Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Skłonni do poświęceń - wywiad z Mor W.A.

Skłonni do poświęceń - wywiad z Mor W.A.

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: Mor W.A..
Tytuł tej płyty nie jest przypadkowy to ulica dała nam wszystkim Hip-Hop a my czerpiąc z niej inspirację przekazujemy Wam to dalej.

Kilka tygodni temu niepodziewanie pojawiły się informacje o nowej płycie warszawskiej grupy Mor W.A. Choć płyta "Uliczne Esperanto" nie była wcześniej zapowiadana, nowy krążek ucieszył fanów, gdyż Wigor, Peper i Łyskacz powrócili w świetnym stylu. Zapraszamy na wywiad z zespołem, w którym to m.in. o międzykontynentalnych sesjach nagraniowych i podejściu do Hip-Hopu.

Jak z biegiem czasu zmieniła się Wasza współpraca w studiu? W wkładce piszecie, że Łyskacz mieszka za oceanem - więc pewnie wspólnych sesji nie było?
Wigor: Owszem nie było ich nie licząc tych, które Łyskacz zostawił po sobie w kraju, ale nagrał je na nowo. Szkoda, że tym razem nie mogliśmy wspólnie nagrywać, ale byliśmy w stałym kontakcie dzięki czemu osiągaliśmy porozumienie. Po za tym Przemek jest teraz mocno zapracowany i ma rodzinę do wykarmienia, dlatego jego wkład na tą płytę jest mniejszy niż dotychczas.
Łyskacz: Wspólnych sesji nie było, bo to mimo wszystko zbyt wielka odległość. Na moje szczęście znam tu, w Chicago, odpowiednich ludzi i udało nam się zrealizować kilka numerów. Kilka innych niestety nie weszło na płytę, choć były nagrane, z przyczyn ode mnie niezależnych - ale widocznie tak być musiało. Ta rozłąka dała mi dużo do myślenia i wiele też pokazała, co w przyszłości zaowocuje na pewno.
Peper: Niestety nie mogliśmy realizować tej płyty jak dotychczas każdą poprzednią we trzech w jednym studio. Myślę jednak, iż było to dla nas w pewnym sensie jakieś nowe doświadczenie a zarazem wyzwanie, któremu trzeba było sprostać.

Łyskacz co w ogóle porabiasz zza wielką wodą, i za którym konkretnie Oceanem obecnie mieszkasz?
Łyskacz: Mieszkam w Chicago, tu mam żonę, tutaj urodziła się moja córka i tu pisze nowy rozdział mojego życia. Moim drugim zajęciem w Polsce było tatuowanie. Dzięki Juniorowi, z Juniorink Studio w Warszawie, oraz niebywałemu splotowi okoliczności, zdobienie ludzi zajęło w moim życiu pierwsze miejsce - to sprawia mi przyjemność, spełniam się artystycznie i zarabiam dobre pieniądze na utrzymanie rodziny. Nie znaczy to wcale, że koniec z moim rapowaniem - wręcz przeciwnie. Duże zmiany w moim życiu bardzo mnie zainspirowały i prawdopodobnie już niedługo kilka ciekawych rzeczy się wydarzy.

Zatytułowaliście go "Uliczne esperanto". Jak wiadomo Esperanto, to język, który został stworzony by stać się uniwersalnym językiem na świecie. Z drugiej strony - Esparanto oznacza "mający nadzieję". Czy więc w Wasz album to uniwersalny język ulic, czy coś co ma nieść nadzieję?
Wigor: W Morwie zawsze stawialiśmy na przekaz co podkreślamy od samego początku. Masz rację chodziło nam o nasz uniwersalny język dla ludzi z ulicy którzy kochają Hip-Hop i którzy się na nim wychowali. Uliczne Esperanto to swego rodzaju dialog między sobą ale także między innymi. Niektórzy powiedzą ze na płycie jest za mało HWDP i tekstów o jaraniu, ale my nie chcieliśmy powielać schematów. Wszyscy mamy już po 3 dyszki na karku i naszym celem z perspektywy lat było nagrać płytę dojrzałą, a zarazem nawiązującą do naszych ulicznych koneksji. Co do nadziei to owszem wolimy nieść ludziom nadzieję, aniżeli ich dołować wystarczy posłuchać kawałka "Wiara naszą siłą".
Peper: Tak jak to ująłem w swoich słowach we wkładce "Tytuł tej płyty nie jest przypadkowy to ulica dała nam wszystkim Hip-Hop a my czerpiąc z niej inspirację przekazujemy Wam to dalej". Odnośnie znaczenia słowa Esperanto w tytule, jest to nic innego jak przenośnia nawiązująca do uniwersalności takiego języka tylko na hip-hopowym gruncie. Tytułowe uliczne "Uliczne Esperanto"jest to zarówno geneza naszej twórczości jak i hołd dla ówczesnych pionierów warszawskiej sceny, dzięki którym mamy dzisiaj coś na kształt własnego esperanto, bezlitośnie kaleczonego przez różnych autorów tandetnych słowniczków młodzieżowych itp.

W tytułowym kawałku nawijacie "to powrót do korzeni", potem o poprzedniej płycie, rozliczacie się z krytykami poprzedniej płyty, twierdząc, że nie może być "starą Morwą, to co jest czymś nowym". Poprzednią płytę krytykowaną głównie za to, że jest zbyt lekka, za dużo śpiewanych utworów. Więc jeżeli teraz wracacie do korzeni, to szukanie czegoś nowego wtedy, chyba nie przyniosło satysfakcjonujących Was efektów?
Wigor: Wiesz ja bym tego tak nie określił. Kawałek UE opisuje naszą cała drogę do 4 płyty. Jest nas 3 więc każdy miał za zadanie nawiązać do jednej z naszych poprzednich płyt. Płyta "Dla słuchaczy" była inna jak każda. Włożyliśmy w nią sporo zdrowia i energii nie wiem czy nie więcej niż przy poprzednich? Dwukrotnie zalewało nam studio i nie mogliśmy pracować w normalnych warunkach bo zamiast nagrywać trzeba było wypompowywać wodę. Wierzcie lub nie ale przeżywaliśmy Dantejskie sceny. Nie uważam, że ta płyta jest jakaś specjalnie lekka, ale to już kwestia odbioru. Co do korzeni to chodzi nam głównie o nawiązanie do naszej twórczości i symbolu drzewa.
Peper: Również nie uważam aby nasza poprzednia płyta była jakaś specjalnie lekka, może bardziej wyważona od jedynki i dwójki, przyniosła nam wiele powodów do satysfakcji i jest na pewno solidną produkcją. A jaka płyta komu bardziej się podoba to już prywatna kwestia. Jak mówi refren:"To Powrót Do Korzeni..."czyli pokrótce opowiadamy danemu słuchaczowi, który np:słyszy nas po raz pierwszy :kim jesteśmy, skąd się wywodzimy oraz z, którą naszą płytą w kolejności ma do czynienia teraz. Jest to więc tak jakby nasza wizytówka a nie odcinanie się od poprzedniej płyty.
Łyskacz: Prawda jest taka, że jeżeli artysta nie ewoluuje to jego sztuka umiera. My ciężko pracowaliśmy na swój dorobek i cały czas się rozwijamy, a czy w dobrym kierunku? Sami na pewno nie jesteśmy w stanie tego ocenić, ale w naszej twórczości najważniejsze jest to, że nasze kawałki pokazują Nas takimi jakimi jesteśmy w momencie ich powstawania. Muzycznie ta płyta na pewno nie jest powrotem do korzeni, nie ja zajmowałem się selekcją bitów wiec mogę tego ocenić w miarę obiektywnie. Moim wkładem były moje teksty, a ich założeniem nie był powrót do korzeni lub udowodnienie czegokolwiek. Moje słowa to po prostu czysta prawda na temat Łyskacza i jego myśli - czyli bez zmian - co mnie osobiście satysfakcjonuje!

W Morwie zawsze stawialiśmy na przekaz co podkreślamy od samego początku.

"Ryzyko zawodowe" - no w sumie nikt jeszcze nie poruszył tego tematu. Wiadomo, utracone zdrowie, mnóstwo koncertów, wiele kilometrów w trasie. Jednak co najważniejszego musieliście poświęcić dla rapu?
Wigor: Ze mną jest tak, że jak robię coś na czym bardzo mi zależy to jestem skłonny do poświęceń. W pewnym momencie rapowanie stało się dla nas sensem życia. Wiadomo, że wszytko ma swoje plusy i minusy, ale nic nie zastąpi tych momentów, które przeżyliśmy dzięki tej muzyce: emocje ludzi na koncertach, przyjaźnie, przygody, melanże, podróże po kraju i po świecie itp. Ryzyko związane jest z tym wszystkim i można mówić o nim na wiele sposobów. W moim życiu był czas, w którym poświęciłem dla tej muzyki wiele czasu i uwagi przez co zaniedbywałem wiele obowiązków oraz bliskich mi ludzi. Teraz staram się godzić wszystko jak należy. Można powiedzieć, że największym poświeceniem jest poświęcenie samego Siebie.
Łyskacz: Dla rapu poświeciłem więcej niż ktokolwiek może przypuszczać - niczego jednak nie żałuję, takie było ryzyko. W międzyczasie otrzymałem od życia solidne lekcje o ludziach i ich zachowaniach. Ogromnym kosztem nauczyłem się wiele. Teraz do wielu rzeczy powracam, a do wielu innych nabrałem dystansu.
Peper: Ja myślę, że jeśli masz np. talent to bez poświęceń trudno jest go doskonalić. Co więcej bez pewnych poświęceń nie powstałaby żadna z naszych płyt. Nie znaczy to jednak, że nasza droga to same wyrzeczenia i nic więcej. To jeden z aspektów tego czym zajmujemy się na co dzień czyli nagrywaniem muzyki rap dla szerszego grona odbiorców. Trudno by teraz wymieniać wszystkie te rzeczy, kto przeżył kilka lat w Rap-grze wie o czym jest mowa. Bez ryzyka nie ma gry my podjęliśmy rap-grę wraz z nim.

"W dużej mierze muzycznie płyta jest skomponowana bez użycia sampli" - dla wielu sampling jest esencja Hip-Hopu. Jak Wy podchodzicie do tej kwestii?
Wigor: Od zawsze sampling był dla Nas esencją, ale idziemy z duchem czasu i nie chcemy tylko bazować na muzyce innych twórców. W pewnym momencie dobierając bity na ta płytę stwierdziliśmy, że powinna mieć taki, a nie inny charakter. Słuchamy również dużo Francuzów, u których takie bity to już od dawna standard. Taki styl robienia bitów nam się po prostu podoba co nie znaczy, że nie będziemy już sięgać po sample. Teraz mamy satysfakcję, że ta muzyka to muzyka od Morwy, a nie jakaś kradziona.
Peper: Dla mnie sampling szczególnie kojarzy się z latami 90 i brzmieniem nowojorskim z tamtego okresu, nie mówiąc już o totalnych początkach z lat 80. W naszej twórczości również odegrał bardzo ważną rolę na pewno w jej początkowej fazie, ponieważ trudno by zliczyć płyty, które zostały przez nas odsłuchane w poszukiwaniu jakiegoś konkretnego brzmienia. Z biegiem czasu Hip-Hop też ewoluował i tworzenie podkładów od podstaw też zaczęło mieć swoje zalety. Największą z nich na pewno jest jakość nowoczesnych brzmień co da się odczuć np. podczas koncertów i nie tylko. Po drugie większa satysfakcja dla danego producenta jeśli bit jest nietuzinkowy. Myślę, że jest to kwestia osobista, kto jakie brzmienie preferuje my na tą płytę widzieliśmy akurat takie bity a nie inne, dzięki czemu płyta ma swoją spójność i mocne koncertowe brzmienie.

Wielu raperów porusza w tekstach mizerną kondycję polskiego społeczeństwa. Ograniczają się jednak tylko do komentowania ciężkiego życia. Wy kawałkiem "Antypolityczniak" uderzacie bezpośrednio w tych, którzy są za to odpowiedzialni. Hip-Hop miał być głosem młodego pokolenia, a tym czasem wszyscy kładą laskę, bo nie przystoi hip-hopowcowi mieszać się do polityki. Jak myślicie czemu tak jest?

Wigor: Zgadza się polityka to śliski temat, ale my nie mamy oporów. Jak coś nas wkurwia to po prostu nagrywamy o tym kawałek. Ostatnio w naszym kraju działy się i nadal dzieją wybitnie pojebane akcje polityczne. Podczas nagrywania płyty zaczęła się ta cała szopka związana z pseudokoalicją. Co to za rząd, który nie potrafi się dogadać dla dobra ogółu. Później ten cały pseudo premier, który był tylko przykrywka dla obsadzenia przez braci K. najwyższych stołków. W kraju nie wiele się zmienia dużo ludzi wyjeżdża za pracą. Brakuje kompetentnych polityków, nie brakuje za to nieuków i pseudointeligentów. My po prostu nie zamierzamy stać bezczynnie i nie wyrażać swojej postawy w tym całym pierdolniku.
Peper: My akurat odczuwaliśmy taką potrzebę, ponieważ to co się aktualnie wyprawia na naszej scenie pseudopolitycznej i w kraju to jest już jakaś farsa raczej. Mamy dość tanich obietnic bez pokrycia każdego z rządów po kolei i to spowodowało, że nagraliśmy właśnie taki kawałek. To nasza forma protestu wobec tej całej zgrai nierobów i populistów. Myślę, że z polskich produkcji rapowych stricte o tej tematyce należałoby również wymienić takie utwory jak :"Hipnoza"z projektu Juras&Wigor, "Nowy Ład"z ostatniej solówki Pona "Sprawa Trochę Niejasna"z nowej płyty Jędkera, czy choćby kultowy już "System" z płyty Molesta /Ewenement. Czyli nie jest tak źle z politycznymi akcentami w polskim Hip-Hopem jakby się mogło wydawać.

"Świat woła SOS" - co jakiś czas organizowane są happeningi połączone z koncertami mające zwrócić uwagę publiki na problemy świata (Aid, Live 8, Live Earth). Czy takie akcje spełniając swoją rolę?
Peper: Tak naprawdę nie mi oceniać jaki skutek odnoszą takie i podobne akcje, bo musiałbym to poprzeć jakimiś konkretnymi danymi ze statystyk a takich nie mam. Dobrze, że w ogóle takie są organizowane, ponieważ może być to pierwszy krok do przybliżenia ludziom naszego wspólnego globalnego problemu. Można mieć jeszcze tylko nadzieję, że takie akcje zostaną szybko poparte radykalnymi rozwiązaniami w celu poprawy warunków bytu na ziemi, inaczej w niedalekiej przyszłości naszą cywilizację mogą czekać poważne konsekwencje, które przerosną nawet największe mózgi na tej ziemi.

Słuchając kawałka "Czarny rynek" przypominają się czasy kiedy robiło się dziesiątą kopię zjechanej kasety, aby tylko mieć jakiś nowe kawałki. I choć dekadę temu poziom rapu dawał wiele do życzenia, to każdy się jarał nowymi trackami. Dziś w dobie Internetu mamy na pęczki premierowych nagrań. Czy taka powszechność przyczynia się do rozwoju sceny, czy zabija tę prawdziwą zajawkę?
Wigor: Kiedyś faktycznie było zupełnie inaczej. Z zapartym tchem czekało się na nowe produkcje, których było niewiele. My sami zanosiliśmy do Bogny w radiu kolor nasze pierwsze nagrywki. Wielu raperów z Warszawy tak robiło. Premierowe odsłony radiowe, które w domu każdy mógł nagrać. To był rarytas płyty zaczęły wychodzić dopiero później. Dzisiaj wszystkiego jest dużo więcej, dostęp jest łatwiejszy wychodzi dużo płyt. Hip-hop w Polsce bardzo się upowszechnił co ma też swoje minusy. Każdy może wydać płytę nawet raper bez skilsów, a to obniża poziom. Rozwój sceny powinien polegać na ciągłym podwyższaniu poziomu produkcji. Zajawka prawdziwego słuchacza powinna polegać na kupowaniu oryginałów. Co do premierowych nagrań to od przybytku głowa nie boli.

Peper mówisz, że ta płyta jest przypieczętowaniem pewnego etapu Waszego życia. Gdy jedno się kończy zaczyna się drugie. Powiedzcie na koniec co dalej z Mor WA, no i czy możemy spodziewać się Waszych solowych płyt?
Peper: Tak zgadza się jak każda nasza poprzednia i ta płyta to pewien etap naszego życia i działalności ze sobą, i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Aktualnie swój czas i energię poświęcamy nadrabianiem promocji nowego albumu, który niestety z przyczyn nie zależnych od nas nie ma takiej jaką byśmy sobie życzyli. Jednym z tych elementów jest wypuszczenie już wkrótce kolekcji odzieżowej Mor W. A. "Uliczne Esperanto", oraz plany trasy koncertowej po wakacjach i na tym na razie planujemy się skupić. Mogę jeszcze dodać, że pod koniec lipca ruszy nasza nowa oficjalna strona na której będą umieszczone informacje odnośnie kolekcji ubrań oraz koncertów. A propos tych dalszych planów z nami związanych to chyba na razie wolimy nie uprzedzać faktów. W myśl maksymy:"Pożyjemy-zobaczymy".
Łyskacz: Mor W. A. będzie zawsze, bo to już spora cześć historii polskiego rapu. Co będzie dalej? Chyba nawet sami tego nie wiemy. Przez te lata chyba każdy z nas jest gotowy na solowy materiał. Mnie osobiście, ostatnia płyta pokazała, że już najwyższy czas na indywidualizm - ciężko jest być tam gdzie mnie nie ma, a w przyszłość wierzę, bo staram się wieżyc w ludzi i mam w sobie nadzieję...
Wigor: Zawsze chciałem nagrać mocne solo, chłopakom życzę tego samego. Myślę, że to bardzo dla Nas ważne i wierze, że to się w końcu stanie. Sam zaczynam już poważnie nad tym myśleć i zbieram już pierwsze rymy i bity.

Dla rapu poświeciłem więcej niż ktokolwiek może przypuszczać - niczego jednak nie żałuję, takie było ryzyko.

Jak tam prace nad klipem?
Wigor: Klip jest na ukończeniu została nam postprodukcja. Wzięliśmy go na Siebie żeby mieć nad nim pełną kontrole-to nasze przedsięwzięcie. Teledysk jest spóźniony, ale chcemy żeby był dopracowany, a nie zrobiony na odpierdol. Mieliśmy do wyboru, albo spóźniona promocja i płyta przed wakacjami, albo promocja na czas i płyta po wakacjach. Wybraliśmy 1 wariant żeby dać ludziom jak najszybciej naszą muzykę. Teraz chcemy żeby płyta się osłuchała tak żeby po wakacjach zagrać jakąś trasę. Klip już niebawem w tv i internecie do kawałka Uliczne Esperanto.

Teraz rozstajecie się z obecną wytwórnią, o której notabene Włodi nie wyrażał się pochlebnie. Nasuwa się więc naturalne pytanie - co dalej?
Wigor: Czekamy na intratne kontrakty hehe, a tak naprawdę to czas pokaże jak będzie sposobność to założymy własną wytwórnie, albo pójdziemy tam gdzie będą konkretne warunki i dobra promocja.
Łyskacz: Wiele pomyłek popełniamy w życiu, ale żadna z tych lekcji nie idzie na marne, to samo dotyczy wytworni - polski przemysł muzyczny zawsze będzie trochę jak kabaret. Najważniejszy jest szacunek i sztuka - pieniądz stoi trochę dalej!

Sprawdźcie promomix płyty "Uliczne Esperanto"

Dowiedz się więcej o: Mor W.A..


Informacje o artykule
Data dodania:2007-07-20
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:5.50 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: skunnn   Link do posta
17:01:37, 20-07-07
dobry wywiad !! elo

anonim
Autor: LechRochFan   Link do posta
17:09:58, 20-07-07
"w warszawie upał bedzie juz ze 40 stopni" :D pzdr  /  truskawa dobry teledysk?

wróbel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:19:15, 20-07-07
ZAJEBISCIE !! TO JEST KURWA PRAWDZIWY RAP LAMUCHY! NIE JAKIS 3 WYMIAR KTÓRY ZAPIERDALA ZA SZYBKO ANI AFRONT DWA GEJE KTÓRE NIE UMIEJĄ RAPOWAĆ I PŁYNO NA FEJMIE OSTREGO! JEBAC TO!

EMA EMA

anonim
Autor: SpectraL   Link do posta
17:26:19, 20-07-07
No calkiem spoko wywiad

anonim
Autor: dziob   Link do posta
17:29:53, 20-07-07
wróbel nie przesadzaj, wigor cos pokazuje i ten co w kawalku "nie moze byc stare co jest świeże i nowe" rapuje nie wiem ktory to

anonim
Autor: dziobek   Link do posta
17:31:13, 20-07-07
tzn. w kawałku uliczne esperantu nawija ten tekst, pzdr

anonim
Autor: chyba dobrze poinformowany   Link do posta
17:33:26, 20-07-07
ej nie było nawet wzmianki o projekcje z Miodem - Zjednoczony Ursynów - a jednak pomiedzy ostatnia płytka a tą cos robili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bydgoszczanin
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:37:24, 20-07-07
połowa podziemia lepiej nawija, wywiad może być, na płytę nie czekam.

pOzdro

Ordynator
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:41:15, 20-07-07
Tylko na Rauszu jest ok .

Mr. SQN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:00:17, 20-07-07
na rauszu nie jest OK tylko jest zajebiste:D ogolnie elegancka plyta co sie przypierdalacie:D bydgoszczanin:D no nie czekaj nie bo plyta juz jest:D

anonim
Autor: WDW   Link do posta
18:03:48, 20-07-07
SpoCko

anonim
Autor: SKNIH   Link do posta
18:21:40, 20-07-07
NOWE SKNIHY POLECAM!!!! PIRACKI RAP WWW.MYSPACE.COM/SKNIH WWW.DOBRAOPCJA.PL/SKNIH

anonim
Autor: 50 gleba   Link do posta
18:41:31, 20-07-07
Mor W.A. na zawsze!!
Skład najlepszy w POLSCE!!
Dzięki chłopaki za wszystkie płytki i czekam na solowe projkety i nową płytke!!
POZDRO!!

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:43:28, 20-07-07
zajebisty wywiad tak samo płytka

a już niedługo teledysk do singlowego kozacki teledysk

DonCarleone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:50:28, 20-07-07
dawać kurwa klip

2Raz
Autor: 2Raz   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:00:07, 20-07-07
Płyta miażdzy wszystko w tym roku najlepszy materiał 2007 niewątpliwie

kalerowy!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:04:35, 20-07-07
Ok!

anonim
Autor: palazizator   Link do posta
20:07:40, 20-07-07
mam ta plykte..cal przesluchalem..rzeznicka jest :D wywiad bardzo fajny jest.

anonim
Autor: zabawny   Link do posta
20:11:10, 20-07-07
do wróbla nie pierdol nic na temat 3w bo oni maja najlepesze flow i skillsy w tym kraju tylko ze oni graja rap z panczami i popisem przezajebistych umiejetnosci morwa to inna sprawa wiadomo graja dobrze ale na konkretne stricte uliczne tematy  morwa hg juras zipy i molesta ostr + 3w gural i wall-e to największe kozaki w polsce elo!!!!!

anonim
Autor: zabawny   Link do posta
20:14:59, 20-07-07
aha jeszcze zapomniałem dodac eldoke i płomien81. pozdro prawdziwy rap elo

anonim
Autor: dsdsdasdasda   Link do posta
20:21:45, 20-07-07
yyy, albo mi się wydaje, albo orginalne polo Lacosty mają 2 guziki z masy perłowe, a nie 3, także gratuluję podróbek

anonim
Autor: FLS   Link do posta
21:31:38, 20-07-07
a gdzie ty widzisz kurwa 3 guzik ?

anonim
Autor: eneb   Link do posta
21:42:50, 20-07-07
Kazda Płytka MORWA BYLA zajebista kazda byla inna i miala dobry klimat szacunek dla Łyskacza Pepera Wigora za zajebisty rap

.GiertychRapuDziwkO.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:09:11, 20-07-07
EMA EMA

WLASNIE STESTOWALEM I PRAGNE POWIEDZIEC,ZE TEN WYWIAD TO AUTENTYK I JEST NAPISANY PO POLSKU TAKZE MOZECIE SMIALO CZYTAC. WIEM ZE CZEKALISCIE NA MOJOM OPINIE I SIE Z TEGO NIEZMIERNIE CIESZE.

CHCE JESZCZE DODAC IRZ NA PIERWSZYM ZDJENCIU CI KOLESIE WYGLONDAJMOM JAK ZOLWIE NINDZA NA CZARNO I NIE WIEM NA KOGO SIE LANSUJOM CHYBA NA POKEMONY.

KOSZULKA LAKOSTE JEST JAK NAJBARDZIEJ ORGINALNYM WYROBEM LAKOSTE PROSTO Z               ALLEGRO I JEST KOZACKA I CHULA ZA 75 ZETA PLUS KOSZT WYSYLKI I JEST W HUJ AUTENTYK I SPRAWDZONA.

DZIENKUJE ZA UWAGE I MAM NADZIEJEM ZE PRZYSPORSYLEM WAM DUZO RAODSCI POSTEM MOJIM OPINJOTWORCZYM

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:39:45, 20-07-07
hahahah Giertych propsy

MaTi WJS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:39:51, 20-07-07
Mor W.A. Wymiata ! Jest zajebista !!
Mor W.A. Najlepsi!

anonim
Autor: $%$$%%   Link do posta
00:16:03, 21-07-07
Kto ma teledysk wróg niech wrzuci na youtube albo na rapidshare PLISSS     :D

WOYTAH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:41:42, 21-07-07
Nie przypadła mi do gustu ta płytka...Peper bardzo słabo na niej wypadł...cóż każdy ma swój gust ale szacunek za prace włożoną w projekt mimo iż mi sie nie podoba...pozdro

Grzebyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:09:02, 21-07-07
Wszystko ok. ale lysy zjebales mi tatuaz. jestes super raperem ale jak patrze na swoja noge to mnie szlag trafia. peace. szacunek za hip hop

Demagogia/DMG
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:53:40, 21-07-07
Dla mnie Morwa zawsze trzymala poziom pozatym energia na koncertach utwierdza mnie w przekonaniu ze warto na nich stawiac.... Jestem tylko ciekaw gdzie w Chicago Lyskacz ma swoje studio Tatuazu jesli ktos  ma info bede wdzieczny . jakis adres gdzie go znalesc pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

anonim
Autor: opp   Link do posta
07:10:54, 21-07-07
http://www.mystictattooart.com/

http://www.myspace.com/mystictattooart  

anonim
Autor: hehehyhyhihi   Link do posta
08:24:34, 21-07-07
kozak kozak wywiad wywiad, truskawa  truskawa ssie ssie óho óho

anonim
Autor: $%$%   Link do posta
09:18:38, 21-07-07
CHUJOWY RAP NA NIEZLYCH BITACH

anonim
Autor: lmzzzzzzzzzz   Link do posta
10:18:52, 21-07-07
Autor: $%$%
Dodany: 2007-07-21 09:18:38 Host: ---.koba.pl CHUJOWY RAP NA NIEZLYCH BITACH
dokladnie.

anonim
Autor: avash   Link do posta
10:50:24, 21-07-07
Świetna plyta! Oby wiecej takich :D
"Zycie to Nalog" czy "Czarny Rynek" bity mistrz!
pzdr

anonim
Autor: XXXXman   Link do posta
11:50:49, 21-07-07
BeatPack  http://www.speedyshare.com/669955727.html

anonim
Autor: shift   Link do posta
11:59:27, 21-07-07
dobra, pora cos pojechac
wiec - jak mozna kurwa mac tak zerznac logo z zespolu iam z marsylii??
pytam sie was !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: Polski Hip Hop   Link do posta
12:14:06, 21-07-07
Płyta jest bardzo dobra... I jeszcze jedno to strona poświęcona Mor WIE a nie mówiemiu że 3W jest lepszy...
A wywiadzik mógłby być dłuższy...

anonim
Autor: shift to klawisz   Link do posta
12:30:40, 21-07-07
shift pajacyku zanim kogoś posądzisz o plagiat to przypatrz się obu logówom podobieństwo jest jak ty i twoja matka czyli żadne pomijając już fakt ,że IAM do każdej płyty ma inne modyfikacje buahhaha co ćwok podaje się za znawcę ale pojechał chyba do Moskwy pajac.

anonim
Autor: shift to klawisz   Link do posta
12:37:41, 21-07-07
Więc jak chcesz im koniecznie pojechać to lepiej wysil się na coś lepszego bo w tej kwestii akurat bredzisz.
Widać ,że taki z ciebie znawca jak z giertycha minister.

anonim
Autor: Truskawka gej i wróbel gej   Link do posta
13:00:17, 21-07-07
reszty nie czytalem bo nie ma sensu raczej Wystarcza 2 opisy debili wymienionych w tytule i odechciewa sie dalej czytac

anonim
Autor: Sklonny Do Poswiecen   Link do posta
13:17:45, 21-07-07
Kurwa co za debil nie potrafi docenic progresu Morwy z płyty na płyte??!! Kozacka płyta jak dla mnie. Najlepsza jaką wydali pomimo trudności przy jej nagrywaniu. Zajebiście że Wigora jest najwięcej. Czekam na drugi Juras/Wigor bo pierwszy był jedną z najlepszych płyt w Polskim Rapie. EEElo.

anonim
Autor: $%$%   Link do posta
16:14:02, 21-07-07
Autor: Sklonny Do Poswiecen
Dodany: 2007-07-21 13:17:45 Host: ---.98.102.8

Kurwa co za debil nie potrafi docenic progresu Morwy z płyty na płyte??!! Kozacka płyta jak dla mnie. Najlepsza jaką wydali pomimo trudności przy jej nagrywaniu. Zajebiście że Wigora jest najwięcej. Czekam na drugi Juras/Wigor bo pierwszy był jedną z najlepszych płyt w Polskim Rapie. EEElo.

NO POSTEP JEST TYLKO W DRUGA STRONE.JEDYNIE BITY SA MOZLIWE RESZTA TO CHUJNIA RAPO NA NISKIM POZIOMIE

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:29:58, 21-07-07
Autor: Truskawka gej i wróbel gej
Dodany: 2007-07-21 13:00:17 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pldebilem to ty jesteś lamusie i nie używaj mojej ksywki

anonim
Autor: shift   Link do posta
18:57:12, 21-07-07
ja nadal uwazam ze ten znaczek to istny zerzniety  z iam logotyp, i rzeczywiscie sa modyfikacje tego,pierwsza plyta iam -  - z tego jest zerzniete logo morwy  no ale oryginal kopii nie rowny.


anonim
Autor: PROSTO. SPAD   Link do posta
20:12:40, 21-07-07
ELO PROSTO.

GRAMY M.O.R.W.A

truskawkowy chwast
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:53:12, 21-07-07
Ale czereśniaki zupełnie jak Truskawka.

anonim
Autor: DEBIL W HUJ   Link do posta
21:48:51, 21-07-07
!!!!!!!!!
!                        MORWA ŚCIĄGNEŁA LOGO Z  FRANCUSKIEGO IAM'a
http://membres.lycos.fr/heddicmi/iam/images/1.jpg


!!!!!!!!!
!                        MORWA ŚCIĄGNEŁA LOGO Z  FRANCUSKIEGO IAM'a
http://membres.lycos.fr/heddicmi/iam/images/1.jpg


!!!!!!!!!
!                        MORWA ŚCIĄGNEŁA LOGO Z  FRANCUSKIEGO IAM'a
http://membres.lycos.fr/heddicmi/iam/images/1.jpg


!!!!!!!!!
!                        MORWA ŚCIĄGNEŁA LOGO Z  FRANCUSKIEGO IAM'a
http://membres.lycos.fr/heddicmi/iam/images/1.jpg


!!!!!!!!!
!                        MORWA ŚCIĄGNEŁA LOGO Z  FRANCUSKIEGO IAM'a
http://membres.lycos.fr/heddicmi/iam/images/1.jpganonim
Autor: Karpik Meen   Link do posta
23:07:11, 21-07-07
Spoko plyta, ale to juz nie to co kiedys, ale czas mija

SiaraSiarzewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:04:20, 22-07-07
wszystko spoko - bity kozaki, tematy piosenek też niezłe, nawijki - hmmm takie jak zawsze (troche jakby stojące w miejscu) - ale jak dla mnie teksty niektóre to są na strasznie niskim poziomie - a największy paradox tej płyty to jest taki że najlepszą zwrotke na całym albumie odjechał MIODU!!! na całej płycie nie widziałem zęby ktoś popłynął z takim polotem i wogóle tak zajebiscie - aż sie zdziwiłem bo myslałem że Miodu to tylko śpiewać umie - a tu pokazał że ma przezajebisty flow - przyćmił całą Morwe wpizdu:P

anonim
Autor: $%$%   Link do posta
11:20:21, 22-07-07
XE-XE-XEROBOYE

anonim
Autor: MIÓD MALINA   Link do posta
14:17:37, 22-07-07
MIODU< MIODU< MIODU - fajnie leci ale ja już mam go serdecznie dosyć na tych gościnnych występach. Jest dosłownie wszędzie. Całe szczęscie, że nie u OSTR'a.

anonim
Autor: pleshhhhhhh   Link do posta
14:24:01, 22-07-07
dobry rap na dobrych bitach WDK czlowiek muzyka
pokoj


panKLEKS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:44:22, 22-07-07
Kolejna uliczna płyta która nie wnosi nic nowego. A zerżnięcie, czy jeśli ktoś woli insipiracja logiem IAM jest oczywista

anonim
Autor: HeToR SsG   Link do posta
21:41:33, 22-07-07
KURWA CO ZA FRENDZLE SIE TU WPISUJA.....HUJ WAM DUPE JEBANE KONDONY!!!!  MOR.W.A NAJLEPSZA PLYTA ROKU 2007!!!! A NA WASZE OPINE TO LEJE CIEPLYM MOCZEK JEBANE GNOJKI....KLIP WAS ROSPIERDOLI.....MOGL BYM TU TERAZ WZUCI LINK DO FOTEK Z PLANU...ALE Z WIELU Z WAS BY SIE KURWA PODGRZALO JAK NALESNIK...I JUTRO BY TU PISALI JAKIE KURWA FARMAZONY...POWIEM TAK KLIP WAS ROZPIERDOLI....BO DAWNO TAKIE CZEGOS NIE BYLO...TE SLOWA DLA PRAWDZIWYCH...A WAM HUJ W DUPE XEROBOYKI HEHE KURWA FRENDZLE!!!!

JDW NAGRANIA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:20:06, 23-07-07
JA POWIEM TAK JEBAĆ TE CAŁĄ FANTE I SKURWYSYNA CO MA GUMĘ DO RUCHANIA JAKO AVATAR.JESTESCIE POJEBANI OBOJE>JA PIERDOLE

anonim
Autor: Maraz   Link do posta
02:10:43, 23-07-07
I pierdole to.tak jak polski rap bedzie na amerykanskich beatach.to huja warte bedzie.albo znajdziecie swoja nisze albo bedziecie gowno sciagac.frajerzy.rap umarl zostaly znajome twarze.takiej generacji oczekujecie?pathetic wankers.nie amerykanskie bity tworza wasze mity.piss off.do szkoly.

BONIOBONK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:46:50, 23-07-07
jarałem się jedynie pierwszą ich płyta, bo reszta to kpina z odbiorcy

anonim
Autor: prze   Link do posta
12:26:31, 23-07-07
morwa jest i być powinna. a wiecie co z premierą INSTYNKTu ? bo nie wierzę żeby nikt nic nie wiedział i mega szum a teraz jakoś wszystko jest wyciszane...

anonim
Autor: $%$%   Link do posta
13:16:59, 23-07-07
KLIP ZAPEWNE BEDZIE Z DUPY WYJETY TRAK JAK CALE XEROBOYSKIE MORWUA Z TYM SWOIM CHUJOWYM WARSZAWSKIM RAPEM

anonim
Autor: hape   Link do posta
14:01:48, 23-07-07
do wszystkich debili ktorzy krytykoja morwe!sami jestescie chujowi i nic nie wnosicie do rapu,potraficie tylko dziamgac mordami na forum,a w zyciu prywatnym sa zwykle z was leszcze,Pan kleks to najwieksza pizda,za twoja wypowiedz chuj ci w morde cipo!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: hape   Link do posta
14:08:21, 23-07-07
calw plyta kozacka,a kawalek WIARA z Jurasem to jest MISTRZOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!EMA

anonim
Autor: kaspox   Link do posta
19:25:40, 23-07-07
wywiad taki sobie.. no jak to wywiad.. a plyta mnie niemile zaskoczyla.. :/ coz konercha robi swoje

anonim
Autor: krzyu   Link do posta
16:30:03, 02-09-07
no plyta rozpierdala szkoda ze malo Łyskacza ciekawe czy dlugo bedzie mieszkal w junajted stejts, jeszcze bardziej przytyje od hamburgerow, nie no zart szacunek

anonim
Autor: krzyu   Link do posta
16:36:28, 02-09-07
i troche Łyskacz jest nagrzany na tym zdjeciu i zeby jeszcze w krokodylku to przesada juz

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-233-217-91.compute-1.amazonaws.com (3.233.217.91). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.