Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Coleman

Dowiedz się więcej o: Killaz Group, donGURALesko, Liber, Doniu, 4P & Onil.

Pierwszą płytą w drugim kwartale była "Krew i Dusza" Fu. Album dobry, ale nic nowego nie wprowadził do polskiego Hip-Hopu. Płyta jest bardzo zróżnicowana, są kawałki uliczne, refleksyjne jak i pod raggae, mino to jest trochę monotonna i raczej nie przychodzi ochota na ponowne przesłuchanie nośnika. Podobały mi się kawałki "Rap chronologia" i "Fifty fifty". Co dziwne każdy kawałek ma świetny bit, co się rzadko teraz tak zdarza! Niestety ma się wrażenie, że kawałki są ciągle o tym samym. Dobrze dobrani goście jak Peja czy Miodu.

Następną płytą jest Mistape Manewry Gurala i Mathea. Płyta świetna, gdyż Mateo jest jednym z najlepszych polskich producentów, a donGuralesko jak zawsze trzyma poziom. Gural nieźle, chropowato jedzie, ale niektóre wersy jak i tracki są tak właściwie o niczym. To jest właśnie ta jego bezkompromisowość. Najlepiej żeby następne płyty Gurala i Killazów były pod bity Mathea, gdyż na tych alla amerykańskich podkładach najlepiej odnajduje się don. Freestyle w jednym tracku rozczarowuje poziomem. "Na żywo w z Poznania" jest przypieczętowaniem paktu SLu z PDG. Choć osobiście twierdzę, że nic specjalnego tu Peja nie pokazał. Świetny też jest kawałek Trzeciego Wymiaru. Może nawet jeden z lepszych.

Powrót Jędkera to jego lekki progres. Za produkcję płyty odpowiadają LABZ i OSTR. Bity są mocne i hardcore'owe czego teraz jest mało. Jędrek kontynuuje styl charakterystyczny dla WWO. Na płycie dużo jest skitów, niektóre w ogóle nie pasujące. Wśród gości usłyszymy m.in. Popka, Felipe, Spooks, Rytmus i Kaczego. Płyta jest dobra, choć osobiście wolałbym nowy krążek WWO.

Po przedsmaku jakim był "Manewry Mixtape" tym razem Killaz Group "Operacja Kocia Karma". Powrót po 5 latach zapowiadał się grubo już po klipie do Manewry z Rmoną 23. Gural jak zwykle kontynuuje swoje Braggadocio; na płycie są 3 solowe kawałki Kaczora, które są naprawdę dobre. Oprócz kawałków o niczym (Manewry) są też kawałki o polityce (Odrobine) czy już każdemu znana Karma. U mnie bardzo często na playliście leci "Jomajo" z rosyjskim akcentem. Swego czasu interesowałem się rosyjskim rapem i kawałek jest dla mnie jednym z lepszych na płycie.

1 czerwca ukazał się album 4P/Onil - "Zorganizowana Grupa Rapowa". Płyta jest naprawdę dobra i mogę śmiało powiedzieć, że jest to najlepszy koszaliński legal. Płyta jest w pełni imprezowa. Nie ma tu dużo spokojnych track'ów, które przesiąknięte są metaforami. Znaleźć można tu konkretny "blokostylowy" rap, lub imprezowe dźwięki z energiczną nawijką. Z gości PIH i Killaz Group oraz koszalińscy reprezentanci. Kawałki z goścmi są prześwietne. Szkoda, ze nie ma zapowiadanego numeru z Liroy'em. Płyta naprawdę dobra i warta przesłuchnia.

W drugim kwartale premierę miła płyta "Moderato" Donia i Libera. Nie będę się wcale rozpisywał o tej płycie. Bity są naprawdę dobre. Beatbox na płycie też zaskoczył pozytywnie. Wielka szkoda że jest na płycie np. taki kawałek jak "Dzień dobry Polsko." Bez wątpienie najlepszą płyta 2 kawartału jest Killaz Group "Operacja Kocia Karma". Polecam ją gorąco!

Dowiedz się więcej o: Killaz Group, donGURALesko, Liber, Doniu, 4P & Onil.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-07-19
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:1.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Coleman, 42 lata
mężczyzna, Lipsko

Ostatnie artykuły tego autora:
Podsumowanie: 1 kwartał 2007

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
siodema
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:17:27, 20-07-07
Ale po co ten doniu na końcu...
(1!:P)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.