze juz wiekszego debilizmu niz truskawka nie idzie sobą reprezentowac...

anonim
Autor: Yurek   Link do posta
16:17:23, 12-07-07
ooo znowu Truskawa sie odezwał ;-)

anonim
Autor: onelovefatass   Link do posta
16:29:09, 12-07-07
pokaż te fakowce swojej mamie kurwo bita. chyba zostane hejterem, co to kurwa za fotka, jebany lamus

UnderOver
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:41:52, 12-07-07
Jedyne w sumie, z czym się mogę zgodzić, to mały pojazd na te ekipy: Brahu, Juree, Dreamland, Pasjonaci, Normao, Breff, Familia HP. Polskie podziemie jest na tyle silne i rozwinięte, że skandalem jest, iż na legalu wychodzi jakiś Juree, notabene słaby raper. Gdzie jest legalne CD Jimsona, Te Trisa, Skubiego (tego zwłaszcza!), Szybkiego Szmalu, Smarkiego czy nawet ostatecznie 834? Tylko Breff z tamtej plejady ujdzie, Antykwariat dobra płyta, ale reszta to marketing czysty i koneksje, jak na moje oko. W tym kraju popyt nakręca koniunkturę w biznesie hip-hopowym, a nie umiejętności raperów. Gówno z takimi legalami, wolę nie wychodzić z undergroundu w foobarze.

anonim
Autor: kolo kolo numer 1   Link do posta
17:06:07, 12-07-07
popieram AES weź się człowieku zastyanów co ty robisz bo dla mnie umiejętności to podstawa jestem dj`em i jeśli jestem słaby to wstydzę sietego max.. do niedawna zastanawiałem sie czy wogóle robić sobie myspace ale jedna przekonałem siedo tego faktu i zrobiłem fakt ze gram 2 lata nie upowaznia mnie do tego żeby mówić o sobie jestem DOBRY będe dobry jak wygram DMC jeśi wogóle wiesz co to jest...
a co do mojego przedmówcy zgadzam się z nim w 100% tyle że Jimsona bym zamienił na rzecz VNM`a wiadomo z jakich przyczyn Jimson jest słaby udowodnił to na swoich trakach na beef`ie cieniasss

Pozdro dla prawdziwych dla tych dla których liczą sie umiejętności !! piperzyć legal !!

UnderOver
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:35:52, 12-07-07
Kolejny spec ma zamiar osądzać, kto wygrał beef. Wygrał lepszy.
PS. Jeśli nie wiesz, to VNM należy do 834.

emdzej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:05:38, 12-07-07
Autor: UnderOver
Dodany: 2007-07-12 16:41:52 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] Jedyne w sumie, z czym się mogę zgodzić, to mały pojazd na te ekipy: Brahu, Juree, Dreamland, Pasjonaci, Normao, Breff, Familia HP. Polskie podziemie jest na tyle silne i rozwinięte, że skandalem jest, iż na legalu wychodzi jakiś Juree, notabene słaby raper. Gdzie jest legalne CD Jimsona, Te Trisa, Skubiego (tego zwłaszcza!), Szybkiego Szmalu, Smarkiego czy nawet ostatecznie 834? Tylko Breff z tamtej plejady ujdzie, Antykwariat dobra płyta, ale reszta to marketing czysty i koneksje, jak na moje oko.


Na Twoje oko. To wszystko, co wymieniłeś, te Jimsony itp. to jest zupełnie inny styl.

anonim
Autor: DjMikeOsama   Link do posta
18:12:33, 12-07-07

                                                    ŚLĄSK PRZEPRASZA ZA AESA......

anonim
Autor: Medzik Dzionson   Link do posta
18:31:10, 12-07-07
Ide sie zdrzemnac i sciagam ten Twoj rap Aes. Poprzednia plyta plastikowa, po tej nie spodziewam sie niczego lepszego. Wiem o co Ci lotto, mow co myslisz, ale tez zastanawiaj sie nad tym co powiesz. Twoj poziom to nie jest legal. A wiec DOBRANOC, zarzucam ep :D Pozniej sie zdezynfekuje po przesluchaniu jesli bedzie trzeba. Pozdro i robta co chceta.

anonim
Autor: MCSTO   Link do posta
18:40:19, 12-07-07
Mi tam się podoba:)Bity sa megaaaaaaaaa (oprocz Trandsetter).Bober po raz kolejny pokazales KLASE MISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Aes nawijki zajebiste.Swietna zwrotka WdoWY:) Fokus troche tekstowo mnie zadziwil,ale flow nadrabia wszystko.Ogolnie bardzo dobra cd.Niekonwencjonalne bity.Poprostu AES sie nie pierdoli zahaczyl waszych idoli ELO CHWDP i to was gryzie heh:>?PJONA AES

UnderOver
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:42:34, 12-07-07
emdzej
Na Twoje oko. To wszystko, co wymieniłeś, te Jimsony itp. to jest zupełnie inny styl.I co z tego wynika?

anonim
Autor: MCSTO   Link do posta
18:45:11, 12-07-07
Trendsetter *  Literowka

BlackHeartBaby
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:53:58, 12-07-07
w dużej częsci zgadzam się z tym co mówi ten pan.

anonim
Autor: Medzik Dzionson   Link do posta
19:00:43, 12-07-07
No bez szału. Kimnąłem się... Bity nowatorskie, leżą mi na dysku takie już chwile, ale to może kwestia gustu.
Troche zniewieściała w całości ta płyta. Brak tego pierdolnięcia. Za piskliwy, drażniący głos. Nie mój klimat Shift+Delete. Siema czesc

anonim
Autor: Medzik Dzionson   Link do posta
19:03:45, 12-07-07
BlackHeartBaby- Jestes netowa mc tak jak i Aes. Swoj do swojego...
Ale wazne ze mowi jak mysli, choc no nie badzmy smieszni, ta plyta leba nie upierdala...

anonim
Autor: Miszcz   Link do posta
19:14:27, 12-07-07
On jest taki słaby że na jego płytę można tylko na srać a okładką się podetrzeć. Sraes wygrasz jednak w jednej konkurencji: najchujowszy pysk 2007.

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:18:33, 12-07-07
moge possac kutasa?

emdzej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:32:20, 12-07-07
Autor: UnderOver
Dodany: 2007-07-12 18:42:34 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]
emdzej
Na Twoje oko. To wszystko, co wymieniłeś, te Jimsony itp. to jest zupełnie inny styl.I co z tego wynika?

To, że porównujesz nie to co trzeba. To tak samo jakbyś napisał, że ktoś z rocka wychodzi na legal, a Twoi ulubieńcy nie.

Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:58:54, 12-07-07
TRUSKAWA SSAJ MOJEGO

anonim
Autor: to fakt!   Link do posta
21:31:52, 12-07-07
kiedyś przez przypadek jarałam z aesem, bo się przypałętał i widziałam jak się zrobił blady po 3 buchach z blanta :]  buuuhahaha :]  lamus jakich mało :]

anonim
Autor: to fakt!   Link do posta
21:31:55, 12-07-07
kiedyś przez przypadek jarałam z aesem, bo się przypałętał i widziałam jak się zrobił blady po 3 buchach z blanta :]  buuuhahaha :]  lamus jakich mało :]

UnderOver
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:13:44, 12-07-07
emdzej
To, że porównujesz nie to co trzeba. To tak samo jakbyś napisał, że ktoś z rocka wychodzi na legal, a Twoi ulubieńcy nie.

Lubuję się w ironii, ale to już lekka przesada. Aes niby jest raperem, więc to niby ten sam gatunek. Nie ma co srać.

anonim
Autor: SADASDASD   Link do posta
00:19:43, 13-07-07
ALE TEN KOLEŚ JEST PRZEHUJOWY !! W KATOWICACH KAŻDY NA NIEGO SRA !!

PRAWDZIWY RAP ZE ŚLĄSKA TO KALIBER 44, POKAHONTAZ I HST !!

ZAMIAST ZROBIĆ WYWIAD Z KIMŚ KONKRETNYM , UMIESZCZAJĄ SRAESA...

anonim
Autor: burdeliczeczek   Link do posta
00:24:26, 13-07-07
Autor: to fakt!
Dodany: 2007-07-12 21:31:55 Host: ---.netia.com.plkiedyś przez przypadek jarałam z aesem, bo się przypałętał i widziałam jak się zrobił blady po 3 buchach z blanta :]  buuuhahaha :]  lamus jakich mało :]hehehehehehe, dobre hehe

anonim
Autor: soochy71   Link do posta
00:39:19, 13-07-07
http://.net/viewforum.php?f=25 kliknij jak mozesz
http://www.cgm.pl/cgi-bin/top100/out.cgi?id=hheforum&url=http%3a%2f%2f.net%2findex.php

emdzej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:46:02, 13-07-07
Autor: UnderOver
Dodany: 2007-07-12 22:13:44 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]
Lubuję się w ironii, ale to już lekka przesada. Aes niby jest raperem, więc to niby ten sam gatunek. Nie ma co srać.

Ale tu nie o Aesa chodzi. Jego shit na szczęście nie jest wydawany na legalu i dobrze, bo to naprawdę marny raper, ale on nie zna dobrych legalowych debiutantów, takich jak Brahu, Juree i Normano. To jest dobry rap i na szczęście ktoś ich wydał. Ale w podziemiu drzemie dużo więcej talentów - np. ParExcellence. Ja nie twierdzę, że Jimson, Tetris itp. to są słabi raperzy, tylko nie trafiają w mój gust po prostu.

anonim
Autor: GTW CHGO   Link do posta
00:47:21, 13-07-07
WOW ALE FRAJER ....

emdzej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:47:28, 13-07-07
Autor: UnderOver
Dodany: 2007-07-12 22:13:44 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] Lubuję się w ironii, ale to już lekka przesada. Aes niby jest raperem, więc to niby ten sam gatunek. Nie ma co srać.


Ale tu nie o Aesa chodzi. Jego shit na szczęście nie jest wydawany na legalu i dobrze, bo to naprawdę marny raper, ale on nie zna dobrych legalowych debiutantów, takich jak Brahu, Juree i Normano. To jest dobry rap i na szczęście ktoś ich wydał. Ale w podziemiu drzemie dużo więcej talentów - np. ParExcellence. Ja nie twierdzę, że Jimson, Tetris itp. to są słabi raperzy, tylko nie trafiają w mój gust po prostu.

WOYTAH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:23:56, 13-07-07
Spoko mi tam nie przypada do gustu jego twórczość ale kurwa po co tak mu jechać??WKurwia mnie ta zawiśc anonimowych lamusów

anonim
Autor: :(   Link do posta
09:38:06, 13-07-07
boze forum debili. wyzywacie mu bo co zazdroscicie? nie znaliscie go wczesniej. prawda jest taka ma dobrych gosci (chodz wdowa slabo jak dla mnie) a skad ich ma? bo wg Tych gosci on ma wystarczajacy poziom zeby sie z nim nagrac(wiem jak jest)a Ci co sie kluca o truskawe to do skzoly wypierdalac bo zwroty typu "muj" czu "nirz" to naprawde swiadczy o waszym poziomie.;/ co za ludzie w tej polsce. narty

anonim
Autor: ELO ELO   Link do posta
09:59:46, 13-07-07
GOSC PITOLI O TYM ZE OKLADKA DREAMLANDU TO DUPNE LOGO NEW YORKERA..NIECH WIECH PATRZY NA SIEBIE...NA KAZDYM ZDJECIU CO GO WIDZE TO WIDZE LOGO CHROMU W OKULARKACH.....SYNEK CO TY OPOWIADASZ.......JESZCZES NIE ZAISTNIAL NA FORUM A SIE WOZISZ JAK S***URWISYN......NO JAK ALE JAK MASZ NUMER Z FOKUSEM I WDOWA PROSILA O NAGRYWKE TO JUZ MOZNA !!

anonim
Autor: hhhhhhhhgfhgf   Link do posta
10:51:12, 13-07-07
tania podrobka aesa z elemera

UnderOver
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:50:22, 13-07-07
emdzej
Ale tu nie o Aesa chodzi. Jego shit na szczęście nie jest wydawany na legalu i dobrze, bo to naprawdę marny raper, ale on nie zna dobrych legalowych debiutantów, takich jak Brahu, Juree i Normano. To jest dobry rap i na szczęście ktoś ich wydał. Ale w podziemiu drzemie dużo więcej talentów - np. ParExcellence. Ja nie twierdzę, że Jimson, Tetris itp. to są słabi raperzy, tylko nie trafiają w mój gust po prostu.

Nie no, hola. Najpierw piszesz, że Aes nie powinien być porównywany z innymi podziemnymi raperami, bo to nie ta liga, a następnie twierdzisz, że dobrze się dzieje, że Juree na legalu, a TeTris i Jimson nie trafiają w Twój gust. Wprowadzasz do dyskusji swój gust, a to powoduje, że Twoja opinia nt. Aesa jest w zasadzie niewiele warta, bo ja w ten sposób mogę stwierdzić, że Juree jest cienias i nie powinno go być na legalu. W ten sposób nie dojdziemy nigdy do tego, czy Aes jest dobrym raperem.

W ogóle ja nie rozumiem, o co tu toczy się ten cały spór. Jednym się podoba, innymi nie, a Truskawa jak zawsze pierdoli bzdury. Normalna sytuacja. :)

emdzej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:27:31, 13-07-07
Autor: UnderOver
Dodany: 2007-07-13 11:50:22 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany] Nie no, hola. Najpierw piszesz, że Aes nie powinien być porównywany z innymi podziemnymi raperami, bo to nie ta liga, a następnie twierdzisz, że dobrze się dzieje, że Juree na legalu, a TeTris i Jimson nie trafiają w Twój gust. Wprowadzasz do dyskusji swój gust, a to powoduje, że Twoja opinia nt. Aesa jest w zasadzie niewiele warta, bo ja w ten sposób mogę stwierdzić, że Juree jest cienias i nie powinno go być na legalu. W ten sposób nie dojdziemy nigdy do tego, czy Aes jest dobrym raperem.


Nie no, przecież nie pisałem o Aesie, bo dla mnie to cienki bolek w rapie, ale o tym, że przyczepiłeś się do Normana, Jureego i Braha. Pisałeś, że oni wychodzą na legalu, a nie Jimson, Tetris itp. Dlatego napisałem, że to inny styl. Dla mnie np. Jimson i Tetris są nie do słuchania, bo to nie mój styl, a Norman, Juree i Brahu mają na koncie zajebiste kawałki. O to ta dyskusja ;)

anonim
Autor: MC P.L.A.S.T.   Link do posta
12:57:15, 13-07-07
odpierdolcie się od Aesa może nie jest w czołówce ale dobre rapy robi. i bardzo dobrze ze wbija w takich forumowych cweli jak większość nad moją wypowiedzią

Potok
Autor: Potok   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:26:43, 13-07-07
Najwiekszy szlagier ??????????!!!!!!!!!!!!!!!!! Ziomuś grubsona sobie posłuchaj... aha i podeslij ten bicik do "szlagieru" to ci pokaze jak sie rozkuada flow po downtempowym bicie... "ka to wi ce sile sia" bardzoś sie kurwa wysilil :FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

Potok
Autor: Potok   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:32:15, 13-07-07
aha i do kolegi wyzej... hejting forumowy a "gówno a nie rap" to 2 rozne rzeczy my sie go tu nie czepiamy o byle gowno on jest poprostu słaby...

BlackHeartBaby
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:05:54, 13-07-07
Medzik Dzionson - ciesze sie że wiesz kim jestem. buzka ! :)

anonim
Autor: WDW   Link do posta
15:53:02, 13-07-07
Ej ludzie skończcie z tematem, bo szkoda słów. On i jego szlagiery może sobie w dupe wsadzić. Tych raperów co on wymienia, to chyba wszyscy by go zjedli. I tak bez kitu to jedna z najgorszych śląskich produkcji w historii.
Pozdro dla Eldoki i Ostrego!

CEDEKAINA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:38:08, 13-07-07
http://cedekaina.wrzuta.pl/audio/OrIPwZOyF9/

Geniusz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:30:59, 13-07-07
Ale on chujowy...

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:33:11, 13-07-07
Autor: Chlopak TRUSKAWY || poliz mi
Dodany: 2007-07-12 20:58:54 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]ty SSAJ swojego

anonim
Autor: Medzik Dzionson   Link do posta
20:58:07, 13-07-07
BlackHeartBaby- nie wiem kim jestes ale do wiekszosci raperow na majspejsie sie dowalasz wiec nie trudno przeoczyc Twa medialna postac. Buzka kochana... :*

anonim
Autor: Medzik Dzionson   Link do posta
20:59:13, 13-07-07
Mialo byc "trudno" a nie "nie trudno"

anonim
Autor: AZ MNIE CISNIE   Link do posta
22:11:14, 13-07-07
KURWA AZ MNIE CIUL BOLI Z SLUCHANIA TEGO PIERDOLONEGO RAPU KTORY JUZ NAWET ZA BARDZO NIE JEST RAPEM TYLKO PIERDOLONYM DYSKOTEKOWYM GOWNEM


POZDRO DLA PRAWDZIWYCH

anonim
Autor: AZ MNIE CISNIE   Link do posta
22:11:21, 13-07-07
KURWA AZ MNIE CIUL BOLI Z SLUCHANIA TEGO PIERDOLONEGO RAPU KTORY JUZ NAWET ZA BARDZO NIE JEST RAPEM TYLKO PIERDOLONYM DYSKOTEKOWYM GOWNEM


POZDRO DLA PRAWDZIWYCH

anonim
Autor: Yurek   Link do posta
23:53:37, 13-07-07
dobrze skwitowałeś jebać skurwysyna jakbym go zobaczył na ulicy to bym mu zrzucił te jego okularki

zjawin71
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:47:19, 14-07-07
Autor: yeeep!!!
Dodany: 2007-07-12 15:41:08 Host: ---.internetdsl.tpnet.plpierdol aes frajerow!!! dobry wywiad ,dobra plyta!!! rob swoje!!!
Autor: WOYTAH
Dodany: 2007-07-13 02:23:56 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]Spoko mi tam nie przypada do gustu jego twórczość ale kurwa po co tak mu jechać??WKurwia mnie ta zawiśc anonimowych lamusówAutor: MC P.L.A.S.T.
Dodany: 2007-07-13 12:57:15 Host: ---.mynet.com.plodpierdolcie się od Aesa może nie jest w czołówce ale dobre rapy robi. i bardzo dobrze ze wbija w takich forumowych cweli jak większość nad moją wypowiedziąniech to bedzie puenta... eLo 

anonim
Autor: PierdolićTegoLapsa   Link do posta
12:55:40, 14-07-07
Dobrze Tam Ktos Pojechał że Cie wywioza na harem...hhehe ja Cie znam sraes byles inny nic jestes teraz...twoje nowe plyty jezeli tak to mozna nazwac sa z dupy ,korwa ziom mi przeslal posluchalem pierwszych kawalkow i wylaczylem...dam ci rade skoncz z tym...

anonim
Autor: AES PEDALE JEBANY   Link do posta
21:04:32, 14-07-07
aes masz wpierdol pedale wogole wygladasz jak cipa myslisz ze jestes gangsterem a ci ludzie co ten cwel wymienil z wywiadu jak norman juree itp to 100x lepsi raperzy od ciebie kurwo jebana!!!!!!!!!
przestan robic z siebie kogos waznego bo sie przejedizesz na tym


i wogole HUJ CI W DUPE

anonim
Autor: dobrzewiesz   Link do posta
21:04:20, 15-07-07
ej sory ale kurwa na silesii to jest mnostwo lepszych trackow od tego jebanego Aesa, Ania Sool ze swoim Bandit Queen zjada go cyckiem bez kitu

MaJe$ter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:38:34, 17-07-07
stracił dużo w moich oczach tym wywiadem.. nowej płyty jeszcze nie słyszałem ale z tego co czytam to nawet niewarto sprawdzać..

anonim
Autor: fwedsfsd   Link do posta
18:56:18, 02-12-07
warto

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.